NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Tampa - 21. ledna 2018   03:00

Minnesota
Minnesota
10:07' Spurgeon (E. Staal) • 17:24' Parise (Suter, E. Staal) • 27:11' Prosser (J. Eriksson Ek, Rau) • 43:10' M. Foligno (Cullen, Ennis) • 59:01' Zucker (Dubnyk)
5:2
(2:0, 1:1, 2:1)
Tampa
Tampa
35:35' B. Point  (Sergačjov, T. Johnson) • 46:37' B. Point  (T. Johnson, Stamkos)
Minnesota
Tom Kowal, Kendrick Nicholson – Brandon Gawryletz, Travis Gawryletz
Xcel Energy Center, St. Paul
19 007 diváků
Tampa

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezkou neděli!

Trestné minuty: 10 – 8
Hokejisté Minnesoty porazili Tampu 5:2! Domácí byli po celý průběh utkání lepším mužstvem a zaslouženě tak berou důležité dva body do tabulky Západní konference. V jejich brance znovu exceloval Devan Dubnyk. Dvě asistence si připsal Eric Staal. Svůj 700. bod v NHL zapsal do statistik útočník Matt Cullen.
59:55'
V tomto utkání se již nic dalšího nestane.
59:50'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Jake Dotchin – 2 min., podražení).
59:01'
Minnesota právě vstřelila branku!
Nyní už je ale rozhodnuto! Opuštěnou branku trefuje z vlastní třetiny JASON ZUCKER. 5:2! Asistence: Devan Dubnyk.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
58:40'
Koivu mohl definitivně rozhodnout, minul ale opuštěnou branku.
58:22'
Vasilevskij spěchá na střídačku, Lightning to zkusí v šesti!
58:12'
Gólman Bolts má puk pod kontrolou, následovat bude vhazování po jeho levé ruce.
57:58'
Wild šetří čas v útočné třetině.
57:10'
Dubnyk uklouzl za svou brankou, Paquette toho ale nestihl využít.
56:33'
Zucker znovu unikl obraně Tampy, zakončit se mu ale vůbec nepodařilo.
55:58'
Granlund využil chyby Kučerova, následný střelecký pokus finského útočníka byl však sražen do ochranné sítě.
55:47'
Lightning udrželi svého soupeře poměrně dlouho pod tlakem, Dubnyka se jim ovšem ohrozit nepodařilo.
55:01'
Střely na branku: 33 – 23
54:45'
Domácím se rozehrávka nevydařilo a čároví jsou tak nuceni odpískat zakázané uvolnění.
54:18'
54:18'
V Xcel Energy Center probíhá další reklamní přestávka.
54:18'
Nejlepší střelec Tampy to nyní zkoušel individuálně, dostal se ale do ofsajdu.
53:50'
Point vracel na Kučerova, avšak nepřesně.
53:02'
Švédský forward nyní dorážel z ostrého úhlu Suterovu střelu, gólman Bolts znovu připraven na správném místě.
52:42'
Vasilevskij vyráží vyrážečkou pokus Erikssona Eka.
52:24'
Konec reklamní přestávky, Cullen a Johnson v souboji na buly po levici Devana Dubnyka.
52:24'
Po Johnsonově vyhraném buly vystřelil Killorn, Dubnyk dostal touš do své moci. Na řadě je další z reklamních přestávek.
52:21'
Zakázané uvolnění ze strany domácích.
51:59'
Callahan se protlačil do útočného pásma a následně přihrál na Šustra. Střelecký pokus českého beka však Dubnyka neohrozil.
51:01'
Necelých devět minut do konce, Wild jsou stále o dva kroky vpřed.
50:08'
Dobrá příležitost pro Raua, Vasilevskij se ale stačil přesunout.
50:01'
Střely na branku: 28 – 22
49:42'
Coyle a Gourde na buly před střídačkou Minnesoty.
49:42'
Hosté se dostávají do postavení mimo hru, proběhne reklamní přestávka.
49:21'
Point před branku na Kučerova, tomu se ovšem vystřelit nepodařilo.
48:55'
Cullen odehrál puk do střední třetiny, tam je u něj první Dotchin.
47:48'
Dotchin vyčkává s toušem za vlastní brankou.
47:24'
Kučerov pálil zprava z první, avšak minul.
47:15'
46:45'
Pokračuje tedy již zbytek klasické početní výhody hostů.
46:37'
Gól Tampy platí i po přezkoumání videozáznamu.
46:37'
Lavička domácích si ještě bere coach's challenge! Chce přezkoumat, zda-li nedošlo k nedovolenému bránění brankáři.
46:37'
Tampa právě vstřelila branku!
Lightning využívají dvojnásobnou přesilovou hru! Stamkos projel s kotoučem do útočného pásma, následně přihrál doleva na Johnsona, a ten poté našel bekhendem BRAYDENA POINTA. Rodák z Calgary vystřelil z mezikruží, Dubnykovi propadla černá pryž. 2:4 z pohledu Tampy Bay! Asistence: Tyler Johnson, Steven Stamkos.
46:21'
Dubnyk se znovu vyznamenal! Během krátké chvíle to na něj zkoušeli Kučerov s Johnsonem.
45:56'
Point nastřeluje z levé strany tyč!
45:26'
Kučerov před branku na Paláta, Dubnyk předvedl vynikající zákrok!
45:15'
Je tu dvouminutová přesilovka 5 na 3 pro Tampu! Vhazování po levici Devana Dubnyka.
45:15'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Gustav Olofsson – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Matt Dumba – 2 min., hrubost).
45:15'
Hra přerušena, v obranné zóně domácích je tu menší potyčka.
45:01'
Střely na branku: 28 – 16
44:36'
Už to zavánělo další brankou v síti Tampy! Koivu, Zucker ani Granlund však neuspěli.
44:06'
Matt Cullen (MNS) zaznamenal asistencí na Folignovu trefu 700. bod v kariéře!
43:58'
Spurgeon odebral puk Callahanovi, domácí vyrážejí kupředu.
43:10'
4:1 pro domácí! Po Cullennově přiťuknutí se prosazuje z předbrankového prostoru MARCUS FOLIGNO. Pro bývalého hráče Buffala Sabres je to čtvrtý gól v letošní sezoně! Asistence: Matt Cullen, Tyler Ennis.
42:38'
Zprava vystřelil Palát, brankář Minnesoty vyrazil betonem.
42:01'
Vzápětí je ti další icing domácích, následovat tedy bude znovu vhazování poblíž Dubnyka.
41:52'
Minnesota vyhodila na zakázané uvolnění.
41:23'
Švédský bek to tentokrát zkusil z pravé strany, gólman Divočiny vyrazil bez větších problémů.
40:20'
Strålmanův pokus od modré čáry, Dubnyk má touš ve své moci.
40:07'
Lightning se nevydařil přechod do útočného pásma – postavení mimo hru.
40:02'
I závěrečnou periodu nám otevřelo buly mezi Staalem a Pointem.
40:01'
Obě mužstva se vrátila zpět na led Xcel Energy Center. Třetí dvacetiminutovka nám začne za malou chvíli!

39:58'
Druhá perioda již nic dalšího nenabídne.
39:36'
Zucker se natlačil s pukem až před Vasilevského, ten jej dokázal zastavit.
39:01'
Hlasatel ohlásil poslední minutu prostřední dvacetiminutovky.
38:50'
Po icingu Tampy Bay se bude vhazovat před třiadvacetiletým Vasilevskim.
38:25'
Brodinova rána od modré zblokována.
37:48'
Point to tentokrát zkoušel z pravého kruhu pro vhazování, Dubnyk tentokrát pozorný.
37:22'
Kučerov nezpracoval na modré, kotouče se tak ujímá soupeř.
36:23'
Hosté jsou náhle pokropeni živou vodou! Střelu Strålmana ale zblokoval Coyle.
35:35'
Lightning snižují na rozdíl dvou branek! BRAYDEN POINT prostřeluje rychlou střelou brankáře Dubnyka. Rodák z Calgary tak zapsal do statistik svůj osmnáctý střelecký zásah v letošní sezoně, 1:3 z pohledu Blesků! Asistence: Michail Sergačjov, Tyler Johnson.
35:22'
Zpět do utkání. Vhazování ve střední zóně u boxu časoměřičů.
35:22'
Tampa se provinila ofsajdem, ke slovu se hlásí další z reklamních přestávek.
35:01'
Střely na branku: 19 – 9
34:45'
O kotouč se bojuje v pravém rohu v obranné třetině domácích.
33:27'
Stamkos na Sergačjova, jeho pokus byl ale zblokován.
33:00'
Rau odhalil rozehrávku Coburna, Vasilevskij se následně musel mít na pozoru.
32:20'
32:07'
Dumba vyslal z mezikruží na Vasilevského dobrou střelu. Ruský brankář kotouč podržel ve svém náručí.
31:21'
Koekkoekovi již začíná běžet druhá trestná minuta.
31:07'
Koivu přihrával před branku, to ale přečetl Point, který následně ihned osvobodil své mužstvo.
30:35'
Český útočník vyváží puk z vlastní zóny směrem kupředu.
30:22'
Pointa nakonec musel vystřídat Palát.
30:20'
Na vhazování po pravici Andreje Vasilevského se staví Koivu a Point.
30:20'
Druhá přesilovka domácích bude moci začít až po reklamní přestávce.
30:20'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Slater Koekkoek – 2 min., držení protihráče).
30:01'
Střely na branku: 16 – 9
29:46'
Blesky vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění.
29:07'
Spurgeonova střela z pravé strany, brankář hostů vyráží levým betonem.
28:32'
Vhazování nařízeno do střední zóny.
28:32'
V Xcel Energy Center se fanoušci pomalu radovali ze čtvrtého gólu! Dumba ale dopravil puk do branky Tampy rukou.
28:14'
Dobrá šance pro Pointa na snížení, Dubnyk však předvedl výtečný zákrok!
27:31'
27:31'
Černá pryž opustila hrací plochu, následuje první reklamní přestávka v prostřední třetině.
27:11'
Divočina přidává třetí gól! Eriksson Ek našel výtečně zpoza branky volného NATA PROSSERA, který z pravého kruhu pro vhazování překonal Vasilevského přesnou střelou k bližší tyči. Americký bek vstřelil svou druhou branku v tomto ročníku, 3:0! Asistence: Joel Eriksson Ek, Kyle Rau.
26:57'
Zakázané uvolnění Tampy Bay se pískat nebude, Prosser tak musí hrát.
26:21'
Palát zkusil štěstí z pravého kruhu pro vhazování, Dubnyk vyrazil bez větších problémů.
25:30'
Dumba vracel mezi kruhy Koivuovi, Vasilevskij vytáhl svůj levý beton!
25:01'
Střely na branku: 11 – 7
24:47'
Kučerovova střela zblokována Suterem.
24:23'
Kunitz nahodil za Dubnykovu svatyni, kotouče se ale jako první ujímá soupeř.
22:50'
Dubnyk vyráží holí střelecký pokus Killorna z levého kruhu pro vhazování.
22:41'
21:51'
Při vlastním oslabení se dostal do šance po Sergačjovově zaváhání Coyle, Vasilevskij vyrazil do ochranné sítě.
21:42'
Začíná druhá minuta z trestu Winnika.
20:47'
Koivu uspěl na buly proti Stamkosovi, Wild následně vyhazují.
20:41'
Lightning dostávají k dispozici hned zkraje druhé třetiny přesilovou hru! Vhazuje se po levici Devana Dubnyka.
20:41'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Daniel Winnik – 2 min., vysoká hůl).
20:27'
Coburn na Girardiho, jeho střelu od modré ale zblokoval hned první bránící hráč.
20:01'
Hokejisté Wild a Lightning se vrátili zpět ze šaten na ledovou plochu, druhá perioda odstartuje za několik málo okamžiků.

19:59'
V závěrečné vteřině ještě provětral Dubnykovu lapačku zleva Killorn.
19:25'
Gourde uspěl na buly proti Koivuovi, ke střele následně napřáhl Girardi, gólman Divočiny připraven.
19:21'
Wild se provinili icingem, následovat tedy bude vhazování před Dubnykem.
19:01'
Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.
18:16'
Dumba zlomil při své střele z první svou hůl, Vasilevskij tak mohl zůstat klidný.
17:24'
Branka platí i po zkoumání videozáznamu! Hosté ztrácejí svůj oddechový čas.
17:24'
Nepředbíhejme ale ještě! Lavička Lightning si bere coach's challenge. Domnívá se, že došlo k nedovolenému bránění brankáři.
17:24'
Domácí se ujímají dvoubrankového vedení! Suterovu střelu tečoval před Vasilevskim ZACH PARISE. Pro třiatřicetiletého forwarda je to první trefa, druhý bod v sezoně, 2:0! Asistence: Ryan Suter, Eric Staal.
17:12'
Kučerov přenechal na pravé straně Naměstnikovovi, Dubnyk vyrazil skvěle pravým betonem.
16:35'
Coburn přihrával zprava před branku, nikoho ze svých spoluhráčů ovšem nenašel.
15:36'
Zpět do akce. Cullen a Paquette v souboji na buly po pravici Andreje Vasilevského.
15:36'
Od modré čáry vyzkoušel Vasilevského pozornost debutant Rau, brankář Lightning hru přerušil. Následně je tu další reklamní přestávka.
15:25'
Spurgeon dostal nabito od Erikssona Eka, střelu ale zblokoval Killorn.
15:11'
Střely na branku: 7 – 3
15:03'
Svěřenci Jona Coopera vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
14:56'
Bekhend Koivua z levé strany Vasilevského neohrozil.
14:20'
Winnik na Pariseho, jeho následnou střelu zblokoval obětavě Strålman.
13:27'
Girardiho nahození od pravého mantinelu proskákalo kolem Dubnyka mimo tři tyče.
12:41'
Můžeme pokračovat. Vhazuje se po pravici ruského brankáře ve službách Tampy Bay.
12:41'
Hra se rychle přesunula zase k Vasilevskému, který přikryl kotouč pod svou rukavici. V Xcel Energy Center proběhne reklamní přestávka.
12:32'
Killorn na modrou pro Coburna, jeho následná střela zblokována Prosserem.
11:58'
Nejproduktivnější hráč NHL to nyní zkoušel individuálně, o touš ale záhy přišel.
11:32'
Kučerov se snažil najít Stamkose, avšak neúspěšně.
10:50'
Palát zblokoval střelecký pokus Dumby.
10:26'
Kotouč nyní opustil hrací plochu, vhazovat se bude dle signalizace sudích v neutrální zóně.
10:15'
Další útočnou snahu domácích zastavuje ofsajd.
10:07'
Tak to je bleskurychle využitá přesilová hra Wild! Staal vyhrál buly, ke střele poté ihned napřáhl JARED SPURGEON a kotouč skončil až za zády gólmana Tampy Bay. Šestý gól pro rodáka z Edmontonu, 1:0! Asistence: Eric Staal.
10:04'
Tak pojďme na to! Vhazuje se mezi hole Staala a Johnsona po pravici Andreje Vasilevského.
10:04'
První početní převaha Divočiny začne ale až po reklamní přestávce.
10:04'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Andrej Šustr – 2 min., hákování).
10:01'
Střely na branku: 6 – 3
09:23'
Velká příležitost také pro domácí! Zucker se dostal za Dotchina, na Vasilevského si ale následně forhendovým blafákem nepřišel.
08:42'
Pěkná střela od Kučerova, Dubnyk ale předvedl dobrý postřeh.
08:01'
Ihned po buly střílel Brodin, Vasilevskij však zasahovat nemusel.
07:57'
Čároví pískají Tampě zakázané uvolnění.
07:24'
Paquette zkoušel štěstí z pravé strany, Dubnyk vyrazil bez větších problémů.
07:01'
Střely na branku: 4 – 2
06:58'
06:40'
Johnson na Gourdeho, ten následně míjí tři tyče.
05:59'
První polovina z početní výhody Bolts je pryč.
05:52'
Stamkosova střela z první, gólman Minnesoty vyráží.
05:30'
Palát se snažil s pukem vytočit před Dubnyka, zakončit se mu ale ideálně nepodařilo.
05:04'
Lightning se ujímají kotouče.
04:58'
Tak nakonec je z toho přesilová hra pro Tampu! Vhazování po pravici Devana Dubnyka.
04:58'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Nate Prosser – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Jake Dotchin – 2 min., hrubost).
04:58'
Prosser shazuje rukavice a jde po Callahanovi! Toho přijíždí bránit Dotchin.
04:50'
Kunitz to zkoušel individuálně po levé straně, zastavil jej však Ennis.
03:30'
Kotouč skončil v hledišti, vhazovat by se mělo ve střední zóně.
03:19'
Pariseho střelu ještě dorážel Winnik, Vasilevskij však předvedl výborný zákrok levým betonem!
02:57'
Staal přihrával bekhendem před branku, Parise však nedokázal zpracovat.
02:08'
Na druhé straně zahrozil z levého kruhu pro vhazování Eriksson Ek, také Vasilevskij zaznamenává úvodní seznámení s kotoučem.
01:47'
Po střele Kunitze již Dubnyk zapisuje první zásah v tomto utkání.
01:30'
O chvíli později střílel ještě Kučerov, gólman Divočiny znovu bez práce.
01:21'
Prudká rána Stamkose končí na zadním mantinelu.
00:26'
K první střele se ale dostávají hosté, konkrétně Johnson. Dubnyk ovšem zasahovat nemusel.
00:04'
Buly ovládli Wild.
00:01'
Na úvodní vhazování se staví Eric Staal a Brayden Point, jdeme na to!
V Excel Energy Center právě dozněla americká státní hymna, utkání začne co nevidět.

Z:38 REC:27-8-2 OG:83 PR:2,23 ÚS(%):92,9 SO:6

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Olofsson, Prosser – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Winnik, E. Staal, Parise (A) – Rau, J. Eriksson Ek, Coyle – M. Foligno, Cullen, Ennis.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Sergačjov, Girardi, Koekkoek, Strålman, Coburn (A), Dotchin, Šustr – Naměstnikov, Stamkos (C), Kučerov – Palát, B. Point, T. Johnson – Kunitz, Paquette, Callahan (A) – Killorn, Gourde.

Rozhodčí: Tom Kowal, Kendrick Nicholson – Brandon Gawryletz, Travis Gawryletz.
Dámy a pánové, vítám Vás všechny ještě jednou u utkání, ve kterém se střetnou Wild a Lightning! Začínáme zhruba za 25 minut.

NE 24. 12. 2017, 01:00 – Amalie Arena:
Tampa Bay Lightning vs Minnesota Wild 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

5. Colorado Avalanche – 44 záp., 147:129, 53 B
6. Minnesota Wild – 46 záp., 133:131, 53 B

8. Buffalo Sabres – 45 záp., 102:155, 31 B
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Program zámořské soutěže pokračuje dnes dalšími třinácti zápasy. Zde budete moci sledovat duel mezi Minnesotou Wild a Tampou Bay Lightning. Úvodní buly bude v Xcel Energy Center vhozeno krátce po 03:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.