NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Carolina - 3. dubna 2018   01:40

Florida
Florida
04:03' Weegar (McCann, Malgin) • 19:51' Dadonov (Trocheck, Barkov) • 52:02' Petrovic
3:2
(2:1, 0:1, 1:0)
Carolina
Carolina
03:44' T. van Riemsdyk  (B. McGinn, Williams) • 33:48' D. Ryan  (Stempniak, Dahlbeck)
Florida
Walsh, Peel – Devorski, Nagy
BB&T Center, Sunrise
Carolina

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Alex Petrovic (FLA): 1+0
2. Roberto Luongo (FLA): 26 zák., 2 góly, úsp. 92,9%
3. Scott Darling (CAR): 32 zák., 3 góly, úsp. 91,4%
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

-
Je dobojováno. Vyrovnané utkání mezi Floridou a Carolinou nakonec rozhodla až třetí třetina, v níž poslal Floridu do vedení 3:2 Alex Petrovic a Hurricanes už na tento gól nenašli odpověď. Panthers se tak udrželi v boji o play-off, už zítra rovněž od 1:30 je ale čeká suverén Západní konference z Nashvillu.
59:01'
Michael Matheson posílá černou pryž do útočné třetiny, hostům se čas na vstřelení vyrovnávacího gólu začíná rychle krátit.
58:20'
Hanifinovo nahození od modré několikrát změnilo směr, k Luongovi se ale puk ani nedostal a domácí následně dostali kotouč do bezpečí.
57:35'
Panthers pod tlakem vyhodili puk na zakázané uvolnění, po přerušení hry už se Scott Darling odebral na střídačku.
57:03'
Petrovic opět pálil z pravého kruhu, zadák se srbskými kořeny ale tetokrát vůbec neměl seřízená mířidla.
56:25'
Pokus Justina Williamse z vrcholu pravého kruhu byl zblokován, svěřenci Boba Boughnera už zakládají další protiakci.
55:46'
Hurricanes toto oslabení s přehledem ubránili a na vyrovnání jim zbývá něco málo přes čtyři minuty. Dostanou se ještě k závěrečnému tlaku?
55:13'
Kotouč opět letí až k Luongovi, tentokrát se o to postaral zkušený Lee Stempniak.
54:12'
Jordan Staal vyhodil černou pryž přes všechny čáry, hosté se v tomto oslabení zatím s přehledem brání.
53:37'
Brankář Scott Darling (CAR) zbytečně podrazil jednoho z hráčů Floridy, dvouminutový trest za něj půjde odpykat Justin Williams.
53:26'
Zdá se, že vstřelená branka domácí ještě více povzbudila. Před Darlingem se zničehonic zjevil Vincent Trocheck, jemuž se ale nepodařilo zakončit podle představ.
52:02'
Florida právě vstřelila branku!
Necelých osm minut před koncem třetí třetiny se Panthers znovu ujímají vedení. ALEX PETROVIC se zmocnil puku u pravého hrazení a bez váhání ho poslal na Darlinga, který měl zakrytý výhled a nestihl zasáhnout. Bez asistence.
50:55'
Hanifinovo nahození od modré si Roberto Luongo pohlídal, následná protiakce Panthers ale neměla dlouhého trvání.
50:22'
Hra byla po delší doě přerušena, načež hlasatel v BB&T Center ohlásil další komerční přestávku.
49:49'
Malgin pod tlakem jen vyhodil kotouč z pásma a odjel střídat, následně se hosté díky Dahlbeckovi usadili zpět v útočné třetině.
48:57'
Fleuryho příliš prudká rozehrávka doletěla až na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí před Scotta Darlinga.
48:12'
Sebastian Aho z ostrého úhlu netrefil mezírku mezi Luongovými betony a svěřenci Boba Boughnera už míří zase kupředu.
47:34'
Colton Sceviour přišel o puk ve středním pásmu, černou pryž nyní drží hosté a pomalu rozehrávají protiakci.
46:08'
Na konci rychlé protiakce Canes stál mladý obránce Haydn Fleury, jehož pokus z mezikruží ale Luonga nevystrašil a následovat bude komerční přestávka.
45:41'
Pysyk vyčkává za vlastní brankou na dostřídávající spoluhráče, v posledních minutách sledujeme velmi vyrovnané utkání.
44:53'
Sebastian Aho to zkusil z prakticky nulového úhlu, navzdory nečekanému odrazu puku o hrazení si ale Luongo dokázal poradit.
44:20'
Jared McCann ujel po pravém křídle a nakonec vyřešil tuto rychlou protikaci domácího celku střelou z vrcholu kruhů, Darling si ale bez potíží poradil.
43:48'
Další akci Panthers založil z hloubi vlastní třetiny Denis Malgin, jemuž ale rozehrávka nevyšla a u kotouče jsou znovu hosté.
42:51'
Brock McGinn se bleskurychle vydal za nepovedenou rozehrávkou jednoho ze svých spoluhráčů a podařilo se mu odvolat zakázané uvolnění.
42:05'
Mladík Zykov obral o kotouč Barkova a užuž se chystal ke střele, jeden z bránících hráčů Cats mu ale na poslední chvíli zablokoval hůl.
40:44'
Po nepovedené rozehrávce kotouč vyletěl mimo ze hřiště, následovat bude další vhazování poblíž Roberta Luonga.
40:01'
Zatímco v první třetině Florida přestřílela Carolinu 19:10, v té druhé Canes svého soupeře v této statistice předčili a zaslouženě se dočkali vyrovnání na 2:2 z hokejky Dereka Ryana. Dvacet minut před koncem základní hrací doby je tak vše stále otevřené! Třetí třetina začne ve 3:29, tak si to nenechte ujít.
40:00'
39:31'
Aaron Ekblad neměl komu přihrát, a tak jen poslal puk do útočného pásma tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění.
38:24'
V závěru druhé třetiny je hra plná nepřesností na obou stranách, oba brankáři jsou v posledních minutách prakticky bez práce.
37:49'
Průnik Di Giuseppeho čistě zastavil Mark Pysyk, jeho následná rozehrávka ale skončila jen na hokejce Scevioura.
36:58'
Nepovedená Dahlbeckova rozehrávka skončila až za Luongovou svatyní, zakázané uvolnění ale odpískáno nebylo a domácí musejí pokračovat ve hře.
36:11'
Mathesonovo nahození do předbrankového prostoru nikoho v červeném dresu nenašlo a na opačnou stranu už vyráží Joakim Nordström.
34:18'
Následně jsme byli svědky bitky mezi Weegarem (FLA) a McKeownem (CAR). Oba vyfasovali pětiminutové tresty, Roland McKeown ale navíc dostal i dvě minuty za vyprovokování bitky a navrch deset minut za nesportovní chování. Přesilovka Hurricanes se tak nekoná...
34:18'
Hosté si navíc zahrají přesilovku, MacKenzie Weegar (FLA) půjde pykat na dvě minuty za vražení na hrazení.
33:48'
Carolina právě vstřelila branku!
Hurricanes jsou za svou aktivitu nakonec přeci jen odměněni vyrovnávací trefou. Lee Stempniak už mohl z levého kruhu střílet, místo toho ale ještě posunul kotouč na rozjetého DEREKA RYANA, který se tváří v tvář Luongovi nezmáýlil! Asistence: Lee Stempniak a Klas Dahlbeck.
33:18'
V posledních minutách hosté začínají vystrkovat růžky, ani tentokrát ale z jejich pobytu v útočném pásmu žádné nebezpečí pro Luonga nepramenilo.
32:21'
Jeff Skinner se šikovně prokličkoval až před Luonga, domácí útočník byl ale pozorně bráněn a nakonec vůbec nevystřelil.
31:40'
Vincent Trocheck poslepu našel v předbrankovém prostoru Bjugstada, který ale na Darlinga ze skvělé palebné pozice nevyzrál!
31:17'
Sceviour s MacKenziem nedokázali udržet kotouč v útočném pásmu, o chvilku později navíc Cats vyhodili puk na další icing.
30:10'
Po souvislém tlaku Canes Luongo radši přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.
29:47'
Nyní už sudí Walsh s Peelem do své píšťalky foukli, a to kvůli zakázanému uvolnění v podání Hurricanes.
29:03'
Už se hraje setsakramentsky dlouho bez přerušení, momentálně sledujeme další pokus domácích hráčů o usazení se v útočném pásmu.
28:16'
Brock McGinn z mezikruží zakončoval rychlý protiútok Hurricanes, po jeho střele ale ležící floridský brankář zasahovat nemusel.
27:01'
Po necelé polovině zápasu vede Florida i na střely na branku, a to celkem jednoznačně 21:14. Domácí jsou aktivnější a je vidět, že dva body potřebují jako sůl.
26:03'
Na konci bleskové protiakce Hurricanes stál Joakim Nordström, ani on ale na pozorného Luonga nevyzrál.
25:20'
Barkov vyslal na zteč Jevgenije Dadonova, toho ale na útočné modré zradilo zpracování.
24:23'
Teuvo Teräväinen z levého kruhu otestoval Luongovu pozornost, zkušený strážce floridské svatyně ale be sebemenších problémů zakročil.
23:36'
Roberto Luongo po pokusu dnes velmi aktivního Di Giuseppeho pro jistotu přerušil hru, následovat bude vhazování po jeho levé ruce.
23:05'
Scott Darling lehce zaváhal, po nenápadném nahození ze středního pásma se mu ale nakonec podařilo rozehrát protiakci Canes.
22:27'
Už se hraje dlouho bez přerušení. Druhá třetina zatím mnoho vzruchu nenabídla, hra se bez efektu stěhuje ze strany na stranu.
21:39'
Napadající Aleksander Barkov znemožnil Brocku McGinnovi rozehrávku, svěřenci kouče Boughnera už se pomalu usazují zpět v útočném pásmu.
20:41'
Slavinovo nahození od levého mantinelu si Roberto Luongo pohlídal, načež se Skinnerovi již nepodařilo udržet puk v útočném pásmu.
20:01'
Carolina se dokázala ujmout vedení už ve čtvrté minuty zápasu zásluhou Trevora van Riemsdyka, ani ne o půl minuty později se však podařilo vyrovnat Weegarovi a devět sekund přes první sirénou dokonal obrat ve skóre Dadonov. Druhá třetina začne ve 2:36, tak si to nenechte ujít!
20:00'
19:51'
V samotném závěru první třetiny si obrana Caroliny nedokázala obsadit JEVGENIJE DADONOVA, který zůstal zcela sám před Darlingem a po povedené přihrávce od Trochecka poslal Floridu do vedení! Asistence: Vincent Trocheck a Aleksander Barkov.
19:27'
Elias Lindholm (CAR) byl vyloučen na dvě minuty za hákování, domácí si tak dnes poprvé zahrají v početní výhodě.
17:59'
Po Skinnerově průniku po levém křídle křídelník Carolina vypálil z ostrého úhlu, na Roberta Luonga si ale nepřišel.
16:57'
V posledních minutách se na ledě nic převratného neděje. Nic na tom nezměnila ani akce Huberdeaua s Bjugstadem, kteří uvízli v osajdu.
16:03'
Malginův návrat na led už se blíží a Panthers zatím ve své první dnešní přesillovce nic zajímavého nevymysleli.
15:04'
Aho si na levém kruhu nedokázal zpracovat prudce letící přihrávku a Yandle posléze vyhodil kotouč přes všechny čáry.
14:10'
Denis Malgin (FLA) zbytečně podrazil Williamse, za což si vykoledoval dvouminutový trest.
13:42'
Bránící hráči Caroliny teď úplně zapomněli na Alexe Petrovice, jehož ránu z pravého kruhu si ale Scott Darling pohlídal.
13:19'
Valentin Zykov nedosáhl na prudkou přihrávku od Aha a hráči v červených dresech už zakládají další protiútok.
12:40'
Na konci rychlé protiakce Canes stál zkušený Justin Williams, jehož dělovku z voleje ale zastavila pravá tyč!
12:06'
Včetně toho dnešního odehraje Florida v základní části už jen pět zápasů, tribuny BB&T Center jsou ale sotva poloprázdné...
11:18'
Roberto Luongo nadvakrát ukryl ve své náruči nahození Di Giuseppeho, následovat bude vhazování po pravici domácího brankáře.
10:03'
Po nepřehledném závaru před Luongem domácí vyhodili puk do bezpečí tak šikovně, že byl Scott Darling nucen radši přerušit hru.
09:16'
Z individuální akce Bjugstada žádné nebezpečí pro Canes nepramenilo, důrazného domácího útočníka nakonec dokázal odstavit od puku van Riemsdyk.
07:44'
Haydn Fleury pro jistotu vyhodil puk až na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Scotta Darlinga.
06:57'
Pysykovu střelu od modré omylem zblokoval jeho spoluhráč Nick Bjugstad, hráči v červených dresech ale ještě pokračují v kombinaci v útočné třetině.
06:01'
Williamsovi se nepodařilo rozehrát, volného kotouče se ale nakonec ujali hostující zadáci a oba týmy nyní mohou v klidu vystřídat.
05:02'
Svěřenci Boba Boughnera se znovu usadili v útočném pásmu, tentokrát se jim ale nepodařilo Darlinga ohrozit.
04:03'
Vedení Caroliny ale vydrželo jen pár sekund, začínáme opět od nuly! McCann našel na vrcholu kruhů rozjetého MACKENZIEHO WEEGARA, jenž si najel až před Darlinga a přesnou střelou mu nedal šanci zasáhnout. Asistence: Jared McCann a Denis Malgin.
03:44'
Hosté se rychle ujímají vedení! Brock McGinn sice ještě z předbrankového prostoru na Luonga nevyzrál, k dorážce se ale ještě dostal TREVOR VAN RIEMSDYK, který si poradil chladnokrevně. Asistence: Brock McGinn a Justin Williams.
02:42'
Colton Sceviour měl na hokejce úvodní gól utkání, jeho rána z pravého kruhu ale orazítkovala břevno!
02:10'
Sebastian Aho z ostrého úhlu Luonga nepřekonal a protiakci Panthers už pomalu zakládá Mark Pysyk.
01:37'
Phillip Di Giuseppe ujel po levém křídle, načež se Hurricanes usadili v útočném pásmu, to ale museli záhy zase opustit.
00:43'
Narážečka Trochecka s Huberdeauem nakonec k ohrožení Darlingovy svatyně nevedla, první jmenovaný si nedokázal prudký pas zpracovat.
00:01'

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Ekblad, Matheson, Pysyk, Weegar, Petrovic – Dadonov, Barkov, Bjugstad – Huberdeau, Trocheck, J. McGinn – Vatrano, McCann, Malgin – Haley, MacKenzie, Sceviour.

Carolina Hurricanes: Darling (C. Ward) – Slavin, Dahlbeck, Hanifin, T. van Riemsdyk, H. Fleury, McKeown – Zykov, Aho, T. Teräväinen – B. McGinn, J. Staal, Williams – Skinner, E. Lindholm, Di Giuseppe – Nordström, D. Ryan, Stempniak.

Rozhodčí: Walsh, Peel – Devorski, Nagy.
CAROLINA HURRICANES

Carolině už do konce základní části zbývají odehrát jen tři zápasy. Svěřenci Billa Peterse ztratili už i teoretickou naději na postup, jejich ztráta na New Jersey je už dvanáctibodová. S průběhem této sezóny nebudou příznivci Canes zcela spokojeni, tým se nepodívá do vyřazovacích bojů a navíc bude hledat nového generálního manažera. V sestavě Hurricanes se ale zabydlela plejáda mladých a nadějných hokejistů, na nichž bude klub z města Raleigh na dlouhá léta dopředu stavět.