NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Chicago - 29. října 2017   02:00

Colorado
Colorado
03:24' Rantanen (MacKinnon) • 15:20' MacKinnon (Kerfoot) • 19:56' Rantanen  • 22:56' MacKinnon (Landeskog, Rantanen) • 26:44' Andrighetto (Grimaldi, Barrie) • 48:45' Grimaldi (E. Johnson, Andrighetto)
6:3
(3:0, 2:2, 1:1)
Chicago
Chicago
27:53' Schmaltz  (Kempný, Hayden) • 34:05' Anisimov  (DeBrincat, Kempný) • 55:05' Hartman  (Wingels, Bouma)
Colorado
J. Bernier (Varlamov) – E. Johnson, A. Lindholm, Barrie, Barberio, Mironov, Nemeth – Andrighetto, MacKinnon, Rantanen – Landeskog, Duchene, Jakupov – Nieto, Söderberg, Comeau – Greer, Kerfoot, Grimaldi.
Sutherland, StPierre – Daisy, Devorski
Pepsi Center, Denver
17 360 diváků
Chicago
A. Forsberg (27. Crawford) – Keith, Rutta, Forsling, Seabrook, Kempný, Franson – Saad, J. Toews, DeBrincat – Pánik, Schmaltz, P. Kane – Sharp, Anisimov, Hayden – Bouma, Wingels, Hartman.

Tři hvězdy utkání

Nathan MacKinnon (COL) (2 + 1)
Mikko Rantanen (COL) (2 + 1)
Jonathan Bernier (COL) (39 zásahů)
Československá stopa v utkání

Richard Pánik (CHI) (0 + 0, 2 střely na branku, čas na ledě 14:49)
Jan Rutta (CHI) (0 + 0, 3 střely na branku, čas na ledě 21:25)
Michal Kempný (CHI) (0 + 2, 2 střely na branku, čas na ledě 19:24)
Střely na branku v zápase

Colorado Avalanche: 28

Chicago Blackhawks: 42
Je konec zápasu, ve kterém jsme viděli pohledný hokej a hlavně spoustu branek. Colorado položilo základy ke svému vítězství v první třetině, kterou ovládlo jasně 3:0. Během prostřední části padly na každé straně dva góly, v poslední třetině po jednom. To znamená, že Avalanche poráží Chicago 6:3. Velkou zásluhu na tom mají mladíci Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen. Oba předvedli skvělý hokej, dali dva góly, a dokonce sahali po hattricku. Hosté doplatili na příliš časté inkasování a špatný začátek duelu, v závěru už těžko ztrátu doháněli. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu.
59:56'
Ještě jedna střela Patricka Kanea z úhlu, Bernier si ji dobře pohlídal u tyčky. Je jasné, že Colorado dnes vyhraje v základní hrací době. Přesto ještě mají hosté stále prázdnou klec.
59:22'
Mikko Rantanen útočil na hattrick, ale nedokázal z dálky trefit odkrytou branku.
59:03'
Začala poslední minuta třetí třetiny a velmi pravděpodobně také poslední minuta celého zápasu.
58:38'
Hostům čas do konce třetí třetiny hodně rychle plyne a vypadá to, že tohle už nemají šanci stihnout, co se vyrovnání výsledku týče.
58:16'
Avalanche už dostali kotouč aspoň do středního pásma, kde je pro jejich brankáře v mnohem větším bezpečí.
58:04'
Střela Michala Kempného od modré čáry pouze orazítkovala zadní mantinel. Pak podobně pálil Franson, ale ten pro změnu trefil připravenou náruč Berniera.
57:36'
Obránce Colorada chtěl trefit prázdnou branku Chicaga, ale místo toho jen vyhodil na zakázané uvolnění. Takže je z toho další buly v útočném pásmu Hawks.
57:18'
Až nyní zákrok lapačkou pro domácího gólmana. Ale ani teď se nejednalo o nic složitého pro Jonathana Berniera. Následuje vhazování po jeho levé ruce.
57:02'
Fransonovo nahození zblokoval některý z hráčů Colorada, takže Bernier nemusel zasahovat.
56:40'
Opět se pokračuje a Chicago Blackhawks to ještě zkoušejí s prázdnou brankou a v šesti mužích na ledě. Tak uvidíme, zda se jim tento risk vyplatí.
56:31'
Ještě uvidíme jednu komerční přestávku, hned po jejím konci se bude vhazovat před zraky Jonathana Berniera.
56:25'
Colorado nyní nemělo moc jiných možností než vyhodit na zakázané uvolnění.
55:05'
Chicago právě vstřelilo branku!
Že bychom tu ještě měli závěrečné napětí? Jonathan Bernier měl dlouho puk pod kontrolou. Vypadalo to, že ho zalehl v pohodě na brankovišti. Jenže potom kotouč někde dokázal vyšťourat aktivní RYAN HARTMAN, jenž přidává třetí zásah pro Chicago Blackhawks. Do konce třetí třetiny zbývá necelých pět minut a Avalanche stále vedou o tři zásahy. Nic ale není nemožné, tak uvidíme, co ještě hosté předvedou. Asistence: Tommy Wingels, Lance Bouma.
54:45'
Domácí už jsou zpátky v plném počtu. Přesto měl ještě Hartman šanci poté, co mu puk pěkně předložil na hokejku Rutta.
53:52'
Keithovo nahození nikdo netečoval, a tak to vypadá, že i tahle přesilová hra Chicaga skončí bez vstřelené branky.
53:25'
Až nyní se Colorado osvobozuje vyhozením přes všechny čáry. Trest Mironova pomalu míří ke svému konci.
52:55'
Sharp chtěl pálit z levé strany, ale dobře jeho pokus zblokoval Johnson. Tahle přesilovka ale vypadá o něco lépe než ty hostující předešlé.
52:10'
Vyloučen je nakonec domácí hokejista, a to za podražení. Do boxu trestoměřičů musel odejít Mironov. Chicago tak má šanci aspoň zmírnit současný špatný výsledek.
52:10'
Hra přerušena, protože ve středním pásmu došlo k rozmíšce mezi Bomou a některým z domácích hokejistů, bude se vylučovat.
51:50'
Už se znovu hraje a je zřejmé, že tempo na ledě trošku opadlo. Přeci jen osm minut před koncem se hlavně Colorado za současného stavu nemá kam hnát.
51:39'
Následuje komerční přestávka, hned po jejím konci budeme pokračovat ve hře.
51:32'
Vyloučený Jakupov je zpátky na ledě, takže Avalanche opět v pěti. Poté si Bernier připisuje snadný zásah.
50:50'
Jenže Avalanche se zatím v pohodě brání. Už třikrát po sobě dokázali vyhodit přes všechny čáry, Jonathan Bernier nemá prakticky žádnou práci.
49:30'
Jakupov musí na trestnou lavici, jelikož fauloval vysokou holí. Uvidíme tedy ještě minimálně jednu hostující přesilovku.
48:45'
Colorado právě vstřelilo branku!
Vypadá to, že dnes se drama konat v Pepsi Center nebude. Tohle domácí hráči sehráli ukázkově. Nejdříve na modrou čáru dostal puk obránce Johnson, který vypálil z dálky. Jeho střela by možná samotná do sítě nezapadla, ale ještě ji tečoval dobře připravený ROCCO GRIMALDI. Crawford nestihl reagovat na změnu směru kotouče, takže není divu, že inkasoval. Pro Grimaldiho se jedná o první branku tohoto ročníku. Asistence: Erik Johnson, Sven Andrighetto.
48:15'
Střela Richarda Pánika měla dobrý potenciál, ale opět ji zastavil skvěle připravený Jonathan Bernier. Tentokrát brankář Avalanche použil svůj vyrážečku.
48:03'
Puk je sražený na střídačce Colorada, vhazovat se bude ve středním pásmu.
47:40'
Také hostující gólman vyjel z branky a zahrál si s kotoučem. Měl na to ale daleko více času. Pak musel stejný muž řešit ránu Nathana MacKinnona.
47:02'
Nieto ztratil puk na modré čáře, přesto pak ještě vypálil a někdo z domácích následně puk tečoval těsně před Crawfordem. Ale puk v síti neskončil.
46:51'
Ryan Hartman unikal sám na Berniera, ale brankář Colorada jej skvěle vychytal lapačkou. Ještě jsme tu mohli mít drama, teď ale gólman Laviny podržel.
46:25'
Kempný chyboval ve středním pásmu, ale pak stejně Sharp vzal puk na hokejku a vytvořil možnost pro Chicago. Ta ale střelou na branku Avalanche nedopadla.
46:02'
Sledujeme dlouhou pasáž bez přerušení, během které jsou aktivnější hosté. Ale zatím jim tato snaha ovoce nepřináší, většina zakončení končí mimo tři červené tyče.
45:36'
Na druhé straně měl Brandon Saad smůlu, těsně nestačil Berniera překonat tečovaným kotoučem u levé tyče.
45:09'
Mikko Rantanen a jeho útok na hattrick. Jenže u pravého mantinelu proti sobě měl hned tři soupeře, takže potřeboval spíše ještě s někým zakombinovat.
44:30'
Schmaltz zkusil brankáře domácích zaskočit překvapivým zakončením z otočky. Avšak vůbec netrefil branku, takže bylo rázem po šanci Chicaga na snížení.
44:12'
Jonathan Bernier má puk ve výstroji. Přestože mu stínila hned trojice hráčů, našel si mezírku a ránu obránce Hawks od modré čáry v pohodě zastavil.
43:46'
Jakupov zavezl kotouč do útočného pásma. Jenže pak se mu nikdo ve stejném trikotu nenabídl. A sám neměl moc šanci uspět. Také že potom o kus černé gumy přišel.
43:02'
Richard Pánik ránou hned po vhazování nejspíš trefil tyčku, ale z vnější strany, takže Bernier nemusel vůbec zasahovat po následném odrazu.
42:49'
Opět technický přestupek Colorada v podobě zakázaného uvolnění. Poslední dobou se nám hra hodně kouskuje, což samozřejmě průběhu ubírá na atraktivnosti.
42:35'
S pukem si za svou klecí zahrál Bernier, hned ale rozehrával dopředu, protože se na něj řítila dvojice hokejistů v bílém dresu.
42:18'
Nemeth jen nahodil pul za branku soupeře a doufal, že se k němu jako první dostane někdo z jeho spoluhráčů. To se ale nestalo, místo toho Crawford přerušil hru.
41:52'
Colorado se stačilo osvobodit pouze za cenu zakázaného uvolnění.
41:30'
Chicago je kompletní, hned Jonathan Toews zkusil prchnout do šance. Ale tentokrát nestihl vypálit, protože mu soupeř zezadu zblokoval hokejku.
41:05'
Další vyhození přes všechny čáry, do už se vyloučený hráč hostů pomalu chystá k návratu zpátky na ledovou plochu.
40:51'
Avalanche ale zatím mají problém dostat se přes polovinu kluziště. Hráči Chicaga velmi dobře brání.
40:20'
Nutno připomenout, že domácí celek ještě dohrává zbytek přesilové hry, která započala na závěr prostředního dějství.
40:09'
Jako první se ve třetí třetině puku na vhazování zmocnilo Colorado, které už hned hledá cestu do útočného pásma.
40:01'
Blíží se začátek posledního dějství. Podaří se Chicagu ještě s výsledkem něco udělat, nebo už domácí duel dotáhnou do vítězného konce?
Střely na branku po dvou třetinách

Colorado Avalanche: 23

Chicago Blackhawks: 21
Ze druhé třetiny je to vše. Také po čtyřiceti minutách Chicago prohrává pod střechou Pepsi Center o tři zásahy. Sice už se Hawks během prostřední části prosadili, jenže dvakrát skórovali i hokejisté Avalanche. Aktuálně tedy platí skóre 5:2 a nechme se jen překvapit, zda ještě v poslední dvacetiminutovce uvidíme nějaké drama.
40:00'
39:39'
Hned na úvod oslabení se ale hostující mužstvo osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
39:28'
Na konci prostředního dějství ještě jedno vyloučení. Kapitán Chicaga Jonathan Toews dostává dvě minuty za podražení, takže Laviny mají k dispozici další přesilovku.
39:05'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny. To ještě zkusil Duncan Keith vypálit z dálky. Avšak jeho pokus domácí obránce stačil zblokovat.
38:36'
Richard Pánik tečoval puk nahazovaný na domácí klec. Moc nechybělo, aby slovenský forvard změnil směr zakončení a překonal Berniera.
38:11'
Jakupov chtěl moc rychle do útočného pásma, čároví rozhodčí si dobře všimli postavení mimo hru.
37:58'
Chicagu se daří držet dlouho v útočném pásmu, ale navzdory tomu nemá větší šance. Musíme i přes dvě inkasování pochválit domácí defenzívu.
37:34'
Zakázané uvolnění Colorada Avalanche.
37:28'
Opět musel Bernier přerušit hru, protože kolem něj bylo až moc živo. Hosté se pokusili o několik dorážek za sebou, tentokrát ale bez úspěchu.
37:10'
Jeden z útočníků Hawks chtěl zakončovat u brankoviště, jenže puk netrefil vůbec dobře. Potom domácí raději vyhodili přes všechny čáry pryč.
36:45'
Ani jedna strana se teď nikam nežene, hlavně Colorado volí vyčkávací taktiku. Málem toho ale dokázal ve středním pásmu využít připravený Anisimov.
36:05'
Hra se nám daleko více vyrovnala, Colorado už není jasně lepším týmem na ledě. Přesto si Matt Duchene vytvořil z pravého kruhu pohlednou šanci.
35:32'
Na druhé straně možnost pro Richarda Pánika, který převzal puk od Toewse. Ale slovenský forvard trefil jen připravené betony Berniera.
35:25'
Mikko Rantanen se snažil dostat puk pod kontrolu v útočném pásmu, ale nakonec u něj byl jako první obránce Chicaga.
35:19'
Ještě jedna komerční pauza v této části, pak hned budeme pokračovat. Vhazovat se bude v obranní třetině domácího týmu.
34:05'
No tak se podívejme, před koncem druhé třetiny tu máme druhou trefu Chicaga, které se dostává výsledkově zpátky do zápasu. Přestože ještě stále prohrává o tři zásahy. ARŤOM ANISIMOV dostal na pravou stranu pěknou přihrávku od DeBrincata. Následně si šikovný forvard Blackhawks srovnal puk na hokejce a pohledně prostřelil Jonathan Berniera. U této trefy asistoval také Michal Kempný, pro nějž se jedná o druhý bod v zápase. Asistence: Alex DeBrincat, Michal Kempný.
33:16'
Comeau zůstal volný na brankovišti a jeden ze spoluhráčů mu tam zkoušel vracet puk. Kdyby to dokázal ještě o něco lépe, je na světě šestá trefa Colorada.
32:59'
Na druhé straně Keithova střela, jenže také nyní skončila pouze v lapačce připraveného Berniera. Ten se dnes zdá být opravdu v pohodě.
32:28'
Duchene to zkusil po pravém mantinelu, ještě hledal spoluhráče v rohu. Ale tentokrát se domácím nepodařilo Crawforda nikterak překvapit.
32:18'
Samostatný průnik Kanea po levé straně, ale i jeho šanci Bernier zastavuje. Pokračovat budeme hned po skončení komerční přestávky.
31:48'
Už se hraje dlouho bez přerušení, přesto nesledujeme větší možnosti. Debrincat to mohl zkusit sám na levém kruhu, ještě ale puk stáhl zpět za sebe.
30:55'
Avalanche jsou zpátky v plném počtu, hne se zase snaží o útok. MacKinnona ale za klecí Crawforda zastavila dvojice hráčů v bílých trikotech.
30:12'
Přesilovka hostů se pomalu blíží ke svému konci a Chicago v ní zatím moc šancí nemělo. Nyní od modré čáry zakončoval Saad.
28:29'
Vyloučení na domácí straně. Hosté si zahrají přesilovku, protože Blake Comeau držel soupeře.
27:53'
Hosté přeci jen dokázali najít rychlou odpověď na domácí trefy. Sice to bylo hodně kostrbatým způsobem, ale branka pochopitelně platí. Český obránce Michal Kempný napřáhl od modré čáry. Jeho tvrdou peckou tečoval těsně před zraky Jonathana Berniera NICK SCHMALTZ, jenž Blackhawks dodává naději na to, že mohou s výsledkem něco udělat. I tak ale Chicago musí ještě herně hodně přidat. Asistence: Michal Kempný, John Hayden.
26:44'
Střídání v týmu Chicago Blackhawks: ze hřiště odchází Anton Forsberg, přichází Corey Crawford.
26:44'
Jednoznačný průběh zápasu v Coloradu pokračuje. Sotva skončila komerční přestávka, přidávají domácí hokejisté do sítě Chicaga pátý zásah. Avalanche vyhráli vhazování a z dálky se vůbec neostýchal vypálit hráč Colorada SVEN ANDRIGHETTO. Gólman Hawks toho pravděpodobně moc neviděl, protože na zakončení nestačil reagovat. A dá se očekávat, že po tomto inkasování už bude střídat. Uvidíme, co nás čeká dále. Asistence: Rocco Grimaldi, Tyson Barrie.
26:40'
Forsberg musel krotit další ránu, a to z hole Nathana MacKinnon. Ten by se očividně rád přihlásil o hattrick, a to ještě před polovinou základní hrací doby. Pokračovat budeme po komerční pauze.
26:17'
Zakázané uvolnění Colorada, hra se přesunuje před Berniera.
26:13'
Už se znovu hraje a Brent Seabrook zkoušel štěstí v levém rohu, jenže neuspěl.
25:56'
Po dlouhé době tu je přerušená hra a také zásah Jonathana Berniera. Ten ve druhé třetině doposud prakticky vůbec nezasahoval.
25:26'
Greer hned z trestné lavice naskočil do velké šance. Fosberg měl co dělat, aby jeho možnost na brankovišti zastavil a popáté neinkasoval.
24:58'
Matt Duchene chtěl přejít sám přes modrou čáru. Avšak byl tvrdě zastaven jedním z bránících hokejistů Chicaga.
24:38'
Při hře ve čtyřech jsou zatím o něco aktivnější domácí. Ale pochopitelně moc nikam nespěchají, nyní mají dostatečně nahráno.
23:10'
Po šarvátce u branky hostů se bude vylučovat na obou stranách. Za domácí dostává dvě minuty za hrubost Greer, z lavičky Blackhawks potom také za hrubost Seabrook.
22:56'
Tohle vypadá na zápas NATHANA MACKINNONA. Nejen, že kanadský útočník ve službách Colorada zářil během úvodní třetiny, on si formu přenesl také do té druhé. Ani tentokrát se nejednalo o žádnou náhodou trefu, naopak. MacKinnonovi kotouč na hokejku před polovinu prázdné branky ukázkově předložil kapitán Gabriel Landeskog. A brankář Forsberg už to prakticky neměl šanci stihnout. Avalanche tedy vedou 4:0 a Chicago se bude muset rychle vzchopit. Asistence: Gabriel Landeskog, Mikko Rantanen.
22:06'
Hosté jsou po dlouhé době zpátky v plném počtu. Navzdory tomu Söderberg měl šanci vypálit. Na pravém kruhu ale zaváhal, ještě asi mohl nahrávat.
21:35'
A znovu, tentokrát zakončoval od modré čáry Johnson. Gólman Blackhawks toho sice moc neviděl, přesto dokázal zasáhnout a přerušit hru.
20:35'
Johnsonova střela z dálky se neujala, potom ještě přišla dorážka, ale brankář hostů zasahovat nemusel.
20:01'
Pomalu se blíží začátek druhé třetiny. Domácí Avalanche do ní půjdou s náskokem tří branek, navíc budou pokračovat v přesilové hře. Takže Chicago vzdoruje hned několik komplikacím zároveň.
Střely na branku po první třetině

Colorado Avalanche: 13

Chicago Blackhawks: 8
Máme za sebou první třetinu utkání a nutno říci, že Colorado zatím na ledě dominuje. Využilo dvě přesilovky, k tomu přidalo další gól v pěti proti pěti. A proto vede nad Chicagem už 3:0. Hosté mají rozhodně na čem pracovat, uvidíme, s čím přijdou do další části zápasu.
20:00'
19:56'
Moc času do konce první třetiny sice už domácí hokejisté neměli, přesto se ještě jednou prosazují a odskakují tím pádem na rozdíl tří branek. Gólman Forsberg sice napoprvé ještě puk vyrazil z brankoviště pryč. Jenže potom se k další dorážce dostal mladík MIKKO RANTANEN, jenž udeřil do kotouče přesně a mohl slavit svou druhou trefu v zápase. Zároveň se jedná o dnešní druhý přesilovkový gól Colorada. Hodně povedená třetina domácích, o tom není pochyb. Bez asistence.
19:44'
Ještě to domácí zkoušejí před zazněním sirény, ale moc času nemají.
19:25'
Ještě před odchodem do kabiny další trest. A to za vysokou hůl v obličeji domácího Johnsona. Čtyři minuty bude muset za katrem strávit chicagský Hartman. Výrazná komplikace pro hosty.
19:07'
Ohlášena poslední minuta první třetiny, v útočné třetině Chicago. Nikdo v bílém dresu se ale nemůže dostat ke střele.
18:40'
Forsling jako první dostihl puk u zadního mantinelu, pak ale od jednoho z domácích borců schytal pěkně tvrdý hit. Což podle očekávání Pepsi Center ocenil.
18:12'
Už se hraje hodně dlouho bez přerušení. To očividně vyhovuje spíše domácím, kteří předvádí lepší pohyb a jsou tak častěji u kotouče i v šancích.
17:25'
Na druhé straně dobrá střela Jakupova. Také ruský útočník ale nebyl moc přesný, takže brankář Forsberg mohl zůstat v klidu.
16:52'
Chicago má stále starosti s tím, aby si vytvořilo nějakou šanci. Sice před chvílí zakončoval Schmaltz, ten ale přestřelil horní tyčku.
16:23'
Puk sražený na domácí střídačku, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
15:20'
Chcete vědět, kdo je hvězdou první třetiny? Bezpochyby domácí útočník NATHAN MACKINNON! Ten nejdříve přihrál na úvodní gól Rantanenovi, načež si vytvořil hned několik dobrých příležitostí. A nyní je za snahu odměněn dokonce vstřelenou brankou. Puk mu z protiútoku ukázkově na hokejku předložil spoluhráč Kerfoot. A MacKinnon poté z prostoru mezi kruhy bezchybně prostřelil Forsberga ve svatyni Chicaga. Pohledný zásah a hlavně pěkná hokejová akce. Šlo ještě o gól v přesilovce. Avalanche tak před koncem úvodní periody vedou o dvě trefy. Asistence: Alexander Kerfoot.
14:36'
Znovu hned na začátku přesilovky aktivní MacKinnon, avšak mladý forvard domácích v rozhodujícím okamžiku na brankovišti nestačil zasáhnout puk.
14:22'
Sotva se Michal Kempný vrátil do hry, je tu další trest pro Chicago. A tím pádem další přesilová hra pro Colorado Avalanche. Za katr tentokrát musí odjet další Čech, a to obránce Jan Rutta.
13:55'
Krásná individuální akce MacKinnona, který se vykličkoval sám až před Forsberga. Jenže poslední blafák mu nevyšel, nakonec ani nezakončil.
13:23'
Další vyhození přes všechny čáry, ani Blackhawks zatím nemají při vlastním oslabení větší potíže.
12:58'
Už sice byli díky Jakupovovi domácí zpátky za modrou útočnou čarou, ale rychle odtud zase byli vyhnáni.
12:24'
Hodně přihrávek, ale málo střel. Pětice hráčů Colorada si tak dlouho přihrávala, až se nakonec sama připravila o útočnou třetinu. To je šance pro Chicago vyměnit formace.
11:50'
Poprvé se dnes bude vylučovat také na druhé straně barikády, takže přesilovku si zahraje Colorado. Menší trest za držení je nucen odpykat hostující Michal Kempný. Český bek musí doufat, že jeho spoluhráči neinkasují.
11:21'
Kaneova pořádná pecka bez přípravy. Útočník Chicaga pálil z pozice za pravým kruhem a Jonathan Bernier měl co dělat, aby tento pokus vytáhl vyrážečkou pryč a neinkasoval.
11:02'
Zakázané uvolnění Chicaga, hra se tak vrací před brankáře Forsberga.
10:50'
Nemeth měl v levém rohu obranného pásma se dvěma soupeři co dělat, ale nakonec situaci ustál.
10:20'
Opět se pokračuje. Stále platí, že má Chicago trápení s rozehrávkou. Obránci v bílých dresech ani nadvakrát nestačili rozehrát puk z vlastní modré čáry pryč.
10:08'
Budeme pokračovat hned po skončení komerční přestávky.
09:55'
Hraje se dlouho bez přerušení, to vyústilo ve větším tempo hokeje. Matt Duchene se málem dostal k odraženému puku mezi kruhy, ale nakonec ho nezasáhl.
08:54'
Jenže nyní už je Patrik Nemeth zpátky na ledové ploše, takže oba týmy jsou znovu kompletní a Colorado stále vede o jeden zásah.
08:25'
Pánikova střela zblokována ještě před Bernierem. Ale druhá část hostující přesilovky vypadá už mnohem lépe než ta první.
07:46'
Comeau se zasloužil o to, aby Avalanche touš dostali aspoň do středního pásma. Pak rozhodčí v pravém rohu přerušuje hru. Polovina trestu Patrik Nemetha je minulostí.
07:19'
Blackhawks už získali útočné pásmo. Patrick Kane hledal prostor ke střele z pravého kruhu. Měl proti sobě ale dva protihráče, takže nestačil vypálit.
06:52'
Další trest pro Colorado. Chicago půjde do přesilovky, protože Patrik Nemeth inkasuje dvě minuty za držení protihráče. Tak uvidíme, co nyní početní výhoda hostů.
06:45'
Hned po dalším vhazování opět Toews trápil obranu soupeře. Nedokázal ale po ledě zasunout puk do klece.
06:40'
Máme tu první komerční přestávku. Ještě předtím Jonathan Toews prověřil zakončením zápěstím Berniera. Ten ale na puk dobře viděl, takže ho zastavil.
06:15'
Už to vypadalo, že by se také Hawks mohli prosadit. Pánik měl dobře najeto po pravé straně, jenže Toews netrefil dobře jeho hokejku.
05:41'
Jonathan Bernier po delší době zasahuje. Nešlo pro něj ale o nic složitého, spíše o přerušení hry, které mu přinese klid před brankou.
05:24'
Duchene zavážel puk do útočného pásma. Což sice dokázal, ale nikdo se mu zrovna nenabídl ke spolupráci. Takže hosté potom v pohodě vyhodili.
05:02'
Další technický přestupe ve středním pásmu, takže proběhne vhazováním v těchto místech.
04:20'
Domácí nadále pokračují velmi aktivně, Chicagu se nedaří vůbec udržet na kotouči.
03:24'
Při oslabení Avalanche neinkasovali, hned poté se navíc vydali do protiútoku, což jim přineslo ovoce. Moc pěknou a povedenou práci předvedl za brankou brankáře Forsberga Nathan MacKinnon, který nic neuspěchal. Počkal si, až mu před brankoviště dojede finský spoluhráč MIKKO RANTANEN. Ten se uvolnil, nastavil hokejku, pak už na ní měl od MacKinnona připravený kotouč. Načež zakončením z první otevřel skóre tohoto zápasu. Colorado jde tedy rychle do trháku a uvidíme, co na to Blackhawks. Asistence: Nathan MacKinnon.
03:09'
Barrie je zpátky na ledě, Colorado první oslabení zvládlo naprosto v klidu a už se zase může soustředit na útočné akce.
02:36'
A znovu. Velmi dobrý přístup Lavin v obranném pásmu, kde nedělají žádné chyby. Bernier musel sice vytáhnout zákrok, ale pouze snadný pravým betonem.
02:06'
Polovina hostující přesilové hry je pryč a Chicago stále prakticky nevymyslelo. Sotva se dostane za modrou čáru, hned o kotouč přijde.
00:58'
Zároveň tu máme první vyloučení duelu. Tyson Barrie za vyhození kotouče dostává dvě minuty za zdržování hry. Takže uvidíme, jak si Colorado poradí s oslabením.
00:58'
Kotouč je sražený mimo hrací plochu, bude se tedy muset vhazovat ve středním pásmu.
00:45'
Také hosté se chtějí dostat na kotouč, ale zatím se jim to vůbec nedaří. Místo toho znovu zakončovali Avalanche, jmenovitě Rantanen od modré čáry. Také on minul.
00:19'
Už se hraje a hnedka se musel brankář Chicaga vypořádat s první střelou na branku. Prověřit jej zkusil z pravého kruhu Johnson, ale neuspěl.
00:01'
Hráči jsou na ledové ploše, za pár okamžiků budeme moci odstartovat. Ještě si poslechneme americkou hymnu.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Začneme zhruba za deset minut.

Colorado Avalanche: J. Bernier (Varlamov) – Zadorov, E. Johnson, A. Lindholm, Barrie, Barberio, Mironov – Andrighetto, MacKinnon, Rantanen – Landeskog, Duchene, Jakupov – Nieto, Söderberg, Comeau – Greer, Kerfoot, G. Bourque.

Chicago Blackhawks: A. Forsberg (Crawford) – Keith, Rutta, Forsling, Seabrook, Kempný, C. Murphy – Saad, J. Toews, DeBrincat – Pánik, Schmaltz, P. Kane – Sharp, Anisimov, Hayden – Bouma, Wingels, Hartman..
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Budeme sledovat střetnutí dvou týmů, které oba nastupují v rámci Centrální divize. Colorado Avalanche v domácí Pepsi Center vyzvou Chicago Blackhawks.

Richard Pánik (CHI) (5 + 3)
Jan Rutta (CHI) (2 + 3)
Michal Kempný (CHI) (0 + 1)
Předchozí vzájemné utkání

Týmy se spolu naposledy utkaly v závěru loňské základní části, tedy letos v dubnu. Colorado Avalanche tehdy přetlačili Chicago Blackhawks 4:3 po prodloužení.
COLORADO AVALANCHE

Jedno je jasné. Colorado je na tom zatím výsledkově i herně daleko lépe než v minulé sezóně, kdy vymetalo suterén National Hockey League. Laviny tentokrát začaly dobře, ale postupně je také potkaly výkyvy. I proto svěřencům trenéra Jareda Bednara náleží v průběžném pořadí Centrální divize předposlední místo, hůře jsou na tom pouze Minnesota Wild. Je ale dobré podotknout, že Avalanche chybí jen dva body na druhou příčku, rozestupy jsou nyní opravdu nicotné. Tento týden ve středu klub z Denveru vyzrál na dobře známé Dallas Stars, když je porazil 5:3. Jenže co následovalo před pár hodinami, na to budou chtít Laviny zapomenout. Na ledě Vegas Golden Knights totiž utržili tvrdou porážku 0:7 a pod střechou T-Mobile Areny jim nevycházelo zhola nic. Je tak jasné, že se tým proti Chicagu bude chtít vrátit k hernímu stylu, který nesl ovoce. Zvládnout to Avalanche?

Týmovým statistikám vévodí forvard Matt Duchene (3 + 5), za ním v pořadí produktivity následují Tyson Barrie (2 + 6) a Mikko Rantanen (1 + 6). V posledním domácím utkání proti Dallasu se dařilo navrátilci do sestavy Mattu Nietovi, když vstřelil hattrick.
CHICAGO BLACKHAWKS

Už zažili povedenější starty do sezóny. Chicago Blackhawks sice nejsou nikterak za očekáváním, aktuálně jim náleží čtvrtá příčka Centrální divize, když navíc mají stejně bodů jako druhý Nashville a třetí Dallas. Výsledky z předešlých zápasů Černých jestřábů ale vypadají poněkud nevyrovnaně. Zatímco na ledě Arizona Coyotes se majitel Stanley Cupu z roku 2015 radovaly z vítězství po základní hrací době, Vegas Golden Knights a Nashville Predators následně musel gratulovat. Nováčkovi ligy podlehl 2:4, Predátorům dokonce o jediný zásah. A podíváme-li se na uplynulá čtyři střetnutí, vyhráli v nich Blackhawks pouze jedinkrát. Takže rozhodně mají co napravovat. Pokusí se využít toho, že Colorado po naposledy schytalo debakl od Zlatých rytířů.

Kanadské bodování Chicaga i nadále vede Patrick Kane (5 + 7), kterého dobře doplňuje nejlepší střelec tým Brandon Saad (6 + 3) a Ryan Hartman (3 + 6). Solidně se na začátku ročníku daří také Richardu Pánikovi (5 + 3).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.