Andrej Šustr (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:12
Ondřej Palát (TBL)0+1, 3 střely, čas na ledě 17:12
Tři hvězdy utkání:

1. Andrej Vasilevskij (TBL) 30 zák., 2 góly, 93,8%
2. Devan Dubnyk (MIN) 28 zák., 2 góly, 93,3%
3. Victor Hedman (TBL) 0+0
Tampa Bay Lightning sice ve třetí části nedokázala odolat tlaku Minnesoty Wild, ale nakonec přece jen utkání dotáhla do vítězného konce, když se jako jediný v samostatných nájezdech prosadil Ryan Callahan. Konečný výsledek. Tampa Bay Lightning 3 Minnesota Wild 2 po samostatných nájezdech.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Tampa Bay Lightning.
Autorem vítězné branky je RYAN CALLAHAN.
Charlie Coyle se také pokusil o blafák, jenže jeho následnou střelu zastavila levá tyč!
Ryan Callahan předvedl nádherný blafák a poté puk uklidil bekhendem do prázdné brány. Devan Dubnyk se ocitl na ledě a v leže už v cestě puku do brány zabránit nedokázal!
Mikko Koivu si hodil puk z forhendu do bekhendu, jeho následné zakončení ale zamířilo mimo.
Brian Boyle také neuspěl poté, co proti němu skvěle vyjel Devan Dubnyk a v leže ho připravil o šanci vstřelit gól.
Zach Parise se rozjel jako první a jeho střelu zastavil pravým betonem Andrej Vasilevskij.
Samostatné nájezdy začínají.
Viktor Hedman a Tyler Johnson mohli vystřelit Lightning v prodloužení vítězství, jenže ani jeden z blízkosti puk za záda Devana Dubnyka dopravit nedokázal, a tak rozhodnou nájezdy. Skóre po prodloužení. Tampa Bay Lightning 2 Minnesota Wild 2.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:45
Prodloužení se chýlí ke konci a o osudu utkání budou muset zřejmě rozhodnout samostatné nájezdy.
64:19
Tyler Johnson se skvěle natlačil před bránu, bekhendem se mu ale nepodařilo puk zasunout za záda Devana Dubnyka, který opřel svůj levý beton o tyč!
63:50
Na opačné straně mohl rozhodnout Jared Spurgeon, jeho střela od modré čáry ale byla sražena vedle pravé tyče.
63:17
Victor Hedman tvrdě vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování bez přípravy a Devan Dubnyk jeho střelu pravým betonem vyrazil!
62:35
Andrej Vasilevskij zastavil nahození Wild a přerušil hru.
61:53
Victor Hedman se dostal v blízkosti brány do zakončení a jeho střela orazítkovala levou tyč!
61:29
Tyler Johnson vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Devan Dubnyk jeho střelu vyrazil.
60:50
Minnesota Wild špatně střídala a Steven Stamkos se dostal ke střele, Devan Dubnyk si s ní ale hravě poradil a přerušil hru.
60:01
Minnesota Wild si ve třetí třetině vytvořila obrovský tlak a Zach Parise po skvělé teči vyrovnal, jenže jeho gól nakonec nebyl kvůli nedovolenému bránění brankáře uznán. Wild to ale vůbec nerozhodilo a necelé tři minuty před koncem utkání vyrovnal Jared Spurgeon. Skóre po 60 minutách. Tampa Bay Lightning 2 Minnesota Wild 2.
60:00
59:53
Ryan Suter našel před bránou Nino Niederreitera, ten ale pálil v blízkosti pravé tyče mimo.
59:10
Hosté se sice k ničemu nedostali, ale důležité je, že se jim podařilo vyrovnat poté, co jim nebyl uznán gól Zacha Pariseho.
58:55
Marco Scandella nahodil puk za bránu Lightning.
58:46
Minnesota Wild má na vrh a snaží se ještě před koncem zápasu otočit utkání na svou stranu.
58:15
Alex Killorn se snažil u pravé tyče dorážet, Devan Dubnyk ale puk za svá záda nepustil a připsal si po dlouhé době zákrok.
57:21
Minnesota právě vstřelila branku!
JARED SPURGEON střílí gól a vyrovnává na 2:2!! Charile Coyle tvrdě vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Andrej Vasilevskij jeho střelu vyrazil pouze k Jaredovi Spurgeonovi, který u levé tyče dorazil puk do prázdné brány. Asistence: Charlie Coyle, Nino Niederreiter.
56:59
Tampa Bay Lightning vyhodila puk na zakázané uvolnění a tlak Minnesoty Wild nebere konce.
56:19
Nikita Kučerov se řítil na levém křídle do protiútoku, před bránou ho ale skvěle připravil o puk vracející se Ryan Suter.
56:10
Marco Scandella vypálil z levého křídla, jenže pouze doprostřed brány, kde byl připravený Andrej Vasilevskij, který je teď pod velkou palbou.
55:37
Nino Niederreiter pálil z mezikruží přesně k levé tyči, Andrej Vasilevskij ale dokázal jeho střelu vyrážečkou zastavit, stejně jako následnou dorážku Charlieho Coyla! To byl neskutečný dvojitý zákrok.
55:21
Tampa Bay Lightning se ubránila pouze za cenu zakázaného uvolnění a domácí hokejisté se začínají ocitat pod obrovským tlakem.
55:12
Matt Dumba se neustále snaží prolomit střelecké prokletí, jeho pokus z pravého křídla ale opět našel pouze výstroj Andreje Vasilevskije, který podržel puk a přerušil hru.
54:39
Nino Niederreiter vzápětí zkusil své střelecké štěstí a jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
54:23
Marco Scandella vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho střela byla zablokována.
53:57
Tampa Bay Lightning přečkala kritickou situaci a opět hraje v plném počtu.
53:28
Matt Dumba vypálil od modré čáry a Andrej Vasilevskij jeho střelu letící těsně nad ledem pravým betonem vyrazil mimo!
52:47
Matt Dumba je dnes střelecky nejaktivnějším hráčem Wild. Nyní se dostal do zakončení v blízkosti levé tyče, ani z blízkosti ale na Andreje Vasilevskije vyzrát nedokázal! Brankář Lightning ukryl jeho střelu směřující k pravé tyči v lapačce.
52:22
Braydon Coburn se vrátil zpět na trestnou lavici a Minnesota Wild má za stavu 2:1 přesilovou hru.
52:08
Ryan Suter po přihrávce Matta Dumby tvrdě vypálil od modré čáry a jeho střelu těsně před Andrejem Vasilevskijem tečoval k pravé tyči ze vzduchu clonící Zach Parise, který přišel do kontaktu s brankářem Lightning a Jon Cooper si vzal Coach Challenge! A udělal dobře, protože gól nebyl kvůli nedovolenému bránění brankáře uznán.
52:08
Matt Dumba tvrdě vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování bez přípravy a Andrej Vasilevskij dokázal jeho střelu lapačkou vyrazit a poté si poradil i s dorážkou Zacha Pariseho, který se u pravé tyče snažil kotouč propasírovat do brány!
51:55
Braydon Coburn (TBL) dostal menší trest, 2 minuty zdržování hry – vyhození puku přes ochranné sklo.
51:31
Už se zdálo, že Nino Niederreiter zmeškal ideální přihrávku a zhatil nadějné přečíslení dva na jednoho, jenže po objetí brány přihrál Mikaelovi Granlundovi, který si srovnal puk na střelu a z pravého křídla z úhlu vypálil, jenže pouze do výstroje Andreje Vasilevskije!
51:02
Erik Haula nahodil puk z levého křídla na bránu a Andrej Vasilevskij přerušil hru.
50:55
Alex Killorn v rohu kluziště vybojoval puk v souboji s Jasonem Pominvillem, Wild se ale vzápětí podařilo rychle dostat z obranného pásma.
50:41
Tampa Bay Lightning vyhodila puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění a hra se vrátí před Andreje Vasilevskije.
50:33
Ryan Suter se na levém křídle dostal ke střele, po které si Andrej Vasilevskij připsal snadný zákrok a přerušil hru.
50:04
Třetí třetina se přehoupla do své druhé poloviny a do konce dnešního utkání zbývá necelých deset minut. Samozřejmě za předpokladu, že neskončí remízou.
49:30
Nikita Kučerov na modré čáře útočného pásma Lightning vybojoval puk a mohl se řítit do slibné šance, jenže ho zapomněl za sebou a poté už se mu nepodařilo přesně přihrát ani vystřelit.
48:45
Steven Stamkos se ocital ve velké šanci, jeho následnou střelu ale zablokoval Marco Scandella.
48:33
Zach Parise dnes nehraje dobrý zápas, nyní se snažil něco vymyslet na levém křídle, jenže o puk přišel.
47:53
Viktor Hedman se u pravé tyče z ničeho nic ocitl sám a vypálil, Devan Dubnyk byl ale připraven a nadvakrát ho dokázal vychytat.
47:49
Minnesota Wild vyhodila puk na zakázané uvolnění.
47:30
Lightning vyhráli vhazování v obranném pásmu a Anton Stralman vyvezl puk po objetí brány až do útočné třetiny.
47:22
Nino Niederreiter přejel modrou čáru příliš rychle a útok Minnesoty Wild zastavilo postavení mimo hru, po kterém na řadu přichází krátká reklamní přestávka.
46:58
Vzápětí to samé jako Marco Scandella udělal za bránou Lightning Jonas Brodin.
46:23
Marco Scandella se vrátil do obranného pásma pro puk a poté ho podržel za svou bránou, aby se jeho spoluhráči zformovali a dostřídali.
45:49
Alex Killorn na pravém křídle nahodil puk za bránu Devana Dubnyka, Lightning se ale vzápětí k ničemu nedostali.
45:18
Steven Stamkos se chystal vypálit z levého kruhu pro vhazování, jenže byl Lightning skvěle vytlačen do rohu ledové plochy.
44:46
Minnesota Wild měla dnes k dispozici tři přesilové hry a nevyužila ani jednu z nich.
44:12
Útok Minnesoty Wild zastavila přihrávka rukou a hra byla vykázána do středního pásma.
44:00
Lightning se k ničemu nedostali, stejně jako na opačné straně ledové plochy na levém křídle Ryan Suter.
43:16
Thomas Vanek z levého křídla a zpoza brankové čáry posílal puk před bránu, kde hledal Jareda Spurgeona, místo střely ale málem přišel rychlý protiútok Lightning.
42:37
Thomas Vanek hledal před bránou přihrávkou z levého křídla Nina Niederreitera, jeho pas ale našel pouze Andreje Šustra, který opět vyhodil puk k bráně Minnesoty Wild.
42:09
Andrej Šustr odvedl v obraně skvělou práci a vyhodil puk k bráně Devana Dubnyka.
41:29
Matt Dumba na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele, která zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.
41:15
Lightning se podařilo vyhodit a Minnesota Wild musí spěchat pro puk do vlastního pásma.
40:59
Minnesota Wild má k dispozici třetí přesilovou hru a během těch předchozích dvou se dostala ke třem střelám.
40:52
Cedric Paquette (TBL) dostal menší trest, 2 minuty podražení.
40:09
Minnesota Wild vyhrála úvodní vhazování třetí třetiny a okamžitě nahodila puk za bránu Andreje Vasilevskije.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 2:58.
Ondřej Palát se v dnešním zápase vrátil po zranění zpět do sestavy Tampy Bay Lightning a v úvodu druhé části společně s Andrejem Šustrem asistoval na gól Nikitovi Kučerovovi, který vrátil Lightning zpět ztracené vedení přesnou střelou k pravé tyči. Hodně aktivní byli ve druhé části Steven Stamkos a Brian Boyle, ani jednomu se ale vstřelit gól nepodařilo a vylámali si zuby na Devanovi Dubnykovi. Nikita Kučerov mohl necelých sedm minut před zazněním druhé sirény vstřelit svůj druhý gól v zápase, jenže svůj samostatný únik zakončil střelou do levé tyče, od které se puk odrazil zpět do hry. Minnesota Wild si v závěru prostředního dějství vytvořila tlak a Matt Dumba dvakrát pálil tvrdě od modré čáry, ani jednou ale Andreje Vasilevskije nepřekonal. Skóre po 40 minutách. Tampa Bay Lightning 2 Minnesota Wild 1.
40:00
39:27
Matt Dumba vzápětí znovu vyzkoušel pozornost Andreje Vasilevskije střelou od modré čáry, brankář Tampy byl ale opět připraven a přerušil hru.
39:24
Matt Dumba vypálil a Nino Niederreiter se snažil těsně před bránou dorážet, Andrej Vasilevskij si ale s oběma pokusy poradil a puk zalehl! Skvělá práce brankáře Lightning.
38:58
Nino Niederreiter se ocitl na pravém křídle ve slibné střelecké pozici, jeho následný pokus ale zamířil vedle levé vzdálenější tyče.
38:29
Wild mají velký problém s přechodem přes modrou čáru a Lightning se opět podařilo vyhodit.
37:55
Steven Stamkos vypálil z pravého křídla a Devan Dubnyk ukryl puk po snadném zákroku ve své výstroji.
37:46
Mikko Koivu vypálil z levého kruhu pro vhazování a po jeho zablokované střele Lightning vyrazili do rychlého protiútoku.
37:36
Minnesota Wild se usadila v útočném pásmu a může se pokusit vyrovnat.
37:31
Tampa Bay Lightning dostala týmový trest, 2 minuty příliš mnoho hráčů na ledě.
36:49
Ondřej Palát vypálil z levého křídla a Jonas Brodin jeho střelu obětavě zastavil.
36:31
Blíží se závěr druhé třetiny, ve které jsme zatím byli svědky jednoho gólu.
36:15
Jonathan Marchessault se snažil dojet nebezpečný puk směřující k bráně Minnesoty, jako první u něj ale byl Devan Dubnyk, který vyjel z brány a přikryl ho na ledě lapačkou.
35:34
Brian Boyle vypálil od modré čáry na pravém křídle a Devan Dubnyk jeho střelu u své levé tyče vyrazil do rohu kluziště.
35:30
Steven Stamkos vypálil z pravého křídla a puk po zákroku Devana Dubnyka opustil hrací plochu.
35:13
Jared Spurgeon z pravého křídla od modré čáry nahodil puk na bránu a donutil Andreje Vasilevskije k zákroku.
35:07
Erik Haula v levém kruhu pro vhazování napřáhl k jedovaté střele s příklepem, kterou Andrej Vasilevskij po těžkém zákroku vyrazil vyrážečkou do ochranné sítě!
34:45
Minnesota Wild sice zachytila vyhození Lightning, do zakončení se ale nedostala.
34:31
Viktor Hedman měl za vlastní bránou obrovské problémy s Charliem Coylem a Lightning se nepodařilo vyhodit.
33:53
Lightning vypálili z pravého křídla a Devan Dubnyk po úspěšném zákroku přerušil hru.
33:46
Nikita Kučerov opět na levém křídle nabral rychlost a poté z levého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.
33:35
Tampa Bay Lightning si vytvořila obrovský tlak a snaží se zdvojnásobit své vedení.
33:10
Nikita Kučerov nabral rychlost a pláchnul obráncům Minnesoty. Kučerov poté zakončil samostatný únik střelou, která se od levé tyče odrazila zpět do hry!
33:00
Hra opět nabrala obrovský spád a nyní jsou to hráči Lightning, kteří tahají za delší konec lana.
32:10
Vladislav Namestnikov vypálil z pravého křídla a Devan Dubnyk opět střelu pouze vyrazil před sebe. U levé tyče se snažil puk dorazit do brány Brian Boyle, brankář Wild ale dokázal zareagovat a i s jeho pokusem si poradil, když ho vyrazil mimo!
31:16
Brian Boyle z levého kruhu pro vhazování nahodil puk na bránu a Devan Dubnyk jeho střelu levým betonem vyrazil, jenže pouze k Jonathanovi Marchessaultovi, který z blízkosti pálil mimo!
30:58
Minnesota Wild po inkasovaném gólu opět ožívá, zatím se ji ale vyrovnat podruhé v zápase nepodařilo.
29:53
Erik Haula na pravém křídle na první pohled nenápadně nahodil puk z kruhu pro vhazování na Andreje Vasilevskije, který se málem dopustil další obrovské chyby, po jeho nepřesvědčivém zákroku mu ale pomohli puk uklidit do bezpečí jeho spoluhráči.
29:06
Matt Dumba velice rád pálí od modré čáry, Andrej Vasilevskij si ale puk mezi těly našel a připsal si úspěšný zákrok.
29:02
Zach Parise se dnes vrátil do sestavy Minnesoty Wild a hosté si od něj hodně slibují, nyní se snažil dorážet u levé tyče, Andrej Vasilevskij ale jeho pokus zastavil.
28:32
Ve druhé třetině trochu tempo zápasu opadlo a příliš šancí zatím k vidění nebylo.
28:23
Wild vyhodili puk na zakázané uvolnění a vhazovat se bude po levici Devana Dubnyka.
28:07
Andrej Vasilevskij zastavil nahození Minnesoty Wild z levého křídla a po přerušení hry přichází na řadu krátká reklamní přestávka.
27:49
Jason Pominville se na vrcholu levého kruhu pro vhazování dostal po chybné rozehrávce Viktora Hedmana zpoza brány ke střele, kterou Lightning dokázali vzápětí zablokovat.
27:19
Mikko Koivu se vrátil do obranného pásma, aby pomohl svým spoluhráčům zastavit útok Lightning.
25:51
Steven Stamkos napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování ke tvrdé střele, která směřovala přesně ke vzdálenější pravé tyči, Devan Dubnyk ji ale lapačkou vyrazil a poté puk zmrazil, když ho přikryl na ledě a nepustil Lightning k dorážce!
25:12
Wild se nepodařilo na pravém křídle přejít přes modrou čáru a Nikita Kučerov vyrazil do rychlého protiútoku.
24:19
Viktor Hedman odvedl v obranném pásmu dobrou práci a po zisku puku podél mantinelu za bránou rozehrál.
23:52
Devan Dubnyk se vydal za svou bránu, aby zastavil puk a poté bekhendem rozehrál na jednoho ze svých spoluhráčů.
23:26
Wild vypálili z levého křídla a Andrej Vasilevskij u své pravé tyče puk v pohodě vyrazil za svou bránu.
22:57
Čeští hokejisté prožívají fantastické utkání. Ondřej Palát a Andrej Šustr asistovali u druhého gólu Lightning.
22:41
Andrej Šustr na pravém křídle napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele, jeho pokus ale zamířil vedle vzdálenější levé tyče.
22:29
Andrej Vasilevskij si trochu vyjel z brány u levé tyče, aby holí zastavil nahození Minnesoty Wild.
21:03
Tampa právě vstřelila branku!
NIKITA KUČEROV posílá Tampu Bay Lightning v úvodu druhé třetiny zpět do vedení, a tentokrát domácí hokejisté udeřili hned z první střely. Ondřej Palát vypálil z levého křídla a po zákroku Devana Dubnyka pravým betonem se k němu puk vrátil. Český hokejista ho poté posunul před bránu, kde si na něj sjel Nikita Kučerov a z první ho uklidil ke vzdálenější pravé tyči. Asistence: Ondřej Palát, Anton Stralman.
20:30
Ryan Suter vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho střelu našel na své hrudi připravený Andrej Vasilevskij.
20:09
V Amalie Areně začala druhá třetina, do které oba týmy vstupují za nerozhodného stavu 1:1.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 2:03.
Tampy Bay Lightning vstoupila do zápasu pořádně zostra a na bránu Devana Dubnyka se snesli hromy a blesky. Hodně aktivní byl kapitán Steven Stamkos a měl na holi jednu velkou šanci, když po necelých pěti minutách pálil z blízkosti přesně do levého horního rohu, brankář Minnesoty ale dokázal jeho střelu vyrážečkou vyrazit. Tlak Lightning byl skutečně obrovský a po nádherné stahovačce otevřel skóre zápasu Valtteri Filppula. Zach Parise, který se vrátil do sestavy Wild po zranění, se společně se svými spoluhráči dostal k první střele až bez vteřiny pět minut před koncem první části, když se z blízkosti snažil prosadit Ryan Carter a Minnesota konečně zaznamenala střelu na bránu. Ačkoliv hosté byli směrem vpřed naprosto neškodní, vzápětí se jim po obrovské chybě Andreje Vasilevskije podařilo vyrovnat, když puk do prázdné brány uklidil bekhendem z ostrého úhlu Charlie Coyle. Skóre po první třetině. Tampa Bay Lightning 1 Minnesota Wild 1.
20:00
19:42
Alex Killorn se vrátí na led až s úvodem druhé třetiny. Do konce trestu útočníka Tampy Bay budou po přestávce zbývat 3 sekundy.
19:20
Matt Dumba na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele bez přípravy, Andrej Vasilejvskij se ale rychle přesunul ke své pravé tyči a ukryl puk v kleče ve výstroji.
18:53
Zach Parise se pokusil vypálit z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla sražena mimo.
18:26
Thomas Vanek těsně za modrou čárou nedokázal zkrotit neposedný puk a Lightning se podařilo podruhé v rychlém sledu vyhodit.
18:05
Minnesota Wild má k dispozici první přesilovou hru a šanci otočit utkání v závěru první třetiny na svou stranu.
18:03
Alex Killorn (TBL) dostal menší trest, 2 minuty držení.
17:59
Brian Boyle se u pravé tyče dostal k dorážce, jenže neměl puk kudy propasírovat za záda Devana Dubnyka, po jehož zákroku přichází v první třetině na řadu poslední reklamní přestávka.
17:36
Andrej Šustr se ocitl v mezikruží v obležení dvou protihráčů a přišel o puk.
17:03
Přesnost střel Minnesoty činí přesně 50% a stav utkání je vyrovnaný rázem 1:1.
16:26
Tampy Bay Lightning potřebovala na vstřelení jednoho gólu přibližně šest nebo sedm střel, Minnesota Wild skórovala hned z té druhé.
15:39
CHARLIE COYLE uklízí puk do brány a po obrovské chybě Andreje Vasilevskije vyrovnává z ničeho nic na 1:1!! Andrej Vasilevskij nechtěně přihrál bekhendovou přihrávkou u levé tyče Charliemu Coyleovi, který se nerozpakoval a přízemní střelou bekhendem uklidil puk do prázdné brány. Bez asistence.
15:05
Minnesota Wild vyhrála v útočném pásmu vhazování, vzápětí se ale její hráči sami vytlačili do středního pásma.
15:01
Ryan Carter na pravém křídle nabral rychlost a v blízkosti levé tyče se dostal ke střele, Andrej Vasilevskij byl ale připraven a konečně si připsal první zákrok, že se na něj ale načekal!
14:48
Valtteri Filppula skvěle objel bránu a poté puk přihrál na modrou čáru Alexovi Killornovi, který bez přípravy vypálil a Devan Dubnyk jeho střelu vyrazil.
14:32
Útok Wild opět nic nepřinesl a Lightning se usadili v útočném pásmu.
13:58
Minnesota Wild vyhrála vhazování po pravici Devana Dubnyka a může se vydat do útoku.
13:56
Nino Niederreiter vyhodil puk z pravé strany obranné třetiny na zakázané uvolnění a hra se přestěhuje zpět před Devana Dubnyka.
13:25
Tampa Bay Lightning po vstřelení úvodního gólu trošku přestala hrát a Minnesota Wild je nyní častěji v útočném pásmu.
12:48
Jason Pominville si na vrcholu pravého kruhu pro vhazování stáhl puk na střelu, jenže v rozhodující chvíli mu kotouč sjel z hole. Minnesota má i smůlu.
12:31
Mikko Koivu byl zřejmě tím hráčem, který zkusil vypálit od modré čáry na bránu, jeho střela ale byla zablokována.
12:25
Minnesota Wild se sice dokáže dostat do útočného pásma, jenže vzápětí rychle ztrácí puky a Andrej Vasilevskij stále čeká na první zákrok.
12:03
Devan Dubnyk zastavil nahození Tampy Bay Lightning z levého křídla a po přerušení hry přichází na řadu reklamní přestávka.
11:53
Minnesota Wild hromům a bleskům neodolala a domácí hokejisté se po velké převaze ujímá k radosti fanoušků vedení. Po zakázaném uvolnění Wild byla hra přerušena.
11:40
VALTTERI FILPPULA otevírá nádherným způsobem skóre dnešního zápasu a posílá Tampu Bay Lightning do zaslouženého vedení!! Valtteri Filppula předvedl po výměně puku s Alexem Killornem před bránou nádhernou stahovačku a poté zamířil přesně k levé tyči. Asistence: Alex Killorn, Steven Stamkos.
11:26
Hraje se v extrémně vysokém tempu a hra se přelévá ze strany na stranu.
11:10
Wild na pravém křídle pouze nahodili puk do útočného pásma a odjeli rychle střídat.
10:38
Tampa Bay Lightning to doma rozjela pořádně zostra a Minnesota Wild má co dělat, aby tuhle silnou bouřku přežila.
09:56
Ryan Callahan si těsně před bránou najel na přihrávku svého spoluhráče z levého křídla, jeho následná střela ze druhé vlny ale zamířila vedle vzdálenější levé tyče!
09:05
Charlie Coyle nabral na levém křídle ve středním pásmu rychlost a poté napřáhl z levého kruhu pro vhazování ke střele zápěstím, ta ovšem zamířila nad a Andrej Vasilevskij stále nemusel zasahovat.
08:32
Lightning vstoupili do utkání pořádně zostra a Wild se ještě nedostali ani k jedné střele mezi tři tyče.
07:11
Lightning na levém křídle tvrdě vypálili od modré čáry a Devan Dubnyk si pokryl prostor u své pravé tyče, kde puk vyrazil za svou bránu.
05:59
Vyloučený Matt Dumba je zpět na ledové ploše a Minnesota hraje v plném počtu.
05:55
Minnesotě Wild se po velkém tlaku podařilo vyhodit a z přesilové hry Lightning s největší pravděpodobností nic nebude.
05:11
Braydon Coburn vypálil na levém křídle po přerušení hry ihned po vhazování a jeho střela letící nad ledem nadělala Devanovi Dubnykovi velké problémy, brankář Wild ale situaci ustál a betonem jeho střelu zastavil!
04:36
Steven Stamkos se ocitl před bránou v obrovské šanci a jeho střela směřovala přesně do levého horního rohu, Devan Dubnyk ale vytáhl fantastický zákrok a vyrážečkou puk vytěsnil mimo!
04:20
Lightning se ihned po vhazování usadili v útočném pásmu, Steven Stamkos ani Nikita Kučerov ale mezi tři tyče nezamířili.
03:58
Matt Dumba za vlastní bránou přidržel protihráče a Tampa Bay Lightning má k dispozici první přesilovou hru.
03:58
Matt Dumba (MIN) dostal menší trest, 2 minuty držení.
03:01
Thomas Vanek na pravém křídle nabral rychlost a poté hledal před bránou osamoceného Mikaela Granlunda, Lightning ale jeho přihrávku na poslední chvíli vystihli.
02:42
Andrej Vasilevskij vyjel za bránu, aby zastavil nahození Wild a rozehrál.
02:09
Brian Boyle nahodil puk do útočného pásma a poté se ho snažil za bránou dojet, tělem ho ale odstavil Jonas Brodin.
01:40
Minnesota Wild se opět usadila v útočném pásmu, na pravém křídle se ji ale v rohu kluziště puk vybojovat nepodařilo.
01:11
Nikita Kučerov vypálil z levého kruhu pro vhazování a Devan Dubnyk si připsal první úspěšný zákrok, po kterém podržel puk ve své výstroji a přerušil hru.
00:51
J.T. Brown nabral na pravém křídle rychlost a poté vypálil, jeho pokus ovšem zamířil vedle přední pravé tyče.
00:25
Jason Zucker se na levém křídle po vyjetí z rohu kluziště do zakončení nedostal a na opačné straně mohli zahrozit Lightning.
00:06
Minnesota Wild vyhrála úvodní vhazování a okamžitě puk nahodila do útočného pásma.
00:01
V sestavě Tampy Bay Lightning se kromě Viktora Hedmana dnes představí také čeští hokejisté Andrej Šustr a Ondřej Palát, nad jehož startem visel do poslední chvíle otazník. V brankách se proti sobě postaví Andrej Vasilevskij a Devan Dubnyk.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Bishop) – Stralman, Hedman, Garrison, Coburn, Šustr, Carle – Killorn, Filppula, Stamkos (C) – Palát (A), Johnson, Kučerov – Brown, Paquette, Callahan (A) – Namestnikov, Boyle, Marchessault. Hlavní trenér: Jon Cooper.

Minnesota Wild: Dubnyk (Backstrom) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Brodin, Prosser, Dumba – Parise (A), Granlund, Pominville – Vanek, Koivu (C), Zucker – Niederreiter, Coyle, Carter – Porter, Stoll, Haula. Hlavní trenér: Mike Yeo.

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Rob Martell – Brian Mach, Andy McElman.

Andrej Šustr (TBL) 1+8, +/- +1
Ondřej Palát (TBL) 2+5, +/- +0
Vzájemné zápasy:

08.11.15 Minnesota Wild – Tampa Bay 1:0
Minnesota Wild:

Útočník Minnesoty Wild Zach Parise by se měl po vynechání jednoho zápasu kvůli problémům s kolenem vrátit zpět do sestavy. Zach Parise je s jedenácti góly druhým nejlepším střelcem Minnesoty a po zranění proti Nashvillu Predators od 6. listopadu vynechal osm zápasů. Útočník Wild se v sobotu zúčastnil tréninku, do zápasu ale zřejmě nezasáhne, protože sám nechce návrat na led uspěchat a obnovit si tak zranění.
Tampa Bay Lightning:

Útočník Ondřej Palát před zápasem prohlásil, že se cítí být po zranění kotníku připraven na návrat, nad jeho startem ovšem stále visí otazník a jeho start závisí na tom, jak se bude cítit těsně před utkáním. Ben Bishop se kvůli neblíže specifikovanému zranění nezúčastnil tréninku a Tampa Bay proto povolala z týmu Syracuse (AHL) zpět brankáře Andreje Vasilevskije, který během posledních dvou sezón NHL odchytal osm zápasů. Tampa Bay by proti Minnesotě v Amalie Areně ráda dosáhla na rekordní šesté domácí vítězství v řadě a vyrovnala tak nejdelší vítěznou sérii letošní sezóny.
Minnesota Wild zavítá v neděli v noci na led Tampy Bay Lightning, kterou 8. listopadu 2015 porazila nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Brankář Wild Devan Dubnyk předvedl 31 zákroků a jeho protějšek Ben Bishop 24. Jediným hráčem, kterému se podařilo vstřelit gól, byl Jared Spurgeon. Druhým vzájemným zápasem v letošní sezóně NHL mezi Tampou Bay a Minnesotou Vás s radostí provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.