3. Connor Hellebuyck (WPG) 33 zák., 1 gól, 97,0%

Trestné minuty: 6:10

Československá stopa v utkání:
Roman Polák (TOR) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 23:36
Martin Marinčin (TOR) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:45
Asi jsme spíše očekávali vyrovnanou třetinu. Očekávali jsme, že v závěru uvidíme třeba powerplay. Nic takového se nekoná. Winnipeg v poslední dvacetiminutovce doslova dominuje. Třetí třetinu vyhrává 4:0, celkově pak Toronto poráží 6:1. Winnipeg začíná prosinec vítězně, navíc před domácím publikem. Fanoušky jistě namlsali na utkání s Washingtonem, který přivítají doma na Mikuláše. Toronto nenavazuje na dobrý výkon v Edmontonu a s Winnipegem prohrává i druhé vzájemné utkání.
59:40
Hala oslavuje vítězství.
58:30
Winnipeg na tuto třetinu bude vzpomínat ještě dlouho.Takových dvacet minut moc často nezažívají.
57:53
Winnipeg právě vstřelil branku!
ANTONHY PELUSO si bere puk od Coppa a stahovačkou pěkně přehazuje Sparkse.
Asistence: Andrew Copp, Jacob Trouba
57:20
Ladd mohl střílet, byl s pukem celkem dlouho mezi kruhy. Komarov mu nakonec puk sebral.
56:17
Holland střílí, Hallebuyck bez potíží chytá.
54:35
Byfuglien pálí od modré, ale klubko hráčů neprostřelil.
53:30
Na puku hlavně Winnipeg, ale spíše kontroluje hru.
52:00
O vítězi je rozhodnuto, ale snad ještě nějaké povedené útoky uvidíme.
50:53
V závěru přesilovky přeci jen začal Winnipeg tlačit a je z toho gól. Už ne ale přesilovkový. BRYAN LITTLE doráží puk podobně jako Stafford v první třetině.
Asistence: Blake Wheeler, Dustin Byfuglien
50:25
Toronto opět vyhazuje a ukrajuje vteřiny z oslabení.
50:02
Toronto oslabení zatím zvládá dobře a aktivně.
48:47
Winnipeg je aktivní. Vysloužil si přesilovku. Phaneuf podráží soupeře. Jde na trestnou lavici.
47:30
Dvě obdržené branky a neuznaný gól otřese s psychikou mužstva. To teď vidíme na Torontu.
46:25
Polákova rozehrávka prochází kluzištěm až za branku Hellebuycka.
45:25
Hellebuyck raději zastavuje skákavý puk.
45:05
Winnipeg je pochopitelně nyní aktivnější.
44:02
Hellebuyck nyní vytahuje jistý zákrok lapačkou.
43:22
Tak změna, gól není uznán. Domácí hala jásá. Rozhodčí si nyní k sobě volá Babcock, chce osvětlit jejich rozhodnutí.
43:22
POZOR, Toronto dává gól, ale domácí kouč si bere challenge. Myslí si, že Hellebuyck byl při chytání bráněn soupeřem.
43:10
To je nástup. Winnipeg hned na úvod prakticky rozhoduje tohle utkání.
42:43
Po chybě Toronto si puk bere Myers. Nahrává na levou stranu na ANDREWA LADDA, ten přijíždí do levého kruhu. Odtud skvěle míří a o tyč dává čtvrtou branku.
Asistence: Tyler Myers
41:25
Domácí začínají třetí třetinu skvěle. MIKE SCHEIFELE přijíždí z druhé vlny a doráží střelu spoluhráče backhandem do branky.

Trestné minuty: 6:8
Druhá třetina nám nenabídla žádnou branku. Nějaké šance jsme viděli, ale spíše jsme se nudili. Winnipeg měl výhodu dvou přesilovek. Ani jedna se mu však nepovedla. Výkony obou týmů byli spíše podprůměrné. Ve třetí třetině snad uvidíme zajímavější hokej. Domácí Winnipeg do závěrně dvacetiminutovky půjde s náskokem jedné branky.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:34.
40:00
39:04
Sparks si počínal jako ostřílený gólman proti Wheelerovi. Skvělý zákrok lapačkou.
38:10
Toronto v závěru aktivnější. Winnipeg se jen brání.
37:23
Toronto v útočném pásmu. Marinčin od modré nahazuje backhandem. Jeho nahození zastavuje soupeř.
36:27
Hellebuyck šel po puku, myslel si že ho má pod sebou. Ale nějak mu propadl za branku. Naštěstí jeho spoluhráči si toho všimli a rychle zareagovali.
36:07
Holland se snažil stáhnout puk a vystřelit, nepovedlo se.
35:15
Sparks skvěle chytá i za pomocí brankové konstrukce.
34:30
Po delší době vidíme šance na obou stranách.
33:37
Chyba Toronta. Burmistrov se ocitl sám před brankářem. Před vystřelením uklouzl, takže nakonec zakončoval v pádu. Branku netrefuje.
33:04
Po odrazu končí puk v lapačce domácího brankáře.
32:28
Riemsdyk se dostával do šance, dobře ho zastavil Myers.
30:50
Rozhodčí je zpět. Konkrétně čárový Kovachik byl trefen a ošetřován.
30:06
Icing Toronta. Pokračují jen 3 sudí zatím.
29:53
Už se zase hraje. Ehlers střílí nad.
29:37
A rozhodčí nakonec odchází do šaten na šití, nic vážného to ale naštěstí nebude. Zuby jsou na svém místě a velká tržná rána to taky nebude. Jeden dva stehy to spraví.
29:34
Kadri chtěl poslal puk po mantinelu, ale trefil rozhodčího do obličeje.
29:15
Marinčin střílel od modré, střela byla ještě tečována, přesto Hellebuyck chytá do lapačky.
28:59
Marinčin chybuje na modré a připravuje tým o útočné pásmo.
28:19
Winnipeg ani druhou přesilovku nehraje dobře. Toronto v plném počtu.
27:23
Ehlers střílí a je prvním, kdo v této přesilovce střílí.
26:19
Polák tvrdě narazil do Stafforda. Za hrubost jde český obránce na trestnou lavici. Toronto se bude tak nadále bránit v oslabení.
26:06
Mark Scheifele sám překonal obránce a stahovačkou vytvořil pěknou akci. Sparks vyráží.
25:46
Tým se ale sám vyhazuje z útočného pásma.
25:25
Winnipeg se usadil v útočném pásmu.
24:52
Froese se položil do střely a pomohl svému týmu od inkasování.
24:15
Burmistrov seknut do ruky. Parenteau jde na trestnou.
23:53
Bozak střílí z pravé strany. Hellebuyck vyráží před sebe.
22:46
A opět Myers, nyní zkoušel backhandem štěstí. Sparks jeho pokus chytá.
21:24
Komarov se dostal v tváři tvář brankáři. Hellebuycka chtěl překonat backhandem. Nepovedlo se.
20:46
Myers se dostal z trestné rovnou do brejku. Neměl ovšem rychlost, tak jen střílel od modré. Sparks vyráží.
20:01
Statistiky:

Střely na bránu: 11:9
Hity: 10:5
Vhazování: 11:11
Trestné minuty: 6:4
Do zápasu lépe vstoupilo Toronto, které po propadnutí domácí obrany ve 3. minutě vstřelilo první gól. Winnipeg se další minuty hledal. Našel se až v polovině třetiny, kdy dal první gól Stafford, stejný hráč v závěru dvacetiminutovky využívá přesilovku. Toronto předvedlo dvě slabé přesilové hry, až ta třetí vypadala dobře. Tu ovšem rozdělila přestávka. Po ní bude Toronto ještě necelou minutu pokračovat v početní výhodě.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:40.
20:00
19:28
Holland dvakrát střílí. Pokaždé je ale těsně bráněn.
18:46
Domácí aréna bučí, s rozhodnutím rozhodčích nesouhlasí.
18:46
Myers trefil Kadriho do obličeje ramenem. Může za to spíš výškový rozdíl. Myers jde na trestnou lavici.
17:32
Ehlers z pravé strany trefuje břevno. Puk se odráží na levou stranu, kde stojí DREW STAFFORD. Ten trefuje z velkého úhlu prázdnou branku. Winnipeg využívá přesilovku a otáčí stav zápasu.
Asistence: Nikolaj Ehlers, Mark Scheifele
17:00
Winnipeg drží útočné pásmo.
16:20
Konečně vidíme pořádnou přesilovkou kombinaci, scházelo jen přesné zakončení.
16:03
Burmistrov si prakticky řekl o faul. Výborně teď obehrál Komarova, který si jde sednout za podražení.
15:51
Trouba střílí od modré. Sparks dobře na střelu vidí a vyráží.
15:05
14:30
Ani přesilovka domácích není povedená.
13:40
Matthias ujel po chybě v oslabení. V nájezdu nakonec chyboval a ani nevystřelil.
13:05
A Winnik při bránění hákoval soupeře. Přesilovka pro Jets.
13:05
Scheifele poslal na Sparkse skákavý puk. Mladý brankář si poradil.
12:06
Komarov byl jednou v dobré pozici. Nicméně i druhá přesilovka se Torontu nepovedla.
11:00
I druhá přesilovka Toronta je zatím bídná.
10:06
Další faul Winnipegu. Van Riemsdyk podražen Littlem. Maple Leafs nám tak během chvilky můžou ukázat další přesilovou hru.
09:30
Polák vyčkává za brankou než jeho spoluhráči dostřídají.
08:25
Winnipeg vyrazil do rychlého útoku z vlastní obrany. DREW STAFFORD dostává přihrávku za obranu a backhandovým blafákem vyrovnává.
Asistence: Mark Scheifele, Mathieu Perreault
07:50
Jets se oslabení nedaří, ale dnes mají zatím snadnou práci.
06:55
Winnipegu se daří zatím bránit modrou čáru.
06:10
Stuart nechává v cestě soupeřovi koleno. Za tento prohřešek půjde samozřejmě na trestnou lavici. Toronto si zahraje přesilovku.
05:40
Boyes a Holland to teď udělali výborně. Hallebuyck se činí, byť měl i kus štěstí.
05:20
Byfuglien pálil od modré. Jeho střela sražena.
04:10
Polák i Marinčin byli napadáni. Neměli moc prostoru k rozehrávce, nakonec si však poradili.
03:41
Bozak v ofsajdu.
03:21
Hellebuyck chytá nahození od modré. Pokračovat se bude před domácím gólmanem.
02:58
Icing Toronta.
02:02
Toronto právě vstřelilo branku!
První šance a první gól. MICHAEL GRABNER dostal přihrávku do brankoviště od Winnika a nezaváhal. Také nebyl nikým bráněn.
Asistence: Daniel Winnik, Nick Spaling
00:49
První zákrok si připisuje Sparks. Pokračovat se bude vhazováním po jeho pravé ruce.
00:01
Kanadské derby. Chybět nemůže kanadská hymna. Po ní se dočkáme úvodního buly.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Chiarot, Byfuglien, Enström, Myers, Stuart (A), Trouba – Ladd (C), Little, Wheeler (A) – Perreailt, Scheifele, Stafford – Thorburn, Burmistrov, Ehlers – Lowry, Copp, Peluso

Toronto Maple Leafs: Sparks (Bernier) – Gardiner, Phaneuf (C), Hunwick (A), Rielly, Marinčin, Polák – van Riemsdyk, Kadri, Komarov – Matthias, Bozak (A), Parenteau – Holland, Froese, Boyes – Grabner, Spaling, Winnik

Rozhodčí: Pochmara, Martnell – Miller, Kovachik.
Roman Polák (TOR) – 22 zápasů, 0+3, +1
Martin Marinčin (TOR) – 14 zápasů, 0+0, -3

S velkou pravděpodobností bychom sledovali i Ondřeje Pavelce. Brankář Jets je ale bohužel na delší dobu zraněný.

3. Connor Hellebuyck – 1 zápas, 1,00 g/záp., 93,33 %
Dobrý den, dnes nás čeká utkání Winnipeg JetsToronto Maple Leafs. Oba týmy se už tuto sezonu potkaly. V Torontu na začátku listopadu vyhrál Winnipeg 4:2. Teď se oba týmy utkají v MTS Centre ve Winnipegu. A bude to poslední měření v této sezoně. Toronto se v posledních zápasech zvedlo, naopak Winnipeg se nadále spíš trápí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.