Vyhraná vhazování (%): 53 – 48
Trestné minuty: 10 – 10
Využití přesilové hry: 1/5 – 1/4
Dnešní utkání sledovalo 16 564 diváků.
Utkání mezi Anaheimem Ducks a Los Angeles Kings právě skončilo. O vítězství domácích rozhodl v první minutě prodloužení Shea Theodore. Jonathan Bernier si v brance Ducks připsal 15 zákroků. Kapitán Ryan Getzlaf v utkání zapsal 3 asistence. Ducks si díky dnešní výhře zajistili divizní titul a v prvním kole play-off narazí na Calgary Flames.
60:53
Anaheim právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Ducks vyhráli vhazování, kotouč se dostal do středního pásma, odkud vyslal Rakell do samostatného úniku SHEA THEODORA, a ten vymetl všechny pavučiny v horním rohu Quickovy branky. Pro jednadvacetiletého beka domácích druhá branka v sezoně. Asistence: Rickard Rakell, Ryan Getzlaf.
60:46
Puk končí v ochozech Honda Center, vhazovat se bude v obranné třetině domácích.
60:05
Vhazování pro Anaheim.
60:01
Šedesát minut řádné hrací doby o vítězi nerozhodlo, uvidíme tedy pětiminutové prodloužení, v případě nutnosti pak mohou rozhodnout samostatné nájezdy.
Anaheim Ducks získají z tohoto utkání minimálně jeden bod, což jim stačí k zisku divizního titulu.
60:00
59:57
Kesler to ještě zkusil z levého kruhu pro vhazování, Quick vyrazil.
59:33
Doughty s pukem ve střední třetině.
59:01
Hlasatelem v Honda Center ohlášena poslední minuta třetí třetiny!
58:14
Na druhé straně to zkusil Cogliano, Quick puk vyrazil.
57:51
Gravelova střela zblokována Wagnerem.
56:50
Kaše dával puk před branku, kde stál Rakell. Quick musel předvést další dobrý zákrok!
56:12
56:12
Kings v ofsajdu, následuje další z reklamních přestávek.
55:32
Další icing domácích, vhazovat se bude znovu po pravici brankáře Ducks.
55:26
Rakell vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazování po pravé ruce Jonathana Berniera.
54:53
Gravelova nepřesná rozehrávka, k puku se dostávají domácí hráči.
53:45
Bernier nyní raději přikryl puk pod rukavici před dojíždějícím Lewisem. Vhazovat se tak bude v obranném pásmu Anaheimu.
52:54
Dobrá rána Doughtyho, Bernier má ale kotouč v náručí.
52:22
Vhazování po levé ruce brankáře domácích.
52:19
Dowdova střela do tyče Bernierovy branky!
51:34
Skóre znovu vyrovnané! Montour z rohu jen nahodil puk před branku a NATE THOMSPON ho dokázal tečovat za Quickova záda. Pro rodáka Anchorage, Aljašky první branka v sezoně! Asistence: Brandon Montour, Hampus Lindholm.
51:10
Po vyhraném vhazování Andreoffa se ke střele ihned dostal McNabb, gólman Ducks byl ale pozorný.
51:03
Konec reklamní přestávky, Thompson a Andreoff v souboji na vhazování po pravici Jonathana Berniera.
51:03
Bernier přikryl puk pod lapačku, na řadě další z reklamních přestávek.
49:55
Krátce před polovinou třetí třetiny vedou Kings v Honda Center díky brance Dustina Browna 3:2.
Střely na branku: 19 – 15
49:55
Toffoliho střela zblokována holí Vatanena do ochranné sítě, následuje reklamní pauza.
49:01
Vermettova střela míjí Qucikovu branku.
47:55
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Hosté poprvé v utkání vedou! Kopitar poslal puk na modrou, odkud vystřelil z první Forbort. Jeho střelu ale ještě tečoval bývalý kapitán Flames Iginla a poté ještě DUSTIN BROWN. Brownův čtrnáctý gól v sezoně, 3:2 pro Kings! Asistence: Jarome Iginla Derek Forbort.
47:45
Muzzin zakládá v obranné třetině svého týmu další z útočných akcí.
46:35
Do šance se nyní pokoušel dostat Kesler, obrana Kings byla ale pozorná.
46:08
Icing hostů, vhazuje se tak v jejich obranné zóně.
45:45
Šance hostů. Forbort poslal křižnou přihrávku na Shora, proti němuž musel Bernier vytáhnout skvělý zákrok!
45:38
Jeden z hráčů Kings se ocitl sám před bránou po přihrávce z levého rohu útočného pásma, Jonathan Bernier ale proti jeho střele vytáhl parádní zákrok a puk vyrazil!
45:26
45:22
Wagner vyhazuje až ke Quickovi, toto oslabení už domácí zvládnou.
44:05
Wagner zblokoval střelu Martineze, Bernier tak znovu bez práce.
43:48
Iginlova střela mimo tři tyče.
43:26
Čtvrtá přesilová hra Kings v tomto zápase. Vhazování po pravici Jonathana Berniera.
43:26
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Corey Perry – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
42:30
Rakell se prokličkoval až před Quicka, který proti útočníkovi Ducks vytáhl výborný zákrok levým betonem!
41:50
Pokus Toffoliho zblokován před brankou jedním z hráčů Anaheimu.
41:29
Wagnerova střela ze značného úhlu, Quick zasahovat nemusel.
40:46
Tvrdý hit Joshe Mansona na Dustina Browna.
40:23
Rakellovu nahození od modré končí vedle Quickovy branky.
40:01
Třetí třetina utkání mezi Ducks a Kings právě začíná! Jste připraveni?

Využití přesilové hry: 1/5 – 1/3
Také druhá třetina tohoto utkání je již minulostí. Krátce před její polovinou se dostali Ducks do vedení díky trefě Antoina Vermetta při přesilové hře. Druhou asistenci v tomto zápase si na jeho branku připsal kapitán domácích Ryan Getzlaf. Kings se však podařilo znovu srovnat, a to v 36. minutě – Gravelovu střelu tečoval za záda Berniera Kyle Clifford. Po čtyřiceti minutách tak hrají Ducks s Kings 2:2.
40:00
39:57
Tvrdý hit Wagnera na Muzzina u střídačky Anaheimu!
39:47
Muzzinova střela míjí tři tyče.
39:41
Po otočce a bekhendovém pokusu Doughtyho má Bernier puk v náručí, hra přerušena.
39:32
39:01
Probíhá poslední minuta druhé dvacetiminutovky.
38:51
Getzlafova střela zamířila nad Quickovu branku.
38:34
Martinez vyhazuje až k Bernierově brance, domácím zatím tato početní výhoda nevychází.
37:32
Je tu další přesilová hra Ducks. Vhazování po levé ruce brankáře Quicka.
37:32
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jeff Carter – 2 min., nedovolené bránění).
36:27
36:27
Anaheimu se nepovedl přechod do útočného pásma. Následně je tu další reklamní přestávka.
36:05
Domácí se pokoušejí strhnout vedení zpět na svou stranu, Rakellova střela ale míjí Quickovu klec.
35:56
Kings znovu srovnávají skóre zápasu! Od modré nahazoval puk na branku Gravel a KYLE CLIFFORD ho ještě dokázal tečovat před brankářem Bernierem. Šestadvacetiletý rodák z kanadského Ayr zaznamenává šestou branku v sezoně. Asistence: Kevin Gravel, Nic Dowd.
35:23
Bieksa zakládá v obranném pásmu další útočnou akci domácích.
34:40
34:17
Po pokusu Theodera končí puk zblokován mimo hrací plochu. Vhazovat se bude po pravici gólmana Kings.
33:15
Začíná přesilová hra domácích.
33:14
32:40
Nyní nás čeká 34 vteřin hry ve čtyřech. Vhazování po levici Jonathana Quicka.
32:40
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., sekání).
31:59
Do zajímavé šance se po Carterově přihrávce dostal Kopitar, v dobré pozici ale minul Bernierovu branku.
31:40
Ofsajd Los Angeles.
31:25
Doughtyho střela od modré čáry, Bernier připraven.
31:14
Jsme krátce za polovinou dnešního utkání. Antoine Vermette poslal před pár okamžiky při přesilové hře Ducks do vedení 2:1.
Střely an branku: 18:10
31:14
Po reklamní přestávce budou mít hosté k dispozici početní výhodu.
31:14
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ondřej Kaše – 2 min., nedovolené bránění).
30:19
Domácí při chuti. Pokus Shawa byl ale zblokován jedním z beků Kings a Quick byl tak bez práce.
29:53
Domácí jdou opět do vedení! Getzlaf přihrál puk před branku, kde stál ANTOINE VERMETTE a poslal ho za záda Quicka. Pro centra Ducks devátá branka v sezoně a šestý bod za posledních šest utkání. Asistence: Ryan Getzlaf, Rickard Rakell.
29:25
Začala druhá minuta trestu Kings.
28:58
Keslerova střela zblokována Forbortem mimo.
28:24
Třetí početní výhoda Anaheimu v tomto utkání. Vhazování po pravici Quicka.
28:24
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Nic Dowd – 2 min., příliš mnoho hráčů).
27:30
Patrick Eaves opouští střídačku Ducks, zřejmě jde o nějaké zranění.
27:24
Dobrý zákrok nyní předvedl Jonathan Bernier proti střele Dustina Browna z prostoru mezi kruhy!
26:51
Kapitán Ducks Ryan Getzlaf zblokoval v tomto utkání již 4 střely soupeře!
26:51
Zakázané uvolnění domácích.
26:44
Kings byli v postavení mimo hru, vhazuje se ve středovém kruhu.
26:18
Zpět do akce: Wagner a Shore v souboji na vhazování po levé ruce Jonathana Quicka.
26:18
Rakellova střela zblokována Gravelem do ochranné sítě, následuje první reklamní pauza ve druhé třetině.
25:27
Na druhé straně to zkusil od modré Muzzin, Bernier schoval kotouč do své výstroje.
24:52
Z pravého kruhu pro vhazování to nyní zkusil Vermette, Quick zapisuje další zákrok.
24:30
Montourova střela od modré, Quick puk vyráží.
24:08
Shore nedokázal přihrát před branku Lewisovi, k puku se dostávají domácí.
23:51
22:52
Začíná druhá minuta Vatanenova trestu, Bernier zatím zasahovat nemusel.
22:39
Doughty hrál již kotouč ve střední třetině, rozhodčí tak pískají ofsajd.
21:51
Druhá přesilová hra Kings v tomto utkání. Bude stejně úspěšná jako ta první? Vhazování po levé ruce Jonathana Berniera.
21:51
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Sami Vatanen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
21:47
Druhá útočná formace Kings se na chvíli usadila v útočném pásmu, Bernierovu branku ale neohrozila.
20:55
Puk opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:38
Iginlova střela jen do připraveného Berniera.
20:01
Hráči se vrátili zpět na ledovou plochu Honda Center, druhá třetina tak začne za několik málo okamžiků!
Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 10 – 5
Zblokované střely: 7 – 7
Hity: 6 – 6
Trestné minuty: 4 – 4
Využití přesilové hry: 0/2 – 1/1
První třetina utkání mezi Ducks a Kings skončila. Domácím se skvěle vydařil vstup do zápasu – již po 27 vteřinách se prosadil Patrick Eaves. Hostům se však podařilo ve 12. minutě srovnat při přesilové hře zásluhou Drewa Doughtyho. Poté se po akci Vatanena v 17. minutě musel prohlížet videozáznam, branka ale uznána nebyla. Po prvních dvaceti minutách je tak skóre v Honda Center vyrovnané, 1:1.
20:00
19:56
Silfverbergova střela z levého kruhu pro vhazování, Quick vyráží před sebe.
19:01
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:55
Vatanen přišel o kotouč, kupředu nyní míří Kings.
17:56
Ducks s kotoučem ve své obranné třetině, oba týmy střídají.
16:46
Theodore zblokoval McNabbův pokus, Bernier tak byl bez práce.
16:17
Vhazování po levici gólmana Kings.
16:17
Po zkoumání videa dokázal Quick po akci Samiho Vatanena udržet puk v rukavici před brankovou čarou, branka neplatí!
16:17
Rozhodčí prohlížejí videozáznam! Domácím se totiž možná podařilo překonat Jonathana Quicka, uvidíme.
16:00
Bekhendový pokus Cogliana z levého kruhu pro vhazování, Quick dokázal puk zkrotit.
15:50
Domácí v postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
15:22
Bekhendové nahození Kašeho končí mimo tři tyče.
14:34
Konec reklamní přestávky, Vermette a Shore na vhazování po pravici Jonathana Berniera.
14:34
Muzzinova střela byla ještě před brankou tečována Brownem, Bernier byl ale pozorný. Následně je tu další z reklamních přestávek.
13:40
Rakellův bekhend zblokován Doughtym, Quick tak zasahovat nemusel.
13:29
Nepovedená rozehrávka Los Angeles, píská se icing.
12:34
Pearsonova střela zblokována Montourem do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levé ruce brankáře domácích.
12:03
Po vyhraném vhazování Cartera pálil ihned McNabb, minul ale tři tyče.
11:59
Odehráno necelých dvanáct minut utkání. V Honda Center je skóre mezi Ducks a Kings vyrovnané, 1:1.
Střely na branku: 5 – 3
11:59
Odpískán ofsajd domácích, následuje reklamní přestávka.
11:20
Branka platí, je srovnáno! Martinez přihrál na DREWA DOUGHTYHO, jehož prudká rána skončila až za záda Berniera, který toho přes clonícího hráče příliš neviděl. Sedmadvacetiletý bek Kings zaznamenává dvanáctou branku v sezoně. Asistence: Alec Martinez, Tanner Pearson.
11:20
Kings právě vstřelili branku, domácí lavička si však ještě vzala coaching challenge, zda-li nedošlo k nedovolenému bránění brankáři!
11:07
Po pokusu Kopitara a dorážce Cartera má Bernier puk ve své moci.
10:36
Začíná přesilová hra Kings.
10:35
10:25
Nyní nás čeká 10 vteřin hry ve čtyřech, poté by měla začít přesilová hra Los Angeles. Vhazuje se po levé ruce Berniera.
10:25
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Shea Theodore – 2 min., držení protihráče).
10:14
09:05
Quick vyráží Montourovu střelu od modré.
09:02
Getzlafova střela zblokována Kopitarem mimo hrací plochu, hra je tak přerušena.
08:54
Lewis zpět na ledě, počet sil se na ledě srovnává.
08:35
Ducks mají k dispozici 19 vteřin přesilové hry 4 na 3! Vhazování po levici gólmana Kings.
08:35
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jeff Carter – 2 min., krosček).
08:14
40 vteřin se nyní bude hrát ve čtyřech na obou stranách, poté začne minutu a 20 vteřin dlouhá přesilová hra Kings. Vhazování po levici Jonathana Berniera.
08:14
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Patrick Eaves – 2 min., podražení).
07:55
Začíná druhá minuta Lewisova trestu.
07:36
Vatanen přihrál Rakellovi, jeho střela ale minula branku.
06:54
První přesilová hra v utkání pro Ducks, vhazuje se po pravici Jonathana Quicka.
06:54
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Trevor Lewis – 2 min., vražení na hrazení).
06:42
Zakázané uvolnění Anaheimu, vhazování po levé ruce Jonathana Berniera.
06:13
Doughtyho střela z levého kruhu pro vhazování míjí Bernierovu branku.
06:05
06:05
Kings nevyšel přechod do útočného pásma, následně na řadu přichází první reklamní přestávka.
04:50
Keslerova střela zblokována Martinezem do ochranné sítě, vhazovat se bude v obranné zóně hostů.
04:38
Vatanen se dostal s pukem až ke Quickovi, gólman Kings nyní podržel svůj tým!
04:08
Po vyhraném vhazování Keslera pálil ihned Vatanen, jeho střela ale zamířila mimo tři tyče.
04:04
Getzlafovo nahození od modré končí v rukavici Jonathana Quicka, ten hru přerušuje.
03:52
Ducks se usazují v útočném pásmu.
03:27
Domácí vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude v jejich obranné třetině.
02:47
Gáboríkův pokus, Bernier vyráží holí a zapisuje tak první zákrok v utkání.
02:15
Manson s kotoučem za vlastní brankou, oba týmy střídají.
01:59
Na modré napřáhl ke střele McNabb, jeho pokus ale byl zblokován mimo Bernierovu branku.
01:05
Gravel zblokoval Montourovu střelu, Quick tak byl bez práce.
00:45
Bernier přikryl kotouč pod rukavici, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
00:28
Ducks se dostávají do vedení! Getzlaf se dostal ve středním pásmu ke kotouči, projel s ním do útočného pásma, kde ho předal PATRICKU EAVESOVI, a ten vymetl horní růžek Quickovy branky. Pro dvaatřicetiletého Kanaďana dvaatřicátá trefa v sezoně. Asistence: Ryan Getzlaf.
00:17
O první střelu utkání se postaral Sami Vatanen. Quick jeho pokus schoval ve výstroji, vhazovat se bude po jeho levici.
00:01
V Honda Center je již vše připraveno k úvodnímu vhazování. Zápas mezi dvěma rivaly z Pacifické divize tak bude moci začít!

Z:16 V:8 P:5 OG:31 PR:2,14 ÚS(%):92,2 SO:2

Anaheim Ducks: Bernier (Gibson) – Theodore, Montour, H. Lindholm, Manson, Vatanen, Bieksa – Rakell, Getzlaf (C), Eaves – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – L. Shaw, Vermette, Perry (A) – Wagner, N. Thompson, O. Kaše.

Los Angeles Kings: Quick (Bishop) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Gravel, McNabb, Martinez – Iginla, Kopitar (C), D. Brown – Pearson, J. Carter (A), Toffoli – Dowd, Andreoff, Gáborík – Clifford, N. Shore, Lewis..
Zajímavosti

Útočník Ducks Andrew Cogliano nastoupil do 785 zápasů v řadě, což ho v této statistice řadí na čtvrté místo v historii NHL!

Antoine Vermette, centr Anaheimu, posbíral ve své kariéře zatím 498 bodů. K jubilejnímu 500. bodu mu tak neschází mnoho.

Ducks v této sezoně ubránili 84,8% přesilovek soupeřů, což je řadí na třetí místo v lize.

Los Angeles má čtvrtou nejlepší defenzivu v lize (197 obdržených branek).

Za posledních 35 zápasů ubránili Kings 85 z 95 přesilových her soupeřů.

Kings v této sezoně rozdali 2307 hitů, a v tomto ohledu jsou nejlepší v NHL. O 182 hitů zpět (na druhém místě) jsou Ducks.

Los Angeles Kings (39-35-7)

Los Angeles Kings si letos v play-off nezahrají. S 85 body se nachází na čtvrtém místě Pacifické divize, desátém místě Západní konference.
Z posledních deseti zápasů dokázali vyhrát pět. Ve včerejším utkání dokázali porazit lídra Západní konference – Chicago Blackhawks 3:2 po prodloužení. Dustin Brown srovnával skóre na 2:2 v čase 59:05, vítěznou branku v prodloužení pak vstřelil obránce Drew Doughty. Brankář Jonathan Quick přispěl 25 zákroky.

Anaheim Ducks (45-23-13)

Ducks si zajistí divizní titul v případě, že si v dnešním zápase připíší alespoň jeden bod nebo v případě, že Edmonton Oilers jakkoliv prohrají své utkání s Vancouverem Canucks.
Svěřenci Randyho Carlylea zvítězili třikrát v řadě, z posledních deseti zápasů pak vyhráli osmkrát! V minulém utkání porazili doma Chicago Blackhawks 4:0. John Gibson pokryl všech 37 střel soupeře a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Body: Ryan Getzlaf (C) 70 bodů

Góly: Rickard Rakell (C) 33 gólů

Asist.: Ryan Getzlaf (C) 55 asistencí

+/-: Josh Manson (O) +/-:14

Výhry: John Gibson (B) 25 výher
Zdravím všechny fanoušky National Hockey League! Poslední hrací den základní části nám nabídne celkem 10 zápasů. Zde budete moci sledovat souboj mezi dvěma týmy z Pacifické divize: Anaheim Ducks přivítají Los Angeles Kings. Úvodní vhazování bude v Honda Center vhozeno krátce po půl třetí ráno! Přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.