NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Minnesota - 6. prosince 2017   04:00

Kings
Kings
34:24' Muzzin (Doughty, N. Shore) • 44:35' Gáborík (Kopitar, D. Brown) • 52:38' Kempe (Folin, Doughty) • 54:00' Gáborík (Kopitar) • 59:04' Kopitar (Martinez, Doughty)
5:2
(0:0, 1:2, 4:0)
Minnesota
Minnesota
30:30' Coyle  (Stewart, Winnik) • 35:34' Ennis  (Z. Mitchell, Cullen)

3. Anže Kopitar (LAK) 1+2
Statistiky: Střely na bránu: 28-21; Zablokované střely: 11-13; Vhazování: 58%-42%; Hity: 21-27; Přesilové hry: 1/3-0/1; Trestné minuty: 7-11.
Wild vstupovali do třetí třetiny s jednobrankovým vedením, jenže v poslední části utkání se dvakrát prosadil Marián Gáborík, který nejprve vyrovnal na 2:2 a poté zvyšoval na 4:2. Slovenský útočník dosáhl na úctyhodný milník, když v NHL vstřelil 400 gólů, zaznamenal 400 asistencí a celkem již tedy nasbíral 800 kanadských bodů. Konečný výsledek ve Staples Center. Los Angeles Kings 5 Minnesota Wild 2.
59:04'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
ANŽE KOPITAR si u střídaček zpracoval puk a poté zamířil zápěstím do prázdné brány! Asistence: Alec Martinez a Drew Doughty.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:38'
Devan Dubnyk je opět na střídačce a Kings to zkouší bez brankáře i hru v oslabení!
58:24'
Marián Gaborík si najížděl před bránu na přihrávku Anžeho Kopitara, jenže puk byl přizvednut do ochranné sítě.
57:56'
Marián Gáborík se ve středním pásmu natahoval po puku a zřejmě mě střelou do prázdné brány zkompletovat hattrick, Eric Staal mu to ale neumožnil a dostal dvě minuty za hákování.
57:46'
Devan Dubnyk přeskočil mantinel a je na střídačce! Wild zkouší zdramatizovat zápas ve hře bez brankáře.
57:23'
Tyler Toffoli se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru poté, co na opačné straně Eric Staal střelou z pravého kruhu minul vzdálenější levou tyč. Komerční přestávka.
55:23'
Marián Gáborík v zámořské NHL vstřelil svůj jubilejní 400. gól. Úctyhodný milník a obrovská gratulace!
54:59'
Hra byla přerušena a za dvoubrankového vedení Kings následuje krátká reklamní přestávka.
54:30'
Jonathan Quick si snadno poradil s nahozením Wild od modré čáry a přerušil hru.
54:00'
Anže Kopitar vyhrál vhazování a MARIÁN GÁBORÍK přes klubko těl napřáhl ke střele, která se na přední tyči od hole Ryana Sutera odrazila v bližším horním rohu brány do pravé tyče a poté do sítě! Asistence: Anže Kopitar.
53:57'
Hra byla přerušena kvůli zakázanému uvolnění Wild a na řadu přichází reklamní přestávka.
52:38'
ADRIAN KEMPE na levém křídle nahodil od hrazení puk diagonálně před bránu, kde se na vzdálenější pravé tyči od brusle jednoho z hráčů Wild odrazil mezi betony překvapeného Devana Dubnyka! Kings otočili skóre a vedou 3:2! Asistence: Christian Folin a Drew Doughty.
51:12'
Jonny Brodzinski měl na svědomí další šanci, Devan Dubnyk ale jeho střelu z vrcholu mezikruží vyrazil.
49:47'
Jake Muzzin se ocitl v blízkosti levé tyče v šanci, Devan Dubnyk ho ale dokázal vychytat.
49:23'
Kings se ocitli pod tlakem a po nepřesné přihrávce vyhodili puk nechtěně na zakázané uvolnění.
49:13'
Matt Dumba v mezikruží napřáhl k prudké ráně s příklepem, kterou zablokoval obětavý Tanner Pearson.
48:32'
Anže Kopitar napřáhl vnitřním oblouku levého kruhu pro vhazování ke krásné střele zápěstím, která se od horní tyče odrazila zpět do hry!
47:58'
Vyloučený Alec Martinez je zpět na ledě a Minnesota první přesilovou hru v zápase využít nedokázala.
47:13'
Další vyhození směrem dolů, tentokrát se o něj postaral Tanner Pearson. Skvělá hra v oslabení.
46:44'
Drew Doughty odvedl v obraně dobrou práci a podél střídaček puk vyhodil až za bránu Devana Dubnyka.
45:58'
Alec Martinez dostal dvě minuty za hákování a Minnesota si zahraje první přesilovou hru v zápase.
44:35'
MARIÁN GÁBORÍK dokonale využil přihrávky Anžeho Kopitara z pravého kruhu pro vhazování a po parádně sehraném přečíslení dva na jednoho na vzdálenější levé tyči z úhlu zamířil bez přípravy do odkryté brány! Asistence: Anže Kopitar a Dustin Brown.
43:44'
Jason Zucker na levém křídle zpětnou přihrávkou hledal na modré čáře Ryana Murphyho, jenže ten ještě nebyl v útočném pásmu a vzápětí se ocitl v ofsajdu.
42:59'
Oba týmy odjely střídat a Trevor Lewis napálil puk ze středního pásma do útočné třetiny, aby získal ještě trochu času.
41:17'
Útok Wild zastavilo postavení mimo hru a Marián Gáborík na střídačce vzteky praštil lahví s vodou. Kings se dnes zatím příliš nedaří a těsně prohrávají.
40:46'
Jonas Brodin vypálil ihned po vhazování od modré čáry a Jonathan Quick vkleče puk vyrazil betony.
40:43'
Kings se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk zamířil na zakázané uvolnění hra přerušena.
40:19'
Ve Staples Center před pár okamžiky začala závěrečná část utkání, ve které se Kings budou snažit smazat jednobrankový náskok hostujících hokejistů Minnesoty.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 20-16; Zablokované střely: 6-7; Vhazování: 62%-38%; Hity: 17-20; Přesilové hry: 0/2-0/0; Trestné min.: 5-9.
Třetí třetina začne přibližně v 6:10.
Ve Staples Center po bezbrankové první třetině začaly padat branky, když na úvodní gól Charlieho Coylea z poloviny utkání odpověděl nádhernou střelou Jake Muzzin, jenže ještě před druhou přestávkou vrátil Wild ztracené vedení po rychlém vybruslení zpoza brány Tyler Ennis. Skóre po druhé třetině v Staples Center v LA. Los Angeles Kings 1 Minnesota Wild 2.
40:00'
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
37:33'
Hra byla přerušena. Tentokrát kvůli zakázanému uvolnění hokejistů Los Angeles Kings.
36:53'
Nick Shore a poté Tyler Toffoli se snažili před bránou z blízkosti propasírovat puk za záda Devana Dubnyka, brankář Wild ale rychle jako kočka oběma rukama přikryl volný puk!
36:37'
Anže Kopitar dobře vypálil z levého kruhu, Devan Dunbyk byl ale pozorný a puk ukryl ve své lapačce.
35:57'
Hra byla přerušena a ve Staples Center musí dojít během komerční přestávky k výměně plexiskla. Chvíli se hrát nebude.
35:34'
Minnesota právě vstřelila branku!
TYLER ENNIS si zpoza brány vyjel k pravé tyči, kde sice na přední tyči napoprvé Devana Dubnyka nepřekonal, napodruhé už ale z blízkosti volný puk procedil za jeho záda! Minnesota podruhé v zápase vede. Asistence: Zack Mitchell a Matt Cullen.
34:24'
Drew Doughty z vrcholu pravého kruhu krásně přenesl hru na vrchol levého kruhu pro vhazování, kde JAKE MUZZIN bez přípravy práskl do puku a jeho rána s příklepem nad lapačkou Devana Dubnyka zamířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Asistence: Drew Doughty a Nick Shore.
34:02'
Střela Kings ze středního pásma byla přizvednuta do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
33:38'
Trevor Lewis si v pravém kruhu najížděl na přihrávku, puk na něj ale nepropustil pozorný Mike Reilly.
32:31'
Marián Gáborík a Anže Kopitar vyrazili do nebezpečného útoku, nakonec z něho ale nic nebylo.
30:30'
Daniel Winnik na pravém křídle přenechal puk zadovkou Chrisovi Stewartovi, který si najel do pravého kruhu pro vhazování, a CHARLIE COYLE po jeho nahození z ostrého úhlu usměrnil puk z blízkosti v jízdě pod horní tyč! Minnesota udeřila jako první a vede ve Staples Center 1:0. Asistence: Chris Stewart a Daniel Winnik.
29:20'
Christian Folin na pravém křídle zavezl puk do útočného pásma a od hrazení napřáhl ke střele zápěstím, kterou klečící Devan Dubnyk snadno zastavil.
28:23'
Vyloučený Matt Dumba je zpět na ledě a Minnesota úspěšně přečkala i druhé oslabení v zápase.
28:18'
Mikael Granlund v oslabení tvrdě vypálil z levého kruhu a jeho rána s příklepem zamířila nad bránu.
27:49'
Wild vyrazili v oslabení do přečíslení 3 na 2, jenže Jason Zucker nepřesně přihrál.
27:24'
Kings se opět nedokázali prosadit a Wild se podařilo puk vyhodit až za bránu Jonathana Quicka.
26:23'
Matt Dumba dostal dvě minuty za hákování a Los Angeles si zahraje po krátké reklamní přestávce druhou přesilovou hru.
25:06'
Mike Reilly se ocitl po vhazování v útočném pásmu po zakázaném uvolnění Kings ve slibné šanci, Jonathan Quick ale jeho střelu mířící do bližšího levého horního rohu brány pravým ramenem skvěle vyrazil!
24:36'
Devan Dubnyk zastavil střelu Dereka Forborta od modré čáry a poté si poradil i s dorážka Christiana Folina, která přišla z pravého kruhu pro vhazování!
24:14'
Tyler Ennis se ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, jenže Jonathana Quicka nepřekonal a dorážka minula levou tyč.
23:31'
Kings se pokusili na levém křídle skórovat z ostrého úhlu a Devan Dubnyk na přední tyči vyrazil puk za svou bránu. Oba brankáři stále chytají spolehlivě a bezchybně.
23:18'
Wild na levé straně vystřelili z levého kruhu pro vhazování a Jonathan Quick vyrážečkou puk vyrazil.
22:59'
Jake Muzzin zkusil vypálit ihned po vhazování od modré čáry, jeho střela zápěstím ale byla zablokována.
22:55'
Další zakázané uvolnění a opět na straně domácích hokejistů Los Angeles Kings.
22:47'
Kings se ocitli pod mírným tlakem a po nepřesné přihrávce podél hrazení vyhodili puk na zakázané uvolnění.
22:04'
Derek Forbort na levém křídle vypálil od modré čáry a Devan Dubnyk jeho táhlý pokus ukryl v náručí.
21:57'
Trevor Lewis na levém křídle bekhendovou přihrávkou z ostrého úhlu hledal před bránou najíždějícího Mariána Gáboríka, slovenský útočník ale na prudký puk nedosáhl.
20:01'
Rozhodčí ve středovém kruhu s pomocí sněhu a puku zpravili díru v ledu a ve Staples Center začala druhá třetina.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-8; Zablokované střely: 5-3; Vhazování: 65%-35%; Hity: 10-9; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 5-7.
Druhá třetina začne přibližně v 5:13.
Kings si během úvodní třetiny zahráli jednu přesilovou hru, kromě bitky jsme se ale žádného velkého vzrušení nedočkali. Oba brankáři chytají skvěle, a tak do druhé části budeme vstupovat za bezbrankového stavu. Skóre po první třetině. LA Kings 0 Minnesota Wild 0.
20:00'
19:14'
Jake Muzzin na levém křídle od modré čáry nahodil puk na vzdálenější pravou tyč, kde se puk pokoušel sklepnout mezi betony Devana Dubnyka z blízkosti Anže Kopitar! Marně!
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:23'
Jonathan Quick si snadno poradil s nahozením Tylera Ennise a podržel puk v náručí.
18:01'
Ryan Murphy se ocitl u levé tyče ve slibné šanci, jenže Jonathan Quick s problémy dokázal jeho pokus nadvakrát vleže zneškodnit! Komerční přestávka.
17:11'
A znovu Adrian Kempe, jehož pokus z vrcholu levého kruhu pro vhazování byl na přední tyči zablokován.
16:41'
Adrian Kempe na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a jeho pokus minul přední tyč brány Wild.
15:31'
Mikael Granlund zkusil vstřelit gól od modré čáry, jeho pokus zápěstím ale minul levý horní roh brány.
14:08'
Nino Niederreiter se dostal v mezikruží ke střele, kterou dobře zablokoval Derek Forbort.
13:56'
Na opačné straně mohli udeřit Wild, Jonathan Quick si ale s jejich bekhendovým pokusem z blízkosti snadno poradil.
13:45'
Derek Forbort vypálil z pravého kruhu pro vhazování a připravený Devan Dubnyk ukryl puk v lapačce.
13:34'
Rozhodčí odpískali další zakázané uvolnění a opět na straně hostujících hokejistů Minnesoty.
13:10'
Wild se ocitli v levém kruhu ve slibné šanci, jenže jejich následná střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Ještě předtím měli šanci Kings, když jejich tečovaná střela od modré čáry orazítkovala pravou tyč!
12:04'
Kings chtěli rychle rozehrát, jenže podél boxu časoměřičů vyhodili puk na zakázané uvonění.
11:45'
Jason Zucker na levém křídle vypálil z úhlu a připravený Jonathan Quick zmrazil puk v náručí poté, co jeho předchozí střelu z mezikruží vyrazil pravým betonem.
11:29'
Tyler Toffoli bez přípravy vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a vzápětí se snažil prosadit u levé tyče, jenže Devan Dubnyk v obou případech skvěle zasáhl! Komerční přestávka.
11:27'
Vyloučený Eric Staal je zpět na ledové ploše a Minnesota zásluhou Devana Dubnyka přečkala oslabení.
10:39'
Devan Dubnyk si připsal dobrý zákrok a Kings po vyhození Wild spěchali pro puk do svého obranného pásma.
09:27'
Eric Staal fauloval ihned po vhazování v obraném pásmu a dostal dvě minuty za podražení.
08:19'
Daniel Winnik se řítil do samostatného úniku, a přestože byl tísněn, jednou rukou dokázal zakončit bekhendem, Jonathan Quick byl ale pozorný a puk pravým betonem vyrazil!
07:55'
Tyler Toffoli v levém kruhu rychle vstřelil bekhendem a Devan Dubnyk opět dobře zasáhl pravým betonem.
07:39'
Kings se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru poté, co se v levém kruhu dostali ke střele a Devan Dubnyk ji na přední tyči pravým betonem vykopl.
06:56'
Anže Kopitar se na pravém křídle ocitl u hrazení proti dvojnásobné přesile a Dustin Brown napřáhl po jeho zpětné přihrávce ke střele, která byla na přední tyči zablokována.
06:36'
Wild se nepodařilo rozehrát a po zakázaném uvolnění se hra přesunula před Devana Dubnyka.
06:27'
Puk byl sražen mezi střídačky a vhazovalo se v blízkosti útočného pásma Los Angeles Kings.
06:14'
Kurtis MacDermid se pustil do bitky s Chrisem Stewartem, který ho po sérii několika úderů a pomalém začátku na chvíli dostal na kolena a stal se vítězem. Oba hráči dostali pět minut za bitku.
06:11'
Charlie Coyle na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a po zákroku Jonathana Quicka následuje reklamní přestávka, před kterou se zatím skóre nepohnulo.
05:08'
Wild na levém křídle vypálil od modré čáry a puk byl po jejich střele přizvednut do ochranné sítě.
04:24'
Anže Kopitar se ocitl před bránou ve velké šanci, jenže Devan Dubnyk dokázal jeho bekhendový pokus po rychlém sevření betonů vkleče vyrazit!
04:12'
Derek Forbort vypálil od modré čáry a Alex Iafallo po skvělé teči usměrnil puk těsně vedle pravé tyče.
03:04'
Kings po úvodní šanci vyhodili puk na zakázané uvolnění a vhazovalo se před bránou Jonathana Quicka.
02:50'
Tyler Toffoli rychle vypálil ze středu pravého kruhu pro vhazování po zpětné přihrávce zápěstím a Devan Dubnyk si připsal první zákrok.
00:09'
Puk dopadl na led a po úvodním vhazování se pískalo zakázané uvolnění, na které vyhodili puk domácí Kings.
00:01'

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Muzzin, Doughty (A), MacDermid, Martinez, Forbort, Folin – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown (A) – Pearson, N. Shore, Toffoli – Gáborík, Kempe, Lewis – J. Jokinen, T. Mitchell, Brodzinski. Hlavní trenér: John Stevens.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Dumba, Brodin, R. Murphy, Reilly, Prosser – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Niederreiter, E. Staal (A), M. Foligno – Winnik, Coyle, Stewart – Ennis, Cullen, Z. Mitchell. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Peter MacDougall, Francois StLaurent. Čároví: Trent Knorr, Vaughan Rody.
Los Angeles ve středu v noci vyzve na svém ledě v prvním ze tří domácích zápasů v řadě Minnesotu, po které v ráno pátek vyzve Ottawu a sérii domácích utkání zakončí v neděli proti Carolině. Kings se vrací do Staples Center po fantastickém čtyřzápasovém tripu, během něhož zvítězili v normální hrací době v Detroitu, Washingtonu, St. Louis a naposledy i Chicagu. Celkem hokejisté z Los Angeles vyhráli pět utkání v řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.