S konstatováním, že dnešní utkání v Amalie Areně sledovalo 19 092 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou!

3. Vincent Trocheck (FLA) 1+0
Utkání je tedy po šesté sérii samostatných nájezdů u konce a bonusový bod navíc získává domácí Tampa Bay. Ta sice v prodloužení nedokázala využít přesilovou hru čtyř proti třem, ale v nájezdech se z řad Bolts dokázali prosadit dva hráči a to na jediného úspěšného hostujícího útočníka Trochecka bohatě stačilo. Právě Trocheckův nájezd se bude asi ještě hodně propírat, neboť sudí nejprve gól neuznali, ale po konzultaci u videa byl stav nájezdů srovnán na 1:1. Klobouk dolů před Benem Bishopem, který už slavil se spoluhráči, ale nakonec se dokázal zkoncentrovat a v následných sériích vychytal vítězství domácího celku.

Střely na bránu

28 (10, 12, 6, 0) – 31 (8, 8, 13, 2)
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Tampa Bay Lightning.
Autorem vítězné branky je BRAYDEN POINT.
Hostující obránce Aaron Ekblad (FLA) jel velmi pomalu, ale Bishop se nenechal rozhýbat a bekhendové zakončení bezpečně zlikvidoval.
Ke svému prvnímu nájezdu v NHL se rozjel Brayden Point (TBL) a jeho střela končí u pravé tyče.
Neskutečně rychlá rána Reillyho Smithe (FLA) končí na břevně!
Ani Victor Hedman (TBL) nedává! Střelou zápěstím našel jen vyrážečku.
Jussi Jokinen (FLA) předvedl dobrou bekhendovou kličku, ale Bishop rychle zavřel mezeru mezi betony.
S odpovědí mohl přijít Steven Stamkos (TBL), avšak jeho rána pouze zazvonila na tyči Reimerovy brány.
Vincent Trocheck (FLA) sice zakončil do odkryté brány, ale puk mu při manévru sjel z čepele. U videa se zkoumalo, zda už Trocheck předtím nezakončoval, ale nakonec je gól uznán!
Až Jonathan Drouin (TBL) otevírá skóre samostatných nájezdů. Prosadil se přesnou střelou k tyči! Trocheck teď musí dát.
Velmi šikovně to zkoušel Aleksander Barkov (FLA), nicméně ani ten mezeru mezi betony nenašel.
Nikita Kučerov (TBL) trefuje střelou mezi betony také jen dobře postaveného brankáře soupeře.
Na druhé straně kouče zvolil Jonathana Marchessaulta (FLA). Ten pálil jen do vyrážečky.
K prvnímu nájezdu se rozjel Valtteri Filppula (TBL), avšak po forhendové kličce mu puk sjel z hokejky.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nepřineslo rozuzlení dnešního floridského derby a tak jsou na řadě nájezdy. Ben Bishop má v kariéře 69% úspěšnost, James Reimer je ještě o dvě procenta lepší. Za chvíli uvidíme, kdo bude vládnout dnes!
65:00
Prodloužení skončilo.
64:59
Filppula se po dveu okruzích útočným pásmem přeci jenom na chvíli zbavil soupeře, ale jeho bekhendové přisunutí před bránu už si hosté dokázali pohlídat.
64:27
Jágr se po návratu z trestné lavice rychle zapojil do hry a před bránou hledal Ekblada. Toho však skvěle dobruslil Palát a následnou střelu už si Bishop pohlídal.
64:11
63:33
Potřetí se hostům podařilo vyhodit puk z vlastního pásma a frustrovaný Jon Cooper na led posílá další čtveřici.
63:08
Reimer stále nemusel zasahovat a puk je znovu v neutrální zóně. Tohle opravdu není povedená přesilová hra Tampy.
62:45
Florida se sice okamžitě osvobodila vyhozením kotouče přes celé hřiště, ale nyní už domácí kombinují v útočném pásmu. Zatím bez střelby.
62:11
Oddechový čas pro domácí.
62:11
Jaromír Jágr (FLA) v prodloužení oslabuje svůj tým, neboť hlavní rozhodčí jeho počínání posoudil jako podražení Jonathana Drouina. Trochu diskutabilní rozhodnutí, které může rozhodnout celý zápas.
61:58
Hned po buly se hosté ve třech vydali dopředu a vybojovali útočné pásmo. Následovalo opravdu bleskové střídání.
61:30
Florida se provinila zakázaným uvolněním a hostující kouč si tak raději bere oddechový čas, aby nechal oddechnout unavené trojici.
61:19
Kučerov se sice nadechl k velkému sólu, ale nakonec na levé straně obrátil a ani on se tak neodhodlal k zakončení.
60:49
Téměř celá první minuta prodloužení je minulostí a puk se ještě nedostal ze středního pásma. Velmi opatrný začátek.
60:01
Třetí třetina sice lépe vyšla Floridě, která díky Vincentu Trocheckovi srovnala a v 56. minutě se po ráně Michaela Mathesona dostala do vedení, ale nakonec se bude hrát prodloužení. V samotném závěru se totiž jako správný kapitán projevil Steven Stamkos, jenž parádní střelou pár vteřin před koncem vyrovnal!

Statistiky z minulé sezóny mluví jasně. Tampa má v prodloužení bilanci 7/2, Florida 1/6!

Střely na bránu po 3. třetině

28 (10, 12, 6) – 29 (8, 8, 13)
60:00
59:54
Tampa právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno! Rozhodně se nezdálo, že se Bolts ještě dostanou do šance, ale šest vteřin před koncem utkání Hedman přihrávkou od modré čáry našel STEVENA STAMKOSE, který naprosto neskutečnou střelou z obrovského úhlu poslal utkání do prodloužení! Asistence: Victor Hedman, Valtteri Filppula
59:02
Už se zdálo, že skákavý puk doputuje do odkryté brány, ale nakonec si to namířil o pár centimetrů vedle. Tampa okamžitě přesouvá hru k Reimerovi.
58:51
Ben Bishop míří na střídačku. Tampa to tedy zkouší se šesti hráči v poli.
58:16
Velká škoda pro Tampu! Napravo byl totiž osamocený Nestěrov, který dostal puk, ale poté zavrávoral a místo ohrožení Reimerovy brány skončil na zadku.
57:43
Další nepovedený pokus Tampy o přechod do pásma soupeře. Takto se domácí vyrovnání rozhodně nedočkají.
57:16
Domácím se výrazně krátí čas na vyrovnání. Do konce utkání zbývá něco málo přes dvě a půl minuty, ale hraje se až u Bishopa.
56:39
Svěřenci Gerarda Gallanta se nyní osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění. Tampa se tedy může nastěhovat do útočného pásma.
55:52
Florida právě vstřelila branku!
Hosté se při signalizovaném vyloučení Tylera Johnsona dostávají do vedení! Greg McKegg obdržel přihrávku podél mantinelu, pronikl až za bránu, zpoza které adresoval kotouč střílejícímu MICHAELU MATHESONOVI. Bishop následně příliš pomalu zavíral mezeru mezi svými betony a touš mu právě tímto místem prošel až do sítě. Asistence: Greg McKegg, Jason Demers
55:18
Také další akce Tampy končí neúspěchem. Tentokrát se Point provinil ofsajdem, po kterém je zahlášena komerční přestávka.
54:58
Namestnikov se sice trochu diví, ale nakonec je po jeho nahození ze středního pásma odpískán icing. Hra se tedy stěhuje před Bishopa.
54:23
K vidění je poměrně velké množství nepřesností. Na obou stranách jsou defenzívy velmi pozorné a snaží se nechybovat.
53:56
Až na třetí pokus se nyní domácí dostali do útočného pásma a donutili Reimera k zákroku. Kanadský gólman puk ale v klidu vyrazil do rohu.
52:44
Florida je momentálně jasně aktivnějším týmem a opět poměrně v pohodě přešla až do útočného pásma. Bishop musel být znovu připraven.
52:05
Znovu skvěle zapracoval Jágr, jenž udržel soupeře na zádech a připravil šanci pro Jonathana Marchessaulta. Ten opět odmítl gól do sítě svého bývalého zaměstnavatele a trefil jen Bishopa.
51:39
51:19
Jágr zachytil puk u mantinelu a začal rychlou souhru, po které Marchessault pálil z předbrankového prostoru! Puk však letěl těsně vedle.
50:33
Ani kouče Floridy stížnostmi ničeho nedocílil a tak se pokračuje při hře v pěti proti čtyřem. Tampa okamžitě vyhazuje puk přes všechny čáry.
50:12
Po buly ve středním pásmu šel puk z hokejky Boylea přímo mezi diváky! Hosté to také okamžitě reklamovali, ale sudí teď chybně nechali Tampu ve čtyřech.
50:05
Jágr nyní dobře pracoval u brankoviště a nadvakrát vyšťoural puk pro Denise Malgina. Ten však přes Šustra nedokázal lépe vypálit.
49:39
Navíc přichází velmi zbytečný faul Jonathana Drouina (TBL), který se při napadání provinil hákováním.
49:18
Florida je i po komerční přestávce velmi aktivní a Aaron Ekblad svým projektilem trefil břevno!
48:54
Malgin bleskově objel bránu a mohl zakončovat do odkryté svatyně. Na poslední chvíli se však po ledě přisunul Ben Bishop, jenž si připsal veledůležitý zákrok.
47:45
47:23
Až teď musel zasahovat Reimer, který si bezpečně poradil se střelou od modré čáry. Početní výhoda domácích bude za chvíli u konce.
46:18
Přesilová hra Tampy je zatím velmi nevýrazná. Florida v pohodě hraje ve středním pásmu.
45:45
Přesilovou hru si nakonec zahraje Tampa, neboť Keith Yandle (FLA) dostává ke dvěma minutám za hrubost ještě další menší trest za držení protihráče. J.T. Brown (TBL) je potrestán jen za hrubost.
45:45
45:45
Poprvé v zápase byla k vidění opravdu velká dávka emocí. U zadního mantinelu si totiž nic nedarovala dvojice Brown – Yandle a byla z toho menší mela. Samozřejmě tam nesměl chybět Boyle, který jako medvěd lapil MacKenzieho, jenž chtěl bránit Yandlea. Bude se vylučovat!
45:26
Nyní už je ale vyrovnáno. Rychle po vhazování se kotouče ujal Smith, jenž tečovaným bekhendem trefil jen Garrisonovu helmu a to výrazně rozhodilo Bishopa. Ten poté vůbec nevěděl, kde je kotouč a VINCENT TROCHECK tak pohodlně dorážel do odkryté části brány. Asistence: Jussi Jokinen, Reilly Smith
45:17
Hodně nenápadně teď kotouč proskákal až k volnému Jokinenovi, jenž pouze plácl do puku a Bishop měl velké štěstí, že se mu touš zjevil v lapačce.
44:55
James Reimer musel vyřešit dvě nahození od modré čáry. Bez větších problémů si poradil a díky tomu se Florida může vydat dopředu.
44:11
Další neúspěšnou akci má za sebou Jaromír Jágr a na střídačku odjíždí česká hvězda velmi naštvaná. Dnes se "osmašedesátce" vůbec nedaří.
43:23
Teď byla Florida blízko vyrovnání! Na levé straně útočného pásma totiž kotouč zůstal na čepeli McKegga, který trefil bližší tyč!
41:46
Trocheck se u mantinelu trochu nešťastně potkal s Pointem a na chvíli to nevypadalo moc dobře. Mladý forvard Floridy však podle všeho bude v pořádku.
41:39
Odražený puk od mantinelu doputoval až na hokejku Reillyho Smithe a jeho rána Bishopovi nadělala velké potíže. Nakonec však domácí brankář udržel puk mezi rukou a tělem.
40:58
Ani další atak Floridy nedospěl k zajímavějšímu zakončení a tak se k puku dostal rozjetý Něstěrov. Ten však při přečíslení selhal.
40:37
40:22
Florida třetí třetinu začíná přesilovou hrou a tak se rychle pokusila usadit v útočném pásmu. Bez úspěchu!
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:30.
Také druhá perioda je minulostí a tentokrát už jsou přeci jenom spokojenější domácí. Ti sice inkasovali jako první, když se ve 23. minutě v oslabení prosadil hostující Colton Sceviour, avšak poté začali být opět aktivnější a to přineslo ovoce. Vyrovnání v čase 26:18 obstaral Alex Killorn, který se trefil po dobré práci Nikity Kučerova, a do vedení posléze Tampu ve 37. minutě dostal Ondřej Palát, jenž dorazil šanci Stevena Stamkose. Tampa byla v závěru třetiny jednoznačně na koni a těžko tak říct, zda se Floridě podaří otočit nepříznivý vývoj utkání.

Střely na bránu po 2. třetině

22 (10, 12) – 16 (8, 8)
40:00
39:53
Bolts jsou po druhé brance ve velké pohodě! Brian Boyle teď sám naprosto v pohodě v rohu v útočném pásmu udržel kotouč a výrazně zkrátil přesilovou hru soupeře.
39:04
Tampa zahrozila ve vlastním oslabení. Nejprve dobře vypálil Strålman, jenž Reimerovu svatyni minul jen o centimetry a poté dorážel Johnson. Ani ten nebyl úspěšný.
38:37
Na druhé straně to vypadalo také velmi dobře, ale nakonec je výsledkem "pouze" přesilová hra. Za držení protihráče je totiž penalizován Nikita Nestěrov (TBL).
37:39
Obrana Panthers naprosto zapomněla na Killorna, který se absolutně osamocený zjevil před Reimerem. Domácí útočník si rychle přehodil puk na forhend, avšak pohotovým zakončením trefil jen tyč.
37:12
Bolts pokračují v aktivitě. Ke kotouči se na modré čáře dostal Coburn, který nebyl nikým atakován a proto mohl jedovatě vypálit. Puk si to ale namířil jen do Reimerovy lapačky.
36:21
Nyní ale elitní formace domácích dokonala zamotala defenzívu soupeře. Steven Stamkos nejprve naznačil, že půjde za bránu, ale poté ze záporného úhlu nahodil puk do betonu Jamese Reimera. Ten byl značně rozhozen a nedokázal tak reagovat na dorážku ONDŘEJE PALÁTA, jenž tak zaznamenal první branku v sezoně. Asistence: Steven Stamkos, Jonathan Drouin
35:43
Je za námi další komerční přestávka a Tampa zatím po buly nevyrazila z vlastního pásma. Rozehrávka domácích je opravdu velmi rozvážná.
35:17
Mark Pysyk měl dostatek prostoru na levé straně, sjel si trochu blíže k bráně, ale poté trefil jen dobře postaveného Bishopa.
34:46
Utkání má nyní opravdu grády. Další zákrok si připisuje Ben Bishop, na kterého svou střelou nevyzrál Aaron Ekblad.
34:06
Dlouho se hraje bez přerušení. Také Jaromír Jágr se prezentoval šikovnou přihrávkou na modré čáře a vyzval spoluhráče k zakončení. Bishop byl na svém místě.
33:28
Reimer chvíli nevěděl, kde má kotouč, ale nakonec se puk zjevil mimo dosah všech domácích. Přesto se hostům vinou skvělého manévru Garrisona nepodařilo dostat z pásma.
32:49
Nejprve to byl Trocheck, který nebezpečně přihrával před Bishopa a poté na druhé straně Drouin, jenž zkusil štěstí. V obou případech byla úspěšná defenzíva.
31:58
Jonathan Drouin se pokusil vymyslet cosi kloudného, nicméně proti dobře postavenému Ekbladovi neměl sebemenší šanci.
31:35
Hra se velmi rychle přelévá ze strany na stranu. Florida se po komerční přestávce snaží důrazně napadat a způsobuje soupeři potíže.
30:34
Malgin poměrně prudce ze strany vjel do brankoviště, kde se jemně střetl s Bishopem. Důležité však je, že puk si to namířil jen za bránu.
30:19
Vyhození jednoho z hostů se přes mantinel dostalo až mezi diváky. Proto je zde druhá komerční přestávka druhé třetiny.
29:58
Teď už navíc Tampa dostala puk do neutrální zóny a pomalu pokračuje směrem vpřed. Domácí mají stále trochu více ze hry.
29:32
Po delší době s Florida usazuje v útočném pásmu. Zatím je to ale bez nějakého výraznějšího ohrožení brány.
28:46
Jágr měl obrovské problémy s atakujícím Naměstnikovem a nakonec ho zřejmě i fauloval. Zůstává to ale bez odezvy sudích, kteří sledovali pronikajícího Pointa.
27:57
Po bleskové souhře ve středním pásmu se puk dostal až na hokejku Stevena Stamkose, jenž mířil velmi dobře a nebát Reimerova zákroku, trefil by těsně pod břevno! Takto se puk zastavil právě o konstrukci brány.
27:18
Matheson sice bez problémů zpracoval vysoký oblouček, ale zdá se, že trochu sevřel puk v rukavici a proto je hra přerušena.
26:18
Před chvílí se sice domácí provinili zakázaným uvolněním ale okamžitě poté se puk dostal až za bránu Jamese Reimera, kde zaváhal Ekblad. Mladý obránce se nechal obrat o puk Kučerovem, jenž bleskově našel hůl ALEXE KILLORNA. Jeho zakončení s trochou štěstí u tyče prošlo až do brány. Asistence: Nikita Kučerov
25:48
Sledujeme trochu nezáživnou pasáž. V krátkém časovém úseku bylo k vidění několik nepřesností, po kterých se puk dostával jen od beků k bekům.
24:51
Tampa se rychle vydala vpřed, nicméně záhy po buly v útočném pásmu přišel ofsajd. Na led tak přichází čerstvá pětice.
24:26
Opět se pro změnu musel ohánět Bishop, který nezlikvidoval zakončení z pravé strany na první pokus a čelil proto ještě Jágrově dorážce. Nakonec si ale poradil.
23:45
23:16
Tampe se ani druhá část přesilové hry vůbec nedaří. Zdá se, že Trocheckovo provinění nebude potrestáno.
22:38
Místo tlaku v přesilové hře ale přichází gól bránící se Floridy! Sceviour skvěle zapracoval ve vlastním pásmu, když podél mantinelu prostrčil puk k rozjetému Dereku Mackenziemu. Ten pokračoval až do útočného pásma a pak při přečíslení oslovil právě COLTONA SCEVIOURA, kterému střela sice moc nesedla, ale přesto si to namířila do horního rohu brány. Asistence: Derek MacKenzie
21:45
Nyní však přichází přesilová hra ve prospěch Bolts. Na lavici hanby usedá Vincent Trocheck (FLA), který se provinil sekáním.
21:45
Velká škoda pro domácí, že se jednomu z nich nepodařilo zpracovat prudší přihrávku Killorna. Byla by z toho totiž opravdu velká šance.
21:15
Jágr na druhé straně neprošel přes dobře bránícího soupeře a tak musel zasahovat Reimer. Opět se ale jednalo jen o zákrok po střele od modré.
20:41
Jako první se v druhé části směrem dopředu pokusili prosadit dopředu. Ve finále akce však přišla jen sražená střela od modré čáry.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:38.
První třetina je za námi a týmy jdou do kabin za bezbrankového stavu. Na začátku zápasu sice byli aktivnější domácí, ale nakonec to byl Jussi Jokinen, který se v 11. minutě dostal do první šance. Na Bishopa si však zkušený Fin nepřišel a tak skóre v 17. minutě mohl otevřít Point, jenž těžil z chyby soupeře. Také Reimer byl však velmi pozorný a proto nám na světelné kostce stále svítí dvě velké nuly.

Střely na bránu po první třetině

10 – 8
20:00
19:59
Reimer sice musel vyřešit ještě jedno zakončení, ale slabý pokus z velkého úhlu mu nezpůsobil velké potíže a více již v této periodě neuvidíme.
19:25
V poměrně těžké situaci se ocitl Bishop, který vinou napadajících soupeřů musel rozehrávat přes střed. Nakonec tak vyhodil puk až na zkaázané uvolnění.
19:09
Alex Killorn se rychle podél mantinelu vydal na zteč, avšak jeho bleskový postup je zakončen postavením mimo hru.
18:55
Podruhé během několika málo vteřin je pískán icing Tampy. Na ledě tak musí zůstat Johnsonova pětka, která se opět vrací před Bishopa.
18:38
Útok Floridy odražen již ve středním pásmu a úspěch neslavil ani Trocheck, jenž nezpracoval prudší přihrávku jednoho z hostujících beků.
17:49
První třetina pomalu dospěla ke svému závěru. Už to začíná vypadat na bezbrankovou periodu, ale ještě si něco málo přes dvě minuty počkáme.
16:56
Yandle teď za bránou předvedl fatální minelu, když zapříčinil odraz puku před volného Pointa. Ten okamžitě zakončoval, ale bohužel pro domácí si trochu překážel s Naměstnikovem a Reimer nadvakrát zasáhl levým betonem.
16:07
Až nyní se musel Bishop výrazněji připomenout. Rána Scevioura mu totiž vypadla a tak se americký gólman musel bleskově zmátořit, aby přikryl puk mířící před dalšího hráče Floridy.
15:53
Na druhé straně v útočném pásmu operuje Florida. Zatím se ale nedostala k zajímavější střele, která by více ohrozila Bena Bishopa v bráně Bolts.
15:21
Hned po buly šla Tampa rychle do útočného pásma. Killorn bekhendem z úhlu našel jen Reimera, od kterého se kotouč odrazil mimo hokejky všech domácích borců.
15:04
Florida předvedla velmi dobrý tlak do brankoviště, avšak Bishop si prostor u své tyče bezpečně pohlídal a dopředu se bleskově vydal Palát. Jeho postup končí ofsajdem.
14:48
Po ubráněném oslabení se Tampa v plné síle vydala dopředu, avšak Alex Killorn byl na útočné modré čáře příliš nedočkavý a vjel do ofsajdu.
14:11
13:56
Už to pomalu vypadá na to, že se Tampa v pohod ubrání. Puk totiž znovu letí mimo pásmo domácího celku až za Reimerovu svatyni.
13:02
Ani tentokrát nebyla kombinace Panterů úspěšná a puk je až před Reimerem. Přesilová hra zatím není ani zdaleka ideální.
12:31
Naprosto nepochopitelnou přihrávku teď od mantinelu na modrou čáru posílal Jokinen. Výsledkem byla ztráta útočného pásma.
12:11
Hosté jsou za svou aktivitu odměněni. Cedric Paquette (TBL) si totiž v souboji pomohl hákováním a dostává dvě trestné minuty.
11:48
Florida začíná být stále aktivnější a aktivnější. Kromě zlikvidování Jokinenova pokusu však na těžší zákrok Bena Bishopa zatím jen čekáme.
11:09
Floridě se podařil rychlý přechod do útoku a Jaromír Jágr se prezentoval svou první střelou v utkání. Puk mu ale po Naměstnikovově zásahu do kombinace příliš nesedl.
10:58
Blesková akce Tampy mohla skončit velmi nebezpečným zakončením, jenže Point sjíždějící si před Reimera nakonec nedostal přihrávku přesně na čepel své hokejky.
10:04
Jussi Jokinen se dostal do šance! Obdržel přihrávku na levý kruh a mohl ze strany zakončovat. Bohužel pro hosty však trefil jen Bishopa.
09:57
Díky dobré práci Ondřeje Paláta teď domácí donutili Reimera k přerušení hry. Rodák z Frýdku-Místku nyní výborně napadal.
09:33
V akci byl po delší době také Bishop, který v pohodě lapil skákavé nahození. Buly tedy nařízeno po jeho pravici.
08:59
Velmi šikovně to zkoušel Brayden Point, jenž se uvolnil u bočního mantinelu a namířil si to ze strany k Reimerovi. Ten prostor u tyče nenechal.
08:25
Po zakázaném uvolnění Panterů se hra vrátila před Reimera, avšak buly vyhráli právě hostující hráči a ti se rychle vymanili z vlastního pásma.
07:57
Ani další pokus o přechod do útočného pásma nebyl v podání Tampy úspěšný. Bolts teď několikrát narazili na pozornou defenzívu.
07:16
Nahození ze středního pásma sice prošlo až do pásma Floridy, ale puk se rychle odrazil zpět do neutrální zóny. Nakonec pak musel hrát i Bishop, který reagoval na odskok puku od hokejky Hedmana.
06:59
Tak až nyní je utkání přerušeno. Zasloužili se o to hostující hráči, kteří se dopustili ofsajdu. Následuje komerční přestávka.
05:59
Zleva teď kotouč propadl k Boyleovi, jenž volil okamžitou střelu z velkého úhlu. Reimer byl včas na ledě a zasáhl.
05:16
Již několik desítek vteřin se nepřerušovalo a utkání pokračuje ve velmi kvalitním tempu. Naposledy pálil Andrej Šustr, jehož projektil skončil jen na zadním mantinelu.
04:52
Ani Florida se však k ničemu zajímavějšímu nedostala a hrají tak znovu domácí. U kotouče je nyní Ondřej Palát.
04:18
První formace Tampy opět kombinovala v pásmu soupeře, nicméně Reimer tentokrát nemusel zasahovat. Trocheck už s pukem postupuje podél mantinelu.
03:56
Reimer zlikvidoval jedovatou dělovku z vrcholu levého kruhu. Následně Florida dostala puk až za Bishopa a může tak v klidu vystřídat.
03:16
Hosté si pomáhají pouhým vyhozením puku obloučkem do středního pásma. Tampa má velmi aktivní vstup do zápasu.
02:23
Teď to vypadalo velmi nadějně. Puk se totiž zničehonic odrazil před Reimerovu bránu, kde stál volný Naměstnikov. Ten však neposedný kotouč pořádně ani netrefil.
01:54
Florida sice přenesla hru do pásma soupeře, ale domácí se velmi záhy dostali ke kotouči a pomalu se posouvají dopředu.
01:12
Kučerov se na druhé straně pokusil o zakončení po rychlém manévru. Pouze ale narazil do konstrukce brány a ta končí mimo určenou pozici.
00:48
Registrujeme první střelu na bránu. Jussi Jokinen rychle převzal puk u útočné modré čáry, ale jeho svižná rána letěla přesně doprostřed brány.
00:23
Tampa se poprvé v utkání dostala do útočného pásma. Reimer si však za bránou zastavil nahození a v pohodě rozehrál po mantinelu.
00:01
Před samotným začátkem zápasu je na ledě přivítán Vincent Lecavalier, který v dresu Tampy Bay odehrál nespočet zápasů. Právě Lecavalier vhodí čestné buly.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Strålman, Garrison, Šustr, Nestěrov, Coburn – Palát, Stamkos (C), Drouin – Killorn, T. Johnson, Kučerov – Naměstnikov, Filppula, Point – Paquette, Boyle, J.T. Brown.

Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Yandle, Ekblad, Matheson, Demers, Pysyk, Petrovic – Marchessault, Barkov, Jágr – J. Jokinen, Trocheck, R. Smith – McCann, Malgin, Sceviour – McKegg, MacKenzie (C), Harper.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Garrett Rank – Jonny Murray, Tony Sericolo.

FLORIDA PANTHERS

Panteři sice rozhodně nepatří mezi největší aspiranty na titul, avšak mohou se stát černým koněm celého ročníku. Stejně jako Tampa měla Florida špatnou přípravu, když vyhrála jen dvě utkání, avšak vstup do základní části ji vyšel velmi dobře. Svěřenci kouče Gallanta totiž odehráli dva zápasy a na svém kontě mají dvě vítězství. Ve skvělém světle se navíc prezentuje Roberto Luongo, jenž v obou utkáních inkasoval jen jednu branku. Trochu překvapivým tahounem týmu je pak Jonathan Audy-Marchessault, jenž před sezónou přišel právě z Tampy a momentálně má dvě branky a stejný počet asistencí.

Dosud odehrané zápasy

16.10.2016 Florida – Detroit 4:1
14.10.2016 Florida – New Jersey 2:1 pp.
TAMPA BAY LIGHTNING

Domácí celek patří mezi největší favority na zisk Stanley Cupu a na začátku sezóny se mu tuto pozici daří potvrzovat. Tampa sice neměla ideální přípravu, ale momentálně má po dvou odehraných zápasech všechny čtyři možné body a drží se tak na třetí příčce Východní konference. Bodově je na tom zatím nejlépe dvojice Alex Killorn – Jonathan Drouin, která shodně nasbírala tři body.

16.10.2016 Tampa Bay – New Jersey 3:2
14.10.2016 Tampa Bay – Detroit 6:4
Vítáme vás u on-line přenosu z floridského derby. Utkání začíná v 01:30.