Dmitrij Jaškin (STL) (0 + 0, 1 střela, čas na ledě 10:52)
Střely na branku v zápase

St. Louis Blues: 26

Minnesota Wild: 31
Sledovali jsme zajímavý a hlavně napínavý zápas, ve kterém většina branek padla již v první třetině, ve druhé a třetí části jsme neviděli ani jeden gólový počin. Padla spousta trestů, střel na branku i možností, nakonec rozhodovalo prodloužení. Pomalu se začínalo zdát, že dojde i na samostatné nájezdy, avšak v poslední minutě nastaveného času utnul časomíru kapitán domácích David Backes. St. Louis Blues vítězí a berou dva body za výhru. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou neděli.
64:27
St. Louis právě vstřelilo branku!
Už se pomalu začalo zdát, že dnes uvidíme samostatné nájezdy a že prodloužení ve třech proti třem rozhodující branku nepřinese. Ale něco málo přes půl minuty před koncem nastaveného času se Blues dokázali výborně ve třech rozestavit v útočném pásmu, Rattie poslal ukázkovou nahrávku a puk se nakonec dostal až na kapitána DAVIDA BACKESE, který svým druhým zásahem zápasu rozhoduje o výhře St. Louis Blues nad Minnesotou. Napětí na obou stranách až do posledního okamžiku. Asistence: Jori Lehtera.
64:06
Běží poslední minuta prodloužení, v jeho druhé polovině jsme tolik vyložených šancí neviděli.
63:25
Teď zase zámek od Blues, ze kterého se hosté stačili vymanit až po nějaké době. Nakonec se po Nederreiterově nepozornosti puk málem doklouzal až pod Dubnyka.
62:28
Znovu hostující dvojice v bílých trikotech před Allenem, ten pak nakonec ještě trošku nečekaně rozehrává puk.
62:05
Suterova střela z pravého kruhu, ale hostující hokejista byl moc daleko od branky, takže Allen se stihl na jeho pokus připravit.
61:45
Backes s Upshallem už zavezli puk do pásma, ale při přechodu modré čáry si nedali pozor, takže jim čárový rozhodčí odpískal postavení mimo hru.
61:18
Scandella v zajímavé šanci, kdy mířil skoro sám na domácího gólmana. Ale nakonec se právě s Allenem srazil a oba to teď rozdýchávají.
61:00
Po zákroku Allena na druhé straně, se hra přesunuje znovu k Dubnykovi, ten už raději přeruší hru.
60:40
Steen to zkusil sám po pravé straně a nevedl si vůbec špatně, ale trefil beton Devana Dubnyka.
60:10
Hned v prvních vteřinách prodloužení se dostali domácí do přečíslení dva na jednoho, střílel Pietrangelo.
60:01
Začalo prodloužení.
Tři třetiny na určení vítěze nestačily. Branky padaly jen v úvodní periodě, za stavu 2:2 míříme do prodloužení, které se podle nových pravidel odehraje ve třech proti třem. Máme se ještě na co těšit.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:46
Zakázané uvolnění potřetí v krátké době. Fanoušci na tribunách asi nemají příliš radost z toho, jaký hokej ve třetí třetině sledují. O to více se jim třeba bude líbit rychlé prodloužení.
59:26
Už běží poslední minuta třetí třetiny, zdá se, že uvidíme prodloužení. Před tím ještě jedno vhazování po pravé ruce Jakea Allena.
58:25
Blues vyrazili přes střední pásmo ve čtyřech směrem k Dubnykově kleci, ale ani jeden z hráčů v modrém nestačil vystřelit bez přípravy.
57:45
Thomas Vanek byl na ledě už příliš dlouho, chtěl jít ještě dopředu zkusit vystřelit, ale neměl dostatek sil. A tak posílá na plochu čerstvého spoluhráče.
57:10
Technické přestupky vyznačují celou třetí třetinu. Jakoby hráči chtěli až příliš spěchat do pásma a nedávali si vůbec pozor na pravidla. Postavení mimo hru Blues.
56:45
Zazvonila tyčka domácí branky, i když nebylo moc zřetelné, kdo ji trefil. Allen se musel v brance Blues pořádně leknout.
56:33
Steenova střela bez přípravy, kterou Devan Dubnyk ukrývá do lapačky.
56:08
Brodziak si vyměnil kotouče s Bouwmeesterem, obrana Wild ale zůstala v klidu s chladnou hlavou správně rozestavena, takže domácí měli těžkou úlohu.
55:42
Zakázané uvolnění Minnesoty, několikáté ve třetí třetině. Je znát, že hosté si aktuálně příliš nevědí rady s rozehrávkou z obranné třetiny.
55:04
Koivu a jeho rána bez přípravy, Allen na ni ovšem dobře viděl, takže se v klidu přesunul do rozkleku a zasáhnul celkem bez problému.
54:44
Ještě jedna komerční přestávka, pak už budeme pokračovat ve zbytku třetí třetiny.
54:35
Po delší časové odmlce si musel dávat na své tři tyče pozor také domácí gólman, ale ten nakonec jen podržel puk na brankovišti.
53:55
Upshallův pokus z dálky, pro domácí škoda, že jej nikdo netečoval, protože to by samozřejmě byl solidní komplikace pro Devana Dubnyka.
53:10
Kolem vlastní osy se za brankou Dubnyka dobře otočil Rattie, ale ani on minnesotského strážce svatyně nepřekonal. Následuje hostující icing.
52:18
Alexander Steen a jeho zakončení ihned po buly v útočné třetině. Na druhé straně se k dorážce tlačil Parise, ale měl to k puku příliš daleko.
51:50
Suterova střela z dálky, ale k brance nedoletěla, protože ji na levém kruhu někdo v domácím trikotu dokázal zavčas zblokovat.
51:21
Střela Thomase Vaneka, lapačka Jakea Allena a následuje komerční přestávka, po které se bude vhazovat v obranném pásmu St. Louis Blues.
50:50
Ze strany na stranu, nahoru a dolů. Obrany jako by ve třetí třetině skoro neexistovaly, i když gólmani popravdě nemají tolik práce.
49:55
Minnesota vyváží puk k Allenově kleci, to už jsou obě mužstva kompletní a budu si muset dávat pozor, aby se nedopustila dalších faulů.
49:33
Puk končí mimo hrací plochu, někde v hledišti. Z klasické početní výhody Minnesota zbývá necelých dvacet vteřin, pak se konečně začne hrát v pěti na obou stranách.
48:53
Dubnyk nejdříve váhal, zda podržet kotouč, ale nakonec rozehrál, protože jeho celku začala další zkrácená přesilovka.
48:10
Minnesota hrála asi pět vteřin přesilovku, teď už se znovu hraje ve čtyřech. Zatím to vypadá, že plného počtu hráčů na ledě se jen tak nedočkáme.
47:50
Třetí třetina se zatím nese jasně ve znamení vyloučení. Dvě minuty dostane od rozhodčího další z domácích hokejistů, a to Robert Bortuzzo (STL). Podle arbitrů se provinil nesportovním chováním proti brankáři Dubynkovi. Pravděpodobně jde o trest za spršku sněhem po zabrzdění bruslemi.
47:20
Sotva se dostala Minnesota do pásma, už je tu znovu možnost pro Steena. A pak zase znovu zásah Allena. Je zajímavé sledovat přelévání hry ze strany na stranu.
46:59
Moc dlouho se nehrálo a po šanci Steena následuje krátká komerční přestávka, obě strany si budou moci malinko oddechnout.
46:27
Nejdříve dostává dvě minuty za hákování hostující Mikael Granlund (MNS), k tomu sedí za katrem Steve Ott (STL) a Zach Parise (MNS). Mělo by se pokračovat ve čtyřech mužích na obou stranách.
46:27
Tak teď se nám strhal po hvizdu rozhodčího pořádná potyčka u modré čáry v pásmu St. Louis Blues a není pochyb o tom, že rozhodčí budou znovu trestat.
46:12
Hosté zvládli vhazování v útočném pásmu, také už se tam nějakou vteřinu drží. Ale zatím se jedná spíše o kombinace než o šance na střely.
45:57
Dvě minuty za krosček, které uděluje hlavní arbitr tohoto zápasu domácímu hokejistovi jménem Jay Bouwmeester (STL). Minnesota si zahraje první přesilovku ve třetí třetině.
45:44
Zakázané uvolnění St. Louis Blues.
45:19
Backes s Pietrangelem kombinovali na modré čáře ve chvíli, kdy už se domácí nějakou dobu drží v útočné třetině. Blues ale chybí lepší střela na branku.
44:46
Brodziak dobře postavený na brankovišti, Dubnyk měl spoustu starostí s jeho počinem. Ale nakonec i s trochou štěstí hostující gólman přerušuje hru.
44:00
Brouwer to měl k brance příliš daleko a zároveň neměl komu nahrát, tak z pěkně velké dálky nahodil puk. Dubnyk jej přesto raději podržel.
43:29
Bortuzzo získal pásmo zpátky pro domácí barvy a hned se snažil být důrazný u mantinelu, aby mohl jít třeba i do zakončení. Ale nakonec o touš u mantinelu přichází.
42:59
A zase ofsajd, tentokráte v podání St. Louis Blues.
42:42
Znovu zní halou píšťalka rozhodčího, tentokráte kvůli postavení mimo hru. Kouskovaná hra samozřejmě hokejistům moc na klidu nepřidá.
42:22
Puk na zakázaném uvolnění, hra se vrací zpátky před klec Minnesota Wild.
42:11
A hned další zákrok pro Dubnyka, teď ale jenom krotil poskakující puk na brankovišti, jenž by mu mohl natropit starosti.
41:40
Ott a jeho velice pohledná střela, která klidně mohla skončit v brance. Nyní mohou hostující muži děkovat svému brankáři, že je ve stěžejním momentě na začátku třetí třetiny podržel.
41:13
Hraje se stále bez přerušení a po střele Davida Backese z první má práci také Deva Dubnyk. Ten ale jen tečoval puk betonem do rohu.
40:45
Niederreiter se dral kupředu, ještě viděl volného spoluhráče mezi kruhy. Ale ani jeden z nich se nedokázal proti Allenovi prosadit.
40:10
Jako první se ve třetí třetině vrhli na kotouč hosté. Je možné, že každá další chyba může rozhodnout i vítězi zápasu.
40:01
Střely na branku po dvou třetinách

St. Louis Blues: 14

Minnesota Wild: 16
Zatímco úvodní perioda nabídla hned čtyři branky, v té druhé jsme neviděli ani jediný gól, přestože šancí bylo dostatek na obou stranách. Dokonce se urodilo i více zakončení na branku. Na vítěze tohoto mače si tedy budeme muset počkat minimálně do třetí dvacetiminutovky.
40:00
39:16
Běží poslední minuta druhé třetiny, to už je Minnesota samozřejmě kompletní.
38:36
Haula a jeho pokus o vyhození, to už do konce domácí přesilovky zbývají jen vteřiny. Ale Blues se ještě nedokázali pořádně střelecky prosadit.
37:59
Teď už zákrok pro Dubnyka, nejednalo se ale o nikterak složitou práci, gólman Wild v pohodě vytasil svou lapačku proti střele z dálky.
37:35
Ale ani početní výhoda domácích zatím není ideální, Bluesmani se nemohou usadit v pásmu a vytvořit si tak větší tlak.
36:59
St. Louis Blues si až na konci druhé třetiny zahrají první přesilovou hru utkání. Na dvě minuty za podražení totiž míří do boxu jeden z hostů, konkrétně Nate Prosser (MNS).
36:35
Edmundsonova slibná střela končí v náruči Devan Dubnyka, hostující družina tak bude muset dávat dobrý pozor na nové buly u své klece.
36:31
Hra je hodně ve středním pásmu a nikdo nechce udělat do konce druhé třetiny chybu, která by mohla hodně ovlivnit závěrečných dvacet minut zápasu.
35:40
Gunnarsson měl málo času na to, aby si rozmyslel, co provede s kotoučem. Tak jen nastřelil kotouč o zadní mantinel a odevzdal touš soupeři.
35:24
Následuje ještě jedna komerční přestávka, poté již budeme sledovat zbytek prostředního dějství.
35:02
Spurgeonova pecka z dálky nakonec vůbec netrefila zařízení, takže domácí gólman se za ní pouze ohlédl. Wild ještě zůstávají v pásmu.
34:30
Pokud se Wild nemohli v předchozích minutách dostat pořádně na kotouč a byli pod tlakem, to už teď neplatí a jsou to Blues, kdo musel vyhodit na zakázané uvolnění.
33:53
Pariseho střela zápěstím dokázala provětrat lapačku Allena, ale gólman St. Louis Blues si očividně tento zákrok spíš vychutnal.
33:28
Gomez důrazný v útočném pásmu, ale ani jemu se nepodařilo získat lepší možnost, která by ohrozila Dubnyka.
32:48
Už jsme dávno za polovinou základní hrací doby, Zucker zkusil udržet pásmo pro Minnesotu, ale samotnému se mu to nepovedlo, potřeboval pomoci.
32:18
Bouwmeester se nyní navíc dobře vrátil zpátky do obranné třetiny, takže zabránil i případným komplikacím, které mohly přijít z protiútoku.
31:29
Už se znovu hraje a znovu jsou to domácí, kdo tlačí na soupeřovu branku. Zdá se, že dvojnásobné oslabení hokejisty v modrých trikotech spíše nakoplo.
31:13
Steenův pokus o zakončení Bekhendem. Kolem Dubnyka je nyní pořádně život, jde vidět, že Blues si užívají pobytu v útočné periodě.
30:19
Bouwmeesterův pokus o zakončení, před brankou stál ještě na teč připravený Jaškin. Ale neusměrnil kotouč správně.
29:50
Blues v plném počtu, jeden z nejtěžších momentů zápasu zvládli bez inkasované branky a už zase mohou začít myslet na útok.
29:01
Navíc se St. Louis málem dostalo do šance i ve vlastním oslabení. Steen na pravém křídle nebyl vůbec špatně rozjetý.
28:20
Hosté vypálili v přesilovce v pěti proti třem pouze jednu střelu na branku. Nebude trvat dlouho a domácí Blues budou kompletní.
27:41
A teď už navíc Blues vyhazují přes všechny čáry a ukrojí spoustu vteřin z trestu dvou vyloučených mužů v modrém trikotu.
27:20
Pariseho pecka zblokována Pietrangelem před brankou, takže Allen nyní neměl žádnou práci, dobré obranné postavení Blues.
27:05
Je tu veliká šance pro Minnesotu, protože domácí jdou pouze do tří mužů na ledě. Steve Ott (STL) dostává dvě minuty za zdržování hry a jeho tým bude čekat těžká práce.
26:20
Avšak Wild, podobně jako v předchozí přesilové hře, přicházejí o pásmo a musejí začínat zase z vlastní obranné třetiny.
26:04
St. Louis Blues čeká ve druhé třetině další oslabení, tentokráte za trošku zbytečný přestupek. Jori Lehtera (STL) hákoval soupeře a musí si jít na dvě minuty odpočinout.
25:59
Blues nyní dlouho svírali Minnesotu kolem její branky, až Bortuzzo zblízka zamířil a trefil betony Devana Dubnyka. Ten se teď má co ohánět.
25:20
Ryan Reaves si udělal místo u levého mantinelu, aby tam mohl zakličkovat s kotoučem. Na střelu ale vůbec nedošlo.
25:01
Nyní už má Dubnyk puk v lapačce, bude se vhazovat po jeho levé ruce.
24:28
Dmitrij Jaškin se ocitl dnes poprvé ve vážnější možnost, ale nedokázal zakončit ve chvíli, kdy mu poskakoval kotouč na pravém kruhu.
23:38
Početní výhoda Minnesota Wild je nyní minulostí, hosté si v ní stačili vytvořit jedinou větší možnost, jinak se činil domácí muži v obraně.
23:09
A také důležitá práce Allena, který se nyní dokázal roztáhnout na brankovišti a zabránit průchodu kotouče do jeho sítě.
22:30
Minnesota zatím má problém si v přesilovce vytvořit nějaký souvislejší tlak, který by soupeře sevřel. Zatím Bluesmani pohotoví.
21:53
Jenže Blues se hned na dalším buly zmocňují kotouče a vyhazují puk přes všechny čáry od své branky.
21:29
První přesilová hra zápasu, kterou si zahrají muži Minnesota Wild. Na trestnou lavici totiž míří domácí hokejista Troy Brouwer (STL), jenž se dle rozhodčího provinil nedovoleným bráněním.
20:50
Pokus o přechod domácích do pásma také podruhé v krátkém časovém intervalu, ale nakonec z toho pramenilo pouze nahození o zadní mantinel.
20:10
Druhou třetinu začali s pukem na hokejkách domácí hokejisté, hned se sice vydali dopředu, ale soupeř zvolil účinnou obrannou taktiku.
20:01
Střely na branku v první třetině

St. Louis Blues 7

Minnesota Wild: 7
Tak to byla nakonec hodně divoká úvodní dvacetiminutovka mezi Blues a Wild. Pouhých čtrnáct střel na obou stranách za jednu třetinu stačilo na to, aby fanoušci viděli celkem čtyři góly. Gólmani se dnes zatím rozhodně statistiky nevylepšují. Počkejme si na druhou periodu.
20:00
19:18
Minnesota právě vstřelila branku!
Tak to je zběsilý průběh celé první třetiny, se stejně zběsilým závěrem úvodní periody. Nakonec máme srovnáno ještě před úvodní sirénou, Minnesota Wild jen z několika mála střel posílají druhý puk do sítě svého dnešního vyzyvatele. Brankář Jake Allen už nestačil dosáhnout na zakončení od hráče jménem ERIK HAULA, ten už ze své pozice posílal puk do branky celkem neotřeseně. Pomalu se můžeme začít těšit na druhou periodu. Asistence: Thomas Vanek.
19:03
Bortuzzo ve veliké šanci před Devanem Dubnykem, ale hostující brankář byl tentokráte u své pravé tyčky včas.
18:33
Coyle to zkusil po pravé straně, na druhém mantinelu našel volného Pominvilla. Ale ten už pod tlakem bránícího hráče o kotouč přišel.
18:06
Minnesota Wild ale získali sebevědomí a tlačí se daleko více dopředu, než tomu bylo na úplném začátku utkání.
17:33
Tenhle pokus za branku označen nebyl, hlavní rozhodčí má po poradě s kolegou u videa jasno. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
17:33
Veliké problémy pro Allena a hráči Minnesoty už zvedali ruce nad hlavu v pocitu, že puk byl za brankovou čarou ještě před přerušením hry. Ale o tom se nyní nejspíše pojede hlavní rozhodčí přesvědčit na video.
17:15
Backes chtěl rychle nahrávat na Brouwera, ale nedal si pozor na brusle na modré čáře, takže mu je odpískáno postavení mimo hru.
16:12
Zároveň přichází vyloučení na obou stranách barikády, takže dnes poprvé budeme sledovat hru ve čtyřech. Z domácí strany míří na trestnou lavici Ryan Reaves (STL) za hrubost, za stejný prohřešek pyká i hostující Ryan Carter (MIN).
16:12
Puk v náručí Devana Dubnyka, pokračovat se bude za několik okamžiků právě před jeho klecí.
15:11
Jenže už je zase všechno jinak, podobně jako v první polovině první třetiny St. Louis Blues, i Minnesota Wild se prosazují hodně nečekaně a dostávají se na dostřel domácímu mančaftu. Allen se sice po kotouče dlouho natahoval a díval se za sebe, ale nebylo mu to už vůbec nic platné, protože střela hokejisty jménem JASON ZUCKER skončila naprosto přesně v horní polovině domácího zařízení. Wild teď mají daleko větší motivaci, jak se ještě do konce zahajovací dvacetiminutovky hnát za vyrovnáním stavu. Asistence: Ryan Suter.
14:50
Po delší časové odmlce je to Minnesota, kdo se zmocňuje kotouče ve svém útočném pásmu. Ale k zakončení to přeci jen nevedlo, puk získalo daleko od branky.
14:36
Zuckerova nahrávka na Brodina na modrou čáru, druhý jmenovaný pálí z dálky přesně do plastrónu Allena. Pokračujeme po reklamní pauze.
14:02
Minnesota potřebovala nutně vystřídat, ale povedlo se jí to pouze za cenu vyhození puku na hokejky soků. Hraje St. Louis.
13:18
Devan Dubnyk vyjel hodně z branky, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou a zariskoval. Jen tak tak, že nezůstala prázdná klec před útočníky Blues.
12:46
Po dalším vhazování se do šance zkusil procpat David Backes, ale na pravé straně už neměl nikoho, komu by přihrál, takže domácí o pásmo přišli.
12:23
Spurgeonovu pecku z dálky má Allen v lapačce. Přerušuje tak hru a pokračovat budeme po komerční přestávce.
11:30
Bouwmeester to vzal na modré čáře na sebe a získal pásmo pro St. Louis Blues. K zakončení se ale nedostal, uskočil mu puk z hole.
10:58
Scandellovo nahození přes všechny čáry adresáta nenašlo, ale zakázané uvolnění se nepíská.
10:18
Kostrbatý styl rozehrávky Minnesota z vlastní třetiny pokračuje, pravé tohle je důvod kamene úrazu hosté. Ti se tak nemohou dostat do zakončení.
09:50
Buly po pravé ruce Dubnyka zvládli lépe hosté, ale když už se mohli vydat kupředu, puk se odráží mimo plochu do hlediště. Bude následovat nové vhazování.
09:25
Wild již rozehrávají za svou klecí, před Allena se zatím dostat nemohou. Jejich obrana má hodně zkomplikovanou rozehrávku na vlastní modré.
08:40
Tak tohle byla hodně parádně provedená práce od jednoho z hokejistů domácího mužstva! Sotva se St. Louis Blues zmocnili kotouče na vhazování, ALEXANDER STEEN si to nabral směr branka Devana Dubnyka. A když zmíněný hokejista mířil, krásně vzal kus černé gumy na hokejku a poslal pryž po horní tyčku klece Minnesota Wild. Hala jásá a kvituje krásný gól do sítě Wild, Blues zatím těží z minima šancí maximum a ze čtvrté střely střílejí druhou branku. Jak zareagují Divočáci? Bez asistence.
08:31
Máme tu ještě před první půlkou úvodní periody první potyčku, která se strhla u jednoho z mantinelů. Pětiminutové tresty za ni dostávají Ryan Carter (MIN) a Kyler Brodziak (STL).
08:19
Tak to je pořádné tempo, jaké nabral tento duel. Za chvíli jsme v polovině první části, a to jsme sotva začali.
07:52
Po delší časové odmlce se hraje za klecí Allena, ale ten jen sleduje hru ve své blízkosti a nemusí vůbec zasahovat.
07:00
Se střelami na branku jsou na tom oba týmy stejně, avšak Minnesotě se nedaří tolik opticky tlačit v útoční třetině. Ale ani Blues se nedostávají do větších možností.
06:10
Lehtera to zkusil sám přes modrou čáru, ale spíš potřeboval ještě někoho do kombinace. Takže na hranici pásma o kus černé gumy přišel.
04:50
A znovu se hraje dlouho bez přerušení, od vstřelení domácího gólu jediný hvizd rozhodčího, jinak si útočníci užívají prostoru v pásmu.
02:47
Jenže po velice chladném rozjezdu a spoustě nepřesností tu máme překvapivý trest, který uštědřili hostujícímu brankáři Devanu Dubnykovi hráči St. Louis Blues. A trefuje se rovnou kapitán domácího mužstva DAVID BACKES, jenž slaví ve velkém stylu, protože se trefuje vůbec poprvé v aktuálně hrané sezóně. Hosté se budou muset z inkasované branky rychle otřepat, aby si zbytečně nezkomplikovali situaci hned na začátku utkání. Blues nyní budou mírně psychicky ve výhodě. Asistence: Jay Bouwmeester, Alex Pietrangelo.
02:33
Další technický přestupek proti pravidlům v krátkém časovém intervalu. Minnesota Wild nahodili kotouč příliš daleko bez doteku, odpískáno zakázané uvolnění.
02:07
Stále se pokračuje bez přerušení, větší pozor musí dávat Allen, který si připisuje také první vážnější zákrok. Pak už přerušuje hru.
01:28
Thomas Vanek na moment volný na levé straně, jenže kotouč se k němu nedostal zavčas, takže nemohl postupovat dále k brance a zakončovat.
00:39
Nyní si hokejisté v modrých trikotech dali záležet s rozehrávkou za brankou svého gólmana a zkusili to rychle dopředu. Ale Gunnarssonovi skočil puk přes hokejku.
00:13
Jako první se kotouče v dnešním utkání zmocnili St. Lous Blues, jenže ti okamžitě vyhazují na zakázané uvolnění.
00:01
Zanedlouho budeme moci začít.

St. Louis Blues: Allen (Elliot) – Bouwmeester, Pietrangelo, Gunnarsson, Parayko, Edmundson, Bortuzzo – Steen, Lehterä, Tarasenko, Jaškin, Backes, Brouwer, Fabbri, Gomez, Rattie, Ott, Brodziak, Reaves

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Brodin, Dumba, Prosser, Scandella – Pominville, Granlund, Parise – Niederreiter, Koivu, Zucker – Fontaine, Coyle, Vanek – Carter, Haula, Porter.
Vzájemná střetnutí:

Oba týmy se už v letošní sezóně střetly v jednom utkání, ve kterém změřily své síly. Lépe z tohoto zápas nakonec vyšla Minnesota, která zdolala St. Louis těsně 3:2.
Československá stopa v utkání:

Do utkání nejspíše zasáhne pouze na domácí straně Dmitrij Jaškin, který tak bude jediným hráčem z Česka či Slovenska v tomto utkání.

Dmitrij Jaškin (STL) – 0+2, -1, 6 trestných minut
Minnesota Wild

Totéž, jako u Blues, se však dá říct i u Wild, jenž každým rokem vhodně doplňují svůj kádr. Minnesotě se zatím velmi daří i v této sezóně, kde mají shodný počet bodů, jako jejich soupeř, ale v tabulce jim patří třetí příčka. Divočáky navíc čeká proti St. Louis už druhé utkání ve dvou dnech, protože v noci z pátku na sobotu hráli doma s Chicagem, které nakonec ve velké přestřelce přetlačili 5:4.

St. Louis Blues

Blues i v této sezóně potvrzují, že budou opět patřit ke smetánce Západní konference, když jsou po 10 odehraných zápasech na čtvrtém místě, kde na vedoucí Stars ztrácejí jediný bod. St. Louis zatím zdobí parádní defenzíva, kterou i podporují oba brankáři. Bluesmani parádně zvládli i své poslední dvě domácí utkání, ve kterých inkasovali pouhou jedinou branku, když se v Scottrade Center jednou trefil Anaheim. Avšak velmi silný útok Tampy Bay už recept na obranu Blues nenašel.

St. Louis – Anaheim 2:1
St. Louis – Tampa Bay 2:0
St. Louis – New York Islanders 2:3 pp.

Vladimir Tarasenko – 10 bodů (6+4)
Alexander Steen – 8 bodů (4+4)
Troy Brouwer – 8 bodů (3+5)
Vítám vás u on-line přenosu z dalšího utkání NHL, ve kterém se zaměříme na střetnutí mezi dvěma ambiciózními týmy, když St. Louis Blues na svém ledě přivítají Minnesotu Wild. Utkání startuje přesně v 01:00, ale dá se však očekávat, že samotné úvodní vhazování bude vhozeno s několika minutovým zpožděním.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.