1. Corey Crawford (CHI) 38 zák., 1 gól, 97,4%
Tomáš Plekanec (MTL) 0+0,3 střely, čas na ledě 17:50
Tomáš Fleischmann (MTL) 0+0,3 střely, čas na ledě 14:22
Marián Hossa (CHI) 0+0, 5 střel, čas na ledě 17:01
Michal Rozsíval (CHI) 0+1, 1střela, čas na ledě 14:05
Richard Pánik (CHI) 0+1, 2 střely, čas na ledě 10:12
Hostující tým vyhrává o gól a může děkovat brankáři Crawfordovi, protože je to právě on, kdo má velkou zásluhu na výhře.
59:35
Obrovský tlak domácích na branku soupeře.
58:53
Domácí vel velkém tlaku, Crawford kryje všechny střely.
58:19
Plekancova střela neznamená vyrovnání. Domácí hrají v šesti bez brankáře.
58:01
Poslední dvě minuty, domácí se dostali do postavení mimo hru.
57:30
Zakázané uvolnění vrací hru do útočného pásma domácích.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině
56:09
Condon kryje další střeli Chicaga. Čas vymezený pro třetí třetinu se blíží ke svému konci.
55:17
Domácí nemohou najít recept, jak překonat obranu soupeře. Ta hraje velmi konstantně.
55:01
Posledních pět minut ve třetí třetině.
54:57
Condon našel puk dříve, než jej dokázal Panarin zasunout za brankovou čáru.
54:40
Třetí třetina se dostává do své finální části. Více ze hry mají domácí, kteří se snaží o vyrovnání. Chicago odolává.
54:05
Komerční přestávka.
53:28
Crawford přidržel kotouč u bližší tyče. Buly před jeho brankou.
53:07
Seabrook si nyní připsal velmi dobrý a obětavý obranný zákrok. Brankář hostů zasahovat nemusel.
52:37
Hra je přerušena z důvodu zakázaného uvolnění, hra se vrací před branku Chicaga.
51:10
Domácí mají kotouč za svou brankou, snaží se co nejrychleji se dostat do útočného pásma a pokusit se o vyrovnání.
50:23
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, Chicago stále drží náskok, který získalo v první třetině.
49:47
Condon zasahuje po střele jednoho z hostujících hráčů.
49:09
48:57
Icing vrací hru do obranného pásmna Blackhawks.
48:04
Třetí třetina se blíží do své poloviny, hosté stále vedou o jednu branku. Nyní jsou v hlavní roli brankáři.
47:04
46:53
Hossa utrpěl krvavé zranění. Za doprovodu lékařů opouští ledovou plochu. Doufejme, že bude v pořádku.
46:20
Galchenyuk nedokázal zavést kotouč do pásma.
46:00
Domácí tým je v útočném pásmu, hraje u mantinelů, ale nemůže se dostat do dobré střelecké pozice.
45:14
Puk hosté dokázali přes všechny čáry vyhodit.
45:04
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Hjalmarsson – 2 min., nedovolené bránění).
44:47
Teravainen v další velké šanci hostů neuspěl.
44:30
Montreal Canadiens se dostal do postavení mimo hru, vhazování ve středním pásmu.
43:22
Condon nadvakrát vychytal Hossu. Slovenský útočník si kotouč srovnat na holi a dostal se ke dvěma střelám. Do branky neprošla ani jedna.
42:57
K další střele se dostal Markov, ani on neuspěl.
42:52
Mitchell v takřka ideální pozici trefil jen brankáře Chicaga. Obrovská šance domácích a skvělý Crawford.
42:35
Jen těžko se hosté dostávají z obranného pásma.
42:00
Domácí tým je v začátku třetí třetiny velmi aktivní, snaží se vyrovnat. Gallagher v dobré pozici branku netrefil.
40:45
Hraje se rychlý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu.
40:01
Ve druhé třetině branka nepadla, a tak stále vedou hosté 2:1.
40:00
39:45
Už se nic nestane.
39:02
Domácí špatně rozehráli, čehož využil Teravainen a akci soupeře pozdržel.
39:00
Poslední minuta.
38:31
38:20
Subban a jeho rána, Crawford připraven.
38:00
Canadiens se dostali do dobré střelecké pozice, kterou překazil hostující Rozsíval.
37:01
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.
36:40
Nyní hrají v útočném pásmu domácí, ke střele se nedostali a směr hry se otáčí.
36:09
Crawford neudržel puk ve výstroji, dostal se k němu Plekanec, který nedokázal zamířit přesně. Velká šance domácího týmu nekončí vyrovnání. Detailní záběr ukázal, že český hráč trefil štangli.
35:17
Finální část druhé třetiny se blíží, domácí prohrávají stále o jednu branku.
34:26
Obránce Jemelin se s tím nepáral a tvrdým hitem poslal soupeře k ledu. Za tento čin sklidil potlesk tribun.
33:58
Jeden z domácích hráčů se dostal do útočného pásma, jenomže neměl komu přihrát. Jeho spoluhráči šli střídat.
33:26
Kaneova střela nebyla přesná, kotouč jen prolétl brankovištěm.
33:01
Hraje se nyní spíše ve středním pásmu než v útočném pásmu jednoho či druhého týmu.
31:44
Hostující brankář musel znovu zasahovat, stále častěji se domácí hráči dostávají do nebezpečných ofenzivní akcí.
31:08
Hra je přerušena, puk po střele jednoho z hostujících hráčů končí v ochranné síti nad brankou.
30:14
Polovina druhé třetiny i utkání je pryč. Blackhawks vedou stále o jednu branku,.
29:51
Domácí tým je střelecky aktivnější.
28:30
Crawford si připsal tři možná čtyři senzační zákroky. Fanoušci ženou Montreal vpřed, ale hosty drží skvělý brankář stále ve vedení.
27:36
Mnoho osobních soubojů před oběma brankami, rozdíl ve skóre je minimální.
26:57
Výborná rána Paciorettyho míří půl druhého metru nad branku. Pohledná rychlá akce domácích končí nepřesnou koncovkou.
26:30
Nyní jsou v útočném pásmu hosté, snaží se vstřelit další branku, ale Condon a spol jsou proti.
26:17
25:44
Pacioretty v postavení mimo hru.
25:14
Hraje se spíše ve středním pásmu. K vidění je rychlý hokej plný osobních soubojů. Hráči si nedávají vůbec nic zdarma.
24:11
Nyní mají domácí více ze hry, ale hostující hráči jim nenechávají mnoho prostoru pro kombinace v útočném pásmu.
23:30
23:30
Icing Blackhawks.
22:45
Hossa a Toews zamířili do útočného pásma, ale nezůstali v něm dlouho, neboť Flynn vybojoval puk a vyrazil do protiútoku.
22:00
Dvě minuty ze druhé třetiny jsou pryč. Následuje další zakázané uvolnění domácího týmu.
21:34
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Condona.
21:04
Montreal se snaží vyrovnat, ale nemůže zatím najít recept na defenzivu soupeře.
20:01
Úvodní buly třetiny vyhrávají hostující hráči, kteří však nejprve vrací hru do svého obranného pásma.
20:01
Vše je připraveno pro zahájení druhé třetiny.
Po první třetině vedou střelecky aktivnější (12:11) hosté o jednu branku.
20:00
19:45
19:01
Poslední minuta hry v první třetině.
18:34
Hosté přicházejí o útočné pásmo, hrají domácí.
18:01
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:43
Několik nepřesností na straně domácích řeší Condon. Přidržel puk, bude se vhazovat po jeho levé ruce.
16:21
Vhazování v útočném pásmu domácích, kteří se k puku dostali a hned se snažili vyrovnat. Brankář Blackhawks zůstal nepřekonaný.
15:44
Panarin se prokličkoval středem do šance, sám proti brankáři nedokázal zakončit přesně. Další velká střelecká pozice pro hostujícího hráče.
15:01
Probíhá finální část první třetiny, v níž se hosté dostali do vedení.
14:29
Výborný zákrok Crawforda proti ráně Paciorettyho.
14:14
Následuje komerční přestávka.
12:56
Chicago právě vstřelilo branku!
Skvělou ránou se prosadil RYAN GARBUTT. Důležitou práci odvedli také oba hráči, kteří se na gólu podíleli asistencí. Pohledná akce hostů znamená vedení Chicaga. Asistence: Michal Rozsíval, Richard Pánik.
11:43
Střelecky jsou aktivnější hosté, v tomto ohledu vedou 9:7. Skóre je však vyrovnané.
10:36
Montreal právě vstřelil branku!
Z bleskového protiútoku se prosazují domácí. David Desharnais vystřelil na branku, kotouč dokázal tečoval ještě PAUL BYRON, který překonal hostujícího brankáře. Krátce po polovině první třetiny je vyrovnáno. Asistence: David Desharnais, P.K. Subban.
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, hosté dál pokračují v aktivní hře. Kane se dostal do dobré střelecké pozice, kterou nevyužil.
09:48
Od vstřelené branky jsme viděli poměrně velké množství šancí, které ale gólem neskončily, a tak stále platí stav 0:1.
08:26
Výborně to nyní sehráli hosté. Andrew Shaw se zbavil soupeře, přihrál na zcela volného JONATHANA TOEWSE, který měl před sebou odkrytý kus branky, ale také těžkou střeleckou pozici. Toews si poradil,a tak hosté vedou. První gól dnešního programu NHL padl právě v tomto zápase. Asistence: Andrew Shaw, Duncan Keith.
08:17
Kouč hostujícího celku na střídačce uděluje svým ovečkám pokyny, jak vést útok.
08:10
Kotouč vylétl z kluziště, bude se vhazovat. Ještě před tím ale proběhne komerční přestávka.
07:45
Zakázané uvolnění vrací hru před Crawforda. Vhazování vyhrál bránící se celek, a tak se směr hry otáčí.
07:07
Utkání se hraje velmi rychle, zbytečně se nepřerušuje, hra má velké tempo. Fanoušci v Bell Centre mají důvod být spokojení, sledují velký spektákl.
06:20
06:10
Chicago hraje v přesilové hře dobře, Condon musí být pozorný.
05:12
Kane dostal přihrávku mezi kruhy,odkud nedokázal kotouč poslat do branky.
04:36
Kotouč míří za branku hostů, Canadiens se osvobozují.
04:20
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Desharnais – 2 min., hákování).
04:00
Panarin to zkoušel samostatnou akcí, ale nedokázal se prosadit. Svým aktivním pohybem vybojoval přesilovku pro svůj tým.
03:24
Rychlý pokus o založení útočné akce byl nepřesný, ale zakázané uvolnění se nepíská, hraje se dál.
03:00
Úvodní tři minuty utkání jsou pryč, opticky aktivnější jsou hosté.
02:12
Sledujeme poměrně rychlý hokej, ani jeden z týmů nechce udělat chybu, která by pomohla soupeři ke vstřelení branky.
01:24
Condon si připisuje první důležitý zákrok. Panarin mohl přihrál na Kanea, ale rozhodl se pro střelu, kterou čekal málokdo. No a právě Condon ji čekal, kotouč zastavil, buly před jeho brankou.
00:49
Montreal hraje aktivně, napadá hluboko v útočném pásmu, domácí nemají na rozehrávku mnoho času.
00:07
Vhazování se bude ve středním pásmu opakovat.
00:01
Utkání začne o něco později než je plánovaný začátek, což je u NHL zcela běžné.

Montreal Canadiens: Condon (Scrivens) – Subban, Markov, Petry, Beaulieu, Barberio, Emelin – Gallagher, Plekanec, Pacioretty – Andrighetto, Galchenyuk, Eller – Byron, Desharnais, Fleischmann – Flynn, Mitchell, Carr

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Van Riemsdyk, Rozsíval, Scuderi – Hossa, Toews, Shaw – Kane, Anisimov, Panarin – Teravainen, Danault, Desjardins – Garbutt, Rasmussen, Pánik.
Domácí trenér Michel Therrienna středečním tréninku pravil, že v brance v tomto zápase nastoupí Mike Condon. Obránce Jeff Petry se se měl vrátit do sestavy. Obránce Gilbert a brankář Price pokračují v léčení svých zranění.
Hostující tým doufá, že se mu podaří protáhnout vítěznou sérii o další zápas. Útočník Richard Pánik by se už mohl zapojit do utkání. V brance Blackhawks pravděpodobně nastoupí Crawford.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí Montreal Canadiens a Chicago Blackhawks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.