Dnes jsme sledovali zápas dvou nejlepších týmů NHL, ze kterého vyšli vítězně domácí Montreal Canadiens. První polovinu zápasu sice byli lepší hosté ze St. Louis, ale výborný Carey Price položil základ ke zdánlivě jasné výhře 3:0, o kterou se trefami postarali Pacioretty, Sjomin a Mitchell. S konstatováním, že Montreal zůstává jako jediný tým v této sezoně NHL neporažen, se s Vámi loučím a děkuji za přízeň.
59:57
Plekanec ale vyhrál buly, což znamená čisté konto pro Careyho Price.
59:52
Alexej Jemelin dostává dvě minuty za sevření puku v obranném pásmu, hosté mají ještě poslední šanci vstřelit alespoň branku.
59:30
Aktivní Desharnais ještě zkoušel překonat Allena z těžkého úhlu, brankář St. Louis si ale tento pokus pohlídal.
58:35
Domácí přesilovou hru nevyužili, ale to už je příliš trápit nemusí. Jen něco přes minutu je totiž dělí od sedmé výhry v sedmém zápase sezony, čímž opět prodlouží klubový rekord.
58:25
Brodziak v oslabení zkoušel zakončit, jeho pokus byl ale zblokován.
57:24
Po přihrávce Subbana pálil z pravé strany z první Eller jen těsně mimo.
56:29
Habs si ještě zahrají přesilovku. Na dvě minuty za vysokou hůl si jde odpočinout Dmitrij Jaškin.
56:16
Krásná akce v podání dua Fleischmann-Desharnais nekončí gólem, český útočník totiž ve finální fázi nedokázal přehodit Allenův beton.
55:20
Menší zámek Bluesmanů končí střelou do náruče domácího gólmana.
54:30
Zdá se, že hosté už rezignovali. Allen musel vyřešit další ošemetnou situaci, tentokrát ránu Gilberta.
53:52
Čtvrtý gól mohl přidat Pacioretty, ale Allen vytasil skvělý zákrok lapačkou.
51:53
Montreal právě vstřelil branku!
Domácí vedou už o tři branky. Střelu Subbana od modré vyrazil Allen jen před sebe, kde stál volný TORREY MITCHELL a bez problémů dorazil kotouč do odkryté klece.
Asistence: P.K. Subban, Devante Smith-Pelly
51:19
Série tvrdých střetů teď probrala domácí fanoušky z letargie, do které je uvrhla nepříliš pohledná hra posledních minut. Zakázané uvolnění hostů pošle hru zpátky před Allena.
50:05
Do konce zápasu zbývá necelých deset minut a Carey Price si bez větších obtíží poradil i se střelou s pořadovým číslem 37.
49:19
Po delší době Montreal v útočném pásmu, Gallagher ale nakonec nic nevymyslel a hosté rozjíždějí novou akci.
48:47
Závar před Pricem po nebezpečné střele Brouwera končí pouze přerušením hry. Habs hrají v posledních minutách pasivně, zatím jim to ale stačí.
48:33
Třetí icing Montrealu během posledních tří minut. Hostům se ale stále nedaří dostat na dostřel.
47:25
Jaden Schwartz měl teď na holi snížení, ale po skvělé nahrávce od Backese nedokázal zamířit do sítě.
46:55
Ve třetí třetině jsme toho zatím příliš mnoho neviděli. Po zakázaném uvolnění domácích se bude vhazovat před Pricem.
46:40
Vladimir Tarasenko letos zatím bodoval ve všem utkáních, do kterých nastoupil. Spolu se svými spoluhráči však už má jen něco přes třináct minut, aby překonal skvěle chytajícího Price.
44:55
Bortuzzo v útočném pásmu ukázkovým hitem složil k zemi Paciorettyho, což se domácím fanouškům (jinak dnes velice klidným) pochopitelně nelíbilo.
44:29
Subban stylovým obloučkem našel Paciorettyho, jenž však Allena příliš neprověřil. Vhazování v obranném pásmu Blues.
44:10
Price napodobil svého kolegu a doslova namazal soupeři na hokejku, ten ale nedokázal chybu kanadského brankáře využít.
43:01
Allenovu nepřesnou rozehrávku málem potrestal Smith-Pelly.
41:56
Jaškin pálil jen těsně vedle levé šibenice domácí svatyně.
41:20
Plekanec s Gallagherem teď málem vykombinovali obranu hostů, na poslední chvíli se ale vrátil Tarasenko, aby akci překazil.
40:01
Střely na branku po druhé třetině: 23:28
Alexander Sjomin svým premiérovým gólem v dresu Habs zvýšil ve druhé třetině na 2:0. Hosté měli zejména v úvodu třetiny velké šance, všechny ale pochytal Price a především díky němu je stav po dvou třetinách 2:0 pro Canadiens. Třetí třetina začne přibližně ve 3:36.
40:00
39:04
Ani Montrealu se přesilovka nepovedla, hosté v plném počtu. Poslední minuta druhé třetiny.
38:01
Po pěkné kombinaci domácích pálil Markov, Allen ale puk pokryl a následně i odrazil atak Gallaghera.
37:03
Joel Edmundson nabízí svým zbytečným faulem v útočném pásmu domácím přesilovku. Dvě minuty za krosček.
36:33
Nadějnou akci St. Louis zastavil těsný ofsajd Backese.
35:15
Bluesmanům se tato přesilovka vůbec nepovedla a domácí jsou v pěti.
34:24
Fleischmann mohl v oslabení zvýšit, ale ve skvělé pozici přestřelil, následně byl blízko branky i Eller!
34:04
Hosté vstřelili branku po kuriózním odrazu od mantinelu, ale rozhodčí branku neuznává! Puk se pravděpodobně odrazil od střídačky.
33:40
Hostům se zatím nedaří usadit v útočném pásmu. Pietrangelo začíná novou akci za svojí brankou.
33:13
První přesilovku si zahrají i hosté. Gilbert za brankou podrazil Otta a putuje na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.
33:00
Jake Allen si připisuje další zákrok po střele Mitchella. Montreal teď hru kontroluje.
32:33
Troy Brouwer na poslední chvíli rybičkou zachránil hosty před unikajícím Desharnaisem. Právě jeho formace je dnes z domácích nejnebezpečnější.
31:23
Toto je zápas první hvězdy uplynulého týdne NHL Careyho Price. Lapačkou teď nejprve vychytal jedovatou střelu Otta, následně se stihl bleskově přemístit proti dorážce Brodziaka.
30:50
Po komerční přestávce střílel z otočky Mitchell, Allen pozorný.
30:22
Tempo teď opět trochu opadlo, ofsajd Blues.
29:02
Třetí lajna domácích teď zamkla hosty v jejich obranném pásmu. Zejména Desharnais dělal bekům St. Louis problémy, nakonec přerušuje hru Jake Allen.
28:15
Nepřesnost v domácí rozehrávce končím icingem, vhazování před Pricem.
27:09
Max Pacioretty teď velmi tvrdě dorážel v brankovišti na Allena, kterému se nedařilo dostat puk pod kontrolu, nakonec se mu však přece jen povedlo kotouč zalehnout.
26:40
Bláznivou pasáž plnou šanci pro tuto chvíli ukončila střela Plekance z těžkého úhlu, se kterou si Jake Allen poradil.
25:40
V obrovské šanci teď David Desharnais minul odkrytou Allenovu klec! To mohla být tvrdá rána pro St. Louis.
24:52
Nedáš dostaneš! Po několika šancích hostů se v mezikruží s pukem otočil ALEXANDER SJOMIN a prostřelil Allena. Pro ruského útočníka je to první gól v dresu Habs.
Asistence: Alex Galchenyuk a Lars Eller.
24:31
Další přečíslení, další zákrok pro Price. Jaden Schwartz z dobré pozice trefil pouze hrudník kanadského gólmana.
23:05
Fantastický Carey Price! Hosté vyřešili přečíslení tři na dva přihrávkou na Tarasenka, který dnes již poněkolikáté prověřil domácího brankáře, který ho i tentokrát v těžkém přesunu vychytal.
21:00
Závar před Pricem mohl proměnit v gól Bouwmeester, ale v dobré pozici přestřelil branku. Domácí v plném počtu.
20:35
Mezitím se autor úvodní branky opět změnil oficiálně zpět na původní verzi, jako střelec branky tedy nakonec označen Max Pacioretty.
20:23
Tarasenko nepříjemně nahazoval od modré, ale Price puk udržel ve výstroji. Hosté pokračují v přesilovce z první třetiny.
20:01
V první třetině byli lepším týmem na ledě hosté ze St. Louis, kteří zasypali Careyho Price v bráně domácích 17 pokusy, neujal se ale žádný, a tak šli do vedení v závěru třetiny zásluhou Maxe Paciorettyho Canadiens. Druhá třetina začne přibližně ve 2:35.
20:00
19:49
Fleischmann vyhazuje puk až za branku Allena, hosté si přesilovku přenesou do druhé části.
18:59
Uvidíme první přesilovou hru tohoto utkání, dvě minuty si za nedovolené bránění odsedí domácí obránce Andrej Markov.
18:27
Domácí se po trochu šťastné brance ujímají vedení. Po přihrávce Gallaghera střílel Tomáš Plekanec, jehož střelu nejprve tečoval hostující bek, následně i MAX PACIORETTY, kterému je tedy nakonec branka připsána.
Asistence: Tomáš Plekanec, Brendan Gallagher.
18:01
Třetí lajna Habs si teď v útočném pásmu vytvořila tlak, který vyústil v zakázané uvolnění hostů.
16:54
Po dobré práci Mitchella se ke střele dostal Smith-Pelly, ale Allen dokázal puk vyrazit mimo tři tyče.
15:56
Paciorettyho slabé nahození z rohu nemohlo Allena zaskočit. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.
15:24
V postavení mimo hru se pro změnu ocitli hosté.
14:40
Hosté svým napadáním dělají Montrealu velké problémy, Tarasenko naštěstí pro domácí tentokrát branku minul. Následuje ofsajd Canadiens.
12:44
Jaškin vybojoval puk v rohu a přihrál ho Upshallovi, kterému zabránil ve skórování opět Price.
12:22
Po icingu Habs se bude vhazovat po pravici domácího brankáře.
12:00
Oba týmy teď mají problémy s rozehrávkou a nedaří se jim přejít střední pásmo.
10:51
A opět v permanenci Carey Price, tentokrát musel likvidovat jemně tečovanou střelu od modré.
09:48
Tarasenko neuvěřitelně přesprintoval Subbana a nebezpečně vystřelil na vzdálenější tyč, Priceovi se povedlo puk alespoň vyrazit ke svému spoluhráči.
09:33
Gallagher chytře našel Paciorettyho, který nadělal Allenovi svou tečí velké problémy. Brankář Blues však puk nakonec zkrotil ve výstroji a nedovolil Plekancovi dorážet.
08:52
Lars Eller se dostal do zajímavé příležitosti, ale Allen zasáhl betonem.
08:19
Po střele Upshalla skončil puk v ochranné síti za domácí brankou. Hosté vedou na střely 9-2.
07:57
Další dobrý zákrok držitele Hart Trophy, tentokrát si poradil s nebezpečnou střelou aktivního Tarasenka.
07:31
Puk se odrazil k volnému Backesovi, ale americký útočník zblízka trefil pouze lapačku Careyho Price.
06:34
Jake Allen bez problémů chytá Petryho střelu od modré. Stále čekáme na první vyloženou brankovou příležitost.
06:01
Steen s Tarasenkem připravili zajímavou střeleckou pozici pro Parayka, Price byl ale pozorný a připsal si pátý zákrok v dnešním zápase.
05:32
Hluchou pasáž plnou nepřesností ukončuje zásah puku vysokou holí hostujícího hráče ve středním pásmu.
03:12
Vladimir Tarasenko ve středním pásmu vysunul Steena, jenž si na Price v bráně Habs přízemní střelou nepřišel.
01:47
Desharnais našel v útočném pásmu křižným pasem Weiseho, ten ale bekhendem z dobré pozice minul.
00:50
Po zakázaném uvolnění hostů pálil Subban jen těsně mimo, následnou dorážku si Allen pohlídal.
00:01

Montreal Canadiens: Price (Condon) – Markov, Subban – Emelin, Petry – Beaulieu, Gilbert – Pacioretty, Plekanec, Gallagher – Eller, Galchenyuk, Semin – Fleischmann, Desharnais, Weise – Flynn, Mitchell, Smith-Pelly. Trenér: Michel Therrien

St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Bouwmeester, Pietrangelo – Gunnarsson, Parayko – Edmundson, Bortuzzo – Steen, Lehterä, Tarasenko – Schwartz, Backes, Brouwer – Jaškin, Gomez, Upshall – Ott, Brodziak, Reaves. Trenér: Ken Hitchcock

Rozhodčí: Pochmara, Rooney – Brisebois, Cameron.
Československá stopa v dnešním utkání:

TOMÁŠ PLEKANEC (MTL) - 6 zápasů, 5+0
TOMÁŠ FLEISCHMANN (MTL) – 6 zápasů, 2+1
DMITRIJ JAŠKIN (STL) – 6 zápasů, 0+2
Montreal Canadiens

Dokonalý vstup do soutěže zažívají hráči Montrealu. Po čtyřech úvodních výhrách na ledě soupeřů kralovali i doma, kde za dva zápasy inkasovali pouze jednu branku. I z tohoto faktu lze vyčíst, na koho se ve druhém největším kanadském městě letos opět spoléhají. Nejužitečnější hráč minulého ročníku Carey Price navázal na své loňské výkony a v pěti zápasech, do kterých nastoupil, lovil puk ze sítě pouze šestkrát. Daří se i českému útočníkovi Tomáši Plekancovi, který už pětkrát překonal brankáře soupeře a je tak nejlepším střelcem Habs.

Nejproduktivnější hráči:
Max Pacioretty 4+2
Tomáš Plekanec 5+0
David Desharnais 1+4
St. Louis Blues

Přestože odehráli Bluesmani pět z dosavadních šesti utkání venku, poražení odešli pouze z ledu Minnesoty. Ve zbylých utkáních si připsali pět výher, které je momentálně staví na první místo v západní konferenci. Hlavním tahounem St. Louis je stejně jako v loňské sezoně ruský supertalent Vladimir Tarasenko, který nasbíral v šesti zápasech už devět kanadských bodů. Jediným českým zástupcem v dresu Blues je v současnosti Dmitrij Jaškin, který si prozatím připsal dvě asistence.

Vladimir Tarasenko 5+4
Alexander Steen 3+4
Troy Brouwer 2+4
Zdravím všechny příznivce nejlepší hokejové ligy světa! V noci z úterý na středu budeme sledovat střetnutí dvou týmů, které vstoupily do nového ročníku fantasticky – Canadiens vedou po šesti výhrách východní konferenci, zatímco Blues se s deseti body usadili na čele západu. Zápasem dvou aktuálně nejlepších týmů zámořské NHL Vás provede Michal Muška.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.