Trestné minuty: 10 – 12
Využité přesilové hry: 1/5 – 2/4
Bodyčky: 18 – 15
Vyhraná vhazování: 36% – 64%.
Je dobojováno! Carolina se v páté minutě třetí třetiny dostala už do tříbrankového náskoku, po okamžité odpovědi Jets a gólu v oslabení se ale vše otočilo o sto osmdesát stupňů. Domácí hráči chytli druhou mízu a ještě do konce třetí třetiny senzačně vyrovnali na 4:4. Druhý bod do tabulky si Jets zajistili v následném prodloužení, které rozhodl Mark Scheifele.
62:41
Winnipeg právě vstřelil branku!
Obrovská radost ve vyprodaném MTS Centre!! Winnipeg ve třetí třetině prohrával 1:4, nicméně nyní slaví zisk dvou bodů za výhru v prodloužení! Skinner na útočné modré nezpracoval dlouhou přihrávku od Hanifina, odražený puk si ve středovém kruhu rukou přivlastnil Wheeler jenž zleva přihrál přes ležícího Hanifina MARKU SCHEIFELEMU a ten z první zvedl kotouč nad levý beton padajícího Warda. Asistence: Blake Wheeler.
62:16
Laine připravil výtečnou pozici pro Perreaulta, který z prostoru mezi kruhy tvrdou ránou přestřelil Wardovu branku!
61:59
Rask si šťastně vyměnil puk s obsazeným Faulkem, zakončení z levé části hřiště si ale Connor Hellebuyck pohlídal.
61:33
Nikolaj Ehlers tak dlouho kroužil útočným pásmem, až musel vystřelit z levého kruhu, čímž jenom mírně vystrašil Warda.
61:08
Winnipeg hlídá kotouč na vlastní polovině a pozvolna vymýšlí recept na bránící trojici Caroliny.
60:45
Střelecký pokus v podání Dustina Byfugliena svou hokejkou přesměroval mimo branku Victor Rask.
60:26
Pětiminutové prodloužení začíná opatrně, kotouč zatím mají pod kontrolou výhradně domácí.
60:01
Začalo prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:57
V samotném závěru měl rozhodnutí na hokejce Aho, který si vyměnil kotouč se Slavinem, ale z pravého kruhu rovněž minul zařízení!
59:33
Faulkovo zakončení od modré čáry nemělo gólové parametry, hra se stěhuje do středního pásma.
59:21
Connor Hellebuyck si našel volný kotouč a v nepřehledné situaci raději přerušil hru za cenu vhazování po jeho levé ruce.
59:10
Zpět na stranu Caroliny se pokusil překlopit vedení Skinner, který zpoza levého kruhu ale netrefil branku.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
58:31
Tak pozor! Hostující lavička si vyžádala kontrolu u videa! Ta by podle všeho ale neměla potvrdit bránění brankáři Wardovi, kterého se v inkriminovaný moment vůbec nikdo nedotkl.
58:31
Je vyrovnáno! Domácí tým smazal tříbrankové manko a nyní mění stav na 4:4! Blake Wheeler se po přihrávce do pravého kruhu neunáhlil, velmi chytře nabídl puk před brankoviště, kde se výborně zorientoval MATTHEU PERREAULT a ve skrumáži hokejek přesměroval kotouč do sítě. Asistence: Blake Wheeler, Patrik Laine.
58:12
Wheler z pravého mantinelu posunul puk do ruku k Scheifelemu, který ale na Warda nevyzrál. Kanadský brankář si poté poradil i s menším závarem u jeho brankoviště.
57:52
Hra je přerušena. Dvě minuty a osm sekund před koncem třetí třetiny přichází na řadu poslední komerční přestávka.
57:32
Domácí ve vlastním pásmu zachybovali v rozehrávce, Sebastian Aho ale při kličkování nedokázal vystřelit a Jets se tak ubránili.
57:04
Za ten zahrozil Scheifele, jehož tvrdá střela od modré čáry znovu netrefila prostor branky.
56:39
Skinner prodloužil přihrávku na Stempniaka, ten ale u levého mantinelu neměl čas na to, aby něco vymyslel, a jen odevzdal puk Winnipegu.
56:07
Chiarotovu střelu tečoval vysoko do vzduchu Lowry kotouč ale letěl nad branku Warda.
55:44
Carolině se zřejmě povedlo ukončit bezprostřední tlak rozjetého Winnipegu, který má na vyrovnání už jenom čtyři poslední minuty.
54:56
Brett Pesce neprorazil ani jednou ze dvou střel od modré, v prvním případě zasáhl blokující obránce, ve druhém mířil hostující zadák nepřesně.
54:17
Zpět na sedačky mohl diváky posadit Lindholm, který se prodral přes všechny obránce, ale tísněn před brankou nedokázal řádně zakončit.
53:53
Ve Winnipegu tedy máme zaděláno na pořádné drama, domácím nyní určitě pomůže i publikum, které se dostalo do varu!
53:33
No vida, domácí přece jenom udeřili v přesilovce a snížili na rozdíl jediné branky! Na včerejší skvělý výkon jedničky draftu Austona Matthewse nyní částečně zareagovalo i číslo dvě. Finský mladík PATRIK LAINE dostal přihrávku od Enströma a z vrcholku levého kruhu zakončil do vzdálenějšího horního rohu branky. Asistence: Toby Enström, Kyle Connor.
53:06
Drew Stafford střelou z pravé strany neuspěl, Ward si prostor u své tyče pohlídal i při dorážce Connora.
52:40
Wheelersovu přihrávku ve středním pásmu ukradl Stålberg a znovu nenechal Jets projít do útoku.
52:13
Domácí pokračují v přesilovkovém trápení, Ward v pátém oslabení stále čeká na nějaký zákrok.
51:43
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Joakim Nordström – 2 min., hákování).
51:33
Scheifele dostal přihrávku před branku, ke střele se ale nedostal jenom posunul puk doleva, odkud do připraveného Warda opět vypálil Josh Morrissey.
51:21
Morrisseyho střela švihem od modré trefila jenom Wheelera, který se před brankovištěm nedokázal vyhnout letícímu kotouči.
50:57
Hurikánům se konečně povedlo na delší dobu otupit tlak Winnipegu, který je v posledních minutách jednoznačně lepším týmem.
50:22
Znovu Lowry, který zpoza branky poslal kotouč do brankoviště, kde ale zaúřadoval Dahlbeck a vyhodil puk do bezpečí.
49:49
Adam Lowry se na levé straně prohnal přes Dahlbecka, ale střelou z neúplně ideálního úhlu Warda neohrozil.
49:16
Blake Wheeler se chopil volného kotouče a od modré z otočky vypálil do betony Warda, jenž o této střele dost možná vůbec nevěděl.
48:45
Jeden z hostujících hráčů jenom posunul puk doprostřed hřiště a vyrazil střídat. Jets jsou naopak při chuti a snaží se přidat kontaktní branku.
47:53
Stafford při signalizovaném ofsajdu nadále bojoval o kotouč a donutil čárového sudího přerušit hru.
47:40
Josh Morrissey neměl vepředu dostatečnou podporu, musel tak vystřelit z delší vzdálenosti, což Warda v brance Hurricanes nepřekvapilo.
47:02
46:50
Toby Enström v závěru oslabení vyhodil kotouč přes celé hřiště a umožnil svým spoluhráčům vystřídat.
46:31
Faulkova dělovka z blízkosti modré čáry prosvištěla hodně vedle branky a zastavila se až o zadní mantinel.
46:11
Ahova střela byla hodně nepřesná, v souboji u mantinelu ale uspěli hosté a ti nyní kombinují v útočném pásmu.
45:41
Domácí hrají ve čtyřech, přesto drží kotouč a nyní jistojistě cítí šanci na zdramatizování zápasu!
45:11
Jets okamžitě odpovídají v oslabení! Hosté vyhráli vhazování ve středovém kruhu, Skinner ale zadovkou namazal kotouč na hokejku BLAKEA WHEELERA a ten forhendovým blafákem poslal puk za záda Warda. Bez asistence.
45:02
Ben Chiarot v přerušené hře sekl Jordana Staala je z toho další početní výhoda pro Carolinu.
45:02
Carolina právě vstřelila branku!
Hurikáni skórují ve druhé ze tří přesilových her a výrazně si vylepšují pozici v cestě za vítězstvím. Autorem branky je VICTOR RASK, který převzal Faulkovu přihrávku z hloubi pole a místo přihrávky na Staala zakončil z vrcholku pravého kruhu k bližší tyči, kde Hellebuyck máchl lapačkou naprázdno. Asistence: Justin Faulk, Sebastian Aho.
44:34
Oba tito hráči si svou roli tentokrát vyměnili, finský mladík v dresu Hurricanes ale Hellebuycka nepřekonal.
44:11
Aho nabil před levý kruh Faulkovi, jehož dělovka z první skončila na blokujícím Tyleru Myersovi.
43:42
A znovu. Carolině se zatím nedaří usadit v útočné třetině a připravit si nějakou střeleckou pozici.
43:15
Carolina začala oslabení tím nejlepším možným způsobem, Brandon Tanev vyhazuje kotouč do klidné části hřiště.
43:05
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Drew Stafford – 2 min., nedovolené bránění).
42:37
Enströmovo nahození si za svou brankou zastavil Ward a založil krátce trvající útočnou akci Caroliny.
42:05
Domácí vytlačili kotouč ven z obranné třetiny, Viktor Stålberg poté vjel do postavení mimo hru.
41:38
Connor pálil ihned po buly a Ward musel ukázat dobrý reflexivní zákrok. Na druhé straně to zkoušel Aho, leč trefil jen nohy Postmy.
41:12
Po nevynuceném zakázaném uvolnění Caroliny se všichni hráči stěhují před branku, kterou ve třetí části hájí Cam Ward.
40:56
Nestrašilova přihrávka zpoza brankové čáry se od brusle jednoho z obránců odrazila do vzduchu a přistála až ve výstroji strážce domácí branky.
40:38
Puk zmizel na střídačce Caroliny, hra tak musela být opět zastavena a vhazovat se bude po pravici Hellebuycka.
40:28
Nordström se k nahození od Faulka nedostal, domácí však vzápětí vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

Vyhraná vhazování: 36% – 65%.
Druhá třetina končí za bučení domácích fanoušků, kteří musí před závěrečnou dvacetiminutovkou doufat, že jejich oblíbenci vstřelí ještě minimálně dvě branky a vrátí se do boje o vítězství. To se Winnipegu v prostřední části výrazně vzdálilo, v přesilové hře totiž poslal hosty do vedení Stempniak, načež vedení Canes těsně před sirénou navýšil Jordon Staal.
40:00
39:46
Další pomyslní hřebíček do rakve Winnipegu se pokusil přibít Justin Faulk, jenž ale nezamířil přesně z pravého konce modré čáry.
39:29
Tak to je hodně nepříjemný závěr druhé části pro domácí hráče, kteří se marně dožadovali odpískání faulu ba Byfugliena a poté dokonce inkasovali od JORDANA STAALA, jenž se chopil odraženého puku na ose hřiště a rychlou střelou zápěstím pokořil bezmocného Hellebuycka. Bez asistence.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:58
Scheifele nahrál do druhé vlny Wheelerovi, jenž se posunul do pravého kruhu, ale Warda střelou zápěstím neprostřelil.
38:26
38:18
Diváci ocenili práci domácích hráčů potleskem, přesilová hra Hurikánů tak tentokrát končí bez vstřelené branky.
37:52
Skvělá práce Armii, který několik sekund držel puk v útočném pásmu Jets, a to proti výrazné početní převaze hráčů soupeře.
37:29
Aho zaváhal na modré čáře, z protiútoku zakončil Armia, leč branku Caroliny o kousek minul.
37:07
Elias Lindholm neměl přesnou mušku, útočné snažení Hurikánů však může pokračovat.
36:39
Aho zakončil z vrcholku levého kruhu, ovšem Hellebuyck vyrazil kotouč do rohu hřiště, odkud jej domácí záhy vyhodili.
36:27
Začíná teprve druhá přesilovka Caroliny. Ta první nabídnutou příležitost přitom proměnila v Stempniakův gól na 2:1.
36:26
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., hákování).
36:08
Dvoubodový Stempniak branku netrefil a hosté se vzápětí museli vrátit do střední třetiny.
35:57
Jeff Skinner přihrávku z pravé strany nezpracoval, od levého mantinelu se k němu puk vrátil, poměrně slabou střelu z dobré pozice ale Hellebuyck zlikvidoval.
35:45
Stempniakovo zakončení zablokoval Lowry a kotouč nasměroval až do ochranné sítě. Následuje komerční pauza.
35:39
35:22
Až nyní se domácí usadili v útočném pásmu, na zakončení si ale nikdo nevěří, a tak je Ward znovu bez práce.
34:57
Čtveřice hráčů Caroliny se na několik vteřin nastěhovala na útočnou polovinu a pošetřila další várku vteřin z oslabení.
34:29
Početní výhody však Winnipegu dnes vůbec nejdou, o další nekompromisní vyhození se postaral McClement.
33:55
Z menší potyčky po odpískání vytěžili domácí přesilovou hru, v jejím úvodu ale Hurikáni vyhodili puk do bezpečí.
33:39
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Justin Faulk – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mark Scheifele – 2 min., hrubost).
33:39
33:39
Mark Scheifele si nevšiml zvednuté pravice čárového rozhodčího, dotkl se kotouče v útočné třetině a zavinil tak ofsajd.
32:59
Byfuglienovo pomalé nahození z blízkosti červené čáry Ward raději schoval v rukavici a zastavil časomíru.
32:29
Joel Armia si dlouze připravoval puk na střelu švihem, která ale neměla šanci na úspěch, neboť byla sražená Teräväinenem.
32:17
Wheelerova zadovka zpoza branky prolétla celým útočným pásmem Winnipegu až za červenou čáru.
31:44
Zpět do útočného pásma zavezl kotouč Hainsey, jenž z levé strany minul vzdálenější konec branky o velký kus.
31:14
Dobrých dvacet sekund bojoval Nestrašil s Raskem u pravého mantinelu, kde nakonec hráči Caroliny puk udrželi, nicméně to platilo jen krátkou chvíli.
30:31
Krátce po reklamní pauze vyhrál Perreault vhazování v útočném šanci a započal tím šanci Jets, při které ale mladíka Connora Ward znovu vychytal.
30:26
Wheeler posunul puk k levému mantinelu, kde Myers nejprve střelu jen naznačil a poté zakončil do připravené náruče jistého Cama Warda.
29:49
Jets jsou ve druhé třetině v útočné fázi poměrně bezzubí, aktivita ze začátku zápasu už je ta tam.
29:16
Teräväinen se po pasu ze středního pásma řítil na Hellebucka, ten ale zasahovat nemusel, výborný obranný zákrok totiž předvedl Ben Chiarot.
28:59
Hanifinova střela švihem přilétla z osy hřiště, Hellebuyck ji ale schoval do lapačky a přerušil hru.
28:41
Stempniak se pokusil přidat svou druhou trefu, branku Winnipegu ale o malý kousek netrefil.
28:24
Skinnerův pas pro změnu zablokoval Morrissey. Akce Caroliny ale ještě může pokračovat.
27:57
Perreaultova přihrávka zpoza branky do místa určení neprošla, domácí se tak museli vrátit do středu hřiště a vzápětí před vlastní branku.
27:23
Ze šavlovačky mezi několika hráči zničeho nic vyletěl puk k Scheifelemu, jenž byl v pravém kruhu trošku pozapomenutý, nicméně Ward jeho střelu zneškodnil.
26:31
Lindholmova střela švihem nebyla pro Hellebuycka nebezpečná, kotouč vzápětí vyletěl mimo hřiště, a tak nastal čas pro dvouminutovou reklamní pauzu.
26:18
Tanev se k přihrávce od Chiarota nedostal, neboť mezi červenou a útočnou modrou čárou narazil do Faulka.
25:48
Hellebuyck rychle rozehrál až na Laineho, jehož spoluhráči v útoku ale ztratili pásmo a poté se vrátili do ofsajdu.
24:47
O pár sekund později už to ale Hurikánům vyšlo a obrací tak skóre! Noah Hanifin napřáhl zpoza pravého kruhu a velmi šťastně trefil LEE STEMPNIAKA, od kterého se puk odrazil do branky. Asistence: Noah Haniffin, Jeff Skinner.
24:32
První hostující přesilovou hru načal střelou z pravého kruhu Noah Hanifin. Mladík v dresu Canes ale na Hellebuycka nevyzrál.
24:15
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Shawn Matthias – 2 min., hákování).
23:39
Laine zabojoval za brankou a přihrál Matthiasovi, jehož zakončení z předbrankového prostoru Ward betony vyrazil.
23:13
Postoma při pokusu vrátit kotouč do ohně špatně trefil puk a ten mu utekl z útočného pásma Winnipegu.
22:35
Nestrašil byl ve středním pásmu natlačen k mantinelu mezi střídačkami a zbaven kotouče. Jets však v protiakci nic nevymysleli.
22:05
Bývalý Jestřáb či Kojot, Klas Dahlbeck, prověřil Hellebuyckovu pozornost a zároveň získal pro hosty buly v útočné zóně.
21:50
Winnipeg tedy nevyužil ani třetí přesilovku, během kterých nezaznamenal ani jednu střelu na branku!
21:26
21:05
Hurricanes navíc opět okamžitě vyhazují a toto oslabení zřejmě přečkají bez sebemenších komplikací.
20:51
Přestávkou rozdělená početní výhoda zatím Winnipegu vůbec nevychází. Po ofsajdu z ní zbývá už jen 36 sekund.
20:20
Druhá třetina začíná domácí přesilovkou. Jako první z brankářů ale zasahoval Hellebuyck, jenž vyrazil Slavinovo nahození z dobrých čtyřiceti metrů.

Vyhraná vhazování: 44% – 56%.
První dvacetiminutovku rozjeli lépe natěšení hráči Jets, kteří se v páté minutě ujali Matthiasovou zásluhou vedení. To ale vydrželo jen do dvanácté minuty, nevyužití dvě minuty dlouhé přesilové hry 5 na 3 na druhé straně potrestal Jeff Skinner a určil aktuální stav 1:1.
20:00
19:53
Carolina se vymanila z obranného bloku a vyhodila puk do středního pásma. V této třetině se tak už nic nestane.
19:42
Byfuglien si vyměnil kotouč s Ehlersem, ale tvrdou ranou od modré čáry napálil jen obětavého Eliase Lindholma.
19:26
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Ron Hainsey – 2 min., nedovolené bránění).
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:47
Z menšího závaru před domácí brankou bíločervení nic nevytěžili, Stempniakovy dorážky Hellebuyck zastavil stejně jako následnou Raskovu střelu z levého kruhu.
18:19
Jacob Slavin se opřel do rány ze středního pásma, Hellebuyck ale byl pozorný a nenechal se nachytat.
18:13
Armia tvrdě vypálil z pozice pravého křídla, Ward ale kotouč vyrazil a umožnil zaútočit Hurikánům. Nestrašilův postup však zastavil ofsajd.
17:50
Byfuglien nevzdal souboj o kotouč, na levé straně jej ještě vybojoval, ale střelou z úhlu Warda nezaskočil.
17:21
Obě obrany teď pracují velmi dobře, útoky soupeřů většinou dokáží zastavit ještě ve středním pásmu.
16:38
Scheifele u střídaček nezkrotil skákavý kotouč a při souboji se navíc dostal do signalizovaného ofsajdu.
15:51
Chiarotovu dobrou střelou od modré ještě nebezpečně tečoval Lowry, od kterého ale puk neletěl směrem na branku.
15:27
Po zaváhání Aha se Ehlers daleko nedostal, o kotouč přišel ještě před útočnou modrou čárou.
14:55
Jordan Staal zavezl puk před Hellebuycka, který po přihrávce k ose hřiště ale zasahovat nemusel, v inkriminovaném prostoru nebyl žádný z hráčů Caroliny.
14:17
Laine se ve středním pásmu uvedl pěknou kličkou, díky které se domácí usadili v pásmu, jenže Perreaultova následná střela byla nepřesná.
13:53
Jeff Skinner napřáhl z levého kruhu, nicméně před domácím brankářem nikdo neclonil a Hellebuyck to tak neměl moc těžké.
13:16
Faulk od modré zakončil kousek vedle domácí branky, hráči v tmavých dresech poté za Hellebuyckem vybojovali kotouč pro sebe.
12:39
Hra je přerušena kvůli menšímu zdravotnímu problému čárového rozhodčího Johna Grandta, jenž se nechává ošetřovat u hostující střídačky.
12:11
Nestrašil se zastavil před pravým kruhem, vysokou střelou, která byla zároveň zajímavou pobídkou na teč, ale Hellebuycka nepřekonal.
11:23
Hurikáni se ve dvanácté minutě utkání radují z vyrovnání! Předchozí tyčky teď musí hráče a fanoušky Jets určitě hodně mrzet. Rask nahodil puk do rohu, odkud Stempniak milimetrově přesnou přihrávkou našel před brankou zcela nehlídaného JEFFA SKINNERA, který nadvakrát poslal puk do odkryté části branky. Asistence: Lee Stempniak.
11:07
Hellebuyck zastavil nahození z červené čáry a založil akci Jets, při které zpoza pravého kruhu švihem vystřelil Blake Wheeler.
10:54
Noah Hanifin vypálil od modré nepřesně a hosté se vzápětí dostali s kotoučem do ofsajdu. Mezitím zůstal na ledě ležet Bryan Little, který odjel na střídačku až za doprovodu lékaře.
10:21
Carolina má to nehorší za sebou a po ubránění oslabení vyrazila do útoku. Propagační pokusy Stålberga a Faulka ale Hellebuycka neohrozily.
10:02
09:41
A další zazvonění brankové konstrukce! Z pravé strany ji tentokrát napálil Nikolaj Ehlers! To je opravdu velká smůla pro Jets.
09:20
Blake Wheeler si v levém kruhu počkal na přihrávku z úrovně brankové čáry, ale střelou zápěstím lízl pouze tyč!
09:08
Byfuglienovo nahození se odrazili k Perreaultovi, ten ale branku netrefil.
08:46
Kombinaci Jets výborně narušil McClement, domácí se zatím vůbec nedostávají do zakončneí.
08:21
V úvodu tohoto těžkého oslabení se však hostům daří vyhodit kotouč k opačnému konci kluziště.
08:02
Carolinu čekají velmi krušné chvíle, téměř celé dvě minuty teď budou muset bránit ve třech!
08:02
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Staal – 2 min., hákování).
07:51
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Sebastian Aho – 2 min., podražení).
07:47
Ehlers po dobré práci od Scheifeleho chytře přihrál do druhé vlny Chiarotovi, jehož zakončení ale brankář Caroliny vyrazil.
07:35
Andrej Nestrašil si na pravé straně dal puk na bekhendovou část hole, zakončení k bližší tyči si ale Hellebuyck pohlídal.
06:57
Matthias na modré rukou zachytil vyhazovaný kotouč, u přihrávky do mezikruží ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
06:24
Tanev si výborně pokryl kotouč u zadního mantinelu, Jets tak pokračují v náporu a krouží okolo Wardovy branky.
05:30
Hanifin dostal puk do bezpečí jen na pár vteřin, ve středním pásmu totiž našel jen obránce Winnipegu.
04:54
Domácí se okamžitě po rozehrávce znovu vydali do útočného pásma, nicméně Ward tentokrát zasahovat nemusel.
04:14
Jets skórují z první vážnější šance a dostávají se do vedení! Postarala se o to nová posila v podobě SHAWNA MATTHIASE, jenž zpoza branky přihrál do pravého kruhu Enströmovi. Ten mu kotouč okamžitě vrátil a útočník s šestnáctkou na dresu zaskočil Warda ranou z minusového úhlu, když si hostující brankář sám srazil puk do branky. Asistence: Toby Enström, Bryan Little.
03:46
Okamžitě po Staalově vyhraném vhazování pálil od modré čáry Pesce, jenž ale netrefil prostor mezi tyčemi.
03:40
Jordan Staal byl na útočné polovině úplně sám, a tak se rozhodl pro střelu z pravého kruhu. Connor Hellebuyck na ní ale dobře viděl a snadno zasáhl.
02:43
Perreault jen dloubl kotouč k útočné modré čáře a odjel střídat. Další útočnou akci tak rozjíždí Hurikáni z Caroliny.
02:16
Postma to zkusil švihem od modré, jenomže tečovaný puk si to nasměroval do rohu kluziště. Na druhé straně zaměstnal Hellebuycka McClement.
02:01
Po dvou minutách už tu máme třetí icing, tentokrát v podání Winnipegu, v jehož dresu se poprvé objevuje na ledě i Patrik Laine.
01:24
Druhý útok Caroliny bojoval co to šlo, Nestrašil se svými spoluhráči se však k žádné střele nedostali.
01:03
Nahození Faulka Hellebuyck jen posunul do rohu, kde probíhá velký boj o kotouč.
00:38
Stejný prohřešek proti pravidlům i na straně Caroliny. Poprvé se tak bude vhazovat před Camem Wardem v brance Canes.
00:07
Domácí hokejisté byli na úvodním buly úspěšnější, kvůli špatné rozehrávce se ale velmi rychle dopustili zakázaného uvolnění.
00:01
Ve fantastické atmosféře dozněly hymny Spojených států amerických a Kanady. Utkání tak může začít!
V MTS Centre probíhá tradiční předsezónní ceremoniál, při kterém jsou postupně představováni všichni hráči, kteří se budou v nejbližších měsících bít za dres Winnipegu Jets.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Byfuglien, Morrissey, Myers, Enström, Postma, Chiarot – Wheeler (C), Scheifele, Ehlers – Stafford, Little, Matthias – Laine, Perreault, Connor – Armia, Lowry, Tanev.

Carolina Hurricanes: C. Ward (Läck) – Faulk, Slavin, Pesce, Hainsey, Dahlbeck, Hanifin – Stempniak, V. Rask, Skinner – Nestrašil, J. Staal, Nordström – Aho, E. Lindholm, Teräväinen – Stålberg, McClement, Bickell.

Rozhodčí: McIsaac, Walsh – Knorr, Grandt.
Československá stopa v utkání

Jakub Nakládal (CAR)
Obránce, 28 let
Minulá sezóna: 27 zápasů, 5 bodů (2+3)

Andrej Nestrašil (CAR)
Útočník, 25 let
Minulá sezóna: 55 zápasů, 23 bodů (9+14)

Martin Frk (CAR)
Útočník, 23 let
Minulá sezóna (AHL): 67 zápasů, 44 bodů (27+17).
Hlavní trenér: Paul Maurice

V sezóně 2015/16 se Winnipegu nepodařilo navázat na předchozí účast v play-off. Po porci 82 zápasů zakončili Jets základní část až na jedenácném místě Západní konference, přičemž ztráta na osmou Minnesotu činila devět bodů.

Generální manažer Kevin Cheveldayoff přivedl do Winnipegu jen pár nových tváří. Z Colorada přišel Shawn Matthias a z Floridy Quinton Howden. Mnohem více ale bude sledovaný Patrik Laine, kterého letos Winnipeg draftoval z celkového druhého místa.

Organizace Jets neprodloužila smlouvu Andrew MacWilliamovi a Thomasi Rafflovi, v jednatřiceti letech se navíc rozhodl ukončit kariéru obránce Grant Clitsome. České fanoušky však nejvíce zasáhl přesun brankáře Ondřeje Pavelce na farmu do Manitoby, kam z Winnipegu odešli také Marko Daňo, Anthony Peluso, Nic Petan nebo bývalý zadák NY Islanders Brian Strait.

V minulých týdnech Winnipeg sehrál sedm duelů. V prvním z nich prohrál s Calgary 0:3, poté ale čtyřikrát za sebou zvítězil, když postupně udolal Minnesotu, Edmonton, Calgary a Ottawu. Během této série navíc Jets inkasovali jen čtyři branky a naopak vždy vstřelili alespoň čtyři branky. Závěr přípravy se kanadskému týmu už tak nevyvedl, s Oilers prohrál 2:5 a s Wild 1:5.
Carolina Hurricanes
Generální manažer: Ron Francis
Hlavní trenér: Bill Peters

Hurikáni neměli minulou sezónu vůbec špatnou, do play-off se sice posedmé v řadě neprobojovali, avšak konečné desáté místo ve Východní konferenci je v podání jednoho z nejslabších týmů NHL solidním počinem.

Během letní přestávky odešlo z Raleighu hned několik hráčů. Nejcitelnějším odchodem může být přesun Rileyho Nashe do Bostonu. Kromě něj ale odešli také Nathan Gerbe (NY Rangers), Chris Terry (Montreal), Brad Malone (Washington) nebo Michal Jordán (Kazaň, KHL).

Novými akvizicemi Caroliny se naopak stali Matt Tennyson (San Jose) Viktor Stalberg (NY Rangers), Lee Stempniak (Boston), Klas Dahlbeck (Arizona) a také dvojice českých hokejistů: Jakub Nakládal (Calgary) a Martin Frk (Detroit). Velká pozornost bude upřena i na finského talenta Sebastiana Aha, který by měl stát jednou z opor týmu.

Předsezónní příprava se Carolině povedla. O tom jasně svědčí dvě vítězství nad silným Washingtonem i dvojzápas s Tampou, kterou Canes napoprvé porazili a napodruhé prohráli až v prodloužení. Celkem svěřenci Billa Peterse odehráli sedm utkání a jen dvakrát prohráli po šedesáti minutách.
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od dvou hodin se můžeme těšit na duel mezi domácím Winnipegem Jets a hosty z Caroliny Hurricanes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.