NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Boston - 21. ledna 2018   01:15

Boston
34:09' Pastrňák  (Krug, Bergeron) • 35:56' Krug  (Pastrňák, Marchand) • 57:03' Pastrňák  (Krug) • 59:25' Riley Nash  (Backes, Marchand)
Montreal
Kozari, L’Ecuyer – Barton, Driscoll
Bell Centre, Montreal
Boston

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
3. Max Pacioretty (MTL) 1+0
Utkání divizních rivalů mezi Montrealem a Bostonem zvládli lépe hostující Bruins, kteří prodloužili svou sérii výher už na tři zápasy.

Zápas sice lépe začal Montreal, který se ve 32. minutě ujal vedení, ale během následujících čtyř minut se Bostonu podařilo otočit skóre zápasu po brankách Pastrňáka s Krugem. David Pastrňák byl střelcem i třetí branky Bostonu a zápas tak zakončil s bilancí 2+1. Definitivu do prázdné klece přidal 35 vteřin před koncem Riley Nash.
59:54'
Ještě jeden zákrok předvádí Tuukka Rask po střele De La Roseho.
59:25'
Bruins právě vstřelili branku!
Je definitivně rozhodnuto. Marchand vybojoval puk u mantinelu, přihrál na střed Backesovi, který pro jistotu ještě přihrál lépe postavenému RILEYMU NASHOVI, který si osamoceně přibruslil blíže k prázdné brance soupeře a vstřelil čtvrtý gól Bostonu.
58:57'
Povedlo se jim sice přejít do útoku, ale na zadním mantinelu přišli o puk a Bruins vyhazují tak, aby se nedopustili zakázaného uvolnění.
58:32'
Domácí vyhráli vhazování a trpělivě hledají průchod přes modrou čáru.
58:27'
Ještě předtím si domácí střídačka bere oddechový čas.
58:27'
Postavení mimo hru zastavilo útok domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu a Canadiens toho využívají k odvolání brankáře. Již není na co čekat.
57:56'
Montreal se nemůže dostat přes střední pásmo. Více se tak k ohrožení jedné z branek dostávají hosté. McQuaidova rána skončila na Priceově výstroji.
57:03'
DAVID PASTRŇÁK napřed rozehrál puk podél mantinelu, aby si následně mohl sjet před brankoviště, kam k němu doputovala přihrávka od Toreyho Kruga. První zakončení z první sice český útočník poslal do Price, ale okamžitě se natáhl po dorážce a napodruhé už brankáře domácích překonal. Asistence: Torey Krug.
56:22'
Krug se přes bránícího Schlemka neprosadil.
55:30'
Postavení mimo hru domácích. Komerční přestávka.
55:20'
Schlemko zakládá další akci Montrealu.
54:28'
Byron a ani poté Hudon nevyzráli na Raska! Byron se snažil zakončit po obkroužení branky, ale Rask vyrazil puk před sebe, kde už číhal Hudon, jehož bekhendová střela neprošla pod tělem brankáře Bostonu.
54:11'
Hraje se dlouho bez přerušení a Boston se spokojuje jen s vyhazováním puku do středního pásma. Nátlak Montrealu je teď hodně velký.
53:22'
Grzelcyk stihl zablokovat střelu Deslaurierse.
53:03'
Publikum žene svůj tým za vyrovnáním, ale zformovaná obrana Bostonu nepouští žádnou přebytečnou střelu na Raska.
52:32'
Canadiens hrají v plném počtu.
52:16'
Velká chyba Bruins na modré čáře vyústila v únik Benna, který přenechal ve středním pásmu puk Paciorettymu, jenž se hnal směrem na Raska, ale při zakončení mezi kruhy minul branku!
51:58'
Po troše zmatcích při usazování v útočném pásmu se hostům přeci jen daří držet puk za modrou čárou.
51:33'
Tentokrát bylo postavení mimo hru Bostonu odpískáno včas.
51:08'
Pokračuje tak přesilovka Bostonu. Price zastavuje hru po střele Pastrňáka.
Gól neplatí kvůli postavení mimo hru, kterého se dopustil Bergeron při přejíždění útočné modré.
Gól Bostonu je posuzován u videa. Střídačka domácích si vzala challenge.
50:54'
Boston sice vstřelil branku, ale ta kvůli přechozímu ofsajdu neplatí.
50:32'
Avšak domácí přišli o puk a ještě k tomu se Petry dopustil sekání. Po komerční přestávce si přesilovku zahraje Boston.
50:17'
Další útok domácích. Petry zavezl puk na zadní mantinel.
49:54'
Deslauriers jen odevzdal puk, který sbírá Chára.
49:22'
Galchenyuk se pokusil o rychlý kontr, ale nezpracoval na útočné modré čáře prudkou přihrávku.
49:00'
Chára vystřelil od modré ještě dvakrát. Jednou byl znovu zablokován, ale nakonec přeci jen dostal puk až na Price. Ten letící projektil zastavil.
48:41'
Chára nápilil svou střelou jen jednoho z hráčů před brankovištěm.
48:10'
Bruins se oklepali z úvodního náporu domácích a stále více se dostávají do hry. Především pak drží puk daleko od své branky.
47:01'
Montrealu nevyšla přihrávka skrz střední pásmo a dopouští se zakázaného uvolnění.
46:23'
Krejčí si výborně sjel na hranici mezikruží, kam také dostal přesnou přihrávku. Němel ale úplně nejsnadnější pozici a prudkou střelu poslal jen do stojícího Meteho.
Komerční přestávka.
46:11'
Až nyní Price přerušil hru. Stalo se tak spíš z preventivních důvodů po střele DeBruska. Příliš blízko se totiž pro případnou dorážku hnali hráči hostujícího celku.
45:40'
Dlouhá pasáž bez přerušení pokračuje. Zároveň ale oba týmy jen marně hledají vyloženou střeleckou pozici.
45:06'
Hra stále nebyla přerušena a nestane se tak ani po útoku Bostonu, který odvrací Deslauriers.
44:13'
Hra se zase přesunula před Raska, který likviduje střelu Gallaghera.
43:47'
Hosté se zatím ale úspěšně brání a naopak Bergeron se vydal do útoku. Alzner jeho střelu nepustil na Price.
43:17'
Log Shaw napálil puk do tyče! Montreal se mohutně pokoučí o vyrovnání.
42:50'
Stále se hraje bez přerušení.
42:18'
Hudon z mezikruží jen minul Raskovu klec a Boston vyváží puk.
42:02'
Ke střele se nakonec po dlouhém vyčkávání odhodlal až Pacioretty, ale výborně mu zkřížil cestu McQuaid, který také jeho pokus zblokoval.
41:40'
Montreal je usazen v útočném pásmu, ale zatím jen krouží podél mantinelu.
40:59'
Kotouč vyletěl mezi střídačky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
40:35'
Lépe do třetí třetiny vstoupili hosté, kteří se krátce usadili i v útočném pásmu, ale ke střele se nakonec nedostali. To se naopak povedlo na druhé straně Alznerovi, který však nepřekvapil brankáře Raska.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:06.
Skóre zápasu otevřel k radosti domácích fanoušků ve 32. minutě Pacioretty, ale Montreal se příliš dlouho z vedení neradoval. O necelé tři minuty později totiž srovnal David Pastrňák, který měl prsty i v druhém gólu Bostonu na konci 36. minuty. Hosté tak po 40 minutách vedou 2:1.
40:00'
39:30'
Pokud o útok hostí byl na modré čáře odražen.
38:56'
Montreal krátce po vhazování hraje v plném počtu.
38:51'
Dvakrát to zkoušel Pastrňák z hodně ostrého úhlu a vzpomínal na svůj hodně šťastný gól z před několika minut. Nyní ale Price uzavřel všechny skulinky.
38:25'
Pastrňák zavezl puk zpět do útočného pásma.
38:05'
Domácí vystihli směr přihrávku a vytěsňují hru do středního pásma.
37:50'
Bostonu se daří držet útočné pásmo a kombinovat.
37:17'
Bergeron vydoloval puk od mantinelu a jel si na střed mezi kruhy. Odtud poslal prudký kotouč jen na zadní mantinel.
36:56'
Pacioretty si trochu zbytečně pomohl seknutím a odchází na trestnou lavici. Boston si tak v závěru druhé třetiny ještě zahraje přesilovku.
36:28'
Hra se trochu kouskuje. Postavení mimo hru zastavuje útok domácích.
36:23'
Montreal se dopouští zakázaného uvolnění.
35:56'
Trochu překvapivou střelu vyslal TOREY KRUG směrem na Price, který zakončení soupeře nečekal, a i když se stihl postavit do směru střely, tak výbornou přihrávku Pastrňáka dokázal Krug zužitkovat a vystřelit kolem ramene brankáře Montrealu. Asistence: David Pastrňák, Brad Marchand.
35:31'
Montreal se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
34:59'
Spooner udržel útočné pásmo a rozehrál na modrou čáru na McQuaida, jehož dělovka orazítkovala zadní mantinel.
34:37'
Kotouč skončil v hledišti po jednom ze soubojů. Komerční přestávka.
34:09'
DAVID PASTRŇÁK prolomil svou střeleckou smůlu a to hodně šťastným gólem z takřka nulového úhlu od bočního mantinelu. Puk se ale odrazil od nohy Price do branky Montrealu. Asistence: Torey Krug, Patrice Bergeron.
33:27'
Rask je v permanenci, ale daří se mu odvrátit i střelu Meteho.
33:04'
Schlemko od modré provětral Raskovy betony.
32:27'
Bruins jsou po inkasované brance jako opařeni a domácí nebyli daleko od dalšího gólu. Při obkroužení branky se ale nepodařilo Galchenyukovi zamést puk k pravé Raskově tyčce.
32:09'
Po přerušní hry je na řadě komerční přestávka.
31:29'
Montreal právě vstřelil branku!
Domácí otevírají skóre zápasu! Rodící se útok Bostonu zastavil Byron, který dokázal při návratu do obrany obrat soupeře o puk, rychle se otočit a dostat se do přečíslení společně s MAXEM PACIORETTYM. Byron přihrál na levou stranu Paciorettymu, který propálil doposud bezchybně chytajícího Raska. Asistence: Paul Byron.
31:04'
Tentokrát se už Boston spolehl na konvenční přechod středního pásma, ale přes Price se neprosadil.
30:49'
Další zakázané uvolnění hostů.
30:43'
Nepřesná a prudká přihrávka Cháry skončila zakázaným uvolněním.
30:34'
Útok domácích se dostal jen na zadní mantinel za branku Raska.
29:44'
A další zákrok Price, tentokrát proti Nashově pokusu.
29:33'
Pastrňák se znovu dostal do výborné pozice, ale opět se nedokázal prosadit přes Price, kterému se zatím v brankovišti daří přivádět střelce Bostonu k zoufalství.
29:16'
Špatná rozehrávka Montrealu končí zakázaným uvolněním.
28:55'
Hra je přerušena kvůli postavení mimo hru Montrealu. Gallagher byl pomalejší než jeho spoluhráč.
28:12'
Domácí se tlačili před Raskem do zakončení. Petryho střelu vyrazil Rask zpět do hry a k puku se dostal Alzner, jehož ránu od modré zablokoval jeden z bránících hokejistů.
27:30'
Po jednom ze soubojů skončil puk mezi střídačkami. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
26:57'
Hrálo se bez přerušení dobré čtyři minuty, než svým zákrokem přerušil hru Rask po střele Gallaghera. Komerční přestávka.
25:52'
Když se už domácí dostali ze svého pásma, kde dlouze bojovali o puk u mantinelu, tak o něho rychle přišli a do brejku se hnal Marchand. Dostal se ale z ideální střelecké pozice a z ostrého úhlu střílel spíš na náhodu.
25:20'
Stále se hraje. Puk je v obranné třetině domácích.
24:35'
Hraje se dlouho bez přerušení. Oba týmy se střídají v držení puku, ale k souvislejší kombinaci se nedostávají.
24:11'
Po chybě v rozehrávce domácích se k puku dostal Spooner, který si už najížděl po přejetí modré čáry na brankoviště soupeře, ale byl vytlačen ze střelecké pozice až na zadní mantinel. A o puk následně přišel.
23:07'
Pastrňák krásně z pravého kruhu poslal přihrávku na střed, odkud ale Bergeron jen minul branku soupeře. Montreal následně vyhazuje na zakázané uvolnění.
22:32'
Hned po vhazování pálil Pastrňák, ale poněkolikáté dnes ztroskotal na zatím bezchybně chytajícím Priceovi.
22:29'
Price ukryl puk do své výstroje a přerušil hru.
21:54'
Kotouč opustil ledovou plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
21:25'
Další útok domácích a tentokrát mnohem nadějnější při přečíslení dvou na jednoho. Ale prudká přihrávka byla až příliš dlouhá na to, aby ji Byron stačil zachytit a ještě umístit za Raskova záda.
20:35'
Úvodní výpad Montrealu ve druhé třetině byl odražen. Petryho střely na Raska neprošla.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:09.
První třetina střelecký úspěch ani na jedné straně nepřinesla a oba týmy tak za bezbrankového stavu čeká krátký, osmnáctiminutový, odpočinek před druhou dvacetiminutovkou.
20:00'
19:53'
Puk drží hosté ve středním pásmu.
19:16'
Moc nechybělo a Marchand se dostal do úniku. Vystihl přihrávku, ale nezachytil ji. Následně chyběl v obraně při pokračující kombinaci Montrealu, kterou nakonec vyřešil až Tuukka Rask jistým zákrokem při střele De La Roseho.
18:37'
Alzner nepropustil střelu soupeře na svého brankáře a vytlačil puk do středního pásma.
18:12'
Snaha o útok byla odražena a tak to Boston zkouší z vlastního pásma znovu.
17:38'
Puk neudrželi domácí v útočném pásmu a unavená pětice Bostonu může prostřídat.
17:30'
Bruins se dostali pod mírný tlak, který Kuraly řeší vyhozením přes všechny čáry.
16:25'
Montreal hraje v plném počtu. Těsně po skončení přesilovky ještě zkusil štěstí od modré Chára, jehož ránu Price srazil do rohu.
15:56'
V oslabení se do protiútoku dostal Froese, který vystihl rozehrávku soupeře ve středním pásmu, ale nepovedlo se mu zakončit, když byl perfektně tísněn vracejícím se Kuralym.
15:19'
Po další střele Pastrňáka už Price přerušuje hru.
14:49'
Price byl mimo ideální postoj a musel v brankovišti doslova přeskakovat zpět na střed, jenže David Pastrňák mezi kruhy spálil velkou šanci, když minul branku.
14:25'
Pro změnu si přesilovku zahraje Boston. Dvě minuty za podražení na zadním mantinelu za brankou Price odpyká Charles Hudon.
14:13'
Boston hraje v plném počtu.
13:50'
Montrealu se nedaří návrat do útočného pásma.
13:28'
Hudonovu střelu Rask dokázal vyrazit na hokejku svého spoluhráče, který vyhazuje přes všechny čáry.
13:22'
Puk skončil na střídačkách. Vhazovat se bude před Raskem.
13:05'
Vzápětí hosté vyhazují.
12:59'
Obrovská šance domácích, kteří nevyužili velkých zmatků v obraně soupeře a Galchenyuka s obrovským štěstím dokázal vychytat Rask.
12:22'
Bergeron vyhrál vhazování a Boston vyhazuje puk.
Ještě před přesilovkou Montrealu proběhne komerční pauza.
12:13'
Bude se poprvé v utkání vylučovat. Na trestnou lavici odchází hostující Backes za sekání.
12:04'
Petry na druhé straně kluziště přestřelil.
11:14'
Velké hrubky v rozehrávce domácích nedokázal využít Backes, který zachytil přihrávku soupeře a vyjel si osamocen na střed mezi kruhy, odkud poslal střelu z bekhendu, kterou Price zlikvidoval.
10:20'
Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez šancí a střel.
09:18'
Na druhé straně Logan Shaw minul branku Raska, ale k odraženému puku se dostali jeho spoluhráči a akce pokračovala. Benn se ale od modré neprosadil.
08:46'
Krejčí vyhrál v útočném pásmu vhazování, ale hosté s nabídnuté šanci nic nevytěžili a jen DeBrusk vyslal na Price hodně nepřesnou střelu, která skončila na zadním mantinelu.
08:25'
Kotouč byl sražen Alznerem do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Pricem.
08:06'
První ji našli hosté a Backes přinutil od mantinelu jít Price do pokleku. Odražený puk dál drží hráči Bruins.
07:50'
Hraje se převážně ve středním pásmu. Oba týmy hledají skulinku, jak projít před branku soupeře.
07:06'
Price vyřešil závar před svou brankou nejlépe, jak mohl. Po první střele nedovolil puku, aby se odrazil zpět do hřiště a zabránil tak případným problémům.
06:57'
Carlo založil ve vlastním pásmu rychlý přechod středního pásma, na jehož konci Bergeron provětral výstroj brankáře Montrealu.
06:37'
Price sebral letící kotouč do lapačky a přerušil hru.
Komerční pauza.
06:07'
Bruins se dostali do postavení mimo hru, které zastavuje rodící se útok tři na tři.
05:47'
Snaha o rychlý útok se Bostonu nepodařila a dopouští se zakázaného uvolnění po velmi nepřesné přihrávce.
05:18'
O puk se bojuje u bočního mantinelu v obranném pásmu Bostonu. Hosté nepouští soupeře k útoku.
04:55'
Velmi dlouhou pasáž bez přerušení ukončuje postavení mimo hru Gallaghera.
04:03'
Bruins se vrátili do útoku. Carlo tentokrát od modré čáry minul. Dlouhé střídání pro beka hostů.
02:45'
Rychlý přechod do útočného pásma chtěl využít Carlo, ale svou střelu příliš uspěchal a Price neměl velké problémy.
02:36'
Nenašli ale už střeleckou pozici.
02:20'
Domácí ale dokázali udržet puk za modrou čárou.
02:14'
Rask musel vyjet z branky až téměř k levému mantinelu, aby se domácí nedostali do brejku poté, co na druhé straně Price vyrazil prudkou ránu Kruga a kotouč nabral rychle směr do obranného pásma Bostonu.
01:58'
Rask zastavuje hru po spíš propagační střele Alznera od modré čáry.
01:42'
Habs vyvází puk ze svého pásma, soupeře ke střele nepustili, ač Krejčí vyhrál vhazování.
01:19'
Po krátkém střídání v držení puku a neúspěšných snahách o usazení v útočném pásmu se domácí dopouští zakázaného uvolnění.
00:14'
Rychlý útok domácího týmu v úvodu střetnutí obstaral Gallagher, Rask jeho pokus zlikvidoval.
00:01'

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Petry, Alzner, Jeřábek, Jo. Benn, Schlemko, Mete – Hudon, Byron, Pacioretty (C) – Gallagher (A), Plekanec (A), Lehkonen – Deslauriers, Drouin, Galchenyuk – L. Shaw, Froese, J. de La Rose.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, McQuaid, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Spooner, Krejčí, DeBrusk – Backes (A), Riley Nash, Heinen – Acciari, Kuraly, Schaller.

Rozhodčí: Kozari, L’Ecuyer – Barton, Driscoll.
09. 11. 2016 Montreal Canadiens - Boston Bruins 3 : 2
Montreal rozhodně neprožívá dobrou sezonu a ve východní konferenci zaujímá až třinácté místo se ziskem 44 bodů. Na osmý Pittsburgh ztrácí Canadiens 9 bodů a rozhodně nejsou týmem, který by měl nějakou výraznější porci zápasů k dobru.

Naopak Boston se usídlil na třetím místě konference a po dvou výhrách v posledních dvou duelech se vydal na stíhací jízdu vedoucí Tampy, která s 65 body zatím Medvědům uniká.
Souboj rivalů z Atlantické divize mezi Montrealem a Bostonem okoření program kanadsko-americké NHL v noci ze soboty na neděli. Hosté z Bostonu budou chtít navázat na dobré výkony z posledních zápasů, Montreal naopak nutně potřebuje nastartovat sérii výher, aby začal stahovat vysokou devítibodovou ztrátu na nejlepší osmičku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.