Tři hvězdy utkání

1. Sidney Crosby (PIT) 2+0
2. Jevgenij Malkin (PIT) 1+1
3. Paul Stastny (STL) 1+1
Pittsburgh Penguins otočil vývoj zápasu a dvakrát poté vedl, jenže ani jednou své vedení neudržel, a tak o vítězi muselo rozhodnout prodloužení nebo samostatné nájezdy. Nakonec platila první varianta. Phil Kessel ve středním pásmu nabral rychlost a přesnou přihrávkou puk posunul do jízdy Jevgenijovi Malkinovi, který předvedl parádní blafák do bekhendu a puk zasnul za záda Jakea Allena, který se přesouval na opačnou stranu. Konečný výsledek. Pittsburgh Penguis 4 St. Louis Blues 3 po prodloužení.
61:03
Pittsburgh právě vstřelil branku!
JEVGENIJ MALKIN rychle rozhoduje prodloužení a tentokrát už Pittsburgh Penguins potřetí o vedení nic připravit nemůže, je konec!! Jevgenij se po skvělé přihrávce Phila Kessela řítil sám na bránu a po fantastickém bekhendovém blafáku puk zasunul za záda bezmocného Jakea Allena. Asistence: Phil Kessel, Ben Lovejoy.
60:27
St. Louis Blues začalo pořádně zostra, Marc-Andre Fleury byl ale pozorný.
60:01
Začalo prodloužení.
Ve třetí třetině byl k vidění velice pohledný hokej a padly v ní tři branky. Robby Fabbri hned v jejím úvodu nádhernou střelou do pravého horního rohu nad rameno Marcna Andreho Fleuryho vyrovnal stav utkání na 2:2, jenže Penguins si vzali ztracené vedení zpět a po střele Bena Lovejoy, který zamířil střelou po ledě přesně k pravé tyči a vstřelil svůj druhý gól v letošní sezóně NHL, Penguins podruhé v zápase vedli. Ani tentokrát ale vedení neudrželo a po chybě brankáře Marca-Andreho Fleuryho, který neudržel střelu Alexe Pietrangela, došel zápas do prodloužení. Skóre po 60 minutách. Pittsburgh Penguins 3 St. Louis Blues 3.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:20
Ben Lovejoy napřáhl ke tvrdé střele, kterou Jake Allen za svá záda nepustil.
59:00
Do konce normální hrací doby zbývá jedna minuta.
58:41
Jevgenij Malkin na pravé straně vypálil po přihrávce Phila Kessela bekhendem, jeho střelu ale Jake Allen v pohodě vyrazil.
57:57
Útok Penguins zastavil ofsajd, v němž se ocitl Phil Kessel.
57:48
David Backes napřáhl z prostoru mezi kruhy pro vhazování ke střele, která nad ledem směřovala přesně k pravé tyči, Marc-Andre Fleury ji ale dokázal levým betonem vyrazit!
57:24
STŘELY

Pittsburgh Penguins 30 St. Louis Blues 30
57:04
Blues počkali za svou bránou, až všichni hráči vystřídají.
56:03
Jay Bouwmeester si připsal úžasný obranný zákrok, když do zakončení nepustil Jevgenije Malkina, který si nebezpečně sjížděl před bránu.
55:11
Po Allenově zákroku následuje reklamní přestávka, po které se dozvíme, zda zápas dojde do prodloužení nebo se rozhodne dříve.
55:11
Penguins se dostali k další střele, kterou tentokrát ukryl v lapačce pozorný Jake Allen.
54:59
Adam Clendening tvrdě vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho střela zamířila mimo.
54:52
Ani se nedivím tomu, že je Marc-Andre Fleury naštvaný, tohle byla jeho chyba.
54:19
St. Louis právě vstřelilo branku!
ALEX PIETRANGELO propálil Marca-Andreho Fleuryho, který vzteky praštil holí o horní tyč své brány!! Marc-Andre Fleury nedokázal mezi tělem a rukou udržet střelu Alexe Pietrangela z pravého křídla a puk mu propadl do sítě. Asistence: Paul Stastny, Alexander Steen.
54:05
Alexander Steen zvedl hlavu a ze středního pásma puk na levém křídle nahodil do útočného pásma.
53:49
Penguins se dostali do přečíslení tři na dva, nadějnou útočnou akci domácího týmu ale zastavilo těsné postavení mimo hru.
53:26
David Perron si dobře přikryl puk a poté si snažil sjet před bránu, do zakončení se ovšem nedostal.
53:04
St. Louis Blues během posledních střídání zvýšilo obrátky a dostalo se ke dvěma nebezpečným střelám.
52:45
Útok St. Louis Blues zastavilo postavení mimo hru.
52:36
Oba týmy se prezentují pohledným útočným hokejem a dnes je opravdu co sledovat.
52:19
Kevin Shattenkirk po vyhraném vhazování Blues napřáhl k nepříjemně střele po ledě, kterou Marc-Andre Fleury dokázal pravým betonem vyrazit mimo tři tyče!
52:04
Marc-Andre Fleury ukryl sražené puk do vzduchu v lapačce a na řadu přišla reklamní přestávka.
51:55
Phil Kessel se snažil dostat Coltona Paraynka, ten ale puk zavezl za vlastní bránu a po mantinelu ho vyhodil do středního pásma.
51:42
Penguins vyhodili puk na zakázané uvolnění a vhazovat se bude po pravici Marca-Andreho Fleuryho.
51:06
Na opačné straně se ocitl ve skvělé šance Paul Stastny, Marc-Andre Fleury ale předvedl úžasný zákrok a jeho střelu pravým betonem vyrazil do rohu kluziště!
50:23
Sergej Plotnikov se v pravém kruhu pro vhazování rozhodl pro tvrdou střelu, která zamířila nad horní tyč Allenovy brány.
49:47
Vladimir Tarasenko na pravém křídle nabral rychlost, v tísni ale s pukem zamířil za bránu a do zakončení se nedostal.
49:19
Čtvrtá přesilová hra Penguins v dnešním zápase zůstala nevyužita a Blues hrají opět v plném počtu.
48:46
Pascal Dupuis napřáhl ke střele, která těsně minula levou tyč.
48:15
Penguins vyhodili puk na zakázané uvolnění a vhazovalo se po levici Marca-Andreho Fleuryho.
47:51
St. Louis Blues se podařilo vyhodit puk k bráně Marca-Andreho Fleuryho.
47:12
Robert Bortuzzo (STL) dostal menší trest, 2 minuty držení.
47:12
Chris Kunitz se vzápětí dostal do samostatného úniku a jeho bývalý spoluhráč Robert Bortuzzo ho těsně před bránou fauloval!
46:49
BEN LOVEJOY střílí svůj druhý gól v letošní sezóně NHL a Pittsburgh podruhé v zápase vede, tentokrát 3:2!! Ben Lovejoy po zpětné přihrávce Davida Perrona napřáhl z prostoru mezi kruhy pro vhazování ke krásné střele, která letěla těsně nad ledem a zamířila přesně k pravé tyči. Asistence: David Perron, Kris Letang.
46:03
Sidney Crosby vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho střelu ale pozorný Jake Allen vyrazil.
45:57
Patric Hornqvist se snažil na levé straně najít najíždějícího Sidneyho Crosbyho, jeho přihrávka ale byla zablokována.
45:29
Přihrávka rukou v podání Penguins a hra se přesune do středního pásma.
44:28
Vladimir Tarasenko tvrdě vypálil od modré čáry a jeho následná střela zamířila mimo.
44:09
David Backes se ocitl u pravé tyče sám a bekhendem se snažil puk usměrnit mezi betony Marca-Andreho Fleuryho, ten je ale včas sklapl a připsal si dobrý zákrok.
43:25
Chris Kunitz (PIT) dostal menší trest, 2 minuty sekání.
42:14
Sidney Crosby mohl vstřelit svůj druhý gól v zápase, když se v blízkosti pravé tyče snažil zamířit přesně do vzdálenějšího levého rohu brány, Jake Allen ale předvedl fantastický zákrok a jeho střelu vyrážečkou vyrazil mimo!
41:27
Jori Lehtera (STL) dostal menší trest, 2 minuty hákování.
41:14
ROBBY FABBRI střílí krásný gól a vyrovnává na 2:2!! Robby Fabbri na pravém křídle napřáhl k parádní střele nad rameno Marca-Andreho Fleuryho a jeho střela zamířila přesně do pravého horní rohu. Asistence: Alex Pietrangelo.
40:59
Hokejisté St. Louis Blues pouze protečovali puk do útočného pásma a odjeli střídat.
40:19
Alexander Steen napřáhl z levé strany z úhlu k nebezpečné střele, kterou se snažil zamířit mezi betony Marca-Andreho Fleuryho, ten byl ale připraven a jeho střelu vyrazil!
40:06
Jake Allen se vydal za bránu, aby zastavil nahození Pittsburghu Penguins.
40:01
Naposledy se dnes vracíme do Consol Energy Centr, abychom sledovali závěrečnou část utkání mezi Pittsburghem a St. Louis Blues. Skvělý zápas dnes hraje Sidney Crosby, který v první třetině vyrovnal na 1:1 a v té druhé poté asistencí pomohl Penguins zápas otočit. Třetí třetina začne za pár sekund.
St. Louis Blues si mohlo krátce po začátku druhé třetiny vzít ztracené vedení zpět, když Alexander Steen u pravé tyče našel skvělou přihrávkou přes šířku útočného pásma Paula Stastnyho, který si puk zpracoval a poté se snažil zamířit pod břevno, Marc-Andre Fleury ale jeho střelu lapačkou vyrazil nad horní tyč do ochranné sítě a připsal si spektakulární zákrok. Zatímco v první třetině potrestali Penguins za neproměněné šance Blues, v prostředním dějství se role obrátily. V čase 29:57 Pittsburgh využil přesilovou hru poté, co Jevgenij Malkin našel přesnou přihrávkou v prostoru mezi kruhy pro vhazování najíždějícího Sidneyho Crosby, který do ni vložil hůl a puk usměrnil směrem do levého horního rohu, čehož využil Patric Hornqvist a jemnou tyčí ho uklidil přesně k levé tyči. Skóre po 40 minutách. Pittsburgh Penguins 2 St. Louis Blues 1.
40:00
39:42
Kris Letang odvedl v obranném pásmu dobrou práci a vyhodil puk do středního pásma.
39:20
Do konce druhé třetiny zbývá 40 sekund.
38:44
Marc-Andre Fleury se málem dopustil obrovské chyby, když puk nepodržel a chtěl rychle rozehrát, pro Penguins to ovšem dobře dopadlo.
38:35
Jake Allen předvedl dobrý zákrok po střele Sidneyho Crosbyho a přerušil hru.
38:15
Jevgenij Malkin si najel u pravé tyče na přihrávku svého spoluhráče z levého křídla, jeho následná střela ale zamířila mimo.
37:59
Blues se na chvíli ubránili a vyhodili puk do středního pásma.
37:18
Sergej Plotnikov je dnes hodně aktivní a jeho střelu z levého křídla dokázal Jake Allen vyrazit, přestože toho příliš neviděl.
Robert Bortuzzo se setkává se svými kamarády

Robert Bortuzzo je bývalým obráncem Pittsburghu Penguins, který se během úterního rozbruslení samozřejmě setkal se svými bývalými spoluhráči a zejména s Pascalem Dupuisem prohodil pár slov.
36:59
Magnus Paajarvi vypálil z levého kruhu pro vhazování a po zákroku Marca-Andreho Fleuryho se u jeho pravé tyče strhla menší mela.
36:49
Adam Clendening napřáhl od modré čáry ke střele, která byla zablokována.
36:27
Dmitrij Jaskin odvedl v obraně dobrou práci a vyhodil puk do středního pásma.
35:58
Jevgenij Malkin posílal před bránu St. Louis přihrávku, kterou Jake Allen hokejkou poslal do bezpečí.
35:40
Robert Bortuzzo nahodil puk z pravého křídla na bránu a Marc-Andre Fleury si připsal další zákrok.
35:24
Penguins s jeho skvělé práce nic nevytěžili a St. Louis se mohlo pokusit vstřelit vyrovnávací gól.
35:06
Sidney Crosby získal za bránou puk a poté ho tělem skvěle pokryl.
34:51
Marc-Andre Fleury zastavil nahození St. Louis Blues a po přerušení hry přichází na řadu reklamní přestávka.
34:44
Sergej Plotnikov nedokázal vybojovat puk na levém křídle útočného pásma a St. Louis mohlo vyrazit na steč.
33:50
Hra se během posledních sekund přelévá ze strany na stranu.
33:14
Blues se dostali ke střele v levém kruhu pro vhazování, pozorný Marc-Andre Fleury ji ale vyrazil.
33:00
St. Louis Blues inkasovaný gól probudil a opět rozhýbal svou útočnou hru.
31:25
Nechybělo mnoho a Penguins mohli vést rychle o dvě branky.
30:24
Sergej Plotnikov vzápětí mohl přidat pojistku, Jake Allen ale jeho střelu z pravého křídla fantastickým zákrokem vyrazil!
29:57
SIDNEY CROSBY střílí gól v přesilové hře a Pittsburgh Penguins otáčí misky vah na svou stranu!! Jevgenij Malkin našel před bránou přihrávkou z pravého křídla Sidneyho Crosbyho, který si sjel mezi kruhy pro vhazování a do přihrávky vložil svou hůl, od které se puk odrazil přesně do levého horního rohu brány. Asistence: Jevgenij Malkin, Kris Letang.
29:50
Sidney Crosby dnes hraje skvělý zápas. Nyní nabral rychlost a z vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, kterou Jake Allen ukryl v lapačce.
29:39
Dmitrij Jaskin (STL) dostal menší trest, 2 minuty hákování.
29:24
David Perron v útočném pásmu puk nepodržel a na opačné straně ledové plochy se dostal ke střele Dmitrij Jaskin. Jeho pokus byl ale zablokován.
29:05
Jevgenij Malkin nahodil puk do útočného pásma.
28:43
Penguins na levém křídle nic nevymysleli a St. Louis se poměrně snadno ubránilo.
Sidney Crosby vs St. Louis Blues

Sidney Crosby dnes nastoupil proti St. Louis Blues ke svému jedenáctému zápasu, ve kterém do jeho sítě dokázal vstřelit první gól. Jinak se mu ale proti Blues během předchozích deseti zápasů poměrně dařilo, když přihrál na 5 gólů.
28:07
Sidney Crosby si na pravé straně skvěle pokryl puk a poté ho bekhendem nahodil na Jakea Allena, který byl pozorný a u své levé tyče ho zmrazil. Následovalo přerušení hry a po něm krátká reklamní přestávka.
27:48
Penguins se vzápětí ubránili, stejně jako na opačné straně St. Louis Blues.
27:15
Eric Fehr si sjel za svou bránu pro puk a poté se ho snažil vyhodit po mantinelu, to se mu ale nepodařilo a ještě o něj musel svést souboj.
26:46
Matt Cullen podržel puk za svou bránou a počkal, až jeho spoluhráči vystřídají.
26:05
Adam Clendening vypálil nebezpečně z pravého křídla, Jake Allen ale jeho střelu dokázal betonem vykopnout do bezpečí!
25:26
Pascal Dupuis číhal před bránou, do zakončení se ale po přihrávce z pravého křídla nedostal.
24:54
Chris Kunitz nahodil puk z levého kruhu pro vhazování před bránu a Jake Allen ho ukryl v lapačce.
24:27
Další zakázané uvolnění, tentokrát na straně St. Louis Blues.
23:30
Penguins se ocitli pod velkým tlakem a puk vyhodili na zakázané uvolnění.
22:54
Vypadalo to na jistý gól, v Consol Energy Center ale stále trvá nerozhodný stav.
22:23
Alexander Steen u pravé tyče našel skvělou přihrávkou přes šířku útočného pásma Paula Stastnyho, který si puk zpracoval a poté se snažil zamířit pod břevno, Marc-Andre Fleury ale jeho střelu lapačkou vyrazil nad břevno do ochranné sítě a připsal si spektakulární zákrok!
21:56
Kevin Shattenkirk tvrdě vypálil z pravého křídla a jeho střela zamířila mimo.
21:41
Sidney Crosby sváděl v rohu kluziště souboj s protihráčem a vypadalo to, že se mu podaří útočné pásmu udržet, Blues se ale nakonec osvobodili.
21:17
Další sražená střele Penguins a další vhazování po levici Jakea Allena.
21:12
Matt Cullen vypálil z prostoru mezi kruhy pro vhazování a jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
21:05
Sergej Plotnikov vybojoval za bránou puk a udržel pro Penguins útočné pásmo.
20:56
Kris Letang se nerozpakoval a okamžitě po vhazování vypálil, Jake Allen byl ale připraven a jeho střelu ukryl ve své výstroji.
20:50
St. Louis Blues vyhodilo puk na zakázané uvolnění a hra se vrátila zpět před Jakea Allena.
20:24
Sidney Crosby posílal před bránu z levého křídla nebezpečnou přihrávku, kterou Jake Allen hokejkou vyrazil za bránu, a následný útok Penguins zastavil ofsajd.
20:09
V Consol Energy Center právě začala druhá třetina, věřme, že stejně pohledná jako ta první.
20:01
Za pár okamžiků se vrátíme zpět do Consol Energy Center, kde Pittsburgh Penguins hraje po první třetině se St. Louis Blues v pohledném utkání nerozhodně 1:1, když na úvodní gól Paula Stastnyho z přesilové hry odpověděl kapitán Penguins Sidney Crosby.
Pittsburgh Penguins vstoupil do zápasu velice aktivně a vytvořil si tři slibné příležitosti, Chris Kunitz pálil z pravého kruhu pro vhazování přesně do pravého horního rohu, Jake Allen ale dokázal jeho střelu fantastickým zákrokem lapačkou vyrazit, stejně jako následnou střelu z opačné strany útočného pásma v podání Sidneyho Crosbyho, po které se v jeho těsné blízkosti dostával k dorážce Pascal Dupuis, puk ale minul. Po necelých deseti minutách poté přišel trest, když St. Louis Blues předvedlo po vyhraném vhazování krásnou souhru a bleskově využilo přesilovou hru. Kevin Shattenkirk posunul puk na modrou čáru Alexanderu Steenovi, který u levé tyče našel volného Paula Stastnyho, a ten střelou bez přípravy zamířil do odkryté brány. Aktivita Penguins nicméně slavila úspěch, když se po dobrém forčekingu Pascala Dupuise dostal v prostoru mezi kruhy pro vhazování ke střele Sidney Crosby a dělovou ránou vymetl přesně pravý horní roh. Nutno dodat, že před brankou Pittsburghu měl na hokejce obrovskou šanci Magnus Paajarvi, jehož střelu z levého křídla dokázal Marc-Andre Fleury fantastickým zákrokem vyrazit a snad ani nevěděl jak. Ztracené vedení vzápětí mohl St. Louis vrátil krásnou střelou ihned po vhazování Vladimir Tarasenko, Marc-Andre Fleury ale předvedl skvělý zákrok a jeho střelu směřující do pravého horního rohu ukryl po skvělém semaforu v lapačce. Skóre po první třetině. Pittsburgh Penguins 1 St. Louis Blues 1.
20:00
19:30
Penguins nepřešli přes střední pásmo a Blues se ubránili.
19:07
Do konce první třetiny zbývá odehrát 53 sekund.
18:30
St. Louis Blues se osvobodilo za cenu zakázaného uvolnění a hra se vrátila zpět před Jakea Allena.
18:14
Sergej Plotnikov se ocitl za branou na ledové ploše a vypadalo to na podražení, vylučovat se ovšem nebude.
17:47
Phil Kessel se před pár okamžiky mohl řítit sám na bránu, jenže Jake Allen skvěle přečetl hru a po výjezdu z brány před ním puk uklidil do bezpečí.
17:37
Penguins opět dostali soupeře pod tlak, jejich střela ale byla zablokována a Jake Allen nemusel zasahovat.
16:41
Vladimir Tarasenko vypálil z pravého kruhu okamžitě po vhazování a jeho střela směřovala přesně do horního rohu, na semaforu Marca-Andreho Fleuryho ale zasvítila červená! Fantastický zákrok lapačkou v podání brankáře Penguins.
16:29
Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.
16:19
SIDNEY CROSBY srovnává nekompromisní střelou na 1:1!! Pascal Dupuis předvedl na levém křídle fantastický forčeking a poté zpětnou přihrávkou našel mezi kruhy pro vhazování najíždějícího Sidneyho Crosbyho, který střelou bez přípravy vymetl pravý horní roh Allenovy brány.
16:01
Magnus Paajarvi se dostal ke střele z levého křídla a Marc-Andre Fleury jeho střelu fantastickým zákrokem dokázal vytěsnit mimo tři tyče!
15:54
Přesilová hra je pryč a St. Louis Blues hraje v plném počtu.
15:10
Vladimir Tarasenko vyrazil po pravém křídle do protiútoku a před bránou našel jednoho ze svých spoluhráčů, ten ale jemnou tečí puk nedokázal usměrnit mezi betony Marca Andreho-Fleuryho, který včas zavřel dveře.
14:30
St. Louis vyhrálo vhazování a poté puk v pohodě vyhodilo k bráně Marca-Andreho Fleuryho.
14:26
Penguins se konečně usadili v útočném pásmu, vzápětí ale byl puk sražen do hlediště.
13:51
Blues se ale snadno ubránili a puk vrátili zpět za bránu Penguins.
13:33
Penguins dostřídali a od vlastní brány rozjíždějí útočnou akci.
13:09
Paul Stastny (STL) dostal menší trest, 2 minuty držení.
13:09
Před další komerční přestávkou se bude vylučovat, tentokrát na straně St. Louis Blues.
12:14
Penguins zasypali bránu St. Louis Blues třemi střelami v rychlém sledu, všechny ale byly zablokovány.
11:38
Pittsburgh doma prohrává 1:0 a snaží se to rychle změnit.
10:39
Penguins se pokusili odpovědět, Jake Allen ale jejich střelu vyrazil.
09:15
PAUL STASTNY bleskově využívá přesilovou hru a St. Louis Blues se ujímá vedení 1:0!! Kevin Shattenkirk po vyhraném vhazování přihrál na modrou čáru Alexanderovi Steenovi, který u levé tyče našel volného Paula Stastnyho, který střelou bez přípravy z úhlu zamířil do odkryté brány. Asistence: Alexander Steen, Kevin Shattenkirk.
09:08
St. Louis Blues si zahraje po komerční přestávce první přesilovou hru dnešního zápasu.
09:08
Ian Cole (PIT) dostal menší trest, 2 minuty držení hole.
08:45
To byla nebezpečná šance, St. Louis Blues ji ale přežilo a stále čekáme na úvodní gól.
07:53
Jake Allen vyrazil střelu Sidneyho Crosbyho z levého kruhu pro vhazování pouze před sebe a k dorážce se dostával Pascal Dupuis, nakonec se ale ke střele nedostal.
07:06
Chris Kunitz vypálil z prostoru kruhu pro vhazování ke střele směřující do pravého horního rohu, Jake Allen ale vytáhl skvělý zákrok a jeho střelu lapačkou vyrazil!
06:28
Blues se o něj ale vzápětí nepřesnou přihrávkou sami připravili a málem založili šanci Pittsburghu.
06:13
Kris Letang přišel za bránou o puk a St. Louis vybojovalo útočné pásmo.
05:55
Blues vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se vrátila zpět před Jakea Allena.
05:09
Paul Stastny vypálil od modré čáry a Marc-Andre Fleury jeho střelu levým betonem vyrazil do rohu kluziště!
04:57
Blues vypálili po vhazování od modré čáry, jejich střela ovšem byla zablokována.
04:54
Alex Pietrangelo vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Marc-Andre Fleury si připsal snadný zákrok.
04:26
St. Louis Blues je v úvodu zápasu trochu pasivní a Penguins si vytvořili územní převahu.
03:29
Penguins nahodili puk za bránu Jakea Allena, aby mohli vystřídat.
03:15
David Perron napřáhl ke střele, ta ale zamířila mimo.
03:00
Eric Fehr svedl u mantinelu souboj o puk a udržel útočné pásmo.
02:47
Penguins prožili dobrou pasáž hry, během které se dostali ke dvěma střelám a Blues se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
02:14
Puk skončil v ochranné síti a hra byla znovu přerušena.
02:10
Vzápětí pálil ze stejného prostoru Phil Kessel, ten ovšem zamířil pouze doprostřed brány a jeho střela skončila na hrudi Jakea Allena.
01:57
Kris Letang nebezpečně vypálil z pravého kruhu pro vhazování na vzdálenější levou tyč a Jake Allen jeho střelu pravým betonem vyrazil mimo!
00:59
David Backes spěchal za pukem do rohu kluziště, aby o něj v útočném pásmu svedl souboj.
00:18
Vladimir Tarasenko nahodil puk na bránu z pravého křídla a Marc-Andre Fleury poprvé předvedl v akci svou lapačku.
00:06
St. Louis Blues vyhrálo úvodní vhazování zápasu a Jake Allen se musel zapojit do rozehrávky.
00:01
V bráně St. Louis Blues se dnes představí Jake Allan, zatímco mezi tři tyče domácího Pittsburghu Penguins se postaví brankářská jednička Marc-Andre Fleury.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Cole, Clendening – Dumoulin, Lovejoy – Scuderi, Letang – Plotnikov, Cullen, Fehr – Kunitz (A), Bonino, Bennett – Perron, Malkin (A), Kessel – Dupuis, Crosby (C), Hornqvist.

St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Parayko, Bortuzzo – Gunnarsson, Shattenkirk – Bouwmeester, Pietrangelo (A) – Ott, Brodziak, Reaves – Fabbri, Backes (C), Brouwer – Paajarvi, Lehtera, Jaškin – Steen (A), Stastny, Tarasenko.

Rozhodčí: Francis Charron, Wes McCauley – Derek Amell, Mark Wheler.
Vzájemné zápasy

25.03.15 Pittsburgh Penguins – St.Louis Blues 2:3
22.02.15 St.Louis Blues – Pittsburgh Penguins 2:4
St. Louis Blues

St. Louis Blues v posledním zápase NHL zvítězilo těsně 2:1 nad Buffalem Sabres a hlavní trenér Ken Hitchcock měl po zápase velmi dobrý pocit, to zejména ze hry Roberta Bortuzza, o kterém prohlásil: „Bortuzzo je evolucí mladých hráčů. Náš tým není špatný, ale s ním v sestavě máme více energie a po celý zápas disponujeme útočnou hrou.“ V bráně St. Louis Blus by se měl po dvanácté během čtrnácti zápasů představit Jake Allen, zatímco centr Paul Stastny by se měl vrátit zpět do sestavy po šestizápasové pauze poté, co utrpěl zlomeninu nohy a všichni se těší na jeho návrat.
Pittsburgh Penguins

Obránce Pittsburghu Penguins Olli Maatta začal trénovat s týmem, ale jeho bezprostřední návrat do sestavy nehrozí, jak řekl sám hlavní trenér Mike Johnston. Maatta měl po zranění v horní části těla, ke kterému došlo 18. listopadu v zápase proti Minnesotě Wild, chybět 3-4 týdny. Nový útok ve složení Jevgenij Malkin, Phil Kessel a David Perron během posledních tří zápasů zaznamenala deset bodů a pro St. Louis Blues bude zřejmě velkou hrozbou. V bráně by se měl objevit Marc-Andre Fleury. Kapitán Penguins Sidney Crosby proti St. Louis Blues sice nevstřelil žádný gól, ale během deseti zápasů proti němu přihrál na pět gólů. Pittsburgh bude vstupovat do zápasu odpočatý poté, co poslední zápas odehrál v neděli.
Týmy Pittsburgh Penguins a St. Louis Blues si v loňské sezóně NHL body ve dvou zápasech spravedlivě rozdělily, když oba dva vyhrály jedno vzájemné střetnutí. Penguins 22. února vyhráli na ledě St. Louis 4:2 a velkou zásluhu na tom měl bývalý útočník Pens Blake Comeau, který vstřelil dva góly a zaznamenal jednu asistenci, zatímco 25. břevna na ledě Pittsburghu zazářil Alexander Steen a v prodloužení vystřelil svému týmu vítězství 3:2. Jak dopadne první vzájemné střetnutí v letošní sezóně se dozvíme po skončení hokejové noci v Consol Energy Center, kterou Vás s potěšením provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.