S konstatováním, že dnešní utkání v Rogers Place v Edmontonu sledovalo 18 347 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou!

3. Mike Hoffman (OTT) 1+0
Utkání je tedy u konce a dva body si do tabulky Východní konference připíše hostující Ottawa. Ta sice nebyla aktivnější, ale ve třetí třetině si dokázala pohlídat jednobrankové vedení a v poslední minutě navíc při powerplay soupeře Bobby Ryan pečetil výhru Senátorů trefou do odkryté brány.

Hrdinou zápasu je dnes bezpochyby hostující brankář Craig Anderson. Jeho ženě byla před pár dny diagnostikována rakovina, Anderson opustil tým a vůbec proti Edmontonu neměl chytat, ale při zranění Andrew Hammonda však Anderson na přání ženy nastoupil do dnešního zápasu a neskutečným výkonem si vysloužil druhou nulu v sezóně!

Střely na bránu po 3. třetině

EDM – 37 (7, 12, 18)
OTT – 22 (4, 11, 7)
59:54
Je opravdu rozhodnuto. Poslední tlak Edmontonu končí přihrávkou rukou. Hra se stěhuje do středního pásma.
59:27
Ottawa právě vstřelila branku!
S největší pravděpodobností je definitivně hotovo. BOBBY RYAN se totiž zmocnil kotouče ještě ve vlastním pásmu, dobruslil za červenou čáru a poté bez potíží skóroval do opuštěné brány. Asistence: Chris Kelly
59:17
Puk se sice na chvíli ocitl v neutrální zóně, ale nyní už se hraje znovu před nepřekonatelným Craigem Andersonem.
58:52
Domácí vyhráli buly v útočném pásmu, ale Anderson si dobře viditelnou střelu od modré čáry v pohodě pohlídal.
58:49
Po dalším icingu Ottawy už si domácí kouč Todd McLellan vybírá oddechový čas.
58:42
Zakázané uvolnění Senátorů. Brána Olejářů samozřejmě zůstává prázdná a buly se bude konat po pravici hostujícího gólmana.
58:25
Cam Talbot vysprintoval z brány a domácí tedy hrají powerplay!
57:58
Edmonton se i přesto velmi rychle vrací do útočného pásma. Dosud poslední střela od modré čáry však letěla mimo tři tyče.
57:29
Lucic se po prúniku podél mantinelu odhodlal k přihrávce přes celou šíři útočného pásma, ale jak se ukázalo, volba to nebyla dobrá. Puk šel po chvíli až do neutrální zóny.
56:55
Exottawský obránce Eric Gryba se mohl stát hrdinou, ale svou střelu z levého kruhu poslal zcela osamocen jen do přesunuvšího se Andersona!
56:32
Hosté stále drží hru bezpečně daleko od svého brankáře. Kotouč je mezi modrými čarami a Oilers se nedostávají do potřebné kombinace.
55:44
Skákavý kotouč navíc došel až k Talbotovi a ten musel před dojíždějícím soupeřem přerušit hru. Buly po pravici domácího brankáře.
55:34
Edmonton se nyní po krátké pauze věnované reklamám ne a ne dostat zpátky do útočného pásma. Senátoři teď hrají velmi dobře.
54:59
Trochu neurovnanou pasáž třetí třetiny přerušuje Craig Anderson, který v lapačce schoval nahození od mantinelu. Je tady zřejmě poslední komerční přestávka.
53:49
Wideman byl u kotouče znovu o něco málo rychleji než Maroon a výsledkem je další icing Edmontonu. Hra se vrátí před Talbota.
53:34
Další pokus o založení útoku v podání domácích hokejistů končí zakázaným uvolněním. Čas na vyrovnání se svěřencům kouče McLellana povážlivě krátí.
52:51
Po nahození od modré čáry bylo před Andersonem velmi rušno, ale hostující gólman si našel puk mezi dvěma dotírajícími soupeři a včas touš schoval pod lapačkou.
52:28
52:19
Senátoři sice poměrně rychle vyhodili puk přes celou ledovou plochu, ale nyní musel Anderson znovu rychle na led, aby zneškodnil zakončení Patricka Maroona.
51:40
Tečované nahození Andreje Sekery se dostalo až do ochranné sítě. Vzhledem k tomu, že poslední hokejka, která se dotkla puku byla od jednoho z hostů, vhazovat se bude u Andersona.
51:25
Konečně se Oilers usadili v útočném pásmu a Eberle obstaral první zakončení v rámci přesilové hry. Anderson se proti jeho dělovce z levého kruhu stačil přesunout.
50:58
Nyní je navíc pískán ofsajd domácího celku a čtvrtina početní výhody je nenávratně fuč.
50:34
Ani čtvrtá přesilová hra Edmontonu v tomto utkání nezačíná nějak oslnivě. Puk je hned po vhazování vyhozen až k bráně Cama Talbota.
50:28
Tlak Olejářů nyní může znásobit vyloučení Jeana-Gabriela Pageaua (OTT), který si proti Kassianovi pomohl jasně viditelným hákováním.
49:52
Souhra Ottawy v posledních desítkách vteřin výrazně skřípe. Domácí mají nyní převahu, ale Anderson je zatím naprosto nepřekonatelný.
49:13
Lucic rozjel na levé straně dobrou akci, kterou zakončil svižnou střelou na rameno Craiga Andersona a Maroon se posléze ještě dostal k dorážce, která jen těsně minula bránu.
48:34
Domácí kapitán McDavid to udělal skvěle, když nezištnou přihrávkou zpoza brány oslovil Jordana Eberleho, avšak ten nedokázal překonat skvěle chytajícího Andersona v bráně Sens.
48:09
Derick Brassard sice jako první dojel k odraženému kotouči, ale od následnou střelou od mantinelu poslal touš vedle vzdálenější tyče.
47:41
47:32
Tentokrát již Anderson musel lapit dělovku Andreje Sekery a chvíli před koncem přesilové hry Senátorů se bude vhazovat u hostujícího brankáře.
47:05
Už už to vypadalo na rychlé přečíslení Edmontonu, ale nakonec z toho byl jen trochu rychlejší atak, který nevyústil v zakončení.
46:44
Blesková souhra hostů skončila Turrisovou přihrávkou na volného Dzingela, avšak ten napálil znovu jen dobře postaveného brankáře Olejářů.
46:37
Špatně to teď vůbec neudělal Derick Brassard, který pálil po rychlé stahovačce a následně šel dorážet do brankoviště. Talbot si ale celou situaci pohlídal.
46:06
Stále se Ottawa nevymanila z vlastního pásma. Karlsson už ale kontroluje kotouč za Andersovonou svatyní a dá se očekávat rychlý přesun sil k Talbotovi.
45:52
Místo usazení se v útočném pásmu se hosté museli soustředit na defenzívu. Hned dva domácí hráči totiž podnikli rychlý výpad vpřed a Anderson musel zasahovat.
45:41
Cody Ceci si svými manévry vynutil přesilovou hru ve prospěch Ottawy. Darnell Nurse (EDM) s ním totiž nedokázal bruslit a pomohl si lehkým držením.
44:57
Dostatek času a prostor na střelu měl nyní Marc Methot, který byl osamocen mezi vrcholem levého kruhu a modrou čárou, avšak svým tvrdým zakončením hostující bek trefil jen Talbota.
44:28
Po odpískání ofsajdu Zack Smith u mantinelu dohrál Letestua, ale ten to řeší s naprostým klidem a hrozba většího konfliktu je včas zažehnána.
43:52
Stále se hraje bez přerušení. Na nějakou další zajímavější šanci však pořád čekáme a nic na tom nemění ani bleskové výpady na obou stranách.
42:59
Poté, co se puk odrazil až do pásma Edmontonu nezahrál Talbot vůbec jistě, neboť svou rozehrávkou trefil napadajícího Puempela. Naštěstí pro domácí se puk ale odrazil k jednomu z obránců Oilers.
42:25
Tak konečně se Edmonton usadil v pásmu soupeře. Dosud jedinou střelu od modré čáry si ale pohlídal Craig Anderson.
41:49
Domácím se zatím vůbec nedaří přechod do útočného pásma. Další akce skončila vinou nepřesnosti v neutrální zóně.
40:58
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. V útočném pásmu se pomalu usazují opět hostující hráči, kteří by jistě rádi navýšili své hubené vedení.
40:27
Naopak hosté začali třetí třetinu o poznání lépe než domácí a Pyatt se po Karlssonově přihrávce dostal do obrovské šance. S Talbotem si ale při souboji jeden na jednoho neporadil!
40:05
Hned první akce ve třetí třetině končí neúspěšně. Benoit Pouliot totiž po pouhých pěti odehraných vteřinách zavinil ofsajd.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:57.
Také druhá část zápasu je u konce a tentokrát už jsou spokojenější hosté. Ti sice ve 28. minutě nejprve museli přežít velkou šanci domácího Jordana Eberleho, ale poté měli sami velmi dobrou pasáž a Mike Hoffman dokázal v čase 32:18 otevřít skóre zakončením z hranice brankoviště. Právě střelec první branky zápasu navíc ještě zahrozil během následné přesilovky, avšak výsledkem byla jen tyč Talbotoy brány. Nic na skóre 0:1 už nezměnil ani Pouliot, jenž v závěru předvedl pěknou akci a do třetí třetiny tak s vedením v zádech půjde Ottawa.

Střely na bránu po 2. třetině

EDM – 19 (7, 12)
OTT – 15 (4, 11)
40:00
39:46
Na Andersona letěla další střela, avšak puk šel až příliš do rohu kluziště a gólman Ottawy tedy mohl být v klidu.
38:52
Domácí sice ještě několik desítek vteřin operovali v útočném pásmu, ale nyní už Ottawa posunula puk do neutrální zóny. Závěr třetiny však patří Edmontonu.
38:09
Benoit Pouliot si to nyní namířil z pravé strany až před Andersona, ale tísněn obráncem své sólo nedokázal zakončit zasunutím puku za hostujícího strážce svatyně!
37:53
V ofenzívě je Edmonton po inkasované brance docela nesvůj a dopouští se poměrně velkého množství nepřesností. Stejně tak tomu bylo i při posledním pokusu.
37:04
Okamžitě po vyhraném buly vyslal tvrdou střelu od modré čáry Cody Ceci, nicméně Talbot proti nepřesnému pokusu hostujícího obránce nemusel zasahovat.
36:58
Znovu to byl na druhé straně Mike Hoffman, který mohl navýšit vedení Sens. První střelou ale mladý útoční trefil jen blokujícího soupeře a druhý projektil už Talbot vyrazil do ochranné sítě.
36:31
Domácí fanoušci se nyní dožadovali vyloučení Erika Karlssona, který si v souboji se soupeřem zřejmě pomohl krátkým přidržením, ale hlavní rozhodčí zůstali ledově klidní.
35:57
Strhující pasáž utkání je na chvíli přerušena, neboť domácí hokejisté se dopustili ofsajdu, po kterém je zahlášena komerční přestávka.
35:21
34:56
Edmonton se v závěru oslabení dobře brání a dostává hru pryč z vlastního pásma.
34:28
Do šance se dostal Zack Smith, nicméně ten při zakončení z předbrankového prostoru lehce zaškobrtl a Talbot nakonec nemusel zasahovat.
34:09
Aktivní Hoffman přispěchal s dalším zakončením, nicméně tentokrát už si Talbot střelu z levé strany bez problémů pohlídal.
33:41
Mike Hoffman byl velmi blízko druhému zářezu! Jeho dělovka od modré čáry se totiž zastavila až na tyči Talbotovy brány.
33:21
Další nepříjemnost pro domácí Edmonton. Anton Lander (EDM) se totiž u mantinelu dopustil hákování a půjde si posedět na lavici hanby.
32:18
Čekání na úvodní branku zápasu je u konce. Hosté se po icingu soupeře usadili v útočném pásmu, Talbot ještě přežil první dělovku z mezikruží, avšak po skvělé Pyattově zadovce už nestačil reagovat na zakončení MIKEA HOFFMANA a neprůstřelnost domácího brankáře je tedy u konce. Asistence: Tom Pyatt, Kyla Turris
31:51
Nepřesnost na straně Edmontonu. Adam Larsson poslal puk podél mantinelu až na zakázané uvolnění.
31:18
Pouliot si velmi šikovně ze vzduchu stáhl padající kotouč a bleskově poté zakončoval kousek od brankoviště. Anderson však utěsnil všechny mezery a nepustil puk do brány.
31:01
Craig Anderson si proti Pitlickově střele připsal poměrně pohodový zákrok, kterým zařídil komerční přestávku.
30:36
Po delší době se hosté dostali až před Talbota a hned to vypadalo nadějně. Na hranici brankoviště se ale Pageau s kotoučem nedokázal otočit a dostat k zakončení.
29:55
Ani další ofenzivní snaha Olejářů se u hostů nesetkala s pochopením, avšak Senátoři zahrávají jen na zakázané uvolnění.
29:15
Edmonton začíná přitápět pod kotlem a poměrně často se nyní dostává do útočného pásma. Zatím je to ale bez gólové radosti.
28:29
Hostující gólman si poradil i s dalším zakončením, ale po vítězném buly se Edmonton pořád drží v útočném pásmu.
27:51
Skvělý Anderson! Jordan Eberle dostal přihrávku na pravou stranu, ale bleskovým zakončení z pár metrů nepřekonal rychle se přesunuvšího brankáře Ottawy.
27:37
Derick Brassard se po buly ve středovém kruhu statečně dral za kotoučem, avšak proti důrazným bekům Olejářů neměl sebemenší šanci.
26:58
Na druhé straně zahrozil Jesse Pulljujärvi, jenž ze středu útočného pásma vyslal tvrdou střelu z prvního doteku! Anderson stačil zareagovat pravým betonem.
26:26
Komerční přestávka je již pár vteřin minulostí a střelou z pravé strany se tak mohl prezentovat Kyle Turris. Pokus hostujícího útočníka však neletěl mezi tři tyče.
25:48
Nugent-Hopkins se puku chopil na útočné modré čáře, avšak bez dostatečné rychlosti byl jeho výpad na poslední chvíli zastaven dobrým obranným zákrokem.
25:29
Nejprve zkoušel štěstí střelou zblízka Neil, po něm na druhé straně Nurse, ale ani jeden ze zmíněných hráčů nedokázal trefit prostor vymezený třemi tyčemi.
25:09
A další čárka pro Talbota, jenž zlikvidoval svižné nahození Marka Borowieckého. Ottawa se proto udrží v útočném pásmu.
25:02
Nyní to vypadalo nadějněji. Brassard dobrým napadáním získal puk pro Ryana, který si touš bleskově nachystal na střelu z mezikruží a donutil Talbota k jednomu z nejtěžších zákroků zápasu.
24:32
Po dalším přerušení se kotouče chopil Hoffman, který hru okamžitě přenesl přes celou šíři ledové plochy a vybídl Methota ke střele. Talbot připraven!
24:08
Nevýraznou pasáž přerušil až velmi neposedný kotouč, který se ve středím pásmu odrazil za mantinel. Následuje buly ve středovém kruhu.
23:59
Nepřesnosti na obou stranách nyní znamenaly odraz kotouče až k zadnímu mantinelu u Talbotovy brány. Tam je však první jeden z domácích beků.
23:14
Konečně se domácí vymanili z vlastního pásma, avšak v útoku to na nic moc zajímavého nevypadá. Tím spíše, když se Olejáři dopustili nepřesná rozehrávky.
22:35
Znovu přišla velmi brzká střela po vhazování, ale znovu vše končí jistým zákrokem domácího gólmana. Tentokrát své štěstí pokusil Puempel.
22:29
Hosté to zkusili střelou okamžitě po vyhraném vhazování, nicméně Cam Talbot byl včas připraven na místě, kam letěl nahozený puk.
22:26
Sudí se teď možná trochu upískl, neboť rozjetý Kassian se pomalu dostával před obránce, avšak i přesto je nakonec pískán icing.
21:55
Další akce Senátorů už konečně vedla ke střele. Talbot si ale slabší střelu od modré čáry v pohodě pohlídal a kotouč schoval v náruči.
20:58
Jenže hostující gólman si bez problémů připsal úspěšný zákrok a nyní už Ottawa přesunula hru zcela na opačný konec ledové plochy.
20:23
Na začátku této třetiny se jako první do útočného pásma prodrali domácí hokejisté a stále soupeře nepouštějí z prostoru před Craigem Adnersonem.
20:01
Další třetina začne přibližně v 3:01.
Úvodní perioda je tedy u konce a na první branku zatím čekáme. Domácí sice měli lepší vstup do zápasu, ale postupně se Ottawě podařilo vyrovnat hru a nakonec to byl Chris Neil, jenž ve 12. minutě spálil největší šanci dosavadního průběhu utkání. Za zmínku dále stojí například tři nevyužité přesilové hry Olejářů, kteří si s výborně se bránící Ottawou zatím nevědí rady.

Střely na bránu po 1. třetině

EDM – 7
OTT – 4
20:00
19:58
Poslední střelu třetiny obstarali domácí, ale výsledkem byl jen pohodový zákrok Craiga Andersona. V této části již nic dalšího neuvidíme.
19:41
Ještě jeden zákrok si v této třetině nakonec připsal Cam Talbot, který vyřešil slabé nahození Marca Methota. Následuje tedy buly po pravici domácího brankáře.
19:09
18:55
Další neúspěšný pokus o obsazení útočného pásma v podání domácího Edmontonu. Brassard bude za chvílí zpět na ledě.
18:11
Až teď se domácí usadili v útočném pásmu, avšak Maroon před bránou zastavil střelu jednoho ze svých spoluhráčů a puk se poté odrazil do neutrální zóny.
17:28
Úvod početní výhody Edmontonu patřil hostů, kteří těžili z toho, že se Pyatt zmocnil kotouče a v pohodě ho vyvezl až do pásma Olejářů.
17:09
Connor McDavid manévrem ve středním pásmu zmátl Dericka Brassarda (OTT), ten domácího kapitána preventivně poslal na led a odsedí si proto dvě trestné minuty za podražení.
16:28
Zaregistrovali jsme rychlejší výpady na obou stranách, avšak ani jeden nepřinesl nějaké zajímavější zakončení, které by aspoň jednomu z gólmanů přidělalo vrásky.
15:54
Sekera teď neměl hráče do kombinace a proto pouze o mantinel odevzdal puk soupeři. Mrzet ho to však nemusí, neboť hosté si počínali naprosto stejně.
15:05
Po přerušení hry se do sebe pustila dvojice Zack Kassian – Mark Borowiecki a oba dostávají pět trestných minut za rvačku. Nutno říci, že to byl spíše řecko-římský zápas a ne jakási zajímavá pěstní výměna.
15:05
14:59
Jenže ani domácí si nevedou o moc lépe a po ztrátě kotouče mohou být rádi, že si hosté nepohlídali ofsajd.
14:37
Senátoři se ale ani po ubráněném oslabení ne a ne dostat zpátky do tempa a ve středním pásmu pouze odevzdávají kotouč soupeři.
13:53
13:28
Napadající hosté skvěle zapracovali v pásmu soupeře a našetřili několik cenných vteřin. Druhá přesilová hra zápasu se pomalu chýlí ke konci.
12:42
Hned po buly letěl puk přes všechny čáry, avšak nyní jsou domácí velmi rychle zpátky v útočném pásmu a McDavid znovu vymýšlí, co s kotoučem.
12:28
Začátek přesilové hry nevypadal vůbec špatně, nicméně hostující gólman si nakonec poradil i s dvěma nebezpečnými dorážkami Milana Lucice.
12:10
Edmonton se okamžitě nastěhoval před Andersona a McDavid si zapisuje střelecký pokus. Solidní ránu na vyrážečku však Anderson zneškodnil.
11:53
Hostující celek hrál chvíli se šesti hráči a proto teď bude pykat. Dvě trestné minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Matt Puempel.
11:35
Chris Neil skvěle převzal kotouč ve středním pásmu, namířil si to na Talbota, avšak svižnou ranou trefil přesně nastavenou lapačku domácího gólmana.
10:54
Sice až po několika dalších soubojích, ale přeci jenom se hosté dokázali udržet v pásmu soupeře. Nějaká zajímavější akce však následně nepřišla.
10:13
Zakázané uvolnění Edmontonu. Hra se velmi rychle vrátí před Talbota a unavená pětice navíc nemůže vystřídat.
09:58
Na druhé straně dobře zapracoval Derick Brassard, jehož dělovku musel zastavovat až Cam Talbot. Sens se usazují v útočném pásmu.
09:21
Třetí pětka Edmontonu chvíli kombinovala za útočnou modrou čárou, ale výsledkem byla nakonec jen sražená střela Puljujärviho.
08:53
Ottawa se několikrát snažila usadit v útočném pásmu, nicméně pozorná defenzíva Oilers odrazila všechny pokusy a vrátila hru do neutrální zóny.
08:10
Aktivní Pouliot dobře střílel z levého kruhu, avšak kotouč si to namířil vedle brány a lépe nedopadla ani Pouliotova následná přihrávka zpoza Andersonovy svatyně.
07:44
Jenže z buly vyšli vítězně znovu domácí a Zack Kassian díky tomu rozjel bleskový atak po levé straně. Anderson po svižné střele soupeře raději přerušuje hru.
07:33
Kombinace domácích je zatím trochu nejistá a přichází proto další icing. Ottawa by však potřebovala vyhrát buly v útočném pásmu.
06:39
Edmonton se sice poměrně rychle vymanil z vlastního pásma, ale teď už hosté přispěchali s dalším útokem a Talbot musel likvidovat Karlssonovu střelu z vrcholu pravého kruhu.
06:04
Zakázané uvolnění teď vhazování dostává po levici Cama Talbota.
05:36
Brassard dobře zapracoval ve středním pásmu, neboť dokázal zpracovat vysoký oblouček Bobbyho Ryana a díky následné zpětné přihrávce se Ottawa definitivně dostala do držení kotouče.
05:11
04:49
Jenže přesilová hra Olejářů není vůbec ideální a kotouč už potřetí letí z pásma Sens. Vyloučený Borowiecki se za chvíli vrátí na led.
04:02
Puk se na chvíli nacházel ve středním pásmu, avšak nyní už Edmonton znovu okupuje prostor před Craigem Andersonem.
03:26
Právě faulovaný Leon Draisaitl se pokusil o první střelecký pokus v rámci přesilové hry, ale výsledkem byla nakonec jen střela sražená prvním blokujícím hráčem Sens.
03:11
První přesilová hra zápasu. Mark Borowiecki (OTT) si v souboji s Draisaitlem pomohl hákováním a dostává dvě tresté minuty.
02:29
Nyní už se ale s kotoučem dopředu derou opět hosté. Nevypadá to ale na nějaký zajímavější ofenzivní pokus.
01:42
Nádherné sólo přes celou hrací plochu teď předvedl Connor McDavid, jenž převzal kotouč ve vlastním pásmu a po bleskové jízdě donutil Andersona k zákroku.
00:58
Nyní už se Ottawa před Talbotem usadila na několik desítek vteřin a domácí gólman si připsal první zákrok zápasu.
00:24
První útočnou akci rozjeli hosté, nicméně záhy po přechodu do pásma soupeře se Ottawě podařilo ztratit kotouč.
00:01
Kanadská státní hymna právě nyní úspěšně dozněla a vše je tedy připraveno k zahájení dnešního utkání. Upevní si Edmonton první příčku Západní konference nebo zaboduje tým z hlavního města Kanady?

Edmonton Oilers: Talbot (Gustavsson) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Gryba – Lucic, McDavid, Eberle – Pouliot, Nugent-Hopkins, Kassian – Maroon, Draisaitl, Puljujärvi – Pitlick, Letestu, Lander.

Ottawa Senators: C. Anderson (Driedger) – Methot, E. Karlsson, Phaneuf, Ceci, Borowiecki, Ch. Wideman – Z. Smith, Pageau, Mark Stone – Dzingel, Brassard, B. Ryan – Hoffman, Turris, Pyatt – Puempel, Kelly, Neil.

Rozhodčí: O'Rourke, Pollock – Cherrey, Knorr.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Andrej Sekera

Ottawa Senators

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

OTTAWA SENATORS

Tým z hlavního města Kanady měl výborný vstup do sezóny, když si zapsal dvě výhry v řadě, ale od druhého zápasu má velmi kolísavé výsledky. Ottawa nyní pravidelně střídá výhry s porážkami a zaznamenala tedy lehký propad na osmé místo Východní konference. Přesto jsou ale Senátoři zatím spokojeni. Mají totiž odehrán o jeden či dva zápasy méně než většina týmů a pouhé dva body je dělí od čtvrté pozice Východní konference. Dnes ale hosté budou mít problémy v brankovišti, neboť Craig Anderson tým opustil z rodinných důvodů a není jistý jeho návrat o dnešního zápasu, a náhradní brankář Andrew Hammond je v současnosti lehce zraněn.

EDMONTON OILERS

Domácí hokejisté si zatím vedou opravdu výborně a zdá se, že letošní sezóna by mohla být konečně tou průlomovou! Hvězdami nabitý tým těží ze skvěle hrajícího Connora McDavida a momentálně je se ziskem 14 bodů nejlepším týmem Západní konference. V rámci celé NHL jsou navíc jen tři týmy, které inkasovaly méně branek než Olejáři a momentálně má Edmonton sérii pěti vítězných zápasů v řadě.

29.10.2016 Vancouver – Edmonton 0:2
27.10.2016 Edmonton – Washington 4:1
23.10.2016 Winnipeg – Edmonton 0:3
21.10.2016 Edmonton – St.Louis 3:1
19.10.2016 Edmonton – Carolina 3:2