Jaromír Jágr (FLA) 2+0, 2 střely, čas na ledě 16:19
Tři hvězdy utkání:
1. Jaromír Jágr (FLA) 2+0
2. Al Montoya (FLA) 38 zák., 1 gólů,97,4%
3. Dmitry Kulikov (FLA) 0+2
Florida vyhrála tento zápas poměrem 2:1. Obě branky vstřelil Jaromír Jágr, velmi dobrý výkon podal brankář Montoya.
59:30
Posledních třicet sekund.
59:14
Minnesota se snaží získat pásmo, nedaří se jí to.
59:00
Poslední minuta hry.
58:55
Hra je přerušena, kotouč mezi střídačkami.
58:33
Oddechový čas pro hosty.
58:33
Gólman domácích kryje další těžkou šanci protihráčů.
58:07
Florida netrefila prázdnou branku, píská se icing.
58:01
Poslední dvě minuty třetí třetiny
57:52
Montoya opět, znovu a zase podržel své spoluhráče. Hosté hrají v šesti bez brankáře.
57:12
57:01
Poslední tři minuty hry v základní hrací době.
56:34
Kvartet domácích hráčů se brání velmi obětavě. Smith vyhazuje přes všechny čáry.
56:05
Domácí tým drží brankář Montoya, který podává spolehlivý výkon.
55:12
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Campbell - 2 min., hákování).
54:05
Zápas se blíží do své finální části. Jágr a spol hru kontrolují, moc dobře vědí, že nyní musí držet hru co nejdále od vlastní branky.
53:44
Hra je přerušena, kotouč mezi střídačkami. Buly ve středním pásmu na útočné polovině hostů.
53:14
Pirri byl autorem rány od modré, která mezi tři tyče nezamířila.
52:48
Florida je nyní aktivnější, což je pro ni jedině dobře. Domácí chtějí vedení navýšit. Naopak Minnesota musí přidat, pokud chce pomýšlet na body z tohoto zápasu.
52:20
Domácí mohli přidat další branku, ale jeden z hráčů Floridy nedosáhl na kotouč, který měl na dlouhou hůl.
52:00
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, Florida vede o gól.
51:30
Montoya spolehlivě kryje další střelecký pokus hostujícího celku.
51:17
Komerční přestávka.
50:01
48:52
Florida právě vstřelila branku!
JAROMÍR JÁGR dostal přihrávku do středního pásma. Měl rychlost, dostat se do útočné třetiny, udělal kličku na střed a ránou přes obránce dokázal prostřelit hostujícího brankáře. Florida vede o gól a obě branky vstřelil Jaromír Jágr. Asistence: Brandon Pirri, Dmitry Kulikov.
48:11
Zakázané uvolnění Minnesoty vrací hru před Dubnyka, který tak musí být pozorný.
47:52
Montaya nyní musel zasahovat proti ráně Vaneka. Následuje komerční přestávka. Tu pravděpodobně využijí domácí k tomu, aby hru poněkud uklidnili. Těch nepřesností je tam poslední minuty poměrně hodně.
47:47
Florida se celkem bez problémů ubránila. Wild se do žádné vážnější šance nedokázali probojovat, a tak se hraje pět na pět.
46:11
Panteři vyhazují kotouč přes všechny čáry daleko od své branky. Minnesota musí bojovat znovu o útočné pásmo.
45:47
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Petrovic - 2 min., vražení na hrazení).
45:12
Hosté v plném počtu. Panteři další přesilovou hru nedokázali využít.
44:05
Český útočník číhal před brankou na odražený kotouč. Marně, neboť jeho spoluhráči o puk přišli.
43:44
Jaromír Jágr vystřelil z mezikruží, branku minul. Možná jeho ránu někdo ještě tečoval.
43:12
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Koivu - 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
42:50
Hraje se spíše ve středním pásmu. Ani jeden tým nechce udělat chybu. Nyní se důraz klade na obrannou hru.
42:01
Vhazování v útočném pásmu domácích. Zápasu by prospělo, kdyby padl gól. Je jedno, zda by se prosadili domácí či hosté, na každý pád by hra dostala nový neboj, který poněkud schází.
41:25
Trocheck byl velmi blízko vstřelení branky, ale hostující brankář udržel puk před brankovou čárou. Velká šance Floridy.
40:44
Florida si nerozuměla při rozehrávce, a tak je z toho pouze zakázané uvolnění. Buly před Montoyou.
40:01
Úvodní buly třetí třetiny vyhráli domácí hokejisté, kteří však o něj rychle přišli, a tak hrají hosté.
40:01
Ve druhé třetině padla jediná branka, vstřelili ji hosté, a tak po 40 minutách platí vyrovnaný stav 1:1.
40:00
39:52
Coyle měl před sebou odkrytou část branky, ale nedokázal se trefit přesně.
39:21
Hosté se dostali do postavení mimo hru, vhazování ve středním pásmu.
39:00
38:12
Přesilovka Minnesoty se blíží ke svému konci, domácí velmi dobře brání. Hosté jim to usnadňují, protože jejich střely jsou hodně nepřesné.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:30
V přesilové hře se hosté snaží rozebrat domácí obranu tak, aby měl zakončující hráč prostor pro zamíření a případně i odkrytou část branky. Florida ve čtyřech hraje velmi aktivně, přistupuje k protihráčům rychle.
37:12
Rána číslo dvacet pět vyslala Minnesota na branku Montoyi, který drží svůj tým stále na vyrovnaném skóre.
37:00
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Bjugstad - 2 min., hákování).
36:02
Jaromír Jágr ukázal, že mu není cizí ani defenzivní činnost, když zablokoval střelu protihráče.
35:32
Hostující Koivu se dostal ke střele z mezikruží, nechybělo mnoho, aby se stal úspěšným střelcem.
35:11
Nastává finální část druhé třetiny, buly v obranném pásmu Panterů, kteří mají střelecký deficit.
34:37
Vanek nahrával na modoru, odkud pálil jeden z jeho spoluhráčů. Puk našel domácí brankář ve své výstroji. Vhazovat se bude před jeho brankou. Následuje komerční přestávka.
33:35
Minnesota vede střelecky 20:16, nicméně to podstatné, skóre, je stále vyrovnané. Nutno však poznamenat, že více šancí si v této třetině dokázali vytvořit domácí i díky přesilovce.
32:50
Hraje se nyní ve středním pásmu, hra se uklidňuje. Ani jedno mužstvo nechce udělat chybu, kterou by se soupeř dostal do vedení. Sledujeme opatrný hokej.
32:35
32:26
Domácí mužstvo se nemůže v přesilové hře poskládat do útočného pásma podle nějakého vzorce.
31:51
Jágrova formace nyní dostává prostor.
31:30
Pirriho rána jen o malý kousek minula horní část branky Minnesoty.
31:00
Minnesota vyhazuje kotouč přes všechny čáry, Florida se musí do útočného pásma znovu probojovat.
30:35
Na ledě se poněkud přiostřuje, a tak sudí krotí emoce domluvou a v některých případech, jako právě u Niederreitera, vyloučením.
30:35
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Niederreiter – 2 min., nedovolené bránění).
30:01
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i utkání. Florida dlouhou dobu vedla díky branky Jaromíra Jágra, Z kraje druhého dějství vyrovnal hostující Zucker.
29:15
Panteři odehráli pouze na zakázané uvolnění, špatně rozehráli.
28:00
Domácí Pirri začal akci, v niž pokračovali jeho spoluhráči z formace a brankář Dubnyk se pořádně zapotil. Snad tři zákroky si připsal v rozmezí několika málo sekund. Florida, jakmile dostane prostor v útočném pásmu, je velmi nebezpečná.
27:31
26:53
Výborně Jágr obral soupeře o puk a znovu prokázal svou jedinečnost, když kotouč přenechal Huberdeaiovi, který ve vyložené šanci absolutně selhal.
26:10
Jágr se pokoušel vybojovat kotouč v útočném pásmu, což se mu nepodařilo. Následně se už Florida k puku dostala a Kulikov trefil boční tyč.
25:50
Domácí v plném počtu. Florida své oslabení zvládla.
24:56
No, tak teď si myslím, že sudí pustili hostům postavení mimo hru, následnou šanci domácí brankář dokázal vychytat.
24:32
Hra je přerušena, kotouč vylétl z hrací plochy, vhazovat se bude v obranném pásmu Panterů. Ti buly prohrávají, ale následně se k puku dostali a dokázali jej vyhodit.
24:16
Dubma si sjel do předbrankového prostoru, odkud vystřelil velmi dobře. Domácí brankář v oslabení svůj tým podržel, Montoya si připisuje důležitý zákrok.
23:50
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Trocheck - 2 min., držení).
23:11
Do tlaku v útočném pásmu dostali se domácí, nicméně Dubnyk ve spolupráci s obránci dokázal šance Floridy zneškodnit.
22:31
9:15, takový je aktuální poměr střel na branku.
22:03
Aaron Ekblad to zkoušel ránou od modré čáry, jeho pokus nebyl vůbec špatný, nicméně prostor vymezený třemi tyčemi nedokázal trefit.
20:48
Minnesota právě vstřelila branku!
Puk prolétl brankáři Floridy mezi betony a zůstal volný v brankovišti. Nejrychleji si ho všiml JASON ZUCKER, který dokázal kotouč poslat za brankovou čáru. Obránci domácího týmu přistoupili k soupeři pozdě. Asistence: Mikko Koivu, Ryan Suter.
20:24
Znovu musí Montoya na kolena, aby zneškodnil projektil mířící na jeho branku.
20:20
Dvacet sekund uplynulo z druhé třetiny a hned musí zasahovat domácí brankář proti střele jednoho z protihráčů.
20:01
První třetina končí. Střelecky aktivnější Minnesota se gólově prosadit nedokázala, na druhé straně se perfektní akcí prezentoval oblíbený Jaromír Jágr, a tak jeho tým vede po dvaceti minutách 1:0.
20:00
19:30
Pravděpodobně se už nic nestane.
19:04
18:46
Jágr působí jako mozek této přesilovkové formace. Právě on řídí akce.
18:02
Minnesota Wild vyhazuje kotouč přes všechny čáry, domácí zakládají akci od své vlastní branky. V útočném pásmu se však znovu neudrželi.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:30
Puk je v ochranné síti nad brankou, hra je přerušena. Buly bude v útočném pásmu Floridy.
17:04
Další početní výhoda pro domácí, využijí ji?
17:04
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Parise - 2 min., podražení).
16:58
16:28
Na ledě je znovu elitní přesilovková formace domácích, což znamená pro soupeře velké nebezpečí. To ovšem po deseti sekundách nehrozí, protože se Florida dostala do postavení mimo hru.
16:01
Hra je přerušena po střele Kulikova, která zamířila do ochranné sítě nad hostující brankou. Rána byla tečovaná obráncem, buly před Dubnykem.
15:24
Domácí jsou nastěhovaní v útočném pásmu, snaží se dostat do výhodné střelecké pozice. Jedna z přihrávek nebyla přesná, Minnesota vyhazuje.
14:58
První přesilovou hru Florida nevyužila, jak si povede v té druhé?
14:58
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Suter - 2 min., držení).
14:21
Následuje komerční přestávka.
14:00
Dostáváme se do finální části prvního dějství, ve kterém stále platí vedení domácího celku, které stanovil přesným pokusem Jaromír Jágr.
13:02
Jaromír Jágr se nabízel spoluhráčům, čekal na přihrávku, která nakonec nepřišla, Huberdeau to zkusil sám a neuspěl.
12:43
Wild se dostali do postavení mimo hru, při přechodu do útočného pásma byli příliš nedočkaví.
11:51
Jakmile dostanou hosté prostor v útočném pásmu, okamžitě se snaží pálit na branku. Častokrát z nevýhodných pozic, ale potřebují vyrovnat.
11:17
K dalšímu zákroku přinutil brankáře Dubnyka Trocheck, který zkoušel obkroužit branku a zasunout.
10:49
Hostující celek je střelecky aktivnější, vede v tomto ohledu 7:4. Pátou domácí střelu nezaznamenal Smith, který se do zakončení nedostal.
10:19
Po polovině první třetiny následuje komerční přestávka, buly před domácí brankou.
09:38
08:49
Dubma to zkoušel střelou od modré čáry, právě tato podpora se od obránců tak nějak očekává. Maskovaný domácí muž měl čisté zorné pole, nikdo nestál před ním, takže snadná práce pro Montoyu.
08:25
Poměr střel na branky je vyrovnaný – 4:4. O malý moment později přidal hostující celek ránu číslo pět. Montoya si i s tímto pokusem Wild poradil.
08:06
07:48
Coyle to zkoušel v oslabení, dostal se do zajímavé pozice, kterou zakončil nevýraznou střelou. S kotoučem neměl domácí brankář potíže.
07:18
Florida rozehrává akci od své branky, přesilová hra se blíží ke svému konci.
06:38
Panteři se rychle dostali do útočného pásma, kde se stabilněji usadili. Ke střele se však domácí formace přes dobře hrající defenzivu nedostala.
06:06
Následuje komerční přestávka. Tu pravděpodobně využije domácí trenér, aby svým svěřencům upřesnil, jak si představuje přesilovou hru, kterou si Florida nyní zahraje.
06:06
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Niederreiter – 2 min., příliš mnoho hráčů).
05:26
Střelecky aktivnější je Minnesota Wild. Domácí mužstvo se nyní spoléhá na dobrý výkony brankáře. Dnes v brankovišti dostal přednost Montoya, který pravděpodobně bude v tomto utkání oporou týmu.
04:30
03:41
Následovala rána jednoho z hráčů Minnesoty. Kotouč tečoval Jaromír Jágr do ochranné sítě nad brankou jeho týmu.
03:24
Druhá rána na Montoyu. Floridský brankář je připravený, a tak ho střela od modré nepřekvapila. Buly po jeho levé ruce. Wild vyhráli buly, zůstali v útočném pásmu.
03:03
Nyní se hraje spíše ve středním pásmu, mnoho střel k vidění není. Oba týmy zakončily jednu akci střelou na branku.
02:00
Florida na svého soupeře vlétla, první střela na branku skončila gólem. K velké radosti fanoušků z České republiky se prosadil Jaromír Jágr. Minnesota je inkasovanou brankou zaskočená.
00:24
Výtečně to udělal JAROMÍR JÁGR, který dostal dobrou přihrávku od Dmitry Kulikova. Jágr měl před brankou dostatek prostoru pro zakončení. Puk si přehodil z forhendu na bekhend, a tak prostřelil brankáře hostů. Asistence: Dmitry Kulikov.
00:01
Následují úvodní ceremonie.
Utkání začne o něco později, což je u NHL zcela běžné.

Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Gudbranson, Campbell, Ekblad, Kulikov, Petrovic, Mitchell – Jágr, Barkov, Huberdeau – Smith, Bjugstad, Jokinen – Shaw, Trocheck, Pirri – Knight, MacKenzie, Howden

Minnesota Wild: Dubnyk (Bäckström) – Spurgeon, Suter, Prosser, Brodin, Dubma, Scandella – Zucker, Koivu, Parise – Fontaine, Coyle, Niederreiter – Pominville, Granlund, Vanek – Carter, Stoll, Porter.

Rozhodčí: Charron, Kozari – Mach, McElman.

Minnesota Wild

Hosté nedominují jako Florida, přesto zatím klidně proplouvají základní část, protože jim momentálně patří pátá příka západní konference, která zajišťuje postup do vyřazovacích bojů.

Florida Panthers

Domácí zažívají přímo skvělou sezónu. Velezkušený Jágr předává svůj um mladým talentům a floridský tým válcuje jednoho soupeře za druhým. Panteři vyhráli poslední osm zápasů v řadě, díky čemuž se vyhoupli do čela Atlantické divize.