NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : San Jose - 15. března 2018   02:30

Edmonton
Edmonton
02:39' Caggiula (Kassian, Khaira) • 27:44' Klefbom (McDavid, Åberg) • 41:26' Nugent-Hopkins (Klefbom, McDavid)
3:4
(1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
San Jose
San Jose
08:03' Hertl  (Couture, Bødker) • 30:01' Couture  (Burns, Pavelski) • 49:05' Dillon  (Bødker) • 62:40' Hertl  (Couture)
Edmonton
Montoya (Talbot) – Nurse, A. Larsson, Klefbom, Bear, Sekera, Russell – Nugent-Hopkins, McDavid (C), Åberg – Lucic, Draisaitl, Cammalleri – Pakarinen, R. Strome, Puljujärvi – Caggiula, Khaira, Kassian.
Chmielewski, Walsh – Murphy, Mach
Rogers Place, Edmonton
18 347 diváků
San Jose
M. Jones (Dell) – J. Ryan, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – E. Kane, Pavelski (C), Donskoi – Hertl, Couture, Bødker – Meier, Tierney, Labanc – M. Karlsson, Fehr, Sörensen.

Tři hvězdy utkání

Oscar Klefbom (EDM) (1+1)
Logan Couture (SJS) (1+2)
Tomáš Hertl (SJS) (2+0)
Československá stopa v utkání

Andrej Sekera (EDM) (0+0, 0 střel na branku, čas na ledě 17:11)
Tomáš Hertl (SJS) (2+0, 4 střely na branku, čas na ledě 18:08)
Střely na branku v zápase

Edmonton Oilers: 28

San Jose Sharks: 40
Máme za sebou hodně vyrovnané utkání. Edmonton Oilers v zápase třikrát vedli, ale třikrát vedení ztratili, nakonec na to doplatili. V prodloužení se totiž prosadit nedokázali a radost mají soupeři ze San Jose. Pro Sharks jde o mimořádně důležité body, protože závod o příčky pro play-off v Pacifické divize pokračuje. Na hostujícím vítězství má velkou zásluhu český útočník Tomáš Hertl, který se prosadil dvakrát. Jeho druhá trefa navíc byla rozhodující. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký čtvrtek.
62:40'
San Jose právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto, samostatné nájezdy dnes neuvidíme. Už od začátku zápasu se výborným hokejem prezentoval TOMÁŠ HERTL. První branku dal český útočník hned na začátku duelu, další přidává nyní. A opět u toho byl jeho kanadský kolega Couture. Hertl dával u pravé tyčky takřka do prázdné branky, ale po výborné hostující kombinaci. Bod navíc tedy berou San Jose Sharks. Asistence: Logan Couture.
62:06'
Nahození Chrise Tierneyho těsně před domácím brankářem poskočilo a skoro to vypadalo, že by touš mohl skončit v brance. Montoya si ale poradil.
61:34'
Ryan Strome ve stoprocentní šanci! Dostával k levé tyči nahrávku před prázdnou branku, ale Martin Jones se ještě stihl na poslední chvíli skvěle přesunout.
61:09'
Brent Burns se pokusil udeřit z levého kruhu, Al Montoya jej dokázal i nadvakrát zastavit lapačkou.
61:04'
Oba týmy čekají na vystřídání formací, San Jose může poprvé v prodloužení zkusit zaútočit.
60:35'
Kapitán Oilers tak dlouho kličkoval s pukem na hranici modré čáry, až se nakonec o útočné pásmo sám připravil. Na první střelu stále čekáme.
60:05'
Jako první se na puk dostali domácí. Draisaitl dlouho váhal s nahrávkou, nakonec poslal dopředu McDavida.
60:01'
Tři třetiny vítěze neurčily. A tak budeme sledovat prodloužení, případně i samostatné nájezdy. Začínáme za okamžik.
60:00'
59:25'
Zkouší to těsně před koncem také Shars. Eric Fehr se ale od levého mantinel nedostal do zakončení.
59:06'
Začala poslední minuta třetí třetiny. U kotouče jsou domácí hokejisté, jejich nahrávky v útočném pásmu ale svazuje nepřesnost.
58:50'
Jones musel vytáhnout zákrok betonem proti střele od modré čáry.
58:20'
Connor McDavid se dral o puk za brankou, ale proti dvěma hráčům San Jose neuspěl. Zatím to nevypadá, že bychom se měli dočkat vítěze v základní hrací době.
57:55'
Boedker zabránil komplikacím a pomohl s obráncům řešení problémům. Potom ale Sharks vyhodili trošku zbytečně až na zakázané uvolnění.
57:28'
Timo Meier se obtáčel kolem branky a hledal ještě volné spoluhráči. Ti se mu ale nabídl až moc pozdě. Potom kotouč skončil mimo hru.
56:58'
Edmonton střídá a čeká za svou klecí na to, až bude ve hře celá kompletně nová formace.
56:24'
Martin Jones docela riskantně vyjel za branku rozehrávat. Ve stejnou chvíli tam mířili také dvě útočníci Oilers. Ale brankář San Jose to nakonec zvládl v pohodě.
56:02'
Postavení mimo hru v podání San Jose Sharks. Ještě je tu poslední komerční přestávka, pak už nás čeká závěr třetí třetiny.
55:40'
Tierney a Mieier vyrazili po pravé straně na útočný výlet. Zastavil je ale připravený slovenský obránce Andrej Sekera. Montoya nemusel vůbec zasahovat.
55:08'
Začíná se hrát hodně ve středním pásmu, kde se děje stále méně chyb. Je téměř jisté, že příští branka rozhodne o vítězi utkání.
54:46'
Je tu komerční přestávka, po jejím konci by se mělo vhazovat ve středním pásmu.
54:28'
Pavelski po vyhraném buly v útočném pásmu zakončovat. Moc nechybělo, aby trefil volný prostor u pravé tyče. Štěstí pro domácí mužstvo.
54:16'
Další icing domácího týmu, teď se Edmonton zbytečně nechává vracet před svou branku.
53:31'
Pakarinen se ukázal na chvíli volný na pravém kruhu. Sice vypálil, ale jeho pokus orazítkoval pouze zadní mantinel.
53:08'
Cammalleri ještě hledal někoho nahrávkou na levé straně. Tam se ale nikdo neukázal, takže Sharks mohli vyhodit aspoň do středního pásma.
52:35'
První útočná formace Olejářů se dostala do další šance v tomto dějství. Nugent-Hopkins nabral puk na hokejku a vypálil, jenže o pořádný kus přestřelil.
52:10'
Zakázané uvolnění Edmontonu, domácí uspěchali přechod do útočného pásma.
51:39'
Domácí jsou kompletní, tohle oslabení zvládli bez inkasování. Pokračuje se tedy za vyrovnaného skóre dál.
51:08'
Boedker tak dlouho čekal se střelou v prostoru mezi kruhy, až ten nejlepší moment prováhal. Nevyšla mu ani následná střílená nahrávka na pravou stranu.
50:35'
Donskoi a jeho tvrdá rána z levé strany. Gólman Oilers teď ale zachránil svůj tým od dalšího inkasování, když pohotově zasáhl betonem.
50:04'
Edmontonu už se podařilo vyhodit přes všechny čáry. Ale Sharks jsou rychle zpátky v útočném pásmu. Zatím ale čekají na lepší střelu.
49:38'
Je tu navíc šance v přesilovce pro hosty. Zack Kassian dostává dvě minuty za sekání a bude si muset odsedět trest za katrem.
49:05'
Třikrát domácí hokejisté vedli, třikrát o vedení přišli. A potřetí docela rychle. Přetahovaná o důležité body do tabulky pokračuje i v posledním dějství. Oilers nejdříve nevyužili přečíslení dva na jednoho, což hosté z následující akce potrestali. Kalifornský obránce BRENDEN DILLON jednoduše nahodil puk na branku. Před Montoyou stínilo tolik hráčů, že touš zaplachtil až do sítě. Drama tedy pokračuje. Asistence: Mikkel Boedker.
48:30'
Oilers jeli do přečíslení dva na jednoho. Ale jeden z beků Sharks výborně vystihl situaci a položil se do přihrávky. Zachránil tak skoro jistý gól.
48:12'
Edmonton nemohl do útočného pásma, nacházel se v postavení mimo hru. Rozhodčí si toho také velmi rychle všimli.
47:49'
Ještě jedna Kaneova šance, ale Montoya je u své levé tyče znovu připravený zakročit.
47:24'
Evander Kane nechtěl na nic čekat a vystřelil i z nevýhodné pozice. Toho ale pak mohlo mrzet, protože se mu ještě na pravé straně nabízel volný spoluhráč.
47:08'
Moc dlouho se po dalším vhazování nehrálo, domácí mužstvo hned vyhodilo na zakázané uvolnění.
47:02'
Je tu první komerční přestávka třetí třetiny. Hned po jejím konci budeme pokračovat novým vhazováním.
46:50'
Joonas Donskoi mohl vyrovnat, a to dokonce dvakrát po sobě. Snažil se zakončit u levé tyče po ledě, na gólmana Oilers si ale nepřišel.
46:28'
Už se hraje hodně dlouho bez přerušení. To bude za současného stavu vyhovovat hlavně Edmontonu, který nemá kam spěchat.
45:58'
Na druhé straně jen lehké hostující nahození, které nemohlo brankáře Montoyu ohrozit.
45:30'
McDavid si počínal velmi dobře v levém rohu. Pak ještě našel volného Nugenta-Hopkinse. Druhý jmenovaný se ale zpoza branky nedokázal dostat do zakončení.
44:48'
Dillon ztratil puk na modré čáře a pustil soupeře do šance. Za Martinem Jonesem pak dokonce zazvonila tyčka. Hosté měli štěstí, že nedostali čtvrtý gól.
43:54'
Drake Caggiula si dělal zálusk na svou druhou branku v zápase. Když se ale chtěl protáhnout mezi dvěma hráči soupeře, na poslední chvíli selhal.
43:25'
Edmontonu vstřelená branka pomohla i po psychické stránce. Najednou jsou domácí všude rychleji a daleko více si věří v soubojích v rozích.
42:40'
Sharks zatím na první větší šanci ve třetí třetině čekají, mají problém dostat se do útočného pásma.
41:26'
Edmonton právě vstřelil branku!
Sotva se domácí vrátili do plného počtu, hned sami skórují. A znovu to bylo docela nečekané. Také tentokrát od modré čáry střílel obránce Oscar Klefbom. On sám ale Martina Jonese nepřekonal. Před kanadským gólmanem výborně stínil tečující RYAN NUGENT-HOPKINS. Ten změnil směr kotouče a poslal dnes potřetí Edmonton do vedení. Tak uvidíme, zda tentokrát už Olejáři svůj náskok udrží. Asistence: Oscar Klefbom, Connor McDavid.
40:50'
Pakarinen vyhodil přes všechny čáry, to už zbývá do konce trestu domácího hokejisty jen pár okamžiků.
40:18'
Pavelski a Couture už si vepředu hledali místo, kam by si mohl najet. Také že pak dostali nahrávku od Burnse. Ale nic větší z toho zatím není.
40:08'
San Jose Sharks ještě na začátku třetí třetiny hrají přesilovou hru, která začala v předchozí dvacetiminutovce.
40:01'
Za chvíli začne třetí třetina utkání. Rozhodne se o vítězi už v základní hrací době?
Střely na branku po dvou třetinách

Edmonton Oilers: 20

San Jose Sharks: 28
Také ve druhé třetině jsme viděli po jednom gólu na každé straně. Edmonton sice opět vedl, když se střelou od modré čáry prosadil Oscar Klefbom. Velmi brzy ale z přesilovky vyrovnal hostující Logan Couture. O vítězi tak rozhodne až závěrečná dvacetiminutovka, případně prodloužení či samostatné nájezdy.
40:00'
39:20'
Burnsovu střelu z dálky si Montoya pohlídal. A to i přesto, že těsně před ním ještě někdo z hráčů kotouč tečoval.
39:11'
Před druhou sirénou ještě jedno vyloučení. Početní výhodu si zahrají Sharks, protože Pontus Aberg vyfasoval dvě minuty za sekání. Šance pro hosty jít dnes poprvé do vedení.
39:05'
Je tu poslední minuta druhé třetiny. S pukem na hokejkách ji začínají domácí.
38:40'
Boedker se snažil ve středním pásmu vypíchnout kotouč dvojici hráčů v oranžovém. Moc mu nechybělo, aby to dokázal. Nakonec ovšem neuspěl.
38:18'
San Jose Sharks vyhazují na zakázané uvolnění. Minimálně ještě jednou se v této části bude vhazovat před jejich brankou.
37:51'
Po delší době sledujeme přerušenou hru, kotouč byl zašlápnutý mezi bruslemi hráčů v rohu až moc dlouho.
37:24'
Sekerovu střelu od modré čáry zablokoval Brent Burns. Hned pak dopředu vyrazil Pavelski. Ten ještě hledal najetého Donskoie, ale marně.
36:54'
Další pokus Sharks, nyní zahrozil Melker Karlsson. Hned po něm to vyzkoušel také aktivní Evander Kane.
36:20'
San Jose se dostalo do zajímavého přečíslení tři na dva, které nakonec zakončoval Chris Tierney. Ale střela mu vůbec nesedla, netrefil klec.
35:50'
Vlasic v pohodě dojel jako první nahození soupeře na branku. Dá se očekávat, že budeme sledovat s blížícím se koncem duelu trpělivější hru.
35:18'
V závěru druhé třetiny si daleko jistěji počínají hosté. Také oni teď ale mají potíže s přechodem přes modrou čáru do útoku. Vždy dojde k nějaké nepřesnosti.
35:00'
Ještě jedna komerční přestávka v této části, pak už budeme pokračovat ve zbytku druhé třetiny.
34:35'
Leon Draisaitl chyboval v rozehrávce a málem z toho byl další možnost San Jose. Domácí měli štěstí, že Sharks reagovali na modré čáře hodně pozdě.
34:05'
Montoya si připisuje zákrok lapačkou, na pokus Meiera ale docela dobře viděl.
33:45'
Nakonec se pokračuje bez vyloučení, ale domácí mají nadále problém se udržet v útočném pásmu. DeMelo navíc poslal na druhou stranu do šance Donskoie.
33:11'
Je tu komerční pauza, nejspíše pak budeme svědky dalšího vyloučení.
32:54'
Ale v oslabení to je Chris Tierney, kdo se dostal do solidní šance u pravé tyče.
32:21'
Už hrají domácí v přesilovce. Zatím ale mají problém dostat se s kotoučem do útočného pásma.
31:50'
Brent Burns ujížděl sám na branku. Montoyu ale nedokázal zakončením bekhendem překonat. Moc nechybělo a San Jose mohlo mít dnes poprvé na hokejkách vedení.
31:35'
Ještě půl minuty se bude hrát ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě, pak začne zkrácená přesilovka domácích.
31:10'
Počet hráčů na ledě se vyrovná. Hostující Timo Meier inkasuje od rozhodčích dvě minuty za vysokou hůl. Dnes poprvé budeme sledovat hru čtyři na čtyři.
30:01'
Tak tohle byla hodně rychle využitá přesilovka. Jako by Edmonton měl problém aspoň pár minut udržet vedení. Sharks vyhráli vhazování v útočném pásmu, Brent Burns poslal z modré čáry nahrávku na druhou stranu, kde stál volný LOGAN COUTURE. Kanadský forvard předvedl výtečnou střelu zápěstím, kterou vymetl pavučinky v pravém hornímu rohu zařízení Oilers. Přesilovka hostů navíc bude pokračovat. Asistence: Brent Burns, Joe Pavelski.
29:55'
Hra je ale brzy přerušena, kotouč skončil někde na tribuně.
29:43'
Tak přeci jen tu máme první vyloučení. Hned čtyři minuty za faul vysokou holí dostává domácí hokejista Drake Caggiula. A to je samozřejmě velká šance pro San Jose.
29:43'
Montoya mohl rozehrávat, jenže neriskoval a raději přikryl kotouč a přerušil hru.
29:28'
Caggiula se zkusil prosadit mezi dvěma hráči v bílém dresu. Raději ale měl ještě volit nahrávku, sám se nedokázal dostat do zakončení.
28:52'
Za chvíli budeme v polovině základní hrací doby a ještě stále čekáme na první vyloučení. Zatím sledujeme hodně ukázněnosti z obou stran.
28:28'
Hra se po vstřelené domácí brance zase uklidnila. Je jasné, že Edmonton bude takový vývoj duelu vyhovovat.
27:58'
Sharks se hned snaží oplácet stejnou mincí. Střela obránce Ryana z dálky ale moc přesná nebyla, navíc ji obrana Oilers poslala rychle do rohu.
27:44'
Jak to může být jednoduché. Oilers nevymýšleli nic zbytečné složitého. Provedli pár nahrávek po mantinelech, až kotouč dostali postupně na modrou čáru. Tam stál na ránu z první připravený obránce OSCAR KLEFBOM. Ten také okamžitě vypálil. Jeho pecka se odrazila od pravé tyče přímo za záda Martina Jonese. Hostující střídačka ještě reklamovala nedovolené bránění gólmana, ale rozhodčí to vyvrátili a branka platí. Edmonton tedy podruhé v zápase vede. Asistence: Connor McDavid, Pontus Aberg.
27:15'
Ani Nugent-Hopkins na druhé straně neuspěl. Chtěl jít dopředu, ale zbytek útočné formace domácích byl hodně daleko za hrou. A tak bylo po šanci.
26:45'
Tierneyho pokus obrana domácích vytečovala mimo hrací plochu, bude se znovu vhazovat.
26:25'
Brent Burns nahazoval směrem do levého rohu, kam si najížděl Meier. Švýcarský útočník ve službách San Jose se však po kotouč natahoval moc pozdě.
26:00'
Gólman Žraloků přerušil hru, teď je na řadě krátká komerční přestávka.
26:00'
Strome a jeho nebezpečná střela zápěstím. Kotouč možná dokonce trefil horní tyčku poté, co se odrazil od Jonesova ramena někam nahoru.
25:36'
Pokud jsme sledovali v první třetině aktivnější hru Edmontonu, nyní se nám hra vyrovnala a sledujeme přetahovanou o každý centimetr ve středním pásmu.
25:04'
Další střela v zápase pro Tomáše Hertla. Tentokrát to český útočník zkoušel z otočky, znovu ale trefil pouze připravený beton gólmana Oilers.
24:46'
Na druhé straně musí zasahovat také Montoya, ale ten neměl tolik práce jako Jones v kleci San Jose.
24:24'
Milan Lucic se dostal k odraženému puku na brankovišti. Trefil ho, ale Jonesův beton překonat nedokázal. Zatím největší šance některého z týmů ve druhé třetině.
24:05'
Pokus Evandera Kanea zápěstím má domácí brankář v lapačce. Za pár okamžiků se bude vhazovat před jeho zraky.
23:47'
Fehrova střela z dálky nebyla špatná, ale nakonec netrefila branku. San Jose v útočném pásmu dobře napadá, potřebovalo by však lepší zakončení.
23:21'
Oba týmy střídají a DeMelo čeká, až mu na křídlech najede nová útočná formace. Druhá třetina je až podezřele poklidná.
22:52'
Edmonton po delší době v útočném pásmu, konkrétně Cammalleri si dělal zálusk na střelu. Nejlepší střelecký okamžik ale prováhal, pak už zakončit nestihl.
22:19'
Znovu přerušená hra, tentokrát někdo vytečoval kotouč mezi diváky.
22:08'
Montoya si zahrál s kotoučem za brankou. Měl výhodu, že všichni hráči byli ve střední pásmu, takže mohl v pohodě zamíchat s kotoučem a podívat se, koho má najetého.
21:56'
Tentokrát icing pro změnu na druhé straně. Na začátku prostřední části se poměrně často přerušuje.
21:39'
Tomáš Hertl je dnes ve formě. Znovu se tlačil do zakončení. Dobrou střelu mu na poslední chvíli pokazil bránícího hokejista Oilers.
21:15'
Edmonton teď nikam nespěchá. Andrej Sekera si raději dvakrát rozmyslel, než rozehrál dlouhým pasem přes střední pásmo.
20:52'
Edmonton Oilers vyhazují na zakázané uvolnění.
20:37'
Joe Pavelski se chtěl dostat ke střele, avšak stále byl ještě hodně daleko od branky. Navíc kolem sebe neměl nikoho, s kým by mohl jít do kombinace.
20:08'
Sharks nahodili puk na branku, jako první tam ale byli domácí borci. Ti museli řešit pak ještě jedno nahození.
20:01'
Za chvíli odstartuje druhá třetina utkání. Dočkáme se v ní dalších branek?
Střely na branku po první třetině

Edmonton Oilers: 13

San Jose Sharks: 9
Máme za sebou první třetinu utkání. Edmonton šel brzy do vedení, když se prosadil Drake Caggiula. Jenže za hosty odpověděl český útočník Tomáš Hertl, který udeřil z přečíslení dva na jednoho. Budeme tedy i nadále sledovat napínavý průběh duelu. Zatím sledujeme pohledný hokej, určitě se máme na co těšit.
20:00'
19:28'
Střelou z dálky to zkoušel také hostující obránce Brent Burns, ale trefil jen prvního bránícího hokejistu před sebou. Olejáři následně vyhodili na zakázané uvolnění.
19:06'
Běží poslední minuta první třetiny. Další střelu na branku si připsal Tomáš Hertl, na jeho pokus zápěstím Montoya tentokrát moc dobře viděl.
18:51'
Nugent-Hopkins dostával od McDavida nahrávku do tutovky. Puk mu ale sjel do špatného střeleckého úhlu, takže Jonese u tyče nepřekonal. Zmařil velikou šanci.
18:21'
Trojice hokejistů Oilers si vyměnila puk v pravém rohu, ještě před zakončením o něj přišla. Sharks jsou na konec první třetiny mnohem důslednější.
17:50'
Brent Burns vyhodil přes všechny čáry, ale puk se sotva došoural za branku, takže nepůjde o icing. Hosté tím pádem mohou poslat na led čerstvé síly.
17:16'
Russell získal nahozením útočné pásmo pro Edmonton. Ale se zakončením domácích už je to horší, Martin Jones delší dobu čeká na nějaký zákrok.
16:37'
Montoya musel likvidovat pokus Melkera Karlssona, ještě předtím ho prověřil také Joakim Ryan. Ale skóre zatím zůstává vyrovnané.
16:08'
Domácí vyhazují přes všechny čáry. Ovšem s tečí, takže se nejedná o zakázané uvolnění.
15:44'
Evander Kane čekal, zde se mu před brankovištěm uvolní někdo na přihrávku. Jenže neuvolnil a nedávná posila San Jose musel postupovat sama.
15:13'
Andrej Sekera si musel dávat pozor na napadajícího Donskoie, nakonec nápor finského útočníka zvládl.
14:36'
McDavid si dělal zálusk na další střelecký pokus, dvojice hráčů Sharks ho ale brzy o šanci připravila. Rozhodně se v první periodě nehraje žádný obranný hokej.
14:20'
Ještě jedna komerční pauza v první třetině, pak už budeme pokračovat ve zbytku úvodní části.
14:20'
Timo Meier se protáhl sám mezi dvěma bránícími hráče kanadského týmu, poslední klička mu ale nevyšla. Takže se vůbec nedostal do zakončení.
13:58'
Kotouč končí v ochranné síti, vhazovat se musí na stejném místě jako před chvílí.
13:35'
Velká možnost i na druhé straně. Kapitán San Jose Joe Pavelski napálil nečekanou střelou pravou tyčku branky Oilers. Al Montoya měl docela štěstí.
13:12'
Pakarinen zůstal nehlídaný mezi kruhy, což se hostům málem nevyplatilo. Kdyby mířil o něco přesněji, klidně mohl kotouč pověsit zápěstím pod horní tyčku.
12:42'
Kotouč končí vytečovaný na domácí střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.
12:29'
Oscar Klefbom chtěl nahrávat, ale všechny spoluhráče vepředu měl obsazené. A tak vyzkoušel aspoň dělovku od modré čáry, přestože se nacházel v nevýhodné pozici.
11:50'
Lucicova střela z úhlu nebyla vůbec špatná, jenže o pár centimetrů minula Jonesovu branku. Maskovaný muž Sharks nemusel vůbec zasahovat.
11:36'
Domácí si nyní dávají daleko větší záležet s rozehrávkou než v prvních minutách zápasu.
11:05'
Mikkel Boedker dělal nepříjemný život pro Edmonton na pravém kruhu. Tam ale zůstal sám proti dvěma soupeřům, nikdo další mu nepomohl. Proto pak o kotouč přišel.
10:51'
Al Montoya má kotouč v rukavici a přerušuje hru. Na řadě je krátká komerční pauza.
10:50'
Teď už McDavid z pravého kruhu sám zakončoval zápěstím, přestřelil však horní tyčku.
10:16'
Obě strany střídají, do hry skočila zpátky McDavidova formace. Kapitán domácích zkusil samostatný průnik, to se mu ale nevyplatilo.
09:48'
Už se zase hraje hodně dlouho bez přerušení, využít toho zkouší nahozeními na branku Edmonton.
08:03'
Zatím jsme svědky poměrně zajímavého průběhu utkání. San Jose Sharks si doposud moc velkých šancí nevytvořili. Jakmile ale pláchli do přečíslení dva na jednoho, hned se prosazují a srovnávají skóre na kostce. Český útočník TOMÁŠ HERTL dostal nahrávku na levou stranu od kanadského forvarda Coutureho. Ten odchovanci pražské Slavie předložil puk na zakončení takřka před prázdnou branku. Začínáme tak výsledkově od začátku. Asistence: Logan Couture, Mikkel Boedker.
07:26'
McDavid našel mezi kruhy volného Nugenta-Hopkinse. Druhý jmenovaný forvard Oilers ale nestačil zpracovat kotouč tak, aby mohl rychle zakončovat bekhendem.
06:58'
Vlasic vyzkoušel dělovku z dálky, někdo ji ale vytečoval mimo kluziště. Takže z toho je pouze další vhazování, tentokrát v hostující útočné třetině.
06:48'
Kotouč vytečovaný někam mezi diváky, my nyní budeme sledovat první komerční pauzu.
06:32'
San Jose Sharks vyhazují pod tlakem jen na zakázané uvolnění, bude se znovu vhazovat před jejich gólmanem.
06:24'
Edmonton se točí v útočném pásmu kolem mantinelu, ale bude potřebovat častěji zakončovat.
05:51'
Zack Kassian zpátky na ledě. Znovu je ho plné hřiště, tentokrát na sebe natáhl dvojici hokejistů v bílých dresech.
05:20'
Teď už ale komplikace pro gólmana Oilers. Timo Meier nepříjemně dorážel puk na brankovišti a moc mu nechybělo, aby ho dopravil až za brankovou čáru.
04:50'
Montoya nadále čeká na větší práci. Nadále platí, že hosté zkoušejí nahazovat kotouče z dálky a spíše na náhodu.
04:24'
Už se hrálo docela dlouho bez přerušení, a tak nebylo divu, že oba týmy byly rádi, když puk skončil za jednou z branek a mohlo se střídat.
02:39'
Poměrně rychle sledujeme první změnu ve skóre. Výborné střídání za sebou má domácí útočník Zack Kassian. Ten nejdříve pro Oilers vybojoval útočné pásmo, hned poté se blýskl výbornou nahrávkou zpoza Jonesovy klece. Zadovkou předložil kotouč na hokejku u tyče připraveného spoluhráče. Nebyl jím nikdo jiný než DRAKE CAGGIULA. Ten už bez větších komplikací překonal maskovaného muže San Jose. Sharks tak musí dohánět. Asitence: Zack Kassian, Jujhar Khaira.
02:25'
Dobrá práce Kassianova práce. Útočník Oilers tam oklamal hned dva hráče Žraloků.
02:07'
Logan Couture chtěl překvapit obranu soupeře, ale ani on se nedostal až za modrou čáru. Rozehrávka hostujícího týmu na začátku duelu docela vázne.
01:36'
Teď už gólman San Jose uklidnil hru přerušení a zajištěním nového buly.
01:10'
První vážnější situace. Edmonton ujížděl do přečíslení dva na jednoho, využít toho ale nedokázal. Martin Jones zavčas sevřel betony a nepustil kotouč do sítě.
00:45'
Evander Kane to zkusil sám po levém mantinelu. Ale raději měl ještě zkusit nahrávat, protože proti sobě měl dvojici hráčů v oranžovém.
00:24'
Martin Jones má první zákrok do statistik. Nešlo o nic těžkého, jednoduše schoval do lapačky nahození z dálky.
00:06'
Jako první se na kotouč dostali hosté. Pavelski ale pouze nahodil puk směrem k zadnímu mantinelu, nikdo ze Sharks se k němu nedostal.
00:01'
Už si jen poslechneme hymny a budeme moci začít.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Začneme zhruba za deset minut.

Edmonton Oilers: Montoya (Talbot) – Nurse, A. Larsson, Klefbom, Bear, Sekera, Russell – Nugent-Hopkins, McDavid, Åberg – Lucic, Draisaitl, Cammalleri – Slepyšev, R. Strome, Puljujärvi – Caggiula, Khaira, Kassian.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – J. Ryan, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – E. Kane, Pavelski, Donskoi – Hertl, Couture, Bødker – Meier, Tierney, Labanc – M. Karlsson, Fehr, Sörensen.

Rozhodčí: Chmielewski, Walsh – Murphy, Mach.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Budeme sledovat střetnutí dvou týmů Pacifické divize. Edmonton Oilers vyzvou San Jose Sharks, kteří v boji o play-off počítají každý bod.

Tomáš Hertl (SJS) (16+19)
Andrej Sekera (EDM) (0+4)
Předchozí vzájemné utkání

Týmy se spolu naposledy utkaly na konci února. San Jose Sharks doma přivítali Edmonton Oilers a zvítězili jednoznačně 5:2.
EDMONTON OILERS

Měli patři mezi hlavní kandidáty na Stanley Cup, jenže stal se přesný opak. Edmonton Oilers dali zapomenout na loňskou zdařilo sezonu. Do play-off by jim v současné situaci pomohl snad jen zázrak. Teoretické naděje sice kanadský výběr stále drží, ale už jen v rovině matematiky. Edmontonu patří až šestá pozice Pacifické divize, favority jsou nyní jiné mančafty. Dlužno však podotknout, že Olejáři rozhodně nic nezabalili. V posledních zápasech se jim daří, mimo jiné předčili Minnesotu Wild (4:1), New York Islanders (2:1 po samostatných nájezdech) nebo Arizona Coyotes (4:3 po prodloužení). Edmontonské může jen mrzet, že ještě v období kolem přelomu starého a nového kalendářního roku více nezabrali.

V popředí kanadského bodování Oilers zůstává mladý kapitán Connor McDavid, ale hodně branek a asistencí sbírají také další. Mezi nimi Leon Draisaitl, Ryan Nugent-Hopkins nebo Milan Lucic.
SAN JOSE SHARKS

Chcete sledovat pravé hokejové drama? Tak kontrolujte tabulku Pacifické divize NHL před koncem základní části. Tam se totiž dějí věci. Nikdo nemá nic jisté a rozestupy ve vrchních patrech pořadníku jsou jen minimální. Boj o play-off nadále hoří. San Jose Sharks se mohli malinko uklidnit po minulém utkání, v němž porazili Detroit Red Wings 5:3 a odskočili tak rivalům Anaheim Ducks na rozdíl tří bodů. V současnosti Žralokům patří druhé políčko, avšak s velkou ztrátu na první Vegas Golden Knights. Kalifornskému celku se poslední dobou docela daří. Z předchozích dvou utkání dotáhl do vítězného konce dvě, kromě Detroitu předčil 2:0 St. Louis Blues. Avšak také doma padl 0:2 s Washingtonem.

Kanadské bodování San Jose vede kapitán Joe Pavelski (18+37), následovaný produktivním obráncem Brentem Burnsem (10+43) a Loganem Couturem (27+22).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.