NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Pittsburgh - 19. února 2018   00:00

Columbus
Columbus
09:53' Panarin (Atkinson, Dubois) • 42:21' Wennberg (Jenner)
2:5
(1:3, 0:1, 1:1)
Pittsburgh
Pittsburgh
01:41' Sheahan  (Oleksiak, Guentzel) • 06:57' Dumoulin  (Malkin, Rust) • 11:29' Sheahan  (Guentzel, Oleksiak) • 30:31' Aston-Reese  (Hunwick, Letang) • 54:09' Guentzel  (Määttä)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 37:23 (10:7, 13:5, 14:11)
Zblokované střely – 6:11
Vyhraná vhazování – 24:26
Trestné minuty – 0:4
Hity – 31:17
Hokejisté Pittsburghu vítězí v Columbusu 5:2 a připisují si už pátou výhru v řadě! Když ve 43. minutě snížil Alexander Wennberg na rozdíl dvou branek, tak se zdálo, že by domácí ještě mohli myslet na obrat. Hosté, kteří měli v nohách včerejší těžký zápas s Torontem, se totiž již jen bránili. Pens však přestáli i díky brankáři Jarrymu několik těžkých chvil a šest minut před koncem je definitivně uklidnil svým zásahem Jake Guentzel. Poté se už Blue Jackets na nic nezmohli.
59:48'
Ian Cole střílel od modré čáry, branku netrefil. Pens dohrávají utkání v útočné třetině.
59:01'
Začala poslední minuta zápasu.
58:49'
Hosté kontrolují závěr utkání, slyšet jsou dokonce fanoušci Pittsburghu, kterých v Columbusu evidentně není málo.
57:44'
Další nebezpečná střela Malkina. Harrington následně odpálil puk až k hostující brance.
57:24'
Jevgenij Malkin pálil z pravé strany, Bobrovskij tentokrát na místě.
56:58'
Už jen tři minuty. Domácí by museli snížit hodně rychle, aby jim ještě svitla naděje.
56:21'
Oliver Bjorkstrand se natlačil před Jarryho, ten odolal. Dvojka Pittsburghu si počíná velmi dobře.
55:49'
Zakázané uvolnění hostí.
55:24'
Conor Sheary donutil brankáře Bobrovského přerušit hru. Reklamní přestávka, poslední v tomto zápase.
55:07'
Do konce zápasu zbývá pět minut. Hosté se po pátém gólu viditelně uklidnili.
54:09'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
JAKE GUENTZEL už hosty hodně přibližuje k výhře! Útočník Penguins ujel obraně soupeře po levém křídle a střelou golfákem k bližší tyčce překonává Bobrovského – 2:5. Asistence: Olli Määtta.
53:52'
Olli Määtta střílel od modré čáry. Bobrovskij si pak poradil i s dorážkou Guentzela.
53:08'
Teď už se hra vrací před Jarryho. Pens zahráli na icing.
52:32'
Aston-Reese nahrál na modrou Brianovi Dumoulinovi. Ten sice minul branku, ale tohle jsou pro hosty cenné sekundy, které ubíhají daleko od jejich svatyně.
51:29'
Z dálky prověřil Bobrovského Carl Hagelin. Gólman Columbusu si připsal dobrý zákrok.
50:57'
Hosté už jen brání. Dobře to nyní udělal Matt Hunwick, který se nenechal obehrát Panarinem.
50:28'
Boone Jenner posunul puk do hostujícího brankoviště, kde ho přidržel Jarry. Domácí tak získali buly v útočném pásmu.
50:06'
Sidney Crosby byl v postavení mimo hru. Následuje další reklamní pauza.
49:54'
Z pravé strany prudce pálil Cam Atkinson. Jarry vyrazil jeho pokus.
49:24'
Jake Guentzel se ze strany dostával před Bobrovského. Jeden z obránců ho ale dokázal vytlačit za branku.
48:38'
Malkin vyvezl puk do útočné třetiny, kde hledal Bryana Rusta. Tomu kotouč odskočil do rohu.
47:11'
Jeden z hostujících hráčů hrál puk vysokou holí. Následuje reklamní přestávka.
46:20'
Harrington zlomil při střele hůl. Domácí se musejí rychle vracet.
45:36'
Zakázané uvolnění hostí. Je znát, že Pittsburghu již začínají odcházet síly. Ještě můžeme očekávat mohutný finiš Columbusu!
44:53'
Mohlo to být už jen o jeden gól! Matt Calvert byl sám před Jarrym, ale ten stačil zakročit levým ramenem!
43:51'
Seth Jones pálil od modré čáry. Jarry má puk ve výstroji.
43:21'
Hosté odpovídají zvýšenou aktivitou! Kris Letang se vytočil až před Bobrovského, který následně musel řešit také Malkinovu snahu o dorážku.
42:21'
Columbus právě vstřelil branku!
Domácí snižují na rozdíl dvou branek! Pens byli pod tlakem a Ian Cole navíc nedokázal vyhodit. A jeho zaváhání Blue Jackets potrestali, když Boone Jenner našel ALEXANDERA WENNBERGA, který puk pověsil nad levé rameno přesouvajícího se Jarryho. Asistence: Boone Jenner.
41:24'
Nyní už Jarryho vyzkoušel Brandon Dubinsky. Jarry puk zastavil a odehrál za svou klec.
40:44'
První lajna Columbusu odehrála své střídání v útočném pásmu. Brankáře Jarryho ale domácí neohrozili.
Hity – 21:14
Columbus prohrává po tvou třetinách s Pittsburghem 1:4 a zdá se, že hosté směřují za pátou výhrou v řadě. Ve druhé části se prosadil pouze Zach Aston-Reese, který v polovině utkání navýšil vedení Pens do současné podoby. Hosté hrají velmi dobře takticky a Modré kabáty to nebudou mít v závěrečné dvacetiminutovce lehké.
40:00'
39:47'
Pierre-Luc Dubois se to ještě snažil změnit, ale Tristan Jarry jeho střelu z levé strany vyráží.
39:21'
Hosté už chtějí druhou část hlavně v klidu dohrát. Třígólový náskok jim dává výbornou výchozí pozici.
39:01'
Začala poslední minuta druhé části zápasu.
38:07'
Alexander Wennberg střílel z první do odkryté poloviny branky, ale Jarry se doklouzal ke své tyčce včas!
37:47'
Zakázané uvolnění Pittsburghu.
36:51'
Domácím teď scházela trocha štěstí. Nechybělo moc a Panarin dostal puk před odkrytou branku na Cama Atkinsona.
35:46'
David Savard střílel od modré čáry, puk nedolétl až k Jarrymu.
35:20'
Jarry přerušil hru po střele Jennera. Hosté jsou již v plném počtu. Následuje reklamní přestávka.
35:05'
Na druhé straně měl snížení na holi Alexander Wennberg. Ten jel ze strany na Jarryho, ale neprostřelil ho.
34:06'
Carl Hagelin v oslabení přebruslil obránce a naservíroval puk Rileymu Sheahanovi. Ten ve stoprocentní šanci zřejmě trefil Bobrovského, který se roztáhl ve svém brankovišti!
33:37'
Musejí ale začít od své branky.
33:16'
Za sekání je vyloučen Jake Guentzel. Domácí budou hrát přesilovku.
33:12'
Seth Jones z mezikruží minul branku Pittsburghu!
32:41'
31:42'
A dokonce velká šance hostí! Puk putoval po ose Hagelin – Malkin – Bryan Rust a posledně jmenovaný tváří v tvář Bobrovskému minul branku!
31:26'
Jennerovi za hostující brankou utekl puk a Tučňáci ho tak mohou vyvézt do bezpečí.
31:06'
Brandon Dubinsky to zkoušel od modré čáry. Puk je v lapačce Tristana Jarryho.
30:42'
Jussi Jokinen vystřelil poměrně nebezpečně, ale puk je pod Jarrym. Reklamní přestávka.
30:35'
Penguins směřují za pátou výhrou v řadě. Columbus zatím nemá protizbraň na dobrou hru Tučňáků.
30:31'
Hosté korunují velmi dobrých několik posledních minut čtvrtým gólem! Od modré čáry vypálil Matt Hunwick. Puk se před brankou od brusle bránícího hráče odrazil k ZACHOVI ASTONOVI-REESEOVI a ten ho zametl za Bobrovského – 1:4. Asistence: Matt Hunwick a Kris Letang..
28:59'
Josh Anderson se dostal k mantinelu, kde byl odzbrojen Dumoulinem. Tohle hosté dělají výborně.
28:01'
Hosté teď drží hru daleko od své branky. To jim naprosto vyhovuje.
26:55'
Po přihrávce Dumoulina se dostal ke střele Kris Letang. Ten se ji snažil schovat za klubko těl, ale trefil některou z bruslí.
26:43'
Dobré střídání Pittsburghu. Po ráně Oleksiaka nakonec přerušil hru Bobrovskij. Následuje reklamní přestávka.
26:34'
Sidney Crosby objel branku a hledal Zacha Astona-Reese, kterému před odkrytou klecí ukradl kotouč obránce Savard!
25:42'
Hosté vyrazili do rychlého kontru. Ten zakončoval nebezpečnou střelou z levé strany Sidney Crosby a Bobrovskij měl co dělat.
25:27'
Hosté dobře brání a vytlačují akce soupeře do rohu.
24:26'
Hagelin se snažil poslat do úniku Bryana Rusta, ovšem přihrávku zablokoval Seth Jones!
23:43'
Ian Cole vyzkoušel pozornost Bobrovského. Ten vyráží kotouč.
23:21'
Sidney Crosby zahrál na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Jarryho.
22:30'
Hosté neměli od posledního zápasu ani 24 hodin na odpočinek, což by se mohlo projevit. Teď střílel Cam Atkinson, Tristan Jarry ale přerušil hru.
21:54'
Matt Calvert se uvolnil a pálil z levého kruhu. Jarry byl na místě.
21:31'
Riley Sheahan si vybruslil na levý kruh, odkud puk nahodil před branku. Philovi Kesselovi jeho nabídka přeskočila před odkrytou klecí hůl!
20:42'
Teď už jsou hosté v plném počtu.
20:27'
Od modré čáry střílel Seth Jones, Jarry puk vyrazil lapačkou do rohu. Domácí ještě dohrávají přesilovku.
Hity – 13:8
První třetinu zvládl mnohem lépe Pittsburgh, který si odnáší do šaten vedení 3:1. Hosté jsou především velmi produktivní a z jejich šesti střel skončila hned polovina za záda brankáře Bobrovského. Skóre utkání otevřel už ve 2. minutě pohotovou tečí Riley Sheahan a v 7. minutě se prosadil od modré čáry Brian Dumoulin. Domácí pak snížili zásahem Artěmije Panarina, ovšem Tučňákům rychle vrátil dvoubrankový náskok svým druhým gólem opět Riley Sheahan. V závěru první části mohli Blue Jackets korigovat v přesilové hře, ale jejich střely pochytal gólman Jarry.
20:00'
19:59'
Velký tlak Columbusu! Pálili Seth Jones a Artěmij Panarin. Vše ale pochytal Jarry, jenž před dorážejícími hráči stačil zalehnout puk!
19:19'
Hned dvě dobré příležitosti měl Artěmij Panarin. Jeho střelu z předbrankového prostoru vykopl Jarry levým betonem. Poté pálil ruský útočník znovu, ale to zaúřadovala Jarryho lapačka!
18:41'
Brankář Tristan Jarry vložil hůl pod nohy projíždějícímu Panarinovi. Je z toho vyloučení za poražení a přesilovka pro Columbus.
18:32'
Zahrozila stejná dvojice, která zařídila zatím jediný gól domácích. Atkinson opět předkládal puk Panarinovi, ale tomu tentokrát vložil hůl do střely obránce.
18:13'
Nahozený puk raději přidržel Jarry. Máme tu poslední reklamní přestávku první třetiny.
17:12'
Nahození Määttäho Bobrovskému vypadlo. O vše se postarali jeho obránci, ale je to jen další znamení, že ruský gólman Blue Jackets dnes není v pohodě.
16:18'
Domácí ze svého tlaku v útočném pásmu vytěžili jen několik zablokovaných střel. Pittsburgh hraje velmi dobře.
14:41'
Druhá lajna Pittsburghu rychle zakombinovala. Střelu Carla Hagelina zablokoval Harrington.
13:41'
Hosté vystřelili na branku Blue Jackets pět střel, ze kterých vytěžili tři góly. To je skvělá produktivita.
13:32'
Jake Guentzel jel sám na Bobrovského, ale puk přebíral až za modrou čarou. Byl tedy v ofsajdu. Reklamní přestávka.
12:42'
Hostům to tam dnes zatím padá. Sergej Bobrovskij není úplně ve své kůži.
11:29'
Z rychlého protiútoku udeřili také Penguins! Jamie Oleksiak vyvezl puk do středního pásma, kde ho předal Jakeovi Guentzelovi. Ten poté našel RILEYHO SHEAHANA, který vystřelil z pravého kruhu a kotouč propadl Bobrovskému do branky mezírkou mezi tělem a pravou rukou – 1:3. Asistence: Jake Guentzel a Jamie Oleksiak.
10:56'
Ránu Boonea Jennera musel vyrážet Jarry. Domácí přidali.
09:53'
Domácí jsou zpátky v utkání! Pens ztratili ve středním pásmu kotouč a byl z toho rychlý kontr, který táhl Cam Atkinson. Ten naservíroval kotouč na zadní tyčku ARTĚMIJOVI PANARINOVI, jenž zakončoval do poloodkryté klece. Asistence: Cam Atkinson a Pierre-Luc Dubois.
09:17'
Hosté se dostávali do přečíslení 2 na 1. Guentzelova přihrávka však neprošla na Kessela.
09:00'
Tristan Jarry nyní přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
07:21'
Od modré čáry vypálil Seth Jones. Jarry pokus domácího beka vyrazil.
06:57'
Tučňáci vedou už o dva góly! Jevgenij Malkin dojel s pukem na levý kruh a zadovkou ho předal na modrou na BRIANA DUMOULINA. Ten na nic nečekal, golfákem vypálil a puk, jehož směr letu ještě lehce změnil jeden z bránících hráčů, zapadl za záda Bobrovského – 0:2. Asistence: Jevgenij Malkin a Bryan Rust.
06:18'
Nahození Iana Colea skončilo vedle branky, Pens ještě drží útočné pásmo.
05:55'
Olli Määttä nahazoval od mantinelu puk na branku a za Bobrovským zvonila tyčka! Následně se hosté snažili dorážet, ale to už puk brankář Blue Jackets přikryl.
05:07'
Seth Jones se dostal k puku na pravém kruhu. Vystřelil jen do brusle hostujícího hráče.
04:08'
Phil Kessel přenesl hru na Iana Colea, který z vrcholu levého kruhu netrefil branku.
03:23'
Zakázané uvolnění Pittsburghu. Hra se stěhuje před Jarryho.
02:14'
Ve velké šanci se objevil Lukáš Sedlák! Jeho střelu z mezikruží dokázal pokrýt Jarry.
01:41'
Gól ale platí, Pittsburgh tedy vede.
01:41'
Domácí kouč John Tortorella si ještě vyžádal přezkoumání gólové situace u videa! Reklamuje nedovolené bránění brankáři.
01:41'
Hosté jdou rychle do vedení! Nahození Jamieho Oleksiaka sklepl RILEY SHEAHAN ze vzduchu mezi betony brankáře Bobrovského. Asistence: Jamie Oleksiak a Jake Guentzel.
01:02'
Jevgenij Malkin zavezl puk do útočného pásma a našel na pravém křídle najíždějícího Carla Hagelina. Jeho střelu musel vyrážet Bobrovskij.
00:09'
Zach Werenski se hned dostal ke střele z levého křídla. Ta ale minula Jarryho klec.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, Harrington, J. Johnson (A), D. Savard, Kukan – J. Anderson, Dubois, Panarin – Bjorkstrand, Wennberg, N. Foligno (C) – Atkinson, Dubinsky, Jenner (A) – J. Jokinen, Sedlák, Calvert.

Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – Letang (A), Dumoulin, Määttä, Hunwick, Oleksiak, Cole – Sheary, Crosby (C), Aston-Reese – Rust, Malkin (A), Hagelin – Kessel, Sheahan, Guentzel – Reaves, Rowney, Simon.

Rozhodčí: Rehman, Lee – Cherrey, Nansen.
Columbus Blue Jackets:
Modré kabáty bojují o postup do play off. Momentálně jim v tabulce Východní konference patří se 63 body devátá pozice. Naposledy hráči Columbusu prohráli na domácím ledě 1:2 po prodloužení s Philadelphií. Předtím padli 3:6 v Torontu. Nyní už by tedy potřebovali bodovat.