NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Islanders - 1. ledna 2018   02:00

Colorado
Colorado
09:31' Nemeth (Andrighetto, Kerfoot) • 25:25' Nieto (Söderberg, Comeau) • 32:30' Söderberg (C. Wilson, E. Johnson) • 36:35' Landeskog (MacKinnon, Girard) • 38:24' Landeskog (MacKinnon, Girard) • 53:04' E. Johnson (Landeskog, MacKinnon)
6:1
(1:0, 4:0, 1:1)
Islanders
Islanders
52:24' Jo. Bailey  (B. Nelson, Mayfield)
Colorado
Kozari, Rooney – Rody, Knorr
Pepsi Center, Denver
17 461 diváků
Islanders
Halák (41. Greiss) – Pulock, Leddy, Mayfield, Pelech, Hickey, Aho (C) – Jo. Bailey, Tavares, Lee – Eberle (A), Barzal, Ladd – Quine (A), B. Nelson, Beauvillier – Clutterbuck, Cizikas, Chimera.

To bude z mé strany všechno. Užijte si první den roku 2018 a u dalšího textového přenosu ze zámořské NHL zase někdy na počtenou.
Československá stopa v utkání:
Jaroslav Halák (NYI) 40 minut, 30 zákroků, 5 gólů, 85,7%
Tři hvězdy utkání:
1. Gabriel Landeskog (COL) 2+1
2. Nathan MacKinnon (COL) 0+3
3. Carl Söderberg (COL) 1+1
Je dobojováno! Colorado uzavírá rok 2017 vysokou domácí výhrou nad New Yorkem Islanders 6:1. Největší podíl na tomto vítězství má dvougólový Gabriel Landeskog a Nathan MacKinnon, který dokázal přihrát na polovinu dnešních domácích branek. Hosté z New Yorku tedy nedokázali vyhrát ani ve druhém venkovním zápase za sebou. Hostující trenér bude muset něco vymyslet, jelikož už za dva dny přivítají na svém ledě hráče rozjetého Bostonu.

59:33'
Puk je ve středním pásmu v držení domácích. Zdá se, že v tomto zápase už nic nebezpečného neuvidíme.
59:12'
Matt Nieto dostal puk s pomocí mantinelu k divákům, hra je tedy opět přerušena.
59:01'
Byla ohlášena poslední minuta dnešního zápasu.
58:41'
Mayfield se dostal do zakončení, Bernier jeho pokus vyrazil mimo své brankoviště do rohu hřiště.
58:14'
Oba týmy se střídají v útočným akcích, ale ani jedna nekončí další, v tuto chvíli osmou brankou v utkání.
57:24'
Lee se úplnou náhodou dostal ke zakončení, ale na Berniera nevyzrál. Ten se skvěle roztáhnul a jeho pokus zneškodnil.
56:48'
Puk končí mimo hřiště někde u diváků, hra je tedy přerušena a následuje vhazování ve středním pásmu.
56:21'
Isles opět o puku, ale opět to k ničemu kloudnému nevede. Navíc ani Colorado se k výraznému útočení nemá. Zápas se už bude zřejmě dohrávat.
55:31'
Tavares se snažil vykouzlit něco kloudného pro své hráče, ale vykouzlil pouze nepřesnou přihrávku.
55:01'
Zápas se nám přesouvá do své koncovky, ale hra je opět přerušena vlivem Bernierova zásahu.
54:33'
Komerční přestávka.
54:13'
Colorado ten gól potřebovalo, aby se vůbec dostalo do hry. Tohle je úplně jiný tým než z první části třetí třetiny.
53:04'
Colorado právě vstřelilo branku!
Znovu je to o pět branek. Hostující brankář nezachytil pohyb domácího ERICA JOHNSONA, který se dostal do protipohybu brankáře a uklidil puk do odkryté branky. Colorado tedy opět vede o pět branek, momentálně 6:1. Asistence: Gabriel Landeskog, Nathan MacKinnon.
52:24'
Islanders právě vstřelili branku!
Právě jmenovaný JOSH BAILEY se s tím po přechodu modré čáry moc nepáral a těsně před kruhem napřáhnul k tvrdé střele, která ještě před překročením brankové čáry orazítkovala tyč. Jonathan Bernier tedy přichází o čisté konto. Asistence: Brock Neslon, Scott Mayfield.
52:03'
Colorado nedokázalo zahrozit, tak na řadě je opět útok vedený Baileym.
51:41'
Isles jsou opět v útočném pásmu, kde se tlačí do nebezpečného zakončení. Bernier musí být ve střehu.
51:12'
Navíc podle dostupných informací čeká diváky v Pepsi Center po zápase vnitřní ohňostroj.
50:49'
Domácí diváci se opět po delší době začínají ozývat. To je dobré znamení, že není v hale ticho.
50:18'
Konec tohoto zápasu se pomalu, ale jistě blíží. Colorado stále drží čistý štít a vede o pět branek.
50:02'
49:45'
MacKinnon zahrál ve středním pásmu vysokou holí, hra je přerušena. Po kratičké přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
49:25'
Nemeth dnes střílí ostošest. Ovšem Greiss si jeho poslední bombu pohlídal a puk ukryl ve výstroji.
48:59'
Čas se hostům dost rychle krátí. Colorado je každou sekundou blíž k vytoužené výhře.
48:37'
Domácí se pouze osvobozují za cenu zakázaného uvolnění, ale to nebude. Rozhodčí rozpažil.
48:15'
Avalanche se zatáhlo do svého vápna, kde budou odrážet nájezdy Ostrovaná z New Yorku.
47:50'
Colorado jako by přestalo hrát. Islanders začínají být lepším týmem. Dočkají si vytoužené branky?
47:30'
Kombinace Aha a Leeho vede pouze k dalšímu zákroku Berniera a následnému přerušení.
46:37'
45:52'
Hosté vystrkují růžky a obstřelují domácí branku. Jonathan Bernier je prozatím rozhodnutý ukončit tento rok čistým kontem.
45:33'
Bernier je zatím bezchybný a to se nemění ani po střele Mathewa Barzala, která končí na boční síti domácí branky.
45:06'
Colorado kombinuje v útočném pásmu. Sven Andrighetto poté vypálil nepříjemnou střelu, která končí v ochranné síti.
44:39'
Nieto se natlačil do zakončení, jenže puk poslal mimo tři tyče hostující svatyně, kterou od začátku této třetině hájí Greiss.
44:17'
Třetí třetina není zatím moc přerušována, hra plyne velmi rychle.
43:48'
43:22'
Přesilovka Isles je u konce. Ani v této početní výhodě jsme se hostující branky nedočkali.
42:56'
Avalanche si se svým soupeřem ve vlastním oslabení úplně hraje. Hráči New Yorku působí v této části hry na ručník.
42:33'
Nemeth dnes hraje parádní zápas. Jak do obrany, tak do útoku. Tohle je adept na pozápasové ocenění.
42:17'
Colorado zkušeně zavezlo puk do rohu kluziště, kde puk drží pod bruslemi.
41:56'
Islanders se můžou přiblížit na dostřel, ale jejich další přesilovka nezačíná vůbec dobře.
41:48'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Andrej An. Mironov – 2 min., hákování).
41:25'
Mayfield udržel útočné pásmo, ale jenom za cenu nahození za domácí branku. Tam si budou muset hosté puk vybojovat.
41:09'
A hned poté přichází další, tentokrát je to zákrok ze třidy spektakulárních. Bernier sklízí potlesk ze všech stran.
40:51'
Bernier se hned v první minutě poslední třetiny protáhnul rutinním zákrokem, vhazovat se bude před jeho brankou.
40:35'
Před hostujícím celkem je přetěžký úkol, protože musí zvrátit pětibrankové manko. Domácí můžou hrát v naprostém klidu.
40:01'
Střídání v týmu New York Islanders: ze hřiště odchází Jaroslav Halák, přichází Thomas Greiss.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 4:10.
Třetina snů pro Colorado je u konce. Tento tým dokázal ve druhé části dnešního zápasu odskočit na rozdíl pěti branek. Avalanche vedou po čtyřiceti minutách 5:0. Největší zásluhou na tom zatím má Gabriel Landeskog, který si připsal dva přesilovkové góly.

Počet střel na branku: 35 – 15
40:00'
39:53'
Bailey se s pukem nemazlil a vyhodil ho přes všechny čáry.
39:19'
Druhá třetina se nám blíží ke svému konci. Colorado kontroluje puk a vyčkává na konec periody. Navíc dohrává přesilovku.
39:01'
Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:24'
Domácí tým hraje dnešní zápas v naprosté pohodě. Navíc si připisuje druhou branku v přesilové hře. GABRIEL LANDESKOG si skvěle vyjel od svého strážce a pohotovou střelou zvýšil vedení Colorada v zápase. Asistence: Nathan MacKinnon, Samuel GIrard.
38:15'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 2 min., krosček).
37:57'
Domácí hrají další přesilovku a hrají ji skvěle. Další branka v hostující síti je pouze otázkou času.
36:35'
Vyloučení v týmu New York Islanders (2 min. pro hráčskou lavici). Trest odpyká Mathew Barzal.
36:35'
36:35'
Avalanche se postupnou kombinací dostalo na dostřel branky. Některé střely byly zablokované, ale ta poslední byla pouze vyražena Halákem do prostoru, kde stál GABRIEL LANDESKOG, který zvýšil vedení svého celku na čtyři branky. Asistence: Nathan MacKinnon, Samuel Girard.
36:01'
Colorado uzamklo svého soupeře ve svém vápně. Halák je teď ve velké pernamenci.
35:43'
Landeskog je na ledě a zakládá akce svého týmu, puk míří do útočného pásma.
35:26'
Domácí početní výhoda začíná nepřesnou přihrávkou, která míří do středního pásma.
35:20'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Adam Pelech – 2 min., nedovolené bránění).
35:03'
Colorado drží puk na svých hokejkách a drží puk v útočném pásmu.
34:27'
34:06'
Aho se náramně položil do své střely, ale ta také minule domácí branku, kterou hájí zatím skvělý Bernier.
33:48'
Isles se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění, Halák musí být stále ve střehu.
33:39'
Domácí fanoušci se baví po svém, jelikož jejich tým vede o tři branky, tak můžou být velmi spokojeni.
32:30'
Domácí tým zavřel svého soupeře v útočném pásmu a rozšířil své vedení na tři branky. Skvělou urputnost prokázala trojka Wilson, Johnson a Söderberg. Právě poslední jmenovaný CARL SÖDERBERG se jako poslední dotknul puku a překonal hostující brankáře. Asistence: Colin Wilson, Erik Johnson.
31:51'
Debutant Aho se snažil o překvapivou přihrávku podél mantinelu, ale jeho úmysl přečetla skvělá domácí obrana.
31:26'
Alexander Kerfoot se na pravém kruhu dostal ke střele, ale puk hostující branku minul o fous.
31:06'
Andrej An. Mironov byl podražen a dokutálel se do své branky, která byla jeho nárazen posunuta.
30:51'
Další krásná kombinace domácích. Jost ovšem v závěru akce netrefil branku.
30:23'
30:07'
29:53'
Barzalova dělovka končí pár centimetrů nad domácí brankou, poté přichází vyhození puku přes všechny čáry.
29:33'
Druhá přesilovka hostí se pomalu blíží ke svému konci. Colorado i nadále drží čisté konto.
29:05'
Tato přesilovka patří k těm lepším, co dnes hosté předvedli. Ovšem do doby, kdy skvěle zasáhne svou hokejkou Johnson.
28:29'
Další zákrok domácího brankáře, tentokrát proti střele hostujícího Leddyho od modré čáry.
28:17'
Isles začali svou přesilovku výborně, Bernier si ihned připsal úvodní zákrok.
28:07'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Carl Söderberg – 2 min., faul kolenem).
27:41'
Momentálně se na ledu nic neděje, až do teče Chimery, který doslova vystrašil domácího brankáře.
27:23'
27:08'
Domácí se poté osvobozují pouze vyhozením do středního pásma. Zdá se, že si dávají takový menší oddych.
26:46'
Tavares si v rohu kluziště pokryl puk před dvěmi soupeře a to pouze jednou rukou. To byla hokejová paráda.
26:28'
Colorado nepolevuje v tlaku a tlačí se do další útočné akce, která by vedla k další brance.
25:25'
Domácí tým vede už dvě branky. Jaroslav Halák si před obdrženou brankou připsal čtyři úspěšné zákroky, ale proti pátému pokusu MATTA NIETA neuspěl. Colorado tedy odskakuje do dvoubrankového vedení. Asistence: Carl Söderberg, Blake Comeau.
24:58'
Erik Johnson ukázal na svou pozici velmi drzou kličku, která mu na modré čáře vyšla.
24:08'
Jakupov zavezl puk do pásma, kde se bude snažit puk udržet. Navíc mu přijel vypomoct kolega z útoku.
23:42'
Colorado si drží puk u sebe a kombinuje po celé šíři hřiště. Isles se stále drží vzadu.
23:10'
Tavares nechal svou střelou vyniknout lapačku Berniera, který radši poté puk podržel a hru přerušil.
22:51'
Navíc byl Leddy přitlačel na mantinel a o puk tedy poté přišel. Isles se opět musí bránit.
22:32'
Druhá třetina má spád, ale prim zatím hrají domácí, kteří se tlačí na dostřel branky soupeře.
21:41'
Colorado opět vytahuje své napadání do útočného pásma a to také slaví úspěch, jelikož je posléze odpískáno zakázané uvolnění.
21:23'
Rozhodčí přerušuje hru kvůli přihrávce rukou, hra se stěhuje do středního pásma.
20:49'
Sven Andrighetto využil své šance a vypálil nepříjemnou střelu, která byla zablokována do ochranné sítě.
20:31'
Výborný start domácích do nové třetiny, Jaroslav Halák si připsal dva důležité zákroky.
20:02'
I druhé úvodní buly další třetiny vyznělo lépe pro hostujícího Tavarese, ale v útoku jsou poté domácí.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 3:02.
Máme za sebou úvodní třetinu tohoto zápasu. Colorado zatím vede 1:0. O zatím jedinou branku tohoto zápasu se postaral v čase 9:31 domácí Patrik Nemeth, který si připsal svou druhou branku v této sezóně. První třetina nám udělala pěknou pozvánku na zbytek zápasu, na který Vás srdečně zvu.

Počet střel na branku: 12 – 8
20:00'
19:53'
19:18'
Hosté se stále dokáží ubránit útočným akcím soupeře. Navíc jejich přesilovka se blíží ke konci.
19:10'
Tyson Jost prověřil pozornost hostující brankáře, který si připsal svůj další zákrok v tomto utkání.
19:01'
Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:38'
MacKinnon se dostal na pravé straně k puku, ale nemá nikoho na přihrávku nebo střelu. Zatím je to takové bezzubé.
18:21'
Coloradu se první akce nepodařila, proto musí od své branky začít od začátku.
18:02'
Závěr této třetiny bude ve znamení domácí přesilovky. Uvidíme, jak si s ní poradí.
17:53'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Brock Nelson – 2 min., držení protihráče).
17:36'
Tentokrát jsou v útoku domácí, ale jejich snažení netrvá moc dlouho. Isles se dokáží ubránit.
16:56'
Čím víc se blíží konec periody, tím víc se hosté tlačí do zakončení.
16:31'
Bernier ani nevěděl, jak ten puk chytnul. Arénou to jenom zahučelo. Isles jsou i nadále v tlaku.
15:59'
První třetina se blíží ke svému konci, Colorado i nadále drží své hubené vedení.
15:33'
Další střela Nemetha a další mimo. Halák je v této chvíli bez výraznější práce.
15:13'
Nemeth je v první třetině při chuti a dále se tlačí do zakončení, jenže nepřesného.
14:51'
MacKinnon opět v samostatném úniku, ale ani tohle nebyl druhý domácí gól v dnešním zápase.
14:31'
Obrana Avs si zahrává, ale útok soupeře to zatím nedokázal potrestat.
14:10'
14:00'
Domácí obrana dokázala vyhodit podél mantinelu do středního pásma a míří na střídačku.
13:29'
Puk míří na hokejky Isles a ti míří do útoku. Co nám ukáží? Ke kloudnému zakončení se stále nemají.
13:07'
Nail Jakupov se na levé straně dostal ke střele na zadní tyč, ale tu o kousíček minul.
12:41'
Puk skončil někde u diváků, hra je opět přerušena. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
12:01'
I na druhé straně se blýsknul brankář. Tentokrát se Halák blýsknul proti Carlu Söderbergovi.
11:41'
Bernier se blýsknul skvělým zákrokem proti pohotové střele jednoho z hostí, Avs stále vedou.
11:29'
Colorado se svým gólem dostalo do laufu, ale ten prozatím přerušuje zakázané uvolnění.
10:59'
Střelec dnešní úvodní branky byl blízko svému druhému zásahu, ale jenom těsně přestřelil hostující branku.
10:27'
Hra opět po komerční přestávce pokračuje, na tahu jsou hosté, kteří musí dotahovat.
10:09'
09:31'
Máme tady první branku v tomto utkání! Hosté opět ztratili puk ve středním pásmu a to už soupeř potrestal. Po kombinaci Andrighetta a Kerfoota se k puku dostal PATRIK NEMETH, který svou pohotovou střelou otevřel dnešní gólový účet tohoto zápasu. Asistence: Sven Andrighetto, Alexander Kerfoot.
08:56'
Menší zaváhání ve svém pásmu vyřešil až pohotovou přihrávkou Patrik Nemeth. Puk se stěhuje až do pásma hostí.
08:43'
Hra se přesouvá z jedné strany na druhou. Tentokrát si připsal zákrok domácí brankář Bernier.
08:31'
Další přerušení, tentokrát po střele Cala Clutterbucka. Puk se dotknul ochranné sítě nad domácí brankou.
08:21'
08:20'
MacKinnon se dostal do úniku, ale jeho následná střela končí v lapačce Haláka.
08:06'
Ukazatel skóre nám ukazuje stále nerozhodný výsledek, to nezměnila ani střela Tavarese.
07:51'
07:29'
Ani tato šance nebude pro hosty úspěšná, puk letí daleko od jejich branku. Dokonce až k Halákovi.
07:19'
Isles jsou stále bez střely na branku v této přesilovce. Trenér nebude dozajista spokojen.
06:51'
Colorado dokázalo i v oslavení zahrozit, Halák si ovšem puk skvěle pohlídal a vyrazil.
06:26'
Domácí obrana se dokázala zmocnit puku a vyhodit ho aspoň do středního pásma, jenže to je všechno.
06:01'
Islanders nezačíná svou přesilovku vůbec dobře. Navíc trvá než se útočná pětka zformuje v útočném pásmu.
05:51'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Tyson Jost – 2 min., sekání).
05:37'
Hra je v první třetině zatím velmi plynulá, žádné větší přerušení, což je pro hru dobře.
05:07'
Ladd se zmocnil puku, dostal se do středního pásmu a do toho útočné pouze puk nahodil. Tento hráč poté zamířil na střídačku.
04:45'
Colorado je zatím aktivnějším týmem, ale nedokáže více zahrozit. Isles se soustředí na obranu.
04:24'
Mathew Barzal se dostal do zakončení, které si Bernier pohlídal. Vhazovat se bude tentokrát před domácí brankou.
04:06'
Isles se nedokáží dostat ven ze svého pásma, hru přerušuje až hostující brankář. Po kratičké přestávce se bude před jeho brankou vhazovat.
03:41'
Další chyba ve středním pásmu, která domácí první formace nepotrestala. Obrana NY se dokázala rychle zformovat.
03:17'
Na druhé straně byl ve střelecké příležitosti Blake Comeau, ale ani ten nebyl úspěšný.
02:41'
Scott Mayfield napřáhnul ke střele, ale branku vůbec netrefil. Bernier je zatím bez zásahu.
02:07'
Hosté ztratili puk ve středním pásmu a hned z toho bylo mírné nebezpečí. To řešil až na modré čáře pozorný Hickey.
01:36'
Colorado se poprvé usadilo v útočném pásmu a hned z toho bylo první ohrožení. Jenže tato střela končí mimo hostující svatyni.
01:06'
Bailey se snažil protlačit ke střele, ale byl při svém pokusu skvěle zablokován. Domácí brankář zůstal bez práce.
00:36'
Domácí tým vysouvá své napadání, které zatím k ničemu nevede. Isles si s tímto stylem hry vědí rady.
00:11'
Ani druhé buly v tomto zápase nebylo pro domácí nějaké dobré, na puku jsou hosté z New Yorku.
00:01'
Úvodní buly vyznělo lépe pro hosty. Hra je ovšem vzápětí ihned přerušena vlivem zakázaného uvolnění.
00:01'

Colorado Avalanche: J. Bernier (Varlamov) – E. Johnson (A), Zadorov, Barberio, Nemeth, Mironov, Girard – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Jakupov, Kerfoot, Andrighetto – Comeau, Söderberg, Nieto – G. Bourque, Jost, C. Wilson.

New York Islanders: Halák (Greiss) – Pulock, Leddy, Mayfield, Pelech, Hickey – Jo. Bailey (C), Tavares, Lee – Eberle, Barzal (A), Ladd – Quine, B. Nelson (A), Beauvillier – Clutterbuck, Cizikas, Chimera.

New York Islanders
Tento tým z NY je na tom o něco lépe. Na východě jim patří osmá příčka, která zaručuje postup do play-off. Isles dokázali nasbírat 44 bodů za 38 zápasů. Útok NYI je na Východě druhý nejlepší, obranu soupeře nečeká nic lehkého. I u tohoto týmu můžeme pozorovat velké rozdíly. Zatímce útok je druhý nejlepší, tak obrana je na posledním místěm na Východě. New York se také nemůže pyšnit dobrou formou, navíc jejich venkovní trip začali prohrou na ledě Winnipegu.

Colorado Avalanche
Hráči tohoto týmu zatím letos nehrají to, co jejich fanoušci očekávali. Avalanche se nachází na průběžném 12. místě v Západní konferenci s celkovým ziskem 39 bodů. Jejich útok (117 branek) patří na Západě k tomu lepšímu, ovšem obrana (119 branek) zase k tomu špatnému. Ovšem jejich forma z posledních zápasů je poměrně slušná. Z posledních pěti zápasů dokázali tito hráči vyhrát 3x. Dvakrát v řádné hrací době a jednou museli o své výhře rozhodnout až v prodloužení.

Colorado – Pittsburgh 4:2
Hezký nedělní podvečer, vítám Vás u tohoto textového on-line přenosu ze zámořské NHL. Nový rok 2018 načneme něco málo po druhé hodině v noci zápasem mezi Coloradem Avalanche, které na svém hřišti přivítá výběr New York Islanders. Tímto přenosem Vás provede Jan Mládek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.