S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 17 1995 diváků se s Vámi loučím a u dalších online přenosů nashledanou!

3. Dustin Byfuglien (WPG) 1+0
Pohledné kanadské derby je u konec a dva body nakonec zůstávají doma v Canadian Tire Centre. Ottawa sice vedla po gólech Ceciho a Ryana už 2:0, ale ve 38. minutě se podařilo Laddovi snížit a vyrovnání přinesl pouhých 26 vteřin po začátku třetí třetiny Byfuglien. Právě od 41. minuty bylo k vidění několik obrovských šancí a to především v prodloužení, ve kterém se vyznamenali brankáři. Utkání tak dospělo do samostatných nájezdů, které ze proměnila domácí trojice Ryan-Turris-Zibanejad a hostující Blake Wheeler. Jediný úspěšný nájezd Winnipegu neměl šanci konkurovat a druhý bod navíc tedy získali Senátoři.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Ottawa Senators.
Autorem vítězné branky je KYLE TURRIS.
A Senátoři vítězí, neboť i jejich třetí "nájezdník", Mika Zibanejad, fantastickou střelou rozvlnil síť za zády Michaela Hutchinsona – 3:1!
Craig Anderson zariskoval, vyjel proti Laddovi, kterému padl pod nohy a nenechal ho zakončit – 2:1.
Tak nájezdy chlapům jdou! Třetí nájezd, třetí střela a třetí gól. Tentokrát v podání Turrise – 2:1.
Blake Wheeler na druhé straně zvolil rovněž střelu a rovněž uspěl – 1:1!
Jako první se k nájezdu rozjel Bobby Ryan, který se předvedl velmi rychlou a velmi přesnou střelou – 1:0!
Samostatné nájezdy začínají.
Naprosto strhující prodloužení je u konce a budeme svědky prodloužení. V této pětiminutovce jsme viděli několik obrovských šancí a také několik neskutečných zákroků obou brankářů. Ti se opravdu vyznamenali, avšak jejich práce nekončí, neboť oba čekají minimálně tři samostatné nájezdy soupeře.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:55
Po vhazování v pásmu Sens měl ještě jednu obrovskou šanci Mark Scheifele! Ani tento hráč tváří v tvář Andersonovi neuspěl!
64:19
Bryan Little pálil zápěstím pouze do ramene nepřekonatelného Andersona! V závěru prodloužení jsou hosté lepším týmem!
63:57
Wheeler hledal přihrávkou zpoza brány spoluhráče na brankovišti, ale kotouč nakonec mizí až ve středním pásmu.
63:30
Přečíslení tří na jednoho z pohledu Winnipegu zakončoval Myers hodně nepřesnou ranou.
63:19
Kotouč se nějakou záhadou poodrážel až k Ryanovi, jenž se ocitl sám před Hutchinsonem, avšak i on zklamal! Neskutečné prodloužení!
62:25
A tady je Bryan Little, který se krásně uvolnil, avšak ani on přes Andersona puk nepropasíroval!
62:13
Velké šance na obou stranách! Byfuglien nejprve nevyzrál na Andersona a na druhé straně domácí nevyužili přečíslení tří na jednoho.
61:08
Wheeler vyprodukoval skvělou přihrávku na Myerse, který se natlačil před Andersona, ale poté, stejně jako Karlsson před chvílí, ztroskotal na pozorném gólmanovi!
60:48
Po vhazování v pásmu Jets se kotouče ujímají právě hostující hráči, kteří se poprvé v prodloužení pokusí vážněji ohrozit soupeřova brankáře.
60:33
Kotouč se od jednoho z hráčů odrazil do středního pásma a byla z toho megašance Erika Karlssona, který dobruslil puk jako první, ale poté nedokázal vyzrát na skvělého Hutchinsona.
60:01
Začalo prodloužení.
Je tedy za námi šedesát minut zápasu, ve kterém sice Ottawa vedla už 2:0 a na začátku třetí třetiny 2:1, jenže hned po 26 vteřinách třetí části srovnal Dustin Byfuglien, jenž zápas poslal do prodloužení. Nezměnily to ani další obrovské šance obou týmů.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:42
Bryan Little mohl rozhodnout! Hostující útočník obdržel fantastickou přihrávku mezi kruhy, ale tváří v tvář Andersonovi trestuhodně přestřelil!
59:21
Nyní je kotouč dokonce až v pásmu Winnipegu, kde hrají hostující obránci. Opravdu to vypadá na prodloužení.
59:00
Poslední minutu třetí třetiny zahajují v útočném pásmu hosté. Domácí beci je ale zatím drží u mantinelu.
58:23
Ve středním pásmu je Karlssonovi odpískána přihrávka rukou. Nic na tom nezmění ani protestující Kyle Turris.
58:15
A další neskutečný zákrok gólmana Jets! Karlsson se uvolnil u modré čáry, našel volného Tuurise, ale ten z první trefil jen lapačku přesunujícího se Hutchinsona.
58:07
Mohlo být vymalováno! Michael Hutchinson se už koukal za svá záda, ale nakonec našel Lazarovo zakončení z mezikruží mezi svými betony! Veledůležitý zákrok hostujícího brankáře!
57:47
Oba týmy posílají na led čerstvé síly. S kotoučem za vlastní bránou čeká Jared Cowen.
57:10
Methot sce nejprve pěkným bodyčekem zastavil Stafforda, ale domácí brankář Anderson musel i přesto odolávat nepříjemnému ataku. Skóre je stále vyrovnané.
56:48
Obrovská šance Senátorů! Bobby Ryan se fantasticky uvolnil ve středním pásmu a poté hledal spoluhráče před bránou. Zibanejad nadvakrát Hutchinsona nepřekonal!
56:22
Erik Karlsson se prozatím k dalšímu útočnému výpadu neodhodlal. Kapitán Ottawy vyčkává před vlastním gólmanem.
55:45
Ani jednomu z týmů se nedaří dostávat do nebezpečnějších střeleckých pozic. Utkání pomalu, ale jistě, spěje do prodloužení.
55:00
A po chybě Winnipegu se trochu ze strany na Michaela Hutchinsona řítil Shane Prince. Ani tento mladíček z řad Sens na soupeřova brankáře nevyzrál! Následuje zřejmě poslední komerční přestávka třetí třetiny.
54:37
Další zakončení Ottawy vyprodukoval Erik Karlsson, jenž se vydal na útočný výlet a střelou z úhlu prověřil Hutchinsonovu pozornost.
54:00
Jeden proti jednomu nyní postupoval Matt Puempel. Mladý útočník Ottawy nevymýšlel žádné kličky, ale střelou trefil jen chrániče obránce.
53:27
K 29. zákroku zápasu teď slabší střelou Andersona donutil Nic Petan. Vhazovat se bude pochopitelně u brány amerického brankáře.
53:05
Obrovské množství prostoru teď dala obrana Ottawy Littleovi, ale zdá se, že to měli Senátoři pod kontrolou, neboť střela hostujícího útočníka šla mimo.
52:42
Icing Ottawy vrací hru před Craiga Andersona.
52:08
Střední pásmo nyní jakoby neexistovalo. Hra se opravdu hodně rychle přenáší ze strany na stranu, ale nebezpečnější zakončení ne a ne přijít.
51:15
Zpoza vlastní brány se hráči Winnipegu naprosto bez problémů během pár vteřin dostali k přečíslení, avšak jeden z vracejících se hráčů Sens dokázal situaci dobruslit a Stafford už poté v tísni Andersona příliš neohrozil.
50:37
Hutchinson nyní moc nevěděl, kde skončila Turrisova jedovatá střela, ale nakonec se puk dotkl ochranné sítě a to nám přináší další komerční přestávku.
50:21
Pouze nahozením puku za bránu se po delší době prezentovali hosté. To znamená chvilku klidu pro neustále zaměstnávaného Andersona.
49:36
Několik desítek vteřin se hosté opět dokázali udržet v útočném pásmu a Sene jim pouze vrací kotouč. Vystřídat ale domácí nyní už konečně stihli.
49:08
Nyní je Senátorům navíc odpískáno zakázané uvolnění a domácí tak nemohou vystřídat.
48:36
V posledních minutách se domácí zmůžou pouze na chabá nahození ze středního pásma. Ani nepamatuji, kdy musel Hutchinson zasahovat.
48:05
Nepřesná rozehrávka hostujícího celku sice míří přes všechny čáry, ale zřejmě to bylo s tečí a icing se proto nepíská. Beci Sens musí hodně rychle zpátky.
47:44
Domácí brankář si připisuje 27 úspěšný zákrok v zápase. Nutno však říci, že poslední střela v podání Ladda příliš nebezpečná nebyla.
47:04
Pereault zpracoval mezi kruhy neposednou přihrávku, ale poté ještě trochu zbytečně hledal Wheelera, který už pálil z velkého úhlu. Aktivita Jets neopadá ani po komerční přestávce.
46:50
A znovu Anderson likviduje nájezd hostujících hráčů Přichází komerční přestávka, během které by se Senátoři měli srovnat a uklidnit.
46:35
Craig Anderson musel znovu několikrát zasahovat. Takhle přijdou domácí za chvíli k úhoně!
45:24
Prozatím Senátoři nezahrozili a na druhé straně musel naopak zasahovat Anderson, který lapil svižnou ránu Scheifeleho.
44:59
Po delší době se domácím podařilo zavést puk do útočného pásma. Uvidíme, zda se Ottawa dostane do střelecké pozice.
44:18
U červené čáry získali kotouč hráči Jets. Senátoři jsou v posledních vteřinách hodně vyvedení z míry a musí se soustředit především na obrannou činnost.
43:27
Anderson sice naznačoval, že by se mělo pískat zakázané uvolnění, nicméně rozhodující slovo mají sudí a ti se rozhodli nechat pokračovat ve hře.
42:44
Krátce po vhazování v pásmu Ottawy se kotouč ocitl na střídačce právě domácího celku.
42:39
Rychlý protiútok Jets zakončoval střelou z vrcholu kruhu Ben Chiarot. Anderson puk zastavil hrudí a poté ho schoval do lapačky.
41:59
Hosté jsou nyní jednoznačně na koni a to by určitě chtěli přetavit v další branku. Kotouč se ale nyní dostává na hole domácích borců.
41:08
Anderson musel řešit další horkou chvilku, ale tentokrát si za pomoci obránců s tlakem do vlastního brankoviště poradil.
40:26
Winnipeg právě vstřelil branku!
Hosté hned na začátku třetí třetiny vyrovnávají! Erik Karlsson chyboval ve středním pásmu, kotouče se ujal DUSTIN BYFUGLIEN, který nic nevymýšlel, vjel do pásma Senátorů a poté tvrdou ranou k tyči překonal Andersona v bráně Sens. Bez asistence.
40:09
Nepřesná rozehrávka Ottawy končí zakázaným uvolněním. Připomenu, že se hraje 4 na 4 a od času 40:34 bude mít Winnipeg 24 sekund přesilové hry.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:31.
Také druhá třetina je minulostí a také po ní jdou do kabin s vedením v zádech domácí Senátoři. Ti se sice dostali ve 33. minutě zásluhou Bobbyho Ryana do dvoubrankového vedení, ale poté převzali iniciativu hosté a ti v čase 37:19 dokázali brankou Andrewa Ladda snížit. Třetí třetina je tak naprosto otevřená.
40:00
39:44
Tak až nyní zakončoval Dustin Byfuglien, který měl před sebou opravdu hodně prostoru, avšak puk poslal hostující bek vedle.
39:23
Od začátku čtyřicáté minuty se hosté drží v útočném pásmu. Ke střele ale zatím nedošlo.
38:58
Přesilová hra Ottawy je velmi brzy u konce. Kyle Turris (OTT) hloupě a hlavně viditelně držel hokejku Stuartovi a je rovněž vyloučen.
38:43
Michálek se na brankovišti snažil dorážet, ale kotouč český útočník trefit nedokázal a puk končí ve středním pásmu.
38:34
Tlak Winnipegu bude přibržděn přesilovou hrou Ottawy! Za vysokou hůl dostává dvě trestné minuty Tyler Myers (WPG).
37:19
A kýžené snížení přichází! Aktivita Winnipegu v posledních desítkách vteřin je odměněna, když se parádní přihrávkou zpoza brány prezentoval Wheeler, jenž našel volného ANDREWA LADDA, který puk poslal za záda zmateného Andersona. Asistence: Blake Wheeler, Tobias Enström
36:42
V útočném pásmu jsou opět hostující hráči. Ti by jistě velmi rádi snížili na rozdíl jediné branky a to ideálně ještě do konce druhé třetiny.
35:18
Hodně překvapivou střelou z velkého úhlu skončil nenápadný útok Winnipegu. Anderson měl plné ruce práce a nakonec mu musel pomoct jeden z beků, který puk odpálil dál od brankoviště.
34:41
Okamžitě po vyhraném vhazování vypálil Erik Karlsson, avšak kapitán Ottawy si na svůj první gól v sezóně bude muset ještě počkat.
34:38
Až teď puk mizí pod lapačkou Michaela Hutchinsona a následuje další komerční přestávka.
34:21
Nabuzení domácí hráči kombinují v útočném pásmu a nenechávají brankáře Winnipegu odpočinout si.
33:38
Hosté se hned po druhé inkasované brance tlačili do útoku, ale nakonec to byli opět domácí, kdo zahrozil. Důrazný Zibanejad získal puk za bránou, našel opět volného Bobbyho Ryana, avšak americký forvard tentokrát trefil jen Hutchinsona.
32:04
Ottawa právě vstřelila branku!
Little se svou střelou neuspěl, ale na druhé straně ledové plochy se už slaví! Karlsson zavezl puk ze středního do útočného pásma, kde kotouč předal Zibanejadovi. Ten se rázem ocitl v situaci dvou na jednoho, přihrál BOBBYMU RYANOVI, jenž okamžitým zakončením nedal Hutchinsonovi sebemenší šanci. Asistence: Mika Zibanejad, Erik Karlsson
31:42
Bryan Little zkusil štěstí skrytou střelou zpoza obránce, nicméně Craig Anderson vše dobře viděl a ránu zneškodnil betonem.
31:16
Hráči se po sobě koukají a nikdo pořádně neví, proč je hra přerušena. Abych pravdu řekl ani já to netuším, avšak vhazovat se bude po pravici Andersona.
31:01
I na začátku 31. minuty je Cody Ceci stále jediným úspěšným střelcem zápasu a momentálně je čas na komerční přestávku.
30:15
Hráči Winnipegu si na útočné modré hodně zkomplikovali situaci a málem z toho mohl těžit Turris, který už nakročil k úniku, avšak puk si nakonec hostující trio pohlídalo.
29:47
Až nyní se do hry znovu zapojil i Craig Anderson, který přikryl volný kotouč ve svém brankovišti a přerušil hru.
29:11
Po přihrávce zpoza brány pálil Wiercicoch, nicméně ani jeho rána k překonání brankáře Jets nevedla.
28:59
Senátoři jsou znovu nastěhovaní v útočném pásmu a snaží se dobýt Hutchinsonovu svatyni.
28:16
Jean-Gabriel Pageau se zničehonic ocitl mezi kruhy, ale nikým neatakován také nezamířil přesněji a nechal vyniknout Michaela Hutchinsona.
27:46
Zpoza obránce Borowieckiho zkusil štěstí Adam Lowry, avšak kotouč si to přes hokejku domácího hráče namířil do ochranné sítě.
27:13
Už už to vypadalo na další dobrou střeleckou příležitost pro Ceciho, nicméně tentokrát domácímu bekovi kotouč sjel z čepele a k zakončení ani nedošlo.
26:33
Kyle Turris dojel zcela volný kotouč jako první, ale zblízka už nedokázal zamířit do horních pater branky a Hutchinson si jeho zakončení pohlídal. Obrana Winnipegu nyní vůbec nereagovala.
26:22
Po delší době jsme byli svědky větší šance! Andrew Ladd využil chybné rozehrávky Sens a dostal se do výborné střelecké pozice. Ránu z levého kruhu ale hostující hráč namířil do míst, kde stál pozorný Anderson. Komerční přestávka!
25:37
Senátorům se nepodařilo zakončit rychlý protiútok tří hráčů. Celou akci zhatila nepřesná přihrávka od modré čáry.
25:13
Nepřesná přihrávka jednoho z hostujících beků končí na zakázaném uvolnění. Hra se tak stěhuje před brankáře Jets.
24:39
Velmi šikovně si nyní objel bránu a vytvořil prostor k zakončení nováček Nikolaj Ehlers. Dánský útočník Winnipegu však mířil jen do hrudi Andersona.
24:19
Anderson se neprezentoval zrovna nejpřesnější rozehrávkou nahozeného kotouče a k puku se tak dostávají znovu hráči Winnipegu.
23:38
Enström velmi rychle dojížděl vzniklé přečíslení Senátorů a skončil v bráně. Ta se samozřejmě posunula ze svého místa a hra je proto přerušena.
22:09
Dva hráči Senátorů se řítili do přečíslení, které dospělo až k nebezpečnému zakončení, nicméně Michael Hutchinson předvedl, že nejen jeho kolega Pavelec umí podržet svůj tým.
21:59
Znovu poslali domácí puk jen tak nazdařbůh za bránu soupeře. Na útočení Sens momentálně nemají moc náladu.
21:21
Stíhačky již několik vteřin kombinují v útočném pásmu. Anderson však zatím zasahovat příliš nemusel.
20:58
Domácí poslali puk ze středního pásma jen k Hutchinsonovi a rychle střídají.
20:24
Byfuglien se tak moc opřel do rány od modré až svou hůl zlomil. Byl z toho tedy rychlý protiútok, který však skončil sraženou střelou Karlssona.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:35.
Je za námi úvodní část tohoto malého kanadského derby a do kabin jdou o něco spokojenější hráči domácí Ottawy. Ta vede díky gólu z 11. minuty, který obstaral rychlou střelou po buly Cody Ceci. Poté jsme viděli ještě několik solidních šancí domácích, ale ti nevyužili čtyřminutovou přesilovou hru a Lazar v závěru třetiny v obrovské šanci náskok svého týmu zvýšit nedokázal. Největší šanci Jets spálil už na konci druhé minuty Andrew Ladd.
20:00
19:54
Jeden ze Senátorů v pohodě vyvezl puk k červené čáře, poslal ho za Hutchinsonovu bránu a první třetina tímto končí.
19:05
Na druhé straně se před Andersona natlačil Scheifele, avšak ani on na brankáře soupeřova celku v dobré šanci nevyzrál! Sens vyhazují kotouč na icing.
18:50
Velkou parádu teď předvedl Curtis Lazar. Kanadský mladíček si to namířil mezi dva obránce a nakonec i dokázal zakončit. z bezprostřední blízkosti a značně rozhozen už ale na Hutchinsona nevyzrál.
17:52
Po komerční přestávce jsou hosté jako politi živou vodou a snaží se dostat do větší šance. Zatím poněkud neúspěšně.
17:04
Craig Anderson musel hodně rychle reagovat na lehkou změnu směru nenápadného nahození a nakonec mu musel pomoct i vracející se Erik Karlsson. Kdo ví, jak by to dopadlo, nebýt přítomnosti švédského beka.
16:55
Nepřesná rozehrávka sice nenašla hokejku některého z domácích hráčů, nicméně puk mířil přímo na brankáře Winnipegu a ten hru přerušil. Následuje komerční přestávka.
16:07
Jets jen nahazují kotouč do pásma soupeře a rychle střídají. Senátoři jsou v posledních minutách rozhodně lepším týmem.
15:23
Jean-Gabriel Pageau vymyslel parádní přihrávku z rohu přes brankoviště Hutchinsona, avšak u vzdálenější tyče v tísni jeden z domácích zakončit pořádně ani nedokázal.
14:56
14:07
Lazar našel výbornou přihrávkou volného Chiassona, který se zjevil za obranou Winnipegu, ale na Hutchinsona už zblízka vyzrát nedokázal!
13:49
Další útok Ottawy zastavil ofsajd a poté se u mantinelu strhla menší potyčka. Konflikt Turrise s Wheelerem ale velmi rychle vyhasl.
13:28
Díky trochu šťastnému přechodu přes útočnou modrou čáru se ke střele dostal Milan Michálek. Český útočník měl dostatek prostoru na střelu, jenže puk z jeho čepele letěl mimo tři tyče.
12:46
Ve vlastním oslabení se do protiútoku vydala hned trojice hráčů Winnipegu, avšak ani teď Anderson zasahovat nemusel. Na tyto úniky si Sens musí dát pozor.
12:07
Tobias Enström mohl využít špatné rozehrávky domácích, ale jeho následnou přihrávku před Andersona zlikvidovala rychle reagující obrana Sens.
11:29
Karlsson s Turrisem rozjíždí od modré čáry opravdu hodně velký kolotoč, nicméně k dalšímu nebezpečnému zakončení zatím nedošlo.
11:11
Po nebezpečné střele od modré čáry se před Hutchinsonem po puku natahovali hned dva hráči Ottawy, ale Michálka hodně rychle zpracoval Byfuglien a hostující brankář poté našel puk ve výstroji.
10:56
První přesilovou hru v zápase si zahrají také domácí. Mark Stuart (WPG) se ze vzduchu snažil odpálit puk pryč od brány, ale místo toho trefil tvář Neila a dostává čtyři trestné minuty!
10:01
Domácí jdou zaslouženě do vedení! Zmiňované vhazování v pásmu Winnipegu vyhrál Pageau přímo ke CODYMU CECIMU a ten plachtící střelou překonal Hutchinsona, který máchl lapačkou jen tak do prázdna. Asistence: Jean-Gabriel Pageau
09:58
Sražená rána z pravé strany mizí v ochranné síti za bránou Michaela Hutchinsona. Vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.
09:50
Ottawa výborně napadala a útok Winnipegu tak končí na ofsajdu. Výborná obranná činnost Sens.
08:47
08:35
Wheeler se okusil nenápadnou střelou překvapit Andersona, což se na půl povedlo, neboť domácí brankář vůbec nevěděl, kde má kotouč. Nakonec se puk ale zjevil u jeho betonů a jeden z beků Sens ho vyhodil pryč.
07:58
A nyní už počtvrté mizí puk v pásmu Jets. hostující celek se během více než minuty přesilové hry neusadil v útočném pásmu.
07:21
Jenže místo výraznějšího ataku letí puk opět až k Hutchinsonovi. Začátek přesilové hry Winnipegu není nikterak dobrý.
06:53
Senátoři okamžitě po vhazování posílají puk přes všechny čáry. Obranná čtveřice se tak může zformovat a očekávat atak soupeře.
06:47
Nyní se navíc bude vylučovat. Hákování Zacka Smithe (OTT) přináší přesilovku hostujícímu Winnipegu.
06:12
Ottawa je v posledních chvílích jasně aktivnějším týmem, nicméně další větší šance zatím nepřichází.
05:53
Nahození ze středního pásma se jen tak došouralo do brankoviště Michaela Hutchinsona a ten raději přerušuje hru.
04:41
Lowry sice vyhrál vhazování, avšak k puku se velmi záhy dostala opět Ottawa. Turris svým pokusem bránu minul a hostující brankář tak mohl být v klidu.
04:02
Zibanejadova lajna se dokázala udržet u Hutchinsonovy brány a právě gólman Jets musel dávat velký pozor. Zakončení Miky Zibanejada, který pálil z mezikruží, však Hutchinson zastavil.
03:32
Teď se ale hosté prezentovali zakázaným uvolněním, které vrátí hru před Michaela Hutchinsona.
02:58
Senátorům se opět příliš nedaří usazení se v útočném pásmu. Domácím zatím chybí především přesnost přihrávek, které letí často jen k hostující hráčům.
02:23
Jets jsou znovu v útočném pásmu. Velmi sympatický začátek Winnipegu, který má v nohách včerejší utkání v Torontu.
01:54
Velkou chybu v rozehrávce Ottawy nyní mohl potrestat Ladd. Hostující útočník dostal na modré namazáno od Borowieckiho, avšak svou střelu z mezikruží, kam si sjel, poslal přesně doprostřed brány.
01:14
Ottawě chvíli trvalo než se vymanila z vlastního pásma a Ryan poté nakonec jen zavezl puk k Hutchinsonovi a odjel střídat.
00:35
Na druhé straně se poprvé předvedl Bobby Ryan. Jeho střelecký pokus zpoza obránce zamířil přesně do hrudi Hutchinsona.
00:26
Na Andersona letěla další střela, o kterou se tentokrát postaral Byfuglien. Americký brankář má tedy zákrok číslo dvě.
00:16
Craig Anderson si připsal první naprosto pohodový zákrok, kterým zastavil nahození od modré čáry. Kotouč se po chvíli ocitl na střídačce domácího týmu.
00:01
Hráči už jsou přítomni na ledové ploše. Čeká nás kanadská státní hymna a po ní už úvodní vhazování dnešního zápasu.
Utkání i dnes začne tradičně s menším zpožděním.

Ottawa Senators: Anderson (Hammond) – Methot, Karlsson, Wiercioch, Ceci, Cowen, Borowiecki – Hoffman, Turris, Lazar – Prince, Zibanejad, Ryan – Michálek, Pageau, Chiasson – Puempel, Smith, Neil

Winnipeg Jets: Hutchinson (Pavelec) – Enström, Byfuglien, Chiarot, Myers, Stuart, Trouba – Ladd, Little, Wheeler – Perreault, Scheifele, Ehlers – Burmistrov, Lowry, Stafford – Thorburn, Petan, Peluso

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Francois St. Laurent – Scott Cherrey, Scott Driscoll.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Milan Michálek

Ondřej Pavelec
POSLEDNÍCH PĚT VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ

30.9.2015 Winnipeg – Ottawa 4:3 pp. (příprava)
5.3.2015 Winnipeg – Ottawa 1:3
9.11.2014 Ottawa – Winnipeg 1:2 sn.
1.10.2014 Winnipeg – Ottawa 2:1 (příprava)
8.3.2014 Winnipeg – Ottawa 3:5
WINNIPEG JETS

Hosté z Winnipegu jsou na tom ještě o něco málo lépe než jejich dnešní soupeř. Stíhačky jsou zatím ve velmi dobré formě a se ziskem 17 bodů se drží na třetí příčce Západní konference. Největší zbraní hostujícího týmu je pak ofenzíva, neboť se Winnipegu ve třinácti utkáních podařilo vstřelit již 40 branek a to je čtvrtý nejlepší počin z celé NHL. Ve venkovních zápasech navíc Jets získali už deset bodů a to je řadí na samotné čelo Západní konference.

OTTAWA SENATORS

Domácí celek na tom po osmi zápasech není nikterak špatně. V dosavadním průběhu si Senátoři připsali 14 bodů a to stačí na pěkné šesté místo v tabulce Východní konference. Když se ale podíváme na tabulku zápasů hraných doma, tak tam je zádrhel. Sens doma odehráli šest utkání a z nich mají pouze čtyři body za jednu výhru po nájezdech a dvě prohry také po rozstřelu. Dnes ale má Ottawa menší výhodu, neboť její soupeř hrál poslední utkání minulou noc a únava může být znát.

Matthew O'Connor 1 záp., 3.10 g/záp, 91.2%
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL, ve kterém Ottawa Senators přivítá na svém ledě Winnipeg Jets. Utkání začíná v 01:30.