Jakub Voráček (PHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:09
Střely na branku – 44:35 (11:10, 17:8, 11:16 – 5:1)
Zblokované střely – 15:21
Vyhraná vhazování – 24:26
Trestné minuty – 6:2
Hity – 17:20
V nájezdech už byla šťastnější Carolina, která v nich triumfovala poměrem 2:1. Rozhodující trefu zaznamenal Brock McGinn, jenž byl dnes hlavním tahounem svého týmu. Hurricanes si tak na závěr sezóny zlepšili náladu vítězstvím, ale Letci se i přes porážku po nájezdech vřele loučí se svými fanoušky.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Carolina Hurricanes.
Autorem vítězné branky je BROCK MCGINN.
Brock McGinn rozhoduje! Ke dvěma gólům tedy přidává také vítězný nájezd.
Jakub Voráček si přehodil puk na bekhend a trefil lapačku Läcka.
Sergej Tolčinskij to udělal celkem dobře. Bekhendovou kličkou si připravil Stolarze, ale poté netrefil branku.
Claude Giroux ale vyrovnává.
Bryan Bickell se prosazuje nekompromisní ranou na lapačku. Tenhle borec s roztroušenou sklerózou se tak rozloučí s NHL proměněným nájezdem!
Jordan Weal minul hostující branku. Läck možná kotouč škrtl lapačkou.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení bylo bohaté na šance, ale gól v něm nepadl. Vítěze zápasu určí nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:59
V úplném závěru mohl rozhodnout Ivan Provorov. Puk ale nachází v lapačce Eddie Läck!
64:01
Běží poslední minuta prodloužení.
63:39
Brayden Schenn se už k zakončení odhodlal, ale Läck jeho ránu likviduje efektním semaforem.
63:01
Domácí v přečíslení 3 na 1. Voráček ještě vracel Couturierovi, který před prázdnou brankou nedosáhl na puk! Ani z dalších nadějných pozic následně nic nebylo, protože Voráček ani Giroux místo střelby přihrávali.
62:38
Claude Giroux přebruslil bránícího hráče, ale bekhendem minul klec soupeře.
62:13
Hra se přelévá ze strany na stranu. Po sražené střele Simmondse se bude vhazovat před Läckem.
61:05
Na druhé straně najížděli Giroux s Voráčkem na jediného obránce. Voráček ale obdržel nepřesnou přihrávku, která ho zahnala mimo střelecký úhel.
60:52
Domácí propadli v útočném pásmu a Jordan Staal se řítil sám na Stolarze. Ten si prostor mezi betony pokryl!
60:01
Ani gólově nejbohatší třetí třetina o vítězi zápasu nerozhodla. Za stavu 3:3 se bude prodlužovat.
60:00
59:27
Málem ale udeřilo na druhé straně! Brock McGinn ujel domácí obraně, ale jeho bekhendovou kličku si pohlídal Anthony Stolarz, jenž útočníka Hurikánů učebnicově vybruslil.
59:19
Domácí se snaží rozhodnout. Střelu Nicka Schultze pokryl Stolarz, o pár sekund později nedosáhl před brankou na puk Couturier.
59:01
Začala poslední minuta třetí třetiny.
57:56
Domácí obránce Del Zotto z ničeho nic forčekoval v rohu kluziště za brankou Canes. Přeci jen už o tolik nejde.
57:09
Domácí vystartovali do přečíslení 2 na 1. Dale Weise touží po hattricku a tak to zkusil sám, ale jeho ránu z pravého kruhu si Läck pohlídal.
56:42
Domácí odpověděli náporem a plné ruce práce měl Eddie Läck.
55:51
Carolina se málem dostala do vedení! Z ostrého úhlu vypálil Joakim Nordström a puk se otřel o břevno Stolarzovy svatyně!
55:23
Puk je v prostoru mezi střídačkami. Čas pro ještě jednu reklamní přestávku.
54:50
Carolina právě vstřelila branku!
Teď už se SEBASTIAN AHO dočkal! Na pravém kruhu se opřel do nahrávky Faulka a vymetl bližší horní růžek nad lapačkou brankáře Stolarze – 2:2. Asistence: Justin Faulk a Teuvo Teräväinen.
54:36
Tohle je velký tlak! Teräväinen ani Aho však nedostali puk za Stolarze!
54:09
Hosté jsou nadále nastěhovaní v útočném pásmu. Další střela ale zatím nepřišla.
53:26
Bombu Teräväinena vyráží Stolarz. Domácí gólman dnes chytá velmi dobře.
53:03
Za podražení je vyloučen Ivan Provorov. Carolina si zahraje po reklamní přestávce přesilovku.
52:05
Philadelphia právě vstřelila branku!
Tak tohle je dokonalý obrat! Výborně to udělal Shayne Gostisbehere, který na útočné modré ukličkoval napadajícího protihráče a následně uvolnil WAYNA SIMMONDSE, který rychlou bekhendovou kličkou obelstil Läcka a zasunul kotouč do odkryté klece. Asistence: Shayne Gostisbehere a Jordan Weal.
50:58
Také domácí mají dvougólového střelce! DALE WEISE vystřelil poměrně nenápadně přes obránce a kotouč propadl překvapenému Läckovi pod vyrážečkou do sítě – 2:2. Asistence: Sean Couturier a Ivan Provorov.
50:20
Už jsme ve druhé polovině závěrečné dvacetiminutovky. Letci se jistě budou snažit alespoň srovnat. Rozloučit se s fanoušky porážkou určitě nechtějí.
49:50
Od modré vypálil Justin Faulk a Stolarz raději přerušil hru.
48:39
Hosté jdou podruhé v zápase do vedení a opět se o to postaral BROCK MCGINN! Nabídku Noaha Hanifina efektně tečoval k brance zády stojící McGinn a kotouč zapadl za bezmocného Stolarze. Asistence: Noah Hanifin a Jordan Staal.
48:08
Domácí v postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
47:25
Na druhé straně se dostal do zakončení Robert Hagg. Läck podržel pukna hrudi.
47:15
Hosté sehráli rychlou akci, na jejímž konci byl střílející Victor Rask. Jeho střela vypadla těsně vedle tyčky!
46:47
Pokus Sergeje Tolčinského ukryl v lapačce Anthony Stolarz. Následuje reklamní přestávka.
45:39
Jeff Skinner se dral za nastřeleným kotoučem. Andrew MacDonald ale zapracoval bezchybně a byl u něho dříve.
44:27
Na druhé straně pálil od modré Michael Del Zotto. Läck byl na místě.
43:45
Teď měli Flyers štěstí! Po střele obránce Noaha Hanifina od modré zazvonila za Stolarzem tyčka!
43:31
43:23
Další vyhození domácích. Canes přesilovku nevyužijí.
42:51
Domácí vyhazují puk až k Läckovi.
42:02
Střela Skinnera už prošla, ovšem Stolarz puk nalezl ve výstroji.
41:56
Na modré čáře měl napřaženo Hanifin, do jehož rány obětavě skočil Bellemare!
41:30
Dnes podruhé jde na trestnou lavici Jordan Weal. Je potrestán za nebezpečnou hru vysokou holí.
41:19
Od modré vypálil Shayne Gostisbehere. Läck na puk dobře viděl a ztlumil ho ve výstroji.
40:23
Voráček našel Roberta Hagga, který se při své premiéře v nejlepší soutěži světa nebojí podporovat útok. Jeho střela však skončila vedle branky.
Hity – 9:13
Také ve druhé třetině jsme viděli jeden gól. Jeho autorem je Dale Weise, jenž ve 29. minutě vyrovnal na 1:1. Letci měli v uplynulé části mnohem více ze hry, ale Hurricanes drží nad vodou brankář Läck.
40:00
39:57
Pravděpodobně závěrečnou střelu druhé části si připsal Jeff Skinner. Puk je pod Stolarzem.
38:51
38:28
Kromě Voráčkovy příležitosti sledujeme nepovedenou přesilovku Flyers. Domácí jsou nyní bez pásma.
37:51
Jakub Voráček se nejprve snažil přihrávat, ale to nevyšlo. Puk se k němu ale odrazil zpět a tak český útočník pálil z mezikruží. Läck jeho střelu vytěsnil!
37:20
Hostům se podařilo vyhodit.
36:50
Domácí budou hrát přesilovku. Matt Tennyson je vyloučen za vysokou hůl.
35:59
Brayden Schenn nabil Dalemu Wieseovi a Läck snad ani nevěděl, jak zabránil gólu! Puk ho spíše trefil.
35:42
Pokus Bryana Bickella vyrazil do ochranné sítě Stolarz.
35:14
Střelu Travise Konecnyho z levého kruhu vyrazil betonem Läck.
34:54
Po přerušení hry následuje ještě poslední reklamní pauza této třetiny.
34:17
Vynikající zákrok Anthonyho Stolarze! Jeff Skinner nahrával na zadní tyčku, kde číhal nepokrytý Elias Lindholm. Stolarz se však proti střele, která mířila do odkryté poloviny jeho klece, bleskově přesunul a zastavil kotouč před brankovou čarou!
34:07
Skinnerovi střela nesedla a puk končí jen na zadním mantinelu.
33:42
Domácí pokračují v náporu. Střelu Del Zotta si však našel Läck, který přerušil hru. Další reklamní přestávka.
33:17
Nick Cousins měl velkou smůlu! Domácí útočník se natlačil až před Läcka, po jehož zákroku zůstal puk volně ležet u tyčky. Cousins se stačil rychle zorientovat a po hlavě se vrhl do dorážky. Puk však jen projel brankovištěm a cestu za brankovou čáru si nenašel!
32:40
Hraje se hodně dlouho bez přerušení. Tenhle zápas plyne poměrně rychle.
31:38
Bryan Bickel, jenž hraje poslední zápas kariéry NHL, prověřil Stolarze střelou ze středního pásma. Domácí gólman byl pozorný.
30:13
Domácí mají po vyrovnání více ze hry a snaží se strhnout vedení na svou stranu.
29:08
Střelu Nicka Cousinse vyrazil Läck do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
28:46
Domácí srovnávají stav! Sean Couturier se dostal v rohu kluziště ke kotouči, který přeposlal na DALEHO WEISEHO, jenž zamířil nad lapačku brankáře Läcka. Asistence: Sean Couturier a Andrew MacDonald.
28:07
Dopředu se tlačili Teräväinen se Staalem. Nahození prvně jmenovaného ale nestačil Staal tečovat a Stolarz puk odrazil do rohu.
27:05
Bellemare připravil dobrou možnost pro Travise Konecnyho, jehož střela z mezikruží byla sražena mimo.
26:21
Domácí mohli několikrát střílet, ale Jordan Weal zavezl puk jen do rohu.
25:54
Provorov poslal do úniku Clauda Girouxe, který zkusil bekhendovou kličku, ale Eddie Läck vzájemný souboj vyhrál!
24:21
Zakázané uvolnění domácích.
23:48
Zasahovat museli oba gólmani. Nejprve kryl Stolarz pokus Slavina a na druhé straně protáhl Läcka Gostisbehere.
22:10
Pokračuje se v podobném duchu, jako v první třetině. Domácí se snaží útočit, ale chybí tomu myšlenka i důraz.
21:03
Další střela na hostující branku. Do zakončení se dostal Jakub Voráček, ale Läck byl opět na místě.
20:33
Wayne Simmonds prověřil Eddiho Läcka v momentě, kdy skončila hostující přesilová hra.
Hity – 6:5
První třetina je za námi. Flyers ji začali tlakem, ale v 6. minutě inkasovali gól z hole Brocka McGinna a hra se od té doby vyrovnala. Nehraje se s úplně maximálním nasazením, přeci jen je vidět, že ani jednomu z týmů už o moc nejde.
20:00
19:31
Flyers zaútočili ve vlastním oslabení a jejich protiútok podpořil z druhé vlny i obránce Robert Hagg. Bellemare si svého najíždějícího spoluhráče dobře všiml, ale Hagg nechal vyniknout jen lapačku Eddieho Läcka.
19:00
Domácím se podařilo vyhodit. Začíná poslední minuta první třetiny.
18:32
Hosté si zahrají přesilovku! Jordan Wheal zahákoval v rohu kluziště Tennysona a odchází na trestnou lavici.
18:20
Střely na branku – 10:10.
17:02
Obránce Caroliny Justin Faulk se prezentoval nepřesnou střelou.
16:51
Bekhendový pokus Raska vyrazil Stolarz před sebe. Volný puk si následně našel Jeff Skinner, ale ani on Stolarze nepřekonal a domácí gólman po zákroku betonem přikryl kotouč.
16:08
Debutant Roberd Hagg se dostal ke střele od modré čáry, kterou pokryl Läck. Hostující gólman svým zákrokem přerušil hru.
15:13
Střelu Jordana Wheala pokryl Läck. Reklamní přestávka.
15:08
Domácí si útočném pásmu rychle vyměnili puk a ke střele z pravého kruhu se nakonec dostal Andrew MacDonald. Obránce Flyers zamířil vedle bližší tyčky.
14:36
Eddie Läck nyní pokryl také střelu ze středního pásma.
14:00
Nahození Gostisbehera viděl Läck na poslední chvíli. Přesto dokázal puk ramenem vyrazit.
13:53
Zakázané uvolnění Caroliny. Hra se vrací před Läcka.
13:44
Domácí teď zatlačili soupeře do jeho obranného pásma. Vše nakonec řeší Eddie Läck, jenž přikryl puk lapačkou.
13:22
Čas nadále plyne velmi rychle. Přerušuje se totiž jen minimálně.
12:05
Střela Klase Dahlbecka byla sražena do rohu kluziště. Hosté se ještě drží v útočném pásmu.
11:23
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.
10:25
Střela Tolčinského končí pouze na bránícím Robertovi Haggovi.
09:55
Jakub Voráček se dostal u brankoviště ke kotouči, ovšem bekhendem nedokázal zamést puk za ležícího Läcka. Tohle byla velká šance domácích!
09:12
Přihrávku na osu hřiště dostal Justin Faulk, který měl dost času, aby zamířil. A vypálil velice nebezpečně, ovšem Stolarz se natáhl a výtečným zákrokem puk vytěsnil mimo svou klec!
08:48
Domácí opět ztratili kotouč, z čehož pramenila další šance Hurikánů. Jordan Staal našel mezi kruhy Teuva Teräväinena, který z první minul branku Flyers.
07:51
Střelu Joakima Nordströma vyráží Stolarz až do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
07:13
Od modré čáry vypálil Justin Schultz. Branku ale netrefil.
06:18
Hosté po vstřeleném gólu ožili. Pokus Teuva Teräväinena musel krotit Stolarz.
05:42
Hosté se ujímají vedení! Travis Konecny ztratil ve vlastním obranném pásmu kotouč a jeho chybu potrestal BROCK MCGINN, jenž si vyměnil puk s Derekem Ryanem a na zadní tyčce zakončoval do odkryté klece. Asistence: Derek Ryan.
05:13
Michael Del Zotto dostal puk na modrou a ještě si popojetím dopředu vylepšil střeleckou pozici. Vypálil však jen do protihráče.
04:31
Utkání ještě nebylo ani jednou přerušeno. Čas tedy ubíhá velmi rychle.
03:19
Pěknou kombinaci letců zakončoval střelou těsně mimo Brayden Schenn. Tohle je slušný nápor domácího týmu.
02:46
Nyní zahrozil Pierre-Édouard Bellemare. Läck si připsal další úspěšný zákrok.
02:34
Flyers začali zápas aktivněji. Hraje se hlavně v obranném pásmu Caroliny.
01:20
A další tečí se prezentoval tentokrát Nick Cousins. Eddie Läck byl na místě.
01:01
Střelu Provorova tečoval před Läckem Jakub Voráček. Puk zamířil vedle branky.
00:22
Sean Couturier zavezl puk do útočného pásma, ale tam už ho nedokázal předat spoluhráčům. Dopředu vyráží hosté.
00:01
Dozněla národní hymna USA. Utkání začne za malou chvíli.

Philadelphia Flyers: Stolarz (S. Mason) – MacDonald, Provorov, Hagg, Gostisbehere, N. Schultz, Del Zotto – Voráček, Giroux (C), Konecny – Simmonds (A), Filppula, Weal – B. Schenn, Couturier, Weise – Bellemare (A), Vecchione, Cousins.

Carolina Hurricanes: Läck (C. Ward) – Pesce, Slavin, Faulk (A), Hanifin, Tennyson, Dahlbeck – Teräväinen, J. Staal (A), Aho – Tolčinskij, V. Rask, Nordström – Stempniak, E. Lindholm, Skinner (A) – B. McGinn, D. Ryan, Bickell.

Rozhodčí: Luxmore, Furlatt – Berg, Alphonso.
Philadelphia Flyers:
Letci nasbírali o dva body více než Carolina a v konferenční tabulce je nalezneme na jedenáctém místě. Pro ambiciózní organizaci je neúčast v play off samozřejmě velkým zklamáním. Flyers se chtějí alespoň důstojně rozloučit se svými fanoušky. Ty naposledy potěšili výhrou 4:2 nad letos kvalitním Columbusem. Kouč Hakstol nemůže počítat s několika zdravotně indisponovanými hráči, mezi kterými nalezneme i oba české zástupce, tedy brankáře Neuvirtha a obránce Gudase.