Z mé strany je to pro dnešek vše. Těším se u dalších přenosů. Pěkný zbytek víkendu.
Pittsburgh tedy navázal na vítězství proti Columbusu a opět se přiblížil pozicím zaručující účast v bojích o Stanley Cup.
Dnešní utkání sledovalo 19 234 diváků.
Tři hvězdy utkání:
1. Sidney Crosby (PIT) 1+1
2. Patrick Hörnqvist (PIT) 1+0
3. Jason Zucker (MIN) 1+0
Je dobojováno! Pittsburgh po skvělém výkonu vítězí na ledě Minnesoty Wild 3:1! První třetina sice přinesla několik šancí na obou stranách, ale na první branku jsme si museli počkat až do pětadvacáté minuty, kdy po Perronově přihrávce otevřel skóre Sidney Crosby! Minnesota si poté vytvořila mírný tlak, který však zpražil Eric Fehr! Na jeho branku dokázali domácí bleskově odpovědět, když se po krásné Vanekově přihrávce prosadil Jason Zucker! Jenže ještě v té samé třetině vrátil Pittsburghu dvoubrankové vedení Patrick Hörnqvist! Ve třetí třetině se domácí dlouho trápili, nemohli se dostat do útočného pásma, ale nakonec si přeci jen vytvořili několik šancí. Všechny příležitosti Wild však ztroskotaly na skvěle chytajícím brankáři Pittsburghu. Murray si dnes připsal dvacet čtyři zákroků a byl stěžejním hráčem svého týmu!
59:30
Pominville se ocitl v dobré střelecké pozici. Do tvrdé střely se obětavě položil Kunitz, který nyní zachránil Pittsburgh před dramatem.
59:07
Niederreiter se natlačil mezi dva obránce, ale k zakončení se vůbec nedostal, protože v kritický moment neudržel stabilitu a poroučel se k ledu.
58:40
Suter jen prodloužil kotouč do útočného pásma a hosté bez problémů vyhazují kotouč do středního pásma.
58:04
Dubnyk zůstává na střídačce a Minnesota zkouší štěstí v šesti hráčích na ledě!
58:04
Domácí trenér si bere oddechový čas. Uvidíme, zda to Minnesota zkusí v šesti.
58:04
Parise před brankou Pittsburghu tečoval nahození od mantinelu. Murray znovu neskutečně zasáhl a betonem vykopl puk do rohu hrací plochy.
57:43
Granlund mohl pálit, ale raději se rozhodl pro přihrávku, což byla chyba. Hosté mají kotouč na svých hokejkách a mohou našetřit cenné vteřinky.
57:02
Suter baseballovým způsobem udržel útočné pásmo, ale jeho spoluhráči se nechali v rohu kluziště snadno odstavit. Minnesotě se krátí čas na vyrovnání.
56:09
Niederreiter pospíchal na branku Pittsburghu, jenže nakonec zvolil to nejhorší řešení, když se zkoušel otočit kolem obránce a o kotouč zbytečně přišel.
55:43
55:26
Dumba dostal nabito do dobré pozice, mířil na poloodkrytou klec, jenže Murray se stihl k levé tyči přemístit včas. Střelci Minnesoty dnes nebudou mít klidné spaní.
55:07
Vanek si vytvořil prostor ke střele a Murray musel rychle přispěchat s dalším dobrým zákrokem.
54:27
Obrovský závar před brankou hostů! Kotouč se za brankovou čáru snažili dostat snad čtyři domácí hráči, ale skvělý Murray i nyní spasil Pittsburgh!
54:03
Jenže hned v úvodu početní převahy má Minnesota velké problémy se založením přesilovkového vzorce.
53:43
Domácí dostávají možnost početní převahy! Dvě minuty za podražení dostává David Perron.
53:35
Jenže domácí se tam dlouho neohřáli a naopak sami se připravili o dobrou možnost nepřesnou přihrávkou na zakázané uvolnění.
53:11
Po delší době se domácí mohou nastěhovat před branku Penguins. Hosté totiž vyhodili kotouč jen na zakázané uvolnění.
52:49
Na druhé straně pálil hvězdný Malkin. Dubnyk sice není ve třetí třetině ve velkém zápřahu, ale nyní si připsal jistý zákrok.
52:20
Granlund objel branku, předložil Pominvillovi, kterého však skvělým obranným zákrokem ustrážil Sidney Crosby.
51:40
Domácí se nyní nemohou usadit v útočném pásmu a Minnesotě nyní čas ubíhá hodně rychle.
51:22
Brodin vypálil příklepem od modré čáry. Před brankářem Pittsburghu sice ještě clonil Granlund, ale Murray dnes chytá opravdu fantasticky.
50:45
Koivu nahazoval kotouč od mantinelu. Murray měl o celé situaci dobrá přehled a bez problémů vyrazil kotouč mimo nebezpečné území.
49:24
Obrovská šance Penguins! Malkin ve vyložené šanci sám před Dubnykem vůbec netrefil branku!
49:12
Crosby našel krásnou přihrávkou přes celé střední pásmo rozjetého Kunitze, který už spěchal sám na Dubnyka, ale k jeho smůle nechal kotouč za sebou.
48:41
Do nadějné šance se řítil Cullen, jenže jeho spoluhráči byli příliš netrpěliví a vystavili jej do ofsajdu.
48:11
Lovejoy obloučkem hledal najíždějícího spoluhráče ve středním pásmu. Kotouč nakonec doplachtil až za branku Dubnyka, zakázané uvolnění.
47:30
Zucker spěchal do útočného pásma, kde se natahoval po dobré přihrávce, jenže i tentokrát mu chybělo několik centimetrů.
47:01
Minnesota se sama připravuje o nadějné situace. Nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude před Dubnykem.
46:53
Po delší době musel Murray zasahovat. Se slabou střelou od mantinelu však neměl žádný problém.
46:23
Parisi si říkal o přihrávku, jenže puk dostal pouze za sebe a v obrovské rychlosti už jej nedokázal zpracovat. Hosté nyní hrají to, co potřebují.
45:40
Hosté nyní drží kotouč na svých hokejkách a ani po skončení přesilové hry nepouštějí Minnesotu do hry.
45:19
44:38
Malkin napřáhl od modré čáry k tvrdé střele. Dubnyk měl odkrytý výhled a bez problémů ukryl kotouč ve své rukavici.
44:09
Crosby pálil z ostrého úhlu. Jeho pokus o překvapení Dubnyka minul vzdálenější tyč o několik centimetrů.
43:25
Domácí okamžitě vyhazují kotouč přes všechny čáry. Koivu za pukem ještě spěchal, ale když viděl, že je to zbytečné, obrátil směr jízdy.
43:19
Tlak domácích pro tuto chvíli končí. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Stoll.
42:44
Až teď se Letang dostal ke kotouči za vlastní brankou a hosté mohou vystřídat. Minnesota vstoupila do poslední třetiny ve velkém tempu.
42:07
Parise si stáhl rukavicí kotouč ze vzduchu a zkoušel si obhodit protihráče. K zakončení se však přes dobře bránícího Daleyho nedostal.
41:26
Zucker napřáhl od modré čáry. Murray jeho ránu vyrazil betonem do rohu kluziště a nedovolil mu tak skórovat podruhé v utkání.
41:05
A po další nepřesné přihrávce přichází další zakázané uvolnění. Pětice hostů už je na ledě opravdu dlouhou dobu.
40:56
Nyní už míří kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Penguins.
40:40
Scandella musí pospíchat za kotoučem, protože rozhodčí signalizuje, že zakázané uvolnění se pískat nebude.
40:05
Do poslední dvacetiminutovky vstoupil na vhazování lépe Sidney Crosby. Tučňáci okamžitě vyrážejí kupředu.
40:01
Druhá dvacetiminutovka nabídla o poznání lepší hokej než ta předchozí. Hosté se dostali do vedení po tvrdé střele Crosbyho! Minnesota poté přidala na obrátkách, jenže rodící se tlak domácího mužstva zchladil Fehr. Rychlou odpověď našel po Vanekově přihrávce Zucker, jenže to stále nebylo vše. Tučňáci hráli v závěru třetiny přesilovou hru, kterou po chvíli zužitkoval Hornqvist.
40:00
39:26
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Neskutečný závěr druhé třetiny pokračuje! Pittsburgh využívá přesilovou hru! Tvrdá střela od modré čáry se odrazila k holi PATRICKA HORNQVISTA, který procpal kotouč kolem tyče za brankovou čáru a přidává svůj druhý gól v utkání! Asistence: Sidney Crosby, Kris Letang.
39:11
Pittsburgh si zahraje přesilovku! Spurgeon si v souboji s Kunitzem pomohl krosčekem a zaslouženě dostává dvouminutový trest.
38:55
Minnesota právě vstřelila branku!
Domácí se přeci jen dočkali branky ještě ve druhé třetině! Vanek dlouho držel kotouč na své hokejce a poté krásnou přihrávkou našel JASONA ZUCKERA, který v rychlosti překonal brankáře Pittsburghu! Asistence: Thomas Vanek, Marco Scandella.
38:10
To je obrovská rána pro Minnesotu! Ve chvíli kdy se domácí nadechovali k náporu nechal Dubnyk kotouč bez povšimnutí. Puk se dostal před branku k ERICU FEHROVI, který nikým neatakován neměl problém zvýšit náskok Penguins! Asistence: Kevin Porter, Matt Cullen.
37:51
Coyle objel branku a nikým neatakován také vypálil. Murray sice neměl kotouč ve své moci, jenže následně si poradil i s dorážkou a drží čisté konto.
37:10
Kessel chtěl vybídnout k samostatnému úniku Crosbyho, ale jeho chytrá přihrávka neprošla mezi dvojicí obránců Minnesoty.
36:18
Na druhé straně ztratil kotouč Fontaine. Hosté postupovali dva proti jedinému obránci, jenže zakončující Hörnqvist minul branku.
35:25
Malkin chtěl předvést své šikovné a rychlé ruce, ale málem bylo zle. Naštěstí pro Pittsburgh si Scandella nevšiml najíždějícího spoluhráče.
34:57
Tempo hry nyní poněkud opadlo. Scandella hledal rozjetého Cartera, ale kotouč končí na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude před Dubnykem.
34:18
34:00
Hosté se dostali ke kotouči a nekompromisně posílají kotouč přes všechny čáry.
33:35
Domácí přeci jen vytvořili tlak na branku. Niederreiter se snažil sebrat puk u betonu brankáře Pittsburghu, ale nakonec už nestihl zakončit.
33:14
Dumba dostal nabito na modrou čáru a okamžitě se opřel do kotouče. Murray přispěl jistým zákrokem i tentokrát.
32:41
Minnesotě se vstup do početní převahy vůbec nepovedl. Po levém křídle ujel domácím Fehr, který střelou zápěstím prověřil Dubnyka.
32:18
Minnesota si zahraje přesilovou hru! Dvě minuty za hákování si odsedí Wilson.
32:16
Dumba nebezpečně vypálil od modré čáry, kotouč byl ještě tečován, ale skvělý Murray na změnu směru stihl zareagovat.
31:41
Kotouč se ocitl mimo hrací plochu a útok Minnesoty nemůže pokračovat. Domácí se v posledních minutách pomalu vracejí do hry.
31:12
Vanek přenechal kotouč Zuckerovi, který s ním ještě zamíchal a poté vypálil zápěstím. Murray si zákrok lapačkou doslova vychutnal.
31:00
Crosby hraje ve velké pohodě. Střelec úvodní branky se natáhl po kotouči a ještě jej stihl předložit před branku, kde však kraloval Dubnyk.
30:40
Scandella chtěl zrychlit hru přihrávkou na Granlunda. Druhý jmenovaný se k puku nedostal a ten nakonec doletěl až na zakázané uvolnění.
30:04
Neskutečný závar před Dubnykem! Ten nejprve zlikvidoval famózním zákrokem nohou tvrdou střelu z mezikruží a poté se zázračně natáhl i proti dorážce!
29:57
Malkin se už chystal vypálit, jenže na poslední chvíli mu kotouč vypíchl Spurgeon. Nyní se hraje ve velkém tempu.
29:13
Suter našel volného spoluhráče před brankou, kterým byl nakonec Pominville, ale ani on z bezprostřední blízkosti nedostal kotouč do branky!
28:47
Domácí se po delší době vydali do útočného pásma, jenže Parise neprošel přes dobře bránícího Daleyho.
27:38
V hale se nyní musí vyměnit jedna tabule tvrzeného skla, která na svém místě nedržela podle představ pořadatelů.
27:38
Další bílou vlnu řítící se na Dubnyka zastavuje hvizdem rozhodčí, ofsajd. Perron nebyl dostatečně trpělivý.
27:20
Tučňáci pokračují v aktivní hře. Malkinovu střelu obětavě srazila obrana domácího celku do rohu kluziště.
26:42
Hörnqvist se okamžitě po návratu na ledovou plochu řítil na Dubnyka, jenže tísněn dojíždějícím obráncem nezakončil dle svých představ.
26:23
25:53
Nyní to z první zkoušel Spurgeon. Jeho dělovka od modré čáry minula branku Pittsburghu o pořádný kus.
25:18
Parise dostal nabito, tvrdě se opřel do kotouče, ale při snaze vystřelit zlomil hokejku a hosté vyhazují přes celé kluziště.
24:34
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Hörnqvist - 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
24:23
Napoprvé sice SIDNEY CROSBY Dubnyka nepřekonal, jenže hvězda Pittsburghu si ještě vyměnila kotouč s Perronem a tvrdou střelou nedal Crosby Dubnykovi žádnou šanci. Tučňáci jdou zaslouženě do vedení! Asistence: David Perron, Kris Letang.
24:16
Crosby postupoval proti Spurgeonovi, vypálil zpoza něj, ale Dubnyk si připsal další skvělý zákrok.
23:36
Porter si sjel na přihrávku do mezikruží, okamžitě zakončoval, jenže trefil jen prostor, kde byl brankář Dubnyk.
23:05
Až nyní se domácí osvobozují. Bonino byl však u kotouče rychleji a Pittsburgh už spěchá kupředu s dalším útokem.
22:33
Znovu byl v hlavní roli Kessel, který si nyní sjel na prudkou přihrávku před branku, ale pro změnu vůbec netrefil kotouč.
22:01
Velká šance Penguins! Kessel si sjel na zadovku zpoza branky, ale Dubnyk famózním zákrokem utěsnil prostor u své pravé tyče!
21:28
Malkin pálil z velké dálky. Dubnyk se po kotouči jen ohlédl a zasahovat nakonec vůbec nemusel.
21:03
Lovejoy nerozehrál vůbec dobře a daroval kotouč domácím, kteří mohou založit další útočnou akci.
20:38
Parise hledal pěknou přihrávkou rozjetého spoluhráče, kterým byl Pominville, jenže ten přejel přes modrou čáru příliš brzo, ofsajd.
20:12
Do druhé třetiny vstoupil na buly lépe Granlund, jenže jeho spoluhráči na něj nenavázali a poslal kotouč na zakázané uvolnění.
20:01
Střely na branku 4 – 11
První třetina je minulostí a branek jsme se bohužel zatím nedočkali. O něco aktivnější jsou hosté z Pittsburghu, kteří si vytvořili dobré šance, ale Dubnyk zatím drží svůj celek nad vodou. Na druhé straně chytá jistě i Murray, a proto se do šaten odchází za bezbrankového stavu.
20:00
19:55
Kessel si ještě sjížděl k bližší tyči a dostal také přihrávku zpoza branky, jenže Spurgeon mu obětavě vložil do rány hůl.
19:08
Poslední minuta první třetiny patří Pittsburghu, který nyní svírá domácí celek před Dubnykovou brankou.
18:54
Crosby nyní zatápěl obraně Minnesoty. Dubnyk si s jeho střelou bekhendem poradil a následná dorážka už neprošla přes houšť těl.
18:17
Spurgeon mohl pálit od modré čáry, jenže raději ještě poslal kotouč kolem mantinelu na Granlunda, který byl osamocený za brankou a o puk přišel.
17:45
Malkin s Kesslem rychle překombinovali střední pásmo. Druhý jmenovaný nakonec pálil z mezikruží a Dubnyk musel vytáhnout jistý zákrok.
17:03
16:40
Fehr se zmocnil kotouče, vyvezl jej až před branku Minnesoty, kde jej předložil Boninovi, který však otevřením skóre pohrdl.
16:15
Minnesota nehraje přesilovou hru vůbec špatně, jenže nyní se domácí připravili o dobrou možnost kvůli ofsajdu.
15:44
Suter pálil od modré čáry, kotouč ještě před brankou Pittsburghu změnil směr o brusli jednoho z hostů, ale nakonec zaduněl jen mantinel za brankou.
15:15
Koivu se najednou ocitl sám před brankářem Penguins, ale sám byl celou akcí poněkud překvapený a zakončil pouze do brankáře!
15:07
Hosté byli úspěšnější na vhazování a okamžitě vyhazují puk pryč z obranného pásma.
15:03
První přesilovku si zahraje i Minnesota! Crosby si odpyká dvě minuty za hákování. Hvězdný hráč Penguins nedovoleně zastavil Pariseho.
14:12
Bonino se ocitl za obranou Minnesoty, kousek si ještě potáhl kotouč a poté rychlou střelou zápěstím minul horní roh branky!
13:47
Veškeré pokusy Minnesoty o přechod středního pásma končí na modré čáře, kde v dosavadním průběhu utkání kralují obránci Penguins.
13:20
Sheary dlouho čekal než přejel přes modrou čáru, což nepochopil jeden z jeho spoluhráčů – ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
12:31
Crosby se dostal za obranu Wild, jenže z úhlu nedokázal trefit mezírku v horní části branky a zařízení nakonec úplně minul.
11:38
Dubnyk chtěl zastavit nahozený kotouč, ale při snaze zachytit jej do lapačky málem podklouzl. Naštěstí pro něj mu spoluhráči vypomohli a okamžitě puk odpálili.
11:06
10:59
Další akci Pittsburghu brzdí ofsajd. Tato přesilovka se Tučňákům vůbec nepovedla.
10:20
Malkin hledal prudkou přihrávkou od mantinelu hokejku jednoho ze spoluhráčů, jenže obrana domácího celku vypíchla kotouč mimo útočné pásmo.
09:40
Domácí začínají v oslabení velmi dobře, kotouč letí přes všechny čáry až za branku Penguins.
09:06
Lavice Minnesoty dostává dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě!
08:27
Crosby nyní bojoval v rohu kluziště o kotouč, po souboji upadl, ale rozhodčí dává jasně najevo, že se vylučovat nebude.
07:30
Šance na obou stranách pokračují. Před brankou Minnesoty nebezpečně clonil Fehr a hostům chybělo k úvodní brance několik milimetrů!
06:45
Na druhé straně se ve velké šanci ocitl Scandella, ale i brankář Murray se nenechal zahanbit a předvedl famózní zákrok.
06:28
Wilson přenechal kotouč Dumoulinovi, který chtěl napálit touš na branku Minnesoty, jenže obránci mu jej opět vypíchli.
05:50
Malkinova formace bojovala v útočné třetině o kotouč. Ruská hvězda nakonec v rohu kluziště o kotouč přišla, jenže domácí svůj útok zabrzdili ofsajdem.
05:03
Kunitz si sjel do nebezpečného prostoru, jenže před úplně odkrytou svatyní Minnesoty netrefil parádní přihrávku!
04:48
Dubnyk chtěl urychlit hru dlouhou přihrávkou, na kterou však nikdo nereagoval a kotouč přeletěl přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
04:13
Koivu si na levé straně sjel pro přihrávku, přejel modrou čáru a zápěstím nahodil kotouč na branku, kterou však minul a hosté mohou rozehrát.
03:42
Hraje se nahoru dolů. Na druhé straně dotíral na Dubnyka Jevgenij Malkin, jenže ani jeho jedovka za brankovou čáru neprošla.
03:14
Poprvé zahrozili i domácí. Niederreiter ukázal, že umí vystřelit, ale i Murray si v úvodu utkání připsal jistý zákrok.
02:40
Dumoulin zavezl kotouč do útočné třetiny, přihrával jej pod sebe na Portera, jenže ten se přes dobře vracejícího se obránce k zakončení nedostal.
02:15
Po souboji ve středním pásmu vylétl kotouč mezi diváky. Hra je po dlouhé pasáži přerušena, diváci se zatím musí dobře bavit.
01:50
Hosté vstoupili do utkání lépe. Malkin se na modré čáře natahoval po prudké přihrávce marně.
01:14
Kessel vletěl kolem pravého mantinelu do útočného pásma jako uragán, jenže s trojicí hráčů Wild si na malém prostoru poradit nedokázal.
00:28
Tučňáci se řítili do první šance. Malkin s Hörnqvistem postupovali ve dvou proti jedinému obránci, ale Devan Dubnyk nakonec nemusel vytáhnout těžký zákrok.
00:05
Na úvodním vhazování si lépe vedl Sidney Crosby, který okamžitě posílal kotouč kupředu, ale domácí se zmocnili kotouče.
00:01
Jak už je v NHL zvykem, začne utkání o několik minut později oproti plánu. Minnesota dnes bude hrát v červených dresech, zatímco Pittsburgh zvolil bílou sadu.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Scandella, Brodin, Dumba, Prosser – Pominville, Granlund, Parise – Zucker, Koivu, Vanek – Fontaine, Coyle, Niederreiter – Carter, Stoll, Haula

Pittsburgh Penguins: Murray (Zatkoff) – Letang, Määttä, Cole, Daley, Lovejoy, Dumoulin – Perron, Crosby, Kunitz – Hörnqvist, Malkin, Sheary – Kessel, Bonino, Wilson – Fehr, Cullen, Porter

Rozhodčí: Nicholson, Dwyer – Mach, Galloway.
Vzájemná utkání

Oba celky se v letošní sezóně již jednou střetly. V polovině listopadu zvítězil na domácím ledě Pittsburgh 4:3 hlavně díky galakoncertu Jevgenije Malkina, který v utkání vstřelil dvě branky a připsal si i dvě asistence.
Minnesota Wild

Naopak Minnesota prožívá úplně jinou sezónu než její dnešní soupeř. Domácímu celku patří pátá příčka Západní konference. V předvánočním utkání s Montrealem ukončila Minnesota rodící se sérii porážek, když na vlastním ledě porazila Canadiens 2:1. Právě před svými fanoušky je Minnesota velice silná. V Xcel Energy Center vyhrála třináct z osmnácti zápasů. Minnesota předvádí rychlý hokej, který se divákům musí líbit.

Poslední 3 utkání
Minnesota – Montreal 2:1
Minnesota – Dallas 3:6
Nashville – Minnesota 3:2

Nejproduktivnější hráči
Mikko Koivu – 33 zápasů, 29 bodů (8+21)
Thomas Vanek – 33 zápasů, 24 bodů (11+13)
Ryan Suter – 33 zápasů, 24 bodů (5+19)
Pittsburgh Penguins

Tučňáci prožívají hodně nepovedenou sezónu. Nepříznivé výsledky dokonce donutily vedení klubu sáhnout k výměně trenéra. Mike Sullivan se však uvedl čtyřmi porážkami v řadě a první výhru si připsal až před Vánocemi v domácím střetnutí s Columbusem. I přes tuto výhru patří Penguins až dvanáctá příčka Východní konference a na osmou Ottawu už Pittsburgh ztrácí pět bodů! Tučňáci se musejí potýkat se zdravotními problémy. Na marodce je mimo jiné i brankář Fleury, který v úvodu sezóny vyčníval nad trápícími se spoluhráči.

Pittsburgh – Columbus 5:2
Pittsburgh – Carolina 1:2
Pittsburgh – Boston 2:6

Jevgenij Malkin – 33 zápasů, 30 bodů (17+13)
Sidney Crosby – 32 zápasů, 22 bodů (6+16)
Phil Kessel – 33 zápasů, 20 bodů (11+9)
Dobré ráno všem příznivcům nejlepšího světového hokeje. Zámořská NHL najíždí po vánočních svátcích ke svému dalšímu pokračování. V noci ze soboty na neděli je na programu hned devět utkání. My se společně zaměříme na souboj mezi Minnesota Wild a Pittsburgh Penguins. Úvodní vhazování je naplánováno na druhou hodinu ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.