Ode mě je to tedy vše a s konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 17 171 diváků se s vámi loučím! Přeji příjemný zbytek týdne.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Ottawa Senators

Zraněný Milan Michálek do utkání nenastoupil.

2. Bobby Ryan (OTT) 1+2
Utkání, ve kterém bylo střelecky aktivnější Chicago, je u konce a zisk druhého bodu nakonec slaví domácí celek. Ten v zápase vedl 2:0 i 3:2, avšak rozhodnutí přineslo až prodloužení. V této části se ale stačilo odehrát třicet vteřin a vítěznou branku vsítil Mike Hoffman, pro něhož to byl druhý přesný zásah večera.
60:30
Ottawa právě vstřelila branku!
Tak tohle bylo hodně rychlé prodloužení! Hosté po útočné akci naprosto propadli, protiútok Ottawy rozjel Erik Karlsson, který našel přihrávkou od mantinelu volného MIKEA HOFFMANA a Crawfordovi už tentokrát nepomohla ani branková konstrukce! Asistence: Erik Karlsson
60:01
Ve třetí třetině se sice domácí dostali znovu do vedení, když se ve 44. minutě prosadil Mark Stone, ale hostující Chicago dokázalo ztrátu znovu dotáhnout a po přihrávce Kanea se v minutě třiapadesáté trefil Arťjom Anisimov. Na obou stranách pak zvonily tyčky a následovat tedy bude prodloužení.
60:00
59:59
Neskutečné! Domácí mohli rozhodnout v posledních desetinách sekund, avšak dělovka Mikea Hoffmana se zastavila o břevno Crawfordový brány!
59:33
Blackhawks se sice ne a ne vymanit z vlastního pásma, ale nyní už mají kotouč v moci a mohou zaútočit.
59:00
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:45
Oddechový čas Senátorům očividně pomohl a domácí se okamžitě dostávají z vlastního pásma až za Crawfordovu bránu.
58:23
Icing Ottawy! Domácí nemohou vystřídat a tak si trenér Cameron vybírá oddechový čas.
57:54
Hosté vyhráli vhazování ve středním pásmu a okamžitě přesunuli kotouč k Andersonovi. Chicago se snaží urvat dva body na svou stranu.
56:52
A na druhé straně se tváří v tvář Andersonovi zjevil Patrick Kane, avšak ani on si svižným zakončením na soupeřova gólmana nepřišel!
56:09
Jared Cowen mohl přiblížit Ottawu k vítězství, ale Crawford vytáhl fantastický zákrok levou rukou!
55:51
Po ráně od modré Anderson moc nevěděl, kde je puk, avšak nakonec se kotouč zjevil u zadního mantinelu, kde ho převzali domácí hráči.
55:18
Hra je znovu přerušena. Tentokrát vinou střely, kterou Anderson bez problémů lapil.
54:52
Okamžitě po vhazování rozjela Ottawa skvělou kombinaci, která byla zakončena dělovkou Hoffmana! Crawford s vypětím všech sil udržel tuto bombu ve výstroji a nepustil tak Ryana k dorážce.
54:46
Pokus o bleskový protiútok Hoffmana skončil lehce nepřesnou přihrávkou, kterou pod lapačkou skryl Corey Crawford.
54:38
Chicago je opravdu hodně při chuti a znovu zaměstnalo Andersona v bráně Sens. Tentokrát už se jednalo o poměrně jednoduchý zákrok a je tady další přestávka věnovaná reklamám.
53:37
Hosté mohli jít poprvé v zápase do vedení. Výborná přihrávka našla zcela volného Jonathana Toewse, který vjel do útočného pásma, ale poté střelou zleva trefil jen tyč!
53:07
Po střele Stonea zasáhl Crawford a následné přerušení hry znamená komerční přestávku.
52:34
Chicago právě vstřelilo branku!
Genialita Patricka Kanea se opět prokázala a je zase vyrovnáno! Panarin přenechal puk Kaneovi, který zajel za bránu, nezištnou zadovkou dostal puk na hůl ARŤJOMA ANISIMOVA a ten už měl jednoduchou práci. Asistence: Patrick Kane, Artěmij Panarin
52:13
Po pár chvílích volna si zákrok připisuje Corey Crawford. Nutno však říci, že se nejednalo o velkou šanci domácího celku.
51:48
Nyní se navíc hosté vůbec nedostali přes útočnou modrou a musí se vrátit až do vlastního pásma.
51:08
Hráči Chicaga začínají být znovu aktivnějšími, ale jejich ofenzivní akce končí většinou nepřesností či střelou mimo tři tyče.
50:29
Domácí měli k dispozici přečíslení dvou na jednoho, avšak to bylo velmi rychle dobrusleno soupeřovými hráči a nakonec nedošlo ani k zakončení.
49:47
Ottawě je odpískán ofsajd, ale před chvílí jsme byli svědky slibné příležitosti, když Karlsson přihrávkou od mantinelu hledal Ryana. Druhému zmíněnému chyběly jen centimetry k tou, aby se před bránou dostal ke kotouči a ohrozil Crawforda.
49:01
Trevor van Riemsdyk zavezl puk do útočného pásma a poté ho předal Hossovi. Slovenský útočník bekhendem z velkého úhlu Anderona nepřekonal.
48:30
48:19
Patrick Kane to vzal na sebe, nicméně jeho tvrdá střela skončila v rukavici Craiga Andersona. Přesilová hra hostů bude záhy u konce.
47:56
Až nyní se Jestřábi usazují v pásmu soupeře. Uvidíme, zda si vytvoří gólovou příležitost.
47:22
S trochou štěstí dostali Senátoři puk znovu mimo vlastní pásmo. Vystřídat však určitě nestihnou, protože kotouč je jen u červené čáry.
46:54
Domácím se hned na začátku oslabení podařilo vyhodit puk přes celé kluziště a hosty následně zastavil ofsajd.
46:30
Mike Hoffman (OTT) sice reklamuje nafilmovaný pád, ale je to právě on, kdo je vyloučen na dvě minuty za podražení. Přesilovou hru si Chicago zahraje po komerční přestávce.
46:06
Sens se sice chvíli drželi v útočném pásmu, avšak nyní už je nepřesná přihrávka Karlssona vyhnala do neutrální zóny.
45:51
Velmi dobře si počínala třetí útočné formace Ottawy, která Crawforda donutila k několika zákrokům. Hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
45:11
Hostující celek se tedy pochopitelně musí znovu pokoušet o vyrovnání. Rozjetého Toewse však nyní zastavil vlastní spoluhráč a je z toho ofsajd Blackhawks.
43:54
Domácí využívají druhou přesilovou hru v zápase a berou si své vedení zpět. Dělovku v podání Karlssona sice Crawford dokázal vyrazit, ale kotouč se ze vzduchu snášel zpátky do brankoviště a na to skvěle zareagoval MARK STONE, jenž si počkal až bude puk pod břevnem a poté kus černé gumy doklepl do brány. Asistence: Erik Karlsson, Bobby Ryan
43:34
Trest za příliš mnoho hráčů na ledě dostává hostující Chicago. Šance pro Sens!
43:12
Domácí se několik desítek vteřin drželi v útočném pásmu. Nejnebezpečnější střela Pageaua však letěla nad bránu.
42:28
Štěstí zkusil poškádlit Erik Karlsson, jenž nahazoval puk ze záporného úhlu. Bez úspěchu!
41:41
Daleyho nahození tečoval před bránou Andrew Shaw, který se odpoutal od Wieciocha, ale mezi tři tyče kotouč neusměrnil.
41:15
Artěmij Panarin si připsal první střelu svého celku v této třetině, ale na Andersona podruhé v zápase nevyzrál. Chvíli na to se kotouč dostal přes mantinel do ochranné sítě.
40:31
Senátoři vstoupili do třetí části aktivně, ale riskantní přihrávka Stonea je dostala mimo útočné pásmo.
40:10
Hned po deseti vteřinách hry je třetí třetina přerušena vinou icingu Chicaga. Vhazování se bude konat po levici Coreyho Crawforda.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:37.
Hodně slabá druhá třetina z pohledu Senátorů je minulostí a tentokrát už jdou týmy do kabin za vyrovnaného stavu. Chicago domácí celek v této části přestřílelo 14 ku 6 a po dvou střelách navíc oslavilo gól. V čase 23:27 dostal hosty na dostřel Patrick Kane a stejný hráč se zapojil ve 37. minutě do gólové akce Artěmije Panarina, který tedy vyrovnal. Domácí celek musí přidat, jinak dnes body dle mého názoru nezíská.
40:00
39:54
Ještě jednu střelu si v samém závěru třetiny vypracoval Artěmij Panarin. Tentokrát se však neraduje, neboť byl jeho pokus zblokován.
39:16
Ofenzíva Ottawy je s blížícím se závěrem třetiny naprosto bezzubá a práci měl znovu Anderson. I v druhém souboji proti Hossovi brankář Sens uspěl.
38:36
Nikdo teď nevěděl, kde je kotouč, ale nakonec zůstal někde pod Andersonovým betonem! Gól tak nemohl oslavit Marián Hossa, který se dostal do úniku a povedeným zakončením mířil mezi nohy domácího gólmana! Ten tedy z obrovskou dávkou štěstí udržel vyrovnaný stav.
37:27
Útok ottawských Senátorů opět zastavil ofsajd. Domácí se už několik chvil nedostali k ohrožení Crawfordovy brány.
36:52
Tak tohle byla parádní akce Jestřábů! ARTĚMIJ PANARIN si u modré čáry vyměnil kotouč s Kanem, dalším manévrem oklamal jednoho z domácích a následně velmi kvalitní svižnou ranou vyrovnal! Asistence: Patrick Kane, Arťjom Anisimov
36:30
Už už to vypadalo na rychlý protiútok Sens, ale Hoffmanovi je nakonec odpískán ofsajd.
35:27
Po přihrávce před bránu se jeden z domácích dostal ke kotouči, nicméně kus černé pryže si to po jemném zásahu namířil mimo tři tyče.
35:12
Přerušení hry přináší zřejmě poslední komerční přestávku druhé třetiny.
35:01
Hra se několikrát velmi rychle přelila z jedné strany na druhou a nakonec z toho mohlo těžit Chicago. Garbutt si najel před domácího brankáře, ale nataženou hokejkou Shawovu přihrávku netrefil.
33:59
A opět musel pozor dávat Anderson! Před něj si totiž s kotoučem nabruslil Terevainen, který však z bezprostřední blízkosti trefil jen rameno domácího strážce svatyně.
33:29
Bobby Ryan bohužel pro domácí nezpracoval dlouhou prudkou přihrávku a Senátoři se tak nedokázali udržet v útočném pásmu.
32:45
Nyní se před bránu natlačil Kero, který opět prověřil Andersonovy brankářské schopnosti. Gólman Senátorů přerušuje hru.
32:22
Jedovatou střelu z pravé strany Anderson pouze vyrazil, ale poté si domácí brankář poradil i s nebezpečnou dorážkou!
32:07
Kotouč se ocitl v ochranné síti a následuje komerční přestávka.
31:52
Bobby Ryan se odhodlal k sóloakci, nicméně ta skončila na pozorné defenzívě Chicaga. Hosté poté přišli s protiútokem, avšak ani přečíslení čtyř proti dvěma se jim ke zdárnému konci dovést nepodařilo.
31:13
Domácímu celku odpískáno zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Craiga Andersona.
30:25
Naopak na druhé straně se musel činit Crawford, který čelil Stoneově bekhendovému zakončení! Hostující brankář předvedl výborný zákrok a možná mu pomohla i tyčka!
30:08
I v polovině utkání je lepším týmem Chicago. Hosté jsou stále častěji a častěji v útočném pásmu, nicméně větší šance moc nepřichází.
29:23
Po propadnutí Methota se hosté dostali do přečíslení dvou na jednoho, které vyřešil Garbutt střelou jen doprostřed Andersonovy hrudi. Z této šance se určitě dalo vytěžit více.
28:53
Ani jednomu z týmů se nepodařilo založit útočnou akci a puk se vrací na hokejky domácích beků, kteří tuto neúspěšnou fázi zahájili.
28:13
Oba týmy hrají v plném počtu.
28:12
Zakázané uvolnění Chicaga dostává hru zpátky před Crawforda. Za vteřinu se ale bude hrát v plném počtu.
27:49
Arťjom Anisimov vzal akci Chicaga na sebe, krásně se uvolnil a svižnou střelou zaměstnal Andersona v bráně Ottawy. Ten kotouč nadvakrát schoval v rukavici.
27:09
Senátorům zatím hra čtyři na čtyři vyhovuje a nyní po Turrisově teči donutili Crawforda k výbornému zákroku. Následný pokus o únik v podání hostujícího hráče uskutečněn nebyl.
26:13
Nakonec se ale po komerční přestávce vylučuje. Na trestnou lavici zamířil Chris Neil (OTT) i Brandon Mashinter (CHI) a hraje se tak ve čtyřech.
26:13
Domácí si nyní při bránění pomohli několika velmi důraznými střety a nakonec je z toho šarvátka poblíž Andersonovy svatyně. Nic velkého však rozpoutáno nebylo.
25:40
Borowiecki u modré čáry sroloval Daňa, ale hosté se i přesto drží v útočném pásmu. Obraz hry z první třetiny se zatím vůbec nemění.
25:16
Shaw vybojoval kotouč v obležení dvou hráčů, avšak jeho následná střela mířila přesně do lapačky Craiga Andersona.
24:37
Sens už jsou několik vteřin v plném počtu, ale i přesto čelili asi třem nebezpečným střelám. Všechny pokusy bránu minuly a domácí už se konečně dostávají do středního pásma.
24:20
23:27
Teď už se ale hosté radují! Po přihrávce od modré čáry PATRICK KANE dlouho vyčkával, rozmýšlel, co s kotoučem, a nakonec vypálil přesnou ránu, která skončila v Andersonově bráně. Jednadvacátý zápas v řadě s aspoň jedním kanadským bodem pro Kanea! Asistence: Duncan Keith, Artěmij Panarin
22:59
Puk už podruhé mizí ve středním pásmu. Senátoři oslabení zatím zvládají.
22:36
Blesková souhra skončila až u zcela volného Panarina, ale Anderson se skvěle přesunul a betonem zastavil obrovskou šanci Hawks!
22:20
A pro domácí bude ještě hůře! Jared Cowen (OTT) hned po buly vyhodil kotouč do hlediště a míří za Methotem na lavici hanby. Jedna minuta a 57 sekund přesilové hry pěti proti třem pro Chicago!
22:16
Tentokrát si přesilovou hru zahrají Blackhawks. Za příliš dlouhé držení kotouče v rukavici je vyloučen Marc Methot (OTT).
21:48
21:38
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a posílají na Crawforda jednu dělovku za druhou. Zatím si ale ani jedna cestu do sítě nenašla.
20:54
Kotouč letí z pásma Jestřábů až k holi jednoho z domácích beků. Chicago se skvěle brání.
20:15
Senátoři začínají druhou třetinu přesilovou hrou a hned na jejím startu rozjeli pěknou kombinaci. Přihrávka Bobbyho Ryana už však nikoho z domácích nenašla.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:39.
První část dnešního utkání je za námi a do kabin jdou spokojenější domácí. Hosté z Chicaga jsou sice od začátku aktivnějšími, ale všech 11 střeleckých pokusů zatím skončilo na pozorném Andersonovi. Naopak Ottawa se zásluhou Mikea Hoffmana prosadila hned ze svého prvního útoku v druhé minutě a po zdlouhavé opravě mantinelu za bránou hostujícího brankáře navýšil vedení Sens přesilovkovou trefou Bobby Ryan. Na začátku druhé třetiny si navíc domácí zahrají přesilovou hru.
20:00
19:48
Nyní je navíc za hrubost vyloučen Andrew Shaw (CHI) a hosté se tak v první třetině gólu zřejmě nedočkají.
19:36
Hostům se nyní nedaří proniknou do útočného pásma. Senátoři skvěle brání neutrální zónu mezi modrými čarami.
19:05
Ottawa se opět osvobozuje jen za cenu jemného vyhození kotouče přes všechny čáry. Icing se však nepíská.
18:30
Skrytá střela se dostala až k Andersonovi, nicméně domácí brankář zůstává stoprocentní. Následuje vhazování po levici ottawského gólmana.
18:09
Poměrně nevýraznou pasáž se snažili narušit domácí hráči, ale jejich atak skončil již po přechodu do pásma Chicaga.
16:41
Neskutečné, co teď hosté neproměnili! Jeden z Jestřábů dokázal poslat puk před Andersona a tam se zjevil Shaw, jenž měl před sebou zcela odkrytou bránu, avšak kotouč hostující hráč vůbec netrefil!
15:53
Sens se sice na chvíli dostali až k červené čáře, nicméně Chicago se bleskově dostalo k puku a opět operuje v pásmu domácích.
15:10
Seabrookovo nahození sice nemířilo mezi tři tyče, ale kotouče se ujímá Toews, který se pokusí vymyslet nějakou překvapivou přihrávku na jednoho ze spoluhráčů.
14:41
Senátory zastavuje ofsajd a je tady další komerční přestávka.
14:28
Jeden z hostujících obránců chyboval a v obrovské šanci se okamžitě zjevil Chris Neil. Crawford se tentokrát vytáhl a skvělým zákrokem šanci domácího hráče zastavil!
13:56
Domácí hráči čelili dalšímu dobrému tlaku soupeře, avšak nyní už celkem bez větších potíží vyvážejí kotouč z vlastního pásma.
13:31
Špatná rozehrávka Chicaga sice znamenala ztrátu kotouče, ale Senátoři byli okamžitě usvědčeni z ofsajdu.
12:53
Nyní měli hosté k dispozici dokonce přečíslení tří na jednoho, ale to vůbec nezvládli a na Andersona nedokázali ani vystřelit.
12:32
Jestřábi se už několik desítek vteřin drží v útočném pásmu. Všechny střely však zatím skončily na skvělém Andersonovi.
11:20
Pro hosty mohlo být ještě hůře! Jeden z domácích si totiž sjel mezi kruhy a vyslal velmi jedovatou střelu, kterou však na poslední chvíli zablokoval obětavý Hjalmarson.
11:01
Osmý zákrok si připisuje Craig Anderson, který dnešní utkání začal ve velmi dobrém světle. Teď ale musí dávat pozor, neboť se vhazuje po jeho levici.
10:28
Velmi slabým nahozením ze strany prověřil Crawforda domácí srdcař Chris Neil. S tímto pokusem však brankář Hawks nemohl mít problémy.
09:58
Další atak hostujícího celku skončil už u útočné modré čáry. Defenzíva Sens je zatím velmi pozorná.
09:29
Chicago se provinilo zakázaným uvolněním a hra se tak stěhuje před Crawforda.
08:58
Marián Hossa nejprve z brejku trefil jen rameno Craiga Andersona a po něm na domácího brankáře nevyzrál ani Toews, který puk poslal jen do nastavené lapačky!
07:42
Jenže Senátoři se velmi rychle vrátili do útočného pásma a dávají druhou branku zápasu! BOBBY RYAN měl hodně prostoru před sebou, u modré čáry obdržel přihrávku od Karlssona a poté dokonale přesnou ranou rozvlnil síť za zády Coreyho Crawforda. Asistence: Erik Karlsson, Mike Hoffman
07:21
Konečně se hráči dočkali a Ottawa začíná svou přesilovou hru. Hned na úvod ale hosté vyhazují puk přes všechny čáry.
07:16
Už se zdálo, že je vše v pořádku, ale Corey Crawford upozornil na ještě jednu maličkost. Za pár vteřin se už ale určitě začne.
07:16
Technická četa se nám v Ottawě rozrůstá, ale výsledek zatím žádný. Diváci se mezitím baví dobře známým ptačím tancem.
07:16
Tak od mantinelu u vjezdu pro rolbu zřejmě odpadla nějaká část, bez které se prostě a jednoduše nemůže pokračovat. Čekání se prodlužuje.
07:16
Opravářská četa stále pracuje a hráči se pomalu trousí na led, aby úplně nevychladli.
07:16
Technický problém stále není vyřešen. Opravdu těžko říct, co se pokazilo.
07:16
Ještě před začátkem přesilové hry se musí vyřešit nějaký problém u vjezdu pro rolbu. Zahlášena je tedy komerční přestávka.
07:16
Máme tady první přesilovou hru zápasu. Marián Hossa (CHI) inkasoval čistý hit od Borowieckiho, který moc nezvládl a snažil se oplácet, za což inkasuje dvě trestné minuty.
06:58
Senátoři se drží poblíž brány Coreyho Crawford. K jeho dalšímu ohrožení však prozatím nedošlo.
06:14
Mike Hoffman se pokusil uvolnit na levé straně kluziště, ale nakonec se přes obránce Chicaga nedostal a z možného přečíslení nic nebylo.
06:05
Hra nyní plyne opravdu hodně rychle a až nyní je znovu přerušena po zákroku domácího gólmana, který střelu od modré čáry schoval v náruči. Následuje komerční přestávka.
04:31
Anderson si připisuje důležitý zákrok! Přečíslení dvou na jednoho vyřešil Shaw sám a kvalitní ranou donutil domácího brankáře k zásahu!
04:19
Teď už se sice Ottawa usadila v útočném pásmu, avšak po přihrávce od modré čáry Ryan jen obkroužil Crawfordovu bránu a přišel o kotouč.
03:41
Chicago je stále aktivnějším celkem a Senátoři se prakticky osvobozují jen za cenu lehkých vyhození do středního pásma.
02:35
Na druhé straně se ve velké šanci zjevil Chiasson, avšak jeho ránu zápěstím dokázal Crawford vytáhnout mimo tři tyče.
02:06
Nebezpečné nahození od modré čáry prošlo přes několik těl až k Andersonovi a ten nyní vůbec nevěděl, kde se kotouč odrazil před tím než se zjevil vedle brány.
01:58
Hostující celek se záhy po inkasované brance natlačil do útočného pásma a po zákroku Andersona vybojoval vhazování poblíž domácího brankáře.
01:32
Vůbec poprvé se do ofenzívy podívali také domácí hráči a hned je z toho branka. Dvě střely sice Crawford zastavit dokázal, ale poté se kotouče ujal Turris, který nabil MIKEU HOFFMANOVI a ten přesnou ranou z první otevřel skóre zápasu. Asistence: Kyle Turris, Bobby Ryan
00:51
Tentokrát už se Chicago dostalo pouze k nahození kotouče ze středního pásma, nicméně i přesto se Jestřábi drží u Andersona.
00:14
Hosté se hned při první akci dostávali do zajímavé pozice. Toews našel najíždějícího si spoluhráče, avšak ten před bránou těžkou přihrávku nezpracoval.
00:01
Hráči už jsou na ledové ploše, ale ještě před zahájením utkání je potřeba zahrát státní hymny Spojených států amerických a Kanady.
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL mezi Ottawou a Chicagem. Začátek utkání je naplánován na 1:30, avšak už nyní je samozřejmě jasné, že zápas bude mít zpoždění.

Ottawa Senators: Anderson (Driedger) – Karlsson, Methot, Ceci, Cowen, Wideman, Borowiecki, Wiercioch – Ryan, Turris, Hoffman – Stone, Pageau, Prince – Chiasson, Smith, Lazar – Neil, Greening

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, van Riemsdyk, Rozsíval, Daley – Garbutt, Toews, Shaw – Kane, Anisimov, Panarin – Hossa, Kruger, Daňo – Terevainen, Kero, Mashinter

Rozhodčí: Trevor Hanson, Ian Walsch – Steve Barton, Vaughan Rody.

CHICAGO BLACKHAWKS

Hosté jsou jako každý rok největšími favority na zisk Stanley cupu a po pětadvaceti utkáních jsou na tom velmi solidně. Tým z třetího nejlidnatějšího města USA je na krásném pátém místě Západní konference. Počet bodů je pak úplně stejný jako u Ottawy, tedy 29. Také Chicago spoléhá především na ofenzívu, což potvrzuje 68 vstřelených branek, ale ani defenzíva na tom není nejhůře a řadí se mezi lepí polovinu z týmů NHL.

Posledních pět zápasů

2.12.2015 Chicago – Minnesota 1:2
29.11.2015 Los Angeles – Chicago 3:2 pp.

OTTAWA SENATORS

Domácí tým si zatím vede poměrně dobře a po 24 zápasech si se ziskem 29 bodů drží na sedmém místě Východní konference. Konferenční tabulka je však ohromně vyrovnaná a ještě dva zápasy zpátky byla Ottawa čtvrtá. Právě tyto dvě utkání Sens po čtyřech vítězstvích prohráli a dnes by tedy potřebovali zabrat. Největší síla kanadského týmu se schovává v ofenzívě. Senátoři nastříleli už 78 branek a to je třetí nejvyšší počet celé NHL.

Matthew O'Connor 1 záp., 3.10 g/záp, 91.2%
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL, ve kterém Ottawa Senators přivítá Chicago Blackhawks. Utkání začíná v 01:30.