Tak to je z tohoto dramatického utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších utkání se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 13:17
Utkání je u konce a z těsného vítězství se radují domácí hokejisté. Vítěznou branku zaznamenal ve 48. minutě Brent Burns a touto trefou zařídil páté vítězství San Jose v řadě, to je tak stále stoprocentní. Ottawa sice v úplném závěru uzamkla domácí v jejich pásmu, na vyrovnání to ovšem nestačilo.
60:00
59:50
Pavelskimu se podařilo dostat puk do pásma Ottawy a tohle už hosté nestihnou.
59:33
Další zakázané uvolnění domácích, byť velmi kontroverzní.
59:26
Oddechový čas tentokrát pro Ottawu.
59:26
San Jose vyhodilo na těsný icing.
59:16
Ryan se snažil u tyčky skórovat bekhendovou střelou, byl ale pod těsnou obranou hned dvou soupeřů a ti ho razantně poslali k ledu.
58:51
Domácím se nepodařilo vyhodit a Spezza už přemýšlí, komu nahraje.
58:45
Před důležitým buly si trenér Žraloků bere oddechový čas.
58:45
Lehner je na střídačce, začíná power play Ottawy.
58:45
Po přerušení si něco vyříkávali domácí Hannan a hostující Neil, rozhodčí to ponechali bez trestu.
58:45
Domácí vyhodili trochu prudčeji, než bylo potřeba, je tu zakázané uvolnění.
58:08
Pavelski se vrátil do hry, hra je v pěti na obou stranách.
58:00
A teď se jim to podařilo tak dokonale, že Lehner skryl puk před dotírajícím Marleauem.
57:45
Sharks opět vyhodili.
57:16
Spezza přihrál Ryanovi, který číhal u pravé Niemiho tyčky, mířil nad lapačku, ale hrana této rukavice vytlačila puk nad břevno. Niemi má i kousek toho potřebného štěstí.
56:44
Puk míří přes všechny čáry až k Lehnerovi, domácí mohou vystřídat.
56:08
Nyní se ale bude San Jose bránit, protože Joe Pavelski obdržel dvouminutový trest za držení hole.
55:54
Lehner drží akcie Ottawy nad vodou, nyní zázračně vytáhl Pavelskiho pokus!
55:44
Wingles poslal puk na modrou, odkud napřáhl Demers, jeho bomba skončila u Lehnera.
55:12
Vlasicovo nahození skončilo na zadním mantinelu, nápor domácích pokračuje.
54:50
Ottawa přežila kritickou chvíli, Conacher je zpět na ledě.
54:17
Velice blízko gólu byl Demers, dostal se k odraženému puku a jeho bomba jen o kousek minula Lehnerovu šibenici!
53:43
Chybná rozehrávka v podání Marleaua vyhnala domácí z útočného pásma.
53:05
Ottawě se konečně podařilo vyhodit a může vystřídat.
52:43
Hostující čtveřice už musí být utahaná, tohle se souvislý tlak domácích!
52:07
Coutureho rána od modré byla sražena Turrisem, puk je stále v útočném pásmu.
51:34
Thornton se pokusil křížnou přihrávkou nabít Pavelskimu, tomu však puk přeskočil hokejku.
50:50
Brent Burns zůstal po zásahu vysokou holí v podání gólmana Robina Lehnera otřesený na ledě, po chvilce ale vstal a sám odjel na střídačku. Trest za svého brankáře, který za tento zákrok vykoledoval 2+2 minuty za vysokou hůl, odpyká Cory Conacher. Velká příležitost San Jose na potvrzení náskoku.
50:36
Domácí nedávají Ottawě vydechnout, neustále vyvíjí tlak na obranu.
49:56
Hertl se již v utkání neukazuje, po jednom z hitů zůstal v kabině, měl by však být v pořádku.
49:43
Další nápor Žraloků, Nietova přihrávka na Coutureho se minula účinkem a Vlasicovu střelu od modré zkrotil Lehner.
48:40
Dva hráči hostů se srazili a to pomohlo San Jose do rychlého kontru. Obrana si s vypětím sil poradila a vyhodila na icing.
48:10
Něco udělat s nepříznivým stavem, o to se pokusil Pageau, zleva však Niemiho nepřekonal.
47:08
San Jose právě vstřelilo branku!
Těsně po vypršení přesilovky se domácí dočkali a opět vedou! Zpoza branky přihrál Thornton na zcela volného BRENTA BURNSE a ten zblízka překonal překvapeného Lehnera! Asistence: Joe Thornton, Matthew Nieto.
46:27
Změnit to mohl Marleau, jeho střelu z první vyrazil Lehner opět jen do rohu.
46:08
Ottawě se zatím v oslabení daří, nepouští Sharks do zakončení.
45:31
Hosté se osvobodili a Condra dokonce zaútočil. Jeho střela byla sražena do ochranné sítě, vhazuje se před Niemim.
45:13
Ihned po buly střílel Pavelski, Lehner vyrazil do rohu.
45:07
Tlak San Jose nese své ovoce, když ne góly, tak alespoň získanou přesilovkou. Jason Spezza to přehnal s důrazem a obdržel dvě minuty za hrubost.
43:57
Hosté se po delší době osvobodili, jenže náznak útoku byl ihned v zárodku udušen.
42:46
Marleau od modré nahodil, jenže Lehner dobře viděl a s tímto pokusem neměl potíže.
42:36
Domácí se rozhodli udeřit na soupeře hned ze startu, Pavelski vyslal na gólmana další pozdrav a hosté raději vyhodili na icing.
42:03
Velký závar před brankou Ottawy. Střelu Marleaua gólman neudržel a hned byli v brankovišti další hráči. Aktivní byl zejména Couture, ale Lehner nakonec tuto ošemetnou situaci ustál a drží nerozhodný stav.
41:56
Hosté jsou v plném počtu.
41:39
Moc nechybělo a Sn Jose šlo do vedení! Marleau švihem vystřelil a za Lehnerem zacinkala spojnice tyče a břevna!
41:12
Burnsova rána z mezikruží skončil na Lehnerově vyrážečce.
40:55
Po menším tlaku se hostům podařilo vyhodit.

Trestné minuty: 11:11
Po dvou třetinách je zápas zcela otevřený, stav je nerozhodný 2:2. Po velkou část třetiny byli domácí střelecky aktivnější, dokázali na Lehnera vytvořit tlak, vedlo to však pouze k jediné brance. Ve 37. minutě využil přesilovku Marleau. Úplný závěr druhé dvacetiminutovky pak sice patřil spíše hostům, vše ale zmařil Wierciochův faul, což znamená, že třetí třetinu začnou domácí přesilovkou.
40:00
39:56
Přesilovka pro San Jose, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Patrick Wiercioch.
39:31
Spezza dokázal vystihnout přihrávku Marleaua, k ohrožení to ale nakonec nevedlo.
38:50
Ottawa se po delší době dostala do útočného pásma, ale Condra nedokázal svou střelu umístit do prostoru Niemiho branky.
37:50
Au. Tomáš Hertl schytal hit od MacArthura a viditelně otřesený odjíždí na střídačku.
37:23
Domácí stupňují tlak, zpoza branky přišla přihrávka na Vlasice a jeho ránu z první chytil Lehner efektním semaforem.
36:28
Probudilo se i publikum žene své oblíbence na další zteč.
36:12
Přesilovka je využitá, Sharks vyrovnávají na 2:2! San Jose zatlačilo soupeře před Lehnera, ten pouze vyrazil Pavelskiho střelu před sebe a dojíždějící PATRICK MARLEAU bekhendem dorazil pod břevno! Asistence: Joe Pavelski, Matt Irwin.
35:28
Turris vystihl domácí rozehrávku a to nejhorší už mají hosté za sebou. Přesilovka 4 na 3 je u konce, pokračuje klasická varianta 5 na 4.
35:10
Za podražení si jde na dvě minuty odpočinout Milan Michálek.
35:03
Rozhodčí signalizuje trest, domácí mají výhodu.
34:30
Od modré vypálil do chumlu Hannan, Lehner si ale puk našel a vyrazil.
33:27
Domácí Tyler Kennedy a hostující Cory Conacher si za menší strkanici vykoledovali dvouminutové tresty za nesportovní chování.
33:27
Další nápor Sharks, na Lehnera dotíral Couture. Hostující gólman puk přikryl a domácí hráč skončil po tvrdém zákroku obránce v rohu kluziště. Na ledě začínají trochu planout vášně.
32:53
Obrovský závar před Lehnerem. Byli v něm jak Hertl, Burns, tak Boyle, hostující gólman ale dokázal udržet puk před brankovou čárou!
32:35
Hertl přihrál Burnsovi na střelu z první, Lehner opět vyrazil.
31:52
Pavleski získal ve středním pásmu puk, okamžitě si najel do střelecké pozice, Lehner jeho ránu vyrazil.
31:24
Oba týmy se nyní snaží o dlouhé přihrávky, přesnost však pokulhává. Ani jeden tým se nemůže dostat do souvislejší akce.
30:13
Tomáš Hertl se už dostával do úniku, přijal příhru přes dvě pásma, v rozhodujícím okamžiku však upadl, dle rozhodčích ne díky hostujícímu Karlssonovi. Publiku se to samozřejmě nelíbí.
29:44
Wingels měl sice na středu chvíli volného Pavelskiho, rozhodl se však pro samostatný průnik podél levého mantinelu. Byl dobře ubráněn a o puk přišel.
28:28
Do přečíslení tří hráčů na dva se dostali i domácí, výsledkem ale byla zmařená příležitost – hráči Sharks se nedokázali pořádně domluvit a puk jim utekl.
27:49
Spolupráce Da Costy a Smithe sice vedla k přečíslení, finální přihrávka ale skončila na boční síťce Niemiho branky.
26:49
Burns se dostal do úniku, zkusil na Lehnera bekhendový blafák, hostující gólman jeho pokus vytěsnil do rohu!
26:12
Od levého mantinelu střílel Turris, Niemi pro jistotu podržel puk pod lapačkou.
25:17
Je to tak, Sheppard se vrátil do hry.
24:57
Puk je opět u branky Ottawy, tohle oslabení domácí zřejmě zvládnou.
24:40
Domácí se ale v následujících vteřinách velice dobře bránili a Vlasic se dokonce vydal do útoku. Jeho tvrdá rána skončila mimo Lehnerovu klec.
23:46
Ryan se opět cpal před branku, ale Niemi ho dvakrát vychytal. Nejprve si poradil s padáčkem, klesajícím do branky, poté ho vychytal i v akci dvou na jednoho.
23:17
Na trestnou lavici míří James Sheppard. Provinil se vysokou holí.
23:06
Vyrazil i Spezzův pokus, rozhodčí bude vylučovat, je tu ponechaná výhoda pro hosty.
22:38
Karlssonova střela od modré byla Niemim sražena do rohu.
21:59
Trochu nepřesností, zejména ze strany Sharks, hraje se na hranici středního pásma a obranného pásma San Jose.
20:59
Hertlův pokus o průnik středem se nesetkal s pochopením hostů, skončil ještě před modrou čárou.
20:14
Marleau se ihned po buly dostal zleva do pásma, Lehner byl ale připraven a svižnou střelu vyrazil.

Trestné minuty: 7:5
Máme za sebou první třetinu, ve které jsme viděli tři branky a jedna z nich padla díky Tomáši Hertlovi. Ten se už po 55 vteřinách nejlépe zorientoval na brankovišti a překonal Lehnera. Pak se hrálo bez ložených šancí a závěr třetiny patřil hostům. Ti nejprve Smithem vyrovnali a necelé dvě minuty před koncem využil přesilovku Ryan. Sharks, pokud chtějí udržet letošní neporazitelnost, budou muset hodné přidat.
20:00
19:48
Pavelski se ještě snažil před odchodem do kabin vyrovnat, jeho střela šla ale těsně mimo.
18:31
Ottawa právě vstřelila branku!
Přesilovka je rychle využitá, hosté jdou do vedení. Od levého mantinelu přišla ideální přihrávka křížem na volného BOBBYHO RYANA a ten švihem trefil nad Niemiho lapačku. Asistence: Jason Spezza, Patrick Wiercioch.
18:09
Domácí vyhazují.
17:58
Přesilovka pro Ottawu, za vysokou hůl je vyloučen Andrew Desjardins.
17:23
Ottawa ale po vyrovnávací trefě ožila a tlačí se před finského gólmana domácích. Ukázal to i Conacher, který se natlačil zleva před brankoviště a zkusil blafák. Niemi se stačil přemístit a vyrazit.
15:35
Domácím mohl ihned vrátit vedení Kennedy, ujíždějící do brejku, Lehner byl na místě a vyrazil!
15:21
Je vyrovnáno! Od modré vystřelil Phillips, puk se od zadního mantinelu odrazil do ohně, tam se nejlépe zorientoval ZACK SMITH a dorazil jej za Niemiho. Asistence: Chris Phillips, Colin Greening.
14:49
Stejná situace i na druhé straně. Condra se snažil přihrát na Pageaua, jenže ten byl o něco rychlejší, než bylo potřeba a sudí opět přerušili hru.
13:58
Velice těsný ofsajd domácích, zlobí se zejména Wingels, který se měl podle sudích provinit.
13:51
Zápěstím vyzkoušel štěstí hostující Turris, jeho pokus z levé strany skončil na dobře postaveném Niemim.
12:53
Podobně dopadl ihned po buly i Michálek, i jeho střela byla sražena mimo Niemiho branku.
12:47
Od modré pálil Methot, ale jeho golfák byl sražen Irwinem do ochranné sítě.
11:46
Conacher hledal od levého mantinelu své spoluhráče před brankou, jeho přihrávka byla sražena a domácí jdou ihned do kontru.
11:33
Hra je teď hodné rozkouskovaná přerušeními, moc pohledný zápas to zatím není.
11:19
Z velké dálky nahozený puk na Niemiho, Senators získali pásmo zadarmo. Nicméně takové pokusy Niemiho ohrozit nemohou.
10:44
Marleau vyslal poměrně nenápadnou střelu od levého mantinelu a Lehner musel rychle zasahovat.
10:08
Niemi vyhodnotil vzniklou situaci po nahození puku tak, že bude lepší přikrýt puk a hned tak i učinil. Máme tu reklamní pauzu.
09:25
Puk je mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
09:06
Nakonec se do šance vymotal sám, ale střelou na Lehnera neuspěl.
08:58
Pavelski operoval s pukem za branku a snažil se ho poslat před ní na Nieta. Bez úspěchu.
07:57
Turris se vydali na výlet s Conacherem, domácí je však vytlačili do rohu.
07:41
Jak Matt Pelech, tak i Chris Neil vyfasovali pětiminutový trest za rvačku.
07:41
Pelech a Neil se do sebe pustili v pásmu Senators. Ze začátku měl navrch domácí hráč, celá bitka ovšem skončila pádem Pelecha na led.
06:35
Od levého mantinelu nahazoval Thornton, Lehner opět jen vyrazil před sebe a moc nechybělo, aby Hertl zaznamenal svůj dnešní druhý úspěch.
06:07
Pavelski zblokoval Karlssonovu střelu, dopředu může Nieto.
05:32
Rozhodčí vykazuje domácího hráče z vhazování.
02:00
Sharks pokračují v tlaku, i druhý útok je natlačený na Lehnera.
00:55
Tak to je začátek jako hrom. Od modré vypálil Boyle, gólman pouze vyrazil k dobře postavenému TOMÁŠI HERTLOVI a ten už si na brankoviśti věděl rady a z otočky prostřelil Lehnera. Asistence: Dan Boyle, Brent Burns.
00:01

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Braun, Vlasic, Boyle, Irwin, Demers, Hannan – Kennedy, Couture, Marleau – Burns, Thornton, Hertl – Wingels, Pavelski, Nieto – Sheppard, Desjardins, Pelech.

Ottawa Senators: Lehner (Anderson) – Methot, Karlsson, Wiercioch, Cowen, Gryba, Phillips – Ryan, Spezza, Michálek – Conacher, Turris, MacArthur – Condra, Pageau, Greening – Neil, Da Costa, Smith.

Rozhodčí: Jackson, Walsh – Cvik, McElman.
"The Shark Tank" se už těší na další představení svých oblíbenců a vy můžete být u toho prostřednictvím našeho onlajnu. Startujeme ve 4 hodiny ráno, natočte si tedy budíky, uvařte kávu a sledujte NHL!
Češi a Slováci v akci:

V dresu San Jose uvidíme kometu letošní sezony, Tomáše Hertla 7 (6+1), za hosty zase nastupuje v útoku Milan Michálek 2 (1+1). Jak dopadne jejich vzájemný souboj?
Vzájemné zápasy:

Oba týmy se naposledy utkaly v sezóně 2011/2012 v jediném vzájemném zápasu této sezóny a radoval se kanadský klub

19.1.2012 San Jose – Ottawa 1:4
Ottawa Senators

Ottawa se rozjíždí trochu pomaleji, po třech odehraných utkáních má na svém kontě čtyři body za jednu výhru a dvě porážky po prodloužení, případně samostatných nájezdech. Skóre týmu je 8:9. Je nutno ale brát v potaz, že Ottawa je právě nyní uprostřed sedmizápasového tripu, čili výsledky to jsou docela slušné. Nyní však kanadský celek přijíždí na ledovou plochu týmu, kde rozhodně nebude favoritem, ale může překvapit.

San Jose Sharks

Žraloci měli do soutěže raketový vstup, po čtyřech odehraných zápasech vládnou Pacifické divizi s plným bodovým ziskem a skvělým skóre 21:5. San Jose se tak v moři NHL chová jako skutečný predátor. Bude to platit i po pátém utkání sezóny?

Marc-Edouard Vlasic 5 (2+3)
Dobré, velice brzké nedělní ráno u NHL. Společně budeme sledovat utkání San Jose Sharks proti Ottawě Senators. Bude k vidění další Hertlovo skvělé představení, či si na něj dají obránci Senátorů pozor?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.