Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:15

2. Devan Dubnyk (MIN) 32 zákroků, 2 góly, 93,75 %

Hity: 14:19
Vhazování: 28:25
Trestné minuty: 10:10

Utkání sledovalo 19 096 diváků.
Utkání skončilo. Ve třetí třetině St.Louis snížilo na rozdíl jediného gólu, to ale bylo vše. Minnesota i díky Dubnykovi odolala závěrečnému tlaku a připisuje si body za vítězství. Povedenou noc zažil Coyle, který si připsal hned dvě branky včetně vítězné. Čtvrtou branku v sezoně si pak připsal Zach Parise.
59:52
8 vteřin do konce základní hrací doby. Vhazování ve středním pásmu.
59:30
Tarasenko pálil vedle, vymyslí Blues ještě něco.
59:28
Dubnyk nyní raději schoval puk do lapačky.
58:54
Pietrangelo nyní nezvládl zpracovat puk na modré čáře a je z toho ofsajd.
58:30
Allen na střídačce. St.Louis útočí v šesti.
57:35
Od modré tvrdě pálil Brouwer. Dubnyk si i přes špatný výhled se střelou poradil.
56:43
Graduje. První formace ve složení Steen, Stastny, Tarasenko se snažila o dobrou akci.
56:30
Poslední komerční přestávka. Tlak hostů bude gradovat.
55:30
Napadání se vyplácí, Minnesota nedokáže přejít střední pásmo.
54:45
Napadají rozehrávku hostů už v jejich obranném pásmu.
54:00
Čas se krátí a Blues tlačí.
52:47
Oba její aktéři jdou na trestnou lavici. Carter (MIN) a Shattenkirk (STL). Oba dostávají větší trest a to 5 minut.
52:47
Bitka krátce po vhazování.
52:00
Minnesota dobře napadala a vybojovala puk.
51:15
Ovšem ne na dlouho, puku se ujímají opět hosté.
50:48
V útočném pásmu nyní domácí.
50:00
Scandella teď pálil od modré. Po delší době opět zahrozila Minnesota.
49:30
Devan Dubnyk se teď rozhodně nenudí. V posledních minutách je zásobován střeleckými pokusy.
49:00
Nahození na branku Dubnyka. Jeden útočník ale proti dvěma obráncům jen těžko uspěje.
48:00
Bluesmani jsou na koni. Drží útočné pásmo.
47:16
Komerční přestávka. V závěru třetí třetiny se nudit nebudeme.
47:16
Oslabení Minnesota přežila. Ale sama teď vrací St.Louis do hry.
45:16
A další přesilovka. Zach Parise hákoval.
44:45
St. Louis právě vstřelilo branku!

VLADIMIR TARASENKO překonává Dubnyka. Našel místo mezi lapačkou a betonem.
Asistence: Kevin Shattenkirk, Alexander Steen
43:45
Pietrangelo teď kroutí hlavou. Měl dobře nabito. Dubnyk opět bezchybný.
41:34
Spojnici nyní trefil z pravé strany Tarasenko. V bráně bylo místa dost, ale byl už ve špatné pozici.
41:18
Pro Vanka jsou to hned 4 minuty za vysokou hůl.
41:18
Nadále Blues útočí. Nyní z tlaku získali přesilovku.
40:30
Mezi kruhy se dostal k dobrému pokusu Steen.
40:01
Statistiky po 2. třetině:

Střely na bránu: 18:19
Hity: 12:11
Vhazování: 15:19
Další třetina začne přibližně ve 4:05 .
Ve druhé třetině jsme viděli hned 3 branky. Nejprve se St.Louis podařilo vyrovnat a vypadalo to, že začínají ovládat zápas. Pak ale přišlo vyloučení, Minnesota využila přesilovku a vrátila vedení na svou stranu. To ale nebylo vše, neuběhlo ani 20 vteřin a bylo to 3:1. Charlie Coyle bude ve třetí třetině útočit na hattrick.
40:00
39:00
St.Louis zatím oslabení zvládá. Úspěšně vyhazuje do bezpečí.
38:05
Gunnarsson hákoval Coyla. Mizérie Blues pokračuje. Další oslabení.
35:34
Po třetím inkasovaném gólu jsme viděli tzv. coach challenge. Gól ale platí, jen se možná upraví střelec a asistenti.
35:34
Minnesota právě vstřelila branku!

Studená sprcha pro Blues. CHARLIE COYLE během chvíle přidává třetí gól.
Asistence: Thomas Vanek, Ryan Suter
35:15

Přesilovka neměla dlouhého trvání. Nepříliš razantní střela ZACHA PARISEHO se dostala až do levého růžku branky.
Asistence: Ryan Suter, Mikael Granlund
34:52
Jaden Schwartz bude pykat za sekání.
34:52
Zucker jel nyní sám na Allena. Nedokázal vymyslet nic úspěšného. Ale vybojoval faul.
33:59
Opět horké chvíle pro Dubnyka. Nepřehledná situace. Naštěstí pro domácí puk nikoho z hostů nenašel.
33:13
Brodziak nyní míjí bránu Minnesoty.
32:40
Pominville se nakonec ještě dostal k dobrému pokusu. Gól v početní výhodě už by to nebyl.
32:20
Druhá minuta už se domácím nedaří. První oslabení v zápase Blues přežijí.
31:38
Polovina přesilovky za námi. Parise se dostal k zakončení. Následovala šarvátka za bránou.
30:38
Alexander Steen si odsedí 2 minuty za vysokou hůl. Rozhodnutí rozhodčích se mu nelíbilo.
30:10
Od modré pálil Bortuzzo. Zajímavý pokus.
29:50
Následně si ale počínala při rozehrávce Minnesota lehkomyslně. St.Louis ale z útoku nic nevymysleli.
29:39
Dumba si nyní počkat na Stastného.
28:14
Bortuzzo nyní vystřelil na Dubnyka. O chvilku déle blokoval střelu v obraně.
27:01
Po návratu z trestné lavice vystřelil Niederreiter. Hosté se domnívali, že se bude pískat zakázané uvolnění.
25:50
Hraje se nyní 4 na 4, více místa na ledě a hned vidíme zajímavé útoky na obou stranách.
24:49
Za stejný prohřešek si jde sednout i Colton Parayko.
24:49
Nino Niederreiter si jde sednout za hrubost.
24:47
Konečně vidíme něco i od domácích. Niederreiter backhandem prověřil Allena. Následovala šarvátka a bude se vylučovat.
24:10
Vstřelený gól hosty nabudil. Nyní Brouwer obdržel krásnou přihrávku přes celé kluziště a nastřelil tyč.
22:49

ALEXANDER STEEN i s pomocí vzdálenější levé tyče vyrovnává!
Asistence: Tarasenko, Stastny
21:30
Aktivnější jsou zatím hosté. Chtějí při nejmenším vyrovnat.
20:52
Do prvního útoku druhé třetiny se pouští Blues. Steen a Tarasenko opět zlobili Dubnyka.
20:01
Robby Fabbri se už neobjeví ve zbytku zápasu pro zranění v dolní části těla. St.Louis ho bude muset nahradit ve druhé formaci.
Statistiky po 1. třetině:

Střely na bránu: 10:7
Hity: 9:8
Vhazování: 7:10
Druhá třetina začne přibližně ve 3:00.
Tak jsme se nakonec dočkali v první třetině branky. Závěr první periody tomu ale ani trochu nenapovídal. Pochybení hostů v obranném pásmu ale využil Coyle. Minnesota tedy vede 1:0.
20:00
19:52

Backhandem překonává CHARLIE COYLE brankáře. Hráči hostů se nyní nedomluvili, kdo bude hrát. Toho využil Coyle a na konci třetiny posílá domácí do vedení.
Asistence: bez
18:50
Puk se střídá na hokejkách obou týmů, ale ani jeden z týmů ho nemá dlouho.
17:15
S koncem třetiny vidíme jen další hity, ale to je vše.
15:52
Hit v podání Steena, obětí byl Niederreiter.
15:10
Parise dostal pěknou přihrávku, tu ale trefil velmi špatně.
14:19
Po druhé komerční přestávce se domácím povedlo hned několikrát ohrozit branku hostů. Jak tomu bude po další reklamní pauze?
13:50
Vanek a jeho formace nyní měla velkou šanci.
12:35
Parise nyní dvěma pokusy ohrozil brankáře hostů.
11:58
Pominville pálil z pravého kruhu. Allenova lapačka opět skvělá.
11:25
A zase Tarasenko, promeškal dobrý moment ke střele, po objetí brány už nic nevymyslel.
10:55
Tarasenko střílel od modré. Byl ale dobře bráněn.
10:00
Třetí formace hostů se snažila něco vymyslet. Brouwer jezdil v útočném pásmu s pukem, bohužel bez nápadu.
09:15
Zach Parise se dostal k dobré střele forhandam. Allen připraven.
08:19
Tarasenko a Steen si nyní nahrávala, až z toho byla dobrá příležitost. První jmenovaný hledal skulinku mezi betony domácího gólmana.
07:46
Fabbriho pokus končí po odrazu v ochranné síti.
07:15
Střela zastavena obráncem i na straně St.Louis. Na puku nyní Minnesota.
06:29
Nyní si dva těžší zákroky připsal i Dubnyk. První formace Blues zlobila. Třetí střela končí po bloku v ochranné síti. Komerční přestávka.
05:20
Srážka dvou hráčů ve středovém kruhu. Nebyla úmyslná, hraje se dál.
04:40
Schwartz byl nyní v dobré pozici, byl ale dobře bráněn.
03:15
2 na 1 nyní jeli útočníci domácích. Koivu ale dostal přihrávku za sebe a pozdě.
02:57
Nyní zakázané uvolnění Minnesoty.
02:10
Allen musel být opět v pozoru. Střelu zblokoval jeden z obránců.
02:03
Nyní se ani jeden z týmů nemůže dostat přes střední pásmo. Zakázané uvolnění Blues.
00:57
Coyle nyní jel sám na Allena, jeho lapačka byla ale připravena.
00:20
První střelu měla na starosti zahajovací lajna St.Louis.
00:01
Už zní hymna. Začneme za malý okamžik.
Začátek zápasu se lehce opozdí, i v Minnesotě je připraven program pro první domácí zápas této sezony. Představovat se budou jednotlivě hráči Wild.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Scandella, Folin – Parise (A), Granlund Mikael., Pominville – Zucker, Koivu (C), Niederreiter – Vanek, Coyle, Schroeder – Porter, Haula, Carter

St. Louis Blues: Allen (Elliot) – Bouwmeester, Pietrangelo (A), Gunnarsson, Shattenkirk, Edmundson, Parayko – Steen (A), Stastny, Tarasenko – Fabbri, Lehtera, Schwartz – Jaškin, Backes (C), Brouwer – Ott, Brodziak, Reaves

Rozhodčí: Meier, Skilliter – MacPherson, Galloway.
Vzájemná utkání

Těch bylo v minulé sezoně dokonce deset. A to díky tomu, že na sebe oba týmy narazili v prvním kole play-off. V základní části vyhrál každý tým dvě vzájemná utkání. Ve vyřazovacích bojích se očekával spíše postup St.Louis, sérii ale vyhrála Minnesota 4:2.

Bluesmani mají tedy dnešnímu soupeři co vracet. I letos se bude St.Louis pokoušet o Stanleyův pohár. Byť tento tým můžeme řadit mezi užší okruh favoritů, tak si nemyslím, že by oproti předchozím sezonám bylo St.Louis silnější.

Za to Minnesota by mohla letos dle mého názoru překvapit. Svou sílu ukázala zejména ve druhé polovině uplynulé sezony. Velkou zásluhu na loňském postupu do play-off měl Devan Dubnyk. Pokud tento kanadský brankář bude předvádět podobné výkony i nyní, tak může Minnesota pomýšlet hodně
vysoko.

Jsou to samozřejmě jen mé domněnky. Až nadcházející měsíce ukáží, zda jsem se mýlil či nemýlil. Dnes v noci nás každopádně může čekat velmi zajímavé utkání.
Předpokládané sestavy:

Minnesota Wild
Dubnyk – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Scandella, Folin – Parise, Mikael Granlund, Pominville – Zucker, Koivu, Niederreiter – Vanek, Coyle, Schroeder – Porter, Haula, Carter

St.Louis Blues
Allen – Bouwmeester, Pietrangelo, Gunnarsson, Shattenkirk, Edmundson, Parayko – Steen, Stastny, Tarasenko – Fabbri, Lehtera, Schwartz – Jaškin, Backes, Brouwer – Ott, Brodziak, Reaves
Československé barvy v akci:

Dmitrij Jaškin (STL) – 1 zápas, 0+0

Jaskin hrál v přípravě velmi dobře, proto se dá očekávat, že si v nejbližší době připíše první kanadský bod v nové sezoně. Proti Oliers strávil na lede 12:44 minut. Na branku nevystřelil. Dnes ho uvidíme opět s největší pravděpodobností ve 3. formaci.
Příjemný sobotní den. V týdnu nám konečně začala NHL, takže nám začínají dlouho noci s krásnými hokejovými momenty. Jinak tomu nebude ani dnes.

My budeme sledovat utkání Minnesota WildSt.Louis Blues. Oba týmy do nového ročníku vstoupili vítězně. Od St.Louis se výhra čekala, doma hostili Edmonton. Olejáři sice vstřelili první gól, respektive obrana Blues si dala nešťastný vlastní gól, ale celý zápas to byli právě domácí, kteří předváděli lepší hokej a zaslouženě vyhráli.

Minnesota začala sezonu v Coloradu. Proti Lavinám po dvou třetinách prohrávala 4:1. Zažila ale snovou třetí třetinu, v čase 50:14 Wild dávali vítězný gól. Na výhře 5:4 měl velký podíl Zach Parise, ten totiž zaznamenal hattrick.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.