1. Jake Allen (STL) 34 zák., 2 gólů, 94,1 %
2. Alexander Steen (STL) 0+2
3. Kevin Shattenkirk (STL) 1+0
Československá stopa v utkání:
Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 6 střel, čas na ledě 13:37
Domácí tým vyhrává na samostatné nájezdy, sledovali jsme velmi vyrovnané utkání.
V samostatných nájezdech zvítězil tým St. Louis Blues.
Autorem vítězné branky je ALEXANDER STEEN.
64:15
Eichel nedokázal zakonči, následně Gionta pálil mimo.
63:57
Allen s pomocí obránců utěsnil mezírky v brance.
63:44
Gólman Sabres zasahuje rukavicí.
63:00
Poslední dvě minuty v prodloužení. Tarasenko přihrával nepřesně. O'Reilly na druhé straně trefil tyčku.
62:10
St. Louis Blues se dostalo do několika slibných pozic, ale obrana soupeře dokázala odolat.
61:20
Tarasenko se snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale nemá komu přihrát.
60:45
Ullmark rovněž musel zasahovat.
60:23
Hosté se dostali do dobré střelecké pozice, kterou zneškodnil brankář domácích.
60:01
Bude se prodlužovat. 60 minut o vítězi nerozhodlo.
60:00
59:00
Poslední minuta.
58:31
Tarasenko to vzal na sebe, obkoužil okolo obránce a vystřelil. Brankář Buffala připraven.
58:00
Domácí jsou v útočném pásmu, ale nemohou se dostat do střelecké pozice.
56:59
Vladimir Tarasenko jen o malý kousek minul branku.
56:00
Probíhají poslední čtyři minuty hry ve třetí třetině.
55:32
Ullmark skvěle vychytal Bortuzza.
55:00
Domácí začínají od své branky, zakončoval Jaškin, jehož střela mířila do míst, kde byl připravený brankář Sabres.
54:10
Třetí třetina se blíží do své finální fáze a na ukazateli skóre stále svítí u obou týmů "dvojka".
53:00
Komerční přestávka.
52:20
Backesiova rána od modré byla nepřesná. Možná puk některý z hráčů tečoval.
52:00
Aktivnější je Buffalo, vede na střely 28:21.
51:12
Ullmark byl úplně mimo svou pozici a měl velké štěstí, že domácí střelec svou šanci zahodil.
50:40
Očividně hráči chtějí rozhodnout v základní hrací době, do prodloužení se jim podle předváděné hry a útočení nechce.
50:01
Dostáváme se do posledních deseti minut hry ve třetí třetině.
49:37
Kotouč vylétl ze hřiště. Buly v útočném pásmu Sabres.
48:43
47:40
Domácí ubránili dlouhé dvojnásobné oslabení a nyní cítí šanci na vstřelení rozhodující branky.
47:22
47:09
Domácí ve čtyřech.
47:04
Allen je nyní opravdovou oporou domácích, kteří se za skvělé atmosféry brání.
46:30
St. Louis vyhazuje přes všechny čáry.
46:00
Snad pět dobrých střel si připsali na své konto hostující hokejisté, ale ani jednu nedokázali využít.
45:22
Vyloučen Backes na dvě minuty za vražení na hrazení. Dlouhá přesilovka pět na tři pro Sabres.
45:09
Vyloučen na dvě minuty za sekání domácí Gomez.
44:45
Sledujeme rychlý vyrovnaný hokej. Ani jeden tým nechce udělat chybu.
43:47
Hostující tým si začíná vytvářet tlak a opticky má více ze hry. Naopak domácí skvadra bude muset pravděpodobně přidat.
43:08
Brodziakova střela byla snadným soustem pro hostujícího brankáře. Buly po jeho levé ruce.
42:06
Allen kryje střelu Kaena, který mířil mezi betony. Na toto konto nutno poznamenat, že tam na malý moment mezírka opravdu byla.
41:10
Sabres je střelecky aktivnější, jeho převahu se mu nedaří vyjádřit gólově.
40:36
Domácí v plném počtu. Blues se dokázali možná i trošku se štěstím ubránit. Vyloučený Brodziak je na ledě.
38:36
Vyloučen domácí Brodziak na dvě mintuy za podražení. 49 sekund hrají hosté přesilovku pět na tři.
38:30
Buffalo Sabres se nemůže dostat stabilně do pásma.
38:10
Hosté začínají přesilovku od své vlastní branky.
37:25
Vyloučen Bortuzzo dvě minuty nedovolené bránění.
37:15
Do drobné šanci hostů se k puku dostali domácí, kteří okamžitě zamířili do útočného pásma. Jejich střela byla zblokovaná.
36:27
Vhazovat se bude v útočném pásmu Sabres.
35:44
Allen raději přidržel kotouč po rychlém protiútoku Buffala.
35:00
Druhá třetina se v současné době v poklidu dohrává, k vidění nejsou žádné velké šance.
34:40
34:30
Druhá třetina se pomalu ale jistě blíží ke svému konci.
33:45
Buly ve středním pásmu, kotouč vylétl ze hřiště.
33:15
Sledujeme vyrovnané utkání. Skóre i poměr střel na branky je nerozhodný.
31:56
Sabres právě vstřelili branku!
Chyba domácí obrany znamená vyrovnání skóre. RYAN O'REILLY po přihrávce Briana Gionty celkem snadno prostřelil domácího brankáře, který neměl šanci zasáhnout. Asistence: Brian Gionta, Matt Moulson.
31:22
Následuje další komerční přestávka. Střelecky aktivnější jsou domácí 14:13.
30:16
Dostáváme se do druhé poloviny zápasu, domácí mužstvo stále drží jednobrankové vedení, které si vybudovalo v přesilové hře.
29:56
Ullmark kryje další střelecký pokus, tentokrát si na něho nepřišel Lehtera.
29:20
Ullmark, hostující brankář, v klidu rozehrál kotouč na své spoluhráče stojící před ním.
29:01
Sledujeme dlouhou pasáž hry bez přerušení.
28:30
Poměr střel na branku je nyní 13:12.
27:30
Allen kryje střelu Fransona od modré čáry. Pro domácího brankáře nebyl vůbec snadný tento moment, protože na střelecký pokus neviděl, měl zakrytý výhled. Ale i tak si dokázal poradit.
26:42
26:15
Domácí tým je i po vstřelení branky aktivnější, střelecky si také polepšil. Opticky mají nyní domácí více ze hry. Buffalo se v podstatě jen brání a do střeleckých šancí se nedostává.
24:28
St. Louis právě vstřelilo branku!
VLADIMIR TARASENKO se prosazuje tvrdou střelou do horní části branky. Znovu domácí využili přesilovou hru. Asistence: David Backes, Jori Lehtera.
24:07
Domácí již jednu přesilovku využili.
23:34
Vyloučen hostující McCabe dvě minuty hákování.
22:52
Po vstřelené brance jsou hostující hokejisté aktivnější, střely na branku 10:10.
21:31
Gól v ponechané výhodě. Ristolainen vystřelil od modré, brankář puk pouze vyrazil před sebe a SAM REINHART měl snadnou práci, poslat kotouč za brankovou čáru. Asistence: Rasmus Ristolainen, Jack Eichel.
21:12
Domácí zahráli pouze na zakázané uvolnění, buly v jejich obranném pásmu.
20:01
Po první třetině vedou domácí díky brance v přesilové hře 1:0.
20:00
19:22
Pravděpodobně se už nic nestane.
18:40
Buffalo bojuje u mantinelu v útočném pásmu. K přímé střele se nedostalo.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v této třetině.
17:38
Lehtera po Jaškinově přihrávce pálil metr metr a půl vedle levé štangle.
17:12
Střely na branku – 8:6.
17:00
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.
16:41
Postavení mimo hru domácích. Komerční přestávka.
16:07
Nyní se do pásma dostalo Buffalo, které chce ještě před přestávkou vyrovnat. Tarasenko se ale zmocnil kotouče a okamžitě otáčí směr hry.
15:30
Ullmark si připisuje další povedený zákrok proti střele z levé strany, která mířila na bližší tyč.
14:24
Jaškin to zkoušel od modré čáry, jeho pokus nebyl přesný.
14:00
13:36
Zakázané uvolnění proti Sabres.
12:02
St. Louis Blues se dostalo rychlým přechodem do útoku a následovala střela prakticky z nulového úhlu, která udělala brankáři Ullmarkovi značné problémy.
11:24
Tempo hry, které bylo ovlivněno dlouhou přesilovkou domácích, poněkud upadá.
10:50
Zatím jsme viděli devět střel, pět na straně hostů, čtyři vyslali domácí hokejisté.
10:08
10:00
Hosté v plném počtu. Domácí během dlouhé přesilové hry vstřelili jednu branku.
09:11
Až teď se Blues dostávají stabilněji do útočného pásma, ale chybí jim střelba.
08:32
Jaškin to byl, kdo se probojoval do dobré střelecké pozice, jeho pokus zblokovala hostující defenziva do rohu kluziště.
08:00
Od vstřelené branky se domácí mužstvo nedostalo do vážnější šance ani do stabilnějšího tlaku.
07:19
Buffalo ve snaze o přechod do útočného pásma chybovalo, a tak se píská postavení mimo hru. Vhazování ve středním pásmu.
06:43
O'Reilly při vlastním oslabení napadal hodně hluboko v útočném pásmu, přinutil obránce k chybě a nechybělo mnoho, aby se pokusil o přímý střelecký pokus.
05:34
Velmi povedenou střelou se z oblasti kruhu prosazuje KEVIN SHATTENKIRK. Domácí se dostávají do vedení v době, kdy uplynulo něco málo přes půl minuty přesilové hry. Asistence: Alexander Steen, Vladimir Tarasenko.
05:00
Vyloučeni hostující Tyler Ennis pět minut vražení na hrazení. Přesilovka pro domácí, která bude trvat pět minut.
04:50
Nyní se hraje spíše ve středním pásmu.
04:00
Jaškin se dostal ke střele ze střední vzdálenosti, ale brankář Ullmark si s jeho střeleckým pokusem dokázal poradit.
03:10
Vypadalo to na icing proti domácím, nakonec sudí nechávají hru plynout. Když už jsme u toho, tak se hraje plynule, žádné zbytečné přerušování.
02:42
Registrujeme tři střelecké pokusy. Dva na straně hostů, jeden u domácích.
01:15
Od začátku zápasu sledujeme útočný hokej. Do hlavní role se dostávají útočníci a gólmani mají plno práce.
00:15
Úvodní vhazování vyhráli hostující hokejisté, kteří se dostali do vlastního obranného pásma, odkud následně zakládali útok. Gionta se dostal k první střele utkání, s níž si brankář St. Louis poradil.
00:01
Utkání začne o něco později vinou úvodních ceremonií.

St. Louis Blues: Allen (Elliot) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Edmundson, Bortuzzo, Gunnarsson – Tarasenko, Backes, Steen – Brouwer, Gomez, Fabbri – Jaškin, Lehtera, Pääjärvi – Welsh, Brodziak, Ott

Buffalo Sabres: Ullmark (Johnson) – Ristolainen, Gorges, Bogosian, McCabe, Franson, Colaiacovo – Gionta, O'Reilly, Moulson – Ennis, Eichel, Kane – Reinhart, Larsson, Foligno – McGinn, Legwand, Deslauriers

Rozhodčí: Hebert, Watson – Devorski, Sharrers.
Nad startem domácího útočníka Jori Lehtera je otazník. "Věřím, že bude v pořádku. Jedná se o důležitého hráče," pravil kapitán David Backes. Podle slov kouče týmu má drobné zranění také Colton Parayko.
Do sestavy hostů by se mohl vrátit Evander Kane, který měl problémy s kolenem. Mužstvu chyběl deset utkání. "Myslím si, že je velká šance pro můj návrat. Už se těším na led," pravil Kane. Naopak k dispozici mít Buffalo nebude Zemguse Girgensonse (hrazení v horní části těla, který budě chybět dvě utkání. Nenastoupí ani centr Ryan O'Reilly.
Jedná se o první ze dvou plánovaných zápasů v letošní sezóně.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější den popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepšího světového hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí St. Louis Blues a Buffalo Sabres.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.