2. Cory Schneider (NJD) 26 zákroků, 1 gól, 96,3%
3. Henrik Lundqvist (NYR) 22 zák., 2 góly, 91,67%

Československá stopa v utkání:
Jiří Tlustý – 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:32
Řeknu vám, komentovat prodloužení 3 na 3 je pořádná fuška. Gólu Stempniaka totiž předcházela tyč Stepana na druhé straně. Ta ještě zvonila Schneiderovi v uších, když už se mohl radovat z prvního vítězství svého týmu v nové sezoně.

Rangers sice do zápasu vstoupili velmi dobře, ale Devils byly týmem, který se s postupem času zlepšoval. Viděli jsme sice jen 3 branky, ale o atraktivní hokej nebyla nouze.
64:07
Devils právě vstřelili branku!

LEE STEMPNIAK dává vítězný gól. Henrique našel na druhé straně volného Stempniaka, který nekompromisně zakončil.
Asistence: Adam Henrique, Andy Greene
62:20
A Lundqvistovo jméno ten zní arénou. Nyní zachránil svůj tým.3
61:40
Hayes asi nečekal, že se dostane puk k němu. Nyní sám před brankářem mohl skórovat.
60:55
Zajac inkasoval pěkný bodyček.
60:23
Domácí fanoušci už se radovali. Centimetry chyběli McDonaghovi k tomu, aby puk dorazil do branky.
60:01
Statistiky po 3. třetině:

Střely na bránu: 25:22
Hity: 27:30
Vhazování: 23:18
Trestné minuty: 11:9
Je to tak, v boji o řeku Hudson uvidíme atraktivní prodloužení 3 na 3. Nikam neodcházejte, začneme za pár okamžiků.
60:00
59:23
Vypadá to, že uvidíme prodloužení.
58:25
Yandle dostal nabito na modré. Pokus si nenašel cestu do branky.
58:00
Zuccarello hledal Stepana, ten ale puk nezkrotil.
57:33
Kreider pálil rozjetý. Schneider si poradil i s následnou dorážkou.
57:00
Devils v útočném pásmu. Konec základní hrací doby se blíží.
55:38
54:47
Následně se ale nepřesnou přihrávkou sami dostávají z útočné třetiny.
54:38
Nyní Rangers tlačí soupeře a mají dobré střelecké pokusy.
53:38
Stempniak ale vzápětí fauluje Nasha. Nedovolené bránění.
53:25
Po návratu z trestné lavice se dostal k tvrdé střele Tootoo.
52:58
52:53
Přesilovka se domácím nedaří. Nyní nezvládli přechod přes modrou čáru.
52:05
Stempniak bojoval o puk a úspěšně. Dostal se k dobrému zakončení v oslabení.
51:52
Ďáblové vyhrazují.
51:37
První přesilovka pro domácí, pokud se nemýlím. Od modré pálil Yandle. Schneider připraven.
50:58
A Tootoo není hráčem, který by si to nechal líbit. Nedokázal se ovšem pomstít bez faulu. Za hru vysokou holí si jde sednout na 2 minuty.
50:45
Tootoo to nyní schytal u mantinelu.
50:00
Nikoho nenašel, nyní útočí Ďáblové.
49:35
Stepan s pukem za branou, hledá adresáta přihrávky.
49:17
Zuccarello opět nepřekonává Schneidera.
48:30
Kreiderova střela zablokována. O pár chvil déle Fast dostal přihrávku zpoza branky. Schneider připraven.
48:16
Lundqvist opět raději podržel puk.
47:23
Gionta mezi kruhy, střílí nad.
46:25
Teď Larsson v dobré pozici na druhé straně. Do střely se mu ale postavil soupeř.
45:45
Nash provětral betony Schneidera, který po delší dobře musel zasahovat.
44:54
Zakázané uvolnění domácích.
44:15
Stempniak z dobré pozice střílí vedle.
43:09
Rangers se ale zatím nechytají ani v plném počtu. Lundqvist raději podržel puk.
42:20
Domácí v plném počtu. Přežili i dvojnásobné oslabení.
41:15
Ďáblové jsou sice v útočné třetině. Kombinace ale není příliš rychlá.
40:19
Klein vyhodil puk do hlediště bez cizího zavinění. Dvojnásobná přesilovka pro Ďábli.

Další třetina začne přibližně ve 20:52.
Ve druhé třetině se rychle podařilo hostům vyrovnat. Inkasovaný gól Rangers chvíli vstřebávali, ale od nějaké 30. minuty jsme zase viděli krásný hokej a šance na obou stranách. Do poslední třetiny půjdeme tedy za vyrovnaného stavu.
40:00
39:54
Stoll podrazil soupeře. Do další třetiny půjdou domácí oslabeni.
39:35
Cammalleri se spoluhráči v dobré šanci. Na Lundqvista se protihráči sjeli jako roj včel.
38:50
Zuccarello zavezl puk do útočné třetiny, spoluhráči ale byli obsazeni.
38:25
37:50
Domácím se daří opakovaně puk vyhodit do bezpečí.
37:00
Přesilová hra se zatím hostům nedaří. Nemohou se usadit v útočném pásmu.
36:25
Nedovolené bránění Stalberga. Uvidíme první přesilovku. Tu si zahrají Ďáblové.
35:40
Poslední minuty se nenudíme, šance na obou stranách. Zejména Rangers předvádí skvělé útoky.
34:45
Cammalleri na druhé straně opět tvrdě střílí. Lundqvist měl s tímto pokusem problém.
33:30
Další dvě velké šance Rangers. Schneider nyní drží svůj tým. Fast mohl vrátit týmu vedení.
32:50
Pěkná kombinace domácích útočníků. Schneider ramenem vytěsnil střelu.
32:18
Stalbergův pokus zablokoval obránce.
31:15
Zuccarello a Nash nyní zlobili obranu Ďáblů.
30:40
Zakázané uvolnění Devils. Vhazovat se bude před Schneiderem.
29:30
Vypadá to, že se Rangers probouzejí po inkasovaném gólu.
28:20
Stepan dostal pěknou přihrávku mezi kruhy. Střílí jen do Schneidera.
27:33
Zuccarello backhandem střílí nad.
26:45
Lundqvist se rozhodl podržet puk a uklidnit tak situaci.
26:13
Hayes měl na hokejce gól. Publikem to teď několikrát zahučelo.
25:15
Randers se stále jen brání. Severson střílel od modré. Střela ale neprošla přes obránce.
24:00
Vyrovnávací gól hosty nabudil. Nyní zaměstnávají Lundqvista i obranu domácích.
23:10
Tyčku nastřelil Matteau.
21:52

ADAM HENRIQUE dokázal na dvakrát dostat puk do branky. Lundqvist měl puk lépe chytit a nedovolit dorážku.
Asistence:
21:40
Zakázané uvolněný domácích. Vhazovat se bude přes Lundqvistem.

Další třetina začne přibližně v 20:00.
První třetina nám ukázala, že v zápasech Rangers – Devils není nouze o zajímavé momenty. Po krásně akci dvojice Lindberg-Stepan vedou domácí. A zaslouženě, v první třetině byli lepším týmem. V závěru třetiny nás ještě bitka mezi Kleinem a Plamerim přesvědčila o tom, že tomuto utkání nic nechybí.
20:00
19:14
Už se pískalo, hráči jeli střídat, přesto tu máme bitku. Klein a Palmeri si nic nedarovali. Dostali 5 minut a odešli do šaten.
19:00
Marc Staal v poslední minutě nahrazuje do útočné třetiny.
18:10
Cammalleri šel prakticky sám na brankáře, rozhodl se střílet celkem brzo. Lundqvist tvrdou ránu chytá.
17:20
Devils nyní jen nahazovali puk vpřed, Lundqvist se tak zapojil do rozehrávky svého týmu.
16:20
Stalberg střílel vedle. Schneider měl nyní výhled zakrytý, může být rád.
15:25
Stalberg nahodil na Schneidra, ten puk ale udržel ve výstroji.
14:40
Linberg se snažil něco vymyslet, byl ale dobře bráněn.
13:30
Tootoo jen odevzdává puk tak, aby on i jeho formace mohla v klidu vystřídat.
12:10
Moore čekal na spoluhráče v útoku. Nakonec jeho nahození skončilo v rohu kluziště.
11:15
Fasta nyní vychytal Schneider. Každopádně hezká střela z pravého kruhu.
10:30
Ďáblové dokáži sice zavést puk do útočného pásma celkem snadno, ale úplně stejně ho pak ztratí.
10:16
Rozhodčím se nelíbila Tlustého přihrávka rukou.
10:00
Poslední minutu toho moc nevidíme. Puk končí na jedné ze střídaček, bude se pokračovat vhazováním ve středním pásmu.
09:00
Moore nyní zavezl puk do útočné třetiny, spoluhráči ale střídali.
07:45
Až nyní se Devils dostali do útočného pásma, střely ale neměli potřebnou přesnost.
07:00
Devils zatím nestíhají. Lundqvist nemá žádnou práci.
05:20
Stepan nebyl daleko druhé branky, pak ještě Nash dorážel. Schneider v obou případech bezchybný.
04:41
Rangers dále pokračují v ofenzivním pojetí hry. Schneider raději podržel kotouč.
03:35
A opět musel být Schneider v pozoru. Střela jeho branku minula.
03:17
Rangers právě vstřelili branku!

Krásná akce. Lindberg našel na druhé straně DEREKA STEPANA, ten backhandovým blafákem otevírá skóre.
Asistence: Oscar Lindberg
02:10
Rangers se snaží tvořit, Devils napadají jejich rozehrávku.
01:20
Nyní už měl Schneider více práce. Brassard ujel obráncům a ocitl se ve skvělé šanci, střela končí na vyrážečce brankáře.
00:56
První střelu vyslal Kreider. Schneider si s ní poradil bez nějakých problémů.
00:08
Začínáme rychlým ofsajdem Ďáblů.
00:01
Klasicky zahajovací ceremoniál nás zdržuje od úvodního buly.

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh (C), Klein, Yandle, Girardi (A), Staal M., Boyle – Nash, Stepan (A), Zuccarello – Kreider, Brassard, Fast, Lindberg, Hayes, Miller J.T. – Stalberg, Moore, Stoll

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene (C), Larsson, Gelinas, Moore, Schlemko, Severson – Cammalleri (A), Henrique (A), Stempniak – Tlustý, Zajac, Palmieri – Boucher, Josefson, Tootoo – Matteau, Gionta, Kalinin

Rozhodčí: Leggo, St.Pierre – Devorski, Murphy.
Jiří Tlustý – 4 zápasy, 1+1, -1

V brance uvidíme jedničky obou týmu, tedy Lundqvista a Schneidera.
NEW JERSEY DEVILLS

Umístění:
15. místo – 0-0-1-3, 1 bodů, 6:13, Východní konference

U Ďáblů je to zatím mizérie, ale to se dalo čekat. Na kontě mají pouhý bod, když se dokázali v posledním zápase se San Jose probojovat až k nájezdům. New Jersey Devils budou i v této sezoně hrát s největší pravděpodobností druhé housle a to uvidíme i dnes. Proti Rangers je čeká velice těžký zápas.

2. místo – 3-0-0-2, 6 bodů, 13:13, Východní konference

První tři zápasy se Rangers povedli, v každém získali plný počet bodů. Poslední dva už byli horší, nejprve nestačili doma na Jets, následně na kluzišti Montrealu prohráli 3:0. V derby s Ďábli si budou chtít spravit chuť. Favority rozhodně budou. Stavět můžou i z výkonu, který předvedli v posledním zápase právě proti Montrealu. Tam totiž proti nim stál skvělý Price, který přiváděl útočníky New Yorku doslova k šílenství.

1. Oscar Lindberg – 5 zápasy, (4+0)
2. J.T. Miller – 5 zápasy, (0+4)
3. Mats Zuccarello – 5 zápasy, (3+0)

1. Henrik Lundqvist – 5 zápasy, 2,20 g/záp., 93,33 %
Dobrý den, dnes budeme sledovat bitvu o řeku Hudson, tak se přezdívá zápasu New York RangersNew Jersey Devils. Tyto zápasy vždy měli svůj náboj. Jinak tomu nebude snad ani dnes!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.