NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Winnipeg - 7. listopadu 2017   02:30

Winnipeg
00:26' Scheifele  (Wheeler, Connor) • 05:12' Laine  (Wheeler, Scheifele) • 19:04' Connor  (Wheeler) • 59:47' Scheifele  (Wheeler, Trouba)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 34:26 (11:13, 14:7, 9:6)
Zblokované střely – 14:15
Vyhraná vhazování – 35:23
Trestné minuty – 6:8
Hity – 22:22
Hokejisté Dallasu dnes nestačili na Winnipeg, kterému podlehli na vlastním ledě 1:4. Hosté vykročili za výhrou již v první třetině, v níž si vypracovali třígólový náskok. Ve druhé části snížil Jamie Benn, ale kontaktní zásah už Stars nepřidali. V samém závěru duelu naopak uzavřel skóre střelou do prázdné branky Mark Scheifele. Skvělý výkon podal brankář Jets Connor Hellebuyck, který potvrdil, že ho úvod sezóny zastihl ve výborné formě.
59:47'
Winnipeg právě vstřelil branku!
MARK SCHEIFELE trefuje prázdnou branku Stars a zřejmě tak uzavírá skóre utkání – 1:4. Asistence: Blake Wheeler a Jacob Trouba.
59:20'
Puk ale vyvezl dopředu Scheifele a moc nescházelo, aby na jeho pas dosáhl Blake Wheeler!
59:07'
Ještě přeci jen šance pro domácí! Tyler Myers vysekl hůl z ruky Bennovi a je vyloučen za sekání.
59:01'
Je tu už poslední minuta třetí třetiny!
58:36'
Oddechový čas Dallasu.
58:27'
Kyle Connor mohl rozhodnout, ale už byl na ledě dlouho a než se ke kotouči dostal, tak se domácí stačili vrátit a jeho střelu zablokovat.
57:54'
Střela Martina Hanzala byla zablokována. Domácí ale udrželi pásmo...
57:14'
Z mezikruží střílel Jamie Benn. Mířil dobře, ale Hellebuyck zakročil vyrážečkou.
56:43'
Domácí už hrají v šesti. Jejich branka je tedy prázdná!
55:49'
Z poměrně ostrého úhlu střílel Blake Wheeler. Bishop puk vyrazil.
55:16'
Ještě je tu jedna reklamní přestávka.
54:31'
Bennovu přihrávku zachytil John Klingberg až ve středním pásmu. Domácí musejí vyklidit útočnou třetinu.
54:10'
Zakázané uvolnění hostí.
53:40'
Po špatné hostující rozehrávce pálil z mezikruží Jamie Benn. Connor Hellebuyck ale dnes chytá skvěle a také tento projektil vyrazil svou vyrážečkou!
52:46'
Hosté teď odehráli dobré střídání a ušetřili hodně času v útočném pásmu.
51:58'
Hosté v přečíslení 2 na 1! Do přihrávky Kulikova ale padl obránce. Dmitrij Kulikov se pak o pár sekund později dostal ke střele z osy hřiště, ale to pro změnu netrefil branku.
51:26'
Radulov dlouho kroužil s kotoučem v rohu, tam byli následně vytlačeni i jeho spoluhráči.
50:22'
Střelu Lindella ukryl ve výstroji gólman Jets. Další reklamní přestávka.
49:22'
Málem ale udeřilo na druhé straně! Wheeler se Scheifelem najížděli proti jedinému obránci. Několikrát si kotouč vyměnili, ale proti prvně jmenovanému se stačil přesunout Bishop!
49:12'
Tlak Dallasu začíná sílit. Domácí už samozřejmě nemají moc na co čekat.
48:58'
Jamie Benn se dostal k puku ve středním pásmu a natlačil se až před branku. Connor Hellebuyck opět na místě.
47:38'
Od modré střílel Dan Hamhuis, trefil jen bránícího hráče Winnipegu.
46:57'
Po Johnsově střele číhala částečně odkryté branka na Jamieho Benna! Hellebuyck však uhájil svou brankovou čáru.
46:39'
Nyní Hellebuyck přidržel v náručí puk po střele ze středního pásma. Následuje reklamní přestávka.
45:46'
Zahrozili ale domácí! Esa Lindell měl na holi snížení, ale Hellebuyck kotouč vytěsnil mimo branku vyrážečkou, přestože toho nemohl moc vidět!
45:21'
První formace hostí drží puk v útočném pásmu. To samozřejmě Winnipegu vyhovuje.
44:33'
Jets se nyní prezentují aktivním přístupem. Bishopa prověřil Patrik Laine.
43:58'
Hosté se snaží vyrážet do rychlých kontrů. Tentokrát však skončili v rohu kluziště.
43:08'
Dobrá střela Blakea Wheelera. Z otočky pak ještě dorážel Mark Scheifele, ale Bishop stačil zareagovat!
41:53'
Můžeme očekávat nátlakovou hru Dallasu. Antoine Roussel narušoval rozehrávku soupeře agresivním forčekinkem.
41:13'
Adam Lowry střílel z levé strany, jeho pokus byl sražen za domácí branku.
40:32'
Tryskáči už jsou v plném počtu.
40:02'
Domácí ještě dohrávají půlminutu z přesilové hry.
Další třetina začne přibližně ve 4:35.
Ve druhé části se hokejisté Dallasu zlepšili. Přestříleli v ní soupeře poměrem 14:7 a dokázali i snížit. Ve 25. minutě zametl v přesilovce puk, který se odrazil před branku od zadního mantinelu, za brankovou čáru Jamie Benn. Hosté už se soustředí především na obranu a v závěrečné dvacetiminutovce budou mít ještě co dělat, aby vedení udrželi.
40:00'
39:33'
Scheifele vyhodil puk až za branku Dallasu.
38:43'
Zápěstím střílel Jason Spezza, Hellebuyck zakročil levým betonem.
38:30'
Josh Morrissey si přidržel hůl Radulova. Domácí tedy ještě dostávají výhodu jednoho muže v poli navíc!
37:53'
Pomalu se blíží závěr druhé části, domácí by určitě rádi ještě pohnuli se skóre.
36:58'
36:52'
Střelu Myerse vykopl Bishop. Následně ještě Trouba nabíjel Ehlersovi, který z pravého kruhu minul branku.
36:25'
Domácí opět vyhazují.
36:14'
Jacob Trouba zachytil na modré čáře domácí vyhození a hned puk napálil na branku. Bishop si pro něj sáhl lapačkou.
35:27'
Puk je opět až u Hellebuyckovy svatyně.
35:03'
Domácí po buly vyhazují až za branku soupeře.
34:55'
Budou! Greg Pateryn dostává dvě minuty za zdržování hry.
34:55'
Vyhození Grega Pateryna skončilo v hledišti! Rozhodčí se radí, zda budou vylučovat či ne.
34:11'
Hokejisté Dallasu se ve druhé části určitě zlepšili. Poměr střel na branku už otočili na 24:18.
33:28'
Z levé strany vyzkoušel Bena Bishopa Shawn Matthias. Domácí brankář v rozkleku vyráží.
32:30'
Z voleje se opřel do puku Nikolaj Ehlers, branku ale netrefil.
32:06'
Jets jsou v plném počtu, nebezpečnou domácí přesilovku tedy ubránili.
31:55'
Hosté se už přeci jen osvobodili vyhozením.
31:38'
Domácí hrají velmi dobrou přesilovku, Hellebuyck se má co ohánět.
31:03'
Jamie Benn měl na holí snížení! Proti jeho dorážce však stačil natáhnout pravý beton Connor Hellebuyck, který předvedl skvělý zákrok!
30:45'
Klingberg nabil na pravý kruh Alexandrovi Radulovovi. Jeho střelu pokryl Hellebuyck, jenž puk udržel před dotírajícím Bennem!
30:05'
Trest za hákování si vykoledoval Shawn Matthias. Dallas tedy bude hrát přesilovku.
29:41'
Ne levý kruh si sjel Dan Hamhuis, ten trefil jen protihráče!
28:58'
Alexandr Radulov zavezl puk do útočného pásma a předal ho Tylerovi Seguinovi. Jeho rána z první se neujala.
27:56'
Domácí následně zahráli na icing.
27:51'
Od modré to zkoušel Toby Enström, jeho střela však neprošla až na domácí branku.
26:37'
Domácí hrají lépe než v první třetině. Johnsovu střelu musel řešit brankář Hellebuyck.
26:20'
Tyler Seguin se dostal do zajímavého bekhendového zakončení, ale kotouč dokázal zachytit Hellebuyck. Následuje reklamní přestávka.
24:39'
Mark Scheifele mohl vrátit hostům třígólový náskok! Bishopovu branku ale těsně minul.
24:13'
Dallas právě vstřelil branku!
Gól platí! Po nepřesné střele Johna Klingberga se puk odrazil od zadního mantinelu zpět před brankoviště, kde hlídkoval JAMIE BENN, který hrací předmět procpal mezi betony Hellebuycka za brankovou čáru – 1:3. Asistence: John Klingberg a Alexandr Radulov.
24:13'
Jamie Benn dostal puk za brankovou čáru, ale kouč Jets Maurice ještě zkouší challenge. Reklamuje nedovolené počínání Benna vůči brankáři Hellebuyckovi.
24:01'
Z levého kruhu pálil Devin Shore, Hellebuyck na místě.
23:44'
Bryan Little zasáhl holí do tváře Jasona Spezzu. První přesilovka Dallasu v tomto utkání.
23:31'
Tentokrát se Hvězdy ocitly v postavení mimo hru.
23:11'
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.
22:43'
Rána Lindella nedoletěla na branku hostujícího mužstva, byla zablokována.
21:34'
Ještě jedna střela Ehlerse, Bishop si připisuje další úspěšný zákrok.
21:10'
Velmi dobrou příležitost měli i Jets! Po levé straně našlápl dopředu Blake Wheeler, jehož střelu vyrazil Bishop levým betonem a vzápětí se stačil postavit i proti dorážce Nikolaje Ehlerse!
20:19'
Domácí měli obrovskou šanci na snížení! Jamie Benn najížděl z levé strany na Hellebuycka, který puk vytěsnil ramenem do bližší tyčky své klece!
Další třetina začne přibližně ve 3:38.
První třetina patřila jasně hostujícímu Winnipegu. Tryskáči v ní působily mnohem svižnějším dojmem a zatopit jim občas dokázala jen elitní formace Stars se Seguinem a Bennem. Skóre utkání otevřel už ve 26. sekundě střelou z pravého kruhu Mark Scheifele. V 6. minutě pak zvýšil v přesilovce Patrik Laine a v čase 19:04 upravil na stávajících 3:0 pro Jets Kyle Connor. U všech třech gólů hostí asistoval Blake Wheeler.
20:00'
19:04'
Hosté dávají 56 sekund před koncem třetiny třetí branku! Blake Wheeler získal puk ve středním pásmu a vydal se do brejku společně s KYLEM CONNOREM. Ten si najel na vzdálenější tyčku a usměrnil Wheelerovu přihrávku do odkryté části domácí klece. Asistence: Blake Wheeler.
18:17'
Až teď prověřil Bishopa Trouba. Gólman Dallasu vyráží jeho pokus.
17:53'
Teď se toho na ledě zase tolik neděje. Ani jeden z gólmanů nemusel více než minutu zasahovat.
16:27'
Alexandr Radulov se málem ocitl ve velké šanci poté, co Lainemu v obranném pásmu utekl puk z hokejky! Skvěle ale zareagoval Connor Hellebuyck, který skočil proti Radulovovi hlavou napřed a holí mu kotouč vypíchl!
15:22'
Jacob Trouba vyslal na domácí branku projektil z pravé strany a moc nescházelo, aby překonal Bishopa potřetí! Puk minul vzdálenější tyčku o pár centimetrů!
15:07'
Střela Dana Hamhuise byla sražena mimo hrací plochu. Je tu čas na poslední reklamní přestávku první třetiny.
13:42'
Po střele Trouby puk podržel ve výstroji Bishop.
13:28'
Domácí tým je v plném počtu.
13:15'
Teď už se domácím podařilo vyhodit.
13:02'
Scheifele našel před brankou Kylea Connora. Ten zamířil do hrudi Bena Bishopa.
12:45'
Jets jsou pevně usazeni v útočném pásmu, ale Stars zatím odolávají.
11:27'
Remi Elie schoval v obranném pásmu puk do rukavice a za toto provinění je vyloučen. Jets si zahrají druhou přesilovku.
11:06'
Nikolaj Ehlers nepříjemně schytal do nohy dělovku Pateryna. Hostující útočník odkulhal na střídačku.
10:57'
Domácí první formace teď přitlačila soupeře. Po střele Stephena Johnse od modré hru přerušil gólman Hellebuyck.
10:29'
Kotouč byl sražen mimo hrací plochu. Následuje druhá reklamní přestávka v zápase.
09:56'
Domácí se při zakládání útoků hodně trápí. Do útočného pásma se s pukem téměř nedostávají.
08:50'
Kotouč se dotkl ochranné sítě za brankou Dallasu. Vhazuje se ve středním pásmu.
08:05'
Domácí se nyní trápí s přechodem do útočného pásma. Jejich rozehrávku teď zachytil Dustin Byfuglien.
06:55'
Z levé strany střílel Mattias Janmark, který trefil jen obránce Byfugliena.
06:32'
Výborný zákrok Connora Hellebuycka. Tyler Seguin mířil z pravého kruhu k bližší tyčce, ale lapačka hostujícího brankáře byla připravena!
06:10'
Z otočky vystřelil Martin Hanzal. Puk končí ve výstroji brankáře Hellebuycka.
05:12'
Hosté přesilovou hru využívají a vedou o dva góly! Přihrávku Blakea Wheelera domácí srazili, ale puk ještě stihl zachytit na modré PATRIK LAINE. Ten s ním popojel na vrchol levého kruhu a vymetl bližší horní růžek Bishopovy svatyně. Domácí gólman nic neviděl přes clonícího Connora – 0:2. Asistence: Blake Wheeler a Mark Scheifele.
04:39'
Blake Wheeler nabízel puk před branku Scheifelemu, ten nedosáhl.
03:59'
Za hákování je vyloučen John Klingberg. Hosté si zahrají první přesilovku!
03:37'
Tryskáři hrají v úvodu velmi dobře. Nyní Bishopa zaměstnal Nikolaj Ehlers.
02:50'
Od modré čáry střílel Jacob Trouba. Bishop střelu obránce, s pro českého fanouška sympatickým příjmením, vyráží.
02:37'
Bekhendové nahození Scheifeleho podržel v lapačce Ben Bishop.
02:14'
Connor Hellebuyck nyní raději přidržel nahozený puk.
01:58'
Z velké dálky prověřil Hellebuycka Martin Hanzal. Hostující gólman byl pozorný.
00:26'
Bleskový úvod Jets! Už po 26 sekundách hry se prosazuje MARK SCHEIFELE, který dojel na pravý kruh, odkud zápěstím vystřelil a puk zapadl přesně ke vzdálenější tyčce svatyně Dallasu. Asistence: Blake Wheeler a Kyle Connor.
00:01'
Dozněly hymny Kanady a USA. Teď už se vše chystá k úvodnímu buly zápasu.

Dallas Stars: Bishop (Lehtonen) – J. Klingberg (A), Methot, Pateryn, Hamhuis, Johns, Lindell, Oleksiak – Radulov (A), Seguin (C), Ja. Benn – Elie, Spezza, Roussel – D. Shore, Janmark, Dickinson – G. Smith, Hanzal.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Trouba, Morrissey, Byfuglien (A), Enström, T. Myers, D. Kulikov – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Little, Ehlers – Copp, Lowry, Matthias – B. Tanev, Hendricks, Armia.

Rozhodčí: Brenk, Hebert – Wheler, Devorski.
Dallas Stars:
Dallas loni nepostoupil do play off, přestože tým disponuje velkou silou v útoku. Hořel ale v obraně a na pozici brankáře, což vedení klubu vyřešilo příchodem dlouholeté opory Tampy Bena Bishopa. Stars dosud uhráli 16 bodů a v tabulce Západní konference se usadili na sedmém místě. Z posledních čtyř zápasů hned třikrát zvítězili. V ofenzivě Hvězdy spoléhají zejména na duo Jamie Benn – Tyler Seguin, kterému zdatně sekundují také Alexandr Radulov a obránce John Klingberg.