NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Florida - 20. dubna 2023   01:30

Boston
Boston
32:13' Marchand (Nosek) • 37:01' Bertuzzi (Zacha, Orlov) • 58:50' Hall (N. Foligno, Forbort)
3:6
(0:0, 2:2, 1:4)
Stav série: (1:1)
Florida
Florida
21:42' Bennett  (Tkachuk) • 34:18' E. Staal  (Cousins) • 40:22' Montour  (Reinhart, Barkov) • 47:00' Verhaeghe  (Tkachuk) • 52:30' Montour  (Cousins, White) • 57:35' Luostarinen  (Forsling)
Boston
Dwyer, McIsaac – Kovachik, Flemington
TD Garden, Boston
17 850 diváků
Florida

Utkání je u konce a skvělou třetí třetinou jej pro sebe urvala hostující Florida. Té vyšel vstup do třetí části a hned v první minutě dostal dnes potřetí hosty do vedení Brandon Montour. Na něj pak na konci 47. minuty navázal Carter Verhaeghe a když v 53. minutě navýšil na tříbrankový rozdíl opět Brandon Montour, bylo prakticky rozhodnuto. Boston ještě zkusil dlouhou hru bez brankáře, tu však potrestal Eetu Luostarinen a na výhře hostů pak nic nezměnilo ani závěrečné snížení z hole Taylora Halla. Úplný závěr zápasů se nesl v nervózním duchu, rozhodčí rozdali několik vyšších trestů, Florida si už ale radost z výhry vzít nenechala. Zápas skončil výsledkem 3:6 a stav série je srovnán na 1:1.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 17 850 diváků.
Česká a slovenská stopa

Pavel Zacha (BOS) – 0+1, -2 účast, 5 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 16:58
David Krejčí (BOS) – 0+0, -3 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:26
David Pastrňák (BOS) – 0+0, -2 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:43

59:57'
No a domácí Charlie Coyle ještě dvě minuty za hrubost a Tyler Bertuzzi desetiminutový trest za nesportovní chování.
59:57'
Tak ještě další tresty. Za nesportovní chování vyfasovali desetiminutové tresty domácí Trent Frederic a hostující Ryan Lomberg.
59:24'
Hosté vyhazují tak šikovně, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
58:50'
Po gólu se na ledě strhl pořádný šrumec, desetiminutové tresty za nesportovní chování obdrželi domácí Derek Forbort a Nick Foligno a také hostující Radko Gudas.
58:50'
Boston právě vstřelil branku!
Tak je tu ještě korekce skóre. Domácí forčekovali rozehru soupeře, vybojovali si puk, následovala přihrávka před branku na TAYLORA HALLA a ten zblízka pohotově zakončil mezi betony gólmana Lyona – 3:6. Asistence: Nick Foligno, Derek Forbort.
58:16'
Výsledkem je ale desetiminutový trest za nesportovní chování pro domácího Garneta Hathawaye.
58:16'
Hostům se nelíbil Noskův zákrok v rohu kluziště na Erica Staala a dokonce jej reklamují u sudího. Zatím se ale nevylučuje. Nosek ze své střídačky vydatně diskutuje s hosty a má s z toho i docela legraci.
58:16'
Na ledě se nám teď přiostřilo, domácí těžce nesou porážku, vzduchem létají silná slova a na ledě se pošťuchují hráči.
57:35'
Florida právě vstřelila branku!
Je definitivně rozhodnuto. Boston sice vyhrál buly, jenže na modré čáře přišla ztráta puku, EETU LUOSTARINEN si zleva najel k červené čáře a hravě trefil prázdnou branku – 2:6. Asistence: Gustav Forsling.
57:24'
Pokus hostů trefit prázdnou branku nevyšel, pískalo se další zakázané uvolnění.
57:08'
Hall se nedokázal dostat přes Forslinga, ten jej dlouho držel za Lyonou brankou.
56:32'
Linus Ullmark opět zamířil na střídačku, Boston je v šesti.
56:02'
Hosté dokázali dostat hru do útočného pásma, znemožnili tak soupeři opět odvolat gólmana. Ullmark přikryl puk lapačkou a přerušil hru.
55:25'
Zakázané uvolnění domácích jej ale vrací do brankoviště.
55:07'
Ullmark je na střídačce, Boston to ještě zkusí v dlouhé power-play.
54:29'
Další nepříjemná střela hostů, tentokrát si to Ullmark dokázal u své levé tyčky pokrýt.
53:37'
Hosté zase drží puk v útočném pásmu, tohle Floridě bohatě stačí.
52:30'
No a někteří diváci už opouští svá místa a míří k domovu...
52:30'
Už je to o tři branky! Po vyhraném buly se puk dostal na modrou čáru, kde si našel ideální pozici na střelu BRANDON MONTOUR a jeho rána skončila přesně v horním růžku Ullmarkovy branky – 2:5. Asistence: Nick Cousins, Colin White.
51:27'
Málem to bylo o tři branky, když se před Ullmarkem zjevil osamocený Verhaeghe, jenže byl až moc blízko na to, aby po svých kličkách zvedl puk nad gólmana.
50:25'
Hostující Ekblad utrpěl v jednom ze soubojů nějaké bolestivé zranění, nyní na střídačce trpí v předklonu.
49:42'
Montour měl prostor na střelu, jeho rána z dálky ale letěla vedle.
49:05'
Jak Tyler Bertuzzi, tak Sam Bennett si šli za incident odpočinout na trestnou lavici s dvouminutovými tresty. Domácí hráč za krosček, hostující za hrubost.
49:05'
U střídaček se nám strhla strkanice, do které se zapojili Bertuzzi a Bennett, tohle sudí nenechají jen tak.
48:40'
Další výpady Floridy na Ullmarka, ten si připsal další zákrok a drží tak naděje domácích na případný zvrat.
47:40'
Hosté jsou s vybudovaným náskokem na koni, nyní musí jít dopředu hlavně Boston, Tomu to ale moc nejde...
47:00'
No a pozor, hosté unikají do dvoubrankového náskoku. Florida si dobrým napadáním rozehrávky domácích vybojovala v útočném pásmu puk, blesková kombinace skončila na levé straně a CARTER VERHAEGHE překonal přemisťujícího se Ullmarka – 2:4! Asistence: Matthew Tkachuk.
46:43'
Nepřesná rozehrávka Floridy, tohle skončilo zakázaným uvolněním.
45:49'
Na pravé straně napřáhl Zacha, jeho prudká střela prosvištěla kolem Lyonovy branky.
45:12'
Hathaway se snažil přejít do útočného pásma po pravém křídle, byl ovšem vytlačen k mantinelu a to se už vrátila celá pětice hostů, aby pokryla výpad Bostonu.
44:37'
Závar i před Ullmarkem, hra zase dostává grády, na obou stranách je hodně živo.
43:17'
Florida je zase v plném počtu.
42:59'
Závar před Lyonem, obětavě hrající obrana Floridy ale vystrkala puk za branku.
42:22'
O malou chvíli později po Krejčího přihrávce vystřelil McAvoy, jeho dělovka ale trefila pouze Lyonovo břevno!
42:15'
A podobně dopadl i po střele z vrcholu kruhu.
41:48'
V dobré pozici na střelu z první byl Pastrňák, Lyonovu branku ale z levé strany minul!
41:36'
Přesilovka čtyři na tři se právě změnila na klasickou variantu pět na čtyři.
41:17'
Šanci na srovnání dostane Boston v přesilovce, dvě minuty za vysokou hůl totiž obdržel Marc Staal. Je tu krátká fáze hry, kdy domácí budou hrát čtyři na tři.
40:22'
No tak to je velmi ostrý vstup do třetí části! Hosté se dostali do útočného pásma, na modré čáře měl na zakončení až mnoho času i prostoru BRANDON MONTOUR a jeho pokus zápěstím skončil v horním růžku Ullmarkovy branky – 2:3. Asistence: Sam Reinhart, Aleksander Barkov.

Trestné minuty: 6:8
Čtyřicet minut hry je za námi a stále panuje vyrovnaný stav. Tentokrát jsme se už ale dočkali branek a to hned dvou na každé straně. Už ve 22. minutě otevřel skóre hostující Sam Bennett a od té doby jsme sledovali snahu Bostonu o srovnání skóre. Dlouho se to ale domácím nedařilo. Nakonec to klaplo až ve 33. minutě ve vlastním oslabení, kdy po Noskově přihrávce skóroval Brad Marchand. Jenže moc dlouho se Boston z vyrovnání neradoval, už v 35. minutě se prudkou ranou zápěstím prosadil Eric Staal a Florida opět vedla. Akční třetina však skončila úderem domácích, v úvodu 38. minuty srovnal odrazem od své brusle Tyler Bertuzzi a do kabin se tak odešlo za stavu 2:2.
40:00'
39:36'
Jak domácí Tyler Bertuzzi, tak i hostující Matthew Tkachuk vyfasovali dvouminutové tresty za sekání.
39:36'
Ještě se nám u mantinelu strhla strkanice mezi Bertuzzim a Tkachukem, tady se bude vylučovat.
39:15'
Boston v závěru třetiny úřaduje v útočném pásmu, točí soupeře v rychlé kombinaci.
38:32'
Hra se nám přesunula na opačnou stranu a Ullmark pro jistotu pokryl nenápadné nahození od Sama Bennetta.
37:57'
Marchand vystihl nepřesnou rozehru hostů, ihned zakončoval, trefil však pouze M. Staala.
37:01'
Zase máme srovnáno. Lombergovi už sice vypršel trest, ale ještě se nestačil zapojit do hry, když se Zachův golfák odrazil na brusli u brankoviště číhajícího TYLERA BERTUZZIHO a od té zamířil za brankovou čáru – 2:2. Asistence: Pavel Zacha, Dmitrij Orlov.
36:20'
Puk letí až k Ullmarkovi, Boston musí vymýšlet zcela novou akci.
35:59'
Bostonu se nedaří se vůbec probojovat do útočného pásma, nemluvě o udržení se v něm...
35:01'
Domácí budou moci reagovat v přesilovce, na trestnou lavici totiž s dvouminutovým trestem za sekání zamířil Ryan Lomberg.
34:18'
Dlouho nám vyrovnaný stav nevydržel a ještě před chvílí nadšená aréna zase utichla. Hosté se dostali do útočného pásma, na střed dostal přihrávku ERIC STAAL a prudkou ranou zápěstím poslal kolem Ullamarkovy vyrážečky puk do sítě – 1:2. Asistence: Nick Cousins.
33:38'
Už je po přesilovce, Lindholm se vrátil na led.
33:15'
Samozřejmě pokračuje přesilovka Floridy, jenže pryč je nápor hostů, naopak Boston je hodně povzbuzen.
32:13'
No vida, když to nejde v pěti, tak to jde v oslabení! Nosek předvedl v útočném pásmu skvělé napadání, obral soupeře i puk, přihrál na zcela volného BRADA MARCHANDA a ten ranou zápěstím překonal Lyona na jeho lapačku – 1:1. Asistence: Tomáš Nosek.
31:38'
A zase se bude vylučovat na straně Bostonu! Ve středním pásmu fauloval Hampus Lindholm uvolňujícího se Reinharta a vyslechl si trest za podrážení.
31:04'
Stále stejná písnička, Boston marně dobývá brankoviště hostujícího celku, na holích domácích je už docela vidět nervozita.
30:33'
Boston je zase v plném počtu, tahle přesilovka v podání hostů ale nebyla vůbec špatná.
30:29'
V závěru přesilovky vystřelil zápěstím Bennett, trefil ovšem pouze Ullmarkův postoj.
29:57'
Po rychlém přechodu modré čáry dostal Duclair přihrávku mezi obránce, Ullmark jej ale zvládl vybruslit a připsat si další úspěšný zákrok.
29:29'
Tvrdý hit na Orlova v rohu kluziště, tohle bylo dle sudích v pořádku, pokračuje se ve hře.
29:01'
Montourova střela z první byla zablokována a skončila vedle Ullmarkovy branky.
28:33'
Prakticky vzápětí se pískalo a Derek Forbort za zastavení rodícího se brejku obdržel dvouminutový trest za hákování.
28:29'
Bude se vylučovat na straně Bostonu, je tu ponechaná výhoda.
27:25'
Carlo to zkoušel od modré čáry, tentokrát ale trefil pouze předním clonícího protivníka.
26:12'
Zleva nahazoval před branku Bostonu Lomberg, Ullmark si musel dávat velký pozor a raději přerušil hru.
25:53'
V brance hostů navíc stojí skvělý Lyon, ten nyní i přes horší výhled zvládl lapačkou pokrýt Carlovu střelu.
24:53'
Domácí se neúnavně snaží o srovnání nepříznivého stavu, jenže Florida dnes předvádí v obraně velmi důrazný výkon a hlavní hvězdy soupeře se nemohou prosadit.
23:04'
Nahození od modré čáry prolétlo těsně vedle Lyonovy branky, Boston zůstává v útočném pásmu a snaží se o vytrvalý tlak.
22:34'
Odpověď si na levé straně chystal Orlov, jeho střelu z první vytlačil Lyon na svou boční síťku.
21:42'
Hosté se dostávají do vedení! Bostonu nevyšla rozehrávka, už u modré čáry přišla ztráta, popíchnutí puku se dostalo k SAMU BENNETTOVI a ten i v pádu dokázal propasírovat své zakončení přes Ullmarka za brankovou čáru – 0:1. Asistence: Matthew Tkachuk.
20:53'
Florida je už zase v plném počtu, přečkala i druhé oslabení.
20:24'
Pokračuje přesilovka domácích, u tyčky číhal na sklepnutí Pastrňák, Lyon to ale měl dobře přečtené a byl tam právě včas.

Trestné minuty: 0:4
Je za námi první třetina, která v úvodu přinesla několik možností, z nichž ta největší byla na straně Floridy, když se před Ullmarkem zjevil Luostarinen, s postupem času ale začaly vládnout obrany a i gólmani byli v této části k nepřekonání. Boston dokonce nevyužil jednu přesilovku a tu druhou si zatím přenáší do části číslo dva. Do kabin se každopádně odešlo za stavu 0:0.
20:00'
19:20'
Z následného protiútoku se pravou stranou hnal do brejku Barkov, natlačil se i před Ullmarka, jenže ten zvládl zakončení v pádu zastavit pravým betonem!
19:07'
Menší zmatek před Lyonem, k dorážce se dostával i Krejčí, i tohle ale hosté nakonec uhlídali.
18:53'
Druhá přesilovka pro Boston, za zákrok na Pastrňáka si Gustav Forsling vyslechl dvouminutový trest za podrážení.
17:45'
Staal neměl komu, pouze tedy rozehrál tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Dopředu už jde zase Boston.
16:27'
Oba celky si teď dávají velký pozor v obraně, tohle začíná být velká bitva systémů, nikdo nechce udělat chybu.
15:24'
Po delší době si zachytal i Ullmark, pro něj to teď bylo těžší, musel totiž krotit ránu přes svého obránce.
14:37'
Boston na svém ledě začíná přebírat iniciativu, útoky ovšem zatím končí na skvěle chytajícím Lyonovi.
13:49'
Hallova střela přes obránce se vůbec nevešla na Lyonovu branku.
13:35'
Boston se hrnul do dalšího útoku, tohle ale skončilo pouze zakázaným uvolněním.
12:56'
Je po přesilovce, Florida je opět v plném počtu.
12:48'
Na pravý kruh dostal pro změnu příhru Lindholm, ale i tohle Lyon zvládl vyřešit svým pohybem.
12:10'
Pastrňák dostal přihrávku na levý kruh, kde má při přesilovkách svou kancelář a vyslal okamžitou ránu. Lyon se stihl přemístit a střelu pokryl rychlou lapačkou.
11:37'
Hostům se zatím v oslabení daří, puky létají přes všechny čáry.
10:56'
Je tu první vyloučení zápasu a přesilovku si zahraje Boston. Ryan Lomberg přistrčil Marchanda a vyslechl si dvouminutový trest za krosček.
09:20'
Hra se přesunula na opačnou stranu, z levého křídla zakončoval Bennett, trefil ovšem pouze Ullmarkův postoj.
08:46'
Na Lyonovi skončil i Hall, Boston ale i nadále zůstává v útočném pásmu.
08:13'
Za Boston se ke střele z vrcholu pravého kruhu dostal Jake DeBrusk, Lyon jeho pokus na první tyčku našel ve své lapačce.
07:29'
Nepůjde to ale celou dobu, Florida teď trochu ubrala na tempu a pomalou rozehrávkou láká soupeře k forčekinku pootevření obrany.
06:15'
Vypadá to, že dnes dostaneme opravdu důrazný hokej, oba celky předvádí fyzickou hru plnou hitů.
05:20'
Zprava vystřelil Carlo, jeho dělovku golfákem zvládl Lyon pokrýt.
04:40'
Florida se pokoušela opět projít do útočného pásma, po chybě v domluvě se ale pískal ofsajd.
03:41'
Chyba v rozehře domácích, najednou se před Ullmarkem, Tkachuk žabičkou posunul na Luostarinena, jenže ten byl až moc blízko gólmanovi a navíc musel zakončovat z bekhendu. Ullmark zasáhl svou lapačkou.
02:57'
Boston zase v útočném pásmu, tentokrát snaha skončila v rohu kluziště.
02:14'
Boston se dostal do přečíslení, Foligno z pravé strany hledal najíždějícího Cliftona, ten už byl ale pod těsnou obranou vracejícího se hráče, hyl zablokován a puk nakonec skryl gólman Lyon.
01:14'
Úvod zápasu je hodně rozháraný, oba celky se zatím nemohou dostat do tempa a už za těchto pár chvil jsme viděli několik přerušení hry.
00:21'
Florida se hned nahrnula do pásma a Ullmark pro jistotu u své levé tyčky přikryl volný puk. Máme tu tak první přerušení hry.
00:01'

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), Orlov, Carlo, Lindholm, Clifton, Forbort – DeBrusk, Zacha, Marchand (A) – Pastrňák (A), Krejčí, Bertuzzi – Frederic, Coyle, Hall – Hathaway, Nosek, N. Foligno.
Trenér: Jim Montgomery

Florida Panthers: Lyon (Bobrovskij) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tkachuk (A), Bennett, Luostarinen – Reinhart, Lundell, Lomberg – White, E. Staal, Cousins.
Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Dwyer, McIsaac – Kovachik, Flemington.
Oba celky jsou již na ledové ploše, po hymně USA začne samotný zápas.
Zápas v TD Garden začne v 1:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.