Z tohoto zápasu je to vše. Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek noci a co nejklidnější poslední předvánoční den.

BOS 32 – STL 29
Utkání sledovalo 17 565 diváků – bylo vyprodáno.
Třetí třetina nakonec přinesla rozuzlení a za delší konec tahali hráči St. Louis! Boston se v poslední části absolutně nedokázal prosadit a Allen v podstatě neměl těžký zákrok. Zápas tak rozhodl ruský kanonýr Tarasenko, který se dostal do úniku a proměnil ho střelou na vyrážečku. Krátce po něm potvrdil vítězství parádní ranou do šibenice Fabbri. Ve zbytku zápasu hosté v klidu ubránili Allenovi nulu, již pátou v sezóně, i přes téměř 2,5 minuty trvající hru Bostonu bez brankáře.
59:48
Spooner ztratil puk na útočné modré a Stastny trefil tyč prázné branky! Mrzet ho to ale nemusí.
59:39
Ještě jedno zakázané uvolnění hostů.
59:21
Chára nahazoval, některý z útočníků dorážel, ale Allen drží nulu.
59:01
Opět.
58:47
Stastny vahrál buly a puk ve středním pásmu.
58:43
Další zakázané uvolnění. Pietrangelo netrefil přes celé hřiště prázdnou branku.
58:30
Bruins se nedokážou usadit v útočné třetině.
58:13
Backes vyhazuje do středního pásma.
58:03
Steen zkusil trefit prázdnou branku, ale minul. Tím pádem zakázané uvolnění.
57:32
Rask na střídačce, Boston v šesti!
Zákrok Allena proti dorážce Marchanda ze druhé třetiny byl vyhlášen zákrokem zápasu.
57:22
Boston si vybírá oddechový čas.
57:22
Další snahu Bruins zastavuje ofsajd.
56:50
Pääjärvi z ostrého úhlu trefil pouze Raska.
56:22
Další vyhození Blues, tentokrát dostatečně krátké, aby se hrálo dál.
56:01
Hosté se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.
55:52
Rána od modré prosvištěla až na mantinel za Allenem.
55:20
Pěkná přihrávka domácích zpoza branky mezi kruhy, ale tísněný útočník si nedokázal srovnat puk a zakončit.
54:58
Puk v ochranné síti za Raskem. Buly před ním.
54:30
Chára vyváží puk, avšak jeho spoluhráč se ho poté zbavil, aby mohl jít střídat.
53:56
Bruins se ve třetí třetině absolutně nedokáží dostat do šance. Vatrano a Hayes sice dokázali v posledních sekundách vystřelit, ale jejich pokusy neměly téměř žádnou šanci na úspěch.
52:50
St. Louis právě vstřelilo branku!
Pietrangelo z hloubi vlastní třetiny narýsoval dokonalou přihrávku na rozjetého ROBBY FABBRIHO na levém křídle, jenž se nerozpakoval a parádní ranou nad levé Raskovo rameno vyhnal všechny pavouky ze šibenice! Blues vedou již 2:0! Asistence: Alex Pietrangelo, Jay Bouwmeester.
52:32
Reaves se obtočil kolem branky a chtěl zasunout puk, Rask se přesunul včas.
52:06
Krejčí chtěl nahodit puk na Allena, ale trefil první hůl soupeře.
51:37
Rozehrávka se nepovedla a po zakázaném uvolnění se vhazuje před Raskem.
51:30
Chára dobře zapracoval v obraně a může rozehrávat.
50:58
Spooner to zkusil švihem od pravého mantinelu, Allen schoval puk do lapačky.
50:42
Bergeron hledal volného Vatrana, ale ten nedostal puk tak, jak by potřeboval.
50:23
Pietrangelo nahazoval od modré, Rask zasáhl betonem.
50:19
Ferraro spěchal za pukem, ale obránce byl u něj dřív. Zakázané uvolnění.
49:44
Další gólovka hostů! Stastny číhal u pravé tyče, dostal přihrávku a po ledě zametal do branky. Rask se však stačil přemístit a ukryl puk pod betonem! Rázem to mohlo být o dva góly.
49:27
Ani Krejčí, ani Eriksson se k puku v útočné třetině nedostali.
48:46
Shattenkirk se dostal ke střele odraženého puku, Rask byl u pravé tyče pozorný.
47:35
VLADIMIR TARASENKO naskočil ze střídačky, dostal se do úniku a ač byl tísněn, střelou na vyrážečku vstřelil první gól zápasu a Blues vedou 1:0! Asistence: Magnus Pääjärvi, David Backes.
47:20
C. Miller nahazoval do pásma, nic z toho.
46:38
Chára přihrával podél mantinelu nepřesně a puk skončil až za Allenem. Hraje se téměř 4 minuty bez přerušení.
45:45
Upshall pálil tentokrát z levého kruhu, opět jen do hrudi Raska.
42:52
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Randell - 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Reaves - 5 min., bitka).
42:52
42:52
Reaves a Randell shodili rukavice a vyměnili si pár ran. Reaves ji na body vyhrál.
42:52
Nezáživná hra úvodu třetí třetiny je přerušena pěstním soubojem!
42:18
Bruins se sami vystavili do ofsajdu.
41:41
Upshall střílel z pravého kruhu, Rask tělem odrazil puk k mantilelu.
40:57
Marchand byl zbaven puku a Boston hraje ve středním pásmu.
40:27
Steen pronikl přes útočnou modrou jen proto, aby nahodil puk za branku a odjel střídat.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině:
BOS 12 – STL 11

Celkem za prvních 40 minut:
BOS 26 – STL 21
Ani druhá třetina nepřinesla gól. Přitom je to krásný zápas plný šancí, ale brankáři dnes na ledě TD Garden kralují. Notně jim pomáhají obrany, které zablokují mnoho střeleckých pokusů. Zářným příkladem je dosud jediná přesilovka zápasu, kterou hráli hosté, vystřelili v ní celkem pětkrát, ale jen jediný pokus prošel až k Raskovi. Tomu v polovině zápasu pomohla levá tyč po nenápadné střele Steena, na druhé straně se Allen zaskvěl proti dorážce Marchanda. Kdo jako první, pokud vůbec někdo, ve třetí třetině odčaruje kouzlo některého z gólmanů, uvidíme nejdříve ve 2:56 hod, kdy třetí třetina začne.
40:00
39:56
Backes nezpracoval puk, ale ten utekl směrem k Raskovi, který byl donucen přerušit hru.
39:31
Beleskey z otočky trefil jen Pietrangelovu brusli, od které se puk odrazil do hlediště.
39:10
Chára posunul puk do středního pásma.
38:50
Paraykova střela byla zblokována.
38:25
Minuta hry, ve které se nikdo nedokázal dostat s pukem do útočného pásma.
37:13
Hayes ujel po pravém křídle, ale jeho přihrávka na druhou tyč byla příliš dlouhá.
36:26
Conolly na ledě. Výborná práce obrany Bruins, ktertá zblokovala 4 z 5 pokusů hostů v této přesilovce.
36:17
Parayko opět trefil pouze clonícího hráče.
35:51
Parayko nezachytil puk na modré.
35:35
Rask schoval v náruči další střelu Shattenkirka.
35:21
Shattenkirk trefil pouze Erikssona.
34:57
Opět Steen od modré.
34:43
Steen pálil od modré, před brankou zastavil puk Bergeron.
34:26
Conolly přehnal napadání, podrazil Upshalla a ve 35. minutě je tu první přesilovka zápasu. Zahrají si ji hosté.
34:26
Krug se za brankou zmocnil puku, výhoda neproměněna.
34:14
Blues ve výhodě, Allen mizí na střídačku.
33:52
Krug napřáhl po buly, Allen pozorný.
33:49
Jaškin dvakrát za sebou jen odevzdal puk domácím hráčům avznikla z toho velmi dobrá příležitost Vatrana, jehož střela po ledě do branky neprošla a následný šrumec na brankovišti Allen vyřešil.
33:09
Steen inkasoval pořádný úder pukem do nohy a těžce odjíždí na střídačku.
32:57
Chárovu tvrdou ránu od modré dorážel do odkryté branky Marchand, ale Allen výborným zákrokem zabránil gólu! Největší šance Bruins v zápase.
32:36
Pietrangelo nahazoval vzduchem na Raska, puk nikdo netečoval a brankář ho musel připlácnout lapačkou na hrudi.
31:57
Allen musel opět zasahovat proti střele Seidenberga ihned po buly.
31:53
Osamocený Chára na vrcholu pravého kruhu, švihem namířil přesně do Allenovy hrudi.
31:17
Brouwer hledal z otočky Backese před brankou, ten však byl příliš blízko, aby dokázal přehodit Raskův beton.
31:01
Hra se posunula před Allena, další vhazování.
30:53
Hormadná šarvátka u domácí střídačky, ale ani teď se nejspíš nebude vylučovat. Vše začalo Bortuzziho hitem na Vatrana.
30:14
Tarasenko a Stastny v situaci 2 na 1! Rus volil přihrávku, která přeskočila Stastneho hůl, čímž bylo po šanci.
29:41
Bergeron pronikl podél pravého mantilenu do pásma, nahazoval před branku, ale nenašel žádného spoluhráče.
29:03
Steen z velké dálky schoval svůj pokus tak dokonale, že ho Rask vůbec neviděl a domácího brankáře zachránila jeho levá tyč!
28:56
Krátká téměř přesilovková kombinace domácích vyústila pouze ve zblokované nahození od modré.
28:16
Spooner se nadechl k sólu po pravém křídle, nahazoval puk před brankoviště, ale najíždějící Hayes byl dobře pokrytý a žádná šance se nekonala.
27:40
Hráči Bruins dlouho bojobali za brankou Allena, nakonec ale o puk přišli.
27:08
Jaškin z levého křídla vystřelil a možná trefil tyč z boku.
26:38
Krejčí mohl vyslat spoluhráče po pravém křídle, avšak přihrávka ve středním pásmu se mu nepovedla.
26:07
Obránci na obou stranách nyní bezpečně sbírají nahození za branku.
25:34
Bruins útočili 3 na 2, Marchand vedl puk, ale někdo ze spoluhráčů přejel modrou dřív. Následně se za brankou hostů strhal menší potyčka, vylučovat se nebude.
25:12
Upshall se dostal k odraženému puku v mezikruží a dobře namířil nahoru, Raskova lapačka byla přesná a rychlá.
24:40
Eriksson svým pokusem zařídil buly v útočném pásmu Bruins.
24:30
Pääjärvi jen odevzal puk a jde střídat.
23:55
Právě Edmundson nyní za brankou uklidňuje hru a dochází ke všeobecnému střídání.
23:28
Krejčí svedl sprinterský souboj s Edmundsonem, obránce ho vyhrál.
22:56
Bortuzzův nápřah na modré proletěl až k Raskovi, od kterého se odrazil do rohu.
22:29
Nečekaný odraz puku od plexiskla, puk se dostal až mezi kruhy, ale hosté byli v ofsajdu.
21:44
Hayes projel s pukem středním pásmem, dostal se až ke kruhům a švihem vystrašil Allena. Jen těsně minul.
21:21
Až nyní se dokázali domácí osvobodit.
21:14
Blues jakoby hráli přesilovku.
20:39
Steen byl ve velmi dobré pozici, avšak Rask byl připraven.
20:19
Backes to vzal středem, Krug ho o puk obral.
20:01
Vše připraveno, začíná 2. třetina.
Druhá třetina začne přibližně v 1:59 hod.
Střely na branku v 1. třetině:
BOS 14 – STL 10
Je za námi velmi zajímavá úvodní třetina. Lépe do ní vstoupili domácí, vytovřili si tlak a rychle měli na svém kontě 6 střel, ze kterých však nic nevytěžili. Po několika minutách Blues vyrovnali hru a dokázali si vytvořit velkou šanci, kterou Steen neproměnil. Hokej plný nasazení a střel pokračoval i nadále, Beleskey nevyužil situaci 2 na 1, také v dalších situacích si brankáři udrželi přehled a žádný puk za svá záda nepustili. Do kabin tak jdou hráči za bezbrankového stavu. Diváci čekají nejen na úvodní gól, ale také na nějakou přesilovku, která dost možná může zápas rozhodnout. Hráči si toho jsou vědomi a tak se zatím hraje čistě.
20:00
19:59
To vyhrál Bergeron, střela se sirénou nebude.
19:58
Ještě poslední buly před Raskem.
19:30
Na druhé straně Beleskey a Eriksson zahrozili, ale větší šanci si nevypracovali.
18:47
Brouwer a Steen před brankou, Rask jejich možnost odrazil za branku.
18:14
Caron zapomněl puk za sebou a Bruins rozjíždí útok zpoza vlsatní branky.
17:37
Tarasenko se poprvé připomněl. Z levého křídla švihem mířil na zadní tyč, ale Raskova lapačka byla na místě.
16:48
Fabbri a po něm Upshall se snažili střílet, oba jejich pokusy byly zblokovány pozornou obranou.
16:15
Beleskey a Krejčí ujížděli 2 na 1! Beleskey to vzal na sebe a trefil Allena do betonu.
15:57
Opět Krug pálil, tentokrát mimo.
15:41
Blues vyhráli buly, ale nedokázali rozhehrát a Bruins tak opět v útoku.
15:29
Beleskey se dostal do zakončení zblízka, Allen se stihl přemístit a jeho pokus pokryl.
15:10
Eriksson vybojoval puk za brankou a Bruins se snaží vymyslet, jak ohrozit Allena.
14:23
Jaškin v souboji 2 na 2 za brankou Raska, který hosté prohráli.
13:26
Bergeron spíše jen tak nahazoval na Allena.
13:10
Steen se objevil na pravém křídle Backesova útoku, ale proti první lajně Bostonu se Blues neprosadili do šance.
12:22
Aktuální stav střel v zápase je 9:6.
12:22
Tvrdá rána Kruga, kterou těsně před Allenem tečoval sjíždějící Eriksson, brankář nakonec se štěstím našel puk ve své výstroji. Velká šance domácích!
12:08
Bruins se dokázali vymanit z tlaku.
11:33
Fabbriho střela byla zblokována a obloučkem se snášela do brankoviště, kde zapracovali obránci a uklidili kotouč do rohu.
10:56
Stastny rychle spěchal k brance Raska, avšak těsně minul.
10:02
Bouwmeesterova rána od modré byla zblokována a Bruins ihned vyrazili do protiútoku. Právě Bouwmeester ho však dokázal před Allenem zastavit.
09:00
Steen se projel po pravém křídle až do výborné střelecké pozice, bekhendem mířil pod převno, avšak Rask máchl lapačkou a srazil puk před sebe! Následně pokryl i nebezpečnou dorážku.
08:46
Seidenberg nahazoval puk od modré čáry, avšak nikdo neclonil a Allen tak měl snadnou práci.
08:13
Puk v síti nad brankou, vhazuje se před Allenem.
07:35
Allen musel rychle dolů proti Krugově nečekané střele, která vyletěla z klubka hráčů.
07:00
Parayko výborně zapracoval na modré čáře, následně se s pukem dostal až do pravého kruhu, odkud nahodil kotouč na Raska.
06:49
Jaškin pálil z levého křídla, Rask tlumí jeho pokus v náruči.
06:00
Marchand pálil ihned po buly, Allen připravený.
05:57
Marchand z pravého křídla vracel puk před branku, kde byl Bortuzzo v souboji s útočníkem a právě od obráncovy brusle se puk odrazil směrem k Allenovi. Ten dával pozor.
05:23
Krejčí se nakonec sám dostal ke střele, ale neuspěl.
05:12
Krejčí v akci, avšak nepovedená finální přihrávka kazí nadějnou pozici.
04:38
Bouwmeester měl problém při rozehrávce ve středním pásmu a hosté opět zatlačeni.
04:13
Conolly vracel puk na modrou, ale nepřesně. Chára se musí vrátit až za Raska.
03:47
Marchand zápěstím prověřil Allena. Halou to jen zahučelo.
03:04
Jaškin se probíjel podél pravého mantinelu a z brankové čáry nahazoval puk před brankoviště, kam dojížděl spoluhráč, avšak tísněn puk minul.
02:40
Steen ztratil puk ve středním pásmu a hosté musí rozehrávat zpoza vlastní branky.
02:16
Allen musel rychle do rozkleku po Krugově ráně ihned po buly.
02:12
Vatrano jen tak nahodil puk nad branku od pravého mantinelu a Allen přetušuje hru.
02:00
Bruins uzamkli soupeře před brankou, ale do šance se zatím nedostali.
01:10
Proti Marchandově střele již Allen musel zasahovat.
00:40
Pro Bruins jedna nepřesná rána od modré a vzápětí na druhé straně musel Rask kontrolovat první pokus hostů.
00:10
Boston vyhrál úvodní buly a snaží se usadit v útočné třetině.
00:01
TD Garden se již rozléhá americká hymna a zápas za pár okamžiků začne.
V hale se stupňuje napětí. Za chvíli hráči nastoupí na led ke svému poslednímu zápasu před krátkou sváteční přestávkou.
Zajímavé bude sledovat, jak si povede tým s nejlepšími přesilovkami v lize (Boston, 28,9 %) proti týmu s druhým nejlepším oslabením v lize (St. Louis, 87,3 %).

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – McQuaid, Chára, C. Miller, Seidenberg, K. Miller, Krug – Eriksson, Krejčí, Beleskey – Conolly, Bergeron, Marchand – Hayes, Spooner, Vatrano – Randell, Ferraro, Rinaldo

St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Edmundson, Parayko, Bortuzzo – Tarasenko, Stastny, Steen – Brouwer, Backes, Pääjärvi – Jaškin, Lehterä, Fabbri – Reaves, Upshall, Caron

Rozhodčí: Ian Walsh, Chris Rooney – Matt MacPherson, Scott Cherrey.
Češi a Slováci v akci

David Krejčí (BOS) – 32 zápasů, 9+22
Zdeno Chára (BOS) – 30 zápasů, 5+13
Dmitrij Jaškin (STL) – 31 zápasů, 1+6
Poslední vzájemné utkání

21.2. 2015 – St. Louis Blues:Boston Bruins 5:1

Branky a nahrávky: 21. Lindbohm (Gunnarsson, Schwartz), 25. Pietrangelo (Bouwmeester, Steen), 26. Oshie (Steen, Cole), 34. Tarasenko (Steen), 52. Tarasenko (Schwartz, Lehtera) – 11. Marchand (Bergeron, Smith).
St. Louis Blues

Ani Blues se zatím nepředstavují ve špatné světle, ba naopak! Ambiciózní tým pod taktovkou Kena Hitchcocka totiž v opět velice našlapané Centrální divizi drží třetí příčku za Chicagem a zatím dominantním Dallasem. To, že je tato divize opravdu neskutečně nabitá potvrzuje i fakt, že v rámci celé NHL je na tom lépe než tyto tři celky pouze famózně rozjetý Washington. Momentální forma St. Louis není vůbec k zahození, z posledních šesti mačů totiž Bluesmani jako vítězové odcházeli hned čtyřikrát.

Včera to vypadalo velice nadějně, ale nakonec to nevyšlo, protože svěřenci trenéra Hitchcocka promrhali nadějně vypadající tříbrankový náskok a nakonec na ledě Philadelphia prohráli 3:4, dvěma asistencemi k tomuto obratu přispěl i český útočník Jakub Voráček. Svůj debut za St. Louis by si měl odbýt pětadvacetiletý Jordan Caron, pro něhož toto střetnutí bude jistě velmi pikantní, jelikož to byli právě Bruins, kteří jej v roce 2009 draftovali v prvním kole – Caron za Boston odehrál celkem 134 zápasů.

Tři nejproduktivnější hráči

1. Vladimir Tarasenko – 37 bodů (21+16)
2. Alexander Steen – 32 bodů (11+21)
3. Kevin Shattenkirk – 21 bodů (5+16)

Brankářské statistiky

Jake Allen – 26 odchytaných zápasů, úspěšnost zákroků 92.5 %, počet obdržených branek na zápas 2,14
Brian Elliott – 13 odchytaných zápasů, úspěšnost zákroků 91.3 %, počet obdržených branek na zápas 2,40
Boston Bruins

Bruins se prozatím daří zapomenout na loňskou neúspěšnou sezonu. V tabulce Atlantické divize totiž Bostonu patří solidní druhá pozice, vedoucí Montreal má pouze o jeden bodík více. V rámci Východní konference to pro svěřenci kouče Juliena také nevypadá vůbec marně, kromě zmíněných Canadiens jsou před nimi už jen Washington a newyorští Islanders. Celek ze státu Massachusetts se může pyšnit i velice dobrou momentální formou, z posledních šesti utkání totiž Medvědi poznali hořkost porážky pouze jednou jedinkrát, to když doma padli v prodloužení s Edmontonem.

Svůj prozatím poslední zápas sehrál Boston v neděli, kdy přivítal Devils. Rozuzlení nakonec přinesly až samostatné nájezdy, v nichž domácímu týmu bonusový bod vystřelil Ryan Spooner. Dnes se Bruins budou muset obejít bez útočníka Maxe Talbota, který inkasoval dvouzápasový trest za faul na Jiřího Tlustého. K dispozici by naopak měl být známý provokatér a tvrďák Zac Rinaldo.

1. Patrice Bergeron – 32 bodů (11+21)
2. David Krejčí – 31 bodů (9+22)
3. Loui Eriksson – 28 bodů (13+15)

Tuukka Rask – 23 odchytaných zápasů, úspěšnost zákroků 91,8 %, počet obdržených branek na zápas 2,42
Jonas Gustavsson – 10 odchytaných zápasů, úspěšnost zákroků 91,2 %, počet obdržených branek na zápas 2,43
Příjemné středeční ráno! Vánoce už klepou na dveře a s nimi i tradiční třídenní přestávka v kolotoči zvaném NHL, ještě je však potřeba odehrát deset utkání. V tomto online přenosu se společně zaměříme na souboj dvou celků z horních pater tabulky – Boston Bruins na svém ledě přivítají St. Louis Blues!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.