Z mé strany je to pro dnešek vše, díky za pozornost a s konstatováním, že vítězem je po prodloužení Chicago, přeji hezkou noc.
Tři hvězdy zápasu:
1. Artěmij Panarin (CHI) 2g, 3 střely, 18:10
2. Kris Letang (PIT) 1g, 1a, 7 střel, 4 hity, 26:26
3. Jonathan Toews (CHI) 1g, 4 střely, 21:05
To bylo prodloužení, jako má být. Zámořští komentátoři to okomentovali zcela jasně, když prohlásili, že to má parametry All-Star Game! Pittsburgh měl spoustu šancí, jenže se mu nepodařilo překonat skvěle chytajícího Crawforda, naopak na druhé straně se podařilo Panarinovi prudkou střelou rozhodnout duel, v němž si Chicago připsalo bonusový bod.
63:47
Chicago právě vstřelilo branku!

To je velká škoda pro Pittsburgh poté, co předváděla formace Kessela s Letangem a Malkinem. Chicago se osvobodilo a dostalo se do pásma domácích, kde nic neuspěchalo. Kane si lehce pohrál s pukem a následně vyzval ARTĚMIJE PANARINA k akci. Ruský forvard neváhal, objel obranu soupeře, najel si do pravého kruhu a po ráně zápěstím vsítil svou druhou branku v zápase a rozhodl o vítězství Chicaga!
63:25
Tlak Pittsburghu graduje, Letang společně s Kesselem zamotávají hlavu Crawforda, který vystřihuje jeden krásnější zákrok za druhým!
62:54
Letang se zjevil ve vyložené pozici, ale nepodařilo se mu zvednout puk a nastřelil jen beton Crawforda.
62:33
Fleury raději schovává puk na své hrudi.
62:16
Tempo se lehce uklidnilo, není se čemu divit, tohle prodloužení je jedna velká divočina!
61:44
Neuvěřitelný Fleury! Vychytal Hossu ve vyložené šanci, když se musel celý natáhnout v brankovišti a dopadnout na zem. Jeho zákrok vypadal téměř jako fotbalová rybička!
61:23
Pittsburgh mohl rozhodnout, jenže Crawford byl proti, nepovolil Kesselovi ani při dvou po sobě jdoucích akcích pocítit radost vítězství.
60:48
Po neúspěšném útoku Pittsburghu se dostali Blackhawks do přečíslení, ale Toewsovu střelu Fleury zázračně vyrazil.
60:22
Kane zavezl puk do útočného pásma, našel Hjalmarssona, ale ten na Fleuryho nevyzrál.
60:01
Pittsburghu se podařilo srovnat stav zápasu, Chicago se dostávalo pod výrazný tlak, z čehož vyplynul kontaktní gól, zatímco druhá branka Penguins padla necelé tři minuty před koncem po vyhraném buly. O osudu utkání tak musí rozhodnout prodloužení.
60:00
59:52
Poslední pokus Chicaga o gól končí střelou vedle, uvidíme prodloužení.
59:32
Hraje se za brankou Chicaga, Crosby drží puk přilepen na mantinelu.
59:17
I další průnik Chicaga do útočné třetiny je okamžitě odražen.
58:50
Letang se vložil do střely Anisimova a vyváží puk do středního pásma.
58:42
Vhazuje se před Fleurym.
58:42
Chicago si bere oddechový čas.
58:11
Hraje se zejména ve středním pásmu, Chicago se nemůže prosadit a Pittsburgh, spokojený se srovnaným stavem, raději nic neuspěchává.
57:33
Chicago se žene do útoku, ale obrana Pittsburghu pokusy hostů zdárně odráží.
57:10
Pittsburgh právě vstřelil branku!

Asi to byla chyba! Pittsburgh totiž okamžitě po vhazování, které vyhrál Crosby, srovnává na 2:2 po pohotové střele KRISE LETANGA, na jehož střelu byl Crawford krátký. Asistence: Sidney Crosby
57:06
Chicago po vyvezení puku ven z obranného pásma vystavělo obranný val a Crawford další útok soupeře raději zakončuje skrytím puku.
56:07
Malkin za brankou Chicaga vybojoval už téměř ztracený puk a málem z toho byl gól! Svůj zisk okořenil kličkou a střelou do protipohybu Crawforda, jenž reflecivně vymrštil beton do boku a kotouč srazil.
55:41
Hra je přerušena, Crawford místo rozehrávky z mezikruží raději kryje puk lapačkou. Komerční přestávka.
55:33
Oba mančafty se odhodlaly ke hře nahoru a dolů, jenže rychlé průniky do pásma končí ztrátami.
54:30
Také Fleury nyní čelil prudké střele Danaulta. Puk sráží za branku.
54:08
Crawford se dostal do problémů, ale s odraženým pukem a dorážkou Cullena si dokázal poradit.
53:52
Malkin se dostal do obrovské šance, když vypíchnul puk soupeři a najížděl na Crawforda, místo střely však volil kličku a kotouč mu ujel.
53:20
Přesně to sledujeme. Pittsburgh se snaží rychle usadit v útočné třetině, ale přichází při své zbrklosti o puky, zatímco Chicago šetří vteřinky.
52:35
Čas Pittsburghu momentálně letí hodně rychle, čas na vyrovnání se krátí. Chicagu stačí jen vyvážet puky a zdržovat hru promyšlenými kombinacemi.
52:21
Rychlý přesun Pittsburghu zastavuje postavení mimo hru. Komerční přestávka.
52:14
Chybičky v rozehrávce Penguins mohl využít Desjardins. Ten skutečně vypálil nebezpečnou střelu, se kterou si Fleury poradil. Puk odráží do opačného rohu.
51:21
Hossa měl před sebou zcela otevřenou dálnici, na poslední chvíli však do jeho střely vložil jeden z obránců hokejku a Hossova rána skončila nad.
50:54
Také Fleury se musel předvést a po delší době čelil velmi nepříjemné střele soupeře. Popasoval se však s ránou Anisimova na výbornou.
50:09
Crawfordův beton zaduněl po tvrdé pumelici Daleyho. brankář Chicaga kotouč vyrazil jen na hokejku Kunitze, který přestřeluje.
49:07
Pittsburgh tvrdí muziku, další šanci si vypracoval Lovejoy, jeho rána od modré míjí branku. Crawford je aktuálně extrémně vytížen.
48:45
Kessel šikovně pronikl do útočné třetiny a nabruslil si na pravé straně až před Crawforda. Nakonec zamíchal pukem a vypálil – halou se rozezněla jen ozvěna napálené tyčky.
48:30
Postavení mimo hru je odpískáno i Chicagu a to dokonce úmyslné.
48:17
Přečíslení tři na dva mohlo přinést Tučňákům vyrovnání, jenže Crosby byl nedočkavý a přejel modrou čáru dřív než Kunitz s pukem na hokejce. Následuje komerční pauza.
47:38
Chicago se snaží uklidnit hru a podržet kotouč déle na svých hokejkách.
46:45
Další minela, tentokrát od Iana Colea! Chicago je pod obrovským tlakem!
46:11
Pittsburgh je namlsaný a Crosby především! Dostal se do vyložené pozice, jeho projektil však trefuje jen tyčku!
45:54

Tahle akce se Pittsburghu skutečně vydařila. Divoká pasáž bez přerušení, kdy se držení puku střídalo a hra plynula nahoru dolů, nakonec končí přesnou střelou SIDNEYHO CROSBYHO, který dostal od Perrona puk do druhé vlny a propálil bezmocného Crawforda. Asistence: David Perron, Kris Letang.
45:08
Pěkný průnik Daleyho, Crawford však jeho cestu pečlivě sledoval a pohlídal si prostor v brankovišti.
44:40
Fleury se dostal pod Teravainenův zájem, ale úspěšně vyráží jeho střelu.
43:59
Útok Pittsburghu skončil prakticky dříve, než začal. Nahození do útočné třetiny sbírá obrana soupeře.
43:32
Hraje se dlouho bez přerušení. Chicago se usadilo krátce v útočné třetině, ale Fleuryho nakonec hokejisté hostí neprověřili.
42:21
Crawford si natřikrát poradil s rychle pálícími hráči soupeře. Malkin akci začal, a nakonec i zakončil dorážkou, která se odrazila mimo.
41:52
Penguins zkouší nahazovat kotouče, ale to není ten správný recept, za brankou totiž rychle ztrácí puky.
41:28
Anisimov byl trestuhodně ponechán osamocen u levého kruhu – ruský forvard však po přijmu puku pouze přestřelil branku.
41:00
Znovu musel zasahovat Fleury, i tentokrát byl ale připraven. Začátek třetiny patří jednoznačně Chicagu.
40:13
Van Riemsdyk se zjevil zcela sám na pravé straně útočného pásma a prudkou střelou vyzkoušel pozornost Fleuryho na úvod závěrečné dvacetiminutovky.
40:01
Statistiky 2. třetiny (celkově):
Střely na branku:
14 – 9 (21-16)
Vyloučení: 1 – 1 (2-1)
Vhazování: 8 – 8 (19-12)
Druhá třetina přinesla v Pittsburghu dvě branky, obě shodně za zády Marca-Andreho Fleuryho, který však ani za jeden inkasovaný gól nemůže. První branka padla při přečíslení, druhá naopak po šťastném/smolném odrazu od hráčů před brankou domácích. Dokáže se Pittsburgh ještě zvednout a něco s výsledkem udělat?

Třetí třetina začne přibližně v 02:53.
40:00
39:50
Blackhawks se ještě dostali do útoku, Hjalmarsson však mijí cíl a třetina se již jen dohraje.
39:25
Pittsburgh se snaží najít odpověď, ale Plotnikovovu střelu zápěstím zdárně Crawford schovává do lapačky.
38:46

Šťastný gól Chicaga, kterého dosáhl JONATHAN TOEWS Na pravé kruhu se ke střele dostal Seabrook, jehož rána se odrazila od jednoho z hráčů (nakonec identifikován byl Toews) stojících před Fleurym a sražený puk doskákal za brankovou čáru. Asistence: Brent Seabrook, Andrew Shaw
38:34
Desjardins tak dlouho míchal pukem při přejezdu k brance Penguins, až o něho přišel.
37:50
Maatta dost nešetrně srazil k zemi Shawa, situace se však obešla bez vyloučení.
37:10
Obrovský tlak Pittsburghu, Crosby minul klec, vzápětí však Hornqvist zkoušel využít chumlu a propálit Crawforda, jenže brankář hostí byl připraven a postaral se i o následnou dorážku.
36:27
Kunitz si najel mezi kruhy, kam přišla přihrávka od Crosbyho, ale místo střelby hledal Kunitz zadovkou někoho z druhé vlny. Našel jen obránce soupeře.
36:03
Po přerušení následuje komerční přestávka.
35:47
Seabrook se zvedá z ledu poměrně otřeseně, Kunitz ho tvrdě, avšak čistě, přimáčkl na mantinel.
35:25
Pokračuje hra v rozích, brankáři se sice pohotově musí přesouvat, ale před ně se puk dostává jen ve chvíli, kdy obrana úspěšně vydoluje kotouč zpod bruslí soupeřových útočníků.
34:40
Oba týmy si vyměnily ztráty puků, jejich pokusy o zisk útočného pásma končí v rozích.
33:52
Ze zhruba půlminutové výhody nevytěžilo Chicago, kromě nepřesné střely Keitha, nic. Hraje se v plném počtu.
33:15
Začíná zkrácená přesilovka Chicaga.
33:08
Teravainen využil práce Hossy, jež vybojoval útočné pásmo. Střela finskéhoé hokejisty se pouze odráží od Fleuryho.
32:37
Útočné snahy Pittsburghu zastavuje postavení mimo hru.
31:52
A je po přesilovce. Letang zbytečně sestřelil u mantinelu Toewse, a za tento zákrok si vysloužil dvě minuty.
31:47
A další šance Crosbyho a opět střela letí jen okolo Crawfordovy klece! Mířidla kanadské hvězdy jsou dnes trochu neseřízená.
31:24
Malkin měl na hokejce srovnání hned zkraje přesilovky! Crawford však naslepo vyráží puk, který obrana Chicaga následně uklízí vyhozením z obranného pásma.
31:14
Pittsburgh si zahraje přesilovou hru. Tlak domácích vyvrcholil faulem Brenta Seabrooka, který si odsedí dvě minuty za držení.
30:56
Crosby si sjížděl od modré čáry směrem k brance Crawforda a Kunitz si toho moc dobře všiml – jeho pas však Crosby nedokázal zkrotit a trefit mezi tři tyče a jen těsně minul branku!
29:52
Porter sestřelil u mantinelu Hjalmarssona a vybojoval kotouč, se kterým se Pittsburgh prokousal až ke Crawfordovi, jenž byl však plně soustředěn a nepovolil soupeři vyrovnání.
29:34
Fleury si vychutnal zákrok proti pálícímu Desjardinsovi. Následuje komerční přestávka.
29:04
Pittsburgh po inkasované brance měl velkou příležitost své předchozí zaváhání napravit, ale střelu zápěstím Crawford i s přispěním štěstí pokryl.
28:47

Parádní akce Chicaga! Kane najel do útočného pásma a mohl si zvolit, zda vystřelit nebo přihrát Panarinovi, který s ním vyjel do úniku. Nakonec zvolil druhou možnost a ARTĚMIJ PANARIN propálil přesunujícího se Fleuryho! Asistence: Patrick Kane, Duncan Keith
28:19
Chicago zkusilo rychlý brejk, ale Fleury ani nemusel zasahovat. Divoká pasáž hry.
27:51
Destruktivní tlak Pittsburghu gólem nekončí! Crosbyho Crawford vychytal, stejně si poradil i s Kunitzem, který pálil z těsné blízkosti po prudkém pasu kapitána týmu. Brankář hostí se nyní předvedl!
27:10
Rychlý nájezd Penguins do útočného pásma končí ztrátou těsně za modrou čárou. To pouze ukazuje trochu "rozháranou" hru obou mužstev.
26:30
Crawford měl velké štěstí, jeho rozehrávku z rohu narušil Porter, ale Pittsburgh nabídnuté příležitosti nijak nevyužil.
25:31
Crosby zcela prováhal vyloženou šanci! Před brenkovištěm soupeře míchal kotoučem a čekal, jak se situace vyvine! Najízdějící spoluhráč nastřelil pouze Crawforda, jenž si poradil i s následující dorážkou.
25:16
Kane našel pěknou přihrávkou Panarina, ale tomu puk ujel z hokejky.
24:35
Hraje se dlouho bez přerušení, povětšinou však sledujeme neúspěšné pokusy o udržení kotouče v útočných pásmech a ztráty.
23:52
Rasmussen se dostal ke kotouči, nabruslil si k pravému kruhu a prověřil Fleuryho. Brankář Tučňáků odráží soupeřův projektil do rohu.
23:35
Oba týmy nyní hrají zejména v rozích.
22:39
Chicago zbytečně chybuje! Další chybičku v rozehrávce mohl potrestat Kessel, ale Crawford byl připravený a puk srazil mimo brankoviště.
22:04
Vhazuje se před Crawfordem, ten raději podržel odražený puk, aby trochu uklidnil tempo hry.
21:45
Pittsburgh se nadále snaží ohrozit Crawforda, ale i Kunitz míjí klec.
20:59
Ou, Perron parádním forčekingem obral rozehrávajícího Hjalmarsonna o kotouč a jel proti Crawfordovi zcela sám, ale minul branku! Obrovská šance!
20:27
Chicago se na úvod třetiny pokusilo vytvořit tlak a uzamknout soupeře v obranném pásmu, ale bylo to bez střely a překombinované.
20:01
Statistiky 1. třetiny:
Střely na branku
: 7 – 7
Vyloučení: 1 – 0
Vhazování: 11 – 5
První třetina v Pittsburghu skončila bez branek, přičemž jednu z největších šancí střenutí měli dvě minuty před koncem hosté z Chicaga. Teravainen však nevyužil prázdné klece a napálil jen vracejícího se Fleuryho. Stav po první třetině je tedy 0:0, druhá dvacetiminutovka započne přibližně v 01:58.
20:00
19:39
Jeden z posledních útoků mají na hokejkách hráči Chicaga, Pittsburgh však nepovoluje ohrožení Fleuryho v brance.
19:00
Poslední minuta první třetiny, hra se nyní odehrává zejména ve středním pásmu.
18:01
Neuvěřitelné, ale není to gól! Panarin nahazoval kotouč do útočného pásma a brankář Fleury tak dlouho vyčkával za brankou, až jeho rozehrávku narušili forčekující hokejisté Chicaga! Před útočníky hostí zela téměř prázdná brána, ale Teravainen mijí!
17:38
Pittsburgh je v plném počtu a okamžitě se hnal do útoku, jejich akci zastavil až Crawford v brance Chicaga.
16:20
Útočné snahy Chicaga vrcholí, Hossa se pokoušel pokořit Fleuryho, ale jeho projektil letěl jen těsně vedle tyčky.
15:38
Skvělá práce elitní formace Chicaga! Spolupráce Hossy s Toewsem málem vedla k brance, slovenský forvard byl však při zakončení faulován. Letang ho zahákoval a půjde si sednout na trestnou lavici. Přesilovka pro Chicago.
14:38
Opět musel být Crawford na pozoru! Daley objel branku a před brankovištěm našel zcela volného Hornqvista. Ten se ovšem neprosadil.
14:25
To vše však až po komerční přestávce.
14:25
Pittsburgh se dostal do mírného náporu, ale gólman hostí si poradil na jedničku. Napřed pokryl střelu Fehra a později odolal všem dotírajícím soupeřům, především pak aktivnímu Plotnikovi. Vhazovat se bude v obranném pásmu Blackhawks.
13:59
Propagační střelou prověřil připravenost brankáře Fleuryho Danault.
13:04
Kvůli technickým problémům zahajujeme on-line přenos utkání na začátku čtrnácté minuty. O nic podstatného jsme prozatím nepřišli.
00:01

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Maatta, Lovejoy, Dumoulin, Daley, Cole – Perron, Crosby "C", Kunitz "A" – Kessel, Malkin "A", Cullen – Hornqvist, Bonino, Sheary – Plotnikov, Fehr, Porter.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith "A", Seabrook "A", Van Riemsdyk, Gustafsson, Scuderi – Hossa, Toews "C", Shaw – Kane, Anisimov, Panarin – Teravainen, Danault, Desjardins – Garbutt, Rasmussen, Bickell.

Michal Rozsíval

Černí jestřábi jsou se ziskem 50 bodů na třetím místě Pacifické divize. Jednobodový odstup tak mají na druhé St.Louis, vedoucí Dallas si vytvořil již pohodlný náskok devíti bodů na ostatní soupeře.

Chicago čerstvě získalo pod svá křídla slovenského útočníka Richarda Pánika, který by podle slov trenéra týmu mohl již do utkání proti Pittsburghu nastoupit. Naopak trenér Blackhawks Joel Quenneville nechal viset otazník nad startem brankáře.

Jedním ze sledovaných faktorů duelu bude první vzájemný střet trejdovaných hráčů mezi oběma kluby. Jak Trevor Daley, tak Rob Scuderi by měli do zápasu nastoupit a měli by se tak svým bývalým zaměstnavatelům ukázat.

Tučňáci vyhráli poslední dva zápasy v řadě a v tabulce Metropolitní divize se nachází na páté příčce se ziskem 42 bodů. To jistě není ideální pozice Pittsburghu, nicméně v posledních zápasech je vidět citelné zlepšení týmu.

Velkou formu chytá Kris Letang, který zaznamenal v posledních dvou zápasech úžasných šest bodů. Do branky se pravděpodobně postaví Marc-Andre Fleury, který v posledním utkání zaznamenal 38 úspěšných zákroků. Bude se jednat o jeho druhý zápas po zranění hlavy, které jej vyřadilo na osm zápasů ze hry.

Pittsburgh hned v pěti případech ze šesti v posledních zápasech bodoval, takže není divu, že trenér Mike Sullivan nehodlá do vítězné sestavy nijak šťourat. V elitní formaci by se měl ukázat Sidney Crosby po boku Chrise Kunitze a Davida Perrona. Do středu druhého útoku se postaví Matt Cullen.
Sportu zdar a hokeji zvlášť! Dnes vás srdečně vítáme u sledování nočního zápasu mezi Pittsburgh Penguins a Chicago Blackhawks!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.