A mně opravdu nezbývá, než se s vámi rozloučit. Přeji vám co nejlepší start do nového týdne a věřím, že zůstanete i nadále věrni našim přímým přenosům, a to nejen z NHL, ale i z dalších soutěží a akcí. S poděkováním za přízeň se s vámi loučí Jaroslav Svoboda.
Náš přenos pomalu končí, byť nutno dodat, že toho materiálu k dnešnímu strhujícímu duelu by se určitě našlo...
3. Lauri Korpikoski (EDM) 1+0
Domácí hlavně doplatili na to, že ve třetí třetině své šance spálili Daniel Sedin a Radim Vrbata, hlavně ta Sedinova tutovka před naprosto prázdnou brankou byla do nebe volající záležitost.
Obrovský podíl na té brance, vlastně klíčový, měl slovenský zadák Andrej Sekera. Korpikoski pak již jen slízl smetanu. Nicméně Oilers hlavně vítězí podruhé v řadě.
61:46
Edmonton právě vstřelil branku!
A Oilers vítězí podruhé v řadě! Prodloužení trvalo necelé dvě minuty, pak ztratil kotouč Henrik Sedin, a místo bleskového zapojení do defenzívy věnoval pár vteřin hlavnímu rozhodčímu, což stálo Canucks šanci na další bod! Andrej Sekera pak sehrál vítěznou akci s LAURI KORPIKOSKIM, který mezi betony Millera dotlačil puk do sítě! Rozhodčí pak ještě bleskově zkontrolovali, zda nebyla porušena pravidla, zjistili, že ne a gól platí! Asistence: Andrej Sekera.
60:30
A Hall se hned poté prohnal po pravém křídle a Miller musel zaklapnout betony včas!
60:18
Vrbata si vybruslil, ale míjí branku!
60:04
Canucks vyhráli buly.
60:01
Takže znovu nás čeká zážitek v podobě nastavení třech proti třem.
Prodloužení začne za malou chvíli, ještě ale rozhodčí u boxu telefonují...
59:58
A naopak Hallův pokus rychle se dostat ke střelbě končí čistým zákrokem bránícího hráče... Čeká nás prodloužení.
59:50
A podařilos e domácím rychle přesunout hru do útočného pásma, ale tam se již zakončit nepodaří.
59:44
Canucks vyhráli důležité buly ve svém pásmu.
59:42
Ale prakticky hned rozehrává a Miller nakonec musí zasahovat a ještě jedno přerušení hry.
59:30
Gryba na chvíli uklidňuje situaci za Nilssonem.
59:24
A teď již Canucks vyhazují.
59:13
Olejářům se nedaří dostat kotouč před brankoviště.
59:02
A pořád tam setrvává.
58:45
McDavid ještě střílel, teď je hra v rohu kluziště v pásmu Canucks.
58:35
A Ryan Miller se teď pořádně zapotil! Jakupovova první rána se odrazila od zadního hrazení a Jakupov stihl tento kotouč podruhé vystřelit a Miller musel na brankové čáře pak ustát ještě obrovský tlak hráčů Oilers do brankoviště! Podařilo se mu to!
58:25
Ale opravdu jen na pár vteřin.
58:16
Canucks udrželi pásmo.
58:12
Radim Vrbata získal v útočném pásmu kotouč a hned z otočky vypálil, no Nilssonova lapačka na poslední chvíli schovala kotouč do rukavice!
58:05
Domácí nahazují a odchází střídat.
57:37
Tak se zdá, že duel pomalu míří do prodloužení, znovu Canucks přicházejí po krátkém pobytu o pásmo.
57:18
Jenže ani Canucks v krátké mezihře v prostoru kolem Nilssonovy branky nic nevymysleli.
57:00
Jenže z rohu kluziště se góly nedávají a u mantinelu tentokrát silnější hráči domácího týmu.
56:50
A Oilers hned míří do útočného pásma.
56:40
Lander úspěšnější.
56:37
Týmy se již staví zase zpět na buly. Lander proti Henriku Sedinovi.
56:37
Tak ještě jedna komerční pauza...
56:33
A na rozehrávce podruhé v krátké době Fayne, tentokrát ale jeho pas míří do ofsajdu.
55:30
Další přerušení hry a poslední reklamní přestávka třetí třetiny.
55:02
Daniel Sedin pálí ze všech stran, jako by chtěl odčinit tu odkrytou minutou klec, ale i tentokrát je Nilsson proti změně stavu.
54:38
Mark Fayne přestřelil Millerovu branku.
54:18
Ovšem tahle křižná přihrávka pásmem na modrou vedla tak pět metrů od nejbližšího hráče a kotouč končí až u Nilssona.
53:45
Po dlouhé době zase Oilers dávají o sobě vědět.
53:25
Edler míjí branku.
53:19
Radim Vrbata měl na holi obrovskou šanci, zprava nejprve vystřelil Sutter, jeho bomba skončila na druhé straně u Radima Vrbaty, který pálil do odkryté branky, ale Nilsson bravurním skokem lapil ránu českého útočníka!
53:08
53:07
A po dlouhé době další přerušení hry, které vyplní komerční přestávka!
52:43
Radim Vrbata hitoval Klinkhammera, který zatím v této statistice vedl mezi všemi hráči v zápase.
52:30
Poprvé se nechává slyšet celá hala ve Vancouveru.
52:16
A po krátkém nakouknutí do útočného pásma zase Canucks ztrácejí puk.
52:05
A na puku Vancouver zakládá akci od své branky.
51:43
Gazdic z Edmontonu neprošel do útočného pásma.
51:35
Ti se nakonec osvobozují.
51:16
Canucks drží útočné pásmo, první formace Nucks teď svírá hosty.
51:00
Daniel Sedin pálí, Nilsson pozorný.
50:29
Connor McDavid opět vybojoval puk a Miller musel hledat pod nohami hráčů, co se před ním vlastně děje, nakonec zasahovat nemusel.
50:10
Virtanenova snaha přihrát před branku je nepřesná, kotouč končí jen na bruslích bránícího hráče.
49:47
Baertschi míjí branku soupeře.
49:11
Ani jeden z brankářů v tuto chvíli nemá potřebu zasahovat. On totiž ani jeden z týmů se nějak stále nemůže prodrat zarputilou obranou soupeře.
47:51
McDavid rozjel po dobrém převzetí puku ve vlastním pásmu akci, na jejímž konci sám najížděl na přihrávku, která ale absolutně postrádala přesnost.
47:27
Ani teď nevedla souhra Sedinovců ke zakončení akce.
47:12
Důrazný Dorsett za brankou Oilers kotouč nevydoloval.
46:48
Pořád trvá hodně neurovaná pasáž hry, kdy oba celky doplácejí na nepřesnosti.
46:00
Oba týmy nyní marně hledají cestu do útočného pásma.
45:38
Hosté se ubránili zkrácené přesilovce. Jsou kompletní.
45:00
Naprosto stejně si počíná i Henrik Sedin.
44:55
Radim Vrbata míjí branku Nilssona.
44:50
Domácí kompletní.
44:23
První návštěva Oilers v tomto rozložení sil u Canucks, Schultz ale Millera neprostřelil.
43:57
Znovu Ben Hutton, tentokrát míjí. Ve hře 4 na 4 zatím aktivnější domácí.
43:44
Nilsson zasahuje proti pokusu Bena Huttona.
43:38
A poměr sil se vyrovná. A McLellan na střídačce hostů se jen tak usmál a jestliže fanoušci v ČR často naráží na jeho podobu se známým komikem Michalem Suchánkem, tak teď to bylo naprosto zřetelné, neboli Partička zavítala do Rogers Areny. Ale to hlavní, Jakupov dostává dvě minuty za faul na Bo Horvata.
43:10
Jenže teď Oilers přicházejí o pásmo.
42:50
Druhá přesilovka Oilers v utkání, tu první využili. Vůbec oba týmy jsou na špici NHL ohledně využití přesilovek.
42:50
A další rána pro Canucks, Alexander Edler fauloval Taylora Halla a míří na dvě minuty za podražení na trestnou lavici.
42:40
To snad není možný! Henrik Sedin v úniku neprostřelil Nilssona, ale kotouč po jeho zákroku zůstal zcela volný v prázdném brankovišti a dojíždějící Daniel Sedin z jednoho metru přestřelil branku!!! Naprosto prázdnou branku!
42:20
Schultz promáhl, pak dostal kotouč před prázdnou branku, tam ale nikdo z Oilers nebyl.
42:09
A Virtanenovu ránu Miller vyráží do ochranné sítě, bude se vhazovat v útočném pásmu Canucks.
42:00
Tentokrát to ofajsd nebude a vpřed postupuje Virtanen.
41:46
Zakázané uvolnění Canucks.
41:15
Nilsson sice kontroloval střelu domácích, ta šla mimo, na první zákrok v této dvacetiminutovce si zatím musí počkat.
40:56
Další zákrok Millera, tentokrát pálil Jakupov.
40:44
Kotouč až u Nilssona, aspoň tedy na chvíli, hra se zase obrací.
40:27
Je to tak, Nugent-Hopkins vystřelil zpoza hráče, Miller kryje.
40:20
Canucks vyhráli buly, ale jako první asi bude zasahovat Miller, hosté se ženou vpřed.
40:01
Vše je připraveno k zahájení poslední dvacetiminutovky, pojďme na to.
A majitelů vstupenek uvedených níže se dnes do Rogers Arény dostavilo 18 261, což je tedy oficiální číslo o počtu diváků zápasu. To je takřka vyprodáno, číslo odpovídá 96,6 procentům kapacity haly.
Tak Ryan Miller si stále drží šanci na prodloužení své série neporazitelnosti proti Oilers. Na druhou stranu sami Oilers drží zase šanci na druhé vítězství v řadě.

EDM: Justin Schultz, 14 minut a 45 vteřin
Takže ve druhé třetině jsme gól neviděli a domácí tak drží s Edmontonem stav 1:1, byť jsou i nadále aktivnějším týmem.
40:00
39:52
Až nyní vystřelil Edler a Gryba jeho pokus před Nilssonem srazil do rohu kluziště.
39:20
A Oilers úspěšně drží Canucks u mantinelu.
39:00
Canucks už zase drží hru v útočné třetině.
38:30
A Nugent-Hopkins se ihned začal tlačit do brejku, nakonec se mu i s přispěním dobré defenzivní práce domácích zadáků kotouč zapletl na kruzích mezi brusle.
38:15
38:13
Vancouver zpět v útočném pásmu, ale z přesilovky už moc nechybí.
37:58
A teď už ne. Jednoduché řešení hostů, prásk kotouč až k Millerovi.
37:48
Po vhazování se drží Canucks v útočném pásmu.
37:26
Další pokus od modré, Nilsson kryje.
37:15
Korpikoski zablokoval střelu Radima Vrbaty, který stává na modré čáře a od tama pálí při přesilovkách Canucks.
36:56
Až nyní se Canucks vrátili do útoku.
36:30
Domácí tým v pásmu nedokázal udržet hru a Oilers se poprvé osvobozují.
36:15
Ale teď se možná vzruchu konečně dočkáme, za podražení míří na trestnou lavici hráč s číslem 93 v dresu Olejářů, a to Ryan Nugent-Hopkins. Poměrně zbytečné vyloučení za zbytečný zákrok ve středním pásmu na červené čáře, ale naprosto neoddiskutovatelné vyloučení.
36:00
A ani další výpad Canucks neměl šanci na úspěch, obrana Oilers pokryla přihrávku mezi kruhy.
35:30
Pečlivě teď brání v posledních desítkách vteřin oba týmy.
35:00
Bartkowski prokazuje svou hlavní doménu, byť dnes už gól dal, tak tou je tvrdost – teď to pocítil Purcell.
34:46
A Miller se musí činit, Korpikoskiho příklep byl štiplavý, ale jednička Vancouveru drží svůj tým.
33:52
McDavid vyhrál buly.
33:51
A hlavní sudí si ještě dojel ke střídačce Oilers vytáhnout si zpět na led hráče, kteří předtím byli při zakázaném uvolnění a zkusili teď vystřídat. A byl u toho tak neústupný, že mu nejspíš vůbec nešlo odporovat. "Ty, ty a ty!" Jasný gesta, chlapci, konec sezení, máte být na ledě.
33:51
A hra je přerušena a bude se vhazovat hned poté, co skončí komerční přestávka.
33:47
A Anton Slepyšev také v zakončení, první útok Oilers si teď vypracoval dvě slibné pozice, bekhend ruského útočníka ale skončil pouze u Millera.
33:20
To Taylor Hall si vypracoval slibnější akci a z levého křídla dojel až do zakončení, kdy musel Miller zasahovat proti prudké ráně na zadní tyč!
32:40
Další závar domácích nevedl ke koncovce, kotouč se pouze potuloval párkrát na hranici brankoviště.
31:46
Korpikoski si hned poté připisuje i hit poté, co najel do Vrbaty.
31:36
A Miller pár vteřin poté musí krotit ránu Korpikoskiho, ale podařilo se mu to!
31:29
Domácí teď měli obrovské štěstí, Lander trefil tyčku Millerovy branky!
31:11
Nakonec Vrbata pálí, Nilsson kryje!
31:00
Vrbata zavezl kotouč do útočného pásma, ale z finální přihrávky nedokázal Sutter zakončit.
30:43
Domácí jsou nyní aktivnější, Ben Hutton zkusil také štěstí, ale znovu pozorný Nilsson jeho příležitost kryje.
30:10
Nilsson znovu zasahuje, hlavně Dorsettova příležitost byla slibná.
29:37
Ale o kotouč přišli a hned následoval dlouhý pas za obranu, na poslední chvíli perfektní defenzivní činnost od Sekery zachraňuje Oilers.
29:00
Až teď se Oilers na chvíli usazují v útočném pásmu.
28:10
Po delší době trochu uklidnění, oba týmy nyní marně hledají cestu do koncovky.
27:09
Ještě Virtanen zahrozil, Nilsson znovu úspěšný.
27:04
Obrovská příležitost pro Svena Baertschiho, který ujížděl sám na Nilssona, zkusil kličku na bekhend, ale gólman Oilers pokryl prostor, navíc Baertschi nedokázal zvednout kotouč.
26:53
A znovu Rob Klinkhammer, tentokrát ale Miller nemusel zasahovat.
26:40
Nugent-Hopkins vydoloval puk a Oilers sevřeli Canucks, výborný pokus předvedl Klinkhammer!
25:55
Hra nyní postrádá přímočarost a hlavně v klíčových momentech přesnost.
25:30
Po přerušení hry se Oilers dostali k brance Millera, Jakupovovo přiťuknutí spoluhráči směrem k brance ale neprošlo.
25:01
A to ani proti Brandonu Sutterovi, který si vybruslil ve velké rychlosti až od hrazení před Nilssona, ale v klíčový moment přestřelil!
24:30
Další vzruch před Nilssonem, ale ten zasahovat nemusel.
23:53
A i Miller na druhé straně po rychlém přenesení hry musel vytasit své umění, Hallova bomba nebyla vůbec špatná!
23:40
Nilsson musel ostře zasahovat proti ráně Daniela Sedina, chvíli nevěděl, kde kotouč vlastně je, jeho spoluhráči ale odpravili puk do bezpečí.
23:10
Dorsett s jedním z hostů v nepříjemném kontaktu, nejspíš to byl Jakupov, Dorsett soupeři ještě naložil jednu ránu za krk, ten pak strhl bitkaře Canucks na led.
22:50
Canucks vůbec nemají problém dostat se do pásma soupeře, teď to zvládl Cracknell, složitější je pro domácí se udržet v blízkosti Nilssona. Opět ztráta kotouče a Oilers vytěsňují hru.
22:10
Hra je ve středním pásmu.
21:51
První výpad hostů, Jakupov se tlačil za modrou a hledal si prostor ke střele, ale nenašel.
21:30
Domácí jsou aktivnější, ale nedostávají prostor k zakončení.
21:10
Načež se ho ujímá Hamhuis a znovu zakládá výpad Canucks.
21:00
Až nyní odehrávají Oilers kotouč do obranného pásma soupeře.
20:30
A Canucks zůstávají v pásmu a mění si kotouče, trošku to vypadá spíš jako by domácí hráli přesilovku. Nicméně do zakončení se nedostávají.
20:09
Domácí se ihned prostřednictvím Henrika Sedina vrhají do útoku.
20:01
Co nevidět ale začne druhá třetina, do které oba kluby vstupují za nerozhodného stavu 1:1.

EDM: Justin Schultz, 7 minut a 52 vteřin
Skončila 1. třetina, ve které jsme viděli dvě branky a převahu domácích Canucks. Nejprve v přesilovce skórovali hosté, kdy se prosadil Jakupov ve 4. minutě, v 16. minutě vyrovnal od modré čáry svou první brankou v NHL v kariéře Matt Bartkowski. Stav tedy 1:1, na střely ale jasná převaha Vancouveru, 13:5.
20:00
19:51
Ještě jedno vhazování v blízkosti Anderse Nilssona.
19:27
Další závar před Nilssonem, jen to v hledišti zahučelo, ale skóre se nemění.
19:00
Sutter vyhrál buly na McDavidovi, ale Oilers se osvobozují.
18:46
A znovu v akci Radim Vrbata, a Nilsson musí zasahovat znovu, a opět je úspěšný.
18:30
Ti se konečně dostali ven z obranného pásma, ale jen prodloužili za branku Millera a odjíždějí střídat.
18:10
Domácí v aktivním napadání působí problémy Olejářům.
17:34
Cracknellova výborná práce v útočném pásmu a je z toho nakonec střela z první od jednoho z najetých zadáků Canucks, Nilsson musí zasahovat a drží kotouč někde ve výstroji.
16:49
A Bartkowski je při chuti, teď tvrdě dohrál Taylora Halla.
16:20
Na druhé straně musel hned zasahovat Ryan Miller, úspěšně drží kotouč v náruči a bude se vhazovat.
15:43
Vancouver právě vstřelil branku!
Bo Horvat totiž najel do brankoviště Anderse Nilssona zrovna ve chvíli, kdy střela MATTA BARTKOWSKIHO vletěla do brankoviště a zapadla za záda Nilssona! Sami rozhodčí se ještě radili, jestli bylo vše v pořádku, McLellan pak jen ukázal směrem do kluziště gestem, že nic se kontrolovat nebude a nemá o challenge zájem. Je vyrovnáno! Asistence: Sven Baertschi, Dan Hamhuis.
15:43
Tak ne.
15:43
Kotouč končí v síti Edmontonu, ale teď otázka, jestli nebude chtít využít McLellan coaches challenge...
15:31
Canucks vítězní na buly a zůstávají v pásmu.
15:29
Z ničeho nic se do šance vyloupl Adam Cracknell, který zkoušel bekhendem překvapit Nilssona, tomu lapačka vystřelila bleskově a přesně.
15:11
Domácí se provinili ofsajdem.
14:55
A hosté odvážejí kotouč ze svého pásma, což je teď pro ně velkou úlevou.
14:42
Ještě další Vrbatova rána, tentokrát mířící vedle.
14:30
Závar před Nilssonem a ve velké šanci Radim Vrbata, halou to jen zahučelo, ale mladoboleslavskému rodákovi letos prostě souzeno, jak se zdá, není, Nilsson dobře zasáhl lapačkou!
13:56
Hansen se dostal na pravém křídle ke kotouči a nic nevymýšlel, poslal příklep na Nilssona, ten v pokleku kryje.
13:30
Cracknellova rozehrávka ve středním pásmu hodně špatná a u puku Edmonton.
13:20
Boj o kotouč v rohu kluziště u Millerovy branky.
12:59
Letestu úspěšnější na buly než Cracknell.
12:45
A na druhé straně nepříjemná rána Teddyho Purcella mířící však vedle branky Millerovy.
12:24
Bartkowski z prostoru od mantinelu ostře napálil kotouč směrem k Nilssonovi a jeden z vracejících se hráčů Oilers musel krotit kotouč na své čepeli, aby si jej nesrazil do branky.
12:00
A hosté se osvobozují až k Millerovi.
11:40
Edmonton drží domácí hráče v rohu kluziště, ovšem Taylor Hall to schytyl nepříjemným hitem.
11:19
Letestu sice vyhrál buly na Henriku Sedinovi, ale nakonec Vancouver zůstává v pásmu a na kotoučit.
11:18
Kotouč opustil kluziště, takže se bude znovu vhazovat, tentokrát po pravici Nilssona.
11:00
Zase malý vzruch před Nilssonem, ale nic nějak extra nebezpečného.
10:40
Ale Sbisa byl vytlačen až na vlastní modrou čáru.
10:31
Domácí v útočném pásmu vyhráli vhazování.
10:27
Komerční přestávka.
10:27
Derek Dorsett, během jehož vyloučení Edmonton otevřel účet utkání, otestoval pozornost Nilssona v brance Oilers, gólman hostů ale s přehledem kryje.
10:23
Slepyšev jen nahazuje do útočného pásma.
10:04
Canucks ale vytlačeni až k Millerovi.
09:42
Brandon Sutter, který v pěti zápasech nasbíral pět bodů, vyhrál na McDavidovi buly.
09:39
Postavení mimo hru hostů, Jakupov byl až moc rychlý při přechodu do útočného pásma.
09:13
Teď už se to hostům podařilo, ale kotouč za brankou Canucks nakonec vydolovali domácí a vyrážejí do hry.
08:51
Olejáři neprošli přes střední pásmo.
08:25
Dva tvrdé hity v okolí brankáře Canucks, ten zasahovat nemusel a hra se stěhuje na druhou stranu.
08:07
Edmonton nastěhoval hru před Millera.
07:24
Další Nilssonův zákrok, tentokrát proti Huttonovi.
06:59
A poprvé v akci i obecně velmi aktivní střelec Radim Vrbata, jeho ránu švihem Nilsson kryje.
05:19
Další Millerův zákrok, tentokrát proti Gazdicovi.
05:13
Rob Klinkhammer provětral Millera, ten tentokrát úspěšnější.
03:23
NAIL JAKUPOV je prvním střelcem dnešního utkání a hosté využívají přesilovku, prsty v tom měl i Connor McDavid! Asistence: Connor McDavid, Mark Letestu.
02:12
A první vyloučení utkání, na trestnou lavici míří Derek Dorsett za podražení Griffina Reinharta.
02:01
Virtanenovu bombu kryje Nilsson.
00:55
A na druhé straně první práce i pro Millera, tomu provětral postřel Taylor Hall.
00:26
Edler pálí na Nilssona, ten si připisuje první zákrok utkání.
00:01
Ještě nezbytná kanadská hymna...
Začátek utkání se nám trochu zpožďuje, tak snad co nejdříve dojde k tomu, na co čekáme, k samotnému zápasu.
Jedním z hlavních bodů večera bude tedy i výkon brankáře Ryana Millera, který má na kontě zatím 12 vítězství v zápasech s Oilers, a hlavně nula porážek. Tak dokáže tuhle jízdu natáhnout na 13 výher nebo si hosté dnes postaví hlavu?

Vancouver Canucks: Miller (Bachman) – Tanev, Edler, Bartkowski, Hamhuis, Sbisa, Hutton – Hansen, H. Sedin (C), D. Sedin – Vrbata, Sutter, Burrows – Virtanen, Horvat, Baertschi – Dorsett, Cracknell, Prust. Trenér: W. Desjardins.

Edmonton Oilers: Nilsson (Talbot) – Schultz, Klefbom, Fayne, Sekera, Gryba, Reinhart – Slepyšev, Nugent-Hopkins, Hall – Jakupov, McDavid, Pouliot – Purcell, Lander, Korpikoski – Klinkhammer, Letestu, Gazdic. Trenér: T. McLellan.
Tady jsou formace, ve kterých by dnes kluby podle dostupných informací měly nastoupit a pokud dojde oproti této podobě jednotlivých "lineupů" ke změně, tak určitě jen ke kosmetické...
Takže dámy a pánové, ještě jednou vítejte u online přenosu z utkání NHL mezi Edmontonem a domácím Vancouverem.
Mimochodem za domácí Canucks nastoupí do branky zase Ryan Miller, který ještě nechyběl ani minutu. Co je ale podstatné, jeho kariéra v NHL čítá v soubojích s Edmontonem 12 vítězství a zatím žádnou prohru.

Radim Vrbata (VAN), 5 zápasů, 0+0
Andrej Sekera (EDM), 5 zápasů, 0+2
Poslední vzájemné zápasy klubů:

11.04.2015, Vancouver – Edmonton 6:5 pp
Góly: Baertschi 2, D. Sedin, Bieksa, Hansen, Edler – Jakupov, Eberle, Hall, Pouliot, Purcell.

19.11.2014, Edmonton – Vancouver 4:5
Góly: Pinizzotto, Purcell, Gordon, Ference – Vrbata 2, Hansen, Higgins, Weber.

01.11.2014, Edmonton – Vancouver 2:3
Góly: Eberle, Perron -- Sbisa, Vey, Dorsett

17.10.2014, Edmonton – Vancouver 0:2
Góly: Vrbata, D. Sedin

11.10.2014, Vancouver – Edmonton 5:4 sn
Góly: H. Sedin, Bonino, Vrbata, Vey, Higgins – Hunt, Arcobello, Jakupov, Joensuu
Edmonton Oilers vstupovali do sezóny s očekáváním, média denně sledovala a přiživovala humbuk okolo Connora McDavida, jedničky draftu. Jenže ten se v prvních zápasech trápil, zatímco jiní nováčci, třeba Larkin nebo Eichel, vpadli do NHL s grácií. Oilers v prvních čtyřech zápasech nebodovali a čekání neustále rostla.

Až v minulém duelu za to Edmonton vzal a porazil 5:2 Calgary Flames. A výhru režíroval samozřejmě Connor McDavid, který dal dvě branky a na jednu přihrál. To mu další šanci na hattrick sebral neskutečným zákrokem Jonas Hiller, který po nádherné McDavidově akci hokejkou vyrazil kotouč z prázdné branky. Dnes se dozvíme, zda šlo o ojedinělou vlaštovku nebo Oilers na svůj výkon, včetně McDavida, dokáží navázat.

Oilers v kádru nemají žádného českého hráče, na soupisce je však slovenský obránce Andrej SEKERA. Rodák z Bojnice se na výhře s Flames podílel asistencí, druhou v sezóně. Ale i bilance 0+2 v pěti zápasech mu díky mizernému startu Oilers stačí na 4. místo v týmovém bodování.

Na soupisce zraněných má Edmonton dva hráče, hlavně pak útočníka Jordana Eberleho, spolu s ním nenastupuje ani Dillon Simpson.

Inkasované góly: 15
Úspěšnost přesilovek: 11,1 % (23. z 30 týmů)
Úspěšnost oslabení: 88,2 % (6. z 30 týmů)
Úspěšnost vhazování: 48,6 % (23. z 30 týmů)
Vancouver Canucks, jak jsem již psal, dvakrát letos v Rogers Aréně prohráli. Nejprve po prodloužení s Calgary Flames 2:3, poté v minulém utkání se St. Louis Blues již v základní hrací době, a to 3:4. V týmu pravidelně nastupuje český útočník Radim Vrbata, který ale čeká na první kanadský bod v sezóně.

Na seznamu zraněných hráčů Canucks pak figurují dva hráči, a to brankář Jacob Markström a levé křídlo Chris Higgins.

Inkasované góly: 9
Úspěšnost přesilovek: 5,5 % (28. z 30 týmů)
Úspěšnost oslabení: 92,3 % (2. z 30 týmů)
Úspěšnost vhazování: 49,8 % (16. z 30 týmů)
Dámy a pánové, vítejte u sledování dalšího online přenosu z letošního programu NHL! Vancouver se představí doma proti Edmontonu Oilers, který odehrá už šestý zápas sezóny, ostatně stejně jako Canucks.

Vůbec zápasy Vancouveru mají letos jedno společné – pokaždé v nich vyhrál hostující tým. Teď se Canucks potřetí představí doma a fanoušci v Rogers Aréně budou určitě doufat, že konečně i vítězně. Oilers v minulém zápase konečně bodovali, pravda z těch pěti zápasů hráli čtyřikrát venku, zvládli to až v Calgary. Zda se jim bude dařit i v dalším kanadským městě uvidíme dnes. Stejně jako to, zda na svůj výkon z Calgary naváže Connor McDavid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.