David Musil (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:47
Martin Marinčin (EDM) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:17
Marián Gáborík (LAK) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:28
Tři hvězdy utkání:
1. Tyler Pitlick (EDM)1+0
2. Benoit Pouliot(EDM) 1+0
3. Drew Doughty(LAK) 1+1
Domácí tým zaslouženě vyhrává dnešní zápas, naopak Králové budou mít cestu do play-off hodně těžkou. Los Angeles svého soupeře sice přestřílelo, ale nebylo to nic platné.
Velký den pro Davida Musila, který v National Hockey League zaznamenal první asistenci. Dlouhým přesným pasem našel Frasera, který do prázdné branky upravil na 4:2.
60:00
59:58
Edmonton právě vstřelil branku!
Gól do prázdné branky MATTA FRASERA rozhoduje o výhře domácího týmu. Pro střelce je jedná o druhý přesný zásah v předním zápase. Asistence: Nail Jakupov, David Musil.
59:18
Oddechový čas pro hosty.
59:18
Kotouč minul prázdnou branku, získá se tedy zakázané uvolnění proti domácím.
59:00
Hosté v šesti, hrají bez brankáře.
58:46
Alec Martinez nedokázal trefit přesně.
58:20
Pouiliot v útočném pásmu šetří cenné vteřinky.
58:00
Dvě minuty...
57:22
Komerční přestávka.
57:10
Taylor Hall mohl rozhodnout, pojistit výhru domácích, ale branku Jonese minul.
57:00
Času pro hostující celek už opravdu mnoho nezbývá.
55:35
Nick Shore nedokázal překonat domácího brankáře, který si tak připisuje důležitý zákrok.
55:00
Posledních pět minut zbývá do konce základní hrací doby.
54:40
Marián Gáborík byl blízko vyrovnaní, odkrytou branku nedokázal trefit. Obrovská šance Los Angeles.
54:00
Utkání se hraje plynule, zbytečně se nepřerušuje.
52:10
Edmonton hraje hodně rozvážně, hru kontroluje, nikam se nežene, snaží se hrát takticky.
51:07
Hosté mohli vyrovnal, ale Robyn Regehr nedokázal svůj střelecký pokus poslat přesně na místo určení.
50:15
49:38
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Gól v přesilové hře znamená už jen jednobrankové vedení domácích. Brankář Bachman si vybral slabší chvilku, DREW DOUGHTY se napřáhl na středové červené, vystřelil na domácí branku. Gólman celou situaci podcenil, a tak inkasuje velmi lacinou branku. Tohle by se stávat nemělo. Asistence: Martin Jones.
49:00
Vyloučen domácí Derek Roy na dvě minuty za hákování, šance pro Krále, aby se dostali do zápasu.
48:06
Rob Klinkhammer sestřelil Matta Greena. Vše proběhlo v rámci pravidel zcela v pořádku.
47:00
Pomalu se třetí třetina blíží do své druhé poloviny, Ojeláři vedou o dvě branky, střelecky se začínají dotahovat na hosty. Domácí ovládají dění na ledové ploše.
46:10
46:06
Teddy Purcell rychlou střelou nebyl přesný.
45:31
Ojeláři jdou do vedení 3:1. Druhý gól v letošní sezóně přidává TYLER PITLICK, který dostal hodně prostoru od hráčů Los Angeles, vybruslil si před braku, měl dostatek času pro střelu, na kterou nedosáhl brankář Jones. Asistence: Osacar Klefbom, Anton Lander.
45:07
Drew Doughty nedokázal překonat domácího brankáře.
44:04
Králové jsou v úvodních minutách třetí třetiny výrazně aktivnější. Domácí se těžko brání, ale zatím stíhají se soupeřem bruslit, LA se nedostává do nějakých vážnějších šancí, ale ostřeluje branku Bachmana celkem slušně.
43:09
Hra je přerušena, vhazování v obranném pásmu Edmontonu. Hostující tým se dostal k puku, byla z toho šance Anze Kopitara, který nakonec nezakončil přesně.
42:28
Hostující hráči mohli vyrovnat, jmenovitě se do šance dostal Dustin Brown, v rozhodující chvíli mu puk uskočil z hole.
42:13
Trevor Lewis sestřelil Justina Schultze.
40:36
Hostující Justin Willams minul branku v dobré střelecké pozici.
40:01
Druhá třetina nabídla tři branky, do vedení se dostali domácí, Králové pak vyrovnali. Pouliot dostal Edmonton znovu do vedení. Střelecky jsou aktivnější hráči LA, ale co je to platné, hraje se na góly.
40:00
39:35
Buly ve středním pásmu, k puku se dostávají domácí.
39:00
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:50
Bachman si připsal velmi dobrý zákrok, hostující hráč na něj mířil sám, ale nedokázal kotouč v rychlosti poslat přesně tam, kam chtěl.
36:41
Střelecky aktivnější jsou v zápase hosté, ti vedou 20:14, ovšem na základě skóre prohrávají.
35:50
Hraje se o střední pásmo, rány na branku k vidění nejsou, sledujeme poněkud nezáživnou sekvenci hry.
34:43
33:39
Trevor Lewis i Rob Klinkhammer vyloučeni na dvě minuty za hrubost.
33:07
Komerční přestávka krátce po polovině zápasu.
32:07
Brandon Davidson sestřelil Tedyyho Purcela, který sice hit nečekal, ale stihl se zapřít, a tak byl následek co nejmenší.
30:08
Domácí celek se k velké radosti publika dostává do vedení. BENOIT POULIOT krásnou individuální akcí překonal obranu Los Angeles. V koncovce si poradil s brankáře Jonesem, který neměl nárok. Bez asistence.
28:48
Anze Kopitar střelou zápěstím nedokázal skórovat.
28:07
Hostující tým je ve druhé třetině střelecky aktivnější, vede 5:4. Skóre je vyrovnané. Že bychom sledovali nějaké bezhlavé útočení, to opravdu ne.
26:32
Drew Doughty mající asistenci u vyrovnávací branky mohl se sám stát střelcem, nicméně zařízení minul.
25:44
Kopitar vystřelil, puk se od zadního mantinelu dostal k volnému JAKU MUZZINOVI, který rychlou střelou do odkryté branky otevírá skóre. Asistence: Anze Kopitar, Drew Doughty.
25:33
Vyloučen domácí Keith Aulie na dvě minuty za zdržování hry.
24:20
Schultz se snažil dosáhnout na dlouhou přihrávku, ale nepodařilo se mu to.
22:34
Lander poslal puk na Marinčina, který vystřelil od modré. Letící puk tečoval MATT FRASER, kotouč se odrazil od brankáře a následně poslal puk do branky. Asistence: Martin Marinčin, Anton Lander.
21:19
Justin Williams nedokázal překonat brakáře Bachmana.
20:35
Oscar Klefbom minul branku Los Angeles, o něco později si na druhé straně vedl podobně Jerret Stoll.
20:01
První třetina branku nepřinesla, neviděli jsme ani gólovou šanci. Střelecky jsou na tom lépe hosté, v tomto ohledu vedou 11:6.
20:00
19:34
Zakázané uvolnění hostujícího celku vrací hru před brankáře Jonese.
18:35
Robyn Regehr střelou příklepem nepřekonal Richarda Bachmana.
18:07
18:01
Na ledě se přiostřuje, k vidění je mnoho zákroků na hraně pravidel, někdy i za ní.
17:00
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.
16:13
Kyle Clifford pálil z první bekhendovou stranou hole, vážnější problémy brankáři nezpůsobil.
15:02
Brandon Davidson střelou příklepem nedokázal prostřelit Marina Jonese v brance hostů, mířil mezi betony.
14:29
Muzzin sestřelil ve středním pásmu Antona Landera.
13:38
Matt Greene měl před sebou odkrytou horní část branky, puk se mu postavil na hranu, a tak jej netrefil přesně.
12:03
Jordan Nollan sestřelil Justina Schultze. Vše se obešlo bez provinění proti pravidlům.
10:34
Střelou zápěstím se pokoušel úvodní branku utkání vstřelit Marián Gáborík, ale marně.
09:48
Los Angeles vede na střely 5:2, vážnější gólovou šanci zatím postrádáme.
09:39
Hosté v plném počtu. Králové se v pohodě ubránili.
08:34
Anze Kopitar vyhrál buly nad Hendricksem.
07:21
První zákrok musel vytasit Jones proti střele Halla, brankář Králů střelu viděl, a tak bez problémů zasáhl.
06:39
Vyloučen hostující Dwight King na dvě minuty za hákování. Přesilovka pro Edmonton.
06:34
Justin Williams autorem další střely, 0:4, takový je poměr střel na branku.
05:57
Na ledě se pěkně přiostřuje, místo střeleckých pokusů sledujeme v množstvím větším než obvyklém střely a hity.
05:15
Střelecky se domácí tým ještě neprezentoval, Jones zasahovat nemusel, gólman hostů bez práce.
04:23
Keith Aulie a Brayden McNabb dostávají vzájemný trest pět minut za bitku.
04:17
Derec Roy v dobré střelecké pozici o malý kousek minul zařzíení.
03:20
Po delší době bez střeleckého pokusu se do puku opřel Alec Martinez, jeho rána jako z kanonu se mezi tři tyče jen o malý kousek nevešla.
00:38
Hostující Drew Doughty se dostal k první střele tohoto zápasu, brankáře nepřekonal.
00:01
Utkání brzy začne.
Domácí tým odehrál stejný počet zápasů (23-43-13), získal
59 bodů, v tabulce je třetí od konce. Nejproduktivnějším hráčem je Jordan Eberle (23+39), druhý je Ryan Nugent-Hopkins (24+32), trio uzavírá Taylor Hall (13+23). V brance by se měl představit Richard Bachman.
Hostující celek odehrál 79 zápasů, ve kterých má bilanci 39-25-15, vybojoval 93 bodů, což stačí na 17. místo v tabulce soutěže. Nejproduktivnějším hráčem je Anze Kopitar (16+47), druhý je Jeff Carter (28+33), trio uzavírá Marián Gáborík (26+20). Mezi třemi tyčemi by se mohl představit Jonathan Quick, pro kterého by to byl 19 zápas v řadě.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům toho nejlepšího světového hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí Edmonton Oilers a Los Angeles Kings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.