1. DREW DOUGHTY (LAK) – 1+1, 3 střely, čas na ledě 27:21
2. JEFF CARTER (LAK) – 1+1, 6 střel, čas na ledě 16:15
3. MILAN LUCIC (LAK) – 1+1, 4 střely, čas na ledě 17:54

Trestné minuty: 16:16
Přesilové hry: 1/3-3/3

Nejvíce střel: Bergeron a Pastrňák 5 – Muzzin, Lewis a Carter 6
Největší čas na ledě: Chára 21:13 – Doughty 27:21

Branky a nahrávky: 6. Marchand (Beleskey, Chára), 45. Randell (Miller, Talbot) – 19. Carter (Muzzin, Doughty), 20. Gáborík (Lecavalier), 23. Andreoff, 33. Doughty (Lucic, Gáborík), 33. King (Toffoli, Carter), 39. Lewis (Muzzin, Clifford), 44. Lucic (Kopitar, Brown), 54. Schenn (Ehrhoff, Toffoli), 57. Brown (Schenn, Ehrhoff). Rozhodčí: Sutherland, McCauley – Sericolo, Kovachik. Diváci: 17565 (vyprodáno).
Absolutním debaklem, který se v současné NHL už vidí málokdy, skončil dnešní zápas pro bostonské Medvědy! Kings vyslali za celý zápas na domácí branku 57 střel, z nichž se hned devět ujalo. Emotivní utkání prožil Milan Lucic, který se poprvé představil na ledě TD Garden jako soupeř.

Zajímavostí je, že po devíti brankami Kings se podepsalo devět různých střelců. Postupně se trefili Carter, Gáborík, Andreoff, Doughty, King, Lewis, Lucic, Schenn a Brown. Rozhodujícím momentem se stal závěr prvního dějství, kdy se LA povedlo během minutu a půl otočit stav zápasu na svou stranu.

O jediné dva zářezy na straně Bruins se postarali Brad Marchand, který posílal domácí v 6. minutě do vedení, a Tyler Randell. K vidění byli také dvě bitky. Los Angeles tak rozdrtilo Boston na jeho ledě vysoko 9:2.
59:45
Po souboji s Cliffordem nyní narazil Jimmy Hayes nepříjemně do Jonathana Quicka, který ještě musí být ošetřen na ledové ploše. Vypadá to ale, že brankář hostů bude v pořádku. Bylo by hodně zbytečné, kdyby se ještě při takovém průběhu zápasu někdo zranil.
59:33
Jordan Nolan s Kylem Cliffordem se ještě snažili přidat kýženou desítku, hrubou silou se nakonec ke střele nedostali.
59:07
Jordan Nolan střílel bekhendem po objetí branky, jeho pokus skončil hodně mimo tři tyče.
58:35
Jen pro zajímavost: Kings mají aktuálně na svém kontě 56 střel na branku, Bruins "jen" 37. Dohromady jsme tak dnes viděli skoro 100 střeleckých pokusů na branku!
58:02
Jonas Gustavsson zastavil kotouč po nahození ze středního pásma. Utkání už se samozřejmě jen dohrává, hosté se ale snaží přidat ještě desátý gól.
57:26
Tyler Toffoli zaútočil na desítku, jeho ránu z pravé strany Gustavsson dokázal vyrazit.
56:57
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Hosté se opět usadili s kotoučem v útočném pásmu a po tlaku přidávají další branku, opět z dorážky! Nahození Luka Schenna od modré čáry se odrazilo zpátky před branku, kde se z dorážky bekhendem prosadil kapitán hostů DUSTIN BROWN! Asistence: Luke Schenn a Christian Ehrhoff.
56:07
Další útok Králů nyní zastavil čárový rozhodčí kvůli postavení mimo hru.
55:46
Další ránu vyslal směrem na domácí branku Andy Andreoff, i s jeho pokusem si dokázal Gustavsson poradit.
55:10
Jonas Gustavsson si připisuje úspěšný zákrok, z levé strany střílel Kyle Clifford.
54:59
V závěru zápasu dostávají na obou stranách prostor hlavně hráči ze třetích a čtvrtých formací.
54:17
Nyní v hale už zbývá jen minimum diváků, sedadla jsou zaplněna zhruba ze čtvrtiny.
53:50
Kings využívají i třetí přesilovou hru v dnešním zápase a udržují si tak stoprocentní úspěšnost! Tyler Toffoli podržel puk na levé stran útočného pásma, přes Ehrhoffa se pak kotouč dostal k LUKEOVI SCHENNOVI, který z pravého kruhu vypálil přesně k tyči! Asistence: Christian Ehrhoff a Tyler Toffoli.
53:25
Nyní už ale rozhodčí vylučovat budou, přesilovou hru si zahrají hosté. Za podražení míří na trestnou lavici Jimmy Hayes.
53:05
Zach Trotman za vlastní brankou sroloval na zem Dustina Browna, rozhodčí ale vylučovat nebudou.
52:27
Řada diváků už opustila svá místa v TD Garden a zamířila domů, ve třetí třetině se halou ozývá jen hrobové ticho.
51:59
Kyle Clifford od levého mantinelu rychle nahazoval na branku, trefil ale jen boční konstrukci branky.
51:28
Jonathan Quick se měl ve své brance opět co ohánět! Nejdříve tvrdě pálil Jimmy Hayes, k dorážce se pak dostal ještě Tyler Randell, hostující brankář ale veškeré nebezpečí zažehnal!
50:50
Torey Krug jen nahodil puk po mantinelu do útočného pásma, kde se jej v klidu zmocnil Jake Muzzin.
50:19
Jonas Gustavsson si nyní musel dávat na zvláštní odraz kotouče, který se od plexiskla snášel do jeho brankoviště. Domácí brankář si dal pozor, a tak se po reklamní přestávce bude vhazovat před jeho brankou.
49:48
Anže Kopitar se s pukem rychle obtočil kolem branky a málem nachytal Gustavssona u druhé tyčky, domácí brankář ale nakonec dokázal tygřím skokem zabránit další brance.
49:09
Jimmy Hayes se hnal do úniku po pravé straně kluziště, s jeho zakončením si ale hravě poradil Jonathan Quick.
48:47
O výsledek už ve zbývajícím průběhu utkání bohužel pro nás nepůjde, alespoň snad ještě uvidíme nějaké pohledné akce. Jednu z těch hostujících nyní zastavilo postavení mimo hru.
48:00
Kings mají aktuálně na svém kontě neuvěřitelných 49 střel! Na jakém čísle jejich střelecká aktivita skončí, to je otázka pro zbytek dnešního zápasu.
47:28
Jonas Gustavsson pokryl kotouč po nahození Aleca Martineze od modré čáry.
47:08
Brett Connolly nedokázal zasáhnout letící kotouč, který tak skončil až na zakázaném uvolnění.
46:43
Nahození Braydena McNabba od levého hrazení jen proskotačilo kolem levé tyčky a skončilo v rohu.
46:15
Domácí hokejisté teď jen prodloužili puk do útočného pásma a celá pětka míří střídat.
45:44
Ve třetí třetině se zatím hraje hodně otevřený hokej s šancemi a přečísleními na obou stranách.
44:44
Bruins právě vstřelili branku!
Po vyhraném vhazování se k ráně bez přípravy dostal Kevan Miller, jenž trefil Maxe Talbota. Puk se ale odrazil zpátky k Millerovi, který napodruhé zvolil přihrávku na mezi kruhy postaveného TYLERA RANDELLA, jehož bombu zastavila až síť v Quickově brance! Asistence: Kevan Miller a Max Talbot.
44:37
Jonathan Quick skočil po volném kotouči potulujícím se před jeho brankou, vhazovat se tak bude před brankou Kings.
44:20
Do další šance se tlačil Tyler Toffoli, který se dokázal natlačit před Gustavssona, ten si zase poradil s jeho zakončením.
43:41
Z následného protiútoku přidávají Kings již sedmou branku! Přečíslení dvou na jednoho vzal na sebe Anže Kopitar, který táhl celou akci po pravé straně a v ideální chvíli našel přihrávkou do prázdné branky volného MILANA LUCICE, jehož gól oslavuje i půlka diváků v hale! Asistence: Anže Kopitar a Dustin Brown.
43:30
Ve třetí třetině se zatím hraje hodně otevřený hokej na obě strany, Brett Connolly nyní z dobré pozice minul branku.
43:08
Kyle Clifford se tak tlačil za zakončením až povalil Jonase Gustavssona, hra musela být přerušena, vylučovat se ale nebude.
42:48
Jonas Gustavsson si poradil s ránou Christiana Ehrhoffa od modré čáry, Kings ovšem pokračují v tlaku v útočné třetině.
42:17
Matt Beleskey se dostal do útočného pásma po levé straně a jeho pokus musel likvidovat Jonathan Quick.
41:42
Hosté hrají v absolutní pohodě, Lecavalierova formace se ale tentokrát v útočném pásmu neprosadila.
41:15
Loui Eriksson hledal na druhé straně útočného pásma Davida Pastrňáka, který nedokázal těžký kotouč dobře nasměrovat směrem na Quickovu branku.
40:39
Hned začátek třetí třetiny přinesl další obrovskou šanci hostů! Jake Muzzin v dobré pozici střílel do horní poloviny branky, Gustavsson byl ale připraven!

Největší čas na ledě: Chára 15:53 – Doughty 20:07
Absolutní dominanci předvedli Králové z Los Angeles v prostřední části hry. Čtyřmi brankami navýšili King svůj náskok, vyhnali z branky Tuukku Raska a dokonce donutili domácí příznivce k hlasitému bučení.

Vše započal ve 23. minutě Andy Andreoff, který potrestal chybu Kevana Millera. O deset minut později pak Kings využili svou druhou přesilovou hru v dnešním zápase, z dorážky se prosadil Drew Doughty.

O dalších 33 vteřin později se skóre opět měnilo, když se z další dorážky prosadil Dwight King a pátým gólem tak vyhnal Raska na střídačku, do akce šel Jonas Gustavsson. Jenže ani on nezůstal nepřekonán.

V 39. minutě se totiž trefil také Trevor Lewis a upravil tak skóre na dosavadní podobu 1:6 pro Los Angeles. O vítězi zápasu je tak zřejmě rozhodnuto, uvidíme co nabídne třetí třetina.
40:00
39:37
Další střelu Jaka Muzzina zlikvidoval Jonas Gustavsson. Z tribuny se mezitím ozývá nespokojené bučení.
39:10
Po Chárově chybě v rozehrávce se do další obrovské šance dostal Milan Lucic a především následně dorážející Jeff Carter, jehož zakončení do prázdné branky zastavil Jonas Gustavsson!
38:56
Dominance hostů v dnešním zápase a především ve druhé třetině trvá! Trevor Lewis přihrál zpoza branky na levý kruh Jaku Muzzinovi, jehož střelu dokázal Gustavsson vyrazit jen před branku, kam si mezitím na pohodlnou dorážku do prázdné branky sjel právě TREVOR LEWIS! Asistence: Jake Muzzin a Kyle Clifford.
38:10
Když to nejde technicky, tak na to musí domácí hráči silou. A vskutku v posledních minutách se Bruins snaží přidat na důrazu v osobních soubojích.
37:34
Dwight Kings se vrací na ledovou plochu, Kings hrají v plném počtu.
37:09
Ryan Spooner vybídl na brankovišti bojujícího Louie Erikssona, který se k zakončení nedostal.
36:44
Na domácí hokejisty padla deka, po vystřídání se ani nemohou dostat s pukem do útočné třetiny.
36:19
Bomba Davida Krejčího z vrcholu levého kruhu minula branku a následně se hostům podařilo osvobodit.
35:53
Brett Connolly se jako první dostal k odraženému kotouči a jen tak lehce jej posunul na Quickovu branku, kterou ovšem minul.
35:34
Bruins budou mít možnost trochu napravit výrazně negativní skóre v přesilové hře. Za hákování je vyloučen Dwight King.
35:15
Zápas je zatím na střely velmi bohatý, Kings aktuálně v probíhající 36. minutě vedou 32:24!
34:47
Loui Eriksson přenechal puk najíždějícímu Toreymu Krugovi, jehož následná střela ovšem minula branku.
34:22
Na druhé straně z ostrého úhlu po objetí branky neuspěl se svým zakončením David Pastrňák, domácí hráči ale pokračují v tlaku v útočném pásmu.
33:53
Další zajímavá kombinace hostujících hráčů, Brownova přihrávka na Lucice už ale byla navíc.
32:58
Druhá bitka v dnešním zápase! Tentokrát se do sebe pustili Matt Beleskey a Andy Andreoff, úspěšnější byl nakonec domácí borec, který povalil Andreoffa na led. Oba hráči míří na trestnou lavici odsedět pětiminutový trest za bitku.
32:58
32:42
Pátá branka znamená pochopitelně konečnou pro Tuukku Raska v brance, nahrazuje ho Jonas Gustavsson!
32:42
Hosté nepolevují a přidávají další branku! Po rychlém brejku nahodil puk na branku od pravého hrazení Jeff Carter a správně dojíždějící a po gólu toužící DWIGHT KING jej pohodlně dorazil do branky! Kings tak vstřelili dvě branky během 33 vteřin! Asistence: Tyler Toffoli a Jeff Carter.
32:09
Hosté využívají i druhou přesilovou hru v dnešním zápase! Marián Gáborík nahodil puk z levé strany na branku, Milan Lucic nejdříve z dorážky nastřelil jen Raska. Dezorientovaný brankář pak následně už nestačil na další dorážku z hole DREWA DOUGHTYHO, puk si navíc Rask srazil do své branky sám! Asistence: Milan Lucic a Marián Gáborík.
31:30
Kings opět kombinují v útočném pásmu, puk zatím putuje jen mezi hokejkami Doughtyho, Martineze a Lecavaliera.
30:57
Drew Doughty si vytvořil co nejlepší střeleckou pozici a puk po jeho ráně nakonec spadl těsně vedle pravé tyčky Raskovy branky.
30:36
Nyní už se ale vylučovat bude. Na trestnou lavici míří domácí útočník Patrice Bergeron, odsedí si menší trest za zdržování hry – vyhození kotouče mimo hrací plochu.
30:25
Trochu vzrušení na ledové ploše. McNabb nejdříve poslal do mantinelu tvrdě Brada Marchanda, následně Brett Connolly sestřelil právě McNabba, vylučovat se ale nebude.
29:53
Drew Doughty se vydal na útočný výlet, který dokázal i zakončit, jeho pokus byl ovšem sražen do ochranné sítě.
29:31
David Krejčí krásnou přihrávkou našel před brankou připraveného Davida Pastrňáka, jehož výborným zákrokem vychytal Jonathan Quick!
28:44
Tuukka Rask nejistým zákrokem zastavil nahození Jaka Muzzina od modré čáry. Je znát, že tři inkasované góly trochu pohnuly se sebevědomím jinak chladného Fina.
28:10
Marián Gáborík se snažil protečovat kotouč do útočného pásma na Lecavaliera, puku se ale zmocnil jen Kevan Miller.
27:32
Alec Martinez už naskočil z trestné lavice, Kings tak hrají v plném počtu. Ještě v závěru početní výhody měl ale obrovskou šanci Matt Beleskey, který nejdříve neuspěl s dorážkou výborné Morrowovy střely a následně ani po objetí branky!
27:04
Zdeno Chára dostal na levé strany trochu času a prostoru, tak ihned vypálil tvrdou ránu, kterou ovšem minul Quickovu branku.
26:29
Králové opět posílají kotouč přes všechny čáry až k Raskově brance, Bruins ještě v této početní výhodě nepředvedli vůbec nic.
26:01
Domácím hráčům se zatím nedaří usadit s kotoučem v útočném pásmu, Toffoli s Carterem už podruhé dokázali dostat kotouč do bezpečí.
25:32
Bruins si zahrají přesilovou hru, za držení protihráče míří na trestnou lavici Alec Martinez.
25:13
Tuukka Rask přerušuje zajímavou pasáž hry úspěšným zákrokem proti střele Mariána Gáboríka z rohu útočného pásma.
24:33
Dwight King se podél pravého hrazení probíjel do útočného pásma, kde o puk ale rychle přišel.
23:44
Jonathan Quick byl teď ve velké permanenci, během jediného střídání na něj letěly hned čtyři střely! Jednu vyslal také David Pastrňák, bekhendem ale zamířil jen do Quicka.
23:19
Dustin Brown dostal přihrávkou od Kopitara a z pravé strany vystřelil, Rask vyrazil jeho pokus betonem.
23:00
Zakázané uvolnění na straně Kings vrátí hru zpátky před branku Jonathana Quicka.
22:43
Hosté přidávají další branku! Kevan Miller sice zvládl uchránit kotouč před dorážejícím Kylem Cliffordem, v tísni jej ale zpoza branky poslal jen před Raska, kde už číhal ANDY ANDREOFF, který jej poslal za záda domácího brankáře, který nestihl včas zareagovat! Bez asistence.
22:28
Trevor Lewis se zpoza branky snažil rychle vytočit před Raska, domácí brankář si ale včas našel kotouč.
21:56
Jeff Carter vyřešil přečíslení dvou na jednoho střelou, prostor mezi třemi tyčemi ale netrefil.
21:13
Jeff Carter nahrnul kotouč do Raskova brankoviště, kde následným dotíráním způsobil obrovské zmatky, které nakonec domácí hráči zvládli ukočírovat.
20:38
Na začátku druhé třetiny se ani jeden z týmů ve svých prvních útočných snaženích neprosadil.

Největší čas na ledě: Chára 7:59 – Doughty 9:41
Je za námi velmi zajímavé první dějství zápasu mezi Bostonem a Los Angeles. Domácí poslal do vedení v 6. minutě Brad Marchand, jenž využil přesilovou hru. S blížícím se závěrem třetiny pak přišly nejzajímavější momenty.

Torey Krug nejdříve nastřelil tyčku a hosté pak v 19. minutě vyrovnali, když rovněž využili přesilovou hru zásluhou Jeffa Cartera. Patnáct vteřin před sirénou pak přidal další branku Marián Gáborík a poslal Krále do vedení.

Patrice Bergeron pak ještě stihl nastřelit další tyč, s dosavadním stavem skóre už ale nepohnul. Los Angeles tak po dvaceti minutách hry vede na ledě TD Garden v Bostonu 2:1.
20:00
19:58
V úplném závěru prvního dějství ještě Patrice Bergeron svižnou střelou nastřelil tyč, která tak už potřetí zachránila Quicka!
19:45
Hosté obrací stav zápasu v závěru první třetiny na svou stranu! Marián Gáborík nejdříve zavezl kotouč do útočného pásma, v akci pokračoval Vincent Lecavalier, který nejdříve neprotlačil puk do branky, a tak zpoza ní našel přihrávkou opět MARIÁNA GÁBORÍKA, jehož bekhendová střela si cestu do branky našla! Asistence: Vincent Lecavalier.
19:27
Jimmy Hayes si našel volný kotouč a z otočky ihned ohrozil Jonathana Quicka, který dokázal zakročit.
18:52
Luke Schenn poslal kotouč do útočné třetiny, kde o něj ihned zabojoval Dustin Brown, hosté ale z tohoto útoku nic nevytěžili.
18:21
Tak nakonec i hosté dokázali nabídnutou přesilovou hru využít! Jake Muzzin naznačil střelu, puk si ještě popotáhl blíže k brance a přihrál JEFFU CARTEROVI, který číhal u pravé tyčky. Carter chtěl ještě přihrávat před branku, nakonec jeho přihrávku ale srazil Kevan Miller tak nešťastně, že kotouč skončil za Raskem! Asistence: Jake Muzzin a Drew Doughty.
18:00
Rask dokázal vyrazit střelu Jeffa Cartera z levé strany, předtím pálil Drew Doughty mimo branku.
17:35
Bergeronovi se sice podařilo vyhodit, Drew Doughty už ale zavezl kotouč zpátky do útočného pásma.
17:02
Carterovu střelu z levého kruhu výborně zablokoval David Krejčí a kotouč skončil až v ochranné síti.
16:41
Tentokrát už se vylučovat bude a na trestnou lavici míří za sekání Brad Marchand. První přesilovou hru v zápase si tak zahrají také Králové.
16:00
Velmi dlouho se rozhodčí dohadovali, zda vyloučí Zacha Trotmana, který poslal kotouč z vlastního pásma na tribunu. Po dohodě se nakonec vylučovat nebude.
15:23
Po pravé straně se na útočný výlet vydal Torey Krug a výbornou střelou nastřelil tyčku Quickovy branky!
14:54
Kevan Miller pro něj netypicky zpoza branky našel Landona Ferrara, jehož zakončení zlikvidoval Jonathan Quick.
14:26
Formace s Krejčím a Pastrňákem se usadila s kotoučem v útočném pásmu, zatím ale domácí kombinují jen podél mantinelu.
13:51
Tyler Toffoli vystřelil z vrcholu levého kruhu, Tuukka Rask opět ukázal svou práci s lapačkou.
13:26
Brad Marchand se cpal za Connollyho přihrávkou před branku, nakonec dokázal puk odrazit na Quicka, který ovšem předvedl úžasný roštěp!
12:57
Tuukka Rask raději podržel neposedně poskakující kotouč směřující na jeho branku, i za cenu vhazování před ním.
12:23
Puk vyletěl vysoko do vzduchu a skončil až na tribuně mezi diváky, vhazovat se bude ve středním pásmu.
11:48
Jordan Nolan vyzkoušel Raskovu pozornost střelou z velkého úhlu, finský brankář ve službách Bostonu byl připraven.
11:11
Další zakázané uvolnění na straně Bruins, vhazovat se bude opět v obranné třetině domácího týmu.
10:50
Během druhé komerční přestávky bylo na kostce nad ledem puštěno vzpomínkové video na Milana Lucice a jeho působení v Bostonu. Celá hala ve stoje aplauduje svému oblíbenci, hodně emotivní chvíle!
10:50
Anže Kopitar střílel z levého kruhu do horní poloviny branky, Tuukka Rask si poradil i s jeho střelou.
10:11
David Pastrňák našel v mezikruží Louie Erikssona, jehož zblokovaná střela nakonec spadla na pravou tyčku Quickovy branky.
09:57
Tentokrát z otočky pálil Jeff Carter a jeho pokus ještě před brankou tečoval Alec Martinez, Rask nakonec zasahovat nemusel.
09:38
Vincent Lecavalier poslal do útoku Trevora Lewise, jehož další střelu po objetí branky pokryl opět Tuukka Rask.
08:55
Na druhé straně Tuukka Rask v absolutním klidu zlikvidoval střelecký pokus Trevora Lewise.
08:39
Patrice Bergeron se pokusil překvapit Quicka střelou z ostrého úhlu, Jonathan Quick si ale prostor u své bližší tyčky pohlídal.
08:12
Zakázané uvolnění na straně Bruins, vhazovat se bude po pravé ruce Tuukky Raska.
07:56
Anže Kopitar nabyl na tvrdou ránu Drewu Doughtymu, jehož pokus skončilo lehce ztečován mimo branku.
07:10
Jeff Carter nepřesně přihrával před branku na Tylera Toffoliho, Tuukka Rask byl v pohotovosti a celou akci si pohlídal.
06:46
Dennis Seidenberg zvládl situaci ve vlastním pásmu na výbornou a i přes tíseň dvou protihráčů dokázal konstruktivně rozehrát.
06:05
Vincent Lecavalier poslal kotouč z otočky rovnou na Raska, který trochu překvapen nakonec stihl zareagovat a puk vyrazit.
05:38
Domácí hokejisté jsou při chuti a elitní formace vedená Patricem Bergeronem se opět usadila s kotoučem v útočném pásmu.
05:03
Domácí přesilovou hru využívají, ačkoliv se jim dlouho nedařilo usadit v útočném pásmu. Po dělovce Zdena Cháry od modré čáry se k dorážce dostal Matt Beleskey, který ještě na Quicka nevyzrál. S druhou dorážkou od BRADA MARCHANDA už ale ani brankář hostů nic nesvedl! Asistence: Matt Beleskey a Zdeno Chára.
04:26
Uvidíme první přesilovou hru v dnešním zápase, na trestnou lavici za podražení míří hostující obránce Christian Ehrhoff.
03:50
David Pastrňák hledal před branku najíždějícího Louie Erikssona, který puk dokázal trefit jen bruslí a ten se odrazil mimo tři tyče.
03:29
První vážnější zákrok v podání Jonathana Quicka. Brankář hostů musel likvidovat střelu Bretta Connollyho, jemuž pozice výbornou přihrávkou zpoza branky připravil Patrice Bergeron.
03:06
Brett Connolly nedokázal vystřelit přes dobře blokujícího Braydena McNabba, na druhou stranu už míří s kotoučem Milan Lucic.
02:30
Nahození Drewa Doughtyho od modré čáry proletělo jen kolem levé tyčky branky Tuukky Raska.
02:08
Tyler Randell a Kyle Clifford se pustili do vzájemné bitky, kterou vyhrál domácí bijec, jenž povalil Clifforda jako první na zem. Oba bitkaři si každopádně půjdou odsedět pětiminutový trest za bitku.
02:08
01:39
Matt Beleskey střílel z nepřipravené pozice na pravém kruhu, Jonathan Quick v klidu vyrazil puk betonem před sebe.
01:02
Česká dvojice v dresu Bostonu se při svém prvním pobytu na ledě k ničemu nedostala, obrana LA je dvakrát nepustila do útočného pásma.
00:23
Elitní formace Kings si hned na začátku zápasu vytvořila obrovskou šanci. Dustin Brown našel před brankou Anžeho Kopitara, který ale nedokázal překonat Raskův vytrčený beton!
00:01
Americká hymna, kterou přednesl tradičně Rene Rancourt, je za námi, nyní tak už nic nebrání úvodnímu vhazování dnešního utkání!
Oba týmy už nastupují na hrací plochu, za malou chvíli zazní státní hymna USA.
Utkání začne, jak je u NHL tradicí, s několikaminutovým zpožděním oproti plánovanému začátku.

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Chára (C), Trotman, Morrow, Seidenberg, Krug, K. Miller – Marchand, Bergeron, Connolly – Eriksson, Krejčí, Pastrňák – Beleskey, Spooner, Hayes – Randell, Talbot, Ferraro. Trenér: Claude Julien.

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – McNabb, Doughty, Muzzin, Martinez, Ehrhoff, Schenn – Lucic, Kopitar, Brown (C) – King, Carter, Toffoli – Gáborík, Lecavalier, Lewis – Clifford, Andreoff, Nolan. Trenér: Darryl Sutter.

Rozhodčí: Sutherland, McCauley – Sericolo, Kovachik.
Návrat Milana Lucice do TD Garden

Jasnou událostí dnešního zápasu bude návrat ztraceného syna do TD Garden. Milan Lucic odešel z Bostonu loni v létě, kdy byl vyměněn do Los Angeles. V Massachusetts se zabydlel, Boston si zamiloval a fanoušci Bruins si zase zamilovali jeho.

V medvědím dresu odehrál Lucic celkem 566 zápasů v základní části, v nichž nasbíral 342 bodů za 139 gólů a 203 asistencí. V play off přidal v 96 zápasech dalších 61 bodů (26+35) a stal se jedním z hlavních pilířů tažení Bruins za Stanley Cupem v roce 2011.

Dnes se jeden z nejlepších powerforwardů v celé NHL představí poprvé na ledě milovaného Bostonu.

DAVID KREJČÍ (BOS) – 42 zápasů, 39 bodů (12+27)
ZDENO CHÁRA (BOS) – 50 zápasů, 27 bodů (7+20)
DAVID PASTRŃÁK (BOS) – 21 zápasů, 12 bodů (5+7)

MARIÁN GÁBORÍK (LAK) – 51 zápasů, 19 bodů (10+9)
LOS ANGELES KINGS

Také Los Angeles si v loňské sezoně prošli krizí a po dvou Stanley Cupech během tří let se neprobojovali ani do play off. Letos ale Králové od začátku ročníku nic neponechávají náhodě a po většinu sezony kralují Pacifické divizi.

Kings mají aktuálně na svém kontě 65 bodů, což je čtvrtý nejlepší počin v rámci Západní konference. LA si dlouho udržuje dostatečný odstup od ostatních týmů z divize, na Coyotes, kteří jsou v Pacifické divizi na 4. místě, mají náskok 11 bodů.

Nejproduktivnějším hráčem Kings je slovinský útočník Anže Kopitar, který posbíral 46 bodů (13+33). Výborně si vede také Tyler Toffoli, který je s 23 góly nejlepším střelcem týmu. Slušně si vedou také Jeff Carter, obránce Drew Doughty a Milan Lucic, pro kterého bude dnešní zápasu hodně pikantní.
BOSTON BRUINS

Boston si po loňském výbuchu v podobě neúčasti ve vyřazovacích bojích letos vede zatím slušně. V nabité konkurenci Východní konference se Bruins aktuálně drží na 5. místě se ziskem 62 bodů, na vedoucí tým Atlantické divize Floridu ztrácí 6 bodů.

Východ je ale letos tak straně vyrovnaný, že si spíše svěřenci kouče Juliena musí dávat pozor na týmy pod sebou. Deváté New Jersey totiž ztrácí na Bruins jen tři body, moc bodů neztrácejí ani Carolina, Montreal, Philadelphia nebo Ottawa.

Lídrem týmového bodování je centr Patrice Bergeron, který nasbíral 45 bodů za 19 gólů a 26 asistencí. Slušně si vedou také Loui Eriksson, David Krejčí, Ryan Spooner a Brad Marchand, který je s 24 góly nejlepším střelcem týmu.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky nejlepšího ledního hokeje na zeměkouli! Základní část sezony NHL se už přehoupla do své druhé poloviny, noc z úterý na středu nabídne celkem 12 utkání, v tomto podrobném online přenosu budeme sledovat zápas mezi Boston Bruins a Los Angeles Kings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.