NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Carolina - 11. listopadu 2017   01:00

Carolina
23:50' J. Staal  (Hanifin, T. Teräväinen) • 49:54' J. Staal  (T. Teräväinen, Aho) • 59:35' B. McGinn  (Williams, D. Ryan)

3. Tyler Motte (CBJ) 0+1
Statistiky: Střely na bránu: 26-29; Zablokované střely: 19-11; Vhazování: 43%-57%; Hity: 18-6; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Jordan Staal dvěmi góly otočil nepříznivý vývoj v Nationwide Areně, kde Carolina po úvodní části prohrávala zásluhou Brandona Dubinskyho 1:0. Cam Ward poté zneškodnil dva samostatné úniky a po jeho skvělých zákrocích přišel obrat. Hurricanes oplatili svému soupeři porážku z prvního vzájemného zápasu a jejich vítězství ještě v poslední minutě podtrhl střelou do prázdné brány Brock McGinn. Konečný výsledek zápasu. Columbus Blue Jackets 1 Carolina Hurricanes 3.
59:35'
Carolina právě vstřelila branku!
Hurricanes se na pravé straně obranného pásma dostali u hrazení k puku a po přihrávce Justina Williamse bekhendovou střelou od obranné modré čáry zamířil po ledě do prázdné brány BROCK MCGINN! Carolina vede před koncem 3:1. Asistence: Justin Williams a Derek Ryan.
59:19'
Sergej Bobrovskij naskočil na střídačku a Blue Jackets to zkouší při hře bez brankáře!
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:23'
Hurricanes vyrazilo do útoku dva na dva, který Blue Jackets na pravém křídle dokázali rozbít.
57:53'
Zach Werenski na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a puk se od ochranného skla na opačné straně útočného pásma odrazil do ochranné sítě.
57:16'
Noah Hanifin v obranném pásmu přišel o hůl, Blue Jackets se ovšem do zakončení nedostali.
55:35'
Alexander Wennberg nepřesně přihrál v útočném pásmu a další akci Columbusu, který prohrává 1:2, zastavilo na pravé straně postavení mimo hru. Komerční brejk.
54:56'
Jordan Staal se pokusil zkompletovat hattrick, jeho střela od modré čáry ale byla zablokována.
53:59'
Útok Hurricanes zřejmě zastavilo postavení mimo hru. Hra je každopádně přerušena. Reklamní přestávka.
52:53'
Josh Anderson vystřelil z pravého kruhu a Cam Ward sevřenými betony kotouč vyrazil mimo.
51:47'
Cam Atkinson se po krásné zpětné přihrávce Setha Jonese z levého rohu útočného pásma ocitl před bránou v obrovské šanci a bez přípravy mířil těsně nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, jenže Cam Ward jeho pokus z blízkosti vykopl fantasticky levým betonem!
50:30'
Haydn Fleury na levém křídle vypálil od hrazení a Sergej Bobrovskij puk podržel v lapačce. Komerční přestávka.
49:54'
Cam Ward si připsal několik skvělých zákroku a na opačné straně vzápětí po krásné žabičce Teuva Teräväinena udeřil JORDAN STAAL, který v blízkosti pravé tyče krásnou střelou zápěstím nad lapačkou Sergeje Bobrovského vymetl bližší horní roh brány a svým druhým gólem v zápase otočil skóre na stranu Caroliny! 1:2 pro hosty. Asistence: Teuvo Teräväinen a Sebastian Aho.
48:44'
Artěmij Panarin vybojoval v útočném pásmu puk a poté si ho potáhl z levé strany do pravého kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ale minula vzdálenější levý horní roh brány.
47:29'
Victor Rask vypálil z levého kruhu a jeho střela se zřejmě otřela o vzdálenější pravou tyč!
46:08'
Hurricanes propadli a Cam Atkinson se řítil do samostatného úniku, v jehož závěru se snažil v blízkosti pravé tyče zasunout puk po ledě do brány, jenže Cam Ward natlačil levý beton k tyči a připsal si skvělý zákrok! Obrovská šance!
45:17'
První zápas mezi oběma týmy v letošní sezóně NHL skončil v Carolině v základní hrací době nerozhodným výsledkem 1:1, bude se scénář i skóre opakovat?
44:58'
Cam Ward měl zacloněný výhled, přesto nahození Setha Jonese pravým betonem vyrazil mimo bránu.
44:21'
Vyloučený Boone Jenner je zpět na ledě a Carolina se během první přesilové hry nedostala k žádné střele.
43:50'
Blue Jackets se podařilo vyhodit a Justin Faulk napřáhl od modré čáry ke střele, která skončila v ochranné síti. Vhazování před Sergejem Bobrovskijem.
42:54'
Teuvo Teräväinen na levém křídle nedokázal zpracovat puk, který se mu odrazil od levé brusle mimo dosah, vzápětí ale vyhození Blue Jackets dobře zachytil.
42:21'
Sergej Bobrovskij si připsal další snadný zákrok, po kterém Boone Jenner dostal dvě minuty za podražení. Carolina si zahraje první přesilovou hru.
42:00'
Další střela Hurricanes, tentokrát na levém křídle z ostrého úhlu. Sergej Bobrovskij připraven.
41:22'
Victor Rask na pravém křídle mezi kruhem pro vhazování a modrou čárou napřáhl k prudké střele s příklepem, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, Sergej Bobrovskij měl ale čistý výhled a pravým betonem puk vyrazil.
41:04'
Alexander Wennberg na levém křídle zavezl puk do útočného pásma v levém kruhu napřáhl ke střele zápěstím, kterou Cam Ward zastavil mezi tělem a pravou rukou.
40:32'
Cam Atkinson se dostal v levém kruhu ke střele zápěstím, kterou Cam Ward snadno zastavil.
40:17'
Blue Jackets se na začátku závěrečné třetiny ocitli pod tlakem, útok Hurricanes ovšem rozbili.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 15-21; Zablokované střely: 13-8; Vhazování: 41%-59%; Hity: 13-4; Přesilové hry: 0/2-0/0; Trestné min.: 0-4.
Třetí třetina začne přibližně v 2:52.
Prostřední část utkání v Nationwide Areně přinesla pouze jeden gól, když na straně Caroliny odpověděl na úvodní gól Brandona Dubinskyho z první třetiny Jordan Staal. Oba brankáři předvedli několik skvělých zákroků a Oliver Bjorkstrand mohl v závěru druhé třetiny vrátit Columbusu ztracené vedení, jenže z blízkosti orazítkoval horní tyč. Skóre po druhé třetině duelu. Columbus Blue Jackets 1 Carolina Hurricanes 1.
40:00'
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
37:53'
Sebastian Aho se dostal v blízkosti pravé tyče ke střele, kterou Sergej Bobrovskij podržel ve výstroji. Následuje krátká komerční přestávka.
36:58'
Sergej Bobrovskij zastavil střelu Jeffa Skinnera od modré čáry a rozehrál rychle do rohu ledové plochy.
35:16'
Vyloučený Trevor van Riemsdyk naskočil zpět na led z trestné lavice a Carolina hraje v plném počtu.
35:07'
Oliver Bjorkstrand se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže z blízkosti napálil horní tyč! Cam Ward už byl překonán, gól nikde.
34:21'
Seth Jones vzápětí zkusil štěstí na levé straně střelou od modré čáry, kterou Cam Ward podržel ve výstroji.
33:28'
Seth Jones tvrdě vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Cam Ward ramenem puk vyrazil! Columbus mohl rychle využít převahu.
33:16'
Tyler Motte si z pravého křídla v rychlosti sjížděl před bránu a Trevor van Riemsdyk ho zezadu podržel. Následoval ostrý náraz do brány a dvě minuty za držení.
32:04'
Hurricanes vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se vrátila před bránu Cama Warda.
31:37'
Seth Jones na pravém křídle vypálil zápěstím od modré čáry a jeho pokus byl na vzdálenější levé tyči sražen mimo. Cam Ward zřejmě pravým betonem nezasahoval. Je tomu skutečně tak, Boone Jenner tečoval kotouč nataženou hokejkou mimo.
30:41'
Puk skončil na jedné ze střídaček a po přerušení dostává prostor krátká reklamní přestávka.
30:32'
Justin Faulk prudce vypálil z pravého kruhu a dobře mířil ke vzdálenější levé tyči, Sergej Bobrovskij ale vyrážečkou kotouč vyrazil do rohu ledové plochy.
28:45'
Nick Foligno nedokázal na obranné modré čáře zachytit rukavicí vyhození Hurricanes a Sebastian Aho se dostal v mezikruží ke střele, která skončila na hrudi Sergeje Bobrovského!
28:02'
Gabriel Carlsson na levém křídle pálil od modré čáry a puk zamířil do ochranné sítě.
27:35'
Hurricanes se nepodařilo rozehrát a puk přes všechny čáry zamířil na zakázané uvolnění.
26:52'
Noah Hanifin zkusil štěstí střelou z levého kruhu, kterou Sergej Bobrovskij zastavil. Komerční přestávka.
25:59'
Carolina se v blízkosti levé tyče dostala k další střele, jenže jeden z hostů bránu přestřelil.
23:50'
Sergej Bobrovskij vyrazil nahození Teuva Teräväinena z úhlu pouze před sebe a Noah Hanifin už mohl pálit, jenže střelu chytře naznačil a v blízkosti levé tyče našel krátkou kolmou přihrávkou JORDANA STAALA, který z ostrého úhlu zamířil po ledě do prázdné brány! Asistence: Noah Hanifin a Teuvo Teräväinen.
22:59'
Artěmij Panarin bez přípravy vypálil od modré čáry, jeho střela s příklepem ale byla sražena mimo.
22:07'
Blue Jackets se jako vosy sjeli k pravé tyči, ani na třetí pokus se ale z blízkosti neprosadili. Hodně aktivní byl Boone Jenner, Cam Ward ale zmrazil puk pod lapačkou.
21:49'
Na opačné straně pálil z pravého kruhu Justin Faulk, Sergej Bobrovskij má ale také dobrou lapačku.
21:28'
Blue Jackets na levém křídle vypálili ihned po vhazování a Cam Ward opět přitáhl puk do lapačky.
21:25'
Artěmij Panarin v rychlosti vypálil na vrcholu mezikruží a jeho střela zápěstím mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Cam Ward ale předvedl úžasný semafor! Paráda!
20:50'
Brett Pesce na levém křídle napřáhl od modré čáry ke střele zápěstím, která byla zablokována, a jeho druhý pokus vzápětí minul přední levý horní roh brány.
20:01'
Carolina sice byla během úvodní části aktivnější, s jednobrankovým vedením ale vstupuje do druhé části Columbus, v jehož dresu se prosadil Brandon Dubinsky.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-12; Zablokované střely: 9-3; Vhazování: 46%-54%; Hity: 6-1; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 1:58.
Carolina byla po většinu úvodní části utkání směrem vpřed aktivnější a nebezpečnější, jenže Sergej Bobrovskij podržel svůj tým dvěma skvělými zákroky a na opačné straně ledové plochy zakončil samostatný únik krásným bekhendovým blafákem Brandon Dubinsky. Tyler Motte si v dresu Blue Jackets připsal premiérovou asistenci. Skóre po první třetině. Columbus Blue Jackets 1 Carolina Hurricanes 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:08'
Sebastian Aho prudkou střelou z vrcholu pravého kruhu mířil do bližšího horního rohu brány, jenže Sergej Bobrovskij předvedl další skvělý zákrok, když puk lapačkou vyrazil!
17:46'
Jordan Staal v blízkosti levé tyče zamíchal rychle s pukem a poté ho posílal z ostrého úhlu před bránu, jenže tam nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
17:17'
Blue Jackets vyhodili kotouč na zakázané uvolnění. Následuje vhazování před Sergejem Bobrovském.
16:40'
Markus Nutivaara se dostal v mezikruží ke střele zápěstím, kterou Cam Ward sevřel mezi rukavicemi.
16:21'
Cam Ward ztratil hůl, vůbec to ale nevadilo, protože Hurricanes vyhodili. Josh Jooris je zpět na ledě.
16:05'
Alexander Wennberg z pravého kruhu nahazoval puk před bránu na teč, jenže puk zamířil mimo.
15:31'
Blue Jackets se konečně dostali do útočného pásma, jenže v levém rohu prohráli souboj o puk.
14:58'
Další vyhození Caroliny, po kterém Sergej Bobrovskij za bránou zastavil kotouč pro Setha Jonese.
14:40'
Seth Jones musí rozehrávat zpoza vlastní brány poté, co se Hurricanes podařilo vyhodit kotouč.
14:21'
Josh Jooris zřejmě bude hráčem, který zamíří na trestnou lavici na dvě minuty za držení. Je to tak.
14:21'
Rozhodčí viděli faul a Columbus si po krátké reklamní přestávce zahraje úvodní přesilovou hru zápasu.
13:14'
Cam Atkinson vystřelil v levém kruhu zápěstím a Cam Ward na přední tyči vyrazil puk pravým betonem.
12:47'
Carolina se dostala na pravé straně ke střele, kterou Sergej Bobrovskij vyrazil pravým betonem.
12:01'
Na opačné stráně pálil od modré čáry Gabriel Carlsson a Cam Ward puk vyrazil do rohu ledové plochy.
11:01'
Joakim Nordström se po prudkém nahození ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci a bez přípravy puk po ledě uklízel do zdánlivě prázdné brány, jenže Sergej Bobrovskij dokázal vleže po bleskovém přesunu puk vyrazit levým betonem!
10:51'
Hurricanes hodně často nahazují puk od modré čáry do útočného pásma a nyní tak učinili znovu, jenže kotouč byl přizvednut do ochranné sítě. Komerční přestávka.
09:59'
Cam Atkinson si z levého kruhu sjel mezi kruhy pro vhazování, kde už se chystal zakončit bekhendem, jenže skončil na kolenou a do zakončení se nedostal.
09:27'
Jaccob Slavin musel hrát, protože Blue Jackets vyhodili tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
08:31'
Noah Hanifin vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Hra byla přerušena a následuje komerční přestávka.
08:19'
Hodně dlouho se nepřerušovalo. Nyní ovšem Blue Jackets vyhodili puk na zakázané uvolnění.
05:35'
Columbus právě vstřelil branku!
Sergej Bobrovskij zasáhl proti střele Haydna Fleuryho z pravého kruhu pro vhazování na přední tyči levým betonem a Tyler Motte poté nádhernou diagonální přihrávkou poslal do samostatného úniku BRANDONA DUBINSKYHO, který v rychlosti předvedl nádherný bekhendový blafák a v blízkosti pravé tyče zvedl puk pod víko! Blue Jackets vedou nad Carolinou 1:0. Asistence: Tyler Motte a Markus Hännikäinen.
04:59'
Markus Nutivaara na pravém křídle nabral obrovskou rychlost a po dobrém pokrytí puku bekhendem z více než nulového úhlu poslal před bránu přihrávku, po které už to zavánělo obrovskou šancí, žádný z jeho spoluhráčů ale nedokázal z blízkosti zakončit.
04:25'
Hurricanes jsou stále lepším týmem na ledě a Blue Jackets se ještě nedostali ke střele na bránu.
03:29'
Teuvo Teräväinen udělal na vrcholu pravého kruhu krásnou otočku s pukem a poté ho přihrál do jízdy najíždějícímu Haydnovi Fleurymu, který před vrcholem levého kruhu napřáhl k táhlé střele zápěstím. Jeho pokus sice mířil nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, Sergej Bobrovskij se ale vyklonil a opět puk našel v lapačce.
03:01'
Joakim Nordström napřáhl od modré čáry napřáhl ke střele, která minula vzdálenější pravý horní roh brány a Sergej Bobrovskij zřejmě puk tečoval lapačkou.
02:35'
Hra se v pravidelném tempu přenáší ze strany na stranu, nebezpečnější jsou zatím Hurricanes.
01:42'
Noah Hanifin na pravém křídle v rychlosti nahodil puk zápěstím na přední tyč, kde připravený Sergej Bobrovskij bez problému lapil kotouč do své lapačky.
01:22'
Carolina se v blízkosti levé tyče po zablokované střele od modré čáry dostala k dorážce, puk ale z úhlu zamířil vedle vzdálenější pravé tyče brány Blue Jackets.
00:43'
Jordan Staal na levém křídle nabral rychlost a pod tlakem napřáhl v levém kruhu k rychlé střele zápěstím, kterou Sergej Bobrovskij pravým betonem vyrazil.
00:01'
Puk dopadl na led a druhé vzájemné utkání v letošní sezóně NHL mezi Columbusem a Carolinou bylo zahájeno. První střetnutí vyhráli Blue Jackets.
00:01'
Nationwide Arenou se rozezněla americká národní hymna, po které už bude vše připraveno k zahájení zápasu, v němž domácí Columbus hostí Carolinu!
Columbus do dnešního zápasu nastoupí bez avizovaného českého útočníka Lukáše Sedláka a těsně před utkáním udělal jednu změnu na soupisce, ze které vypadl útočník Sonny Milano a nahradil ho obránce Gabriel Carlsson, což znamená, že Blue Jackets budou hrát se sedmi obránci a 11 útočníky.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson (A), D. Savard, R. Murray, Nutivaara, G. Carlsson – Panarin, Wennberg, Atkinson – Dubois (C), N. Foligno, J. Anderson (A) – Jenner, Dubinsky, Bjorkstrand – Hännikäinen, Motte. Hlavní trenér: John Tortorella.

Carolina Hurricanes: C. Ward (Darling) – Slavin, Pesce, H. Fleury, Faulk (C), Hanifin, T. van Riemsdyk – Aho, J. Staal, T. Teräväinen – B. McGinn, V. Rask, Williams (A) – Skinner (A), D. Ryan, E. Lindholm – Nordström, Krüger, Jooris. Hlavní trenér: Bill Peters.

Rozhodčí: Chris Lee, Kendrick Nicholson. Čároví: Steve Miller, Jonny Murray.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně NHL

11.10.17 Carolina – Columbus 1:2
Columbus bude do sobotního zápasu proti Carolině vstupovat bez tří zraněných hráčů. V Nationwide Areně se v dresu domácích Blue Jackets nepředstaví útočníci Matt Calvert a Lukáš Sedlák a zřejmě ani člen čtvrté formace Zac Dalpe. Cam Ward se v bráně Caroliny představil letos od začátku pouze třikrát, proti Columbusu by měl ale dostat znovu důvěru trenerů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.