Jakub Voráček (PHI) 1+1, 1 střela, čas na ledě 17:27
1. Steve Mason (PHI) 46 zák., 1 gól, 97,9%
2. Jakub Voráček (PHI) 1+1
3. Brayden Schenn (PHI) 1+2
Dnešní utkání navštívilo 18435 diváků.
Pensylvánské derby dnes vyznělo pro Flyers na všech frontách. Domácí přehráli Pittsburgh 4:1 a Jakub Voráček navíc stáhl na Sidneyho Crosbyho, který dnes nebodoval, v boji o Art Ross Trophy dva body. Letci mohou za dnešní vítězství vděčit především skvělému brankáři Masonovi, jenž pochytal 46 střel soupeře a také přesilovým hrám – Philadelphia dnes využila hned tři.

Ve třetí třetině tlak Tučńáků opět sílil, ale pět minut před koncem je totálně zmrazil svým zásahem Ryan White, který upravil na 3:1 pro domácí. Vítězství Flyers pak pečetil 10 sekund před koncem v přesilovce Michael Del Zotto.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:11, celkem – 20:47.
60:00
59:50
Philadelphia právě vstřelila branku!
10 vteřin před koncem ještě přichází krásný gól Letců! Parádní kombinaci po ose Giroux – Schenn a MICHAEL DEL ZOTTO zakončoval střelou mezi nohy z bezprostřední blízkosti posledně jmenovaný – 4:1. Asistence: Brayden Schenn a Claude Giroux.
59:16
Další vyloučení za faul na brankáře Masona! Potrestán je Patric Hornqvist.
59:16
Hosté to zkoušejí s prázdnou brankou, přestože Sutter ještě sedí na trestné! Puk drží Mason.
59:01
Poslední minuta třetí třetiny.
58:10
Hosté v oslabení riskují. Malkin číhal na útočné modré, puk mu však přeskočil hůl.
57:34
V oslabení ujel Lapierre, ale jeho ránu z pravého kruhu vyrazil výborný Mason!
57:22
To už je pro hosty asi příliš velká komplikace! Brandon Sutter je vyloučen za najetí do brankáře Masona.
56:44
Hornqvistův projektil vyrazil Mason a odražený puk uklidil do bezpečí Schenn.
56:15
Trest Voráčka už vypršel a český útočník je nyní dokonce na ledě.
55:54
Ještě reklamní přestávka, domácí jsou blízko dalšímu vítězství v derby.
54:55
Domácí ale zůstali v útočném pásmu a po pěkné akci zvyšují na 3:1! Couturier si za brankou vyměnil kotouč se spoluhráčem a poté našel přesnou přihrávkou RYANA WHITA, který trefil odkrytou polovinu klece. Greiss se proti přesnému zakončení natahoval marně. Asistence: Sean Couturier a Michael Raff.
54:54
Domácí na chvíli vymanil z defenzivy Raffl. Rakušan se snažil objet branku, ale nezvládl bruslařský obrat.
53:49
Bennett nabil Sutterovi a Mason přidal další velmi dobrý zákrok.
53:26
Od červené čáry vypálil Crosby, Mason kotouč raději přidržel. Brankář Flyers už dosáhl hranice 40 úspěšných zákroků!
52:56
Další zákrok Masona po střele od modré.
52:47
Obrovský tlak Pens! Hned několikrát pálil Lovejoy, ale největší šanci měl Malkin, který nejprve trefil tyčku odkryté branky a dorážku na brankovišti zblokoval zády ke hře Del Zotto!
52:18
Mason zvládl i těžkou situaci po Lovejoyově ráně!
51:44
Winnik nahrál mezi kruhy Ianu Colovi, jeho střelu ale vytěsnil Mason mimo svou klec!
51:04
Pouliot nahazoval puk ze středního pásma, Mason byl pozorný.
50:32
Lecavaliera vychytal ve velké šanci Greiss!
49:59
Před námi je posledních deset minut řádné hrací doby. Flyers stále drží vedení 2:1.
49:14
Giroux dostal přihrávku mezi kruhy. Možná gólovou střelu zastavila jedna z bruslí před Greissem!
47:59
Crosbyho pozdrav Mason vyrazil.
47:40
Oba týmy v plném počtu.
47:09
Hosté jsou ve hře 4 na 4 aktivnější, ale nedostávají se do větších šancí.
46:32
Rozhodčí Paul Devorski využil reklamní přestávky a u trestné lavice vysvětluje Voráčkovi, za co že dostal "desítku."
46:32
Schultz srazil střelu protihráče ven ze hřiště. Reklamní přestávka.
46:13
Sidney Crosby, jakoby se snažil využít nepřítomnosti Voráčka na ledě, a v tomto střídání je velmi aktivní.
45:39
Vyloučen je také Claude Giroux za hrubost a Jakub Voráček dostává osobní trest za nesportovní chování. Pokračovat se bude ve 4 proti 4.
45:39
Na trestné lavici sedí hostující Beau Bennett, jehož vyloučení bylo původně signalizováno.
45:39
Vše vyprovokoval Kunitz, který napálil puk na domácí branku po přerušení hry. Přestože Mason byl při výhodě na střídačce, hráče Philadelphie Kunitzům počin velmi vydráždil.
45:39
Až teď a navíc tu máme hromadnou šarvátku!
45:30
Hra stále nebyla přerušena.
44:59
Signalizované vyloučení na straně Pittsburghu.
44:01
Teď se Greiss předvedl, když se bleskurychle přemístil proti zakončujícímu Schennovi!
43:43
Couturier střílel z ostrého úhlu, Greiss byl dobře postaven.
43:14
Puk skončil v ochranné síti za brankou Penguins.
42:53
Kunitz teď sestřelil Voráčka, což se domácím divákům vůbec nelíbí.
42:22
Nahození Streita bylo tečováno vedle branky.
41:26
V úvodu třetí třetiny jsme ani na jedné straně neviděli střelu na branku.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 20:22.
Ve druhé třetině padl jediný gól, který zaznamenali opět v přesilovce Letci. Ve 33. minutě se s notnou dávkou štěstí prosadil Brayden Schenn. Asistenci si připsal i Jakub Voráček, který tak v boji o Art Ross Trophy stále stíhá kapitána pens Sidneyho Crosbyho. Pittsburgh je nadále aktivnějším týmem, ale Steve Mason dnes chytá parádně.

Střely na branku ve 2. třetině – 9:14, celkem – 13:36.
40:00
39:44
Chyba Jakuba Voráčka, který při pokusu o střelu promáchl puk, poslala do šance Spalinga. Hostující hráč se řítil na Masona z levé strany, ale přestřelil.
39:16
Střelu Cola z levé strany vyrazil Mason.
39:01
Poslední minuta druhé periody.
38:45
Chorney vypálil od modré hned po vhazování. Mason si připsal důležitý zákrok, když z něho puk nevypadl.
38:41
Kotouč mezi střídačkami, vhazovat by se mělo ve středním pásmu.
38:09
Puk po Kunitzově střele skončil v ochranné síti za Masonem.
37:30
Dobré střídání čtvrté řady Flyers, Lecavalierovu střelu pokryl Greiss.
37:04
Od modré pálil Scuderi, puk až na Masona neprošel.
36:39
Steve Mason dnes chytá ve velké pohodě. Z dobré pozice proti němu neuspěl ani Hornqvist.
36:06
Hra je přerušena, následuje reklamní přestávka.
35:27
Bellemare to zkoušel bekhendem, Greiss byl tentokrát na místě.
35:01
Flyers potvrzují, že se jim v poslední době na Tučňáky daří. Letos vyhráli všechny tři vzájemné zápasy.
33:19
Mason zasáhl úspěšně také po střele Comeaua.
32:52
Hosté mohli vyrovnat! Po velkém závaru však Masona nepřekonali Bennett ani Spaling. Puk je pod domácím gólmanem.
32:20
Domácí využívají i druhou přesilovku a jdou do vedení 2:1! S velkou dávkou štěstí se trefil BRAYDEN SCHENN. Puk po jeho sražené střele vylétl do vzduchu a zapadl za záda překvapeného gólmana Greisse. U brankoviště ještě operoval Ryan White, ale ten se kotouče zřejmě nedotkl. Aisistenci má i Jakub Voráček. Asistence: Jakub Voráček a Mark Streit.
32:02
Blake Comeau zahákoval Couturiera a to znamená jediné. Přesilovou hru pro domácí.
31:28
Read se snažil natlačit přes Lovejoye. Ten ho ale před sebe nepustil a volný puk odpálil Greiss.
30:10
V polovině utkání tu máme reklamní přestávku.
30:00
Domácí v přečíslení 3 na 2. Claude Giroux zápěstím těsně minul horní růžek nad lapačkou brankáře Greisse.
29:53
29:23
Pens se nemohou dostat zpět do útočného pásma.
28:48
Teď už domácí vyhodili.
28:36
Mason se ocitl v ohni střel. Tu Malkinovu dokázal zachytit a jeho spoluhráči tak mohou vystřídat.
27:52
Hosté si zahrají přesilovku! Za nedovolené bránění je vyloučen Mark Streit.
27:40
První domácí lajna pokračovala v aktivní hře! Raffl se natlačil až před Greisse, ale puk za jeho záda nedostal.
27:27
Raffl našel mezi kruhy Girouxe, jehož střelu stačil zblokovat Lovejoy!
26:54
Pittsburghu byl odpískán icing.
26:39
Puk vylétl z hrací plochy, reklamní přestávka.
26:22
Girouxova střela byla sražena nad branku. Crosby vzápětí zahrál na icing.
25:50
Mason nyní pokryl poměrně snadnou střelu od mantinelu a přerušil hru.
24:45
Pokus o vysunutí Winnika zachytil domácí obránce Streit.
23:46
Voráček našel přihrávkou napříč kluzištěm Raffla. Jeho střela skončila na betonech Greisse.
23:02
Scuderiho střelu stačil zablokovat Del Zotto.
22:41
Penguins se už zase dostávají do tlaku.
22:04
Velká šance Tučňáků! V přečíslení 2 na 1 našel Malkin Comeaua, který nedokázal dostat puk za Masonova záda.
22:00
Bellemare se hezky dostal přes střední pásmo, ale jeho pokus srazil do ochranné sítě obránce Cole.
21:03
Domácí vstoupili do druhé třetiny mnohem aktivněji, než jak se prezentovali v úvodní části. Greiss musel podržet puk po ráně Couturiera.
20:40
Schenn trefil z ostrého úhlu tyčku Greissovy svatyně!
20:19
Z levého kruhu pálil nebezpečně Giroux, hostující branku ale netrefil. Následně byla hra přerušena, puk byl totiž vyražen mimo hřiště.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:25.
V první třetině jsme viděli obrovskou převahu Pittsburghu, který soupeře přestřílel v poměru 4:22, přesto platí nerozhodný stav 1:1. Hosté svůj velký nápor přetavili ve vedoucí gól až v 17. minutě, kdy se v přesilovce trefil Brandon Sutter. 42 sekund před koncem periody se však, také v početní výhodě, prosadil Jakub Voráček, který snížil náskok Sidneyho Crosbyho na čele kanadského bodování na rozdíl tří bodů.

Střely na branku v 1. třetině – 4:22.
20:00
19:18
Také domácí svou první přesilovku využili a 42 sekund před koncem třetiny vyrovnávají! Streit ještě udržel kotouč na modré čáře a rozehrál ho na JAKUBA VORÁČKA, který ranou z první od pravého mantinelu propálil Greisse – 1:1. Asistence: Mark Streit a Brayden Schenn.
19:11
Od modré vypálil Streit, branku přestřelil.
18:31
Daniel Winnik se dostal do křížku s Couturierem. Vyloučen je nakonec hostující hráč.
18:14
Sutter byl sám před brankou a bekhendem se snažil zasunout puk za brankovou čáru. Proti byl levý beton Steva Masona! To je neskutečný tlak Pens.
17:48
Po hodně dlouhé době v akci i Greiss. Ten přikryl kotouč po střele Voráčka. Následně se před jeho brankou odehrála strkanice, ale to k derby patří a vylučovat se nebude.
16:29
Další ránu poslal na Masona Winnik, domácí gólman tentokrát na místě.
16:21
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Hosté přesilovku přeci jen využívají a zcela zaslouženě se ujímají vedení! BRANDON SUTTER dostal přihrávku na úroveň brankové čáry a z těžkého úhlu puk poslal za záda Masona. Asistence: David Perron a Ian Cole.
16:15
Hosté soupeře i nadále svírají, gól ale stále nepadl.
15:35
Opět Mason, který odolal dorážkám Hornqvista a Pouliota. Domácí brankář je pod palbou!
14:57
Pěkná kombinace po ose Crosby – Malkin – Hornqvist. Švéd z bezprostřední blízkosti jen zasunul puk pod betony Masona!
14:36
Michael Raffl je vyloučen za hákování.
14:36
Comeau se natlačil až před Masona. Gól nedal, ale byl faulován, takže si hosté zahrají přesilovku.
14:24
Domácí jen vyhodili kotouč k brance soupeře.
14:02
Další reklamní přestávka. Domácí kouč Berube má svým svěřencům určitě co říci. Letci totiž zatím příliš nestíhají.
13:58
Nyní pálil po buly Martin, Mason kotouč udržel ve výstroji a nedovolil tak hostujícím hráčům dorážet.
13:55
Další zákrok Masona, který si v klubku hráčů našel nepříjemné nahození Chorneyho.
13:29
Pouliot to zkusil od červené čáry, Mason jeho pokus vyráží.
12:51
Hned po buly vypálil Scuderi, trefil jen obránce Colaiacova.
12:46
Nahození Bennetta od levého mantinelu nadvakrát přikryl Steve Mason.
12:15
Tučňáci pokračují v dobré hře, Flyers se jen brání.
11:33
Malkin řešil přečíslení dvou proti jednomu střelou, která těsně minula vzdálenější tyčku.
11:20
Puk skončil na střídačce Pens.
10:56
Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní pauza.
10:29
Hráči Pittsburghu dobře napadají rozehrávku domácích a ti mají problémy.
09:53
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
09:12
Tučňáci vedou na střely už 1:8. Pokusy hráčů Flyers jsou většinou blokovány.
08:29
Hosté nyní přitlačili soupeře do jeho obranného pásma a Mason se musel mít na pozoru.
07:55
Do kombinace domácích hráčů se dobře vložil Crosby, který vypomohl defenzivě Pens.
07:31
Po pokusu Suttera zasáhl Mason úspěšně a přerušil hru.
07:13
Manning měl na modré napřaženo, ale kotouč byl sražen do rohu.
06:53
Střela Reada byla snadnou záležitostí pro Greissovu lapačku. Následuje reklamní přestávka.
05:51
Střelu Spalinga vyrazil Mason jen před sebe a následně musel čelit velkému závaru! Až za brankovou čáru se však černá pryž nedostala.
04:51
Od modré pálil Manning, puk až na Greisse neprošel.
03:26
Z levé strany střílel Malkin. Puk je ve výstroji Masona.
02:20
Na branku Flyers dotíral Bennett, kotouč za záda Masona nedostal.
01:38
Zápas nabral slušné tempo, hraje se nahoru – dolů.
00:53
Domácí začali zápas s chutí a usadili se v útočném pásmu.
00:01

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Streit (A), Grossmann, Schultz, Del Zotto, Manning, Colaiacovo – Voráček (A), Giroux, Raffl – Read, Couturier, Schenn – White, Cousins, Rinaldo – Lecavalier, Bellemare, VandeVelde. Trenér: Craig Berube

Pittsburgh Penguins: Greiss (Fleury) – Lovejoy, Martin, Pouliot, Scuderi, Chorney, Cole – Hornqvist, Crosby (C), Perron – Comeau, Malkin (A), Kunitz (A) – Bennett, Sutter, Winnik – Adams, Lapierre, Spaling. Trenér: Mike Johnston

Rozhodčí: P. Devorski, O'Halloran – G. Devorski, Miller.
Československá stopa:
Jakub Voráček – 78 zápasů, 77 bodů (21+56)
Vzájemné zápasy:
23.10. 14: Pittsburgh – Philadelphia 3:5
21.01. 15: Philadelphia – Pittsburgh 3:2 po prodl.
02.04. 15: Pittsburgh – Philadelphia 1:4
Philadelphia Flyers:
Letci budou chybět v play-off i letos. Nyní mají na svém kontě 80 bodů a v tabulce Východní konference jim patří až dvanácté místo. Z posledních deseti zápasů Flyers vyhráli tři, z toho dvě výhry nasbírali v posledních čtyřech případech. Philadelphii srazila vaz především nepříliš pevná defenziva a také to, že hlavní ofenzivní tahouni týmu, Jakub Voráček a Claudie Giroux, zůstávali při své snaze příliš osamoceni. Právě Voráček ještě bojuje o čelní příčky kanadského bodování a spoluhráči slíbili, že se mu budou snažit v boji o Art Ross Trophy co nejvíce pomoci.