NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Carolina - 7. března 2018   02:00

Minnesota
Minnesota
04:35' E. Staal (Suter, Zucker) • 20:23' Niederreiter (Spurgeon, M. Koivu) • 22:23' Parise (M. Koivu, Spurgeon) • 23:36' Winnik (Brodin, Dumba) • 23:51' E. Staal (Suter, Mikael Granlund) • 54:46' Cullen (Coyle)
6:2
(1:0, 4:0, 1:2)
Carolina
Carolina
49:23' Di Giuseppe  (T. van Riemsdyk, Skinner) • 58:19' D. Ryan  (V. Rask, Hanifin)
Minnesota
Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Prosser, Olofsson – Mikael Granlund, E. Staal, Zucker – Coyle, M. Koivu, Parise – Ennis, J. Eriksson Ek, Niederreiter – M. Foligno, Cullen, Winnik.
Watson, Brenk – Shewchyk, Gawryletz
Xcel Energy Center, St. Paul
Carolina
C. Ward (24. Darling) – Faulk, Slavin, Pesce, Hanifin, T. van Riemsdyk, H. Fleury – Williams, J. Staal, B. McGinn – T. Teräväinen, E. Lindholm, Aho – Di Giuseppe, V. Rask, Skinner – Stempniak, D. Ryan, Wallmark.

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
Bodyčeky: 8-6
Čtyřgólová smršť na začátku druhé třetiny prakticky rozhodla o jasném vítězství Minnesoty v souboji s Carolinou. Brankář domácích Devan Dubnyk dlouho odolával a držel neprůstřelnost, přičemž poprvé inkasoval až v 50. minutě za stavu 5:0 pro svůj tým. Carolina se sice v samém závěru začínala dostávat do tolik potřebného náporu, který ale měl přijít mnohem dříve, a ač v posledních deseti minutách vsítila dvě branky, pouze kosmeticky upravila výsledek.
59:25'
Minnesota, která je zatlačena do svého pásma, se už jen snaží bránit a nedovolit Carolině další střelecký úspěch.
58:55'
Další z těžkých zákroků pro Devana Dubnyka. Ke smůle Caroliny jejich tlak přichází až ke konci zápasu, kdy se výsledek dá už jen kosmeticky upravovat.
58:19'
Carolina právě vstřelila branku!
Hosté přeci jen využívají přesilovku! Jejich nápor přinesl své ovoce po střele Victora Raska z prostoru levého kruhu pro vhazování, kterou protečoval DEREK RYAN. Dubnyk na teč útočníka před brankovištěm neměl šanci zareagovat. Asistence: Victor Rask, Noah Hanifin.
58:08'
Fantastické zákroky předvedl Devan Dubnyk, na kterého v rychlém sledu přilétly hned tři střely. Skinnerovu střelu vykryl betonem a rychle se natlačil na tyčku, aby zastavil dorážku Hanifina. Akce pokračovala ještě střelou Raska, po které Dubnyk zastavil hru.
57:42'
Domácí vyhazují puk přes všechny čáry.
57:34'
Carolina si ještě zahraje jednu přesilovku. Dvě minuty za hákování obdržel Mikko Koivu. Před samotnou početní výhodou ale přichází poslední komerční pauza.
56:47'
Koivu orazítkoval svou střelou horní tyčku Darlingovy brány!
55:57'
Darling úspěšně zasáhl proti střele Winnika a následně čelil i pokusu Sutera od modré čáry. Jedovatý projektil ale skončil jen na zadním mantinelu.
55:30'
Minnesota se snaží dostat do útočného pásma po nahození puku.
54:46'
Minnesota právě vstřelila branku!
Gól, jak se říká, z ničeho! Už to vypadalo, že Carolina bez problémů vyveze puk ze svého pásma do bezpečí, ale Coyle zachytil jejich rozehrávku, a ač jeho přihrávka byla zablokována, puk se přeci jen dostal na střed na hokejku MATTA CULLENA, jenž se mohutně napřáhl a střelou pod víko nedal Darlingovi šanci. Asistence: Charlie Coyle.
54:20'
Jejich kombinace podél mantinelu úspěch nepřinesla. Pouze ztrátu kotouče.
53:52'
Opět byla odražena. Tentokrát se ale k puku dostávají hosté.
53:20'
Po neúspěšném pokusu o útočný výpad se Minnesota vrátila do vlastního obranného pásma a rozehrává pokus nový.
52:20'
Dubnyk vybruslil Raska a vyrazil jeho bekhendové zakončení. Domácí následně dostali puk do středního pásma a rychlý pokus Caroliny k návratu do útoku zastavilo postavení mimo hru.
51:35'
Wild se dopouští zakázaného uvolnění.
Po přerušení hry je na řadě komerční přestávka.
51:14'
Na druhé straně ledu Williams od modré minul branku Dubnyka.
50:40'
Čekání na chybu jednoho týmu se málem vyplatilo domácím! Cullen se dostal do přečíslení dvou proti jednomu společně s Coylem, který také dostal od svého spoluhráče výtečnou přihrávku. Nepodařilo se mu ale prostřelit přesouvajícího se Darlinga, který ramenem vytěsnil jeho střelu.
50:15'
Hraje se převážně ve středním pásmu. Po vstřelené brance Caroliny se Wild snaží především vycházet ze zabezpečenější obrany a nehnat se do útoku.
49:23'
Neprůstřelnost Devana Dubnyka je minulostí! PHILLIP DI GIUSEPPE dokázal před brankou efektivně tečovat střelu od modré van Riemsdyka a dostat puk za záda brankáře Minnesoty, který na změnu směru kotouče už nedokázal zareagovat. Asistence: Trevor van Riemsdyk, Jeff Skinner.
48:13'
Nápor Minnesoty dál pokračuje. Eriksson od mantinelu a Dumba od modré však nechali jen vyniknout Darlinga.
47:47'
Winnik se zjevil osamocen před Darlingem, ale skulinku mezi betony nenašel.
47:20'
K nebezpečné střele od modré se dostal hostující van Riemsdyk. Dubnyk neudržel puk ve výstroji, ale než se stačili hosté protlačit k dorážce, tak kotouč zalehl a přerušil hru. Komerční přestávka.
46:26'
Staal se rychle prosmýkl do útočného pásma a přihrával na střed, kde mu najížděl Coyle. Puk ovšem nebyl příliš přesný a jen prolétl kolem brankoviště až na pravý mantinel.
45:15'
Zatím se zdá, že cílem Caroliny je především už neinkasovat, než se hnát za nějakým zázračným obratem ve skóre. Tomu odpovídá i tempo hry, se kterou přechází střední pásmo.
44:05'
Útočnou akci domácích zastavil až Darling, který vyrazil střelu Winnika. Obrana následně poslala puk až do třetiny Wild, ale tak, aby nedošlo k zakázanému uvolnění.
42:57'
Teravainen zkoušel rychlou střelu od pravého mantinelu, ale Dubnyk puk bez obtíží vyrazil.
42:34'
Icing domácích po nepřesné přihrávce.
42:10'
Začátek třetí třetiny je zatím plný nepřesností z obou stran. Více jich je na straně Caroliny, ale hráči domácích toho nedokázají využít a několikrát ukvapeně vystřelili, přičemž puky létaly daleko mimo branku.
41:22'
Rychlou kombinaci před brankovištěm Darlinga chtěl zakončovat Granlund po přihrávce Olofssona zpoza branky, ale jeho střela zamířila jen na zadní mantinel.
40:12'
Hosté se hned na začátku závěrečné třetiny dopustili zakázaného uvolnění.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 04:05.
Čtyři minuty hrůzy prožili hokejisté Caroliny na začátku druhé třetiny. Čtyři minuty, během nichž inkasovali hned čtyři branky, přičemž trefy Winnika a Staala na 4:0 a 5:0 dělilo pouhých 15 vteřin a nápor domácích nezastavilo ani střídání brankářů po Winnikově gólu. Od té chvíle sice Scott Darling nepropustil za svá záda žádný kotouč, ale zároveň se Carolina nedokázala sama ani jednou prosadit. Minnesota tak míří za ziskem dvou bodů.
40:00'
39:41'
Staal dnes nevyniká jen v útoku, ale i v obraně. Faulkovu střelu srazil do rohu.
39:00'
Granlund se zmocnil puku na vlastní modré čáře a vydal se rychle do útoku. Mohl si vybrat mezi střelou nebo přihrávkou na najíždějícího spoluhráče, kterému ale clonil hostující obránce. Granlund tak zvolil střelu, kterou Darling chytil pod paži.
38:30'
Oba týmy se neúspěšně pokoušely o založení útočné akce.
37:35'
Do útoku se vydali Hurricanes, ale Slavin od modré nedokázal zacílit mezi tři tyče.
37:07'
Rask po vhazování úspěšně zablokoval Suterovu ránu od modré.
36:59'
Až příliš agresivní z pohledu Caroliny byli domácí při poslední akci, při níž se Niederreiter dostal těsně k Darlingovi. Po úspěšném zákroku brankáře se do sebe oba týmy pustily, ale krátkou roztržku rychle uklidnili rozhodčí.
36:35'
Foligno s Winnikem ujížděli do přečíslení dvou proti jednomu. Winnikovi se ale nepodařilo finální přihrávku do jízdy zužitkovat a překonat Darlinga.
36:26'
Hanifin nenašel prostor ke střele, tak se pokusil zajet za branku a vyslat prudkou přihrávku na střed. Puk ale přes změť nohou neprošel.
Brankář domácích přerušil hru. Komerční přestávka.
35:42'
Ve velké šanci se objevil van Riemsdyk, ale i on ztroskotal na bezchybně chytajícím Dubnykovi.
35:05'
Dubnyk si po delší době připsal ostrý zákrok, při kterém musel na led. Wallmarkovu dělovku od modré zklikvidoval.
34:11'
Ačkoliv se Carolina snaží pohybem dostat zpět do zápasu, až příliš často je uzamčena ve vlastní třetině a nebo pouští soupeře trestuhodně snadno k puku. Staal toho ale nevyužil.
33:27'
Hosté v obranném pásmu za brankou přišli o puk, místo aby ho dostali pryč, a okamžitě se toho Wild pokusili využít. Coyle dostal přihrávku před brankoviště, ale na Darlinga nevyzrál.
33:10'
Williams nahodil puk ze středního pásma na Dubnyka, ten raději drží puk a přerušuje hru. Komerční pauza.
32:54'
Niederreiter se hnal za pukem, který se dostal za obranu hostí, ale Hanifin mu výborně překřížil cestu a získal pro Darlinga pár chvilek na to, aby kotouč odpálil do bezpečí.
32:10'
Carolina vyhazuje na zakázané uvolnění.
31:35'
Tempo hry se trochu zklidnilo, více ze hry má stále Minnesota, která okupuje útočné pásmo. Jejich kombinaci ale chybí rychlost.
30:50'
Další rána od Erica Staala. Puk však neprošel až na branku, srazil ho Lindholm.
30:20'
Staal útočí na hattrick, ale tentokrát byl při zakončení nepřesný.
29:35'
Špatnou rozehrávku hostí zachytil ve středním pásmu Cullen, který se rychle vrátil do útočného pásma, ale uspěchal zakončení a výrazně minul Darlingovu klec.
28:16'
Darling pohotově vykopl beton a vyrazil rychlou střelu Pariseho.
27:45'
Hra je opět přerušena, tentokrát před Dubnykem. Olofson srazil střelu Stempniaka mimo kluziště.
27:18'
Winnik si zajel za branku, obkroužil ji a pokusil se z otočky rychle zakončit. Puk už mířil za brankovou čáru, ale Darling předvedl senzační zákrok holí a zázračně udržel puk ve hře!
26:54'
Postavení mimo hru zastavilo přechod do útoku Caroliny.
Komerční přestávka.
26:20'
Těžké chvilky Scotta Darlinga, kterého v rychlém sledu z bezprostřední blízkosti ohrozili Staal a Granlund. Daří se mu udržet puk ve své moci a přerušit hru.
25:52'
Velká šance Caroliny! Wallmark se zmocnil puku za brankou a zkusil rychle zakončit po najetí k levé tyčce. Dubnyk ale byl na pokus o překvapivé zakončení připraven a natlačil nohu na svou tyč.
25:30'
Delší pasáž bez vstřelené branky. Hostům se daří držet puk od své klece a trochu si vydechnout.
24:18'
Evidentně rozhození hráči Caroliny nestíhají tempo nasazené soupeřem. Od dalšího ohrožení vlastní klece je zachránil ofsajd soupeře.
23:58'
Carolina se dopouští zakázaného uvolnění.
23:51'
Střídání brankářů tedy Carolině vůbec nepomohlo! Pouhých patnáct vteřin po trefě Winnika se za obranu dostal ERIC STAAL, který si položil Darlinga na led a obloučkem poslal přes něho puk do klece! Asistence: Ryan Suter, Mikael Granlund.
23:36'
Střídání v týmu Carolina Hurricanes: ze hřiště odchází Cam Ward, přichází Scott Darling.
23:36'
Tak tohle už zavání debaklem! DANIEL WINNIK dostal přihrávku skrz střední pásmo a příliš se netrápil se soubojem jeden na jednoho proti obránci Caroliny. Po přejetí útočné modré vystřelil a puk propadl za záda Warda. Asistence: Jonas Brodin, Matt Dumba.
22:23'
Domácí podruhé v utkání využívají přesilovku! Skvělou práci odvedl mezi kruhy ZACH PARISE, který si osamocen počkal na příležitost a dočkal se střílené přihrávky Koiva z pravé strany. Puk bez větších problémů dostal za záda brankáře Warda, který se nestihl přesunout. Asistence: Mikko Koivu, Jared Spurgeon.
21:31'
Další komplikace pro Carolinu. Brett Pesce se dopustil faulu a putuje na trestnou lavici.
20:55'
Hosté se snaží rychle se skóre něco udělat. Teravainen se agresivně natlačil mezi kruhy k puku, ale střelu mu srazil obránce.
20:23'
Tak to je začátek druhé třetiny, s jakým domácí snad ani nepočítali! Střelu Jareda Spurgeona šťastně tečoval svým telem NINO NIEDERREITER, po jehož zásahu kotouč přeletěl bezmocného Warda a zapadl do branky Caroliny. Asistence: Jared Spurgeon, Mikko Koivu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:08.
Přesilovková trefa Erica Staala prozatím určuje vedoucí tým zápasu, který ovšem v mnoha částech první třetiny nabídl menší herní převahu Caroliny. Hosté ovšem doposud naráží na skvěle chytajícího Devana Dubnyka.
20:00'
19:50'
A ještě jedna střela zamířila na Warda. Koivu však přestřelil a brankář Caroliny následně chytá do lapačky odražený puk.
19:44'
Koivu na nic nečekal a po přejetí útočné modré vypálil svižnou ránu na Warda, kterému zapadl kotouč do výstroje. Hra je přerušena.
19:14'
Rodící se akci Caroliny zastavila domácí obrana, která se ale dopouští zakázaného uvolnění.
18:58'
Eric Staal se prosmýkl za útočnou modrou a rychle vypálil, ale minul Wardovu klec.
18:03'
Ennis zpozoroval mezi kruhy opuštěný kotouč a rychle se za ním vydal od mantinelu. Tísněn protihráčem se po něm natáhl a zkusil rychlou střelu, kterou ale srazil Pesce.
17:17'
Domácí hrají v plném počtu.
17:14'
Hostům se nedaří vrátit do útočné třetiny. Navíc se při posledním z pokusů kotouč odrazil pouze na střídačky a vhazovat se bude ve středním pásmu.
16:45'
Minnesotě se daří po vhazování dostat kotouč ze svého pásma.
16:36'
Dubnyk kryje kotouč po střele Staala ve své výstroji a přerušuje hru.
16:10'
Dubnyk se roztáhl v brankovišti a zdárně srazil střelu z prostoru pravého kruhu.
15:55'
Carolina kombinuje v útočném pásmu, zatím tomu však schází střelba.
15:17'
Carolina si zahraje další přesilovku. Zucker míří podruhé v utkání na trestnou lavici, tentokrát za hákování.
14:52'
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Ward si poradil se střelou Staala z ostrého úhlu, hned vzápětí se Aho pokusil z otočky dorazit Teravainenovu střílenou přihrávku, ale Dubnyk se zvládl rychle přesunout k tyčce.
14:22'
Komerční přestávka, kotouč skončil v ochranné síti.
14:21'
Tyč zazvonila za zády Devana Dubnyka po střele Justina Faulka!
14:05'
Nápor hostů pokračuje. Dvě střely však končí mimo tři tyče.
13:35'
Na druhé straně ledu se obětavě vrhnul do střely Brodina Williams a Hurricanes z rychlého protiútoku opět ohrozili Dubnyka. Z těsné blízkosti se ale neprosadil Fleury, který zkoušel kličku do bekhendu.
12:57'
Carolina cítí svou šanci a další ránu musel řešit Dubnyk, tentokrát od modré zlikvidoval pokus Pesceho.
12:16'
Po jednom ze soubojů skončil kotouč na mezi střídačkami.
11:48'
Fantastický zákrok Devana Dubnyka, který čelil v souboji jeden na jednoho Sebastianu Ahovi! Útočník Caroliny zkusil vymyslet chytré zakončení a zahrál spíše technicky po ledě, ale Dubnyk dokázal natáhnout pravou nohu, zachytit kotouč a následně sklapnout betony tak, že mu puk nepropadl.
11:28'
Výbornou myšlenku měl Jordan Staal, který se z pravé strany pokusil přebruslit na střed a vystřelit přes obránce na Dubnyka. Jeho střela však byla sražena do ochranné sítě.
10:50'
Puk skončil v hledišti, komerční přestávka.
10:15'
Útok hostujícího týmu byl odražen, Lindholm přišel o kotouč.
09:40'
Při hře v pěti na obou stranách přebírají jednoznačně taktovku domácí hokejisté. Do obrovské šance se před Wardem dostal Winnik, jemuž se ale z prostoru před brankovištěm nepovedlo trefit mezírku mezi betony.
09:13'
Minnesota oslabení zvládla a hraje v plném počtu.
08:31'
Znovu v akci brankář domácích. Tentokrát si vychutnal Williamsovu střelu. Bude se vhazovat po jeho pravici.
08:22'
Delší setrvání hostí v útočném pásmu zakončil střelou Faulk, ale Dubnyk jeho pokus zlikvidoval. Zároveň přerušil hru.
07:26'
Domácí po vhazování zdárně vyhazují kotouč.
07:13'
Zucker se dopustil faulu a putuje na dvě minuty na trestnou lavici za podražení. Přesilovku si zahraje Carolina.
07:05'
Hra je přerušena, komerční přestávka.
06:55'
Pro změnu se icingu dopouští domácí celek po nepovedené rozehrávce.
06:40'
Hosté se dopouští dalšího zakázaného uvolnění.
05:50'
Nápor Wild pokračuje, jejích úvodní branka je namlsala. Folignovu střelu z levého kruhu Ward vyrazil. Dumbova rána od modré čáry skončila nad.
05:08'
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.
04:35'
Domácí využívají přesilovku! ERIC STAAL si sjel za pravý kruh pro vhazování a parádní střelou pod horní tyčku Wardovy branky otevírá skóre zápasu. Asistence: Ryan Suter, Jasom Zucker.
03:48'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Victor Rask – 2 min., podražení).
13. 11. 2015 Carolina Hurricanes - Minnesota Wild 2 : 3p
Lépe je na tom domácí Minnesota, které v západní konferenci patří čtvrté místo, ovšem jen s pětibodovým náskokem na deváté Colorado. Každá ztráta, zejména z domácího prostředí, by tak pro Wild byla hodně bolestivá.

To Carolina na východě drží desáté místo a ztrácí dva body na osmý Columbus. Na východě je navíc situace o poznání dramatičtější z toho hlediska, že šestá Philadelphia už má náskok devíti bodů na devátou Floridu a aktuálně se tak hraje spíš jen o poslední dvě postupové příčky, zatímco na západě je situace o poznání otevřenější.
Kanadsko-americká NHL kroutí poslední týdny před koncem základní části a boje o umístění na příčkách zajišťujících postup do playoff jsou v plném proudu. Nejinak tomu bude v souboji mezi Minnesotou a Carolinou, tedy mezi týmy, jejichž postavení v tabulkách konferencí nedává ani jednomu žádné jistoty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.