Ode mne je to pro tuto chvíli již úplně vše, přeji Vám krásný start do nového dne. Nashledanou.

Zblokované střely: 15 – 18
Domácím hokejistům se nakonec povedl dokonalý obrat v utkání, když nejprve dokázali v samém závěru třetí třetiny dohnat dvoubrankové manko a na konci prodloužení strhl vítězství na jejich stranu po velké chybě hostujícího brankáře Allena Gabriel Landeskog!
64:44
Colorado právě vstřelilo branku!
Jake Allen je smutným hrdinou dnešního utkání! Vše začalo u obránce Beauchemina, který tak trochu naslepo poslal backhandem přihrávku z obranného pásma do jízdy Mitchellovi, proti kterému se z branky vydal právě hostující gólman. Mitchell si však dokázal Allena obhodit a poté již naservíroval puk před branku na GABRIELA LANDESKOGA, který neměl problém jej uklidit do zcela opuštěné hostující svatyně! Asistence: John Mitchell, Francois Beauchemin.
64:12
Do té vstoupili lépe hosté, kteří si po střele Backese z levého kruhu přes obránce připisují další pokus na branku domácích. Varlamov ale ztlumil kotouč na své hrudi a hru přerušil.
64:00
Poslední minuta prodloužení právě začíná.
63:30
Za domácí se znovu k rychlému protiútoku vydal Duchene, jenže znovu si vylámal zuby na výtečně chytajícím Allenovi.
62:46
Ruský forvard pokračoval v útočení a nakonec se i dostal k zakončení z pravého kruhu, jeho tvrdá rána z první jen těsně minula domácí klec!
62:20
Tarasenko dobře napadal rozehrávku domácích na hraně středního a obranného pásma a jen málo chybělo k tomu, aby se dostal ke kotouči.
61:57
Velká šance se rýsovala pro domácí hráče, kteří ve dvou proti jednomu ujížděli vstříc Allenovi, Söderberg však přejel modrou čáru dříve, než bylo vhodné a proti domácím je tak pískán offside.
61:46
První zásah i pro Varlamova, který vyrazil ramenem střelu Berglunda.
61:29
Hosté ztratili puk v útočném pásmu a do brejku se dostal Duchene, který se sice dostal až k zakončení, s tím si ale Allen dokázal poradit!
61:00
Holden se pokusil zakončit po objetí branky, Allen si však jeho akci pohlídal a puk u levé tyče vyrazil!
60:46
První střela na Allena ale neprošla, Pietrangelo ji zablokoval bruslí.
60:01
Úvodní buly prodloužení patří domácím a ti se hned ženou k brance hostů.
60:01
Dlouho to vypadalo, že hosté udrží těsný náskok i přes velký tlak Colorada po celou třetí třetinu až do závěrečného hvizdu, leč nepovedlo se. Snad z nejméně nebezpečné akce udeřil minutu a půl před koncem Nathan MacKinnon, dnešní duel tak bude pokračovat atraktivním prodloužením, tak rozhodně nikam neodcházejte!
60:00
59:00
Jedna minuta chybí do konce základní hrací doby, domácí jsou při chuti a ještě to určitě zkusí.
58:31
Tak přeci jen se domácím povedlo vyrovnat v samotném závěru zápasu a nutno dodat, že zcela zaslouženě! NATHAN MACKINNON zkusil překvapit Allena střelou z rohu kluziště a i díky dobré práci stínícího Soderberga před brankou nakonec puk skončil až v brance hostů! Asistence: Tyson Barrie, Nick Holden.
58:06
Barrie to zkusil hned po buly od modré, jeho pokus o nahození na branku byl zablokován.
58:03
První atak domácích hokejistů hosté ustáli, Pietrangelo však vyhodil puk přes všechny čáry a tak se Blues budou muset znovu bránit.
57:47
Domácí dostali puk do pásma a Varlamov již míří na střídačku!
Dnešní utkání sleduje 13.359 diváků.
57:31
Domácím se navíc nepovedla dlouhá přihrávka při rozehrávce, icing je proti Coloradu odpískán a hra se vrací před Varlamova.
57:23
No tak jak Varlamov dlouho neměl do čeho "píchnout" ve třetí třetině, tak teď si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže. Další střela od Steena a po ní musel přijít zásah domácího gólmana.
56:56
Hosté to vzali v samotném závěru tohoto duelu za správný konec a drží se před domácí brankou. Berglund se před Varlamovem zjevil v dobré pozici, když vybruslil z pravého kruhu až před klec Colorada, tam však vládne právě již zmiňovaný Sergej Varlamov.
56:27
A další navštívenka z hole hostí míří na Varlamova, tu tentokrát vyslal Backes zpoza kruhu a ruský gólman musel použít svou vyrážečku.
55:59
Bluesmani alespoň na chvíli udrželi puk v pásmu soupeře a pošetřili půlminutku času, to se jim bude do závěru zápasu jistě hodit.
55:34
Hosté přestáli i toto oslabení a opět se o kousek přiblížili vítězství v dnešním utkání. Domácí se již nadechovali k dalšímu útoku, byli však zastaveni poté, co poslední přihrávka mezi hráči Colorada byla provedena rukou a tedy nedovoleným způsobem.
55:26
55:00
A znovu míří puk až za klec Varlamova, kam jej poslal Shattenkirk poté, co vystihl nepřesnou přihrávku domácích v útočné třetině.
54:26
Hostům se zatím poměrně daří bránit útoky soupeře, Gunnarsson nyní dostal kotouč až do obranného pásma domácích.
54:04
Hostující gólman si nyní dobře pomohl svou holí, když pomocí ní vyrazil dorážku Soderberga z prostoru brankoviště.
53:40
Allen hned musí krýt rána Beuachemina, povedlo se. Domácí jsou však stále v pásmu.
53:26
Po souboji Brouwera a Soderberga se bude vylučovat, k velkému překvapení hostů jen na jejich straně. Domácí tak mají velkou šanci na vyrovnání v přesilové hře.
52:59
Colorado v plném počtu.
52:53
Domácí vyhráli buly, se štěstím dostali puk až do útočného pásma, kde své štěstí zkusil Mitchell, jenž tvrdou ranou vyzkoušel pozornost Allena.
52:43
První pořádný zákrok Varlamova v tomto oslabení přichází po střele Parayka z pravého kruhu Brankář Colorada ale dobře viděl a tak se šancí hostujícího hráče neměl větší potíže.
52:20
Domácí vyhazují puk, ale jen do středního pásma.
51:43
Ruský kanonýr byl i u další akce Blues, když z pravého kruhu střílenou přihrávkou vybídl k zakončení některého ze spoluhráčů, těm se však nezadařilo.
51:12
Tarasenko zapisuje úvodní pokus hostů v přesilovce, bylo to ale pořádně vedle.
50:59
Přesilová hra pro Blues, Carl Soderberg (COL) vyloučen za podražení.
50:36
Hosté konečně pochopili že jen bránění těsného náskoku by se jim mohlo krutě nevyplatit a s pukem na holích se občas vydají také do útoku, třeba jako nyní.
49:57
Varlamov si připsal další dobrý zákrok poté, co Blues vyhráli buly a Backes ujel po pravé straně. Celou akci pak zakončil tvrdou ranou do betonů domácího gólmana.
49:46
Jenže je tu další nepřesná rozehrávka hostů a po zakázaném uvolnění se bude hrát opět před Allenem.
49:41
Blues se v posledních minutách přeci jen vrátili do hry a již několikrát za sebou se jim podařilo zastavit útok domácích ještě ve středním pásmu.
49:11
Barrie se nyní projevil i jako dobrý fotbalista, když dokázal jen za pomocí nohou bez své hole přerušit přihrávku Stastneho na Pietrangela.
48:27
Vhazování tentokrát pro hosty a ihned po něm přišla další střela Blues od modré čáry, která však mířila vedle.
48:06
Hosté po delší době na návštěvě obranného pásma Colorada a Fabbri po vybruslení z rohu kluziště mířil z levého kruhu dobře mezi betony Varlamova, ten je však stihl sklapnout včas a puk vyrazil.
47:19
Podobně si o chvíli později vedl i Holden od modré, jenže ani on nedokázal trefit soupeřovu klec.
46:44
Opět vyhrané buly pro Colorado v útočném pásmu a hned dvě střely v krátkém časovém rozpětí mířili na Allena, ani jedna z nich však netrefila branku.
46:36
Další zákrok Allena již přinese pro hosty tolik žádaný odpočinek během komerční přestávky. Domácí jsou od poloviny utkání jasně lepší a jen ve třetí třetině jsou střelecky aktivnější, aktuálně 7 – 2 v jejich prospěch.
46:27
Hned po buly pálil obránce Nick Holden, Allen si pomohl při zákroku svou holí a kotouč vyrazil.
46:20
A hosté pochopitelně reagují na celou situaci oddechovým časem!
46:20
Tlak Colorada neustává a hosté si neodpočinou ani nyní, po jejich zakázaném uvolnění se hra znovu vrátí před Allena
45:44
A znovu pomohla Allenovi tyč jeho svatyně, když za levým kruhem napřáhl k tvrdí ráně obránce Beauchemin a jeho pumelice orazítkovala levou brankovou konstrukci!
44:53
Allen tak přerušuje hru až po následné střele jednoho z domácích hokejistů z pravého kruhu, kterou ztlumil na své hrudi.
44:45
Holden to zkusil od modré čáry nahodit na hostující klec, ale to bylo snad o tři metry vedle. Tohle se domácímu bekovi opravdu příliš nepovedlo.
43:54
A další zákrok si na své konto zapsal Allen, jenž betonem pohotově vyrazil za obránce ukrytou střelu MacKinnona z levého kruhu!
43:18
Hraje se nyní nahoru – dolů, z protiútoku totiž akci Blues zakončoval Pietrangelo, jehož tvrdou ránu z pravého kruhu lapil Varlamov do své výstroje.
43:09
A další šance Colorada, do které se dostal Grigorenko, jenže se zpracováním a střelou dlouho váhal a tak Allen nakonec zasahovat nemusel.
42:52
Hosté sice vyhráli buly před Varlamovem, jenže domácí se rychle dostali na druhou stranu kluziště, kde se k puku zcela osamocen dostal MacKinnon, ten však nedokázal z levého kruhu překonat rychle se přesunujícího Allena!
42:36
Po velice dlouhé době se hosté podívají i před Varlamova, kam se hra přesune poté, co domácím hokejistům nevyšla rozehrávka úplně dle jejich představ a je pískán icing.
42:23
Hosté pokračují i ve třetí části s taktikou zaměřenou pouze na bránění těsného náskoku, Zatím jim to vychází, otázka je, jak dlouho.
41:42
MacKinnon to chtěl vzít sám na sebe a s pukem u hole projel ze středního pásma až mezi kruhy, odkud nepříjemně vypálil a Allen musel vytáhnout pohotový zákrok pravým betonem, aby zabránil domácím ve vyrovnání.
40:57
Další pokus od domácích holí míří na Allena, který si se střelou od modré čáry dokázal poradit i přes zakrytý výhled.
40:38
Další útočná snaha domácího týmu končí již na modré čáře, kde jsou hráči Avs zastaveni kvůli porušení pravidla o ofsajdu.
40:21
Domácí se hned nastěhovali před Allena, pokus Barrieho z pravého kruhu ale dokázal zblokovat Steen.

Další třetina začne přibližně v 05:54.
Dvě třetiny utkání v Coloradu jsou minulostí a domácí stále ztrácí jedinou branku. Vedení St. Louis navýšil hned v úvodu druhé části Berrglund, domácí však nesložili zbraně a o pár minut kontrovali brankou Grigorenka a od té doby tahali hosté za kratší konec pomyslného provazu a Allen měl co dělat, aby odolal náporu domácího týmu.
40:00
39:00
Běží poslední minuta druhé třetiny
38:58
Hosté přeci jen přidali na tempu a nyní zatlačili svého soupeře před jeho klec, Bouwmeester se jal zakončovat od modré, leč nepochodil.
38:21
Jenže zničehonic mohl ruský gólman domácího týmu inkasovat, když si jeho defenziva vybrala slabší chvilku a po zblokované ráně Tarasenka nepokryla dorážku před brankou, gólman Colorada se ale roztáhl na brankovišti jak široký, tak dlouhý, a zabránil hostům ve skórování!
37:44
V dalším náznaku útočného snažení Tarasenko, jenže i toho se povedlo domácím bekům s naprostým přehledem ubránit. Varlamov si opravdu dlouhou dobu nesáhl na puk.
37:05
Jaškin vyvezl kotouč do obranného pásma domácích, hosté se však v tomto prostoru delší dobu udržet nedokázali.
36:55
Comeau to zkusil z pravé strany z ostrého úhlu, jeho střílená přihrávka jen proletěla Allenovým brankovištěm.
36:17
Hosté se v posledních minutách pouze brání a omezili svou hru jen na vyhazování puků daleko od své branky. Tohle se prostě nemůže hráčům St. Louis vyplatit!
35:45
A znovu to byl Barrie, který jen tak nahazoval puk od modré čáry na Allena a hostující brankář se mohl jen modlit, aby kotouč netrefil některého z hráčů před brankou.
35:12
Vyhrané buly pro domácí a pak už znovu pálil hrdina posledního večera, obránce Tyson Barrie, Allen však opět kryje pokus z jeho hole.
35:07
Hráči St. Louis se po delší době dostali i do útočné třetiny, jenže tam dlouho nepobyli a rychle se museli vracet. Kotouč však nakonec kryje Allen u pravé tyče své branky a přerušuje hru.
34:00
Mitchell v další velké šanci Avs, kterou zakončoval povedenou střelou na zadní tyč z pravého kruhu, trefil však pouze tyč Allenovy svatyně!
33:38
33:34
Duchene dostal přihrávku před hostující branku, k té byl však zády a při pokusu o otočku o kotouč přišel a hosté následně vyhazují.
33:03
Allen si však přesto neodpočine poté, co do lapačky zachytil plachtící střelu Barrieho od modré čáry.
32:47
Bluesmanům se nyní daří držet puk daleko od své branky a domácí musí začít až od Varlomova.
32:12
Lehtera je zpátky na ledě a hosté mají to nejhorší, zdá se, za sebou. St. Louis pokračuje ve čtyřech.
31:57
K zakončení se nakonec ještě dostal MacKinnon, jehož ránu ale kryje hostující brankář.
31:53
Tanugay zleva posílal puk před branku a jen velké štěstí zabránilo domácím v tom, aby dostali puk do branky!
31:38
Velký tlak domácích před Allenem vyústil v přesilovou hru Avs. Za podražení je vyloučen Alexander Steen a hosté půjdou do tří!
30:12
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Lehterä - 2 min., držení).
26:32
Colorado snižuje na rozdíl jedné branky. MICHAIL GRIGORENKO dostal dobrý pas mezi obranu a proti Allenovi nezaváhal. Asistence: Jarome Iginla a Andreas Martinsen.
20:50
St. Louis právě vstřelilo branku!
St. Louis odskakuje svému soupeři na rozdíl dvou branek. PATRIK BERGLUND vyřešil přečíslení dvou na jednoho nejlépe jak mohl a střelou po ledě překonal Varlamova. Bez asistence.
20:01
20:00
19:02
Hokejisté St. Louis otáčí vývoj utkání! Tarasenko našel zpoza branky před brankovištěm DAVIDA BACKESE a ten pohotovou střelou prostřelil Varlamova. Asistence: Vladimir Tarasenko, Paul Stastny.
18:43
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Guenin - 2 min., podražení).
16:42
V Pepsi Center máme vyrovnáno! VLADIMIR TARASENKO se od pravého mantinelu dokázal dostat před branku a střelou ke vzdálenější tyči překonal Varlamova. Asistence: Alex Pietrangelo, Jori Lehterä.
04:48
Colorado se dostává do vedení. MATT DUCHENE vzal při přečíslení dvou na jednoho zodpovědnost na sebe a s ohromnou porcí štěstí dokázal překonat Allena. Bez asistence.
00:01

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – Bodnarchuk, Beauchemin, Barrie, Holden, Redmond, Guenin – Duchene, MacKinnon, Martinsen – Iginla, Grigorenko, Tanguay – Comeau, Söderberg, Landeskog – Skille, Mitchell, McLeod

St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Edmundson, Gunnarsson, Parayko – Brouwer, Stastny, Steen – Tarasenko, Lehterä, Fabbri – Pääjärvi, Backes, Berglund – Reaves, Brodziak, Jaškin

Rozhodčí: Nicholson, Joannette – Brisebois, Cherrey.
Československá stopa v utkání

Colorado Avalanche

V týmu nepůsobí žádný Čech ani Slovák

St.Louis Blues

Dmitrij Jaškin

O pozici St.Louis v tabulce Centrální divizi jsme se již bavili. Zopakujme tedy ještě jednou. Blues patří 3. místo se ziskem 51 bodů, přičemž na druhé Chicago ztrácí jediný bod. Dallas má i přes třízápasovou sérii proher stále náskok osmi bodů na druhé Hawks.

Kapitán mužstva David Backes sice podruhé v řadě netrénoval s týmem, protože se stále vyrovnává s určitými zdravotními potížemi, nicméně trenér Hitchcock potvrdil jeho start proti Avalanche. Své místo ve čtvrté lajně si zpět získal centr Kyle Brodziak, který se plně zotavil z řezné rány nožem v oblasti kolena.

Nejproduktivnějším hráčem Blues je s celkovým počtem 41 bodů ruský sniper Vladimir Tarasenko. Ten má na kontě již 23 přesných zásahů, což rovněž stačí k titulu nejlepšího střelce mužstva.

Laviny se v těžké Centrální divizi nachází na šesté nepostupové pozici. Na poslední Winnipeg mají se ziskem 41 bodů náskok jediného bodu, přičemž na třetí St.Louis již ztrácí 10 bodů. Musí tedy zabrat.

Colorado se bude muset obejít bez služeb svého obránce Erika Johnsona, který se po posledním zápase proti Los Angeles ocitl na marodce se zraněním v dolní části těla. Nadále zraněný je obránce Brad Stuart, takže vedení Avalanche neváhalo a získalo z waiver listu obránce Andrew Bodnarchuka. Ten by si mohl odkroužit svůj debut již právě v zápase s Blues.

Do branky Colorada se postaví ruský brankář Sergej Varlamov. Nejlepším střelcem mužstva je s 18 přesnými zásahy Matt Duchene, který rovněž vede s 33 body kanadské bodování klubu. Jarome Iginla bude útočit na 18. místo v historii NHL v počtu vstřelených branek. Na vyrovnání Jarriho Kurriho mu chybí jedna branka.
Sportu zdar a hokeji zvláště! Zámořská NHL je v plném proudu, nachází se téměř v polovině své základní části, v níž se zaměříme na zápas mezi Colorado Avalanche a St.Louis Blues.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.