Aleš Hemský (DAL) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 9:27
Dmitrij Jaškin (STL) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 11:17
2. Jake Allen (STL) 26 zák., 0 gólů, 100%

Střely na bránu: 26:06
Hity: 17:27
Vhazování: 32:36
Trestné minuty: 20:22
Poslední minuty byli nakonec i díky přesilovce 5 na 3 zajímavé. St. Louis Blues poráží Dallas 3:0. Domácí tým předvedl skvělou první třetinu. Utkání však rozhodl až v třetině poslední. Allen v nové masce vychytává čisté konto. Blues snižují náskok Dallasu na 8 bodů.
59:30
Skvělý zákrok si připisuje Allen proti Seguinovi. Dnes jde čistému kontu naproti.
58:20
Hráč Dallasu se napřáhl ke střele, ale při té zlomil hokejku. Celé situace chtěl využít domácí hráč. Byl však těsně bráněn.
57:42
Za předchozí situaci si jde sednout Pietrangelo a Eaves. Za domácí navíc Jaškin. Dallas si zahraje přesilovku 5 na 3.
57:42
V závěru ještě jedna bitka. Podrážděni jsou hráči Dallasu. I když s pošťuchováním si začali domácí hráč.
57:08
A přesilovka začíná povedenou střelou Seguina z levého kruhu. Allen vytahuje lapačku.
57:00
Parayko fauluje na středovém kruhu. Jde si sednout za držení. Dallas si v závěru tak zahraje ještě jednu přesilovku.
56:25
Zápas už se jen dohraje. St. Louis už sice nebylo tak dominantní ve třetí třetině. Ale z minima vytěžilo maximum.
55:35
St. Louis právě vstřelilo branku!
Obraně ujíždí Upshall. Niemi jeho kličku betonem zastavuje. Proti dorážce RYANA REAVESE už ale nic nezmohl. Je rozhodnuto, tohle vedení už domácí tým nepustí.
Asistence: Scottie Upshall
54:05
Další pěkný zákrok Allena. Střílel Sharp.
53:10
Šance si v posledních minutách vypracovat dokáže. V bráně je ale dnes bezchybný Allen.
52:00
Dallas nyní musí smazat dvoubrankové manko. Čas se mu krátí.
50:50
Tohle je rána pro Dallas, který se snažil v posledních minutách. VLADIMIR TARASENKO prostřeluje z pravého kruhu Niemiho forhandem. Tarasenko dostal puk po skvělém průniku Backese.
Asistence: David Backes
50:20
Sharp úspěšně zakončuje. Allen chytá. Při střele Sharp pravděpodobně ještě lehce zasahuje brankáře, takže se po celé akci strhla lehká strkanice za brankou.
49:50
St. Louis v útoku. Tohle jim vyhovuje.
49:03
Seguin dobře zavezl puk do útočné třetiny. Puk se pak dostal zpoza branky před Allena. Jamie Benn neměl mnoho prostoru na pořádnou střelu.
47:45
Podobně špatná byla i druhá minuta přesilovky. Dallas oslabení přečkává bez nějakých problémů.
46:45
První minuta přesilovky se domácím nedaří.
45:45
Krvavý šrám má pod okem Eakin, který míří do šaten. Není to nic velkého, možná ani nebude třeba šití.
45:45
Klingberg zasáhl Fabbriho hokejkou do obličeje. Jde si sednout za vysokou hůl.
44:56
Brouwer střílí zápěstím z levého kruhu. Niemi připraven.
44:20
Allen měl teď zakrytý výhled. Přesto střelu Sharpa likviduje.
43:50
Ofsajd domácího týmu.
43:10
Dallas zatím moc neohrožuje Allena ve třetí třetina. Hosté se ani pořádně nedostali do útočné třetiny.
42:37
Icing Dallasu.
41:34
Tarasenko v první velké šanci třetí třetiny. Niemi chytá.
40:01
Statistiky:

Střely na bránu: 19:16
Hity: 13:21
Vhazování: 25:18
Trestné minuty: 14:14
Druhá třetina už tak povedená nebyla. Viděli jsme zlepšení Dallasu. Žádnou branku to hostům však nepřineslo. Vyrovnaný výkon ubral na atraktivitě. St.Louis nehrálo špatně, jen přestalo střílet na branku. Za celou třetinu vyprodukovalo pouze 2 střely. Třetí třetina by ale měla být zajímavá. Půjde se do ní za těsného stavu 1:0 pro domácí. Dallas tento nepříznivý stav bude chtít zvrátit od prvních minut poslední dvacetiminutovky.

Třetí třetina začne přibližně ve 4:08.
40:00
39:58
Dallas v samotném závěru blízko vyrovnání. Seguin ve velké šanci přímo před brankářem.
39:14
Tarasenko chtěl před střelou ještě obehrát obránce. To se mu nepovedlo a nevystřelil.
38:46
Puk putoval, od Seguina přes Benna na hokejku Spezzy. Allen chytá.
38:06
37:30
Druhá polovina přesilovky se hostům nedaří.
36:44
Dobrá střela Jamieho Benna z pravého kruhu. Allen chytá do lapačky.
36:06
Jaškin nešťastně posílá puk do hlediště. Je vyloučen za zdržování hry.
34:22
Jamie Benn v šanci. Allen připraven.
33:25
Komerční přestávka.
32:30
Dallas sice zlepšil svojí hru. St. Louis ale hraje stále velmi dobře. Oproti první třetině nevidíme tak atraktivní hru.
31:36
Fabbri dostal puk na pravou stranu, měl hodně času na střelu. Oprášil jen betony Niemiho.
31:00
Dallas se dostává více do hry.
29:42
Před Allenem skočila střela od modré. Brankář si s ní poradil. Stejně tak s dorážkou Eakina.
29:10
Icing Dallasu. Hra se nám hodně kouskuje.
28:47
Přehlídka ofsajdů pokračuje. Opět v něm byl Aleš Hemský.
27:29
Puk končí po odrazu na jedné z laviček. Nyní se trochu nudíme. Doposud jsme byli zvyklí na jiný hokej.
26:54
Další ofsajd hostů.
26:25
Nepřesná spolupráce Hemského se spoluhráčem končí ofsajdem.
25:30
Janmark střílí, Allen chytá. Domácí obrana měla trochu problémy s vyhozením puku. Celou situaci ale zvládá.
24:20
Z trestných lavic už jsou zpět všichni aktéři bitek. Hlavně Dallas vyčkával na návrat Jamieho Benna. Svého kapitána a nejproduktivnějšího hráče.
23:35
Paajarvi trefuje Niemiho do masky. Finský brankář i jeho helma jsou v pořádku. Může se pokračovat.
23:05
Dallas se sice zlepšil. Na své aktivitě ale neubral ani domácí tým.
22:09
Icing Blues.
21:30
Dallas se po přestávce zlepšil.
20:44
Dallas trefuje tyč. Konkrétně Oduya z velké vzdálenosti.
20:01
Statistiky:

Střely na bránu: 17:5
Hity: 5:13
Vhazování: 11:6
Trestné minuty: 12:14
V první třetině jsme se rozhodně nenudili. Viděli jsme jen jednu branku, ale nespočet šancí a také dvě bitky. Šance nám obstaralo St. Louis, které bylo výrazně lepším týmem. V bráně Dallasu dnes ale skvěle chytá Niemi. I proto je stav pouze 1:0. Myslím, že se můžeme těšit na další třetiny. V závěru nechyběli emoce, utkání bude ještě zajímavé.

Druhá třetina začne přibližně ve 3:10.
20:00
19:20
Bouwmeester střílí, Niemi si připisuje další zákrok.
18:28
I Lindbohm a Roussel dostávají trest 5 minut. Počet hráčů na ledě se opět měnit nebude.
18:28
A další bitka. Lindbohm při ní přetahuje přes hlavu dres Rousselovi. Což náležitě oslavuje publikum. Vše odstartoval hit Roussela na Jaškina. Českého hokejistu šel bránit Lindbohm.
17:19
Oba dostávají větší trest. Tedy 5 minut a jdou do šaten. Vyloučen je jak Backes, tak i Jamie Benn.
17:19
A máme tu bitku. Backes a Jamie Benn. Vyhrává útočník Dallasu.
15:52
Dallas může být rád, že prohrává jen o jednu branku. Střelcem první branky možná nebude Steen. Podle opakovaných záběrů jeho střelu nejspíš tečoval Backes.
15:17
St. Louis předvádí dnes několikátý tlak, při kterém má hned několik střel. Posledním střelcem byl Fabbri. Niemi schovává puk v rukavici.
14:10
Z protiútoku zahrozil domácí tým. Niemi opět skvěle chytá.
13:56
Hned po vhazování vystřelil Klingberg. Allen vyráží.
13:52
Dallas se dostává do útočné třetiny. Nahození zpoza branky chytá Allen.
13:11
12:34
Až nyní si na puk po delší době sahá Allen. Jamie Benn na něj vyslal tvrdou střelu. Ta končí v lapačce domácího brankáře.
12:15
Dallas se jen brání. Vzmůže se jen na vyvezení puku na polovinu hřiště.
11:40
Tlak hráčů Blues pokračoval. Niemi ale odolal i dalším atakům.
11:10
Hráči St. Louis se už radovali. Ruce nad hlavu zvedal Jaškin. Niemi ale vytahuje skvělý zákrok.
10:35
Tarasenko najel do útočného pásma a vypálil. Dělovka letí těsně vedle Niemiho branky.
10:07
10:02
Ofsajd Dallasu. V tomhle oslabení už asi nic neuvidíme.
09:46
Konečně Dallas vystřelil. Allen střelu z levého kruhu vyráží. Byla nepříjemná.
09:00
Blues zatím oslabení zvládají dobře. Dallas ani nevystřelil.
08:07
A další vyloučení. Tentokrát si přesilovku zahrají hosté. Ven jde Steen za hákování.
07:10
Jedinou střelu zatím musel likvidovat Allen. Dallas je v útoku zatím bezzubý.
06:29
Hosté v plném počtu. Viděli jsme pěknou přesilovku v podání domácího týmu.
04:32
A přesilovka se St. Louis daří. Střela Shattenkirka se otřela o tyč.
04:29
A další přesilovka pro domácí. Tentokrát Fiddler nesmyslně fauluje po vhazování. Jeho prohřešek je posouzen jako vysoká hůl.
04:23
Ihned po vhazování se snažil dorážet Jaškin. Niemi chytá.
04:19
Následovala ještě další šance. Bluesmani jsou opravdu aktivní.
04:01
Přečíslení domácích. Tarasenko dostává přihrávku do své oblíbené pozice. Niemiho nepřekonává.
03:00
A Dallas se dál jen brání. St. Louis se úvod zápasu daří.
02:00
Přesilovka využita. DAVID BACKES zpoza pravého kruhu pálí forhandem nad lapačku finského brankáře. Domácí tým jde hodně rychle do vedení.
Asistence: Alexander Steen, Kevin Shattenkirk
01:26
Hodně rychle přichází první vyloučení. Spezza byl po vhazování příliš agresivní. Je vyloučen za hrubost.
01:19
00:38
Dva nebezpečné pokusy na úvod vytvořil domácí tým. Tarasenko byl v dobré šanci.
00:01
Dnes je zpoždění větší než obvykle. Úvodního buly už se ale dočkáme. Ceremoniál s bývalými kapitány Blues je trochu delší. Dle ohlasů na sociálních sítích však povedený.

St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Bouwmeester, Pietrangelo, Lindbohm, Shattenkirk, Gunnarsson, Parayko – Paajarvi, Stastny, Tarasenko – Steen, Backes, Brouwer – Fabbri, Lehtera, Jaškin – Upshall, Brodziak, Reaves

Dallas Stars: Niemi(Lehtonen) – Goligoski, Klingberg, Oduya, Demers, Jo. Benn, Oleksiak – Ja. Benn, Seguin, Ničuškin – Janmark, Spezza, Eaves – Roussel, Eakin, Sharp – Sceviour, Fiddler, Hemský

Rozhodčí: Chmielewski, Joannette – Mach, Pancich.

2. Anti Niemi – 19 zápasů, 2,51 g/záp., 90,85 %
Dobrý večer, Dallas si ani moc neodpočinul a už vyráží na zápas do St.Louis. Oba týmy v posledních zápasech doma hostili Philadelphii. St.Louis v noci 11. 12. prohrálo, Dallas uplynulou noc vyhrál.

Utká se první a třetí tým Západní konference. Zároveň sousedé z Centrální divize. Dallas celé soutěži vládne se ziskem 46 bodů. Bluesmani ztrácí na dnešního soupeře 10 bodů. Dnes mohou trochu umazat rostoucí ztrátu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.