NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Chicago - 1. ledna 2018   03:00

Calgary
Calgary
19:59' Tkachuk (Monahan, Giordano) • 24:42' Tkachuk (J. Gaudreau, Backlund) • 25:47' Monahan (J. Gaudreau, Brodie) • 60:52' Giordano (Backlund)
4:3
(1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
Chicago
Chicago
28:37' Oesterle  (Saad, Hinostroza) • 29:33' J. Toews  (Oesterle) • 58:14' Saad  (J. Toews)
Calgary
Jackson, Schlenker – Cormier, Gibbons
Scotiabank Saddledome, Calgary
19 289 diváků
Chicago

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Československá stopa v utkání
Jaromír Jágr (CGY)
0+0, 1 střela, čas na ledě 11:49
Michal Kempný (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:31
David Kämpf (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:16
Richard Pánik (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:58.
Tři hvězdy utkání:
1. Matthew Tkachuk (CGY) 2+0
2. Jonathan Toews (CHI) 1+1
3. Mark Giordano (CGY) 1+1.
Střely na branku: 39 – 37 (19:7, 12:18, 6:12, 0:2).
Je dobojováno! Utkání mezi Calgary a Chicagem by se dalo jednoduše rozdělit na dvě zcela odlišné poloviny. V té první měli herně i gólově navrch Plameny, které díky Tkachukovi a Monahanovi vedly už 3:0. Okolo třicáté minuty se však převaha překlopila na stranu Jestřábů, kteří se ještě ve druhé třetině dotáhli na rozdíl jediného gólu a později při hře v šesti proti pěti vyrovnali na 3:3. V prodloužení se nakonec štěstí usmálo na kanadský tým, o jehož výhře jako správný kapitán rozhodl Mike Giordano.
60:52'
Calgary právě vstřelilo branku!
Druhý bod přece jen zůstává na kanadské půdě! Matthew Tkachuk se pěknou kličkou zbavil Keitha, ale Glasse nepřekonal. Odražený puk si sebral Backlund a poslal ho k modré čáře na MIKEA GIORDANA, který z vrcholku levého kruhu vymetl pavučinku u spojnice bližší tyče a břevna. Asistence: Mikael Backlund.
60:45'
Výhodu první akce v nastaveném čase měli hosté, kteří ale přišli o puk po sražené přihrávce Kanea.
60:01'
Střely na branku po 3. třetině: 37 – 37 (19:7, 12:18, 6:12).
Chicago ve třetí třetině bylo nebezpečnějším týmem a necelé dvě minuty před koncem úspěšně zakončilo svou cestu za vyrovnáním. Jestřábi smazali tříbrankové manko a před prodloužením jsou bezesporu v mnohem lepším psychickém rozpoložení. .
60:00'
59:55'
Domácí pětka dostala kotouč do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky a zápas tak bude pokračovat pětiminutovým prodloužením.
59:43'
Hamilton špatně rozehrál a zadělal svému týmu na další problémy, protože se po zakázaném uvolnění vhazuje v útočném pásmu Blackhawks.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:14'
Chicago právě vstřelilo branku!
Hodně nešťastný moment pro Calgary, které 106 sekund před koncem přichází o původně tříbrankový náskok! Toews čistě vyhrál buly na BRANDONA SAADA, jenž z pravého kruhu okamžitě střílel a trefil nohu Hamonica, který si dal smolný vlastenec. Asistence: Jonathan Toews.
58:00'
Hostující branka je prázdná a Chicago to zkouší v šesti proti pěti!
57:15'
Kane z nulového úhlu neuspěl a poté jenom přihlížel skvělé přihrávce Monahana na Gaudreaua, který v úniku nenašel recept na výtečně chytajícího Glasse. Ten pořádně trápí tým ze svého rodného města.
56:35'
Smith nastavil vyrážečku proti tvrdé střele Saada a kotouč díky tomu vyletěl až do středního pásma.
56:08'
Puk vyskočil ze souboje v rohu hostujícího útočného pásma ven ze hřiště a hra je znovu na pár desítek sekund zastavena.
55:41'
Jankowski nic nevymýšlel a nahazoval ze středového kruhu na Glasse, který okamžitě rozehrál na své kolegy v bílých dresech.
54:56'
Duncanu Keithovi se moc nechtělo zakládat útok a přenechal zodpovědnost Fransonovi, se kterým se vrátili až k vlastnímu brankovišti.
54:06'
Oesterleho rychlou střelu zápěstím z pravé strany lehce tečoval clonící Brandon Saad do vnější části brankové konstrukce.
53:55'
53:28'
Giordano se v přečíslení zjevil prakticky na hrotu útoku, ale Glass ho vychytal. Jestřábi měli otevřenou cestu k protiútoku, jenže Saad z pravého kruhu minul a Murphyho střelu srazil Hamonic mimo kluziště.
52:56'
Keith dostal čas na tvrdou střelu z osy hřiště. Smith ji pouze vyrazil a pak měl plné ruce práce s dorážkami Hartmana!
52:33'
Sam Bennett se v obranném pásmu dostal pod velký tlak napadajícího soupeře, před kterým alespoň částečně vyhodil puk do bezpečí.
51:39'
A znovu velké starosti pro brankáře Plamenů. Ten byl v hodně těžké pozici na břiše a přesto neinkasoval, protože Pánikova dorážka z levé strany letěla do boční sítě.
51:12'
Hra opět nabývá na tempu. Smith musel zasahovat proti Kaneovi, který slušně pálil zpoza pravého kruhu.
50:46'
Hamiltonovo nahození nadělalo hostům velké problémy. Členové čtvrté formace Flames však zblízka nedotlačili puk za Glasse.
50:02'
Monahan vyhrál vhazování nad Schmaltzem, k puku se dostal Brett Kulak a obloučkem ho poslal mezi modré čáry.
49:39'
Zbytečný icing Flames daruje hostům buly v blízkosti Mikea Smithe.
48:52'
Domácí v plném počtu. Jágr si před odchodem z trestné lavice ještě stihl políbit hokejku.
48:42'
Bennett dokonce v oslabení zaútočil. Domácí ale mohlo mrzet špatné zpracování Giordana, který by jinak byl na pravé straně úplně volný.
48:06'
Jágr zatím může být na trestné lavici úplně v klidu, jeho kolegové vůbec nepouští Chicago do útočného pásma.
47:37'
A znovu se Jestřábi musí vrátit až za vlastní branku, kam tentokrát poslal kotouč T.J. Brodie.
47:15'
Kane nabil na levou stranu DeBrincatovi, kterému rána z první vůbec nesedla. K puku se dostali domácí a vyhodili ho do bezpečí.
46:52'
Jaromír Jágr lehce zahákoval Toewse ve středním pásmu. Rozhodčí pro to neměli pochopení a poslali českého útočníka na trestnou lavici.
46:20'
Mangiapane je při svém prvním zápase v kariéře hodně aktivní. Nyní si v jízdě narazil s Brouwerem, ale zároveň se dostal do složitějšího úhlu a švihem zleva Glassovi moc práce nepřidělal.
45:59'
Puk vyletěl do náruče jednoho z diváků a hra je přerušena. Následuje buly u modré čáry poblíž Glasse.
45:50'
Trochu nevzhlednou pasáž neukončil ani Giordano, který při střele od modré narazil na nohy clonícího Fransona.
44:42'
Icing Plamenů.
44:22'
Oba týmy střídají a Hawks tak mají o něco více času na rozehrávku z obranné poloviny.
43:59'
Hamilton měl po své pravici Jágra, místo přihrávky ale pokračoval v postupu a na Glasse vyslal jen propagační střelu.
43:15'
Hamiltonova zpětná přihrávka na Giordana byla hodně špatná a domácí se sami vyhnali z útočné třetiny.
42:43'
Třetí třetina začíná v poměrně klidném tempu, kotouč mají převážně hokejisté Chicaga.
42:02'
Michal Kempný se neúspěšně snažil najít prostor pro střelu, kterou mu Hathaway zablokoval do ochranné sítě.
41:33'
Muž s osmičkou na zádech se ke střele dostal až nyní, ovšem Smith zakončení z osy hřiště snadno zastavil na břiše.
41:23'
Gaudreau zpomalil domácí akci a přihrál na modrou Giordanovi, který pro změnu vystřelil jen do Keitha. Pokus o brejk Chicaga nevyšel kvůli ofsajdu Schmaltze.
40:59'
Zakázané uvolnění Blackhawks, kteří si neporozuměli v založení ofenzivní akce.
40:16'
Smith přišel o hokejku, čehož se snažil využít Murphy, ale jeho střelu od modré čáry zablokoval Jágr.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 31 – 25 (19:7, 12:18).
Ofenzivně laděná druhá třetina rozhodně nenudila. Lépe do ní vstoupil domácí tým, který po gólech Tkachuka a Monahana vedl od šestadvacáté minuty už 3:0. Hawks se ale vzchopili a během minuty se dostali zpátky do zápasu, když se nejprve prosadil Oesterle a o pár chvil později také Toews. Jestřábi tak ztrácí už jen jednu branku a před třetí třetinou je vše nadále otevřené.
40:00'
39:16'
Z nepřehledného zmatku v mezikruží nevzešla žádná domácí střela. Z pohledu Chicaga všechno uklidnil Schmaltz.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:46'
Hamilton vyhodil kotouč ven z obranného pásma Calgary, tak aby se nepískal icing. Z druhé strany tak musí hrát Seabrook.
38:17'
Tkachuk si vyměnil puk s Backundem a přenesl hru do levého kruhu na Brodieho, který trefil tyč! Od modré přiletěla další střela od Hamonica, ale Glass byl pozorný.
37:46'
Střela aktivního Oesterleho byla hodně nepřesná. Brouwer po ní přišel o puk a akce Jestřábů ještě chvíli pokračovala, dokud z otočky neuspěl ani Saad.
37:25'
Bennett odevzdal kotouč Kempnému. Jeho kolega přihrál k levému mantinelu na úplně volného Haydena, jenž zacílil pouze na Smithův hrudník.
36:42'
Murphyho pokus z prostoru mezi levým kruhem a modrou čárou postrádal přesnost. To platilo i o zakončení českého centra Kämpfa.
36:21'
Kotouč teď létá z jednoho konce hřiště na druhý, vše se ale odehrává bez náznaků šancí.
35:19'
Brodie se jako obránce zjevil v rohu útočného pásma, kam mu přijel na pomoc Jágr, ale ani on nezabránil ztrátě puku.
34:37'
Pánik odmítl přihrávku na Saada a u levého kruhu už byl odzbrojen čistým zákrokem Troye Brouwera.
33:56'
Hathaway nebyl puštěn k Jankowského přihrávce z obranného pásma a Hawks zůstávají v útočné fázi.
33:21'
Keihtova střela z delší vzdálenosti letěla z jeho pohledu k pravé tyči. Smith měl tentokrát dobrý výhled a zasáhl.
32:40'
Na druhé straně zazlobili Hamilton a Hathaway. Glasse sice nepřekonali, ale aspoň dostali do hry diváky, kteří teď ženou Flames do útoku.
32:15'
Gaudreau nedosáhl na přihrávku Monahana a Chicago ihned vyrazilo do protiútoku, který zakončoval Michal Kempný ranou do Smithovy výstroje.
31:25'
Domácí ještě pokračovali v akci a dostali se ke střele od modré čáry. Glass jejich plány ale překazil zákrokem proti Hamonicovi.
31:15'
Jágr se zničehonic dostal ke špatné rozehrávce Jestřábů. Po pomalejší otočce ale trefil jen brusli jednoho z protihráčů.
30:50'
Mangiapane vyhrál buly nad Haydenem a přesměroval puk na Stonea. Ten razantně nastřeloval dopředu a Glass raději přerušil hru.
30:45'
Ofsajd Flames.
30:31'
Pěkná rychlá souhra Flames skončila pasem na Ferlanda, který už byl mimo ideální úhel a Glasse nepřekonal. Na opačném konci hřiště se pak Smith zaskvěl elegantním zákrokem lapačkou proti Schmaltzově ráně z levého kruhu.
29:33'
Hosté se dvěma rychlými góly vrací do hry o body! Znovu u toho byl Jordan Oesterle, který vypálil od modré čáry. JONATHAN TOEWS posléze byl ve správný čas na potřebném místě a po Smithově zákroku betonem dorazil kotouč za jeho záda. Asistence: Jordan Oesterle.
28:37'
Pár sekund po konci přesilovky se Jestřábi přece jenom radují z gólu! Hinostroza dojel puk po nepřesné střele Fransona. Saad ho vzápětí posunul na JORDANA OESTERLEHO a jeho nenápadný pokus skončil až v síti, neboť Smith přes několik clonících hráčů vůbec nic neviděl. Asistence: Brandon Saad, Vinnie Hinostroza.
28:31'
28:08'
Hosté se nanovo usadili v útočném pásmu, ale v něm jenom tahají kotouč po mantinelech.
27:26'
DeBrincat ani Kane svoje zakončení za Smithe nedostali a domácím se záhy podařilo vyhodit.
26:55'
Chicago se v této sezóně v přesilovkách převážně trápí a to zatím platí i o jeho dnešní první početní převaze.
26:31'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Garnett Hathaway – 2 min., vražení na hrazení).
26:29'
Znovu nechybělo moc a Jestřábi zaznamenali okamžitou odpověď. Keihtovu střelu od modré čáry zastavila za překonaným Smithem až branková konstrukce!
25:47'
Plameny dávají druhý gól v rozmezí pár desítek sekund a vedou už 3:0! Všechno začalo zachycenou rozehrávkou Glasse, po které přišla další milimetrově přesná přihrávka Gaudreaua a zakončení SEANA MONAHANA, který z prvního doteku zvedl puk do branky. Asistence: Johnny Gaudreau, T.J. Brodie.
25:20'
Chicago by rádo rychle odpovědělo. Šanci Kanea ale zastavil doteď skvěle chytající Mike Smith.
24:42'
Domácí podruhé využívají přesilovou hru a zdvojnásobují své vedení! Johnny Gaudreau si sjel na levé křídlo a nahodil puk do Glassova betonu. U toho číhal Murphym neobsazený MATTHEW TKACHUK a pohotovou dorážkou poměrně snadno přišel k druhému gólu v utkání. Asistence: Johnny Gaudreau, Mikael Backlund.
24:12'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Jordan Oesterle – 2 min., hákování).
23:52'
Jaromír Jágr dostal od Tkachuka krátkou přihrávku do předbrankového prostoru. Český útočník z dobré šance svůj druhý gól v sezóně ale nevstřelil.
23:29'
Setkání druhých formací tradičně patří Chicagu. Pánik se ale znovu neprosadil.
23:04'
Mike Smith znovu v hlavní roli! Toews potáhl puk a dostal se do přečíslení dvou na jednoho, při němž nabil Saadovi a kanadský brankář se musel hodně rychle přesouvat k levé tyči.
22:36'
Wingels na konci svého průniku přihrál pod sebe Hayedovi, který si zblízka na Smithe nepřišel. Stejně tak od modré zakončující Kempný.
22:03'
Oesterle si vyměnil puk s Keithem a napřáhl od modré. Nikým netečovaný kotouč skončil až na Smithovi, který vzápětí sledoval brejk a chycenou střelu Garnetta Hathawaye.
21:26'
Hamilton využil Ferlandovy zadovky, ale zprava vystřelil někam na břicho Glasse, který to znovu měl hodně snadné.
21:01'
Jágr dostal čas na rozehrávku. Brodie jeho přihrávku prodlužoval na dalšího hráče, který ho pro změnu posunul ke Glassovi.
20:29'
Další Murphyho nahození z dálky tečoval Pánik a puk proletěl jen kousek vedle domácí branky.
20:18'
Po domácím icingu vypálil Murphy od modré čáry nepřesně.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 19 – 7.
Kanadský celek měl v první třetině o něco více ze hry, což se se nejjasněji odrazilo na počtu střel. Na první gól se čekalo až do poslední sekundy, kdy na poslední chvíli otevřel skóre Matthew Tkachuk.
20:00'
19:59'
Flames se radují z vedoucí trefy! Po vyhození Toewse to vypadalo, že se zbytek třetiny v poklidu dohraje. Monahan však nepolevil ve snaze a po prudkém nahození od Giordana přihrál zpoza branky na MATTHEW TKACHUKA, který se z bezprostřední blízkost napoprvé neprosadil, ale z dorážky z minusového úhlu trefil levou nohu Glasse, jenž si srazil puk do sítě. Asistence: Sean Monahan, Mark Giordano.
19:30'
Calgary si zahraje první přesilovou hru. Tommy Wingels ve středním pásmu zasáhl holí do obličeje Monahana a za to je odeslán na trestnou lavici.
19:15'
Propagační Backlundova střela z pravé strany nemohla Glasse zaskočit. Následuje buly po brankářově levé ruce.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:56'
Na druhé straně se Hartman postavil před Jaromíra Jágra a jeho střelu ke Glassovi nepropustil.
18:37'
Toews zakončil obléhání domácí klece přihrávkou na Pánika, který z mezikruží minul.
17:46'
Počtvrté během půlminuty Flames vyhodili na icing. Mezitím už ale stihli alespoň částečně prostřídat.
17:13'
Z dobrého tlaku Jestřábů resultuje domácí vyhození na icing.
16:56'
Kempný zastavil puk pro Kanea, který si pro něj přijel před levý kruh a rychlou střelou protáhl brankáře Smithe.
16:05'
Pánik prudkým pasem hledal před brankou Shawa, ale tomu se střela z první nevyvedla. Tečovaný pokus od modré v podání Fransona byl nebezpečnější, ale Smith zůstal nepřekonán.
15:27'
Dougie Hamilton chtěl co nejrychleji vrátil puk do domácího útočného pásma. Místo toho ho poslal na icing a unavený první útok Flames musí zůstat na ledě.
14:46'
Monahan vyhrál buly nad Kämpfem. Gaudreau díky tomu mohl zleva centrovat na Ferlanda, kterého trochu zradilo zpracování a puk se mu od hokejky odrazil ke Glassovi.
14:35'
Druhá formace Calgary se poněkolikáté prakticky nepotkala s kotoučem. Domácí přesto zahrozili díky Hamiltonovi, nicméně Glass jeho střelu z osy hřiště nadvakrát zastavil.
13:37'
Toews využil volného prostoru na pravém křídle a vjel do útočné třetiny. Střelu z bodu pro vhazování mu obránci Flames ale zablokovali.
13:11'
Bennettovu přihrávku vzduchem na opačné straně nezachytil Hathaway a ke kotouči se dostali hráči Chicaga.
12:43'
Stoneova dělovka od modré Glasse trochu překvapila. Dvaatřicetiletý brankář puk vyrazil a poté ještě čelil jedné dorážce.
11:52'
Keithovu přihrávku zachytil Hamilton. Následovaly tři kratičké pokusy o útok, které vždy skončily ještě uprostřed hřiště.
11:12'
Monahan získal puk v poměrně nebezpečném prostoru, ale poté ho až moc brzo pouštěl před brankoviště, kde nebyl nikdo v červeném.
10:25'
Connor Murphy nezaskočil Smithe stříleným nahozením z levého mantinelu. Jestřábi se díky tomu přesto usadili v pásmu.
10:09'
Menší nápor Plamenů ukončil Jeff Glass a jeho pohotový zákrok proti Hamiltonově střele zpoza pravého kruhu.
09:47'
Hathaway nedosáhl na Bennettovu přihrávku. Stone posléze nenechal vyhodit Boumu a domácí akce pokračuje.
08:56'
Mangiapane tečoval kolegovu střelu od modré a o pár sekund později dostal kotouč znovu, aby bekhendem opět netrefil potřebný prostor.
08:31'
Smithovu rozehrávku po mantinelu zastavil Saad a ihned přihrál na osu Toewsovi, proti kterému se domácí brankář už stihl vrátit do brankoviště.
07:29'
Gaudreau zabojoval za brankou. Monahan po jeho krátké přihrávce ještě hledal u druhé tyče Ferlanda, jenž na tuto variantu už nebyl připravený.
07:16'
První útok Flames připravil střelu od modré pro Hamiltona. Jeho pokus ještě tečoval Ferland, jenže puk mezi tři tyče nenasměroval.
06:26'
Keithovi úplně nevyšla přihrávka z prvního doteku, kterou vyhnal Oesterleho do středního pásma. Flames chvíli poté zahráli na icing.
06:02'
Ofsajd Chicaga.
05:27'
Backlund s Tkachukem trochu pozlobili obranu Hakws, zprava je doplňoval také Jágr, ovšem žádná větší šance z toho nevzešla.
05:01'
Na druhé straně byl mnohem přímočařejší Tkachuk, jenž vypálil z vrcholku levého kruhu do výstroje připraveného Glasse.
04:42'
Chicago se hodně pomalou posouvalo hřištěm směrem do útoku a z ofenzivního pásma naopak bylo hodně rychle vyhnáno.
03:22'
Na ledě se potkaly oba čtvrté útoky. O něco nebezpečnější byla parta z Calgary, ovšem Hamonicovy dvě střely Glasse neohrozily.
02:37'
Stone zablokoval střelu DeBrincata, ke kterému se kotouč vrátil, ovšem dorážka z mezikruží letěla nad břevno.
02:15'
Hinostroza zpoza branky nahazoval puk do ohně, ale hráči v bílém se ke střele zblízka nedostali.
01:42'
Jágr napadal rozehrávku Jestřábů i při signalizovaném ofsajdu a čárový rozhodčí proto přerušil hru.
01:16'
Toews vyhrál buly v útočném pásmu, kde se Oesterle prezentoval střelou od modré, nicméně na překonání Smithe to nestačilo.
01:07'
Kane se zastavil na vrcholku pravého kruhu a přihrál do druhé vlny. Střela jeho spoluhráče však byla sražená do ochranné sítě.
00:36'
Giordanovu střelu od modré Jeff Glass lapačkou jenom vyrazil, ovšem Gaudreau jej bekhendovou dorážkou z pravé strany taktéž nepřekonal.
00:26'
Čtvrtý útok Flames přenesl hru zprava doleva, kde byl rozjetý Mangiapane a při svém prvním střídání v kariéře si hned připsal střelecký pokus, kterým prověřil schopnosti Glasse.
00:01'

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – D. Hamilton, Giordano (C), Hamonic, Brodie, Stone, Kulak – Ferland, Monahan (A), J. Gaudreau – Jágr, Backlund, Tkachuk – Hathaway, Jankowski, S. Bennett – Brouwer (A), Stajan, Mangiapane.

Chicago Blackhawks: J. Glass (A. Forsberg) – Oesterle, Keith (A), Seabrook (A), C. Murphy, Franson, Kempný – Pánik, J. Toews (C), Saad – P. Kane, Schmaltz, Hartman – Hinostroza, Kämpf, DeBrincat – Hayden, Wingels, Bouma.

Rozhodčí: Jackson, Schlenker – Cormier, Gibbons.

Útočník, 45 let, 21 zápasů, 7 bodů (1+6)

Michal Kempný (CHI)
Obránce, 27 let, 17 zápasů, 4 body (1+3)

Jan Rutta (CHI)
Obránce, 27 let, 33 zápasů, 14 bodů (3+11)

David Kämpf (CHI)
Útočník, 22 let, 2 zápasy, 0 bodů (0+0)

Richard Pánik (CHI)
Útočník, 26 let, 33 zápasů, 14 bodů (5+9).

Chicago Blackhawks

Jestřábi postupem let postupně opouští nejužší seznam aspirantů na zisk Staney cupu. S vrcholící první polovinou základní části klub z Chicaga nemůže být spokojen, protože se nachází mimo příčky zaručující účast v play-off. V západní polovině soutěže jsou Blackhawks až desátí a mají jen o bod více než jedenácté Calgary. Před necelými čtyřiadvaceti hodinami se Jestřábi předvedli v Edmontonu, kde ukončili sérii tří porážek za sebou a získali dva body za výhru 4:3 v prodloužení.

Nejproduktivnější hráči:
1. P. Kane – 38 bodů (16+22)
2. A. DeBrincat – 24 bodů (13+11)
3. N. Schmaltz – 24 bodů (7+17).
Calgary Flames

Plamenům vánoční svátky neprospěly. Kanadský tým prohrál všechny tři poslední zápasy s Montrealem, San Jose i Anaheimem a ve vyrovnaném středu Západní konferenci se propadl až na aktuální jedenácté místo. Flames dnes musí na domácím ledě zabrat, neboť je od předposlední příčky dělí stále méně bodů. K dispozici ale nebudou mít českého útočníka Michaela Frolíka, jenž na marodce nahradil Jaromíra Jágra a kvůli zlomené čelisti bude mimo hru několik týdnů.