Tři hvězdy utkání:

1. Henrik Lundqvist (NYR) 36 zák., 2 góly, 94,7%
2. Jevgenij Malkin (PIT) 1+1
3. Dan Boyle (NYR) 0+0
Panečku, to byl závěr! Po infarktovém prodloužení plném skvělých zákroků přišly nájezdy, o kterých se bude ještě dlouho mluvit. Po Boylově brance už se zdálo rozhodnuto a hráči odešli z ledu. Rozhodčí ale vrátili týmy ze šaten na led díky poradě od videorozhodčího a v následující sérii přiřkl bonusový bod Pittsburghu Brandon Sutter. Bylo to opravdu zajímavé, jako celé dnešní utkání.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Pittsburgh Penguins.
Autorem vítězné branky je BRANDON SUTTER.
NYR: Rick NASH neproměňuje – 2:1.
PIT: Brandon SUTTER proměňuje – 2:1.
NYR: Dan BOYLE neproměňuje – 1:1. Boyle sice vstřelil branku a týmy už odešly do šatny, rozhodčí si ale vyžádal poradu od video rozhodčího a zjistil, že Boyle poslal puk do tyčky, od té se puk odrazil zpět do hokejky a následně do brány, což nemůže být uznáno.
PIT: Kris LETANG neproměňuje – 1:1.
NYR: Mats ZUCCARELLO neproměňuje – 1:1.
PIT: Sidney CROSBY proměňuje – 1:1.
NYR: Derek STEPAN proměňuje – 0:1.
PIT: Jevgenij MALKIN neproměňuje – 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
Lundqvist s Fleurym v prodloužení předvedli hned několik fantastických zákroků a díky nim je stav takový, jaký je. My tedy uvidíme nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:54
Lundqvist je bůh! Sutter zachytil puk v obranném pásmu, vyslal do úniku Letanga, který si sice Lundqvista položil, ten ale v pádu kotouč odrazil lapačkou.
64:33
Po buly přichází od Penguins vyhození.
64:24
Trenér Johnston si vyžádal oddechový čas. Svým svěřencům ani nic neradil, jen je nechal odpočinout.
64:24
Fleury fantasticky vychytal Nashe, který na něj pálil z úhlu. Hra se poté přerušuje.
63:59
Sutter srdnatě vybojoval kotouč za bránou a vyhodil ho přes celé hřiště.
63:18
Je tady další vyloučení, Scuderi (PIT) podrazil ujíždějícího Kreidera. Jako první ale trefil puk, trestné střílení se tedy nekoná. Ale Rangers budou hrát 1:31 přesilovku 4 na 3.
62:49
Je tady vyloučení na obou stranách, Letag (PIT) a Hagelin (NYR) si odpočinou skoro až do konce prodloužení.
62:04
Oba týmy vlétly do prodloužení ve velkém stylu, ve kterém se snaží pokračovat.
61:17
Veliká šance byl k vidění i na druhé straně, avšak Fleury se nenechal zahanbit.
60:17
Obrovská šance na úvod prodloužení, už mohlo být rozhodnuto! Crosby dostal přesný pas a už upaloval sám na brankáře, ten ho ale skvěle vychytal betony!
60:01
V prodloužení nepadla ani jedna branka, o vítězi tohoto duelu tak bude muset rozhodnout prodloužení, případně poté nájezdy.
60:00
59:25
Lundqvist v poslední minutě výborně zachytil střelu od modré čáry a i následné dorážky.
58:35
Hosté už se do konce třetiny rozhodli jen brání, i když.. Ono jim moc možností ani nezbývalo, jelikož domácí hrají ve velké pohodě.
57:56
Domácí stále mají touš ve své moci a snaží se prodrat do útočného pásma, Jezdci ale brání pozorně.
57:25
Hornqvist na modré posunul puk na Crosbyho, ten si obhodil obránce a zpoza jiného beka vypálil, Lundqvist kotouč kryje.
57:06
Hostujícímu celku je odpískáno zakázané uvolnění.
56:29
S blížícím se koncem zápasu jsou hosté stále více a více aktivnější, avšak svou snahu stupňují také domácí. Oba celky ale zatím bez výsledku.
55:47
Malkin se Staalem jsou na ledě, obra celky teda hrají v plném počtu.
55:07
Fleury raději ve své lapačce ukryl lehké nahození, vhazování po jeho pravici.
54:45
Hraje se tedy ve čtyřech hráčích na obou stranách.
53:47
Tak nakonec nakonec jsou z toho "jen" dvě minuty pro Malkina (PIT), stejně tak pro Staala (NYR), který byl tím, kdo Girardiho mstil.
53:47
Crosby vášnivě diskutuje s rozhodčími, Malkin nervózně krouží po ledě.
53:47
Rozhodčí se nyní radí, jaké tresty udělí. Girardi mezitím odešel s pomocí lékaře z ledu.
53:47
U mantinelu došlo ke střetu, který následně vyvolal hromadnou potyčku! Malkin ramenem trefil Girardiho do hlavy!
53:11
Elitní formace domácího celku motala hlavy obráncům, do brány ale Crosby s pukem nedokroužil
52:38
Sutter se protáhl do útočného pásma a vystřelil zpoza obránce. Rána to byla dobrá, avšak Lundqvist ji viděl i nyní a zasáhl.
51:45
Moore je na ledě a hosté jsou opět v plném počtu.
50:21
To jsou zmatky, to jsou zmatky! Domácí pálí z všech stran, ale obránci obětaví a brankář šikovný.
49:41
Hosté se vydali v oslabení kupředu, dokonce se dostali do zakončení, neuspěli.
49:04
Dva skvělé zákroky Lundqvista proti Malkinovi a Hornqvistovi, to byla parádička!
48:45
Je zde vyloučení na straně hostů, J. Moore (NYR) obdržel dvě minuty za podražení.
47:39
Skvělý zákrok Fleuryho, jenž se na brankové čáře roztáhl jako široký a dlouhý a zlikvidoval střelce New Yorku.
46:47
Jezdi si pomalu vytváří tlak, který chtějí přetavit ve vstřelenou branku, to se jim ale zatím nedaří.
45:55
Domácí hokejisté se začínají spíše bránit a puky pouze vyhazují do středního pásma.
44:52
A to klidně i ta, co se stala teď. Nepřesná rozehrávka má za následek zakázané uvolnění.
44:23
Oba celky sice mají chuť po gólu, zároveň jsou ale oba opatrní. Vědí, že každá chyba by mohla být fatální.
43:41
Crosby před Lundqvistem kličkoval a kličkoval, až ukličkoval sám sebe a do pořádného zakončení se nedostal.
42:55
Až nyní se pořádně dostali Rangers do útočného pásma, ani se tam neohřáli a musí se opět bránit.
42:18
Domácí jsou zatím ve třetí třetině stále u puku, svému soupeři jej půjčují jen k vyhození.
41:01
Goc se protáhl do útočného pásma, vypálil zápěstím, Lundqvist tuto střelu vyráží mimo nebezpečí.
40:20
Třetí perioda začala zakázaným uvolněním hostujícího celku.
40:01
Ve druhé třetině jsme měli možnost vidět jednu jedinou branku, zato ale pěknou. Vstřelil ji Malkin poté, co spoluhráč Spaling vybojoval kotouč. Třetí perioda začne přibližně ve 2:58.
40:00
39:17
Už se nám rozběhal poslední minuty druhé periody, domácím jsou na puku a jsou usazeni v útočném pásmu.
38:55
Hyes se s pukem prokličkoval až před Fleuryho, tomu ale stačilo se jen trochu nahnout, puk postrčit a poté ho sebrat.
38:18
Rangers se na malou chvilku usadili v útočném pásmu, jejich útočná snaha ale přišla vniveč, Fleury všechny puky pokryl.
37:19
Lundqvist raději kryje lehké nahození od mantinelu, puk schovává v lapačce. Vhazovat se bude po jeho levici.
36:57
Domácí se hnali do rychlé protiútoku, avšak nedostali se ani do útočného pásma, jelikož jim byl odpískaný ofsajd.
36:39
Bortuzzo vypálil od modré čáry, Lundqvist jeho střelu kryje. Dále pálil také Malkin, avšak ani on si na švédského brankáře nepřišel.
35:55
Hra se stále přelévá ze strany na stranu, oba týmy mají šance, vždy jsou to ale spíše dorážky, než propracované akce.
35:11
Několik dobrých zákroků si po dlouhé době připsal také Fleury, avšak ani on nemá v plánu do své svatyně nějaké puky pouštět.
34:28
Hraje se ve velmi vysokém tempu, hra se navíc přerušuje poměrně málo, tudíž hra ubíhá velmi rychle.
33:38
Střela Malkina jen těsně minula bránu, z následné dorážky se také nedokázal prosadit.
32:25
Lundqvist se v posledních chvílích opravdu nenudí, létá na něj jedna střela za druhou.
31:45
Dupuis si vyměnil kotouč s Kunitzem, rychle vypálil, Lundqivst střelu vyrazil. Následně se o dorážku pokoušel Crosby, ten však neuspěl.
30:54
Domácí jsou na ledě všude, hosté nemají chvilinku na odpočinek.
29:31
Domácí jsou touto brankou povzbuzení a ihned se více a více derou do útoku.
28:09
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Domácí z ničeho nic vyrovnávají! Spaling za modrou čárou zachytil rozehrávku hostujících obránců, ukořistil kotouč, popojel s ním, předložil ho JEVGENIJI MALKINOVI. Ten se s tím nemazlil, zamířil a o tyčku dostal puk za Lundqvista. Asistence: Nick Spaling
27:54
Fleury raději kryje nahozený kotouč ve své lapačce, bude se vhazovat po jeho pravici.
27:07
Girardi je na ledě, hosté jsou v plném počtu. Domácí nepotvrdili, v čem jsou jedni z nejlepších v NHL.
26:34
Před Lundqvistem bylo pořádné horky! V hlavní roli se objevil Hornqvist, který se na několik pokusů snažil o dorážku, avšak Lundqvist to vše i se štěstím pochytal.
25:52
Crosby s Kunitzem clonili před brankářem, avšak nikdo z jejich spoluhráčů ho střelou nezaměstnal.
25:07
Je zde další vyloučení, první na straně hostů. Dvě minuty za držení si odpyká Girard (NYR).
24:42
Rychlá protiútok Rangers byl zakončen lehkou střelou, se kterou neměl Fleury problémy.
23:52
Domácí jsou sice s kotoučem usazeni v útočném pásmu, zatím se ale s kotoučem plácají spíše podél mantinelů.
22:51
Ze středního pásma zničeho nic přiletěl puk směrem na Lundqvista, který to vůbec nečekal a schytal to přímo do masky. Na té se mu něco uvolnilo a u střídačky mu to opravují, chvíli se tedy čeká.
22:43
Crosby se protáhl do útočného pásma, svižně vypálil, avšak bránu minul o pár centimetrů.
22:28
Ehrhoff už je zpátky na ledě, domácí jsou v plném počtu. Pro změnu je jim ale odpískáno zakázané uvolnění.
21:27
Girardi vypálil ostře z pravého kruhu, Fleury ale puk za svá záda nepustil, poradil i s následnými dorážkami.
20:39
Jezdci mají stále přesilovou hru, avšak nedaří se jim dostat do útočného pásma, je jim odpískán ofsajd.
20:01
Máme za sebou prví třetinu, která nabídla hned tři branky. Jako první se do vedení dostali domácí, avšak hosté poté bleskurychle srovnali a poté se v přesilovce dostali do vedení. Druhá perioda začne přibližně ve 2:03.
20:00
19:44
Před koncem první periody je ještě za hákování vyloučen Ehrhoff (PIT).
19:01
Domácí mohli jít i do většího vedení, avšak Brassard z výborné pozice Fleuryho neprostřelil, kanadský brankář předvedl fantastický zákrok.
18:30
Lundqvist vyráží kotouč do ochranné sítě, bude se vhazovat po jeho pravici.
17:59
Avšak domácí se snaží ještě s vývojem do konce třetiny něco udělat, budou to mít ale těžké.
16:55
Hosté jsou obratem ve skóre povzbuzení a derou se do útoku.
16:24
Rangers právě vstřelili branku!
Jako bych to zakřikl! Vyražený kotouč posunul Nash na Brassard, ten ho poslal ještě o kousek dál na volného MARTINA ST.LOUISE, jenž byl sice ve velkém úhlu, to mu ale ve skórování nezabránilo. Asistence: Derick Brassard, Rick Nash
16:11
Hosté mají přesilovce dobrá tlak, Fleury ale chytá velmi dobře.
15:06
Downie (PIT) je vyloučen na dvě minuty za sekání.
14:27
Máme ale bleskurychle vyrovnáno! Z předbrankového prostoru se kotouč dostal na modrou ke Girardimu, odkud vypálil. Jeho rána se od Fleryho odrazila přesně na hůl LEE STEMPNIAKA, který už neměl problém kotouč do prázdné brány doklepnout. Asistence: Dan Girardi, Carl Hagelin
14:12
Nádherně sehraná akce domácího celku, který se dostává do vedení! Hornqvist v jízdě posunul puk na BLAKEA COMEAUA, která napřáhl a trefil se přesně k tyči. Asistence: Patric Hornqvist, Jevgenij Malkin
13:59
Domácí si vytvořili dvě velmi slibné šance, avšak Malkin ani Crosby nedokázali Lundqvista překonat.
12:37
Hostům byl při jejich průniku do útočného pásma odpískán ofsajd.
11:50
Martin je na ledě, domácí hrají v plném počtu.
10:53
Domácí se zatím brání velmi dobře a vyhazují přes celé hřiště.
10:19
Domácí zahrozili v oslabení když se střelou a dorážkou pokoušel skórovat Letang, na Lundqvista si ale nepřišel.
09:50
Máme zde první vyloučení dnešního zápasu,na trestnou lavici usedá Martin (PIT) – 2 minuty za krosček.
09:01
Obrovská šance domácích! Crosby dostal přihrávku před Lundqvista a rychle vypálil, tomu puk projel pod betony a z brankové čáry ho vytáhl na poslední chvíli!
07:54
Hagelina na modré obrali o kotouč a domácí mířili kupředu, avšak díky kvůli vlastní chybě o kotouč přišli.
07:11
Od modré čáry vypálil Hagelin, Fleury kotouč vyráží betony mimo nebezpečí.
06:29
Hosté byli dlouho usazení v útočném pásmu, avšak do žádné šance už se nedostali a musí se opět bránit.
05:45
Výborný zákrok Fleuryho! D. Moore za bránou vybojoval kotouč, poslal ho před bránu na najíždějícího Kreidera, který vypálil z první, Fleury ale skvěle zasáhl.
05:09
Kolem Lundqvista se utvořila skrumáž hráčů, kteří se snažili dorazit Malikonovu střelu, avšak ani jeden neuspěl.
04:49
Rychlý přechod domácích do útoku vedl Malkin, sám ale ve finální fázi o kotouč přišel. Ke střel od modré se modré dostal jeden z obránců, Lundqvist dobře zasáhl.
04:08
Nash vypálil z dobré vzdálenosti, Fleuryh si s jeho střelou ale v pohodě poradil.
03:32
V obranném pásmu Tučňáků se ke střele dostal jako první z domácích Hagelin, na Fleuryho si ale nepřišel.
02:24
Domácí se prodrali až před Lundqvist, avšak Letang nedokázal dorazit za brankáře odražený kotouč.
01:15
Domácí jsou zatím pod tlakem a osvobozují se jen za cenu zakázaného uvolnění.
00:58
Letang zaváží kotouč do útočného pásma a spolu se spoluhráči se snaží o zakončení.
00:29
Jako první se do útoku dostali hostující hokejisté, avšak nic z toho nevytěžili.
00:01

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Letang, Ehrhoff, Bortuzzo, Scuderi, Despres – Kunitz, Crosby, Dupuis – Spaling, Malkin, Hornqvist – Benett, Sutter, Downie – Comeau, Goc, Adams.

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Staal, Boyle, Hunwick, Girardi, J. Moore, Klein – Nash, Brassard, St. Louis – Kreider, Stepan, Zuccarello – Hagelin, D. Moore, Stempniak – Glass, Hayes, Fast.
Tučňáci naopak jedou jako mašina, postupně poráží jednoho soupeře za druhým a stále stoupají tabulkou. V tuto chvíli jim patří 2. pozice v tabulce s 23 body, na první příčku ztrácí 2 body, avšak také k tomu mají dva zápasy k dobru. Z posledních devíti zápasů prohráli jen jednou a to právě s Rangers, 0:5.

08.05.14 New York Rangers – Pittsburgh Penguins 2:4
Hokejisté New Yorku nezažívají zrovna nejlepší období. Aktuálně se nachází až na 11. příčce se ziskem 17 bodů. V posledních zápasech se Jezdcům až tolik nedaří, během pěti utkání zvítězili jen dvakrát, nad Detroitem a právě nad Pittsburghem.

3. Martin St. Louis – 12 bodů (5+7)
Zdravím všechny hokejové fanoušky! Dnešní noc opět nabídne několik zápasů NHL, jedním z nich bude také souboj Pittsburghu Penguins a New Yorku Rangers. Utkání začíná v 1 hodinu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.