NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Nashville - 30. prosince 2017   02:00

Minnesota
Minnesota
07:34' Mikael Granlund (Dumba) • 11:09' Mikael Granlund (Spurgeon, Suter) • 33:14' Dumba (Brodin, Cullen) • 59:09' Mikael Granlund (E. Staal, M. Koivu)
4:2
(2:1, 1:0, 1:1)
Nashville
Nashville
10:16' P. K. Subban  (Jemelin) • 42:52' Turris  (P. K. Subban, Josi)
Minnesota
Schlenker, Watson – Berg, Rody
Xcel Energy Center, St. Paul
19 147 diváků
Nashville

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 11:15
Zápas je u konce a body zůstávají v Minnesotě. Hosté se sice snažili a ve třetí části byli hodné nebezpeční, zmohli se ale pouze na snížení. V přesilové hře se přesně pod břevno trefil Kyle Turris a dal tak svému týmu naději. Jenže v brance domácích byl dnes skvělý Dubnyk a ten již další puk za svými zády nepřipustil. Nashville se v závěru pokusil o power-play, výhru domácích však pečetil Mikael Granlund a připsal si tak hattrick!
59:50'
Nashville se ještě snaží výsledek alespoň zkorigovat, už to ale nestihne.
59:09'
Minnesota právě vstřelila branku!
Vypadá to, že je definitivně rozhodnuto. Domácí se ve vlastním pásmu zmocnili puku a podařilo se jim počtvrté skórovat. Gól mohl dát už Staal, posunul ale na zcela volného MIKAELA GRANLUNDA, který zavezl puk do branky a dovršil tak hattrick. Asistence: Eric Staal, Mikko Koivu.
58:48'
Prudkou ránu vyslal Josi, Dubnyk se zvládl přemístit a skrýt puk ve svých chráničích.
58:35'
Johansen mířil vedle.
58:05'
Nyní je už ale na střídačce, hosté zahájili power-play.
57:56'
Rinne se už pomalu chystá k opuštění brány, zatím je našlápnutý, ale zůstává.
57:20'
Domácí tým dostal puk z vlastního pásma, tohle Minnesotě stačí. Hlavně držet hru co nejdále od Dubnyka.
56:49'
V dobré pozici v útočném pásmu se ocitl Fiala, jeho střela byla ale sražena a Dubnyk nemusel zasahovat.
55:50'
Už se zase hrálo na druhé straně, pravým křídlem si do pozice najel Ennis, Rinne však zvládl prudké zakončení zkrotit.
55:30'
Dubnyk zasáhl proti Subbanově střele od modré čáry, puk srazil do rohu.
55:05'
Rinne pouze posunul puk do rohu, nepovedlo se mu ale rozehrát na své spoluhráče. Domácí ovšem nabídnuté příležitosti nevyužili.
54:16'
Sražený puk opět opustil ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
53:49'
Nashville se ubránil a opět hraje v plném počtu.
53:34'
Granlund dnes touží po hattricku a opět se nacpal do zakončení. Třetí branka mu ale zatím není přána.
52:56'
Spurgeon dostal pěknou přihrávku zpoza branky na levou stranu, jeho zakončení ale pouze zacinkalo o Rinenho branku!
52:30'
Dumba opět předvedl kličku pro uvolnění se, nyní ale jeho střelu hosté srazili mimo ledovou plochu.
51:49'
Dvě minuty za krosček dostal Mattias Ekholm.
51:28'
Bude se vylučovat na straně hostujícího týmu, Dubnyk už pospíchá na střídačku.
50:39'
Z ostrého úhlu zkusil štěstí Smith, i s touto střelou si Dubnyk zvládl poradit a zákrokem přerušil hru.
49:58'
Nepříjemné nahození od modré čáry Dubnyk vyrazil, dopředu už jdou jeho spoluhráči.
48:54'
Dubnyk se vrhl po puku, který do jeho brankoviště poslal Ekholm. Nashville je v posledních minutách v útoku docela slušnou hrozbou.
47:56'
Turris bojoval v rohu o puk s Cullenem, pro tuto chvíli byl úspěšnější domácí hráč.
46:54'
Přesilovka je u konce, Salomäki se vrátil do hry.
45:54'
Blízko hattricku byl Granlund. Po levé straně si najel do pásma a svou střelu tlačil ke vzdálenější tyčce. Scházelo mu několik málo centimetrů, trefil právě brankovou konstrukci!
45:36'
Subban vyhodil přes všechny čáry, od Dubnyka zahajuje novou akci Ryan Suter.
44:54'
Vyloučení na straně Nashvillu, za hákování dostal dvouminutový trest Miikka Salomäki.
44:27'
Domácí Zucker vypíchl soupeři puk a zleva se dostal do útočného pásma. Pálil z úhlu, Rinne zvládl vyrazit. Jelikož ale při zákroku posunul branku, bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
43:45'
Nashville je snížením povzbuzen a opět je v útoku. Dubnyk se má co otáčet.
42:52'
Nashville právě vstřelil branku!
Hosté ale nakonec přesilovku využívají a trestají tak gólmanovu nedisciplinovanost. Puk na pravý kruh dostal KYLE TURRIS a svou bombu poslal přesně pod horní tyčku Dubnykovy branky – 3:2. Asistence: P. K. Subban, Roman Josi.
42:44'
Dubnyk vyrazil střelu od modré, hosté ale pokračují v útočení.
41:50'
Domácí jsou již ve čtyřech, to nejhorší mají za sebou.
41:43'
Spurgeon vystihl rozehrávku hostů a podařilo se mu dostat puk do středního pásma.
41:01'
Domácí budou hrát ve třech, neboť Devan Dubnyk zezadu sekl Arvidssona a dostal dvě minuty. Trest odsedí Mikael Granlund.
40:29'
Dubnyk hned od úvodu čelí tlaku, Nashville pokračuje v přesilovce. Dvakrát se o zakončení zblízka snažil Arvidsson, gólman domácích odolává.

Trestné minuty: 9:11
Čtyřicet minut hry je za námi a stále platí, že blíže výhře jsou hráči Minnesoty. Ti sice neměli takovou převahu, jako v první části utkání, ale dokázali svůj náskok navýšit. Hned v úvodu sice Dumbův gól neplatil pro Staalovo postavení v brankovišti, ale právě Matt Dumba si vše vynahradil ve 34. minutě, kdy si skvěle sjel z modré čáry na střed a propálil vše před sebou.
40:00'
39:50'
Tak ještě jedno vyloučení na straně Minnesoty. Dvě minuty za podražení obdržel Mikko Koivu.
39:15'
Turris nezpracoval prudkou přihrávku středem kluziště, musí pospíchat za Dubnykovu branku.
38:50'
Puk je mimo ledovou plochu, vhazovat se bude v pásmu před Dubnykem.
37:54'
Forsberg rozehrál akci dlouhým křížným pasem, Nashville je již usazen v útočném pásmu.
36:57'
Cullen se dopustil postavení mimo hru, své v tom ale sehrál i Foligno, který se srazil s čárovým a nestačil opustit pásmo.
36:21'
Platilo to i po Dumbově střele a Zuckerově dorážce z úhlu. Hra je přerušena, hosté mají čas na vydechnutí.
35:14'
Rinne drží svůj tým nad vodou, na brankovišti předvádí jeden těžký zákrok za druhým.
34:55'
Minnesota je třetím gólem hodně povzbuzena a opět se tlačí do útoku. Hosté jsou nyní hodně zaražení a pouze se brání.
33:14'
Domácí tým se dostává do dvoubrankového vedení. Po kratším pobytu v útočném pásmu se MATT DUMBA na modré čáře uvolnil na střed a švihem prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně gólmana Rinneho – 3:1. Asistence: Jonas Brodin, Matt Cullen.
32:55'
Cullen a Foligno se vydali do akce dvou na jednoho, druhý jmenovaný ale na puk nedosáhl. Naopak narazil do gólmana hostů.
31:52'
Začal se nyní hrát hokej nahoru dolů, ovšem zakončení v posledních minutách vázne.
30:44'
Před Rinneho se vecpal Coyle, zblízka ale gólmana Nashvillu nepřekonal. Ten dnes podává opravdu vynikající výkon.
29:38'
Akce domácích ve čtyřech proti dvěma protivníkům vypadala velmi nadějně, provedení už bylo ale horší.
29:18'
Fiala si na útočné modré počkal na dlouhou přihrávku, následné sólo ale ve vyrovnávací trefu nepřeměnil. Dubnyk si dobře počkal a na brankovišti zasáhl.
28:10'
Tak už i Nashville je v plném počtu.
27:55'
Výhoda o jednoho muže se domácím nedaří zužitkovat, Rinne má docela klid.
26:53'
Fiala si sjel z pravé strany na střed a švihem prověřil Dubnykovu připravenost. Ten obstál.
26:51'
Domácí jsou v plném počtu, začala jejich zkrácená přesilovka.
26:10'
Velký nápor hostů končí jejich faulem! Viktor Arvidsson trefil hokejkou Cullena do obličeje a dostal dvě minuty za sekání.
25:28'
Další Johansenova střela z levé strany, i tentokrát byl úspěšnější domácí gólman.
25:13'
Střelou z první se prezentoval Johansen. Dubnykovi sice clonili dva hráči, gólman Minnesoty si ale ránu našel a puk skryl v lapačce.
24:51'
Hosté si zahrají první přesilovku, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Matt Dumba.
24:39'
Z ostrého úhlu to zkusil hostující Åberg, Dubnyk byl ale přilepený na tyčce a udržel puk před brankovou čárou.
23:58'
Mohutný nápřah předvedl Subban, dělovku ale Dubnyk pokryl včasným povyjetím z brankoviště.
23:17'
Dumba a Foligno se dostali na dostřel, Rinne ale ve svém brankovišti předvedl rychlý přesun a vyrazil puk do bezpečí.
22:55'
Nahozený puk vyhodnotil Dubnyk jako potenciální nebezpečí a proto jej pro jistotu přikryl a přerušil hru.
21:51'
Na druhé straně musel do práce Dubnyk, celkem hravě pokryl střelu z pravého křídla.
20:47'
Domácí se sice pakticky z první akce radovali z gólu, když Dumba dorazil Coyleho akci, ale trenér Nashvillu si vzal challenge a dobře udělal, gól nebyl uznán pro nedovolené bránění brankáři!

Trestné minuty: 5:9
Je za námi první třetina, ve které měli domácí velkou střeleckou převahu, kterou ale přetavili pouze v jednobrankové vedení. První gól padl v osmé minutě, kdy po tlaku prostřelil Rinneho Mikael Granlund. Nashville pak srovnal v 11. minutě po střele P. K. Subbana od pravého mantinelu, jenže už o minutu později se dnes podruhé trefil Mikael Granlund, nyní v přesilovce a po rychlém výpadu a přihrávce od Spurgeona.
20:00'
19:44'
Fialův pokus zápěstím už vypadal o mnoho lépe, ale ani toto zakončení nebylo úspěšné. Domácí dostali puk do středního pásma.
18:50'
Åberg to zkusil z pravé strany, jeho švih prolétl vedle Dubnykovy branky. Ten celý průběh pouze kontroloval pohledem, zasahovat nemusel.
18:18'
Josimu nevyšlo nahození do pásma Minnesoty, už na modré došlo ke zblokování.
16:40'
Suterovo nahození od modré čáry bylo sraženo do rohu, Minnesota ale pokračuje v tlaku.
16:03'
Dumba poslal na Rinneho překvapivý bekhend z ostrého úhlu a málem se trefil. Puk prolétl kousíček mimo.
15:10'
Jakžtakž se to podařilo Smithovi, Dubnyk jeho prudký golfák vyrazil mimo své brankoviště.
14:49'
Hraje se nyní spíše ve středním pásmu, Nashville se marné snaží o souvislejší akci.
13:58'
Granlund míří na hattrick, nyní si pro průnik do útočného pásma zvolil střed a okamžitě na Rinneho poslal nepříjemný pokus. Gólman hostů pro tuto chvíli odolal.
12:28'
Útočně laděné utkání pokračuje, Minnesota znovu operuje v prostorech před Rinnem.
11:09'
Tohle byla rychle využitá přesilovka, Minnesota opět vede! MIKAEL GRANLUND dostal po průniku do útočného pásma přihrávku na levou stranu a střelou pod horní tyčku nedal Rinnemu žádnou šanci. Svou druhou dnešní trefou upravil na 2:1. Asistence: Jared Spurgeon, Ryan Suter.
10:48'
Opět se vylučuje a opět na straně Nashvillu. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Nick Bonino.
10:16'
A je srovnáno. Hosté se konečně dostali k vážnější akci a byli hned úspěšní. Prvotní rána od modré šla sice vedle, ale od pravého mantinelu poté vystřelil P. K. SUBBAN a jeho švih Dubnykovi vypadl z chráničů a dokutálel se těsně za brankovou čáru. Asistence: Alexej Jemelin.
09:51'
Jak domácí Marcus Foligno, tak i hostující Austin Watson dostali pětiminutové tresty za bitku.
09:51'
A máme tu bitku, Do sebe se pustili Foligno a Watson. Po krátké době se oba hráči dostali na led, vítězství v této potyčce patří asi hostujícímu hráči.
09:36'
Po dalším závaru šel Rinne na hranici sebeobětování, po pádu na led dokonce přišel o masku.
09:19'
Stewart dostal na levé straně spoustu místa pro průnik, Rinne ale jeho dělovku zvládl vyrazit.
08:32'
Ennis vyvezl puk z vlastního pásma a sám se dokonce dostával do slušné protiakce. O puk ale přišel při pokusu o uvolnění kličkou.
07:34'
Další nápor už ale končí gólem a Minnesota vede. Rinne sice nejprve pokryl prudkou střelu, akce však pokračovala a po přihrávce na střed pálil z první MIKAEL GRANLUND. Trefil se přesně mezi Rinneho betony a otevřel skóre tohoto utkání. Asistence: Matt Dumba.
06:53'
Mitchell se po Folignově přihrávce rychle vytočil zpoza branky a snažil se zasunout puk za tyčku. Rinne tam byl ale včas a pokus pokryl.
06:24'
Nashville toho zatím mnoho nepředvedl, prakticky se ještě nedostal do souvislejší akce.
05:29'
Rinne našel v lapačce Suterův pokus od modré čáry, výhled na celou akci měl docela dobrý.
04:47'
Další průnik domácích do útočného pásma nebyl úspěšný, rozmach akce zastavil hvizd čárového – postavení mimo hru.
03:44'
A Nashville je už v plném počtu, Fialův trest vypršel.
03:42'
V závěru oslabení se hostům podařilo vyhodit přes všechny čáry.
03:10'
Suterovo nahození od modré čáry bylo sraženo, Rinne v tomto případě nemusel zasahovat.
02:27'
Granlundova rána z první sice rozvlnila Rinneho síť, ale pouze z venkovní strany. Tlak Minnesoty trvá.
01:44'
Bude se ale vylučovat, hostující Kevin Fiala dostal dvě minuty za sekání.
01:44'
Staal i Dumba vyslali na Rinneho těžké střely, hostující gólman zatím odolává.
01:19'
Minnesota je opět v tlaku, domácím se podařilo rozestavět útočný zámek.
00:21'
Rinne má za sebou první vážný zákrok a to proti Coylemu, který se najednou zjevil před jeho brankou. Pohotový zákrok udržel stav 0:0.
00:01'

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Prosser, Reilly – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Coyle, E. Staal (A), Ennis – Stewart, J. Eriksson Ek, Winnik – Z. Mitchell, Cullen, M. Foligno.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ekholm, Josi (C), P. K. Subban, Jemelin, Y. Weber, Irwin – Arvidsson, Johansen (A), Sissons – C. Smith, Turris, Fiala – Åberg, Järnkrok, F. Forsberg (A) – Watson, Bonino, Salomäki.

Rozhodčí: Schlenker, Watson – Berg, Rody.
Vše je připraveno, zápas může začít!
Zápas začne s menším zpožděním, rozhodně nikam neodcházejte.
Zápas v Xcel Energy Center začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Lídři kanadského bodování

Filip Forsberg 34 (15+19)
Kevin Fiala 27 (11+16)
Kyle Turris 26 (7+19)
Nashville Predators

Hostům patří v Centrální divizi první místo s 49 body. Na dnešního soupeře tak mají osmibodový náskok a i oni do dnešního duelu půjdou povzbuzeni výhrou. Navíc z venkovního stadionu, Nashville zvítězil v St. Louis těsně 2:1 a přerušil tak nepříjemnou sérii tří porážek. O branky se v tomto vyrovnaném utkání podělili Smith a Järnkrök.

Minnesota Wild

Domácí tým je na pátém místě Centrální divize se ziskem 41 bodů z 37 odehraných zápasů. Do dnešního duelu půjde Minnesota s výhrou v zádech, náladu si vylepšila ziskem bodů nad Dallasem v poměru 4:2. O branky se rovným dílem postarali Spurgeon, Staal, Granlund a Zucker.

Chicago – Minnesota 4:1
Ottawa – Minnesota 4:6
Florida – Minnesota 4:2
Tampa Bay – Minnesota 3:0
Minnesota – Dallas 4:2
Dobré ráno u NHL. Společně budeme sledovat utkání mezi týmy Minnesota Wild a Nashville Predators.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.