NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Pittsburgh - 19. ledna 2018   04:00

Pittsburgh
00:43' Hörnqvist  (Hagelin) • 40:26' Malkin  (Määttä, J. Schultz) • 50:21' Hörnqvist  (Crosby, Malkin)

3. Adrian Kempe (LAK) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 29-31; Zablokované střely: 10-14; Vhazování: 49%-51%; Hity: 31-24; Přesilové hry: 0/2-1/5; Trestné minuty: 23-6.
Šestadvacetiletý brankář Casey DeSmith se poprvé představil v bráně Pittsburghu a ve Staples Center proti Los Angeles Kings zaznamenal své první vítězství v NHL, na kterém má lví podíl. Brankář Penguins za svá záda pustil jeden jediný gól a zastavil 28 střel Kings, zatímco v útoku se dvakrát trefil Patric Hörnqvist. Vítězný gól ovšem patří Jevgenijovi Malkinovi. V dresu domácího týmu se jako jediný prosadil Adrian Kempe. Kings prohráli popáté v řadě. Konečný výsledek. Los Angeles Kings 1 Pittsburgh Penguins 3.
59:36'
Tyler Toffoli vystřelil z vrcholu mezikruží, jeho střelu ale zablokoval klečící hrdina dnešního zápasu Patric Hörnqvist.
59:00'
Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
58:43'
Kings se ocitli před bránou během oslabení v obrovské šanci, ani nadvakrát ale brankáře Pens nepřekonali! Casey DeSmith chytá dnes fantasticky a inkasoval pouze jednou.
57:53'
Anže Kopitar usedl na trestnou lavici a Kings dohrají zbytek zápasu v oslabení. Dvě minuty za sekání.
57:52'
Tyler Toffoli se vrátil zpět na led, jenže hned vzápětí byl odpískán další faul a Kings půjdou znovu do čtyř!
56:58'
Trevor Lewis mohl udeřit v oslabení, jeho střelu zápěstím mířící z levého kruhu pod horní tyč ale Casey DeSmith vyrazil.
55:52'
Tyler Toffoli zbytečně fauloval za bránou Penguins, kde podrazil Jamieho Oleksiaka, a dostal dvě minuty za podržení. Pittsburgh si v závěru zápasu zahraje přesilovou hru.
55:07'
Sidney Crosby se snažil prosadit v levém kruhu pro vhazování, jeho střela po zpětné přihrávce zpoza brány ale byla zablokována a Jonathan Quick zasahovat nemusel.
54:40'
Drew Doughty to tentokrát zkusil od modré čáry a Casey DeSmith podržel puk ve své výstroji. Prostor dostává komerční přestávka.
54:29'
Adrian Kempe napřáhl od modré čáry k nepříjemně střele s příklepem, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, Casey DeSmith ji ale dokázal levým betonem vykopnout!
54:15'
Jonathan Quick se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Sidneyho Crosbyho od modré čáry. Oba týmy střídají.
53:27'
Penguins vyhodili puk z obranného pásma a od hole jednoho z hráčů Kings se odrazil na střídačky. Komerční přestávka.
51:41'
Kyle Clifford odpykal pětiminutový trest za Dustina Browna, který byl vyloučen do konce utkání, a vrátil se z trestné lavice zpět na led.
50:55'
Trevor Lewis mohl skórovat v oslabení, střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování ale brankáře Caseyho DeSmitha nepřekonal a vzápětí se před jeho bránou strhla obrovská mela!
50:21'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Jevgenij Malkin založil kolmou přihrávkou rychlý protiútok Penguins, po kterém na vrcholu mezikruží krásně zamíchal s pukem Sidney Crosby a poté ho rozdal doprava, kde PATRIC HÖRNQVIST po nádherném oblouku bekhendem zvedl kotouč v blízkosti pravé tyče nad lapačkou Jonathana Quicka do bližšího horního rohu brány! Penguins využili přesilovou hru, která bude trvat i přes její využití. Asistence: Sidney Crosby a Jevgenij Malkin.
48:33'
Penguins vstřelili z levého kruhu pro vhazování, Jonathan Quick ale na přední tyči puk vkleče zastavil!
47:32'
Kris Letang vystřelil z vrcholu mezikruží a jeho pokus skvěle zablokoval Drew Doughty. Kotouč na chvíli zůstal ve hře, u pravé tyče ho ale rychle zmrazil pod lapačkou Jonathan Quick.
46:41'
Dustin Brown zezadu narazil na hrazení Justina Schlutze a dostal pět minut za vražení na hrazení plus trest do konce utkání. Pětiminutový trest odpyká Kyle Clifford.
46:41'
Hra byla přerušena a po velice zajímavých okamžicích utkání nás čeká krátká komerční přestávka.
46:34'
A další velká šance Penguins, kteří z levého kruhu mířili ke vzdálenější pravé tyči a Jonathan Quick absolutně nic neviděl, přesto dokázal levým betonem puk na poslední chvíli vyrazit!
45:52'
Marián Gáborík před několika okamžiky neuspěl v obrovské šanci v blízkosti pravé tyče a na opačné straně mohl udeřit podruhé v zápase Patric Hörnqvist, Jonathan Quick ale jeho střelu z mezikruží mířící pod horní tyč skvěle vyrazil!
43:50'
Vyloučení Jevgenij Malkin a Christian Folin už jsou zpět na ledě a hra po hře 4 na 4 pokračuje v plném počtu hráčů.
42:58'
Kings na levém křídle vystřelili od modré čáry a Casey DeSmith bez problému podržel puk v bráně Penguins v náručí.
42:47'
Phil Kessel se v blízkosti levé tyče ocitl ve velké šanci, z podobné pozice jako Jevgenij Malkin ale Jonathana Quicka nepřekonal! Brankář Kings puk podržel.
41:50'
Jevgenij Malkin a Christian Folin se do sebe pustili v levém kruhu obranného pásma Penguins mimo těžiště hry a oba dva byli vyloučeni shodně na dvě minuty za hrubost.
41:17'
Jake Muzzin vystřelil z vrcholu mezikruží a jeho následná střela byla těsně před bránou Penguins zablokována.
40:26'
Olli Määttä na levém křídle vystřelil od modré čáry a po zablokované střele se v kruhu pro vhazování prosadil z dorážky JEVGENIJ MALKIN, který v uvozovkách plácl do puku, jenž poté zamířil pod horní tyč! Asistence: Olli Määttä a Justin Schultz.
40:19'
Dominik Simon na začátku třetí třetiny na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu, Jonathana Quicka ale nezaskočil.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-17; Zablokované střely: 5-10; Vhazování: 54%-46%; Hity: 25-19; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné min.: 2-4.
Třetí třetina začne přibližně v 6:03.
Také prostřední část utkání ve Staples Center přinesla jeden jediný gól, o který se tentokrát postarali domácí Kings, když se po rychlém protiútoku a úniku prosadil Adrian Kempe. Dominik Simon mohl rychle vrátit Pens vedení, jenže jeho diagonální střela z levého křídla skončila na vzdálenější tyči. Skóre po druhé třetině. Los Angeles Kings 1 Pittsburgh Penguins 1.
40:00'
39:20'
Brian Dumoulin si před několika okamžiky připsal fantastický obranný zákrok a nyní ho napodobil Matt Hunwick.
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
38:06'
Kris Letang na levém křídle vystřelil po vhazování od modré čáry a Jonathan Quick si připsal rutinní zákrok.
37:50'
Dominik Simon po dlouhé kolmé přihrávce Jevgenije Malkina napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování k nádherné táhlé střele zápěstím, která se otřela o vzdálenější pravou tyč a zamířila mimo!
37:07'
Penguins se po přihrávce zpoza brány ocitli v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, jenže jejich střela skončila pod tělem spektakulárního Jonathana Quicka, který Pens ukradl gól!
36:51'
Justin Schultz se v levém kruhu dostal k odraženému puku a po krásné otočce ho bekhendem posílal nebezpečně před bránu, jeho následný pas byl ale sražen vedle levé tyče.
35:48'
Další přerušení hry poté, co Penguins podél boxu časoměřičů vyhodili puk na zakázané uvolnění.
35:37'
Kings na levém křídle bojovali ihned po vhazování usilovně o puk, který byl vzápětí přizvednut do ochranné sítě.
35:05'
Kings mohli otočit utkání rychle na svou stranu, střela z levého kruhu ale skončila ve výstroji brankáře Pens. Komerční přestávka.
34:10'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Anže Kopitar po protiútoku Kings krátkou kolmou přihrávkou od boxu časoměřičů vysunul do samostatného úniku ADRIANA KEMPEHO, který puk potáhl v rychlosti k levé tyči a z úhlu ho nad pravým betonem Caseyho DeSmitha poslal do horní části brány – 1:1! Asistence: Anže Kopitar a Jake Muzzin.
33:40'
Jamie Oleksiak před vrcholem levého kruhu pro vhazování práskl do puku, jenže zamířil pouze doprostřed brány, kde Jonathan Quick vkleče podržel puk ve svém náručí.
32:52'
Penguins vystřelili od modré čáry, jenže jejich střela hradbou těl před bránou Kings neprošla.
32:21'
Penguins po nepřesné střele Kings z pravého křídla, která minula vzdálenější levou tyč, podnikli rychlý protiútok, jenže akci úřadujících šampiónů zastavilo postavení mimo hru.
31:55'
Casey DeSmith zastavil střelu Kings od modré čáry a po jeho posledním zákroku dostává prostor reklamní přestávka.
31:49'
Alex Iafallo vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a Casey DeSmith vyrazil jeho pokus v pohodě za bránu, vzápětí to ale zkusil od modré čáry tvrdou střelou s příklepem Jake Muzzin a hostující brankář měl problémy, skvělým zákrokem ale svůj tým podržel!
31:00'
Derek Forbort v blízkosti své brány přišel o puk, Jake Guentzel ale střelou z ostrého úhlu nedokázal jeho zaváhání na pravém křídle potrestat. Stále marně čekáme na druhý gól zápasu.
30:36'
Phil Kessel se snažil prosadit v pravém kruhu pro vhazování, jenže ve své snaze nebyl úspěšný. U puku jsou Kings.
30:00'
Přesně polovina utkání je za námi a Pitttsburgh stále vede gólem, který padl po 43 sekundách utkání.
28:58'
Matt Hunwick napřáhl od modré čáry k táhlé střele, kterou připravený Jonathan Quick bez problému vyrazil mimo.
28:44'
Jamie Oleksiak bojoval před střídačkami o puk a byl úspěšný. Penguins rozehráli a po levém křídle se vydali do útoku.
27:52'
Tyler Toffoli na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a po zákroku Caseyho DeSmitha následuje komerční přestávka.
27:31'
Jake Muzzin z levého křídla nahodil puk před bránu a Alex Iafallo ho tečoval vedle vzdálenější pravé tyče.
26:40'
Dominik Simon pálil nejprve z vrcholu levého kruhu vedle vzdálenější pravé tyče a poté z pravého kruhu mezi tři tyče, Jonathan Quick ale dokázal jeho pokus vyrazit!
25:52'
Vyloučený Brian Dumoulin je zpět na ledě a Kings nesehráli přesilovou hru vůbec dobře, když se nedostali ani k jedné střele.
24:51'
Marián Gáborík přenášel hru z pravého kruhu pro vhazování doleva, jenže kombinaci Kings rozbil Justin Schultz.
23:52'
Rozhodčí podle všeho odpískali zakázané uvolnění proti Kings, jenže situace se změnila, protože Brian Dumoulin byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
23:38'
Adrian Kempe po rychlém útoku Kings vystřelil z levého kruhu nad a Casey DeSmith zasahovat nemusel.
22:05'
Marián Gáborík si najel mezi kruhy pro vhazování na krásnou přihrávku z pravého křídla a střelou zápěstím mířil těsně nad ledem k pravé tyči, Casey DeSmith ale skvěle zasáhl levým betonem a poté volný puk holí rychle stáhl pod sebe!
21:44'
Alex Iafallo vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a Matt Hunwick puk přizvedl do ochranné sítě. Hra přerušena.
21:30'
Jake Guentzel nabral na pravé straně rychlost a na přední tyči se dostal do zakončení, jeho střela z blízkosti ale mezi betony skvělého Jonathana Quicka do brány po ledě nezaplula!
20:55'
Olli Määttä na levém křídle vystřelil z úhlu a Jonathan Quick jeho střelu od hrazení vyrážečkou vyrazil za bránu.
20:23'
Penguins krásnou střelou z pravého kruhu mířili do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Jonathan Quick měl ale dobrý výhled na to, aby vyrážečkou puk vyrazil!
20:01'
Penguins vyhráli úvodní vhazování prostřední části, do které vstupují s jednobrankovým vedením.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-3; Zablokované střely: 1-4; Vhazování: 58%-42%; Hity: 13-10; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 4:10.
Patric Hörnqvist se postaral o zatím jediný gól, když po pouhých 47 sekundách otevřel skóre z první střely zápasu, a Pittsburgh bude jeho zásluhou vstupovat ve Staples Center do prostřední části s jednobrankovým vedením. Casey DeSmith je v bráně Penguins zatím bezchybný a drží čisté konto. Skóre po první třetině zápasu. Los Angeles Kings 0 Pittsburgh Penguins 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:59'
Conor Sheary byl na pravém křídle v útočném pásmu příliš rychle a Penguins bylo odpískáno postavení mimo hru.
18:34'
Marián Gáborík vystřelil v levém kruhu zápěstím a Casey DeSmith si připsal v bráně Pittsburghu další snadný zákrok.
18:09'
Kings se na pravém křídle dostali k táhlé střele, kterou Casey DeSmith bez větších potíží podržel ve svém náručí.
17:59'
Vyloučený Marián Gáborík je zpět na ledě a ani Penguins úvodní přesilovou hru v zápase nedokázali využít.
16:59'
Nick Shore vyhodil puk z obraného pásma Kings podél střídaček a do konce přesilové hry Penguins zbývá 1 minuta.
16:11'
Anže Kopitar mohl udeřit v oslabení, Casey DeSmith ale dokázal jeho střelu z pravého kruhu lapit do lapačky!
15:59'
Marián Gáborík se snažil vrátit a na útočné modré čáře fauloval. Slovenský útočník dostal dvě minuty za sekání a první přesilovou hru si v první třetině zahraje také Pittsburgh.
15:34'
Jonathan Quick zastavil nahození Penguins z pravého křídla v lapačce a po přerušení dostává prostor reklamní přestávka.
15:01'
Ani jednomu z týmů se dlouho nedařilo dostat ke střele na bránu a ani nyní se na tom nic nezměnilo, když Kings po nepřesné přihrávce vyhodili puk na zakázané uvolnění.
12:06'
Alec Martinez na pravém křídle vystřelil z prostoru mezi kruhem pro vhazování a modrou čárou a jeden z jeho spoluhráčů holí srazil puk k ledu! Kotouč poté mířil ke vzdálenější levé tyči, Casey DeSmith ho ale pravým betonem vykopl a připsal si fantastický zákrok, po kterém Kings vyhodili puk na zakázané uvolnění.
11:21'
Adrian Kempe z levého křídla nahodil puk od hrazení před bránu a Anže Kopitar ho v rychlosti po skvělé teči usměrnil těsně vedle vzdálenější pravé tyče!
11:02'
Kings krásně vystřelili z vrcholu levého kruhu pro vhazování z otočky a po drobné teči před bránou puk mířil nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, Casey DeSmith ale ukryl kotouč v lapačce a připsal si skvělý zákrok, po kterém následuje komerční přestávka!
09:29'
Kevin Gravel vystřelil z levého kruhu a Casey DeSmith na přední tyči pravým betonem vykopl puk za svou bránu.
09:09'
Jamie Oleksiak od střídaček napálil puk podél hrazení za bránu Kings, kam se vydal Jonathan Quick, aby ho zastavil.
08:43'
Kings v mezikruží útočného pásma ukradli puk Penguins a Dustin Brown se před bránou dostal k dorážce, která mířila pod horní tyč, nakonec ale byla přizvednuta do ochranné sítě!
08:19'
Sidney Crosby se snažil prosadit na pravém křídle podél hrazení, jenže Anže Kopitar k němu přistoupil a k ničemu nepustil.
07:41'
Kings spěchali do útočného pásma, jenže puk byl sražen u střídaček mimo ledovou plochu. Komerční přestávka.
05:57'
Sidney Crosby krásnou diagonální přihrávkou z levého křídla našel v pravém kruhu Olliho Määttu, jehož střela z úhlu minula těsně bližší pravý horní roh brány!
05:41'
KIngs vystřelili od modré čáry, jenže jejich pokus zamířil pouze doprostřed brány a Casey DeSmith puk podržel.
03:50'
Vyloučený Jamie Oleksiak je zpět na ledě a Kings se během úvodní přesilové hry na inkasovaný gól odpovědět nepodařilo. Patric Hörnqvist skóroval po 40 sekundách hry a Pens vedou ve Staples Center nad Los Angeles 1:0.
03:50'
Kings se rychle vrátili do útočného pásma a Marián Gáborík napřáhl v levém kruhu k rychlé střele zápěstím, kterou na přední tyči Casey DeSmith bez problému zastavil.
03:05'
Drew Doughty na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho táhlý pokus byl přizvednut do ochranné sítě. Hra byla přerušena.
02:03'
Dustin Brown dobře vypálil z pravého kruhu pro vhazování, Casey DeSmith ale dokázal jeho pokus skvěle vyrazit.
01:50'
Jonathan Quick podržel po inkasovaném gólu Kings, kteří nyní budou mít šanci vyrovnat. Jamie Oleksiak byl vyloučen na dvě minuty za hákování a usedl na trestnou lavici.
00:43'
PATRIC HÖRNQVIST na pravém křídle vystřelil od hrazení a jeho na první pohled nenápadné nahození prošlo mezi betony zkušeného Jonathana Quicka ke vzdálenější levé tyči! Penguins se podařilo zaskočit Kings a vedou ve Staples Center 1:0! Asistence: Carl Hagelin.
00:01'
Utkání bylo s větším zpožděním zahájeno. Los Angeles se bude snažit proti Penguins ukončit sérii čtyř porážek!
00:01'

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, Gravel, Folin – Kempe, Kopitar (C), D. Brown (A) – Pearson, Lewis, Toffoli – Iafallo, N. Shore, Gáborík – Clifford, Amadio, Brodzinski. Hlavní trenér: John Stevens.

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Hunwick, Oleksiak – Simon, Crosby (C), Sheary – Hagelin, Malkin (A), Hörnqvist – Guentzel, Sheahan, Kessel – Kühnhackl, Dea, Reaves. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Chris Rooney, Pierre Lambert. Čároví: Darren Gibbs, Pierre Racicot.
Pittsburgh ve čtvrtek v noci nestačil na Anaheim, na jehož ledě inkasoval čtyři góly v řadě, přestože po přestávce vedl zásluhou Jevgenije Malkina 1:0. Penguins se poté sice dokázali dostat na dostřel jedné branky, jenže vyrovnat už se jim nepodařilo a sekundu před koncem Ducks pojistili své vítězství střelou do prázdné brány. Fantastický zápas odehrál Ondřej Kaše, který byl s dvěma kanadskými body za gól a asistenci vyhlášen druhou hvězdou utkání. Penguins prohráli poprvé po čtyřech výhrách v řadě a dalším soupeřem dvojnásobných obhájců Stanley Cupu bude v pátek v noci Los Angeles Kings, které se bude v domácím Staples Center snažit ukončit sérii čtyř porážek v řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.