Ode mě je to pro dnešek vše, s konstatováním, že Ottawa vyhrála v St. Louis 3:2 po prodloužení, se s Vámi loučím a děkuji za pozornost. Dobrou noc.
Československá stopa v utkání:
Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 7:04
Tři hvězdy utkání:
1. Bobby Ryan (OTT) 2+1
2. Kevin Shattenkirk (STL) 1+0
3. Erik Karlsson (OTT) 0+1
Hokejisté Ottawy v dnešním zápase dlouho tahali za kratší konec, díky dvěma využitým přesilovkám a jistému Hammondovi však dokázali smazat dvoubrankové manko a v divokém prodloužení pak zásluhou Bobbyho Ryana rozhodli o své výhře. Americký útočník dva góly dal, na jeden přihrál a stal se tak hlavní hvězdou večera.
62:33
Ottawa právě vstřelila branku!
Nádhera v podání BOBBYHO RYANA rozhoduje tento zápas! Ryan nejprve s pukem upadl, poté se k němu však dostal zpět, narazil si ho se Stonem a nakonec si pohrál s bezmocným Elliottem.
Asistence: Mark Stone, Chris Wideman.
62:04
Hosté opět propadli, ale ani tentokrát domácí nevyřešili situaci dobře.
61:55
Backesova rána letí mimo.
61:43
Bouwmeester nedosáhl na přihrávku Backese.
60:58
Na druhé straně se řítil do úniku Tarasenko, byl ale zastavený zákrokem na hranici faulu.
60:26
Karlsson s Turrisem měli spoustu času při přečíslení dvou na jednoho, švédský obránce nakonec zvolil střelu, která proletěla těsně vedle pravé tyče.
60:04
Paul Stastny vyhrál buly a puk tak mají v moci domácí.
60:01
Hosté z Ottawy ve třetí třetině díky další přesilovkové trefě vyrovnali a po šedesáti minutách je tak stav nerozhodný 2:2. Následovat bude pětiminutové prodloužení se třemi hráči na obou stranách.
60:00
59:54
Karlsson s pukem za brankou, budeme svědky prodloužení.
59:20
Zack Smith teď výborným obranným zákrokem obral o šanci Vladimira Tarasenka.
58:53
Icing Senátorů vrací hru před Hammonda.
58:38
Ofsajd zastavuje akci St. Louis.
58:30
Wideman nahodil puk do pásma, jeho spoluhráči ale odjeli střídat.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny, Mark Stone zakládá akci Sens.
56:58
Rána Pietrangela po teči končí v ochranné síti, Blues jsou teď jednoznačně lepším týmem.
56:43
Při střele Bouwmeestera neviděl Hammond vůbec nic, naštěstí pro něj puk letěl vedle.
56:11
Zakázané uvolnění Ottawy.
55:35
A další postavení mimo hru, tentokrát přejel rychleji Alex Pietrangelo.
55:03
Ofsajd domácích.
54:51
Poslední komerční přestávka přichází po úspěšném zákroku Hammonda proti střele Pietrangela.
54:45
Domácí opět s pukem v útočném pásmu.
53:21
Velký tlak si teď vypracovali Blues, v největší šanci se ocitl Kevin Shattenkirk, ale Andrew Hammond je v této třetině zatím bezchybný.
52:59
Po sérii střel domácích vyhazují Senators na zakázané uvolnění.
52:43
Hammond opět zasahuje, tentokrát ho prověřil ruský střelec Tarasenko.
52:33
Stastnyho pokus končí ve výstroji Hammonda.
51:54
Berglund z úhlu přestřelil branku.
Střely na branku: 31-29
50:58
Po sérii sporných zákroků se vytáhl Brian Elliott, který vychytal v šanci Pageaua. Komerční přestávka.
49:42
Po sražené ráně Pietrangela se bude vhazovat před Hammondem.
49:24
Backes střílel bez přípravy a minul klec.
48:56
Ryan je při chuti, teď hezky obešel domácího obránce a bekhendem prověřil Elliotta.
48:23
Dobrou střelu Steena Hammond viděl a vyrazil jí betonem.
47:48
Výbornou práci teď odvedl Dmitrij Jaškin, který dlouho kroužil v útočném pásmu a pak krásně nabil Brouwerovi, jenž nebyl daleko od vstřelení branky.
46:57
Hoffman se Stonem jeli dva na jednoho, prvně jmenovaný ale zbytečně přihrával na obsazeného spoluhráče.
46:25
Lehterä krásně našel Bouwmeestera, tomu ale puk přeskočil hokejku.
46:09
Hra je přerušena poté, co Backes spadnul na Hammonda.
45:58
McCormickovu střelu z dálky Elliott bez potíží chytá.
45:01
Hosté využívají přesilovku velice rychle! BOBBY RYAN vystřelil zápěstím od modré čáry a puk skončil až v síti, dobrou práci odvedli hráči stojící před Elliottem, především Mark Stone. Pro Ryana je to dvoustý gól v NHL.
Asistence: Kyle Turris.
44:57
Hoffman byl podražen a Jay Bouwmeester putuje na trestnou lavici, přesilovka pro Sens.
44:22
Ofsajd zastavuje Kylea Turrise.
44:12
Další snadný zákrok pro Elliotta, tentokrát po slabém pokusu McCormicka.
44:03
Backes byl v nadějné pozici, hosté mu ale stihli odpálit puk včas.
43:46
Chiassonovo nahození kryje Elliott, buly v obranném pásmu St. Louis.
43:32
Erik Karlsson čeká s pukem za brankou až mu spoluhráči vystřídají.
43:02
Jaškinova rána letí vedle.
41:53
Fabbri se dostával do zajímavé situace, skvělou práci ale odvedl Chris Wideman, který vytlačil domácího útočníka z výhodné pozice.
40:48
Hosté zahráli vysokou holí a protože se nikdo neměl k tomu, aby hrál, rozhodčí hru přerušili.
40:45
Na druhé straně pálil Karlsson, ale i Elliott byl pozorný.
40:29
Stone zkazil rozehrávku a Hammond musel zasahovat proti střele Steena.

Střely na branku po druhé třetině: 25-20
Je za námi druhá třetina, ve které nejdříve domácí odskočili na rozdíl dvou branek, když Shattenkirk využil přesilovou hru. Ottawa však v závěru třetiny také zhodnotila početní převahu a zásluhou Hoffmana se dostala na dostřel. Zda-li ve třetí třetině hosté zápas vyrovnají se dozvíme po přestávce, která bude trvat zhruba do 4:02.
40:00
39:51
Bouwmeester křižným pasem vyzval ke skórování Steena, ten ale trefil pouze břevno!
39:24
Borowiecki vyhodil puk do hlediště, pravděpodobně tam ale byla teč a tak hostující bek unikl vyloučení.
38:46
Ottawské čekání na gól je u konce! První branku Sens v roce 2016 vstřelil MIKE HOFFMAN, jehož střela propadla Elliottovi pod rukou a puk se pomalu doklouzal za brankovou čáru. Důležitý gól pro hosty, kteří se díky němu dostávají zpět do zápasu.
Asistence: Bobby Ryan, Erik Karlsson.
38:19
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Gunnarsson - 2 min., držení).
38:19
Smithův bekhendový pokus pravděpodobně skončil na břevně Elliottovy branky! Sens teď byli blízko.
37:57
Ofsajd Blues.
37:38
Ryan dostal puk z obranného pásma, pouze ho ale odevzdal zpátky domácím.
37:00
Turris lacině přišel o puk a těžit z toho mohl Bouwmeester, na Hammonda si ale nepřišel.
36:22
Čtvrtá lajna Blues strávila střídání v útočném pásmu, šanci si ale nevytvořila.
35:14
Další přerušení hry, tentokrát Andrew Hammond zalehl puk.
34:53
Snadný zásah Elliotta. Bluesmani téměř dokonale brání a hostům se nedaří prosadit se přes jejich kvalitní defenzívu.
34:39
Po zákroku Hammonda je tu další komerční pauza.
34:31
Další Jaškinův hit, tentokrát si český útočník posvítil na Methota.
33:35
Zápas má v posledních minutách trochu ospalé tempo a nejsou k vidění žádné šance.
33:09
Pääjärviho pokus zblokoval mimo tři tyče Wideman.
32:25
Turrisovu přihrávku vzduchem na Lazara zachytil Elliott do lapačky.
31:19
Akci Marka Stonea přerušil ofsajd.
31:12
Hammond vyrazil puk mimo hřiště, komerční přestávka.
30:40
Výlet Princeho přes celé hřiště byl nakonec zastaven před brankou Elliotta domácí obranou.
30:00
Jsme v polovině dnešního zápasu, který se zatím vyvíjí lépe pro domácí Blues. Hosté z Ottawy se opět neprosazují střelecky.
29:01
Po nepřesné přihrávce Edmundsona končí puk na střídačce.
28:42
Erik Karlsson už puk v útočném pásmu zastavit nestihl a tak se píská ofsajd.
28:08
Dobrý zákrok Elliotta proti střele Chrise Neila.
27:42
St. Louis právě vstřelilo branku!
Ta konečně přišla a hned je z toho gól. KEVIN SHATTENKIRK napřáhl od modré a trefil se fantasticky – přímo do šibenice Hammondovy branky, který navíc nic neviděl přes Davida Backese.
Asistence: Alexander Steen, Vladimir Tarasenko.
27:32
Domácí kombinují v pásmu, chybí tomu ale střela.
26:58
Borowiecki zblokoval svým tělem střelu Vladimira Tarasenka.
Střely na branku: 18-14
26:42
Rozhodčí teď trochu přísně vylučují Marka Stonea za hákování, po komerční přestávce tak budeme moci sledovat další přesilovku St. Louis.
25:58
Paraykova střela nenadělala Hammondovi větší problémy.
25:05
Pěkný hit předvedl Dmitrij Jaškin za domácí brankou.
24:50
Reaves pálí mimo, do útoku jedou po delší době Sens.
24:26
Čtyři sekundy před návratem Princeho přerušuje hru Hammond.
24:10
Dobrá práce Pageaua, který uspořil Senátorům několik vteřin.
23:48
Fabbri opět těsně minul a puk vyjel z útočného pásma.
23:16
Dobrá střela Steena končí v lapačce Hammonda. Kanadský brankář toho moc neviděl.
22:46
Lazar osvobodil hosty.
22:30
Skvělá šance Tarasenka po přihrávce Bouwmeestera byla zmařena Princem, který si pomohl faulem. Přesilovka pro domácí tým.
22:04
Fabbri v dobré střelecké pozici minul!
21:42
Shattenkirk bojuje o puk u mantinelu s Chiassonem.
20:59
Po Berglundově nahození se sám před Hammondem zjevil Pääjärvi, nedokázal ale zasunout puk do branky.

Střely na branku po první třetině: 11-13
První třetina je u svého konce, šťastnější zatím mohou být domácí, kteří zásluhou branky Troye Brouwera vedou 1:0. V první dvacetiminutovce jsme sledovali vyrovnaný hokej, Ottawa se však nadále trápí v koncovce a na gól čeká už 155 minut. Dobrým výkonem se o to v první části přičinil i bývalý Senátor Brian Elliott.
20:00
19:44
Pietrangelo dlouhým pasem hledal za obranou Fabbriho, ten ale jeho přihrávku nezpracoval.
19:12
Nakonec z celé situace ještě vyplynula bitka mezi McCormickem a Gunnarsonem, oba kohouti nyní míří do šatny, jelikož dostali pětiminutové tresty.
19:12
Po souboji před brankou skončil puk ve výstroji některého z hráčů, hra je přerušena.
18:44
Skvělá obranná práce Pietrangela, který nejprve zblokoval střelu Hoffmana a poté ho obral o puk.
18:20
Další zákroky Elliotta, který si poradil jak se střelou Karlssona, tak následnou dorážkou Ryana. Vhazovat se bude v obranném pásmu Blues.
18:01
Ryanova střela proletěla vedle pravé tyče branky St. Louis.
17:20
Methot na modré čáře nezachytil prudkou přihrávku a puk končí až v obranném pásmu Sens.
16:51
Po ofsajdu následuje komerční přestávka.
16:35
Další střelu Backese tentokrát vyrazil Hammond.
16:17
Backesova rána proletěla jen těsně nad brankou Ottawy.
15:17
Tarasenko nevyužil zmatků v rozehrávce Sens a Stone tak míří do útoku.
14:16
Na druhé straně ale padá úvodní branka dnešního střetnutí! TROY BROUWER se po dobrém přechodu přes střední pásmo natlačit před Wiercioche a poté přesnou střelou překonal Hammonda. Blues se tak ujímají vedení 1:0.
Asistence: Alexander Steen, Paul Stastny.
14:06
Pageau vystihl za branku rozehrávku domácích a přihrál Lazarovi, kterého skvěle vychytal Elliott.
13:48
Berglund z úhlu Hammonda nepřekvapil.
13:25
Fabbriho rána zblokovaná, puk končí v hledišti.
13:02
Stone se proháčkoval ke střele, kterou Elliott vyrazil betonem.
12:37
Brian Elliott předvedl další zákrok, když nepustil za svá záda střelu Bobbyho Ryana.
12:23
Zakázané uvolnění domácích.
12:11
Borowieckiho střelu od levého mantinelu Elliott chytil do lapačky, komerční přestávka.
11:19
Fabbri tvrdě dohrál Zacka Smithe ve středním pásmu.
10:38
Pageau hledal přihrávkou zpoza branky Hoffmana, který na jeho nahrávku jen těsně nedosáhl.
10:12
Bouwmeester pod tlakem nahodil puk za Hammondovu branku.
09:16
Ofsajd St. Louis.
08:59
Jaškin hledal při přečíslení Upshalla, přihrávka ale neprošla a z akce tak nic nebylo.
08:42
Puk mezi střídačkami, bude se vhazovat ve středním pásmu.
08:40
08:16
Shattenkirk nezachytil prudkou přihrávku a hosté se tak konečně osvobozují.
07:53
Tarasenko si vybruslil až před Hammonda, který musel předvést dobrý zákrok.
07:18
Gunnarson na ledě, domácí mají zkrácenou přesilovku.
07:08
Střelu Tarasenka Hammond vykopl.
Střely na branku: 4-5
06:49
Střela Bouwmeestera byla sražena nad, komerční přestávka.
06:40
Poměr sil na ledě se na chvilku srovná, na trestnou lavici totiž míří Alex Chiasson za podražení.
06:37
Po střele Karlssona úřadovali před Elliottem Chiasson s Pageauem, nedokázali ale dostat puk do branky.
06:03
Stone tentokrát pokazil přihrávku na útočné modré a Ottawa musí začít opět až od Hammonda.
05:45
Stone z první pálil těsně vedle, domácí vyhazují.
05:09
Carl Gunnarson zadržel unikajícího Smithe, čímž si vysloužil dvouminutový trest. První přesilovku v zápase si zahrají Senators.
04:49
Lazar to měl proti čtyřem protihráčům těžké, domácí se tak zmocňují kotouče.
03:48
Shattenkirk pálil, po Hammondově zásahu dorážel neúspěšně Edmundson.
03:38
Puk v ochranné síti nad brankou Ottawy, vhazovat se bude před Hammondem.
03:28
Zibanejad nepřihrál Hoffmanovi přesně a Blues zakládají protiakci.
03:01
Karlssonovo nahození vyrazil Elliott do rohu hřiště.
02:26
01:48
První zákrok si tak Hammond připisuje až po střele Fabbriho.
01:35
Edmundson pálí mimo.
01:14
Další zákrok Elliotta přerušuje poprvé hru.
00:39
Hned na úvod vytáhl Elliott dva výborné zákroky! Domácí brankář nejprve zabránil ve skórování Ryanovi, jenž zakončoval přečíslení dvou na jednoho, v následném závaru vychytal i Turrise. Sens mohli jít rychle do vedení.
00:01
Arénou zní kanadská hymna, po níž přijde na řadu ta americká.

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo – Edmundson, Shattenkirk – Gunnarson, Parayko – Steen, Stastny, Tarasenko – Pääjärvi, Backes, Berglund – Fabbri, Lehterä, Brouwer – Upshall, Jaškin, Reaves. Trenér: Ken Hitchcock.

Ottawa Senators: Hammond (Anderson) – Claesson, Karlsson – Wiercioch, Borowiecki – Methot, Wideman – Smith, Turris, Stone – Hoffman, Zibanejad, Ryan – McCormick, Pageau, Chiasson – Prince, Lazar, Neil. Trenér: Dave Cameron.

Rozhodčí: Leggo, St. Pierre – Gawryletz, Murray.