Marián Hossa (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 8:05
1. Mikko Koivu (MNS) 0+3
2. Jonathan Toews (CHI) 2+0
3. Jason Zucker (MNS) 1+1
Do Xcel Energy Center dnes dorazilo 19140 diváků.
Dramatické utkání končí výhrou Minnesoty 5:4! Zápas to byl opravdu krásný a plný zvratů. Domácí šli do vedení už po 18 sekundách zásluhou Jasona Zuckera, ovšem Blackhawks otočili skóre brankami Jonathana Toewse a Brenta Seabrooka. Ještě do konce první třetiny se však vydařil obrat i Wild, když se nejprve prosadil Ryan Carter a 11 sekund před přestávkou i Charlie Coyle. Na začátku druhé periody poslal Divočáky už do dvougólového vedení Jared Spurgeon, ale hosté dokázali vyrovnat. Svůj druhý gól v utkání vstřelil Jonathan Toews a po něm se trefil také Arťjom Anisimov. V závěrečné části skóroval už jen Nino Niederreiter, který v čase 40:32 rozhodl o výhře Minnesoty. Chicago si v závěru vytvořilo dostatek šancí na vyrovnání, ale žádnou z nich nevyužilo.

Střely na branku ve 3. třetině – 8:10, celkem – 30:29.
59:59
0,6 sekund před koncem se bude vhazovat ve středním pásmu. Je rozhodnuto!
59:49
A k radosti fanoušků Minnesoty zahráli na icing! Vhazuje se v obranném pásmu Blackhawks a branka hostů zůstává prázdná. To je hodně nezvyklý pohled.
59:41
Puk je za brankou Chicaga, hosté už musejí hodně pospíchat.
59:30
Joel Quenneville si bere oddechový čas.
59:30
Hosté v postavení mimo hru! Jsou vykázáni do středního pásma.
59:01
Poslední minuta třetí třetiny!
58:39
Zucker atakoval Garbutta a rozhodčí se radili, zda vylučovat. Nakonec se rozhodli Zuckerův zákrok netrestat.
58:35
Darling zamířil na střídačku a hosté to tedy zkoušejí v šesti!
57:49
Střelu Kanea vyrazil Dubnyk k Anisimovovi. Ruský útočník však ve velké šanci míjí!
57:06
Nyní Dubnyk zalehl volný kotouč, který se pohyboval před jeho brankovištěm.
56:34
Vyrovnání měl na holi Garbutt! Ten obdržel přihrávku zpoza branky, zblízka však Dubnyka nepřekonal.
56:21
Po buly se dostal na ose hřiště ke kotouči Daley, branku minul.
56:17
Domácí vyhodili na zakázané uvolnění.
55:59
54:57
Van Riemsdyk střílel od modré čáry, Dubnyk vyráží.
53:55
Toews za brankou sebral puk rozehrávajícímu Dubnykovi a připravil tutovku pro Garbutta. Ten měl před sebou už odkrytou branku, ale nedokázal do ní dostat kotouč!
53:21
A kotouč je v ochranné síti. Buly je nařízeno ve středním pásmu.
53:17
Scandella vyhodil puk na icing.
52:50
Střela Daleyho ke snížení nevedla, hosté zůstávají u puku.
52:00
Pohotový volej Granlunda vyrazil Darling reflexivním zákrokem. Puk vytěsnil snad levým loktem!
51:51
Rána Scandelly prolétla vedle hostující branky.
51:05
Teräväinen to zkoušel z pravého kruhu, jeho střela byla zblokována.
50:57
Rovnou je tu i reklamní přestávka.
50:57
Od pravého mantinelu vystřelil Hartman, Dubnyk má tento spíše propagační pokus v lapačce.
50:38
Zakázané uvolnění Divočáků, vhazuje se před Dubnykem.
50:15
Brodinova rána byla sice prudká, ale skončila nad brankou.
49:40
Domácí už nehrají tak ofenzivně, přeci jen přichází na řadu opatrnost.
48:36
Shaw vypálil od pravého mantinelu vedle.
48:18
Puk byl tečován do hlediště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
47:41
Dubnyk po střele z dálky raději podržel puk a přerušil hru.
47:13
Od modré pálil van Riemsdyk, domácí branku jeho střela nenašla.
46:40
Zucker se šikovně natlačil přes oba obránce a bekhendem ohrozil Darlinga. Ten Chicago podržel a kotouč vytěsnil mimo svou klec!
46:28
Pro Krügerovu střelu si sáhl lapačkou Dubnyk. Je tu komerční přestávka.
46:13
Po delší době se nastěhovali do útočného pásma hosté.
45:04
Darlinga zaměstnal šikovným sklepnutím kotouče Coyle, hostující gólman odolal.
44:43
Až teď hosté alespoň vyhodili a mohou vystřídat.
44:06
Příležitost Granlunda zlikvidoval Darling. Výborné střídání domácích.
43:52
První lajna Minnesoty teď uzamkla soupeře v jeho obranném pásmu.
42:46
Zucker v rychlosti obkroužil branku soupeře, Darlinga ale nepřekvapil.
42:35
Puk byl sražen do ochranné sítě za domácí brankou. Buly před Dubnykem.
42:08
Nahození Sutera vyrazil Darling do rohu kluziště.
40:49
Van Riemsdykovu těžkou střelu Dubnyk zkrotil na své výstroji! Pokud by mu kotouč vypadl, měli by domácí problém. Anisimov byl totiž připraven dorážet.
40:32
Minnesota právě vstřelila branku!
Skvělý vstup Wild do třetí třetiny! Domácí doslova rozebrali obranu soupeře. Proti osamocenému Zuckerovi sice ještě skvěle zasáhl Darling, ale proti dorážce NINA NIEDERREITERA už nemohl vůbec nic dělat. Švýcar to měl do prázdné. Asistence: Jason Zucker a Mikko Koivu.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 3:11.
Zajímavý zápas pokračoval i ve druhé části. Wild ve 24. minutě odskočili už na rozdíl dvou zásahů, když horní růžek Darlingovy svatyně vymetl v přesilovce Jared Spurgeon. Blackhawks se však nevzdali a dokázali skóre vyrovnat. V polovině utkání zakončil rychlý protiútok přesnou střelou zápěstím Jonathan Toews a ve 34. minutě se prosadil Arťjom Anisimov, který dostal krásný pas za obranu od Gustafssona. Vzápětí mohli jít hosté dokonce do vedení, ale gól Kera nebyl po poradě s videem uznán. Před závěrečnou dvacetiminutovkou je tedy vše naprosto otevřené.

Střely na branku ve 2. třetině – 6:9, celkem – 22:19.
40:00
39:58
Ze středního pásma napálil puk na branku Scandella, Darling byl pozorný a kuriózní gól nepřipustil.
39:27
Střelu Kanea musel vyrážet Dubnyk, který to neměl jednoduché. Před ním se totiž po kotouči natahoval Anisimov.
39:00
Poslední minuta druhé periody.
38:35
Seabrook vypálil od modré vedle.
37:45
Od modré vystřelil Hjalmarsson, puk skončil na vyrážečce Devana Dubnyka.
37:08
Carter se dostal před brankou ke kotouči, z bezprostřední blízkosti bekhendem přestřelil!
36:15
Artěmij Panarin se před brankou skvěle uvolnil a Dubnyk měl co dělat, aby jeho střelu pokryl!
34:57
Ránu Seabrooka vyrazil Dubnyk jen před sebe, ale dorážející hráč měl zablokovanou hokejku a tak už nemohl domácího gólmana ohrozit.
34:11
Hned následuje přerušení hry. Reklamní přestávka.
34:08
Gól neplatí! Bude se pokračovat za stavu 4:4.
34:08
Tanner Kero po obrovském závaru zřejmě dotlačil kotouč za brankovou čáru, ale rozhodčí okamžitě upažil! Bude se telefonovat. Je otázkou, zda hra nebyla přerušena ještě dříve, než kotouč přešel brankovou čáru a také, zda Hartman nebyl v brankovišti.
33:42
Chicago právě vstřelilo branku!
Černí jestřábi vyrovnávají! Gustafsson poslal krásným pasem do úniku ARŤJOMA ANISIMOVA, který bekhendem procedil kotouč za Dubnykova záda – 4:4. Asistence: Erik Gustafsson a Trevor Daley.
33:07
Hosté se dopustili icingu.
32:58
Sedm minut před koncem druhé části tu máme reklamní přestávku.
32:28
Domácí vyrazili do rychlého protiútoku. Zakončení Portera však zblokoval Daley.
31:21
Zach Parise střílel z mezikruží. Ránu domácího kanonýra pokryl Darling.
30:47
Scott Darling svým zákrokem založil akci, ze které hosté snižují! Ryan Garbutt puk posunul na JONATHANA TOEWSE, který dojel až na pravý kruh a střelou zápěstím k bližší tyči překonal Dubnyka. Asistence: Ryan Garbutt.
30:24
Od modré pálil Spurgeon, trefil jen bránícího Svedberga.
29:51
Zakázané uvolnění Chicaga.
29:37
Van Riemsdyk vystřelil od modré čáry. Dubnyk dobře viděl a puk skryl ve své výstroji.
29:00
Icing Minnesoty, hra se stěhuje před Dubnyka.
28:44
Desjardinsovi vypíchl kotouč vracející se Brodin. Domácí dnes létají na obě strany kluziště.
27:55
Po střele Gustafssona skončil kotouč za brankou Wild.
27:14
Vanek vypíchl kotouč rozehrávajícímu Darlingovi a zpoza branky vracel puk zpět do ohně. Tam sice byli jen bránící hráči Chicaga, ale nechybělo zase tak moc, aby si dali vlastní gól!
26:22
Domácí akci přerušilo postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
25:45
Velmi pěkné hokejové představení pokračuje i ve druhé třetině. Diváci se musejí dobře bavit.
25:01
Po buly vypálil Gustafsson, Dubnyk přerušil hru.
24:23
Na druhé straně jel téměř sám na Dubnyka Marián Hossa, ale domácí gólman byl na svém místě!
24:04
Mohlo to být 5:2! Parise a Coyle však nedostali z bezprostřední blízkosti kotouč přes položený pravý beton Scotta Darlinga!
23:01
Vanek rychle zavezl puk zpět do útočného pásma, po přejetí modré čáry vysunul JAREDA SPURGEONA a obránce Wild vymetl horní růžek nad levým ramenem brankáře Darlinga! Využitá přesilovka a domácí vedou 4:2. Asistence: Thomas Vanek a Marco Scandella.
22:54
Hosté vyhazují.
21:58
Rána Pariseho skončila mimo.
21:17
Fontaine odkulhal z ledu jen s pomocí spoluhráčů. Doufejme, že nepůjde o nic vážného. Andrew Desjardins dostává k nelibosti fanoušků Minnesoty jen dvě minuty za podražení.
21:17
Au! Desjardins trefil nohou do kolena Justina Fontaina a domácí hokejista zůstává ležet na ledě!
20:01
Další třetina začne přibližně ve 2:08.
Máme za sebou první třetinu, která přinesla úchvatný hokej! O něco lepším týmem byla domácí Minnesota, která si do šaten odnáší vedení 3:2. Domácí otevřeli skóre už po 18 sekundách hry, kdy překvapil Darlinga střelou z otočky Jason Zucker. Blackhawks se však podařilo otočit stav. Nejprve srovnal ve vlastním oslabení Jonathan Toews a v 11. minutě se naopak v přesilové hře trefil Brent Seabrook. Závěr úvodní části ale patřil Divočákům. V 15. minutě vyrovnal z přečíslení 2 na 1 Ryan Carter a pouhých 11 sekund před sirénou strhl vedení na stranu Wild Charlie Coyle.

Střely na branku v 1. třetině – 16:10.
20:00
19:49
Domácí jdou 11 sekund před koncem periody do vedení 3:2! Koivu nahrál na modrou Scandellovi, který puk nahodil na branku a pohotová teč CHARLIEHO COYLA vychýlila letící černou pryž mimo Darlingův dosah. Asistence: Marco Scandella a Mikko Koivu.
19:22
Haula sice nahrál přímo na hůl Hossy, ale ten puk přebral těsně za modrou čarou a dostal se do ofsajdu.
18:29
Střelu obránce Daleyho pokryl Dubnyk. Vhazovat se bude po jeho pravici.
18:04
Dvě minuty do konce první třetiny.
17:14
Suter rozjel podél mantinelu Zuckera, jenž vypálil vedle vzdálenější tyčky.
15:56
Hosté propadli a Wild jeli zase ve dvou proti jednomu. Fontaine přes padajícího beka nahrával Vanekovi, proti jehož střele se Darling stačil přesunout a vyrazil kotouč do rohu!
14:57
Výměna plexiskla byla zvládnuta velmi rychle a tak můžeme pokračovat v zajímavém zápase.
14:57
Technická četa mění kus plexiskla u střídačky Chicaga. Chvíli se tu asi hrát nebude.
14:57
14:52
Tohle je parádní hokej! Přečíslení 2 na 1 vyřešil Erik Haula přihrávkou na RYANA CARTERA, který si stáhl kotouč do protipohybu přesouvajícího se Darlinga a poslal ho do branky hostí. Vyrovnáno – 2:2. Asistence: Erik Haula a Chris Porter.
14:31
Puk se od hole Shawa nečekaně odrazil do domácího brankoviště. Dubnyk stačil zareagovat a přikryl kotouč. Následuje reklamní přestávka.
14:02
Pokus Pariseho vyrazil pozorný Darling.
13:14
Teräväinen střílel z levé strany, puk byl sražen do rohu.
12:38
Střelu Hartmana Dubnyk vykopl betonem.
11:16
Rána Dumby si nenašla cestu za záda Darlinga, který se rozchytává ke slušnému výkonu.
10:33
Hosté v přesilovce otáčejí skóre! Od modré vypálil BRENT SEABROOK a puk zapadl až za záda Dubnyka, který vůbec nic neviděl přes výborně clonícího Shawa. Asistence: Artěmij Panarin a Patrick Kane.
09:49
Domácí Justin Fontaine dostal dvě minuty za podražení.
08:39
Od modré střílel Dumba, Darling na místě.
07:56
Střelu Pariseho z osy hřiště vyrazil povyjetý Darling nad branku. Tohle byla dobrá šance!
07:48
Před brankou se dostal ke kotouči Granlund, zamířil ale mimo.
07:09
Hossovo nahození podržel v lapačce Dubnyk.
06:36
Po Kerově střele se snažil bekhendem dotlačit puk za Dubnykova záda Teräväinen. Ani na několik pokusů neuspěl!
05:31
Do dobré pozice se dostal Haula, Darling si ale připsal dobrý zákrok.
04:58
04:36
Od modré tvrdě vypálil Scandella, Darling jeho bombu vytěsnil.
04:06
Domácím předchozí varování nestačilo a tak při vlastní přesilovce inkasují! Kapitán Blackhawks JONATHAN TOEWS si od mantinelu vybruslil až mezi kruhy a poté zamířil mimo dosah Dubnykovy vyrážečky – 1:1. Bez asistence.
03:45
Van Riemsdyk poslal do samostatného úniku Garbutta. Hostujícího forvarda však vychytal Dubnyk!
02:57
Viktor Svedberg nedovoleně bránil Koivua a jde na trestnou lavici.
01:25
Wild jsou v úvodu velmi aktivní a rychlými akcemi trápí obranu Chicaga.
00:18
Fantastický začátek pro domácí! Koivu v rohu kluziště přetlačil Hjalmarssona a poslal puk před branku, kde byl JASON ZUCKER. Už se zdálo, že se domácí útočník dostal z ideální střelecké pozice, přesto ranou z otočky překvapil Darlinga, kterému kotouč prošel pod betony. Asistence: Ryan Suter a Mikko Koivu.
00:01
Čárový rozhodčí Brian Mach si přebírá ocenění. Dnes totiž odřídí 1000 zápas v NHL!
Zní hymna Spojených států amerických.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Brodin, Dumba, Prosser, Scandella – Pominville, Granlund, Parise (A) – Niederreiter, Koivu (C), Zucker – Fontaine, Coyle, Vanek – Carter, Haula, Porter. Trenér: Mike Yeo

Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Seabrook (A), Svedberg, Hjalmarsson, van Riemsdyk, Gustafsson, Daley – Hossa (A), Toews (C), Teräväinen – Kane, Anisimov, Panarin – Garbutt, Kero, Hartman – Shaw, Krüger, Desjardins. Trenér: Joel Quenneville

Rozhodčí: Walsh, O'Rourke – Mach, Novak.
Vzájemné zápasy
Tabulka vzájemných zápasu vyznívá jednoznačně pro Chicago. Naposledy se oba týmy spolu utkali minulou sezonu ve čtvrtfinále play – off, a všechny čtyři duely opanovali právě Indiáni. Uvidíme, jak tedy dopadne dnešní zápas.
Chicago Blackhawks
Obhájci titulu, indiáni z Chicaga, se zatím možná překvapivě nachází až na 9.místě Západní konference, když si z 10 zápasů připsali pouhých 12 bodů. Nutno podotknout, že za to ale může především nepovedený začátek sezony, nyní se již začíná Chicago pomalu dostávat do tempa, svědčí o tom také poslední zápasy, kdy dokázali z 5 odehraných utkání vyhrát hned čtyřikrát. Akorát v posledním utkání se museli sklonit před Winnipegem, kterému podlehli 1:3.
Minnesota Wild
Minnesota se zatím nachází po devíti odehraných zápasech s 13 získanými body na 5. místě Západní konference. Z posledních pěti zápasů se Minnesota mohla radovat třikrát z vítězství, naopak dvakrát odcházeli se skloněnými hlavami. V posledním zápase si doma dokázali poradit s Edmontonem, který porazili v dramatickém utkání 4:3. Dvěma góly se blýskl Ryan Suter.
Příjemné sobotní ráno příznivcům NHL. Kanadsko – americká soutěž má na svém programu další zápasy, společně budeme sledovat utkání Minnesota Wild – Chicago Blackhawks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.