NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Florida - 14. června 2023   02:20

Vegas
Vegas
11:52' Stone  • 13:41' Hague (Eichel, Marchessault) • 30:28' Martinez (Eichel, Pietrangelo) • 32:13' R. Smith (Karlsson, Theodore) • 37:15' Stone (Howden, Stephenson) • 39:58' Amadio (R. Smith) • 48:22' Barbašev (Eichel, Theodore) • 54:06' Stone  • 58:58' N. Roy (Theodore, McNabb)
9:3
(2:0, 4:1, 3:2)
Stav série: (4:1)
Florida
Florida
22:15' Ekblad  (Cousins) • 48:47' Reinhart  (Bennett, Montour) • 51:39' Bennett  (Forsling, Reinhart)
Vegas
Sutherland, Rooney – Murchison, Barton
T-Mobile Arena, Las Vegas
19 058 diváků
Florida

Je dobojováno jak dnes, tak i v celé sezóně. Florida se sice ve třetí třetině pustila do útočení, jenže Adin Hill pokračoval ve výborných výkonech a připsal si několik těžkých zákroků. A když ve 49. minutě skóroval Ivan Barbašev, zdálo se být úplně jasno. Jenže Florida se nevzdala a góly Sama Reinharta a Sama Bennetta alespoň o něco hrozivou ztrátu snížila. Bobrovskij pak odjel na střídačku, aby umožnil svému celku dlouhou power-play, tu však potrestal střelou do prázdné branky Mark Stone a zkompletoval tím hattrick. V úplném závěru pak ještě jednu branku přidal Nicolas Roy a upravil na konečných 9:3. Oslavy mohou vypuknout, na mapě vítězů je nové jméno, Stanley Cup pozvedli hráči VEGAS GOLDEN KNIGHTS!

To je z tohoto utkání, ale i z celé sezóny NHL vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Střely na bránu: 32 – 35 | Přesilová hra: 0/1 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 2
Pohár si už potěžkal i další hrdina Vegas, gólman Adin Hill, který do týmu přišel teprve před sezónou jako dvojka. Jenže v playoff chytil šanci za pačesy a svými výkony pomohl celku vybojovat celkové vítězství.
Mark Stone, hrdina dnešního zápasu už pozvedá Stanley Cup a v Las Vegas mohou propuknout velké oslavy.
A na ledovou plochu je už přinášen svatý grál ledního hokeje – Stanley Cup!
Před předáním té hlavní trofeje se ještě předává Conn Smythe Trophy, cena pro nejužitečnějšího hráče playoff. Tu dostává domácí Jonathan Marchessault.
59:50'
Hráči Vegas už nevydrželi, naskákali na led a začínají slavit!
58:58'
Vegas právě vstřelilo branku!
Debakl hostů je dokonán. Po nahození od modré čáry, které Bobrovskij vyrazil, se k puku dostal NICOLAS ROY, ani on sice na první pokus neuspěl, ale poté dostal prostor na dorážku z úhlu a povedlo se mu tak upravit na drtivých 9:3! Asistence: Shea Theodore, Brayden McNabb.
58:22'
Závěr zápasu je hodně rozkouskovaný, domácí by už nejraději odpočítali poslední sekundy a začali slavit.
57:56'
V hledišti se už slaví a před T-Mobile Arenou, kde další fanoušci sledují zápas na velkoplošné obrazovce určitě také.
57:18'
Tentokrát se už zakázané uvolnění pískalo, vhazovat se bude po Hillově pravici.
56:14'
Puk je za brankou Floridy, tohle si už domácí ve zbývajících okamžicích zřejmě pohlídají dobrou obranou.
55:05'
Nahození domácích po mantinelu tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění, hráči pak odjeli střídat.
54:29'
Domácí jsou již myšlenkami u předávání poháru, nicméně Florida se ještě snaží. Hill musel na brankovišti vytáhnout další zákrok.
54:06'
Hattrick! MARK STONE to po zisku puku ve vlastním pásmu opět zkusil a tentokrát se puk doklouzal do prázdné branky. Kapitán Vegas tak pojistil náskok svého celku, upravil na 8:3 a nyní se chvíli nebude hrát, neboť bude trvat úklid plochy od naházených čepic. Bez asistence.
53:55'
Další Stoneův pokus, nyní to šlo mimo a pískalo se zakázané uvolnění.
53:24'
Hned vzápětí mohl skórovat Stone, mířil z vlastního pásma, ale dalekonosným pokusem trefil pouze tyčku!
53:19'
Bobrovskij je na střídačce, máme tu dlouhou power-play!
52:30'
Publikum se snaží vybudit své oblíbence, náskok je sice stále velký, nicméně Florida ještě nic nevzdává.
51:39'
Florida právě vstřelila branku!
Tak ještě jedno snížení ze strany Floridy. Na modré čáře napřáhl SAM BENNETT, jeho ránu nechtěně tečoval domácí Pietrangelo a nasměroval puk do horního růžku Hillovy branky – 7:3. Asistence: Gustav Forsling, Sam Reinhart.
51:01'
Bobrovskij se blýskl dobrým zákrokem proti Marchessaultovi, který to na něj zkoušel z levého kruhu. Osmý puk však za gólmanem Floridy neskončil.
50:42'
Lundellovo nahození od modré čáry jen prosvištělo kolem Hillovy branky a skončilo u zadního mantinelu.
49:45'
Hraje se teď nahoru a dolů, sledujeme hodně útočný hokej.
48:47'
Je tu ze strany hostů alespoň menší úprava výsledku. V útočném pásmu se ke střele dostal SAM REINHART a jeho plácnutí do puku skončilo přesně v šibenici Hillovy branky – 7:2. Asistence: Sam Bennett, Brandon Montour.
48:22'
Ještě jeden úder od domácích. Po buly v útočném pásmu a střele od modré čáry poskakoval puk před brankovištěm, nejlépe se v tomto prostoru zorientoval IVAN BARBAŠEV a zblízka doklepl přes Bobrovského do sítě – 7:1. Asistence: Jack Eichel, Shea Theodore.
47:59'
Po puku se natahoval Barbašev, měl to ale na dlouhou hůl. Vypadalo to možná na podrážení, sudí však nechali zákrok být a nevylučovali.
46:57'
Z protiútoku se do zakončení dostal Duclair, jenže Hill se dokázal bleskurychle přemístit a vytáhnout skvostný zákrok lapačkou!
46:46'
A mohlo být pro hosty ještě hůře, neboť Stone vystihl rozehru a zleva se hnal do brejku. Jeho střela zápěstím šla ale vedle a musel si tak nechat zajít chuť na hattrick.
46:25'
Florida se sice sympaticky snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, jenže Hill je v laufu a na brankovišti vládne. Dalším zákrokem přerušil hru a otupil tlak hostů.
45:18'
Po dlouhé době se do útoku dostali i domácí, byl z toho krátký závar, zavežený Kolesarovým bekhendem. Ten ale pouze prolétl brankovištěm.
44:34'
Cousinsovo nahození skončilo na zadním mantinelu, domácí poté vyhodili.
43:48'
Obrana domácích obětavě pomáhá svému brankáři, nyní tak neuspěl ani Ekblad se svým golfákem.
42:57'
Z pravého kruhu vystřelil Reinhart, Hill dokázal puk nadvakrát zastavit, přikrýt a přerušit hru.
42:23'
Mahurova bomba od modré byla zablokována, tento puk se k Hillovi ani nedostal.
41:36'
Domácí pouze vyhodili tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Florida jde zase do útoku.
40:51'
A další máchnutí Hillovy lapačky.
40:33'
První zákrok třetí třetiny si připisuje Hill, když ve své lapačce našel Duclairův pokus.

Trestné minuty: 2:2
Čtyřicet minut hry je za námi a hokejisté Vegas jsou již jen malý kousíček od toho, aby pozvedli Stanley Cup. Úvod druhé třetiny sice měli lepší hosté, když se Aaronu Ekbladovi povedlo snížit ranou od modré čáry, druhá polovina třetiny však patřila právě Vegas. Ve 31. minutě vrátil domácím dvoubrankový náskok Alec Martinez, ve 33. minutě se prosadil Reilly Smith a v 38. minutě se dnes podruhé trefil Mark Stone. A když necelé dvě sekundy před koncem třetiny z dorážky skóroval i Michael Amadio, odešlo se do šaten za stavu 6:1 a dá se říci, že se už můžou pomalu chystat oslavy.
40:00'
39:58'
A další úder do vazu Floridy! Hosté chybovali při rozehrávce, na modré čáře vybojoval puk Smith, nahodil před branku, kde číhal volný MICHAEL AMADIO, ten sice prvním sklepnutím trefil jen gólmana, jenže dostal prostor k dorážce a tu už procedil za brankovou čáru. Následně schytal do zad tvrdý krosček, což mu ale radost z gólu určitě nezkazilo – 6:1! Asistence: Reilly Smith.
39:01'
Od modré čáry vyslal prudkou střelu hostující Forsling, Hill si s tímto projektilem poradil.
38:32'
Po divokých minutách se nám hra trochu uklidnila a hraje se převážně ve středním pásmu.
37:15'
Tak tohle už z hosty nevypadá dobře! Vegas předvedlo přechod do útočného pásma, zprava se puk dostal ke kruhům, kde se do něj opřel MARK STONE a svou dnes druhou brankou upravil na 5:1! Asistence: Brett Howden, Chandler Stephenson.
36:55'
Hosté propadli při střídání a hned z toho bylo přečíslení Vegas. To zakončoval Amadio, ale branku netrefil.
35:56'
Barbašev vyzkoušel Bobrovského pozornost, ten střelu z levé strany vyrazil. Následná dorážka od stejného útočníka už šla mimo.
35:21'
Další Hillův zákrok na brankovišti, domácí už vyráží do protiútoku.
34:38'
Od modré čáry to zkusil Verhaeghe, našel ale pouze Hillovu lapačku.
33:45'
Málem ale udeřilo na opačné straně, když se Bobrovskij musel vytáhnout proti Eichelově střele z pravého křídla.
33:25'
Po dvou obdržených gólech se hosté alespoň trochu probrali a snaží se v útočném pásmu o nějakou tu akci.
32:13'
A tlak přináší další gól! Po nahození od modré čáry se mezi kruhy blýskl pěkným přiklepnutím Karlsson, našel najíždějícího REILLYHO SMITHE a ten střelou po ledě našel prostor, kudy prošel puk do sítě – 4:1. Asistence: William Karlsson, Shea Theodore.
31:40'
Zase se hraje v pásmu hostujícího celku, teď to vypadá jako přesilová hra.
30:28'
Domácí se ale dokázali bleskově vrátit zpět do útoku, na pravé straně přenechal di od Eichela převzal puk ALEC MARTINEZ a ranou zápěstím pověsil puk do horního růžku Bobrovského branky – 3:1. Jack Eichel, Alex Pietrangelo.
30:16'
Bobrovskij vyrazil nenápadné nahození od modré čáry, hosté pak posunuli puk do středního pásma.
29:52'
Svou dělovkou od modré čáry se netrefil ani Pietrangelo, nápor Vegas narůstá.
29:26'
Najednou tu bylo přečíslení domácích tři na jednoho, zprava zakončoval Barbašev, trestuhodně ale minul!
28:26'
Theodore branku FLoridy netrefil, domácí jsou ale stále v útočném pásmu.
27:23'
O něco podobného se na opačné straně pokusil Whitecloud, Bobrovskij pro jistotu schoval puk mezi svými chrániči.
26:47'
Od modré čáry nahazoval Montour, Hill neměl nejlepší výhled, přesto se mu povedlo vyrazit!
25:53'
Po dobrém přechodu přes střední pásmo se ke střele přes obránce dostal Marchessault, Bobrovskij jeho pokus zápěstím vyrazil.
25:17'
Tvrdou ránu po přihrávce zpoza branky vyslal Gudas, jenže minul. Každopádně je teď Florida ve slušném tlaku.
24:37'
Domácím se povedlo se usadit v útočném pásmu, jenže akci už překombinovali a Howdenovi odskočil puk od hokejky.
23:22'
Florida v dalším útočném výpadu, snižující branka hosty očividně hodně nakopla.
22:15'
Je sníženo! Z hokeje nahoru a dolů vznikla akce Floridy, kdy u mantinelu vybojoval puk Cousins, poslal jej na modrou čáru, odkud vystřelil AARON EKBLAD a jeho pokus se zastavil až v horním růžku Hillovy branky – 2:1. Asistence: Nick Cousins.
21:56'
Na opačné straně vystřelil od modré čáry Hague, branku ale minul.
21:37'
Bennett potáhl akci do útočného pásma, poté našel křížným pasem Verhaegheho, jeho následnou střelu ale lapil připravený Hill.
21:10'
Od modré to zkusil Gudas, Hill jeho nahození vytěsnil betonem.
20:38'
V úvodu druhé části jsou v útoku hráči Floridy, zatím ale bez střeleckého vyhádření.

Hity: 11:14
Je za námi první třetina, po které mohou být domácí maximálně spokojení. Přečkali úvodní nápor soupeře, kdy se musel Hill hodně ohánět na brankovišti a s postupem času se i oni dostávali do hry. Jako první ale mohla udeřit Florida, když se v přesilovce objevil před Hillem Barkov, jenže gólman Vegas vše vyřešil a za malý okamžik později se do kontru dostal Mark Stone. Akci zakončil střelou pod horní tyčku a domácí od konce 12. minuty vedli. A ve 14. minutě to už bylo o dva góly, to po Eichelově akci vznikl na brankovišti závar a puk za čáru dopíchl pohotový Nicolas Hague. Do šaten se odešlo za stavu 2:0 a na straně Floridy je tak rozhodně o čem přemýšlet.
20:00'
19:34'
Kombinace mezi Smithem a Amadiem skončila pouze za brankou Floridy a ztrátou puku.
18:42'
Závěr třetiny chtějí domácí dohrát mimo své pásmo, vyhazují tak puky k červené čáře.
17:43'
Už to vypadalo, že se Stone proháčkuje zahuštěným prostorem do útočného pásma, nakonec ale narazil na přesilu. Vybojoval však vhazování před Bobrovským.
16:55'
Hra se přesunula na opačnou stranu, střílel Mahura, puk byl ovšem tečován mimo Hillovu branku.
16:27'
Domácí celek je usazen v útočném pásmu, snaží se o další ohrožení Bobrovského branky.
15:15'
Útok Vegas skončil na modré útočné čáře, pískal se ofsajd.
14:42'
Florida teď po dvou úderech vypadá hodně dole, naopak domácí celek žene napěchovaná aréna na další zteč.
13:41'
A už je to o dvě branky! Po Eichelově akci a bekhendovém zakončení sice Bobrovskiz dokázal zastavit puk na brnakovišti, jenže velký důraz předvedl NICOLAS HAGUE, který jej zblízka dokázal prakticky s hvizdem sudího dopíchnout za brankovou čáru a upravit na 2:0! Asistence: Jack Eichel, Jonathan Marchessault.
12:56'
Další šance domácích, nyní se levou stranou hnal do útoku Smith, Bobrovskij ale jeho golfák našel v lapačce.
12:38'
Domácím skončilo oslabení, i oni už hrají v pěti.
11:52'
Domácí udeřili v oslabení! Na modré obranné čáře si puk vybojoval MARK STONE, založil přečíslení dva na jednoho, které ale sám zakončil tím, že si nabruslil před Bobrovského a zakončil pod jeho horní tyčku – 1:0! Bez asistence.
11:35'
Hill se skvěle roztáhl na brankovišti a betonem pokryl zakončení Barkova!
10:38'
Přesilovku si zahrají i hosté, na trestnou lavici už zamířil Keegan Kolesar s dvouminutovým trestem za nedovolené bránění.
10:18'
Smith promáchl Kolesarovu přihrávku, jinak by zakončoval kousíček od brankoviště.
09:53'
Je po přesilovce Vegas, oba celky jsou zase v plném počtu.
09:16'
Závar před brankovištěm Floridy, hostům se nakonec povedlo vyhodit alespoň do středního pásma.
08:42'
Bobrovskij vyrážel jednu střelu zpoza kruhů a poté čelil pokusu Marchessaulta ze středu. Toto sklepnutí skončilo mezi chrániči hostujícího gólmana.
07:53'
Je tu první vyloučení zápasu, přesilovku si zahraje domácí celek. Dvouminutový trest za nedovolené bránění si jde odsedět Aaron Ekblad.
07:37'
Theodorova bomba od modré čáry už byla pro Bobrovského těžší písemkou, nicméně i tohle zvládl betonem pokrýt.
06:55'
Na opačné straně to obdobně zkusil M. Staal, i jeho pokus ale gólman zneškodnil.
06:15'
Od modré čáry to zkusil Pietrangelo, Bobrovskij měl ale dobrý výhled a puk vyrazil do rohu.
05:43'
Bobrovskij zastavil i teč číhajícího Eichela, puk byl sražen do rohu.
05:07'
Stephensonova střela z levé strany prolétla těsně vedle branky Floridy, domácí se očividně probouzí.
04:42'
Už se ale ke střele dostal i tým Vegas, po vybojování puku střílel z pravého kruhu Theodore, ale pouze do Bobrovského.
03:45'
Zatím je to hokej na jednu branku, vypadá to, že domácí celek zatím sžírá tíha velkého okamžiku.
02:59'
Neuspěl ani Děnisenko, Florida ale vehementně touží po rychlém gólu.
02:26'
Po chybě obrany Vegas se před Hillem objevil zcela volný Lundell, jenže na gólmana domácích si nepřišel. Ten si pohledem hlídal puk a vyrážečkou jej vytěsnil!
01:34'
Florida vstoupila do utkání pěkně aktivně, po další kombinaci přišla opět sražená střela.
01:13'
Nyní si už Hill puk osahal, přerušil hru a bude se vhazovat po jeho levici.
00:34'
První střelu zápasu vyslal hostující M. Staal, jeho rána ale byla zablokována a Hill nemusel zasahovat.
00:01'

Vegas Golden Knights: Hill (Quick) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – Marchessault, Eichel, Barbašev – Stone (C), Stephenson, Howden – Amadio, Karlsson, R. Smith (A) – Kolesar, N. Roy, Carrier.
Trenér: Bruce Cassidy

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov (C), Lundell – Reinhart (A), Bennett, Verhaeghe – Cousins, E. Staal, Lomberg – Dalpe, White, Děnisenko.
Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Sutherland, Rooney – Murchison, Barton.
Oba celky jsou již na ledové ploše, máme za sebou i hymnu, 50 Cent rozezvučel sirénu před úvodním buly, zápas může začít.
Zápas v T-Mobile Areně začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.