NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Dallas - 30. března 2018   02:10

Minnesota
Minnesota
16:02' Mikael Granlund (Suter) • 27:19' Dumba (Suter, Zucker) • 28:18' Parise (Mikael Granlund, Dumba) • 39:50' Zucker (Dumba, E. Staal) • 59:43' Parise (Mikael Granlund, Dumba)
5:2
(1:1, 3:1, 1:0)
Dallas
Dallas
02:51' Ja. Benn  (Seguin) • 29:42' D. Shore  (Hamhuis, Methot)

Buly: 33:27
Je konec! Minnesota si nakonec uhlídala nadějný výsledek z druhé třetiny a z dnešního utkání bere všechny body. Nutno dodat, že jsme sledovali vyrovnanou podívanou, které rozhodně nechyběly zajímavé momenty. Minnesota ale byla mírně lepší a vítězství je tak zřejmě zasloužené.
60:00'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Daniel Winnik – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Antoine Roussel – 2 min., napadení).
59:43'
Minnesota právě vstřelila branku!
Je definitivně hotovo! Ve středním pásmu převzal kotouč ZACH PARISE, který ho lehkým nahozením poslal do odkryté části brány.
Asistence: Mikael Granlund, Mathew Dumba.
59:12'
Domácí to zkusili přes celé hřiště, kotouč ale minul branku zhruba o metr.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:35'
Hamhuis si sjel mezi kruhy odkud pouze vyprášil betony Dubnyka, při následných dorážkách neuspěl zkušený Spezza.
58:01'
Lehtonen zamířil na střídačku, hosté to zkouší se šesti bruslaři v poli.
57:42'
Krátce po uplynutí trestu se ještě do zakončení natlačil Seguin, nicméně ani jeho rána v pádu si nenašla cestičku do sítě.
57:33'
57:01'
Hosté museli zahájit další útočnou akci až od svého brankáře. Radulov se dlouho rozhodoval, co s pukem, nakonec nahození skončilo vedle tyče.
56:13'
Oddechový čas pro hosty.
56:07'
Bennova se málem od kotníku domácího hráče odrazila do brány, následně tvrdě pálil Radulov, nicméně ani on si na Dubnyka nepřišel.
55:41'
55:33'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Zach Parise – 2 min., sekání).
55:06'
Parise se s lehkostí dostal zpět do útočné třetiny, kde rozjel kolotoč přihrávek. Nakonec z pravého kruhu pálil Suter, avšak pouze do lapačky.
54:22'
Minnesota uspěla na vhazování a ihned poté se ke střele golfákem dostal Dumba. Jeho rána tentokráte postrádala větší přesnost.
53:41'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Alexandr Radulov – 2 min., hákování).
53:11'
Radulov jednou rukou procedil puk na Benna, který ihned vypálil na bránu. Dubnyk byl i v tomto případě připravený a puk raději zalehl.
51:47'
Smith bojoval o kotouč u levého mantinelu, nakonec se mu přeci jenom podařilo vyhrát v souboji. Dallas se ale nemůže usadit v pásmu.
50:13'
Granlund počkal na podporu svých kolegů, nicméně Koivu nedokázal převzít přihrávku směřující na paty. Do konce zápasu zbývá už jen deset minut.
49:30'
Už, už to vypadalo, že se Bennovi povede prokličkovat až před brankáře, na poslední chvíli ale zakročil pozorný zadák Dumba.
48:15'
Dělovka v podání Methota měla opravdu velkou razanci, i tak narazila do nohy protihráče. Následně se do rozehrávky zapojil také Dubnyk.
47:12'
Nepříjemné zakončení z hokejky Pariseho skončilo na rameni Lehtonena, na druhé straně to zkoušel individuálně Radulov, avšak neúspěšně.
46:21'
To jsou věci! Nejdříve nastřelili tyčku domácí hráči, téměř vzápětí se do pásma vyřítil Smith, který rovněž rozezvučel konstrukci.
45:17'
Suter poslal kotouč podél mantinelu, následně na něj žádný ze spoluhráčů včas nereagoval. Navíc si Niederreiter nepohlídal ofsajdové postavení.
44:32'
Parise chtěl pouze protečovat kotouč za sebe, tam se ale zrovna pohyboval jeden z protihráčů. Dallas je ve třetí třetině pochopitelně aktivnější.
43:03'
Benn dlouho kombinoval v blízkosti modré čáry, až nakonec vyzval Olofssona ke střeleckému pokusu. Ten bezpečně pokryl brankář Dubnyk.
42:24'
Prosser byl rychlejší v souboji o puk a znovu je tedy pískáno zakázané uvolnění. Hra se tak stěhuje před Lehtonena.
41:12'
Pitlick se dostal ke kotouči jako první a následně se jeho formace chvíli zdržela v pásmu. Hamhuisovo nahození ale nedorazilo na místo ručení.
40:05'
Byla zahájena třetí třetina, přičemž úvodní bule vyzněla lépe pro Dallas. Hosté ale okamžitě vyhodili kotouč přes všechny čáry.
40:01'
Střely ve druhé třetině: 11 – 11.
Střely celkem: 18 – 18.
Máme za sebou i prostřední třetinu, která nám připravila další čtyři přesné zásahy. Nejprve domácí hráči skórovali během jediné minuty hned dvakrát, načež vzápětí stačil reagovat soupeř kontaktní brankou. Poslední slovo měla přeci jenom Minnesota, který v posledních vteřinách využila druhou přesilovou hru. Stav po druhé třetině tedy je 4:2.
40:00'
39:50'
Domácí využívají i další přesilovou hru! Nejdříve se do velké šance dostal soupeř, avšak přečíslení dvou na jednoho nedokázal Benn zamíři přesně. Z protiútoku se ale ránou z první prosazuje JASON ZUCKER.
Asistence: Mathew Dumba, Eric Staal
38:47'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (John Klingberg – 2 min., hákování).
38:13'
Klingberg měl na zakončení hodně času, ránu ale poslal pouze do tyče. To byla velká šance na srovnání kroku!
37:57'
Před malým momentem se pokoušel Parise v zajímavé pozici ještě přihrávat, což ale bylo jednoznačně špatné řešení nadějné akce.
37:01'
Druhá formace Dallasu byla úspěšnější na vhazování, i tak se příliš dlouho neohřála v pásmu. Na druhou stranu spěchá soupeř.
36:13'
Práce přišla až nyní. Pozornost brankáře zkusil Seguin, jehož zakončení ze značného úhlu přinutilo Dubnyka k rutinnímu zákroku.
35:24'
Třetí formace Stars se jen na malou chvíli podívala do útočné třetiny a posléze odjela opět střídat. Dubnyk je delší dobu bez práce.
34:56'
Niederreiter si všiml lépe postaveného Staala, proti kterému velmi dobře vyjel brankář Lehtonen. Finský strážce tyčí navíc zpacifikoval zakončení.
33:33'
Parise chtěl přihrát do jízdy Koivuovi, ten se k puku ale vůbec nedostal. V tuto chvíli je hra plná nepřesností.
32:36'
Přihrávka v podání Niederreitera byla příliš čitelná a navíc nedorazil na místo určení. Dumbova nebezpečná navštívenka div neskončila v síti.
31:14'
Ve druhé periodě sledujeme o poznání živější podívanou. Oba celky se snaží příliš nekombinovat a spíše ihned pálit na brankáře.
29:42'
Dallas právě vstřelil branku!
Je sníženo, hosté se vracejí zpátky do zápasu! Hamhuis se podíval vpřed a jen tak zkoušel nahodit kotouč na teč. Té se dokonale chopil DEVIN SHORE, jehož rázná změna letu puku skončila přesně v síti.
Asistence: Dan Hamhuis, Marc Methot.
29:22'
V tuto chvíli je to právě Dallas, kdo se ocitl v hodně složité situaci. Soupeř totiž otočil stav zápasu. Do konce zápasu ale zbývá ještě spoustu času.
28:18'
Jenomže záhy je tu další branka v hostující síti! Granlund se skvěle prosmýkl kolem svého strážce a poté naservíroval puk na volného ZACHA PARISEHO. Ten už měl opravdu snadnou práci.
27:19'
Takhle se využívají přesilové hry! Minnesota sevřela svého soupeře v jeho vlastním pásmu a po sérii přihrávek se tvrdou ránou prosazuje MATHEW DUMBA. Jeho dělovka totiž skončila přesně v šibenici, Lehtonen byl proti jeho střele krátký.
Asistence: Ryan Suter, Jason Zucker.
26:48'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 2 min., vysoká hůl).
26:40'
Granlung vyšperkoval situaci přihrávkou na zcela osamoceného Dumbu, který tváří v tvář brankáři trefil pouze hruď Lehtonena.
26:15'
Coyle neuspěl na vhazování proti Rousselovi, následně Stars poslali puk až za branku Dubnyka. Tentokráte to ale bylo s tečí a icing se pískat nebude.
25:05'
Dallas byl zmáčknut k jeho vlastní bráně a výsledkem je vyhození přes všechny čáry. Za pár vteřinek se bude vhazovat po levici Lehtonena.
24:12'
Parise operoval za brankou, kde spolupracoval s Granlundem. Nakonec se do dění u mantinelu zapojil také Dumba, který poslal puk těsně vedle.
23:33'
V tutové šanci se zjevil úvodní střelec dnešního zápasu Benn, který tečoval přihrávku z mezikruží pouze do vzdálenější konstrukce.
23:17'
Lindell se otočil kolem své osy a poté poslal hrací předmět za branku. První formace Dallasu je hodně aktivní a soupeř se pouze brání.
22:14'
Murphy měl před sebou opravdu hodně prostoru, i tak nedokázal poslat kotouč přímo na bránu. Lehtonen v tuto chvíli zrovna nic neviděl.
21:23'
Rutinní zákrok musel vytasit domácí strážce tyčí, který vyrážečkou zneškodnil střelu příklepem v podání Radulova.
20:11'
Začala nám druhá třetina, do které vstupují oba celky za remízového stavu. Úvodní vhazování poté vyznělo lépe pro Dallas.
20:01'
Střely v první třetině: 7 – 6.
Máme za sebou úvodní dějství, které nám přineslo hned dva přesné zásahy. Nejprve se prosadili hosté, jenž měli v úvodní třetině mírnou územní převahu. Paradoxně se v oslabení prosadila také Minnesota, která na konci třetiny přežila hned šest minut v početní nevýhodě-
20:00'
19:00'
Probíhá poslední minuta první periody.
18:22'
Dallas se nyní vlastní neschopností vyhnal z útočného pásma, což jednoznačně hraje do karet soupeři. Ten následně opět vyhodil puk přes všechny čáry.
17:57'
Seguin tak dlouho váhal, co s kotoučem udělat, až se nakonec sám rozhodl vypálit. Střela příklepem skončila na pozorném Dubnykovi.
17:13'
Naopak Dallas i nadále pokračuje v dlouhé přesilové hře. Soupeř ale výborně napadá rozehrávku a hosté se tak nemohou dostat k zakončení.
16:02'
To jsou věci! Domácí totiž ujeli v oslabení do nadějného protiútoku, který vzal sám na sebe MIKAEL GRANLUND. Jeho rána se ještě otřela o tyč a skončila za Lehtonenem.
Asistence: Ryan Suter.
15:49'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Murphy – 2+2 min, vysoká hůl).
15:33'
Úvodní přesilová hra Stars byla hodně špatná, navíc se Dubnyk nemusel činit proti žádnému složitějšímu zákroku. Hra tak pokračuje v rovnovážném počtu hráčů na obou stranách.
15:03'
14:26'
Radulov pálil z poměrně velkého úhlu, čímž navíc vyhnal svoje barvy z útočného pásma. Následně se Klingberg vystavil do ofsajdu.
13:32'
Seguin neuspěl na vhazování a následně byl kotouč poslán do středního pásma. Hosté rozjíždí další útočný výpad od své svatyně.
13:03'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Charlie Coyle – 2 min., držení).
12:47'
Nejdříve Parise spolupracoval s Koivuem, načež druhý jmenovaný poslal puk těsně vedle tyče. Posléze Minnesota vybojovala vhazování před Lehtonenem.
12:19'
Zuckej se šikovně otáčel kolem své osy, jenomže následnému zakončení větší razance. Hostující brankář tak střelu vyrazil před sebe.
11:21'
Murphy to vzal na sebe a individuálním průnikem zavezl kotouč do útočné třetiny. Lehtonen se opět rozhodl přikrýt kulatý nesmysl.
10:09'
Minnesota je v úvodu zápasu zatím hodně nervózní a její kombinace postrádají přesnost. Dallas je směrem dopředu mnohem nebezpečnější.
09:33'
Winnikovo nedůrazné vyhození bylo zachyceno Pitlickem, který ale nemohl vjet do útočného pásma. V tu dobu se tam nacházel spoluhráč.
08:26'
Kotouč se odrazil přesně na hokejku Coylea, který zkusil své štěstí od modré čáry. Dubnyk jeho projektil celou dobu viděl a v poklidu ho vyrazil.
07:14'
Eriksson chtěl pouze nahodit kotouč do útočné třetiny, nicméně tento úmysl provedl ještě před středovou čárou. Je pískáno zakázané uvolnění.
06:01'
Velká šance Stars! Spezza se dostal do lukrativní pozice, avšak Dubnyk za sebe nepustil kotouč. To bylo hodně velké štěstí domácích.
05:03'
Cullen zůstal v útočné třetině jako jediný hráč Minnesoty, a proto musel kotouč pouze nahazovat. Lehtonen se rozhodl přerušit hru.
04:19'
Na ledovou plochu se dostala první formace Minnesoty. Na levém kruhu si sjel do zakončení Niederreiter, jeho střela ale byla příliš nepřesná.
02:51'
Tak to bylo hodně rychlé! Jeden z domácích udělal za brankou velkou chybu, kotouči se tak zmocnil Seguin, jehož okamžitá přihrávka směřovala na JAMIEHO BENNA. Tvrdá rána k tyči byla úspěšným řešením.
Asistence: Tyler Seguin.
02:12'
Ritchie pádil po pravém křídla do útočné třetiny, avšak jeho průnik dokázal zastavit jeden z protihráčů. Posléze neuspěl ani Kanaďan Elie.
01:33'
Také hokejisté Dallasu se poprvé vážněji dostali ke kotouči, se kterým se ale nedokázali dostat do útočné třetiny. Naopak už s ním hraje soupeř.
00:20'
Dnešní utkání bylo zahájeno a úvodní bule vyzněla lépe pro domácí. Ti budou v úvodní periodě hrát zprava doleva.
00:01'

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Dumba, Suter (A), R. Murphy, Brodin, Prosser, Seeler – Niederreiter, M. Koivu (C), Parise (A) – Mikael Granlund, E. Staal, Zucker – Coyle, Cullen, Greenway – Winnik, J. Eriksson Ek, M. Foligno.

Dallas Stars: Lehtonen (McKenna) – J. Klingberg, Lindell, Pateryn, Hamhuis, Johns, Methot – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Pitlick, Faksa, Roussel – B. Ritchie, D. Shore, Janmark – Elie, Spezza (A), Dickinson.

Rozhodčí: Lee, Morton – Mach, Murchison.
Dallas Stars

Na opačné straně stojí v mizerné formě hrající Dallas, který si pořádně zahrává s postupem do play-off. Dallas nyní zaujímá desátou příčku, avšak na osmé Los Angeles ztrácí pět bodů. Hostující celek dnešního utkání se ale nepyšní optimální formou, avšak v minulém zápase se mu konečně povedlo zastavit osmizápasovou šňůru bez tříbodového zisku. Dallas se tradičně opírá o ofenzivní dvojici Jamie Benn – Tyler Seguin. Oba hráči se nachází ve třetí desítce neproduktivnějších hráčů celé soutěže.
Minnesota Wild

Hokejisté Minnesoty předvádějí v letošním ročníku celkem sympatické výkony, které je zatím vynesly na dosavadní pátou pozici své konference. Minnesota se ale nenachází v úplně dobrém rozpoložení, neboť z posledních čtyř zápasů prohrála hned třikrát, přičemž pokaždé v prodloužení, či na nájezdy. Domácí celek dnešního utkání stále nemá jistou účast ve vyřazovacích bojích, rozdíl mezi pátou a devátou pozicí je pouze čtyřbodový.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Zámořská NHL má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Minnesota Wild a Dallas Stars.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.