Marián Hossa (CHI) 2+0, 3 střely, čas na ledě 18:16
Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:20
Tři hvězdy utkání:
1. Marián Hossa (CHI) 2+0
2. Patrick Kane (CHI) 2+0
3. Matt Duchene (COL) 2+1
Hokejisté Chicaga Blackhawks si připisují už osmou výhru v řadě, jejich formu tentokrát pocítilo Colorado, které si odváží porážku 6:3. O vítězství domácích rozhodly už první dvě třetiny, po kterých platil stav 6:2. V závěrečné části se už trefil jen hostující Nathan MacKinnon, jenž pět minut před koncem uzavřel skóre zápasu.

Střely na branku ve 3. třetině – 11:14, celkem – 35:37.
59:38
Černí jestřábi mají puk na svých holích a užívají si závěr zápasu.
58:44
Další icing domácích. Patrick Roy už svou snahu vzdal a poslal Pickarda zpět do branky.
58:37
Patrick Kane zkusil trefit prázdnou klec ještě z vlastní poloviny. Zamířil mimo a je z toho tedy zakázané uvolnění.
58:05
Dvě minuty do konce, Hossa s Toewsem se neúspěšně snažili dostat puk do prázdné branky soupeře.
57:30
Domácí vyhodili tak šikovně, že puk nepřešel brankovou čáru. O icing se tedy nejedná.
56:37
Avalanche pokračují s prázdnou brankou i nyní.
56:25
Pokus Matta Duchena skončil ve výstroji Crawforda. Reklamní přestávka, poslední v zápase.
56:10
Hosté to zkoušejí bez brankáře!
55:02
Colorado právě vstřelilo branku!
Že by ještě náznak zápletky? NATHAN MACKINNON se v útočném pásmu šikovně uvolnil a střelou z levého kruhu snižuje na rozdíl tří branek. Asistence: Matt Duchene a Nick Holden.
54:48
Tempo hry začíná uvadat, Chicago se blíží k osmé výhře v řadě.
54:00
Utkání se pomalu blíží ke svému konci, na žádné drama to už nevypadá.
52:47
Puk vypadl až do hlediště. Vhazovat se bude před brankou Chicaga.
51:54
Domácí jsou už kompletní. Střela Iginly končí v lapačce Crawforda.
51:21
Crawford nyní pochytal několik dorážek a stále svému týmu drží pohodlný čtyřbrankový náskok!
50:59
Patrick Roy zvolil zajímavou variantu a na přesilovku odvolal brankáře. Ke snížení to ale zatím nevede, střelu Martinsena pokryl Crawford.
50:13
Domácím se podařilo vyhodit a přerušit tak nápor soupeře.
Přesilovka Colorada začne po reklamní přestávce.
49:47
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Dennis Rasmussen - 2 min., nedovolené bránění).
48:49
Pickard vyrazil střelu Seabrooka, která byla vypálena od modré čáry.
48:32
Domácí v přečíslení 3 na 2. Kane s Panarinem ale vše překombinovali.
47:37
Zakázané uvolnění Colorada. Hra se stěhuje před Pickarda.
47:26
47:16
Domácí v ofsajdu, trest Toewse vyprší za 9 sekund.
47:00
Desjardins nyní poslal puk až na Pickarda.
46:20
Domácí vyhodili.
45:52
Od modré střílel Beauchemin, puk byl tečován mimo.
45:25
Uvidíme první přesilovku hostí. Jonathan Toews vyloučen za nedovolené bránění.
44:59
Domácí hrají s chutí, Pickard vyrážel jedovku Desjardinse.
44:24
Tak tohle byla trojitá šance domácích! Patrick Kane pálil těsně nad, poté střílel Anisimov do Pickarda a nakonec pokryl hostující gólman i dorážku Kanea.
43:55
Zakázané uvolnění Chicaga.
43:48
Po nahození Skilleho raději Crawford podržel puk ve své lapačce.
42:49
MacKinnon vystřelil po přejetí útočné modré, branku minul.
41:46
Anisimov a Kane předvedli hezkou akci. Rus prostrčil puk na svého spoluhráče, který byl sám před Pickardem. Brankář Avs své mužstvo podržel dobrým zákrokem.
40:43
Hosté jsou v plném počtu.
40:30
Keith nabil Seabrookovi, jehož volej vyrazil Pickard.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 2:55.
Hokejisté Chicaga dnes naplno ukazují svou ofenzivní sílu a po dvou třetinách vedou nad Coloradem 6:2. Druhou část střelecky otevřel Marián Hossa, jenž navýšil domácí vedení na 3:0. Poté přišlo chvilkové vzepětí Lavin, které táhl Matt Duchene, jenž dvěma zásahy korigoval na rozdíl jediného gólu, ovšem pak už zase dominovali Černí jestřábi. Po druhé trefě Patricka Kanea v utkání opustil hostující klec Varlamov a jeho náhradníka Pickarda ještě překonali Jonathan Toews a Marián Hossa. Zdá se, že o vítězi duelu je rozhodnuto.

Střely na branku ve 2. třetině – 9:12, celkem – 24:23.
40:00
39:10
Anisimov z dobré pozice netrefil hostující klec.
38:42
Nathan MacKinnon navíc dostává dvě minuty za nesportovní chování!
38:42
Chicago právě vstřelilo branku!
Tohle už je pro hosty kruté! Toews nahrál do tandemu najíždějícímu MARIÁNU HOSSOVI a ten z pravého kruhu zvyšuje na 6:2 pro Blackhawks. Asistence: Jonathan Toews a Andrew Shaw.
37:53
Přečíslení 2 na 1 na druhé straně! Zakončení hráče Colorada už mířilo do poloodkryté klece, ale Crawford se bleskově přesunul a skvělým zákrokem svůj tým uchránil od pohromy.
37:10
Domácí jeli ve třech proti jednomu. Se zakončením Desjardinse si poradil Pickard.
36:33
Čtvrtá řada hostí kombinovala v útočném pásmu. Nyní už Gustafsson dostal touš do bezpečí.
35:26
Puk se dotkl ochranné sítě. Buly ve středním pásmu.
35:16
34:31
Domácí jsou ve velké formě a dnes to jen potvrzují! Shaw v útočném pásmu posunul kotouč na JONATHANA TOEWSE a kapitán Chicaga vymetl golfákem z levého kruhu šibenici nad lapačkou Pickarda. Asistence: Andrew Shaw a Erik Gustafsson.
34:12
Z voleje pálil Seabrook. Domácí obránce ale trefil jen soupeře a puk se odrazil do středního pásma.
33:27
Hned ke dvěma střelám se dostal Grigorenko. Ani jedna si ale nenašla cestu za záda Crawforda.
32:25
Hostující kouč Roy se rozhodl vystřídat gólmany! Varlamova nahradil Calvin Pickard.
32:25
PATRICK KANE je letos k nezastavení! Nejproduktivnější hráč soutěže vypálil z pravého kruhu a trefil se k bližší tyčce branky Colorada. Druhý gól Kanea v zápase – 4:2. Asistence: Brent Seabrook a Arťjom Anisimov.
32:18
Puk se odrazil pod lapačku Varlamova. Brankář Lavin přerušil hru.
32:00
Je tu první vyloučení zápasu, na trestnou lavici jde hostující Gabriel Landeskog.
31:13
Mohlo být dokonce srovnáno! Grigorenko zakončoval bekhendem z bezprostřední blízkosti, ale Crawford svůj tým tentokrát podržel.
29:18
Wow, tohle byla paráda v podání MATTA DUCHENA! Ten dostal přihrávku od Tanguaye, a přestože byl v ostrém úhlu, tak naznačením poslal Crawforda "na párek" a střílel do téměř odkryté branky. Najednou je to jen o gól. Asistence: Alex Tanguay a Nathan MacKinnon-
28:25
Comeau bekhendem přestřelil domácí branku. Hráči Colorada se snaží o další korekci.
27:51
Z pravé strany vystřelil Landeskog. Crawford si sáhl pro puk lapačkou.
27:02
Skille se z rohu natlačil až před Crawforda. Ten udržel puk před brankovou čarou i proti důraznému McLeodovi.
26:32
25:10
Laviny snižují! Carl Söderberg posunul puk do strany na MATTA DUCHENA a ten střelou zápěstím z pravého kruhu překonal Crawforda – 3:1. Asistence: Carl Söderberg a Gabriel Landeskog.
24:32
Od modré střílel Van Riemsdykm varlamov vyráží.
23:10
Domácí si vybojovali šanci důrazným forčekingem. Anisimov v těsné blízkosti Varlamova neuspěl.
22:26
Hosté mohli snížit! Grigorenkovo bekhendové zakončení však skončilo pod Crawfordem.
21:39
Tak tohle byla lahůdka v podání domácích hráčů! Toews nahrál na levý kruh Hjalmarssonovi, který, místo střely, ještě poslal kotouč na MARIÁNA HOSSU a ten zakončoval do zcela prázdné branky – 3:0. Asistence: Niklas Hjalmarsson a Jonathan Toews.
20:10
Varlamova nyní prověřil Keith, brankář hostí si s ranou výborného obránce poradil.
20:09
Landeskog se podél levého mantinelu protlačil až ke střele. Tu vyrazil Crawford.
20:01
Další třetina začne přibližně v 1:59.
Skončila první třetina, která vyšla mnohem lépe domácím Blackhawks. Ti byli především efektivnější v koncovce, a proto vedou nad Lavinami 2:0. Skóre utkání otevřel v 9. minutě Brandon Mashinter, jenž zblízka doklepl kotouč do odkryté branky. Na 2:0 pak zvýšil Patrick Kane, který využil toho, že brankář Varlamov letící puk vůbec neviděl.

Střely na branku v 1. třetině – 15:11.
20:00
19:50
Od modré to zkoušel Keith, Varlamov puk vytěsnil mimo své tyče.
19:28
Domácí se dostali do postavení mimo hru.
19:01
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:16
Střela Panarina se odrazila od lapačky Varlamova a puk se možná otřel i o tyčku! Reklamní přestávka.
17:59
Patrick Kane teď vypomohl i defenzivě, když v obranném pásmu zachytil přihrávku soupeře.
16:56
Domácí jsou teď velmi aktivní. Na levém kruhu se dostal k odraženému kotouči Keith a Varlamov musel opět zasahovat.
16:40
Ofsajd Colorada.
16:22
A je to 2:0 pro Blackhawks! PATRICK KANE si v útočném pásmu zakličkoval, vrátil se na modrou čáru a přesně vystihl okamžik, kdy clonící Anisimov zastínil Varlamovovi výhled. Jeho střela tak zapadla za záda ruského gólmana hostí. Asistence: Artěmij Panarin a Trevor Van Riemsdyk.
15:35
Další útok rozjíždějí Avalanche, kteří se snaží odpovědět na domácí zásah.
14:54
Z levého kruhu střílel Mitchell, Crawford puk vytěsnil mimo svou klec.
13:13
Na druhé straně to zkoušel MacKinnon. Dobrý zákrok musel vytáhnout Crawford.
12:20
Od modré vypálil Keith, Varlamov vyráží.
11:29
Mohlo to být 2:0! Po akci Mashintera se ještě dostal k dorážce Garbutt, ale Varlamov byl v obou případech na místě!
10:58
Grigorenko svou střelou vyprášil betony brankáře Crawforda.
09:57
Domácí po vstřeleném gólu ožili a nyní kombinují v útočném pásmu.
08:27
Domácí jdou do vedení! Po buly nahodil kotouč na branku Garbutt a volný puk dorazil zblízka do odkryté klece BRANDON MASHINTER. Asistence: Ryan Garbutt a Dennis Rasmussen.
08:21
Danaultova střela byla sražena do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
07:12
Na Crawforda se řítil Duchene, ale domácí brankář odolal!
06:46
Dobré střídání domácích. Rány Anisimova a Keitha však pochytal opět Varlamov.
06:22
Nebezpečnou střelu Anisimova vyrazil Varlamov.
06:07
Nahození Holdena tečoval mimo Söderberg. Hosté jsou zatím jasně aktivnější.
05:07
Kotouč se dotkl ochranné sítě za brankou Chicaga, buly je nařízeno ve středním pásmu.
03:55
Crawford vyrazil pokus Söderberga a následně zasáhl také po ráně od modré čáry.
02:50
Domácí začali zápas vlažně, na kotouči jsou hlavně Avs.
01:35
MacKinnon z úhlu nastřelil kotouč na branku. Crawford se musel mít napozoru i proti následné dorážce.
01:06
Laviny v postavení mimo hru, vhazuje se ve střední třetině.
00:16
První zákrok zápasu si připsal domácí Crawford. Šlo ale pouze o propagační střelu z velké dálky.
00:01
V Chicagu dozněla hymna USA. Nyní je již vše nachystáno k začátku utkání.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith (A), Hjalmarsson, Gustafsson, Seabrook (A), Van Riemsdyk, Rozsíval – Hossa, Toews (C), Shaw – Kane, Anisimov, Panarin – Teräväinen, Danault, Desjardins – Garbutt, Rasmussen, Mashinter. Trenér: Joel Quenneville

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – Beauchemin, Bodnarchuk, Holden, Barrie, Redmond, Guenin – Duchene, MacKinnon, Tanguay – Iginla (A), Grigorenko, Martinsen – Comeau, Söderberg, Landeskog (C) – Skille, Mitchell, McLeod (A).

Rozhodčí: Hebert, Pollock – Sericolo, Murray.
Chicago Blackhawks:
Obhájce Stanley Cupu neoslabila ani mírná přestavba kádru a i letos patří k nejlepším týmům NHL. S 56 body tak Černým jestřábům patří druhé místo v tabulce Západní konference. Blackhawks navíc drží už šestizápasovou vítěznou sérii, naposledy doma přehráli 3:1 Buffalo. Vynikající výkony předvádí útočník Patrick Kane, který je zatím největším aspirantem na nejprestižnější individuální trofeje. Výborně hraje také ruský nováček, Artěmij Panarin.