NHL (základní část) -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Pittsburgh - 10. dubna 2017   01:00

Ukončeno
Rangers
Rangers
13:54' McDonagh (Grabner) • 18:31' Stepan (McDonagh, Zibanejad) • 47:23' Vesey (Zibanejad)
3:2
(2:1, 0:1, 1:0)
Pittsburgh
Pittsburgh
09:16' Bonino  (Simon, Kessel) • 33:38' Rowney  

Sestava Rangers
Hellberg (Lundqvist) – McDonagh (C), Girardi, M. Staal (A), Holden, Skjei, Klein – Grabner, Stepan (A), Zuccarello – Vesey, Zibanejad, Rick Nash – J. T. Miller, Pirri, Beck – T. Glass, Lindberg, Bučněvič. Hlavní trenér: Alain Vigneault.
Rozhodčí
Dan O'Halloran, Francis Charron. Čároví: Brian Murphy, Ryan Daisy
Madison Square Garden, New York
18006 diváků
Sestava Pittsburgh
Jarry (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, D. Pouliot, Streit, C. Gaunce – Simon, Bonino (A), Kessel (A) – S. Wilson, Rowney, Archibald – Kühnhackl, Sundqvist, Hörnqvist (A) – Tom Sestito, Porter, Dea. Hlavní trenér: Mike Sullivan.
Přenos se aktualizuje automaticky

Česká stopa v utkání:

Dominik Simon (PIT) 0+1, 2 střely, čas na ledě 16:10
Tři hvězdy utkání:

1. Ryan McDonagh (NYR) 1+1
2. Jimmy Vesey (NYR) 1+0
3. Magnus Hellberg (NYR) 22 zák., 2 góly, 91,7%
Statistiky: Střely na bránu: 25-24; Zablokované střely: 22-12; Vhazování: 53%-47%; Hity: 25-23; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Magnus Hellberg chvíli čekal, zda se ještě nebude pískat zakázané uvolnění, nakonec ale hra přerušena nebyla a po uplynutí šedesáti minut se během svého debutu v NHL mohl radovat z prvního vítězství, ke kterému mu gratulují spoluhráči. Rangers v Madison Square Garden zakončili základní část vítězně, když těsně porazili Penguins, v jejichž dresu si připsal ve druhém utkání NHL první kanadský bod český útočník Dominik Simon. Na straně New Yorku Rangers odehráli skvělé utkání kapitán Ryan McDonagh (1+1) a Mika Zibanejad (0+2), kteří zaznamenali shodně dva body, a Jimmy Vesey, který vstřelil vítězný gól. Konečný výsledek: New York Rangers 3 Pittsburgh Penguins 2.
Konec zápasu.
59:49'
Vyloučený se nekonalo a Olli Määttä ve středním pásmu srazil puk rukavicí na střídačku Rangers.
59:36'
Zajímavá situace! Dan Girardi zřejmě vyhodil puk přes ochranné sklo a Mark Streit se dožaduje vyloučení.
59:30'
Střela Penguins od modré čáry byla přizvednuta do ochranné sítě a hosté si vzali oddechový čas.
59:20'
Jsme svědky jednoho z posledních utkání základní části. Oba týmy dnes nastoupily k poslednímu 82. utkání letošní sezóny a už se chystají na playoff!
59:00'
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:36'
Jen, co Tristan Jarry opustil bránu a naskočil na střídačku, v útočném pásmu Penguins byla pískána hra vysokou holí. Tak možná nakonec na straně Rangers, protože se vhazovalo v útočném pásmu hostujícího celku. Brána je prázdná!
58:10'
Penguins se nepodařilo rozehrát a necelé dvě minuty před koncem vyhodili puk na zakázané uvolnění.
57:25'
Penguins se snažili v blízkosti levé tyče procedit puk do sítě, jenže ve své snaze neuspěli. Magnus Hellberg ucpal prostor u své pravé tyče betonem.
56:44'
J. T. Miller vyrazil středem ledové plochy do přečíslení 3 na 2 a po pravici i levici měl najíždějícího spoluhráče, nakonec si vybral Taylora Becka, který na levé straně napřáhl bez přípravy k prudké střele s příklepem a mířil přesně do bližšího horního rohu brány, Tristan Jarry ho ale jeho pokus vyrážečkou výtečně vyrazil do ochranné sítě! Senzační zákrok.
55:46'
Rick Nash nádhernou diagonální přihrávkou z vrcholu levého kruhu pro vhazování našel ve vzdálenějším pravém kruhu Jimmyho Veseyho, který si puk prvním dotykem zpracoval a druhým ho okamžitě vyslal na bránu, jenže na přední tyči našel pouze skvěle se přesouvajícího se brankáře Tristana Jarryho, který puk podržel v náručí!
55:34'
Rangers od modré čáry nahodili puk na přední tyč, kde byl drobně tečován, a Tristan Jarry si připsal úspěšný zákrok, po kterém kotouč ukryl ve své lapačce.
55:11'
Dominik Simon se po střele z levého kruhu pro vhazování a zákroku Magnuse Hellberga dostal v blízkosti pravé tyče k dorážce, jeho bekhend ale zamířil pouze do lapačky brankáře Rangers, který hru přerušil! Český útočník mohl přidat k úvodní asistenci při brance Nicka Bonina gól. Neúspěšně.
54:57'
Rangers vyhodili puk na zakázané uvolnění a vhazovalo se po levé ruce Magnuse Hellberga.
54:11'
Vraťme se nyní na chvíli do první třetiny, ve které si český útočník Dominik Simon připsal ve druhém zápase NHL první kanadský bod, když po skvělé teči asistoval u gólu Nicka Bonina!
53:45'
Nick Holden na levé straně útočného pásma vypálil od modré čáry a puk se od clonícího Kevina Portera těsně před bránou odrazil do ochranné sítě.
53:01'
Olli Määttä na levém křídle po rychlé akci Penguins od hrazení nahazoval puk na přední tyč, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů, a Magnus Hellberg puk ukryl v náručí.
52:34'
Magnus Hellberg nejprve vyrazil střelu Briana Dumoulina, který na pravé straně pálil z úhlu ihned po vhazování, a vzápětí si poradil i s pokusem Penguins z levého křídla a ostrého úhlu. Hra byla přerušena.
51:46'
Dan Girardi na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a tentokrát už Tristan Jarry musel zasahovat, na přední tyči ale puk bez problému ukryl ve svém náručí.
51:41'
J. T. Miller z blízkosti pálil mimo a poté tečoval vedle levé tyče prudkou střelu Kevina Kleina od modré čáry. O další pokus se postaral Pavel Bučněvič, který z vrcholu mezikruží napálil puk taktéž vedle levé tyče.
50:52'
Taylor Beck krásně vypálil na levém křídle z ostrého úhlu a mířil přesně do bližšího horního rohu brány, Tristan Jarry ale pravým ramenem puk vyrazil do ochranné sítě! Skvělý zákrok!
49:45'
Patric Hörnqvist v levém kruhu napřáhl k prudké střele s příklepem, jenže jeho prudká střela zamířila pouze doprostřed brány a náruče Magnuse Hellberga.
48:56'
Michael Grabner měl obrovskou rychlost a málem se po kolmé přihrávce řítil sám na bránu, Ron Hainsey ho ale dokázal dobruslit a po čistém zákroku mu puk vpádu zezadu vypíchnout!
47:45'
Penguins vypálili na pravém křídle z ostrého úhlu a Magnus Hellberg si ve třetí části připsal teprve druhý zákrok.
47:23'
Rangers právě vstřelili branku!
Mika Zibanejad na levém křídle po vyhraném vhazování z otočky nahodil puk směrem na přední tyč, kde se k zablokovanému puku dostal JIMMY VESEY a nádhernou bekhendovou střelou z blízkosti zamířil do pravého horního rohu brány! Rangers podruhé v zápase vedou! Dokáží Pens odpovědět? Asistence: Mika Zibanejad.
47:15'
Penguins se na levé straně ocitli v postavení mimo hru a o pouhé čtyři sekundy později u své levé tyče zmrazil nahození Rangers připravený Tristan Jarry.
46:55'
Josh Archibald nabral na pravém křídle rychlost a z kruhu pro vhazování mířil ke vzdálenější levé tyči, Magnus Hellberg byl ale připravený a poté, co puk vyrazil mimo, si ve třetí třetině připsal první úspěšný zákrok.
46:36'
Ryan McDonagh z vrcholu mezikruží pálil zápěstím do levého horního rohu brány, Tristan Jarry ale předvedl pěkný semafor pro diváky a puk ukryl v lapačce! Další skvělý zákrok.
45:51'
Tristan Jarry skvěle zasáhl proti tečované střele a o přibližně minutu později si Pavel Bučněvič po skvělém pokrytí puku bekhendem sjel před bránu, jeho následná střela ale pod tlakem zamířila mimo! Brankář Pens zasahovat nemusel.
43:36'
Rangers se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, Tristan Jarry ale obě dvě úspěšně zneškodnil, když nejprve zasáhl proti střele Jimmyho Veseyho po přihrávce Ricka Nashe z pravého křídla poté Mika Zibanejada z levého křídla! Jimmy Vesey se ocitl se ocitl před bránou úplně sám, brankáře Penguins ale mezi betony z blízkosti nepřekonal. Nechybělo mnoho a Rangers mohli jít podruhé v zápase do vedení!
42:14'
Tim Sestito zkusil vypálit z levého kruhu pro vhazování a mířil pod horní tyč, jeho pokus byl ale zablokován.
40:23'
Na levém křídle vzápětí zkusil vypálit od modré čáry a hrazení Ryan McDonagh, třetí bod a druhý gól v dnešním utkání ale nevstřelil. Tristan Jarry ukryl puk v náručí a po dalším úspěšném zákroku přerušil hru.
40:14'
Derek Stepan v úvodu třetí části dobře vypálil z pravého kruhu směrem na vzdálenější levou tyč, Tristan Jarry ale jeho pokus pravým betonem skvěle vyrazil!
40:01'
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 13-17; Zablokované střely: 11-9; Vhazování: 54%-46%; Hity: 17-17; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné min.: 0-2.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:05.
Druhých pětadvacet minut v Madison Square Garden přineslo na rozdíl od úvodní části pouze jeden gól, o který se postaral po skvělém forčekingu a následném samostatném úniku hostující útočník Carter Rowney. Během dosavadního průběhu utkání se vylučovalo stále pouze jednou. Kdo vyhraje? Skóre po druhé třetině: New York Rangers 2 Pittsburgh Penguins 2.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:45'
Josh Archibald z vrcholu levého kruhu pro vhazování nahazoval puk těsně nad ledem na přední tyč na teč a Magnus Hellberg kotouč pravým betonem vyrazil do rohu.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:22'
Carter Rowney napřáhl na pravém křídle z úhlu k prudké střele s příklepem, kterou na přední tyči Magnus Hellberg úspěšně vyrazil hrudí, a připsal si dobrý zákrok.
38:03'
Následovala střela Rangers z pravého kruhu pro vhazování, kterou Tristan Jarry ukryl v náručí.
37:47'
Nick Holden měl na vrcholu mezikruží kolem sebe spoustu volného prostoru a čas na to, aby přesně zamířil, jeho střela zápěstím ale minula levý horní roh brány.
37:09'
Kevin Porter na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Magnus Hellberg si nyní připsal snadnější zákrok.
36:49'
J. T. Miller prudce vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování po krásné kolmé přihrávce spoluhráče, jeho pokus ale zamířil pouze doprostřed brány a náruče Tristana Jarryho.
35:42'
Patric Hörnqvist na pravé straně od hrazení nahodil puk na přední tyči, kde ho s obrovskými problémy dokázal Magnus Hellberg po několika sekundách zmrazit! Penguins se puk za jeho záda propasírovat nepodařilo a hra byla přerušena.
34:56'
Tanner Glass vypálil zápěstím v pravém kruhu pro vhazování, z blízkosti ale našel pouze výstroj připraveného Tristana Jarryho, který po dobrém zákroku přerušil hru.
34:34'
Magnus Hellberg u pravé tyče zmrazil puk po nahození Penguins ze středního pásma pod lapačkou a na řadu přichází další krátká reklamní přestávka.
33:38'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
CARTER ROWNEY na útočné modré čáře na levé straně vypíchl puk Kevinovi Kleinovi a poté se řítil do samostatného úniku, který zakončil krásnou střelou zápěstím, když nad levým betonem brankáře Magnuse Hellberga zamířil k pravé tyči! Rangers udělali chybu a zaplatili.
32:54'
Olli Määttä se dnes vrátil do sestavy Penguins po 25 zápasech a v pravém kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, kterou na přední tyči Magnus Hellberg vyrazil.
31:22'
Dnešní utkání Pittsburghu v Madison Square Garden sleduje Amanda Kesselová, sestra hostujícího útočníka Phila Kessela, která o víkendu vyhrála s USA mistrovství světa žen.
30:33'
Mika Zibanejad se dostal mezi kruhy pro vhazování ke střele zápěstím, kterou Tristan Jarry u pravé tyče nadvakrát zastavil, a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.
30:12'
Patrick Hörnqvist opět pomohl obraně, když v pravém kruhu obranného pásma zablokoval střelu Rangers.
29:32'
Derek Stepan číhal před bránou, ke střele ho ale nepustil Patric Hörnqvist, který k němu včas přistoupil.
28:57'
Oběma týmům se nepodařilo v rychlém sledu rozehrát, jenže na straně Rangers se zakázané uvolnění nepískalo, zatímco proti Penguins už vzápětí ano.
28:13'
Ryan McDonagh krásnou kolmou přihrávkou od vlastní brány našel rozjetého Taylora Becka, který v pravém kruhu pro vhazování práskl do puku, uprostřed brány ale našel pouze hruď Tristana Jarryho, který puk vyrazil do rohu!
26:52'
Rangers se nepodařilo rozehrát podél střídaček a prudká přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.
26:34'
Penguins zkusili na levém křídle vystřelit z ostrého úhlu a nakonec se dostali do zakončení, jenže na přední tyči byl připravený Magnus Hellberg, který pravým betonem vyrazil puk za svou bránu.
26:21'
Pavel Bučněvič před bránou nebezpečně tečoval nahození Rangers z pravého křídla, Tristan Jarry ale puk nadvakrát dokázal zkrotit. Následuje reklamní přestávka.
25:47'
Jeden z hráčů Penguins na pravé straně nedokázal zachytit prudkou diagonální přihrávku spoluhráče od obranné modré čáry a pískalo se zakázané uvolnění.
25:12'
Tom Sestito zavážel na pravém křídle puk do útočného pásma, jenže akci Penguins zastavilo postavení mimo hru.
24:55'
Magnus Hellberg vyjel za bránou, aby zastavil nahození Penguins a poté nikým neatakovaný rozehrál.
24:27'
Derek Stepan dobře vypálil z pravého kruhu pro vhazování, Tristan Jarry ale jeho pokus vyrazil. Střelec vedoucí branky Rangers to vzápětí zkoušel z levého kruhu pro vhazování, jeho střela ale skončila tentokrát v ochranné síti.
23:32'
Rangers se během nejplynulejší části hry ocitli před bránou ve dvou šancích, obě dvě bekhendové střely ale zamířily vedle vzdálenější levé tyče.
23:00'
Z prostřední části utkání uplynuly přesně tři minuty a od úvodního vhazování se hraje bez přerušení.
20:34'
Tanner Glass byl zřejmě hráčem, který z pravého kruhu pro vhazování zamířil nad a poté se dostal ke střele znovu, tentokrát mířil přesně do vzdálenějšího levého rohu brány, Tristan Jarry ale vyrážečkou puk vyrazil mimo tři tyče!
20:01'
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 6-12; Zablokované střely: 5-4; Vhazování: 50%-50%; Hity: 6-5; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně ve 2:11.
Phil Kessel v šesté minutě sice neproměnil samostatný únik, v polovině úvodní části utkání se ale prosadil po skvělé teči českého útočníka Dominika Simona bekhendem Nick Bonino. Penguins vedli v Madison Square Garden 1:0, jenže poté dokázal vyrovnat Ryan McDonagh a krátce před přestávkou přihrát na gól Derekovi Stepanovi, který využil přesilovou hru a otočil skóre na stranu svého týmu. Skóre po první třetině: New York Rangers 2 Pittsburgh Penguins 1.
20:00'
První třetina skončila.
19:00'
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:31'
Rangers právě vstřelili branku!
Mika Zibanejad na pravé straně útočného pásma vyhrál vhazování a DEREK STEPAN po přihrávce Ryana McDonagha napřáhl na vrcholu mezikruží bez přípravy k prudké střele s příklepem, která nad lapačkou brankáře Tristana Jarryho zamířila ke vzdálenější pravé tyči! Rangers využili úvodní přesilovou hru utkání a vedou nad Penguins po otočení výsledku krátce před přestávkou 2:1! Asistence: Ryan McDonagh a Mika Zibanejad.
18:17'
Ryan McDonagh se ocitl na obranné modré čáře při pohybu vzad v roli posledního hráče v problémech, Jean-Sébastien Dea si ale při jeho forčekingu pomohl hákováním a Rangers mají během přesilové hry šanci otočit stav utkání!
17:14'
Magnus Hellberg rychle vyjel z brány, aby puk před jedním z hráčů Penguins v levém kruhu pro vhazování uklidil do bezpečí, což se mu podařilo, a proti hostům byl pískán ofsajd.
15:48'
Magnus Hellberg ukryl nahození Penguins v lapačce a po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka.
15:18'
Mark Streit se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže Markus Hellberg jeho střelu úžasným zákrokem vyrazil a následná dorážka obránce Penguins skončila nad!
13:54'
Rangers právě vstřelili branku!
RYAN MCDONAGH převzal na levé straně středního pásma puk a po nabrání rychlosti ho středem ledové plochy zavezl do útočné třetiny, kde si mezi třemi protihráči sjel do levého kruhu pro vhazování a z jeho vnitřní strany krásnou střelou zápěstím přes čtvrtého hráče Penguins zamířil nad pravým betonem Tristana Jarryho k přední tyči – 1:1! Asistence: Michael Grabner.
13:32'
Penguins se snažili na levém křídle podél střídaček rychle zavést puk do útočného pásma, jenže jejich akci zastavilo postavení mimo hru, po kterém byla hra přerušena.
12:14'
Tom Kühnhackl v blízkosti levé tyče pěkně vypálil z otočky, na pozorného Magnuse Hellberga ale nevyzrál. Brankář Rangers předvedl dobrý zákrok a puk ukryl ve své výstroji.
11:34'
Derek Stepan prudkou ránou z pravého kruhu pro vhazování těsně minul bránu, zatímco střela Penguins ze stejného prostoru byla na opačné straně přizvednuta do ochranné sítě.
10:07'
Tanner Glass se ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci a už to vypadalo, že se bude radovat z vyrovnávacího gólu, jenže radost mu spektakulárním zákrokem překazil Tristan Jarry! Domácí útočník nedokázal u levé tyče puk ideálně trefit a kotouč poskakoval na brankové čáře, Tristan Jarry ale předvedl úžasný reflex, když ho silnější částí hole vyrazil a poté po něm máchl lapačkou! Možná zákrok základní části.
09:16'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Phil Kessel na levém křídle od modré čáry nahodil puk mezi kruhy pro vhazování, kde ho skvěle tečoval Dominik Simon a NICK BONINO ho v blízkosti pravé tyče po zásahu Magnuse Hellberga levým betonem dorazil z blízkosti bekhendem do brány! Penguins vedou 1:0! Asistence: Dominik Simon a Phil Kessel.
08:47'
Brady Skjei se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, Tristana Jarryho ale mezi betony propálit nedokázal! Brankář Penguins puk opět vyrazil.
08:23'
Penguins pouze odevzdali puk hokejistům Rangers a oba týmy odjely ze středního pásma rychle střídat.
07:33'
Tanner Glass vypálil prudce z levého kruhu pro vhazování po kolmé přihrávce Pavla Bučněviče, jeho následná střela ale minula levý horní roh brány.
06:53'
Mark Streit vypálil na levém křídle z ostrého úhlu a po zákroku Magnuse Hellberga následuje reklamní přestávka.
06:24'
Penguins se nepodařilo rozehrát a puk zamířil poprvé v dnešním utkání na zakázané uvolnění.
06:00'
Phil Kessel číhal před bránou a po krásném nahození z levého křídla se dostal na vzdálenější pravé tyči znovu do zakončení, Magnus Hellberg byl ale připravený a puk ukryl ve své lapačce!
05:33'
Phil Kessel se z ničeho nic řítil sám na bránu, v blízkosti pravé tyče ale Magnuse Hellberga překonat nedokázal! Brankář Rangers skvěle kopíroval jeho pohyb a mezi betony se nachytat nenechal! Puk skončil v pravém rohu kluziště.
04:46'
Ryan McDonagh zakončil svižnou pasáž hry střelou z vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování, kterou uprostřed brány bez problému ukryl v náručí klečící Tristan Jarry.
02:42'
Michael Grabner se ocitl před bránou ve velké šanci, bekhendem ale puk mezi betony Tristana Jarryho zasunout nedokázal! Brankář Penguins si poradil a pravým betonem puk vytěsnil mimo svou bránu. Vzápětí přišla střela z pravého kruhu pro vhazování, kterou podržel a přerušil hru.
02:24'
Jean-Sébastien Dea , který dnes také nastoupil k prvnímu zápasu NHL, na pravém křídle nabral rychlost a v kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, kterou na přední tyči opět ukryl ve svém náručí připravený Magnus Hellberg.
02:07'
Scott Wilson vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho střelu na přední tyči zastavil Magnus Hellberg, který si připsal první zákrok v zámořské NHL!
00:42'
Dominik Simon se ocitl v blízkosti pravé tyče v první velké šanci, jeho následná střela ale zamířila nad ledem vedle vzdálenější levé tyče. Magnus Hellberg zasahovat nemusel.
00:01'
Po slavnostním ceremoniálu a udělení ceny Stevena McDonalda utkání mezi New Yorkem Rangers a Pittsburghem Penguins začalo. Úvodní vhazování vyhráli hosté.
00:01'
Utkání právě začalo.
Po připomenutí policisty Stevena McDonalda jeho syn po několika slovech udělil cenu Stevena McDonalda domácímu útočníkovi Matsovi Zuccarellovi, zatímco kapitán Ryan McDonagh mu předal dres se jménem.
Úvodní sestavy:

New York Rangers: Hellberg (Lundqvist) – McDonagh (C), Girardi, M. Staal (A), Holden, Skjei, Klein – Grabner, Stepan (A), Zuccarello – Vesey, Zibanejad, Rick Nash – J. T. Miller, Pirri, Beck – T. Glass, Lindberg, Bučněvič. Hlavní trenér: Alain Vigneault.

Pittsburgh Penguins: Jarry (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, D. Pouliot, Streit, C. Gaunce – Simon, Bonino (A), Kessel (A) – S. Wilson, Rowney, Archibald – Kühnhackl, Sundqvist, Hörnqvist (A) – Tom Sestito, Porter, Dea. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Francis Charron. Čároví: Brian Murphy, Ryan Daisy.
Česká stopa v utkání:

Dominik Simon (PIT) 0+0, +/- -1
Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

01.04.17 NY Rangers – Pittsburgh Penguins 3:4
21.12.16 Pittsburgh Penguins – NY Rangers 7:2
24.11.16 NY Rangers – Pittsburgh Penguins 1:6
22.11.16 Pittsburgh Penguins – NY Rangers 2:5
PITTSBURGH PENGUINS

Pittsburgh má před zápasem v Madison Square Garden jistotu, že po posledním utkání v základní části zůstane v lize druhý za Washingtonem, který získal Presidents' Trophy. Penguins se budou snažit odčinit porážku s Torontem, kterému o víkendu podlehli 5:3. Sidney Crosby se nezúčastnil ranního tréninku a hosté se budou muset obejít proti Rangers bez svého kapitána.

Novinky z týmu

Obránce Olli Määttä se v posledním zápase základní části vrací do sestavy Pittsburghu poté, co vynechal 25 utkání kvůli zranění ruky. V bráně Penguins se představí nováček Tristan Jarry, který si v NHL odbude svůj debut. Z AHL byli povoláni také obránce Derrick Pouliot a útočník Oskar Sundqvist. Chybět by neměli Nick Bonino, Patrick Hornqvist a Bryan Rust, stejně jako obránce Brian Dumoulin a brankář Matt Murray.
NEW YORK RANGERS

New York Rangers si zajistil ve Východní konferenci první divokou kartu a v prvním kole playoff narazí na Montreal Canadiens. V bráně Rangers začne proti Pittsburghu brankář Magnus Hellberg, kterému bude krýt v posledním zápase sezóny záda Henrik Lundqvist.

Novinky z týmu

Do sestavy domácího týmu se vrací obránce a kapitán Ryan McDonagh, který vynechal poslední čtyři utkání kvůli neblíže specifikovanému zranění. Chybět nebudou ani útočníci Rick Nash, Mats Zuccarello a Derek Stepan a obránci Marc Staal a Nick Holden.
New York Rangers patří mezi jeden z devíti celků, které v základní části letošní sezóny NHL dosáhly nebo překročily hranici sta bodů, a v pondělí v noci ho čeká před playoff závěrečný zápas proti Pittsburghu. Penguins letos nasbírali během 81 utkání 111 bodů a bez ohledu na výsledek utkání v Madison Square Garden skončí v lize minimálně o dva body druzí před Chicagem, pro něhož už základní část NHL skončila.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.Klasická verze
Mobilní verze