3. Jason Pominville (všichni MIN) 1+0

Česká stopa v utkání:
Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 1 střelya, čas na ledě 16:10
Tomáš Fleischmann (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:09
Ten mu ale nebyl nic platný, poněvadž Wilds přečkali závěrečný nápor a mohou se radovat z vítězství 2:1. Canadiens podruhé během 24 hodin doplatili na svou mizernou produktivitu. I dnes svého soupeře přestříleli, ale dokázali z toho vytěžit jediný gól Ellera sed minut před koncem. Nutno podotknout, že jsme viděli hodně slušné utkání, poněvadž na každé straně byl pouze jeden vyloučený.
59:34
Montreal si vyžádal oddechový čas.
59:34
Domácí gólman nyní udržel i přes tlačenici na brankovišti puk před brankovou čárou a navíc se posunula i branka Minnesoty.
59:18
Habs se ale zatím nedaří ohrozit Kuempera. navíc musí do středního pásma.
58:45
Montreal zkouší hru bez brankáře.
58:29
Kuemper si připisuje důležitý zákrok, když zneškodnil Ellerovu střelu zápěstím.
58:01
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:15
Ne na dlouho. Na kotouči už jsou zase domácí.
57:00
Montreal se až nyní zmocňuje kotouče a závěrečný nápor Habs může začít.
56:20
Minnesota zaváží puk za svou branku, aby uklidnila hru.
55:28
Od modré pálil Brodin a jeho střela se otřela o spojnici hostující branky.
54:54
Špatná rozehrávka Galchenyuka znamená zakázané uvolnění.
54:00
Také Desharnais byl neúspěšný. Montreal však evidentně ožil a čeká nás ještě zajímavý závěr dnešního duelu.
53:34
Domácí gólman si zvedá sebevědomí, když chytá Fleischmannovu střelu zápěstím.
52:46
Montreal právě vstřelil branku!
Naděje pro Canadiens přeci jen svitla. Galchenyuk vybojoval u mantinelu kotouč, který vyvezl Eller mez kruhy a bekhendem našel DANIELA CARRA, který rovněž bekhendem překonal Kuempera. Asistence: Lars Eller, ALex Galchenyuk.
51:42
Minnesotě tak postačí v klidu do konce zápasu pouze vyhazovat kotouče do středního pásma.
50:50
Ani nahození Galchenyuka od modré ke Kuemperovi nedoputovalo. Na hostech je vidět patrná křeč v koncovce.
49:00
Hosté se marně snaží dobýt domácí svatyni a vypadá to, že i dnes stejně jako včera odejdou z duelu poraženi.
47:33
Eller nedokázal protlačit puk do branky skrz ležícího Kuempera.
46:25
Jemelin se navíc nechává ošetřovat po sekání před vlastní brankou. Pokud by musel odstoupit byl by to už druhý bek Montrealu po Gilbertovi, který by nedohrál dnešní zápas.
45:56
Zakázané uvolnění Wilds.
44:55
Minnesota právě vstřelila branku!
Přerušuje se až nyní a to po pěkné individuální akci CHARLIEHO COYLA, kterého našel Niderreiter. Coyle dostal malinko více prostoru v útočném pásmu, aby zamíchal kotoučem a následně ho poslal z bezprostřední blízkosti za záda Condona. Asistence: Nino Niederreiter.
43:44
Opět se hraje dlouho bez přerušení. Oba celky postrádají totiž lepší a přesnější koncovku v úvodu poslední dvacetiminutovky.
42:20
Galchenyukův pokus vytěsnila domácí obrna do rohu.
41:16
Montreal opět vstoupil do třetiny aktivněji, ale svou převahu nedokáže vyjádřit střelecky.
40:01
V prostředním dějství jsme se branky nedočkali. Nutno podotknout že ani vyloženější příležitosti, protože Stoll tu svou doslova zahodil. I po čtyřiceti minutách svítí na ukazateli skóre fotbalové skóre 1:0, Na Montrealu je vidět, že se hodně trápí a vypadá to, že i v dnešním duelu bude pouze obtížně skórovat. Třetí třetina začne ve 4:06.
40:00
39:01
Poslední minuta druhé třetiny.
38:16
Minnesota se nyní navíc vystavila postavení mimo hru.
37:10
Haula se pokusil překvapit soupeře objetím branky, ale obrana Habs na poslední chvíli dokázala kotouč odpálit do bezpečí.
35:51
Parise dlouho operoval za brankou hostí, ale puk nakonec ztratil a Minnesota musela opustit útočné pásmo.
34:10
Spurgeonovo nahození od modré pouze proletělo křižně útočným pásmem a Condona neohrozilo.
33:09
Pominville se ocitl před Condonem. Tentokrát ale vyšel ze vzájemného souboje brankář Montrealu.
32:43
Domácí tým přežil oslabení bez větších potíží je kompletní.
31:33
Wilds se ale podařilo vyvézt kotouč alespoň do středního pásma. Canadiens zatím nedokázali ohrozit Kuempera.
30:43
Hosté si zahrají přesilovku. Dumba (MIN) dostává dvě minuty za hákování.
30:07
Coyle střelou zápěstím od mantinelu našel pouze připravenou hruď Condona.
29:09
Zakázané uvolnění Montrealu.
28:38
hraje nyní hodně rozkouskovaná a hraje se převážně za brankami obou soupeřů.
26:52
Kuemper po zmatcích na brankovišti raději přikryl kotouč a přerušil hru.
25:50
Z bezprostřední blízkosti neuspěl ani Pominville.
25:36
Ke střele z druhé vlny se dostal Granlund, ale Condon byl proti němu připraven.
25:00
Hraje se dlouho bez přerušení. Hře to jedině prospívá.
23:50
Stoll se objevil sám před Condonem, ale až moc dlouho přemýšlel nad svou kličkou a místo zakončení skončil on sám na ledě.
23:01
Wilds se podařilo až nyní vyvézt kotouč alespoň do středního pásma.
22:24
Domácí gólman raději přikryl puk, aby umožnil svým spoluhráčům alespoň vystřídat.
21:48
A nepodařilo se to ani nyní z bezprostřední blízkosti Paciorettymu.
21:00
Montreal je v úvodu druhé třetiny v útočném pásmu. Kuempera ale ohrozit zatím nedokázal.
20:01
Jediný gól jsme viděli v úvodní dvacetiminutoce, kdy se prosadil po dobré orientaci Pominville a zajistil do přestávky Wilds vedení. Druhý gól mohla Minnesota přidat v závěru, ale video nic neprokázalo. Druhá třetina začne ve 3:10.
20:00
19:24
Domácí už se radovali z druhé branky po dobrém forčekingu Grnalunda, ale ani jeden záběr neprokázal, že puk přešel brankovou čáru celým objemem, proto i nadále zůstává stav 1:0 pro Minnesotu.
19:07
Canadiens jsou v plném počtu.
18:12
Opět se daří hostům vyhodit kotouč do bezpečí.
17:40
Domácí ale musí začít od svého gólmana.
17:07
Tomáš Fleischmann (MTL) je prvním vyloučeným v dnešním duelu, když sekl do soupeře.
16:47
Zakázané uvolnění Minnesoty.
15:42
Smith- Pelly se dostal k odraženému kotouči na hranici kruhu a pálil rovnou z první. Našel ale pouze lapačku Kuempera.
15:14
Desharnais to zkoušel individuálně, ale domácí obrana si ho pohlídala.
14:43
Wilds jsou při chuti a nadále se hraje před Condonem.
12:38
Velký přehled nyní ukázal JASON POMINVILLE. Ač byl tísněn a zády k brance, tak se dokázal velice dobře zorientovat a bekhendem poslal puk do branky po vyražené střele Granlunda. Asistence: Mikael Granlund.
11:32
Až nyní musel Kuemper zasahovat, ale s melou před brankou si poradil na výbornou.
10:50
Nyní je v útoku Montreal, ale také on nedokáže ohrozit soupeřova gólmana.
10:26
Minnesota dlouho kombinuje v útočeném pásmu. Střela ale nepřichází žádná z její strany.
09:26
Pokus Dumby skončil až v ochranné síti.
09:03
Od modré to zkusil lehkým nahozením Prosser. Condon se ale nachytat nenechal.
07:49
Hra se nám na dlouho přesunula do středního pásma a oba celky dokáží v posledních vteřinách pouze nahazovat kotouče za soupeřovu branku.
06:01
Z ostrého úhlu to zkoušel Weise, ale Kuempera nepřekvapil.
04:36
Wilds se rozvážnou rozehrávkou dostali ke střele. Condon byl ale včas připraven na místě.
03:16
Ke střele příklepem se dostal Beaulieu. Kuemper proti němu vyjel a zmenšil mu střelecký úhel.
02:34
Akci Canadiens tři na dva zastavuje postavení mimo hru.
01:48
Domácí se dopustili úmyslného ofsajdu. Hra se stěhuje před Kuempera.
01:26
Montreal je v úvodu aktivnější a hraje se více obranné třetině Minnesoty.
00:16
Hosté začínají zápas zakázaným uvolněním.
00:01

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Suter, Spurgeon, Scandella, Brodin, Prosser, Dumba – Parise, Granlund, Pominville – Vanek, Koivu (C), Zucker – Niedermaier, Coyle, Fontaine – Huala, Stoll, Carter. Trenér: Mike Yeo.

Montreal Canadiens: Condon (Tokarski) – Beaulieu, Subban, Markov, Jemelin, Tinordi, Gilbert – Pacioretty (C), Desharnais, Weise – Eller, Galchenyuk, Carr – Fleischmann, Plekanec, Byron – Flynn, Mitchell, Smith-Pelly. Trenér: Michel Therrien.

Rozhodčí: Lee, St. Pierre – Gibbons, Knorr.
Československá stopa v utkání

Tomáš Plekanec – 35 zápasů, 27 bodů (7+20)
Tomáš Fleischmann – 35 zápasů, 17 bodů (8+9)
Vzájemná utkání

Vzájemné souboje dnešních soupeřů bývají hodně napínavé. Ten poslední se odehrál v prosinci loňského roku a Minnesota v něm zvítězila 2:1!
Minnesota Wild

Domácí Minnesota rovněž zažívá povedenou sezónu. Po dvaatřiceti odehraných zápasech se se ziskem čtyřiceti bodů nachází na páté pozici Západní konference. Minnesota chce hrát rychlý hokej, k čemuž ji pomáhá i Jared Spurgeon, se kterým Wild prodloužili kontrakt. Před vlastními příznivci je Minnesota hodně silná. V Xcel Energy Center prohrála jen pětkrát ze sedmnácti utkání. V noci z pondělí na úterý hostila Dallas Stars a po gólově bohatém utkání nakonec prohrála 3:6!

Poslední 3 utkání
Minnesota – Dallas 3:6
Nashville – Minnesota 3:2
Minnesota – New York Rangers 5:2

Nejproduktivnější hráči
Mikko Koivu – 32 zápasů, 29 bodů (8+21)
Thomas Vanek – 32 zápasů, 24 bodů (11+13)
Ryan Suter – 32 zápasů, 24 bodů (5+19)
Montreal Canadiens

Po skvělém vstupu do sezóny přišel v Montrealu lehký úpadek formy. I přesto jsou Canadiens na druhé pozici Východní konference a rovněž kralují Atlantické divizi. V posledních dnech se však Montrealu vůbec nedaří. Momentálně nejlepší kanadský tým prohrál čtyři utkání v řadě a navíc v nich obdržel pořádné příděly. Canadies se trápí v koncovce a ve čtyřech zmiňovaných utkáních se prosadili pouze čtyřikrát! Dnes rozhodně budou chtít potěšit fanoušky a tuto nelichotivou sérii ukončit!

Nashville – Montreal 5:1
Dallas – Montreal 6:2
Montreal – Los Angeles 0:3

Max Pacioretty – 35 zápasů, 27 bodů (14+13)
P. K. Subban – 35 zápasů, 24 bodů (1+23)
Dobré ráno všem příznivcům nejlepšího hokeje na světě. Kanadskoamerická NHL má před vánočními svátky na programu další várku zápasů. My se společně zaměříme na souboj mezi Minnesota Wild a Montreal Canadiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.